Praca razem z partnerem. Tak czy nie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-15, 17:17   #1
90agnieszka90
Zakorzenienie
 
Avatar 90agnieszka90
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: ok.Łodzi
Wiadomości: 5 245
GG do 90agnieszka90

Praca razem z partnerem. Tak czy nie?


Takiego wątku chyba nie było,a przy okazji potrzebuję porady

Co myślicie o sytuacji gdy partnerzy razem pracują? Przyczynia się do wzmocnienia,czy osłabienia związku?

Jestem od niedawna w zno i mój TŻ ( w sumie nie wiem czy już tak powinnam pisać,ale niech będzie ) stracił pracę i chce znaleźć nową w moim mieście i wynająć coś, źeby to prostu być bliżej mnie. I tu pojawia się sedno,bo w firmie w której pracuję mamy teraz sporo naborów i można polecac osoby, praca mojemu TŻtowi by odpowiadała, proponują od razu umowę o pracę itp. Moja firma jest duża, każdy pracuje "na siebie" więc nie bylibyśmy bezpośrednimi współpracownikami i pewnie mielibyśmy kontakt tylko na przerwach. W dodatku teraz są nabory do innych działów, w których ja wzięłam udział, więc gdybym zmieniła dział to kontakt byłby jeszcze bardziej ograniczony. U mnie w pracy było juź sporo przypadków że ktoś "wciągnął" do pracy partnera i nikt problemu nie robi. Tylko ja mam obawy,że tfu tfu coś nam nie wyjdzie i co wtedy? zastanawiam się czy ryzykować

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Nigdy nie pozwól, aby strach przed działaniem wykluczył Cię z gry

90agnieszka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 17:22   #2
lomo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5 017
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Jak dla mnie przyczynia osłabienia związku.Do pracy razem,w pracy razem,z pracy razem,po pracy razem fuj.
lomo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 17:48   #3
Sibbyl
Zadomowienie
 
Avatar Sibbyl
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 487
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Jeśli rzeczywiście pracowalibyście w innych działach, nie musielibyście na co dzień ściśle współpracować i spędzać ze sobą całe 8h, to nie widzę problemu... Znam kilka takich par i mają się świetnie - ale jest to właśnie na zasadzie - jedna firma, inne działy, inne obowiązki... Natomiast jeśli non stop mielibyście kontakt, to jednak bym sobie darowała... każdemu potrzeba trochę swojej przestrzeni życiowej ;-)
Sibbyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 17:59   #4
jantrzeci
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 89
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Ja bym wolał tego unikać, co za dużo to nie zdrowo
jantrzeci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 18:07   #5
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Tylko ja mam obawy,że tfu tfu coś nam nie wyjdzie i co wtedy? zastanawiam się czy ryzykować
Podobne obawy mają ludzie, którzy chcą być razem, ale są na przykład na tych samych studiach. Albo mieszkają w sąsiedztwie. To jest ryzyk-fizyk. Jeśli się człowiek boi, że w razie zerwania nie da sobie rady mając tę osobę blisko, no to cóż poradzić... Jednak można przez to stracić wiele fajnych szans. Mimo wszystko powstaje wiele związków wśród ludzi na studiach itp

Musisz się zastanawić nad tym co jest dla Ciebie w tej chwili ważniejsze. Pomóc facetowi w znalezieniu pracy czy być bardziej samolubną, ale ostrożną-zawsze zabezpieczoną (czyli "co jak co, ale w razie czego patrzę na siebie").
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 18:10   #6
mancia9301
Rozeznanie
 
Avatar mancia9301
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 875
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

jeśli po prostu jedna firma,i byście się nie widywali,albo widywali sporadycznie,to mogłoby być ok. Ale jeśli byłoby inaczej,to bardzo możliwe że by zaczęło się między Wami zmieniać.Często tak bywa,że przez pracę partnerzy się rozstają czy kłócą.
__________________
To nie żadna sztuka kochać człowieka w nieszczęściu. Dopiero w szarym codziennym życiu miłość wystawiona jest na prawdziwą próbę.
mancia9301 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 18:32   #7
nuinek
Raczkowanie
 
Avatar nuinek
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 343
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Ja pracuje z mężem biurko w biurko. Nie polecam :P
__________________
GDY ROZMYŚLASZ O ŻYCIU MUSISZ PAMIĘTAĆ
O DWÓCH RZECZACH:

ŻADNA ILOŚĆ POCZUCIA WINY
NIE NAPRAWI BŁĘDÓW PRZESZŁOŚCI I
ŻADNA ILOŚĆ NERWÓW NIE JEST W
STANIE ZMIENIĆ PRZYSZŁOŚCI.
nuinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 18:33   #8
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez 90agnieszka90 Pokaż wiadomość
Takiego wątku chyba nie było,a przy okazji potrzebuję porady

Co myślicie o sytuacji gdy partnerzy razem pracują? Przyczynia się do wzmocnienia,czy osłabienia związku?

