Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-23, 13:47   #1771
anka1897
Wtajemniczenie
 
Avatar anka1897
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: tu i tam ;)
Wiadomości: 2 436
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
(..)Ale jeżeli masz jakiś LG upatrzony, to myślę, że będziesz zadowolona - to solidny sprzęt.
Mam upatrzoną lodówkę LG oraz Samsunga. Są bardzo podobne do siebie zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Obie mają stopniowaną rączkę do otwierania. Najważniejsze LG jest 1000 zł tanśze...
Jednak jakoś marka bardziej kojarzy się ze sprzętem RTV niż AGD
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej herbacie 

Aniołek 10 tc [*] 22.11.2019 r.

anka1897 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 15:18   #1772
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez anka1897 Pokaż wiadomość
Mam upatrzoną lodówkę LG oraz Samsunga. Są bardzo podobne do siebie zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Obie mają stopniowaną rączkę do otwierania. Najważniejsze LG jest 1000 zł tanśze...
Jednak jakoś marka bardziej kojarzy się ze sprzętem RTV niż AGD
Na Twoim miejscu wzięłabym LG. Bardzo fajny model. Uważam, że przeciętny zjadacz chleba na lodówkę powinien wydać max 3 tysiące. Więcej się po prostu nie opłaca i nijak nie kalkuluje, bo między tym sprzętem już nie ma większych różnic w tym przedziale (ok. 2 - 3 tys.). Chociaż porównaj sobie teraz (jak już masz prawie wybraną) lodówki z tej samej "rodziny" LG i tego samego wyglądu. Czym się różnią poszczególne modele. Bo może się okazać, że podobny model LG za np. 2 tysiące w sumie również niewiele się różni. Czy rzeczywiście A++ i A+++ to aż taka różnica w zużyciu energii - trochę matematyki i może się okazać, że nie aż tak, aby dawać 600 zł więcej.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 19:09   #1773
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Witajcie,

W końcu znalazłam miejsce, gdzie jest sporo interesujących informacji Przejrzałam ostatnie kilkanaście stron (dalej już chyba nie ma się co cofać ).
Też jestem teraz na etapie wybierania sprzętów do mieszkania i oczywiście (jak chyba sporo osób) jestem totalnie zdezorientowana. Wszystkie te bajery, technologie...

Zastanawiam się nad lodówką: http://www.ceneo.pl/24321734#tab=spec
warto? W sumie A+++, dość pojemna, drzwi bez odstającego uchwytu (nie wiem, czy tylko ja mam tak zdolną rodzinę, ale zwykle wszystkie wyłamujemy ). Tylko zastanawia mnie trwałość tych paneli elektronicznych... No i czy samsung (podobają mi się inne modele samsunga z serii RB31FERN) ma generalnie dobry sprzęt... Patrzyłam jeszcze na: http://www.ceneo.pl/13416799#tab=spec i http://www.ceneo.pl/24530370#tab=spec.

I jeszcze zmywarki. Jak myślicie, która jest warta zainteresowania? Zależy mi głównie na funkcji połowy załadunku i niskich kosztach użytkowania.
http://www.ceneo.pl/26291552#tab=spec
http://www.ceneo.pl/24631952#tab=spec
http://www.ceneo.pl/16509143#tab=spec

Z góry dzięki za podpowiedzi... jeszcze mnie czeka przeprawa z piekarnikiem i płytą indukcyjną (i tu jestem jeszcze bardziej zielona, bo zawsze miałam wszystko na gaz i wielkich problemów nie było, a przy tych na prąd jest milion opcji i funkcji...).
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 19:49   #1774
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
I jeszcze zmywarki. Jak myślicie, która jest warta zainteresowania? Zależy mi głównie na funkcji połowy załadunku i niskich kosztach użytkowania.
http://www.ceneo.pl/26291552#tab=spec
http://www.ceneo.pl/24631952#tab=spec
http://www.ceneo.pl/16509143#tab=spec

