Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009 - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-31, 23:00   #4711
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
hihihihi..No to super ze macie małych czyscioszków...
Alan tak srednio...
Bałagani ale ja juz od dawna go ucze ze sie sprzata i kładzie zabawki na miejsce..
Tylko ze ja musze mu zawsze o tym przypomniec bo mu sie zapomina

U mnie ok...

Czuje sie naprawde super w porównaniu z tym jak sie czułam w ciazy z Alanem..
Mam nadzieje ze tak zostanie...

Chce mi sie ciagle cos piec...
Niewiem co to za zachcianka..hihih
Bo nie chodzi juz o sam fakt ze chce mi sie słodkiego tylko
chce mi sie robic te ciasta ,ciastka itd....

No i zimno mi jest co kawałek...
W nocy sie ubierałam w skarpety
a teraz właczyłam ogrzewanie.........:brzyd al:

Czekam z niecierpliwoscia az któras z
Was zdecyduje sie na kolejne dzieciatko

No i nie moge sie doczekac pierwszego usg i potwierdzenia
ze wszystko jest ok... no ale to za kilka tygodni bo jak narazie to
wczesnie .................
Ewelinka ja chcę ale tak za 4 lata minimum troszki do czekania jest
u mnie Liwka pedantką też jest.....
musiałam jej kupić małą zmiotkę szufelkę z smyku i odkurzacz dla dzieci boscha choc teraz mam zarionione przy mnie sprzątać i ona tez nie moze zeby kurz nie unosił sie przy niej.
Dzis mało kaszle.
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 10:23   #4712
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam

Przyłączę się do mam dzieci pedantycznych. Martyna też wiecznie coś zbiera i wynosi do kosza. Łapki musi mieć czyste bo jak coś na nich jest to zaczyna się denerwować i szybko trzeba umyć. Aczkolwiek buzi nie da sobie myć może być brudna ale dostępu do niej nie ma.
Przy posiłku też wyciera jak coś spadnie trzeba najpierw podnieść bo inaczej nie będzie jeść. Albo powycierać jak coś rozleje. Powiem że trochę mnie to męczy bo sama chce jeść co wiąże się z tym że ciągle coś upada lub się rozlewa. No ale jak sama chce niech się uczy.
Wczoraj byliśmy u znajomych co mają 3y letnią córkę trochę się wybawiła i o dziwo do 22.00 nie spała.
A dziś jak nie zacznie padać do parku się przejdziemy chociaż ta pogoda jest daremna.
Mnie dalej dobija ten brak pracy ale co zrobić kiedyś się znajdzie.

Kellysss super że dobrze się czujesz.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 05:45   #4713
nimfetka
Zadomowienie
 
Avatar nimfetka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków-NH
Wiadomości: 1 664
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Kobietki gdzie Wy jesteście??

Nika ehhh brak pracy jest dołującym stanem,ale napewno się wszystko ułozy-choć zdaje sobie sprawę że rachunki i ogólnie życiowe wydatki nie czekają....ehhh

ściskam mocno!
__________________
ulubione powiedzenie mojej 5 letniej córki-KTO MA CYCKI TEN MA WŁADZE
nimfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 09:21   #4714
zasada nr 001
Raczkowanie
 
Avatar zasada nr 001
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krak-off
Wiadomości: 135
GG do zasada nr 001
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hej
Skoro taka cisza na watku to moze ja sie nieśmiało udzilę.

Nika.83 nie dołuj sie brakiem pracy, wiem że to łatwo powiedzieć jak sie ja ma, ale trzeba patrzeć optymistycznie w przyszłość i wierzyć w swojego TŻta, bo na pewno ją znajdzie.

Dzisiaj moje dziecie pobiło swój rekord w spaniu i spała do 7,40, juz myslalam ze wyjde do pracy bez buziaczka Julusinego. A i najważniejsze nie było w nocy pobudki na butlę mlesia.

