Parada Równości - Poznań - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-21, 17:02   #31
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Parada Równości - Poznań

Ufcio, kompletnie do mnie nie trafia to, co piszesz.
Skoro masz takie zdanie to :
1. Skoro sama widzisz, że nie są "do końca tolerowani" to czemu dziwi Cię, że chcą być tolerowani "do końca" ?
2. Właśnie dlatego podkreślają swoją orientację, bo mają do tego prawo, nie muszą się "ukrywać" i udawać hetero.
3. Hetero jak najbardziej manifestują swoją orientację - przypomnij sobie paradę organizowaną przez MW, manifestują też wiele innych rzeczy. Tylko IM wolno....nie?
4. A niby dlaczego NIE WOLNO było tej kobiecie wyznać, że jest lesbijką? Powinna mieć takie prawo i włos z głowy nie powinien jej za to spaść.
5. Zakaz był polityczny, niesłuszny i wg mnie w ogóle bezprawny
6. Odludki? Chyba pomyliłaś słowo
7. Co z tego, że połowa manifestujących była hetero? Widocznie uważali, że ten marsz jest też w obronie ich wolności, to tylko świadczy o tym, jakie było przesłanie marszu, poza tym - gdybyś przeczytała wątek, wiedziałabyś, że to był "marsz równości" - nie tylko homoseksualistów.
8. Policja wykazała się wg mnie wyjątkową dyspozycyjnością wobec rządzących i brutalnością.
9. Co ma do tego kompleks niższości - nie jestem w stanie pojąć, chyba że mówisz o kompleksie rządzących - tu się zgodzę
10. Odpowiedz proszę na moje pytanie postawione Werście - co np z marszami równości niepełnosprawnych?
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 17:08   #32
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Parada Równości - Poznań

ręce opadają - Ufciu, to nie jest podkreślanie orientacji, tylko wolność od przymusu jej ukrywania. A hetero nie manifestują, bo nie muszą. Może niczego nie wklejaj, tylko odnoś się do prezentowanych tu argumentów?
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 17:20   #33
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez PaniKota
ręce opadają - Ufciu, to nie jest podkreślanie orientacji, tylko wolność od przymusu jej ukrywania. A hetero nie manifestują, bo nie muszą. Może niczego nie wklejaj, tylko odnoś się do prezentowanych tu argumentów?
Ufcio jest młodziutka i to jedyne co ją tłumaczy, moim zdaniem.
Ufciu - pozwoliłam sobie na jeden zabieg stylisyczny w tym co napisałaś, mam nadzieję, że nie będziesz mieć mi tego za złe:

"moim skromnym zdaniem parada ta powinna sie nazywac parodją. rozumiem, Czarni nie do konca sa tolerowani w naszym społeczenstwie, aczkolwiek nie rozumiem czy musza na kazdym kroku podkreslac swój kolor skóry? dązą by traktowano ich jak normalnych ludzi-przepraszam za to dziwne wyrazenie-a czemu zachowuja sie jak nienormalni? tzn. jak dla mnie to sa zwykli obywatele, i stoja dla mnie na równi z Białymi a Biali nie potrzebuja manifestowac swojego koloru skóry w ten sposob. a wiec czy Czarni musza robic takie manifestacje, "chwalic sie" pracodawcom i innym ze są czarni? w tv slyszalam wypowiedz pewnej nauczycielki bodajze ze zostala zwolniona z pracy poniewaz przyznala sie, ze jest pochodzenia Murzyńskiego. a ja stawiam pytanie: kto ci kazał kobieto mowic, ze jestes Murzynką? myslalam, ze pracodawca nie ingeruje w zycie prywatne swoich pracownikow. nie rozmiem tez dlaczego organizatorzy parady mimo zakazu ja zrobili?? przepraszam, gdzie jest napisane, ze Czarni moga sobie nielegalnie robic takiego typu "imprezy"?? chyba daza do tego by traktowac ich "normalnie" a wiec czemu sami zachowuja sie jak jakies odludki?
(...)
chce podkreslic, ze jestem tolerancyjna. moja kuzynka z Francjii jest Czarna. nie przeszkadzaja mi ci ludzie, ale uwazam, ze czasem za bardzo chca pokazac ze sa rowni i pokazuja sie jako osoby z kompleksem niższosci..."