Z góry dzięki za podpowiedzi... jeszcze mnie czeka przeprawa z piekarnikiem i płytą indukcyjną (i tu jestem jeszcze bardziej zielona, bo zawsze miałam wszystko na gaz i wielkich problemów nie było, a przy tych na prąd jest milion opcji i funkcji...).
Hotpoint Ariston zużywa o około 300 litrów rocznie mniej wody w porównaniu do pozostałych.
Zastanów się czy na pewno potrzebujesz 1/2 wsadu. Kilka stron do tyłu była rozmowa na ten temat. Gdy wybierałam zmywarkę też szukałam takiej z 1/2 załadunku, bo przecież często nie będzie się zmywarki używać, góra dwa razy w tygodniu. Chodzi prawie codziennie, funkcję 1/2 wsadu używałam maksymalnie 2 razy Skupiłabym się na innych funkcjach
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 20:44   #1775
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Dzięki za szybką odpowiedź. Co do 1/2 wsadu - na razie bardzo często jadamy poza domem, więc garów brudzi się mało. Chociaż pewnie z czasem to się zmieni (jak już będziemy mieć własną kuchnię, bo co komuna to jednak komuna ). Dlatego ta funkcja nie jest dla mnie najważniejsza (ale jednak fajnie by było, gdyby była), powinnam napisać najpierw niskie koszty .
A co do ilości wody - znalazłam jeszcze takiego whirpoola: http://www.ceneo.pl/16820087#tab=spec ale aż dziwne mi się wydaje tylko 6L... a klasa cenowa i eko podobna...

Edytowane przez paula54
Czas edycji: 2014-10-26 o 20:45
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 20:53   #1776
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
Dzięki za szybką odpowiedź. Co do 1/2 wsadu - na razie bardzo często jadamy poza domem, więc garów brudzi się mało. Chociaż pewnie z czasem to się zmieni (jak już będziemy mieć własną kuchnię, bo co komuna to jednak komuna ). Dlatego ta funkcja nie jest dla mnie najważniejsza (ale jednak fajnie by było, gdyby była), powinnam napisać najpierw niskie koszty .
A co do ilości wody - znalazłam jeszcze takiego whirpoola: http://www.ceneo.pl/16820087#tab=spec ale aż dziwne mi się wydaje tylko 6L... a klasa cenowa i eko podobna...
Broń Boże Whirlpool. To samo Beko. Chyba najgorsze zmywarki robią.

Amica robi ok kuchenki,ale innego sprzętu bym nie ryzykowała.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-26, 21:07   #1777
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Ja bym się obawiała czy zmywarka będzie domywac wodę, jak zuzywa tylko 6 litrow wody? Też ją oglądałam, bo te małe zuzycie rzuciło się w oczy, ale jakoś nie wzbudziło mojego zaufania, może niesłusznie. Opinie z tego widzialam ma dobre.

Ale nie do końca o tym chcialam wspomnieć Ostatecznie kupilam zmywarkę Bosha, która zużywa jakieś 11 litrów (chyba ), w kazdym razie przy kupnie wydawało się duzo w porównaniu do konkurencji. natomiast, jak już w wątku wspomniałam wcześniej, ostatnio dostałam rachunek za wodę. Zawsze dopłacaliśmy niebotyczne kwoty, odkąd mamy zmywarkę zuzycie jest naprawdę symboliczne. Zmywarka chodzi codziennie. Także ta srednia 10 litrów nie jest jakas straszna
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-26, 22:30   #1778
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

właśnie też mi się to 6l wydaje podejrzanie niską wartością. Chyba faktycznie najlepiej wypada ten ariston. No i nie dziwię się różnicy w zużyciu wody. Jednak przy ręcznym zmywaniu jednego kubka to ze 2-3 litry wody pójdzie... a w zmywarce na raz można tych kubków kilka umyć
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 08:22   #1779
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Dziewczyny, chyba zepsuł mi się piekarnik. Mam Whirlpoola.

Rano chciałam coś podgrzać. Ustawiłam grzałka dolna/górna/tylnia, dałam 200 stopni i 10 minut pieczenia. I piekarnik powinien się nagrzewać a tam... nic, cisza, na wyświetlaczu też się nie pojawia nagrzewanie.
Wyłączyłam go i wtedy jakby załączył się wiatrach i zaczęło się grzanie. Aby to wyłączyć musiałam wyłączyć bezpiecznik.