Uruchomiłyśmy drugie podejście do odpieluchowania sie. I rano był pełen sukces bo Julii zrobila to co trzeba do nocnika. Zobaczymy jak bedzie przez caly dzien, przypuszczam ze niania sie złamie i założy jej pamka. No coż poczekam

Od srody Julka wyjezdza na wies z babcia tj tesciowa na 1,5 tyg. Strasznie sie tego boje bo jeszcze nigdy nie "oddawalam" jej na tak dlugo. Boje sie podwojnie bo ona nigdy sie nia nie zajmowala, ale mam nadzieje ze bedzie ok i nie bede musiala w czwartek zwalniać sie z pracy i po nia przyjeżdżać.
A i najważniejsze jadą tam z misją zegnaj pamek. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
zasada nr 001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 10:19   #4715
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam Was już nie całkiem z rana...

na początek się pochwalę - Norbercik zaczyna coraz więcej mówić, aż w szoku jestem… Dziś dostał od wujka taki pojazd kosmiczny z toy story chyba i pytam go KTO CI TO KUPIŁ? a on mówi „wujek” mówi już ładnie śłoń, koń, jeż, papu (ga), dzik i pewnie z 10 innych, ktorych nie pamiętam. No i zaczął używać słowa JA - jak pytam np. kto jest najbardziej niegrzeczny u nas domu - odpowida JA

A dziś zniknął na prawie 2 tygodnie… pojechał z dziadkami do Bukowiny T. ojjjj będę tęsknić, choć nie narzekam, bo będę miała czas zrobić milion rzeczy w domu – mycie okien, sprzątanie szafy, może mały remoncik u małego – zobaczymy…
Zasada nic się nie martw - Jula na pewno da radę - u nas też wyjazd pod tytułem usiłujemy wyjść z pieluchy... zobaczymy - zakupiłam 7-pak majteczek na all i oby weszy na stałe do użycia.

a poza tym - kocham Twój podpis
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 11:25   #4716
zasada nr 001
Raczkowanie
 
Avatar zasada nr 001
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krak-off
Wiadomości: 135
GG do zasada nr 001
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez roxi1980 Pokaż wiadomość
Witam Was już nie całkiem z rana...

na początek się pochwalę - Norbercik zaczyna coraz więcej mówić, aż w szoku jestem… Dziś dostał od wujka taki pojazd kosmiczny z toy story chyba i pytam go KTO CI TO KUPIŁ? a on mówi „wujek” mówi już ładnie śłoń, koń, jeż, papu (ga), dzik i pewnie z 10 innych, ktorych nie pamiętam. No i zaczął używać słowa JA - jak pytam np. kto jest najbardziej niegrzeczny u nas domu - odpowida JA

A dziś zniknął na prawie 2 tygodnie… pojechał z dziadkami do Bukowiny T. ojjjj będę tęsknić, choć nie narzekam, bo będę miała czas zrobić milion rzeczy w domu – mycie okien, sprzątanie szafy, może mały remoncik u małego – zobaczymy…
Zasada nic się nie martw - Jula na pewno da radę - u nas też wyjazd pod tytułem usiłujemy wyjść z pieluchy... zobaczymy - zakupiłam 7-pak majteczek na all i oby weszy na stałe do użycia.

a poza tym - kocham Twój podpis

o dziękuje bardzo Roxi, bo my to wszystkie takie superstar jesteśmy i dodam jeszcze, że multi-task women

A jak nakupowam majtek jak głupia ma ich 28


Edytowane przez zasada nr 001
Czas edycji: 2010-08-02 o 11:27
zasada nr 001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 11:39   #4717
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez zasada nr 001 Pokaż wiadomość
o dziękuje bardzo Roxi, bo my to wszystkie takie superstar jesteśmy i dodam jeszcze, że multi-task women

A jak nakupowam majtek jak głupia ma ich 28
no racja - wielozadaniowe na tyle, że powinny nam dodatkowe ręcę wyrastać po porodzie żeby nam deko łatwiej było
28... w sumie tą ilością uświadomiłaś mi, że przez pewien czas może być tych majtasków potrzebnych bardzo dużo... no cóż dokupię (najśmieszniejsze jest to, że kupiłam z primarku, gdzie zwykle wszystko dość spore jest i kupiłam rozmiar 3-4 latka i są dobre... zastanawiające. A jakość super - jeśli to kogoś interesuje - przy normalnej cenie ok. 23 zł / 7szt.)
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-02, 16:44   #4718
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

cześć babeczki

u nas dzisiaj dzień wścieklizny. Moje dziecko chce mnie chyba wykończyć! Od kilku dni jest bardzo marudny, ale dzisiaj to myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok
Darł się wniebogłosy jakby go ktoś ze skóry obdzierał! Dlaczego? On chyba sam nie wiedział, o co mu chodzi! Tylko czekałam aż sąsiedzi zaczną pukać do drzwi z pytaniem, dlaczego maltretuję dziecko! Koszmar! Ostatnio wszystko na NIE!