Jestem od niedawna w zno i mój TŻ ( w sumie nie wiem czy już tak powinnam pisać,ale niech będzie ) stracił pracę i chce znaleźć nową w moim mieście i wynająć coś, źeby to prostu być bliżej mnie. I tu pojawia się sedno,bo w firmie w której pracuję mamy teraz sporo naborów i można polecac osoby, praca mojemu TŻtowi by odpowiadała, proponują od razu umowę o pracę itp. Moja firma jest duża, każdy pracuje "na siebie" więc nie bylibyśmy bezpośrednimi współpracownikami i pewnie mielibyśmy kontakt tylko na przerwach. W dodatku teraz są nabory do innych działów, w których ja wzięłam udział, więc gdybym zmieniła dział to kontakt byłby jeszcze bardziej ograniczony. U mnie w pracy było juź sporo przypadków że ktoś "wciągnął" do pracy partnera i nikt problemu nie robi. Tylko ja mam obawy,że tfu tfu coś nam nie wyjdzie i co wtedy? zastanawiam się czy ryzykować

Wysyłane z mojego GT-S5570 za pomocą Tapatalk 2
w takiej sytuacji jaka Ty masz - czyli spotkania tylko na przerwach lub rzadziej wg mnie ok.

gdyby to bylo natomiast kiszenie sie we wlasnym sosie biurko w biurko przez 8h jestem na nie.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 18:58   #9
201605051021
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 115
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Ja pracuje z moim TZ nie tylko biurko w biurko, ale czasem nawet przy jednym biurku Ja polecam bardzo, dla mnie to jest zupelnie inny wymiar pracy, ktorego wczesniej nie znalam - swietnie sie bawimy pracujac razem moze to dlatego, ze dobrze sie uzupelniamy i przy okazji jedno jest swoistym katalizatorem drugiego.
201605051021 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 19:19   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

skoro nie bylibyście skazani na swoją obecność 24h/dobę to jak najbardziej tak. spędzanie ze sobą czasu non stop to kiepski pomysł, bo można czasem szału dostać. mam znajomych pracujących w jednej firmie, oszczędzają na dojazdach, a przez cały dzień w pracy się nie widzą - chwalą sobie taki układ.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 19:26   #11
dorociakot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 99
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Ja byłam w dwóch związkach gdzie potem jakoś wychodziło, że pracowaliśmy razem. Pierwsza praca to było takie dorabianie na infolinii. Niby osobno ale do pracy razem z pracy razem. Obecnie jestem w związku gdzie chłopak mnie polecił i pracuję tam gdzie on tylko że ja na weekendy a on na tygodniu... ale to jednak jest strach czuję presję, że gdybym coś zrobiła źle to jemu jako pracownikowi, które szefostwo zaufało ja coś źle wykonałam w moich obowiązkach ( oczywiście nie specjalnie).

Praca w związku - taka sama nawet gdybyście się mieli widzieć tylko w przerwach nie jest dobra. Nie polecam
dorociakot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 20:29   #12
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Moi rodzice pracują razem w swojej firmie. Nic się nie rozpadło przez to
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:37   #13
raita
Zakorzenienie
 
Avatar raita
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 354
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Ja poznałam mojego TŻ'ta w ostatniej pracy i cieszę się, że już nie pracujemy. Tylko, że u nas sytuacja była taka, że on był moim kierownikiem, a będąc razem w związku, nie potrafilibyśmy się chyba zdobyć na równe traktowanie, a byłoby to krzywdzące dla innych pracowników.
W momencie jednak, że mogłabym uniknąć z nim zmian, spotykać się tylko na przerwie itd, to nie widzę problemu. Zwłaszcza, że jak potrzebuje pracy to może chwile popracować i szukać czegoś nowego w międzyczasie.
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.