Ja to nie mam nic przeciwko Żydom, ale uważam, że wszyscy powinni wyjechać do Izraela...
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 17:24   #34
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Parada Równości - Poznań

Nan - rewelacyjne
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 17:44   #35
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Dot.: Parada Równości - Poznań

Przykro się robi jak widzę co się wyrabia w tym kraju (
Mam nadzieję,że UE zwróci uwagę na to że w Polsce łamane sa nie tylko prawa mniejszości ale i podstawowe prawa demokracji-wolność zgromadzeń.
Powoływanie się przez prezydenta Poznania ,a wcześniej Wawy na te dwa punkty kiedy można zakać parady jest wręcz ŚMIESZNE.Przecież na tej podstawie można zakazać każdego zgromadzenia.O dziwo jak górnicy przyjechali do Warszawy to nikt niczego im nie zakazywał (a zniszczeń narobili że hej).
Problem niestety jest,co widać choćby po niektórych wypowiedziach na forum. Niestety niektórzy nie rozumieją w czym rzecz.Geje nie manifestują swojej inności.Walczą tylko o swoje prawa.
Tak na marginesie to jeszcze nie widziałam na ulicy Warszawy dwóch gejów którzy by szli ze sobą trzymając się za ręce.Parki hetero które obściskuja się publicznie widzę codziennie.Jakoś nikt nie czepia się wtedy że oni coś manifestują(?).
Ufciu, hetero mogą mówić w pracy o swoim życiu prywatnym,rodzinie(mężu,c hłopaku,dziewczynie,dziec iach) i jakoś nikogo to nie dziwi.Jak coś takiego zrobiłby gej prawdopodobnie zostałby zwolniony.
Mnie bardziej niż te parady przerażają działania Młodzieży Wszechpolskiej .Tacy patroci niby, a wykonują gesty hitlerowskie, wzywają do nienawiści(hasła które skandowali na tej paradzie).To nimi powienien się w pierwszej kolejności zająć prokurator, a nie gejami.
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 17:54   #36
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez ufcio
moim skromnym zdaniem parada ta powinna sie nazywac parodją. rozumiem, geje i lesbijki nie do konca sa tolerowani w naszym społeczenstwie, aczkolwiek nie rozumiem czy musza na kazdym kroku podkreslac swoja orientacje? dązą by traktowano ich jak normalnych ludzi-przepraszam za to dziwne wyrazenie-a czemu zachowuja sie jak nienormalni?
Problem w tym, Ufciu, ze gdy Ty idziesz ulica za reke ze swoim chlopakiem, to nikt nie nazywa tego "podkreslaniem orientacji", nikt Cie za to nie wyrzuci z pracy (gdy spotkasz szefa na rzeczonej ulicy). Problem w tym, ze gdy za reke ze swoja parterka idzie nauczycielka - zwalniaja ja z pracy. A jak nie daj boze idzie za reke ze swoim partnerem jakis nauczyciel (strazak, student, bezrobotny czy biznesmen....) to na dodatek naraza sie na atak werbalny lub fizyczny ze strony "wszechpolakow" lub ludzi o im podobnych pogladach.

Jedynym sposobem by zaradzic tej chorej sytuacji jest zwyczajne przyzwyczajenie ludzi do "innosci". Tak jak zostali "przyzwyczajeni" do innego koloru skory na przyklad.