Ja chcę znowu mojego kochanego Kubola
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 16:56   #4719
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez bratek 06 Pokaż wiadomość
cześć babeczki

u nas dzisiaj dzień wścieklizny. Moje dziecko chce mnie chyba wykończyć! Od kilku dni jest bardzo marudny, ale dzisiaj to myślałam, że wyjdę z siebie i stanę obok
Darł się wniebogłosy jakby go ktoś ze skóry obdzierał! Dlaczego? On chyba sam nie wiedział, o co mu chodzi! Tylko czekałam aż sąsiedzi zaczną pukać do drzwi z pytaniem, dlaczego maltretuję dziecko! Koszmar! Ostatnio wszystko na NIE!

Ja chcę znowu mojego kochanego Kubola
mój mały tez ostatnio ma jakies bunty...niektórzy sie pytają co mu jest ?
cos mi sie wydaje ,ze robi sie coraz madrzejszy i zaczyna miec własne zdanie trzeba to troche utemperowac .
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 17:27   #4720
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

oj trzeba, trzeba.
mój fochy odstawia już od paru miesięcy, ale dzisiaj to przeszedł samego siebie! Tatuś przyszedł i kubuś kochaniutki i słodziutki jak mniodzio
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 21:51   #4721
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Dziewczyny Jagodzia to też mały buntownik. No ale to chyba normalka, nie? Łatwo powiedzieć, gorzej przetrwać. Czasem płacz pojawia się nagle, krzyk nieziemski, i ustaje równie gwałtownie. Ot taka zmienność nastroju. Wstęp do buntu dwulatka.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 06:22   #4722
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

U nas identycznie, mega fochy, bunt i ryk.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 07:02   #4723
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

A Tosia z racji, że najmłodsza może, nie przejawia na razie buntowych skłonności
Troszkę dziś logiczniej na dworze. Że tak powiem - rześko
Tutek dziś wstał o 5 i mamusiował w łóżeczku... potem wołanie "mećko!!!" i musiałam się pofatygować. Wypiła mleko i heja do mnie zagadywać: wypiłam mećko, wieś? tałaś?(wstałaś?) siedzimy obie? tatuś pi (śpi)? a jeście ebek?(chlebek) itp. Normalnie już miękłam w nieodzywaniu, ale twardo udaję, że nie słyszę, i mówię "śpimy jeszcze, jest wcześnie", A Tośka mówi "dobzie". Zaniosłam ją do łóżeczka, położyłam i wyszłam, a Tosia "mamusia pi?" co chwila przez jakieś 5 minut i cisza... Zasnęła Ale u nas to jakieś dziwy, bo panna śpi całą noc bez pobudki do godziny 7 -7.30. A tu taka rewelacja
A teraz jeszcze jej nie słychać No to korzystam
Właśnie też muszę majteczek nabyć... Jak ciepło, to Tośka po dworze lata bez pampka, i jak do piachu idzie to cała oklejona W ogóle, to biega sobie tak z gołym tyłkiem, i zrobi siku, to staje mocno zdziwiona i woła łoda!!!(woda) i heja stopami bosymi w te siuśki i łapkami klapać Wariatka mała Mamy ogólną radochę wszyscy
Ogólnie tośka duuużo na boso chodzi. Ale u nas przed domkiem nic jej nie grozi w stopy, to jej pozwalam.
No już ją słychać Odespała "przerwę"
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 09:04   #4724
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Kami, wymiękłam Wysyłam Matylde do Tutka na korki z gadania. Ile bierzecie za godzinę?
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 09:22   #4725
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Tosia . Jagoda gada, ja wiem o co jej chodzi, ale osoby postronne zwykle nie.