raita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:41   #14
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Pracowałam i pracuję w tej samej firmie co Tż. Zmiany w związku brak.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 22:15   #15
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

My też pracujemy w jednej firmie [ale nie ze sobą, a w innych działach - mijamy się na korytarzu i czasami zgra nam się jakaś przerwa]. Tak jest według mnie super - nie oglądamy się non stop żeby sobą rzygać, a mamy jeszcze więcej tematów do rozmów, kończymy zawsze o tej samej porze, możemy razem wracać do domu, łatwiej coś sobie zaplanować itp. Tak że ja polecam
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 23:16   #16
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Byłam w związku z partnerem, z którym mi się tak sobie układało, była możliwość, żeby starał się o pracę "u mnie", aplikował, nie dostał się, odetchnęłam z ulgą jakiś czas później się rozstaliśmy, więc bardzo się cieszę, że się nie dostał
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 23:55   #17
yosanne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 315
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Pracuję razem z moim partnerem, jestem jego szefową, żeby było śmieszniej. Nie wpływa to zupełnie na nasz związek (ani związek nie wpływa na pracę, jakby kto pytał). Myślę, że w odwrotnej sytuacji byłoby gorzej, bo jestem bardziej zakompleksiona, mój facet nie ma problemu z tym, że jego kobieta jest jego szefową i zasadniczo zarabia więcej od niego. Zresztą, oboje traktujemy tę sytuację jako tymczasową, mój partner rozwija swój biznes, już teraz są miesiące, że przynosi do domu więcej pieniędzy, niż ja, ale czekamy, aż zacznie tak być regularnie i pewnie wtedy się zwolni (a w kwestii zarobków wszystko wróci do normy, zgodnie z polską tradycją ).
yosanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 11:42   #18
mechanik222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 37
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Ja pracuję z żoną w domu. Przy osobnych komputerach, ale jednak non strop blisko siebie i nie narzekam. Myślę, że jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż sytuacja odwrotna. Kiedyś pracowałem w takim systemie zmianowym, że cały dzień się nie widzieliśmy. Tamta sytuacja była dla związku bardzo niekorzystna. Każdy jednak ma inne potrzeby.
mechanik222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 12:12   #19
shanta
Wtajemniczenie
 
Avatar shanta
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 421
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Jeśli nie bylibyście bezpośrednimi współpracownikami to nie widzę problemu.
shanta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-16, 12:37   #20
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Jestem na nie
W życiu różnie bywa a znosić byłego w pracy to byłoby za dużo jak dla mnie ;-)
Pracowałam z pierwszym mężem (prowadziliśmy sklep rtv agd )było to za dużo na nasz związek w pracy i po pracy razem problemy z pracy przenoszone do domu.mysle ze po części przyczyniło się do rozpadu naszego zwiazku.
Teraz mam drugiego męża prawie go nie widuje bo pracujemy w innych firmach i godzinach i jest perfekcyjnie nigdy nie mam go dosyć ;-)
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 12:56   #21
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 507
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Ja pracuję z mężem w tej samej instytucji, lecz w zupełnie innych sektorach. On jest wykładowcą, ja mam stanowisko administracyjne. Nie jest to uciążliwe, przeciwnie, wymieniamy się niekiedy ważnymi informacjami. Nie spieramy się na tle merytorycznym.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-16, 18:06   #22
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Praca razem z partnerem. Tak czy nie?

Cytat:
Napisane przez mechanik222 Pokaż wiadomość
Ja pracuję z żoną w domu. Przy osobnych komputerach, ale jednak non strop blisko siebie i nie narzekam. Myślę, że jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż sytuacja odwrotna. Kiedyś pracowałem w takim systemie zmianowym, że cały dzień się nie widzieliśmy. Tamta sytuacja była dla związku bardzo niekorzystna. Każdy jednak ma inne potrzeby.
ja tak samo - od ponad 5 lat pracuję w domu razem z mężem, dwa komputery obok siebie. Nie zamieniłabym na inną pracę, nie ma to żadnego negatywnego wpływu na związek (ale zaznaczam, że obydwoje jesteśmy trochę odludkami, i poznaliśmy się kiedy mieliśmy koło 30-tki, więc całkiem sporo na początek związku).
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-16 19:06:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.