Potem TŻ ustawił na program z termoobiegiem i niby działało, ale znów, chciałam wyłączyć po upieczeniu i nic. Światło zgasło a on nadal huczał i grzał. Normalnie powinien tylko lekko huczeć i się chłodzić.

Piekarnik nie ma nawet pół roku. Któraś się z tym spotkała?
Jak wrócę do domu to będę dzwonić do sklepu gdzie kupiłam aby go naprawili, ale jak to wygląda w rzeczywistości? Ktoś do mnie przyjedzie czy będę musiała sama go wymontować?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 11:36   #1780
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Ja bym się obawiała czy zmywarka będzie domywac wodę, jak zuzywa tylko 6 litrow wody? Też ją oglądałam, bo te małe zuzycie rzuciło się w oczy, ale jakoś nie wzbudziło mojego zaufania, może niesłusznie. Opinie z tego widzialam ma dobre.

Ale nie do końca o tym chcialam wspomnieć Ostatecznie kupilam zmywarkę Bosha, która zużywa jakieś 11 litrów (chyba ), w kazdym razie przy kupnie wydawało się duzo w porównaniu do konkurencji. natomiast, jak już w wątku wspomniałam wcześniej, ostatnio dostałam rachunek za wodę. Zawsze dopłacaliśmy niebotyczne kwoty, odkąd mamy zmywarkę zuzycie jest naprawdę symboliczne. Zmywarka chodzi codziennie. Także ta srednia 10 litrów nie jest jakas straszna
Cytat:
Napisane przez paula54 Pokaż wiadomość
właśnie też mi się to 6l wydaje podejrzanie niską wartością. Chyba faktycznie najlepiej wypada ten ariston. No i nie dziwię się różnicy w zużyciu wody. Jednak przy ręcznym zmywaniu jednego kubka to ze 2-3 litry wody pójdzie... a w zmywarce na raz można tych kubków kilka umyć
6 l to rzeczywiście mało (aż podejrzanie mało), ale wiecie jak oni to podają: 6 l zużywa pewnie tylko na jednym, jedynym programie, a na innych to już może być bardzo różnie. 9-10 litrów brzmi bardziej realnie, tylko warto sprawdzić jak długi jest program eco. W moim Boschu ma 3 h 15 minut, czyli wcale nie tak krótko.

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez daydreaming_ Pokaż wiadomość
(...)
Zastanów się czy na pewno potrzebujesz 1/2 wsadu. Kilka stron do tyłu była rozmowa na ten temat. Gdy wybierałam zmywarkę też szukałam takiej z 1/2 załadunku, bo przecież często nie będzie się zmywarki używać, góra dwa razy w tygodniu. Chodzi prawie codziennie, funkcję 1/2 wsadu używałam maksymalnie 2 razy Skupiłabym się na innych funkcjach
U mnie to samo: użyłam może z 3 razy, z czego raz przez pomyłkę.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 11:38   #1781
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
6 l to rzeczywiście mało (aż podejrzanie mało), ale wiecie jak oni to podają: 6 l zużywa pewnie tylko na jednym, jedynym programie, a na innych to już może być bardzo różnie. 9-10 litrów brzmi bardziej realnie, tylko warto sprawdzić jak długi jest program eco. W moim Boschu ma 3 h 15 minut, czyli wcale nie tak krótko.
U mnie też tyle trwa, chyba, że się go skróci, ale akurat z tego programu prawie nie korzystam, a i tak jest oszczędnie
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-27, 12:47   #1782
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Hej,
Przejrzałam kilka ostatnich stron wątku nie znalazłam nic na temat pralko-suszarek, macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
Chcemy wydać do 3 tys (Samsung, Electrolux), ale znalazłam tez dobre opinie o tańszej Candy.
Szczerze mówiąc nie odczuwam specjalnej potrzeby inwestowania w sprzęt AGD, więc może ktoś mnie oświeci?
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 12:48   #1783
anka1897
Wtajemniczenie
 