Ale się rozpadało. A ja ciągle nie mam kaloszy dla młodej.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 10:07   #4726
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

oj Kubie tez przydałyby się korki u Tutka! Jestem w szoku, że Tosia tyle gada. Kuba to chyba za rok nie będzie tak nawijał

u nas też pada od rana, ale jest 20 st, więc zaraz pójdziemy na spacerek w kaloszkach i pelerynce a mama weźmie parasol ciekawe jak będzie
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:08   #4727
lucyAS
Zadomowienie
 
Avatar lucyAS
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 124
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

a u mnie gorąc że można a ja mam kupe roboty i siedze w małym pomieszczeniu i mam tylko 28 st , tyle samo u młodego w pokoju, przeniosłam mu łóżeczko do naszej sypialni, tam jest jescze w miare znośnie
lubie ciepło ale bez przesady i po warunkiem ze mozna np. posiedziec w ogrodzie w cieniu popijając mrozoną kawkę
__________________
GABRYŚ - nasz mały skarb
29. 01. 2009


start - 94 17.12.2011
cel 1 - 90 - osiągnięty
cel 2 - 85 - osiągnięty 24.03.2012
cel 3 - 80 - ........
cel 4 - 75 - .........
cel 5 - 70 - ........
lucyAS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:20   #4728
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam mamuśki....

A u nas upały.. buuu...z 30 stopni i ani chmurki na niebie...

Oj gadane ma ta Tosieńka
Domika tez na korki wysyłam do Niej...
heh..Kami kolejny interes Ci sie szykuje...szkołę otwieraj
Z synem mojej siory mozna było się spokojnie dogadac jak miał 8 mc!! masakra..
Domik to jest całkiem z tyłu z gadaniem...
ze sraniem do nocniczka też
Stara się czasem powtarzać to co ja mówią, ale wychodzi mu jakieś rusko-chińskie połączenie
No i wogóle nie chce siadać na nocniczek...
rozumie że zrobił śśiiii na podłogę, rozumie że robi kupkę, bo chowa się po kątach i zachowuje się jakby sie wstydzil tego
ale jak sie go staram podczas kupki na nocnik posadzić to wyrywa się i wyje... Zakładam więc pampka..zrobi co swoje i pokazuję mu co zrobił i gdzie powinien to zrobic...no cóz pewno za wcześnie jeszcze...

Za to jest maniakiem samochodów i wszelkiego rodzaju sprzętów elektrycznych typu miksr, suszarka, pralka, moja maszynka do golenia, telefony...
normalnie chłopak by ciagle się tym bawił..pewno ma to po tatusiu bo tato to elektryk z zamiłowania i wyuczenia
Wieczorem jak ma tz z pracy wracać , młody juz stoi z kluczykami do samochodu (o dziwo wie które klucze sa do naszego autka, które do ojca auta, które do domu.., wie też którym autem tatus wraca, a zajezdza wieczorkiem na podwórko chyba z różnych 5 samochodów z firmy )..
no wię c jak tylko tz wejdzie , Domik rzuca się na tatusia i drze się - tata bruuuummmm..no więc umordowany Mateo musi brać syna i siedzi w nim w aucie z 2 godziny....młody biegi zmienia, kieruje, otwiera i zamyka okna, otwiera szyberdach, włącza kierunkowskazy, nawet rączny stara się zaciągać.... normalnie mały kierowca


Poza tym u mnie po staremu..mam ostatnio gorsze dni...
Czuję się i zachowuję jak typowa ciężarówa z humorami..
Sama siebie czasem nie rozumie ...
Od urodzin mam kiepski humor..mężuś się ie sprawdził..buu..
na urodziny dostałam od niego ..UWAGA!!! kasę na wizytę u dentysty!!!
Od tej pory czuje się taka brzydka i niepotrzebna..kurka no mógł, choć głupiego kwiatka w ogródku urwac i mi dac...!
O romantyz to u niego teraz ciężko...ale to typowy materialista i realista jest ..

Mama nadal jest w szpotalu, więc cały dom na mojej głowie...
no i nieszczęsny ogródek , który musze codziennie podlewać...
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 12:31   #4729
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
...młody biegi zmienia, kieruje, otwiera i zamyka okna, otwiera szyberdach, włącza kierunkowskazy, nawet rączny stara się zaciągać.... normalnie mały kierowca

aneczko, u nas identycznie. A ostatnio młody włączył światła w samochodzie i rozładował nam akumulator!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-03, 13:00   #4730
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez passionfruit Pokaż wiadomość
aneczko, u nas identycznie. A ostatnio młody włączył światła w samochodzie i rozładował nam akumulator!