PaniKoto, mam nadzieje ze jednak jakas nowa jakosc w spoleczenstwie sie tworzy i stworzy wreszcie. Twierdze tak, bo bylam w miejscu, w ktorych juz sie "stworzyla" no i widzialam ze jest to mozliwe. Konkretnie chodzi mi o Key West (Floryda, US). Miejsce, w ktorym zupelnie brak dyskryminacji ze wzgledu na orientacje seksualna. Warto podkreslic, ze na tej malej turystycznej wyspie stosunek hetero do homo to mniej wiecej pol na pol, co oznacza, ze z takim samym prawdopodobienstwem spotkac mozna na ulicy trzymajaca sie za rece pare mieszana jak pare jednej plci. Wyslalabym tam wszystkich protestujacych przeciwko paradzie. Tak na 3-4 miesiace, wlasnie po to, aby sie "przyzwyczaili". Czlowiek uwaza za naturalne to, z czym sie styka w swoim otoczeniu. Z gejami, lesbijkami sie (teoretycznie!) nie styka. Wlasnie po to sa parady, aby kazdy na wlasne oczy sie przekonal, ze oto idzie NORMALNY czlowiek, wiec po co go wyrzucac z pracy? Po co lzyc i nazywac "chorym" kiedy -jak juz Baubo wyzej wspomniala- na swiatowej liscie chorob homoseksualizm nie figuruje? Po co dyskryminowac w jakikolwiek inny sposob?
I - Ufciu- moim zdaniem wlasnie po to sie w Polsce chca pokazac homoseksualisci, aby nie dochodzilo do absurdow o jakich pisalas i Ty i PaniKota, aby po prostu mogli sie oni zachowywac normalnie. Tak jak Ty.

I jeszcze na koniec czesty blad logiczny popelniany przez oceniajacych negatywnie parade (podpatrzylam w komantarzach na Gazecie).
Przyjmijmy, ze sa tacy co lubia herbate, i sa tacy co lubia kawe. Ale o tych co lubia kawe sie nie mowi, uwaza sie ich za dziwnych i dyskryminuje. Wiec oni sie ukrywaja i wstydza sie przyznac ze herbata to jednak nie dla nich. W koncu postanawiaj wyjsc z ukrycia i urzadzaja parade. I ta parada wcale nie jest po to (jak sadza blednie niektorzy), by naklonic pijacych herbate do picia kawy! Parada jest po to, by USWIADOMIC pijacym herbate, ze sa tacy co lubuja sie w kawie. I jest ich calkiem wielu. I nie ma w tym nic zdroznego.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 18:07   #37
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Parada Równości - Poznań

dziewczyny naprawde sie ciesze, ze tyle rozsadnych wypowiedzi jest w tym lekko kontrowersyjnym wątku. Nan juz wspomniala o ludziach innego koloru skóry, wyznania.
Ja chcialam jeszcze napisac o ludziach niepelnosprawnych, ktorzy tez brali udzial w tym pochodzie.
Oni tez sa "inni" przeciez, ale czy to znaczy, ze gorsi?
A jednak. Duzo ciezej znalezc ikm prace(o ile w ogole) ludzie poruszaacy sie na wozkach maja problem by sie dostac gdziekolwiek(brak podjazdow)
A przeciez oni tez sa czescia naszego spoleczenstwa, i dlatego ze zaczeli manifestowac swoja odmiennosc nieco sie w kraju zmienilo. waga problemu zostala doceniona, zaczeto stawiac odpowiednie podjazdy, niskie podwozie w autobusach.
a ludzie niepelnosprawni zaczeli wychodzic na ulice. wczesniej ich nie bylo widac-ale czy to znaczy ze ich nie bylo? NIE.