Avatar anka1897
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: tu i tam ;)
Wiadomości: 2 436
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
(...) Piekarnik nie ma nawet pół roku. Któraś się z tym spotkała?
Jak wrócę do domu to będę dzwonić do sklepu gdzie kupiłam aby go naprawili, ale jak to wygląda w rzeczywistości? Ktoś do mnie przyjedzie czy będę musiała sama go wymontować?
moja ciotka z piekarnikiem z Amiki miała podobne przejścia. Zgłosiła reklamację do sklepu, przyjechała serwisant który obejrzał go i naprawił na miejscu. Za drugim razem wymontował z zabudowy i zabrał do serwisu, gdzie był 12 dni.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu wzięłabym LG. Bardzo fajny model. Uważam, że przeciętny zjadacz chleba na lodówkę powinien wydać max 3 tysiące. Więcej się po prostu nie opłaca i nijak nie kalkuluje, bo między tym sprzętem już nie ma większych różnic w tym przedziale (ok. 2 - 3 tys.). Chociaż porównaj sobie teraz (jak już masz prawie wybraną) lodówki z tej samej "rodziny" LG i tego samego wyglądu. Czym się różnią poszczególne modele. Bo może się okazać, że podobny model LG za np. 2 tysiące w sumie również niewiele się różni. Czy rzeczywiście A++ i A+++ to aż taka różnica w zużyciu energii - trochę matematyki i może się okazać, że nie aż tak, aby dawać 600 zł więcej.
dzięki W przypadku Lg pozostanę przy klasie A+++, niższa jest nie znacznie tańsza a ma dużo wyższy pobór energii.
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej herbacie 

Aniołek 10 tc [*] 22.11.2019 r.

anka1897 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 12:59   #1784
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez anka1897 Pokaż wiadomość
moja ciotka z piekarnikiem z Amiki miała podobne przejścia. Zgłosiła reklamację do sklepu, przyjechała serwisant który obejrzał go i naprawił na miejscu. Za drugim razem wymontował z zabudowy i zabrał do serwisu, gdzie był 12 dni.



dzięki W przypadku Lg pozostanę przy klasie A+++, niższa jest nie znacznie tańsza a ma dużo wyższy pobór energii.
TŻ pobawił się patyczkiem do szaszłyków i doszedł do tego, ze wiatraczek sie zablokował. Niby już działa, sprawdzę jak wrócę do domu - najwyżej będę dzwonić.

Swoją drogą, czym czyścicie piekarniki?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 16:03   #1785
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
TŻ pobawił się patyczkiem do szaszłyków i doszedł do tego, ze wiatraczek sie zablokował. Niby już działa, sprawdzę jak wrócę do domu - najwyżej będę dzwonić.

Swoją drogą, czym czyścicie piekarniki?
Nie czyszczę. Mam pyrolizę. Polecam ten wynalazek na przyszłość.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 17:43   #1786
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
(...)
Swoją drogą, czym czyścicie piekarniki?
Na bieżąco przecieram szmatką z mikrofibry. Jeżeli jest bardziej zabrudzony (lub zabrudzenia już narosną) to w zależności od potrzeb mleczko (szoruję, potem dokładnie przecieram szmatką) / woda z octem (spryskuję i nagrzewam piekarnik, potem wycieram).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 21:02   #1787
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
6 l to rzeczywiście mało (aż podejrzanie mało), ale wiecie jak oni to podają: 6 l zużywa pewnie tylko na jednym, jedynym programie, a na innych to już może być bardzo różnie. 9-10 litrów brzmi bardziej realnie, tylko warto sprawdzić jak długi jest program eco. W moim Boschu ma 3 h 15 minut, czyli wcale nie tak krótko.
6l to taki chwyt, tyle zużywa zmywarka na programie "płukanie", większość zmywarek ma go jako oddzielny program (do stosowania np. jak gary stoją kilka dni i już chcemy je przepłukać)