Hihih....łączę się moja Martyna też wszystko co ma kierownice jest SUPER!! A auto opanowała jak mało kto. Akumulator też już nam padł bo nie zauważyliśmy że światła po włączała wszystkie jakie dała rade. Kierunkowskaz też fajny jest a teraz hitem stała się rączka od szyberdachu i lusterko. I trąbienie też w sumie fajne, a tak siedzi przed kierownicą i robi wielkie bruuumm,brummmm, aż się cała ślini przy tym komiczne to jest. W domu też ma jeździk w kształcie autka i ciągle na nim jeździ, a to podobno dziewczynka hmmm....
Wracając do tematu czyścioszków. To czy oprócz tego że wszystko chcą zamiatać i ścierać, okruszki zbierają itd to czy są chętne do zbierania zabawek??? No bo Matti wszystko ściera, zbiera, wyciera ale aby zabawki pochować to głuchnie na tą chwilę i udaje że nic nie słyszy. Ewentualnie troszkę pozbiera i za chwilkę olewka i idzie sobie.
Co do gadania to nadal nic oprócz ulubionego bambam (banan) i tych podstawowych słów to nic więcej ani pić ani jeść no echo jednym słowem. Więc my też do Tutka na korki idziemy
Na temat fochów się nie wypowiadam bo to jest KATASTROFA. Ma takie napady nerwów że sie zastanawiam gdzie w takim małym ciałku się to chowa. Sceny mi już nie raz na dworze urządziła. położy się na chodniku i drze się w niebo głosy w sumie nie wiadomo za co i o co. Ja ją zostawiam w tedy mówię że idę i jak jej przejdzie niech do mnie dołączy bo nie ma sensu jej uspakajać bo robi się giętka i na wet na ręce nie da się jej wziąć więc leży sobie tak jakiś czas a ludzie się gapią. No ale w dupie to mam. W domu już nauczyłam się nie reagować na takie fochy. Ale czytałam w e-dziecko chyba że zbliża się bunt dwulatka. A przy rozwoju dziecka w okresie 17 miesiąca zatytułowali artykuł " 17 miesięcy. Krzyk - moje drugie imię" no i w naszym wypadku sprawdziło się jak nic.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 15:16   #4731
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Tytuł genialny. U nas też by się to sprawdziło. Toż to mamy 17 miesięcy Potem przyjdzie bunt dwulatka! O Boże, ja się wykończę. Mam nadzieję, że przed buntem dojrzewania będzie trochę spokoju
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-03, 16:00   #4732
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Małe sprostowanie co do tytułu nie krzyk tylko złość moje drugie imię ale jak dla mnie to to samo A tutaj link dla ciekawych co czeka nas w danym miesiącu:

16 m-cy - http://www.edziecko.pl/male_dziecko/...4,4645078.html

17 m-cy http://www.edziecko.pl/male_dziecko/...4,4651374.html

No i my wbijamy już na 18 miesiąc
http://www.edziecko.pl/male_dziecko/...4,4659398.html

A tutaj małe agresorki
http://www.edziecko.pl/male_dziecko/...u_malucha.html

W sumie tak sobie czytam że w tym 18 miesiącu dzieci poznają swoje ciało i tak mi się przypomniało jak ostatnio byliśmy nad wodą młoda oczywiście pełen luz goła latała po plaży. No i spotkała kolegę jakiegoś rok i 3y miesiące miał. Najpierw podeszła i zaczęła się śmiać a za chwilkę patrzy, patrzy i łap młodego za siusiaka i z takim zaciekawieniem patrzała i oglądała go z daleka. A potem siebie oglądała i wyciąga łapki na znak że ona takiego czegoś nie ma. My z tą mamą na siebie i w śmiech. Sądzę że jeszcze wiele takich przygód nas czeka hihihi

Małe sprostowanie my zaczynamy 19 m-c troszkę odmłodziłam Martynę hihihiih....
http://www.edziecko.pl/male_dziecko/...4,4658313.html