uwaza ze zeby jakis problem byl dostrzezony, powinno sie to manifestowac. tez w takich pokojowych przemarszach. Sama jakbym znalazla odpowiadnio duza grupe osob zrobilabym marsz rownosci ludzi z duzymi stopami, by wreszcie zauwazono ze coraz wiecej jest NASTOLATEK ktore maja stopy w rozmiarze 43-46.
a to nie znaczy ze jestesmy gorsze niz reszta spolecfzenstwa, a mimo to producenci nie biora nas pod uwage
to taki przyklad, ale dla mnie to naprawde niewiele sie rozni. jesli NOMRĄ jest grupa rozwrzeszczanych, agresywnych mezczyzn z mlodzierzy wszechposlkiej,n to wole byc nienormalna.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-21, 19:05   #38
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Złośnica81
Ufcio, kompletnie do mnie nie trafia to, co piszesz.
Skoro masz takie zdanie to :
1. Skoro sama widzisz, że nie są "do końca tolerowani" to czemu dziwi Cię, że chcą być tolerowani "do końca" ?
2. Właśnie dlatego podkreślają swoją orientację, bo mają do tego prawo, nie muszą się "ukrywać" i udawać hetero.
3. Hetero jak najbardziej manifestują swoją orientację - przypomnij sobie paradę organizowaną przez MW, manifestują też wiele innych rzeczy. Tylko IM wolno....nie?
4. A niby dlaczego NIE WOLNO było tej kobiecie wyznać, że jest lesbijką? Powinna mieć takie prawo i włos z głowy nie powinien jej za to spaść.
5. Zakaz był polityczny, niesłuszny i wg mnie w ogóle bezprawny
6. Odludki? Chyba pomyliłaś słowo
7. Co z tego, że połowa manifestujących była hetero? Widocznie uważali, że ten marsz jest też w obronie ich wolności, to tylko świadczy o tym, jakie było przesłanie marszu, poza tym - gdybyś przeczytała wątek, wiedziałabyś, że to był "marsz równości" - nie tylko homoseksualistów.
8. Policja wykazała się wg mnie wyjątkową dyspozycyjnością wobec rządzących i brutalnością.
9. Co ma do tego kompleks niższości - nie jestem w stanie pojąć, chyba że mówisz o kompleksie rządzących - tu się zgodzę
10. Odpowiedz proszę na moje pytanie postawione Werście - co np z marszami równości niepełnosprawnych?
1. nie dziwi mnie, ze chca byc tolerowani "do konca" ... dziwi mnie fakt, ze w ten sposob to podkreslaja...
3. hetero miało pozwolenie, homo natomiast nie nie mogli znalesc sobie innego miejsca w ktorym to pozwolenieby dostali?
4. ok, rozumiem nie wstydzi sie swojej orientacji, ale czy musi sie z tym w ten sposob obnosic? czy inni nauczyciele tez rozmawiajac w pokoju nauczycielskim mowia na forum, ze sa gejami/lesbijkami??
5. polityczny? pewnie tak, nie ja tych politykow wybierałam tylko polowa Polski-miej do nich pretensje.
6. wiem, przepraszam, złe słowo, ale inne mi wtedy nie przychodzilo na mysl.
7. marsz rownosci nie tylko homo ale to głownie o nich chodzi, i to głownie oni nagłasniali ta sprawe.
9. po długim zastanowieniu stwierdzam, ze moje słowa o kompleksie nizszosci nie sa zbyt trafne, i wycofuje je
10. niestety nie moge ci na to pytanie odpowiedziec poniewaz nic nie wiadomo mi o takich marszach, byc moze nie sa one tak głosne, a byc moze moja pamiec zawodzi.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 19:07   #39
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez PaniKota
ręce opadają - Ufciu, to nie jest podkreślanie orientacji, tylko wolność od przymusu jej ukrywania. A hetero nie manifestują, bo nie muszą. Może niczego nie wklejaj, tylko odnoś się do prezentowanych tu argumentów?
a ja uwazam, ze podkreslanie swojej orientacji. czy ktos ich karze za to ze sa homo? maja mniej praw, zabrania sie im spotykania?
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 19:14   #40
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez Pralinka
Problem w tym, Ufciu, ze gdy Ty idziesz ulica za reke ze swoim chlopakiem, to nikt nie nazywa tego "podkreslaniem orientacji", nikt Cie za to nie wyrzuci z pracy (gdy spotkasz szefa na rzeczonej ulicy). Problem w tym, ze gdy za reke ze swoja parterka idzie nauczycielka - zwalniaja ja z pracy. A jak nie daj boze idzie za reke ze swoim partnerem jakis nauczyciel (strazak, student, bezrobotny czy biznesmen....) to na dodatek naraza sie na atak werbalny lub fizyczny ze strony "wszechpolakow" lub ludzi o im podobnych pogladach.

Jedynym sposobem by zaradzic tej chorej sytuacji jest zwyczajne przyzwyczajenie ludzi do "innosci". Tak jak zostali "przyzwyczajeni" do innego koloru skory na przyklad.

