Zdrowy styl życia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-11-06, 20:00   #1
Sheaila
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5

Zdrowy styl życia


Tyle się o nim mówi, pisze, a co znaczy dla was?
Jak dla mnie jest to przede wszystkim sport (no, nie za dużo tego sportu, odzywa się natura lenia ): rower, przy gorszej pogodzie stacjonarny, i dłuuuuuuugie spacery, odpowiednie odżywianie (śniadanie, II śniadanie, obiad, lekka kolacja o 18stej, w ciągu dnia BoboFrut, jabłko, jogurt), w miarę możliwości 8 godzin snu. No i, oczywiście, dobry humor jako lek na wszystko oczywiście ja nie mówię, że trzymam sie tych zasad tylko że się STARAM. Generalnie jednak nie wychodzi mi "ten jeden raz w miesiącu" kiedy najchętniej leżę, przeglądam stare gazety i zżeram słodycze :P
Sheaila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-06, 20:57   #2
Magda.
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Wiadomości: 1 763
Re: Zdrowy styl życia

Dla mnie zdrowy styl zycia do unikanie stresu, odpowiednia ilosc snu, troche (mniej lub wiecej) ruchu, unikanie uzywek i odpowiednie odzywianie. Od 7 lat jestem wegetarianka i to bardzo poszerzylo moje postrzeganie zdrowego zywienia i zycia. Dla zdrowia korzystny jest spokoj ducha, duzo usmiechu, szczesliwy zwiazek (seks jest podobno swietnym lekartwem .
Magda. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-13, 15:52   #3
Ewunia83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 37
Re: Zdrowy styl życia

Ja sie dołączam. Dla mnie zdrowy tryb życia to przede wszystkim dieta, ćwiczenia, unikanie stresów i jak najwięcej ruchu. No i ... optymistyczne podejście do życia!!
Ewunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-13, 16:23   #4
sarenka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Nizina Mazowiecka
Wiadomości: 9 023
Re: Zdrowy styl życia

regularne odżywianie właściwymi produktami - jak wiadomo łatwo polecić - gorzej spełnić przez czynniki takie jak chociażby praca..

ruch - sport albo codzienne spacery, jazda na rowerze, aerobic...

co do unikania stresu - to w pracy raczej trudne.. można co najwyżej starać się nie przejmować 'aż tak'

sen - dawka zależna od potrzeb organizmu

uśmiech, pozytywne myslenie.. ale też płacz, kiedy czujemy bezsilność [wyzbycie się złych emocji, oczyszczenie]
__________________
Naucz się zachowywać obojętność wobec fałszywych sądów o Tobie.
Bez takiej obojętności człowiek nie może być wolny.
Lew Mikołajewicz Tołstoj

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-13, 18:31   #5
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Zdrowy styl życia

dla mnie zdrowy styl zycia to czysta abstrakcja

__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-13, 18:41   #6
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Re: Zdrowy styl życia

Bardzo fajny temat, też się nad tym ostatnio zastanawiałam i muszę przyznać, że nie jest ze mną tak źle. Dwa razy w tygodniu chodzę na basen, w pozostałe dni ćwiczę w domu (hantle + brzuszki), po ćwiczeniach lepiej się czuje, taka odprężona i zrelaksowana i jednocześnie jestem z siebie dumna, że ciągle ćwicze i lenistwo ze mną nie wygrało. Poza tym w życiu nie zapaliłam papierosa i mam nadzieję, że nigdy nie zapalę, alkoholu pije naprawde malutko, po prostu wtedy gdy mam smaka. Co do żywienia to dzień zaczynam jogurtem i płatkami z mlekiem. Jem raczej rzeczy lekkostrawne, nie odmawiam sobie słodyczy, jem mało mięsa, ale tylko dlatego, że mi nie za bardzo smakuje, a czasami mnie najdzie na nie ochota po prostu. Z tym stresem to trudno go unikać na uczelni, ale trzeba nauczyć się go oswoić. Jak mam możliwość i pogoda sprzyje to chodzę pieszo, wolę to niż nasze "wypasione" autobusy :p W utrzymaniu formy pomagają mi nawet biegi na autobus, póki co kierowcy sie zawsze litują i poczekają troche aż wsiądę...nie wiem w jakim stopniu realizuję ideę zdrowego stylu życia, ale wg mnie najważniejszy jest umiar i wtedy będzie wszystko dobrze
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-13, 18:48   #7
Malenka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 501
GG do Malenka
Re: Zdrowy styl życia

hahaha ile si`e naczytalam o zdrowym stylu zycia i jakos nie udalo mi sie go wprowadzic w zycie...co poradze, ze kocham slodycze, malo spie i jestem pesymistka ??
Malenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-11-13, 21:02   #8
Wiola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 143
Re: Zdrowy styl życia

Palomino, ja dolaczam do klubu

Choc z drugiej strony, to mysle, ze ogolnie przyjete normy zdrowego stylu zycia to spelniam jak najbardziej.
Sen - standardowo od 4 do 6 godzin, hihi w weekendy to nawet zdarza mi sie do 8 dociagnac. Widac tyle moj organizm potrzebuje A tak a propos zna ktos jakis dobry krem pod oczy na te wstretne ciemne obwodki?
Sport - caly czas uprawiam biegi, bo jakos zawsze wszystko robie na ostatnia chwile lub tez po prostu nie mam czasu, bo za duzo spie
Odzywianie - o!!! tutaj dbam o to prawidlowe - jem lody, bo zawieraja wapn, czekolade, bo ma duzo magnezu, banany ze wzgledu na potas, pije wino w ramach profilaktyki antyrakowej, piwo ze wzgledu na witaminy i dobry wplyw na nerki, wcinam tiramisu, zeby nie wpasc w anoreksje, bigos, bo kapusta ma duzo witaminy K, a jak kwasna to i pewnie C (pal licho, ze pewnie juz sie dawno po tych kilku dniach gotowania rozlozyly , a ponadto takie rzeczy podnosza ewidentnie poziom optymizmu i radosci zycia w organizmie.
Stres - pije herbatke z melisy i jakies inne "ziolka"
Radosc zycia - ciesze sie z tego jak jest, nieraz marudze i placze, ale to w ramach oczyszczenia organizmu z toksyn.


PS Dla mnie zdrowy styl zycia to usmiech na twarzy, zyczliwosc, wyrozumialosc, to pogoda ducha, ktora mozna przekazac innym
Wiola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-13, 21:33   #9
xanka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 1 327
GG do xanka
Re: Zdrowy styl życia

Wiola napisał(a):
> Palomino, ja dolaczam do klubu
>
> Choc z drugiej strony, to mysle, ze ogolnie przyjete normy zdrowego stylu zycia to spelniam jak najbardziej.
[ciach]

Wiola ! normalnie jakbym czytala o sobie
Podpisuje sie pod tym rekami i nogami
A sama jeszcze ostatnio zrezygnowalam z autobusow, na rzecz spacerow, na uczelnie (to w ramach oszczednosci na biletach) to chyba zdrowo, co? (chociaz jedno)
xanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:08.