Edytowane przez Nika.83
Czas edycji: 2010-08-04 o 06:12
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 07:15   #4733
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Nika linki wyjątkowo przydatne
Dzięki dziewczynki w imieniu Tosi za uznanie w kwestii "mowy" Ja tyko tutaj zauważam, że ona dużo (wszystko)klepie, bo na "codzień" to dla mnie norma i nie doceniam jej umiejętności Na korepetycje zapraszamy wszystkie dzieciaki (darmowe). Zrobimy sobie przedszkole, a jako dodatkowych pedagogów zatrudnimy Martynkę - przedmiot: odpieluchowanie wczesne, może jeszcze Jasia - przedmiot: wspinaczka wysokościowa, od śpiewania może Matyldę i dalej proszę o propozycje
Mówię do Tośki żabo, albo żabeczko (bo ma te oczyska taaakie!!!) I dziś rano z pokoju dzieci słyszę: mamuuusia!! dziabećka tała!!!(żabeczka wstała)
Aneczko na prawdę małżonek mega romantyczny jak to chłop Każdy prawie taki. Mało wyjątków
Pranie się pierze, góra prasowania czeka, odkurzacz stoi na środku pokoju - więc do roboty
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 07:22   #4734
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

To by były zbiorowe korepetycje! Odnośnie wspinaczki to ja już wymiękam. Co 3 minuty ściągam tego małego łobuza z mebli, parapetu etc. Teraz stoi na krześle na balkonie i obserwuje śmieciarkę więc chwila spokoju.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 08:00   #4735
zasada nr 001
Raczkowanie
 
Avatar zasada nr 001
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Krak-off
Wiadomości: 135
GG do zasada nr 001
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Hello mamuski

U nas noc spokojna czyt. bez wstawania na mlesio.

Co do buntu to do nas tez zawitał sa dwie wersje light i hard core. Light polega na tym ze sie dziecko kladzie gdzie popadnie i lezy sobie poprostu. Natomiast hard core - to rzucanie czym popadnie i to z taka sila ze masakra.
Dzisiaj wywożę dziecie z babcia na wies, ale postanowiłam ze przez czwartek i piątek bedziemy dojeżdżali z tamtąd do pracy. Bo nie chce jej "wrzucać na głęboką wode" zwłaszcza ze z babcia nie przebywa na codzien i babcia nigdy sie nia nie zajmowała wiec sie nie znają. Mam nadzieje ze będzie dobrze i nie bedzie płaczu nieziemskiego za rodzicami.
A muszę pochwalić moje dziecko coraz lepiej wychodzi jej korzystanie z nocnika. Mam nadzieje ze akcja odpieluchowywanie sie powiedzie.

Kami moja córkę tez zapisuje na korki do Twojej gadułki bo tylko z mówieniem po naszemu to u niej kiepsko cały czas nawija w swoim jezyku
zasada nr 001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 09:23   #4736
Kasia_L
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 1 053
Post Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Widać wysokości naszym dzieciakom nie są straszne. Wczoraj ściągałam Jagodę z pudła z zabawkami, którego wieko nie jest płaskie, a ona na nim stała. Dobrze, że miała skarpetki z ABS to się nie zsunęła. Ale serce mi stanęło. Włazi też nogami na oparcie krzesełka-uczydełka, które jest przystawione do boku łóżeczka.
__________________
Nagle zrobiło się Jagodowo
Kasia_L jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 09:32   #4737
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Witam.....

kami..........Alan ładnie spiewa..hihihih
Ostatnio słucha Micheala Jacksona
No i spiewa tak... NA na na na - AUU (to jest ten okrzyk jak majkel łapie sie za krocze)
potem znowu jest NA na na na -Auuu i tak potrafi z pól godziny.... dopóki mu nie puszcze
majkela na cd....

No a u mnie ok....

Czuje sie dobrze tylko
ze wczoraj sie troche wystrachalam bo mialam jakis capuccino podobny sluz...
Bardzo mnie to zabniepokoiło a ja jeszcze nie byłam na zadnej kontroli ani nic...
Tutaj najpierw idzie sie do lekarza ogólnego....
On zaklada karte ciazy i potem sie chodzi na wizyty na przemian do szpitala
i do tego lekarza ogólnego ......... Wizyte pierwsza z usg bede miala około 12 tygodnia...
i teraz niewiem czy nie isc na prywatne usg............
Tylko to tez musialabym czekac kilka dni no i to usg płatne od ok. 80 euro w zwyz...