PaniKoto, mam nadzieje ze jednak jakas nowa jakosc w spoleczenstwie sie tworzy i stworzy wreszcie. Twierdze tak, bo bylam w miejscu, w ktorych juz sie "stworzyla" no i widzialam ze jest to mozliwe. Konkretnie chodzi mi o Key West (Floryda, US). Miejsce, w ktorym zupelnie brak dyskryminacji ze wzgledu na orientacje seksualna. Warto podkreslic, ze na tej malej turystycznej wyspie stosunek hetero do homo to mniej wiecej pol na pol, co oznacza, ze z takim samym prawdopodobienstwem spotkac mozna na ulicy trzymajaca sie za rece pare mieszana jak pare jednej plci. Wyslalabym tam wszystkich protestujacych przeciwko paradzie. Tak na 3-4 miesiace, wlasnie po to, aby sie "przyzwyczaili". Czlowiek uwaza za naturalne to, z czym sie styka w swoim otoczeniu. Z gejami, lesbijkami sie (teoretycznie!) nie styka. Wlasnie po to sa parady, aby kazdy na wlasne oczy sie przekonal, ze oto idzie NORMALNY czlowiek, wiec po co go wyrzucac z pracy? Po co lzyc i nazywac "chorym" kiedy -jak juz Baubo wyzej wspomniala- na swiatowej liscie chorob homoseksualizm nie figuruje? Po co dyskryminowac w jakikolwiek inny sposob?
I - Ufciu- moim zdaniem wlasnie po to sie w Polsce chca pokazac homoseksualisci, aby nie dochodzilo do absurdow o jakich pisalas i Ty i PaniKota, aby po prostu mogli sie oni zachowywac normalnie. Tak jak Ty.

I jeszcze na koniec czesty blad logiczny popelniany przez oceniajacych negatywnie parade (podpatrzylam w komantarzach na Gazecie).
Przyjmijmy, ze sa tacy co lubia herbate, i sa tacy co lubia kawe. Ale o tych co lubia kawe sie nie mowi, uwaza sie ich za dziwnych i dyskryminuje. Wiec oni sie ukrywaja i wstydza sie przyznac ze herbata to jednak nie dla nich. W koncu postanawiaj wyjsc z ukrycia i urzadzaja parade. I ta parada wcale nie jest po to (jak sadza blednie niektorzy), by naklonic pijacych herbate do picia kawy! Parada jest po to, by USWIADOMIC pijacym herbate, ze sa tacy co lubuja sie w kawie. I jest ich calkiem wielu. I nie ma w tym nic zdroznego.
hm.. no zgadzam sie z Tobą jakby nie patrzec, lesbijki/geje od razu sa wyzywane od zboczencow i wywoluja nie lada sensacje... no, ale przeciez mozna to w inny sposob pokazac...
nie chce byc tu uparta, zbuntowana nastolatka bo taka nie jestem. tylko nie rozumiem dlaczego w taki dziwny sposob, chodzi mi o ta "dzika" manifestacje, chca zwrocic na siebie uwage? byc moze to jedyna droga,ale.... no wlasnie, narazie zadne ale mi do glowy nie przychodzi... eh... moze nie rozumiem tego, poniewaz oni dla mnie sa normalni, tacy jak ja i ich sprawy seksualne mnie nie interesuja?
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 20:08   #41
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez ufcio
hm.. no zgadzam sie z Tobą jakby nie patrzec, lesbijki/geje od razu sa wyzywane od zboczencow i wywoluja nie lada sensacje... no, ale przeciez mozna to w inny sposob pokazac...
nie chce byc tu uparta, zbuntowana nastolatka bo taka nie jestem. tylko nie rozumiem dlaczego w taki dziwny sposob, chodzi mi o ta "dzika" manifestacje, chca zwrocic na siebie uwage? byc moze to jedyna droga,ale.... no wlasnie, narazie zadne ale mi do glowy nie przychodzi... eh... moze nie rozumiem tego, poniewaz oni dla mnie sa normalni, tacy jak ja i ich sprawy seksualne mnie nie interesuja?
Nie wiem co masz na myśli mówiąc o dzikiej manifestacji. Marsz z transparentami to dzika manifestacja? Jaki inny sposób zaproponowałabyś im, żeby pokazali, że są normalnymi ludźmi, takimi jak Ty czy ja?
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-21, 20:17   #42
Baubo
Rozeznanie
 