To, że eko trwa 3h to nie znaczy, że przez cały czas zużywa prąd i wodę, zmywarka popłukuję kilka razy tą samą wodą, albo podgrzewa ją żeby parowała i "namaczała gary", robi przerwy miedzy etapami, finalnie zużywa najmniej wody i prądu ze wszystkich programów. Nie jest to program intensywny (dużo wody) i szybki (szybkie nagrzewanie=większe zużycie prądu=większa moc), więc "umie" oszczędzać.
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 06:55   #1788
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
(...)
To, że eko trwa 3h to nie znaczy, że przez cały czas zużywa prąd i wodę, zmywarka popłukuję kilka razy tą samą wodą, albo podgrzewa ją żeby parowała i "namaczała gary", robi przerwy miedzy etapami, finalnie zużywa najmniej wody i prądu ze wszystkich programów. Nie jest to program intensywny (dużo wody) i szybki (szybkie nagrzewanie=większe zużycie prądu=większa moc), więc "umie" oszczędzać.
Tak, oczywiście. Ten program swoje trwa, ale jest najbardziej oszczędny.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 07:03   #1789
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Nie czyszczę. Mam pyrolizę. Polecam ten wynalazek na przyszłość.
Ja mam katalizę ale jeszcze tego nie ogarnęłam. Rozumiem, że po prostu mogę sobie te wkłady wyjąć, wrzucić do zmywarki i potem heja z powrotem do piekarnika?

Bo do tej pory czyściłam dół i drzwiczki + wiadomo blachy i ruszty.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 09:36   #1790
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Skoro jest temat czyszczenia piekarnika, macie jakieś doświadczenia z systemem Aqualytic w piekarnikach Amica?
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:06   #1791
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Ja mam katalizę ale jeszcze tego nie ogarnęłam. Rozumiem, że po prostu mogę sobie te wkłady wyjąć, wrzucić do zmywarki i potem heja z powrotem do piekarnika?

Bo do tej pory czyściłam dół i drzwiczki + wiadomo blachy i ruszty.
Ja wyjmuję wszystko tj. blachy, ruszty i odkręcam te drabinki trzymające po bokach. Bez tego pyroliza nawet nie ruszy. Po zakończeniu programu to tylko ściereczką pył, który powstał wycieram i wszystko.

Blachy mam tak duże (kuchenka 60,nie 50 cm),że z trudem weszłyby mi do zmywarki (nawet po podniesieniu górnego kosza).
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 10:09   #1792
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja wyjmuję wszystko tj. blachy, ruszty i odkręcam te drabinki trzymające po bokach. Bez tego pyroliza nawet nie ruszy. Po zakończeniu programu to tylko ściereczką pył, który powstał wycieram i wszystko.

Blachy mam tak duże (kuchenka 60,nie 50 cm),że z trudem weszłyby mi do zmywarki (nawet po podniesieniu górnego kosza).
Ja nie mówię o blachach do zmywarki tylko o panelach katalitycznych.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 19:17   #1793
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez karina121 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny doradźcie mi czy zmywarka myjąca naczynia przez 2 h zużyje więcej prądu niż bojler podgrzewający wodę prze 30 min. Chodzi mi o to czy opłaca mi sie kupować zmywarkę? aby zaoszczędzić na opłatach za energie !
Zmywarka to wygoda, higiena (rękami nie umyjesz czegoś w temp. np. 50 stopni) i ewentualnie oszczędność wody. Na ewentualnej oszczędności energii nie ma się raczej co skupiać. Tutaj autor artykułu zrobił wyliczenia, nie wiem na ile prawdziwe: http://jakoszczedzacpieniadze.pl/zmy...y-mycie-reczne.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 11:35   #1794
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Okap: mam z Ikei, siostra wzięła jakiś z Amica i widać różnicę - sama stwierdziła, że mój jest lepszy.
Doris, a jaki masz ten okap z ikei?

Cytat:
Napisane przez Gaudencja Pokaż wiadomość
Bardzo dobre porady wyczytuję Właśnie teraz będę musiała zaopatrzyć się w pralkę , jaką polecicie firmę ? Bosch ?
Ja NIE polecam Whirlpoola - moja pralka po 4 miesiącach normalnego używania (dwie osoby) popękała Popękała jej obudowa, będziemy ją reklamować...