No zobaczymy co powie ten moj lekarz ogólny...............
Mam nadzieje ze wszystko ok z fasolka
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 12:44   #4738
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
Witam.....

kami..........Alan ładnie spiewa..hihihih
Ostatnio słucha Micheala Jacksona
No i spiewa tak... NA na na na - AUU (to jest ten okrzyk jak majkel łapie sie za krocze)
potem znowu jest NA na na na -Auuu i tak potrafi z pól godziny.... dopóki mu nie puszcze
majkela na cd....

No a u mnie ok....

Czuje sie dobrze tylko
ze wczoraj sie troche wystrachalam bo mialam jakis capuccino podobny sluz...
Bardzo mnie to zabniepokoiło a ja jeszcze nie byłam na zadnej kontroli ani nic...
Tutaj najpierw idzie sie do lekarza ogólnego....
On zaklada karte ciazy i potem sie chodzi na wizyty na przemian do szpitala
i do tego lekarza ogólnego ......... Wizyte pierwsza z usg bede miala około 12 tygodnia...
i teraz niewiem czy nie isc na prywatne usg............
Tylko to tez musialabym czekac kilka dni no i to usg płatne od ok. 80 euro w zwyz...

No zobaczymy co powie ten moj lekarz ogólny...............
Mam nadzieje ze wszystko ok z fasolka
Kellys nie martw się, ja też miałam na początku plamienia...
nawet do szpitala pojechałam bo tak sie wystraszyłam..
to był jakiś 9 tydzień...

Domik też jakiś bunt przechodzi..choc nie jst narazie tragicznie....
straszny z nigo uparciuch, ale napad szłu przechodzi mu po kilku minutach...
Ale na szczescie czesto sie to nie zdarza

Pza tym mamyu pierwszy poród na poczekalni w mamusiach wrzesniowo-październikowych..
wkrótce moja kolej..jak ten czas szybko leci...
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 13:39   #4739
Paula__22
Raczkowanie
 
Avatar Paula__22
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Biskupice Melsztyńskie
Wiadomości: 424
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

To i ja się pisze na te korepetycje u Tosi. Bo mój Mati z mówieniem to kompletna klapa.

Mój łobuz:
Paula__22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-04, 16:20   #4740
AMILAMIJA
Zadomowienie
 
Avatar AMILAMIJA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 156
GG do AMILAMIJA Send a message via Skype™ to AMILAMIJA
Dot.: Drepczą już na malych nóżkach, a niedawno wyszły z brzuszka - maluchy I/II 2009

O kurcze, jaki przystojniak

Dziewczyny, ktore daja dziciom mleko. W czym je podajecie? Ja daje z butli Avent, ale postanowilam, że od dziś definitywne konczenie z wszelkimi smokami. Oprócz uspokajaczo-usypiacza chcę tez odtawić butle (te do mleka i do picia).
Matylda ma takiego swojego smoka-przyjaciela, ktorego dostala rok (wiem-zgroza!) temu i za nic w swiecie nie chce innego. Kupilam jej ortodontyczny TT i wogole nie chce na niego spojrzeć. Widzę, że jej ten za mały wymemlany smok zaczyna psuc zgryz i czas najwyższy coś z tym zrobić (zagryza często dolną wargę, jakby ją wciągała, nawet przy mówieniu).
Schowalam jej rano tego przyjaciela i godzinę czasu się bujałysmy, żeby zasnela na drzemkę, bo chciala smoka. Nowym rzucala i jęczala ze zmęczenia. I padła bez smoka ostatecznie i spi nadal. Wieczorem kolejna przeprawa. Twarda będę i sie nie poddam, najważniejszy jej zgryz!
Więc szukam, w czym by jej to mleko z kaszą dawać, żeby jak najlepiej na zgryz to wplywało.
Wstawiam jej zdjęcie z niedzieli, zerknijcie na układ szczęk. Co myslicie??
__________________
MATYLDA 03.02.2009
MATYLDOWE ZĄBKI

Edytowane przez AMILAMIJA
Czas edycji: 2010-08-04 o 16:25
AMILAMIJA jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.