Avatar Baubo
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Już nie Śląsk -teraz Brighton
Wiadomości: 555
Dot.: Parada Równości - Poznań

Moim zdaniem blednie oceniasz cel tego marszu droga Ufcio. Tu nie chodziło o obnoszenie się ze swoją orientacją, tu chodziło o obronę praw, które daje wszystkim Polakom Konstytucja. Niestety te prawa coraz częściej bezczelnie są łamane przez polityków. Zresztą dziewczyny Ci to już wszystko bardzo klarownie wyjaśniły.
Baubo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 20:30   #43
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez ufcio
a ja uwazam, ze podkreslanie swojej orientacji. czy ktos ich karze za to ze sa homo? maja mniej praw, zabrania sie im spotykania?
Tak KTOŚ ich karze - społeczeństwo, politycy, kościół. I naturalnie, że mają mniej praw (nie konstytucyjnych, tylko faktycznych). I oczywiście, że zabrania się im spotykania - choćby nie wolno im przejść ulicami Poznania, bo niektóre siły uważają takie zgromadzenia za zagrożenie dla moralności publicznej. Przypominam, że marsze faszystowskich organizacji nie są uważane za zagrażające.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 20:44   #44
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Parada Równości - Poznań

a mnie najbardziej dobijaja glosy ludzi, ktorzy nic nie maja przeciw, ale nie chca rownosci dla gejow i lesbijek, bo boja sie ze jak beda miali rowne prawa to beda chciali dzieci adoptowac, albo co. bo tak na zachodzie juz jest
i w ogole ze niech sobie homo beda jak nic nie robia, ale praw miec nie powinni.
eh.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 20:53   #45
cosma
Zakorzenienie
 
Avatar cosma
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 5 880
Unhappy Dot.: Parada Równości - Poznań

Dzika manifestacja? Pochód ze sztandarami?
Zapraszam do wawy,zobaczysz jakie "pokojowe" manifestacje (niszczenie mienia,robienie zadymy,rzucanie kamieniami,wybijanie szyb) dostaja zgode.
O dziwo czasem wiadomo że bedzie gorąco i zgoda jakoś jest wydawana na taką demonstracje.Nikt się nie obawia wtedy o bezpieczeństwo mieszkańców.
Demonstracje hetero zgodę dostają bo...są hetero.Homo nie dostaja bo są homo.A powód odmowy jest tylko wymówką.
W ogóle powiem wam , że jak obserwuje co się teraz dzieje (nie chodzi mi tu o prawa gejów)to stwierdzam, że zamiast rozwijać się to się cofamy..
cosma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 22:12   #46
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Parada Równości - Poznań

no przepraszam bardzo, ale nigdzie nie napisalam, ze dzika manifestacja to pochod ze sztandarami!!! wiec prosze mnie tu od razu do warszawy nie zapraszac i nie mowic do mnie takim tonem.!!
piszac "dzika manifestacja" miałam na mysli, bojki miedzy policja a manifestujacymi, wyzwiska kiboli na temat homo i innych mniejszosci, podejscie politykow do calej sprawy. to wszystko.
no tak Nan, jak przeczytalam wypowiedz Kaczynskiego o tym, ze jest to niemoralne to mi sie słabo zrobiło...ja nie wiem czy oni im zabraniaja czy nie... bo u mnie w miescie nie ma gejow, albo oni sie mi nie rzucaja w oczy albo sie z tym ukrywaja(kurcze, z tym ukrywaniem to jak zydzi podczas II wojny...)
zauwazylam, ze moja wypowiedz wywołała wiele kontrowersji, chce powiedziec, ze mogłam wczesniej przeczytac wasze wypowiedzi i obiektywniej spojrzec na ta sytuacje, ale nie zrobilam tego-moja wina. i teraz kiedy czytam cały watek i czytam wasze argumenty, ktore docieraja do mnie, zaczynam na to wszystko inaczej patrzec, chociaz jeszcze nie wszystko mi pasuje
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-21, 22:25   #47
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Parada Równości - Poznań