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
(chociaż spróbuję potraktować moją jakimś mocniejszym mleczkiem, może przywróci jej to blask nowości ).
Mi najlepiej wszystko wybiela domestos

Cytat:
Napisane przez anka1897 Pokaż wiadomość
Mam upatrzoną lodówkę LG oraz Samsunga. Są bardzo podobne do siebie zarówno zewnątrz jak i wewnątrz. Obie mają stopniowaną rączkę do otwierania. Najważniejsze LG jest 1000 zł tanśze...
Jednak jakoś marka bardziej kojarzy się ze sprzętem RTV niż AGD
Cytat:
Napisane przez anka1897 Pokaż wiadomość
dzięki W przypadku Lg pozostanę przy klasie A+++, niższa jest nie znacznie tańsza a ma dużo wyższy pobór energii.
Chyba rozważasz te same lodówki co ja. TŻ obstaje przy samsungu, ja chyba przy tańszym LG...

Podobno różnica w pobieraniu prądu między A++ i A+++ może być spora. Ja bym się trzymała raczej +++, szczególnie że lodówka to sprzęt który non stop działa.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 12:01   #1795
luiza_laura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 76
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Podobno różnica w pobieraniu prądu między A++ i A+++ może być spora. Ja bym się trzymała raczej +++, szczególnie że lodówka to sprzęt który non stop działa.
Wg danych podawanych przez Samsunga różnica w zużyciu prądu wyniesie ok. 40 zł rocznie. Moim zdaniem warto A+++ jeśli różnica w cenie wyniesie nie więcej niż 200 zł, to po 5 latach wyjdzie na zero
luiza_laura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 12:03   #1796
anka1897
Wtajemniczenie
 
Avatar anka1897
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: tu i tam ;)
Wiadomości: 2 436
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Chyba rozważasz te same lodówki co ja. TŻ obstaje przy samsungu, ja chyba przy tańszym LG...

Podobno różnica w pobieraniu prądu między A++ i A+++ może być spora. Ja bym się trzymała raczej +++, szczególnie że lodówka to sprzęt który non stop działa.
U nas tak samo Za Lg przemawiają bezkolizyjne drzwi, które przy lodówce umieszczonej pomiędzy szafkami są dobrym rozwiązaniem
__________________
... i ślubuję Ci uśmiech przy porannej herbacie 

Aniołek 10 tc [*] 22.11.2019 r.

anka1897 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 12:15   #1797
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Doris, a jaki masz ten okap z ikei?
(...)
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60244670
Wybór padł na niego, bo nie był super drogi, a nie miał napisów, znaczków, bo nie chciałam mieć w kuchni reklamy różnych marek.
Cichy to on nie jest, ale skuteczny, bardzo dobrze ciągnie (rozebrałam ostatnio do mycia tą część, którą się wyjmuje i okazało się, że nie mam czego czyścić, bo wszystko filtr wsysnął).

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-10-30 o 13:16
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 12:23   #1798
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20244629/ ja myślę o czymś takim, jeśli by pasował do koloru frontów. Hm, hm, muszę pomyśleć
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 12:43   #1799
jantrzeci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 89
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

Jako że akurat remontuję sobie kuchnię i widzę, że toczy się rozmowa o lodówkach, pokaże Wam co ja zamierzam kupić: http://www.lg.com/pl/lodowki/lg-GBB530NSQXE

Co sądzicie? Bardzo energooszczędna i 10 lat gwarancji na kompresor
jantrzeci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-30, 22:54   #1800
charliss
Zadomowienie
 
Avatar charliss
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 002
Dot.: Sprzęty AGD (lodówka, kuchenka, pralka, zmywarka,okap) - porady, opinie

poszukuję okapu podszafkowego dobrej jakości (mocne "ssanie"), w najgorszym wypadku teleskopowy… wybor ograniczony bo musze wymienic dotychczasowy ktory byl wielka pomylka. Ktos cos wie?
Chętnie przyjmę wszystkie wskazówki dotyczące zakupu okapu, w ogole sie na tym nie znam a nie chce kolejny raz popelnic bledu. na co zwracac uwage itp...
charliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-16 18:12:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:46.