Problemem nie są tu demonstrujący, tylko przeciwnicy. Zacofana część społeczeństwa ( nie mowię tu już o braku tolerancji tylko o sposobach w jakich się ona przejawia), nieprzygotowane służby bezpieczeństwa publicznego chronią atakujących, atakują demonstrujących...gdyby nie było przeciwników pokroju M.Wszechpolskiej demonstracje tego typu miałyby przebieg pokojowy od początku do końca. Nawet nietolerancja ( bo takich ludzi tez znam ) może przebiegać w sposób kulturalny. Jeszcze dużo Polsce brakuje...prognozy sa pocieszające (obop itp.) Jednak wystarczy garstka niewyżytych wyrostków z niezrealizowanymi ambicjami ( co widac w materiałach TV ) i wiele osób podatnych na media moze nabrać niechęc do tego typu demonstracji a tym samym do demonstrujących. Przykre...
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 00:07   #48
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Parada Równości - Poznań

przeczytałam wszystko, co napisałyście i od razu mi lżej troche na sercu... dobrze wiedzieć, że w tym kraju nie wszyscy szyją sobie na gwałt moherowe bereciki...
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 04:30   #49
ishtar4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 632
Dot.: Parada Równości - Poznań

Mówi się, że tolerować = ścierpieć. I że akceptacja to co innego. To oklepane hasło przeciwników - podobnie jak "poprawność polityczna" (teraz o 180 odwrócona) "afirmować"
(z hinduizmu chyba), epatować, obnosić się, narzucać, "z kozą, z owcą" itd.

Ale ci ludzie właśnie nie mogli "ścierpieć" pojawienia się w jednym miejscu tylu osób innej orientacji.

I po co gadka "jestem tolerancyjna/y, ale...". Ale niech nie wychodza z domu? W ten sposób to ja też toleruje gwałciciela, mordercę, złodzieja, którego nie znam a który siedzi sobie w swym domku.
Wolę by osoby takie mówiły po prostu "nie toleruję" i już. Bez podkreślania swej w ich oczach "wyrozumiałości", pozornej, obłudnej.

A co do wyrzuconej nauczycielki to wcale nie musiała wszem i wobec trąbić. Wystarczyła rozmowa w pokoju nauczycielskim typu : "jutro ze swoim idę do kina, Terenia a co z tobą?" "nie masz jeszcze męża?". Dobrze wiem, bo u mnie w szkole też uczyła stara panna, były śmiechy, chichy, domniemania. Tak to jest.
__________________
-xyx-
ishtar4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-11-22, 06:11   #50
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez ufcio
no przepraszam bardzo, ale nigdzie nie napisalam, ze dzika manifestacja to pochod ze sztandarami!!! wiec prosze mnie tu od razu do warszawy nie zapraszac i nie mowic do mnie takim tonem.!!
piszac "dzika manifestacja" miałam na mysli, bojki miedzy policja a manifestujacymi, wyzwiska kiboli na temat homo i innych mniejszosci, podejscie politykow do calej sprawy. to wszystko.
no tak Nan, jak przeczytalam wypowiedz Kaczynskiego o tym, ze jest to niemoralne to mi sie słabo zrobiło...ja nie wiem czy oni im zabraniaja czy nie... bo u mnie w miescie nie ma gejow, albo oni sie mi nie rzucaja w oczy albo sie z tym ukrywaja(kurcze, z tym ukrywaniem to jak zydzi podczas II wojny...)
zauwazylam, ze moja wypowiedz wywołała wiele kontrowersji, chce powiedziec, ze mogłam wczesniej przeczytac wasze wypowiedzi i obiektywniej spojrzec na ta sytuacje, ale nie zrobilam tego-moja wina. i teraz kiedy czytam cały watek i czytam wasze argumenty, ktore docieraja do mnie, zaczynam na to wszystko inaczej patrzec, chociaz jeszcze nie wszystko mi pasuje
Miło, że to piszesz, bo umieć zmienić poglądy i się do tego przyznać pod wpływem czyichś argumentów to sztuka, wielu niestety zupełnie niedostępna

W Twoim mieście geje są na pewno, są wszędzie, ale ich nie widać, bo muszą ukrywać swoją odmienność przed ludzkim okiem, niejednokrotnie też przed rodziną i znajomymi. Nie wszyscy robią śmieszne gesty i mówią jak kobiety. Jako przykład podaję Ci amerykańskiego aktora Rocka Hudsona. Zmarł już dawno temu na AIDS. Jako gwiazda Hollywood w latach 50-tych nie mógł się przyznać, że jest gejem, a był nim i to w 100%. Zawarł nawet fikcyjne małżeństwo, bo gdyby rzecz się wydała, karierę trafiłby szlag. Poza tym w tamtych czasach uważano homoseksualizm za chorobę i nawet próbowano leczyć psychiatrycznie. Załączam zdjęcie. Jak widać, daleko było mu do stereotypowego wyglądu "pedała"
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Celebrity-Image-Rock-Hudson--small-Size--223228.jpg (23,1 KB, 23 załadowań)

Edytowane przez nan
Czas edycji: 2005-11-22 o 10:45 Powód: bzdurna składnia
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 09:55   #51
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez muron
jestem przeciwko manifestowaniu swojej orientacji: zarówno hetero- jak i homo-. Jednakżde taka manifestacja nie jest powodem żeby wyzwalac w sobie jakies zwierzęce instynkty. Zawsze zostaniemy Ciemnogrodem?

Cytat:
Napisane przez wersta
dla mnie te parady są chore! co kogo obchodzi czyjeś życie osobiste? zgadzam się z muron w 100%!
...idąc takim tokiem myślenia, to co mnie obchodzi to, że pielęgniarki mało zarabiają, ludzie organizują "czarne marsze", bo np. ich znajomego/znajomą ktoś zamordował, czy manifestacje przeciwko zabijaniu zwierząt-w końcu to ich osobiste sprawy...:|
Dlaczego jak ktoś może organizować manifestacje, a ktoś inny nie??
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 10:48   #52
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Parada Równości - Poznań

Słowo tolerancja powinnam zastąpić wyrazem akceptacja. Otóż, brak akceptacji danego zjawiska wcale nie musi przeradzać się w agresję, przemoc, zwalczanie. Choć ja jestem w pełni za zrównaniem praw gejów i lesbijek z prawami heteroseksualistów, jestem również za demonstracjami jako jedną z dróg do osiągnięcia tego, to biorę pod uwage ludzi którzy tego nie akceptują. Ale nie tych, którzy czekają z kamieniami za rogiem, tylko tych, którzy przedstawiają swoje argumenty i są na wystarczającym poziomie intelektualnym by o tym DYSKUTOWAĆ w celu osiągnięcia jakiegoś porozumienia. Ci z kamieniami zazwyczaj nie mają argumentów innych niż swoje wydumane emocje niepoparte niczym konkretnym. Mamy demokrację, a jej podstawą jest porozumienie, dyskutowanie, dopuszczenie do słowa każdego (zaznaczam do SłOWA, nie do siły i bezpodstawnych, niekulturalnych okrzyków) oraz przekonywanie się nawzajem do swoich racji. Niestety wśród przeciwników w naszym kraju jest bardzo niewiele osób, które są zdolne do jakichkolwiek negocjacji. Mam tu na mysli równiez członków naszego parlamentu.
Jest to przykre...ale małymi kroczkami dąży ku dobremu.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 11:18   #53
PaniKota
Raczkowanie
 
Avatar PaniKota
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 438
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez nan
Miło, że to piszesz, bo umieć zmienić poglądy i się do tego przyznać pod wpływem czyichś argumentów to sztuka, wielu niestety zupełnie niedostępna
Ja też jestem pod wrażeniem otwartości Ufci (Ufciu, dobrze odmieniam?). I przyznam się, że podobnie kiedyś myślałam - o co tyle hałasu, nie ma przecież problemu, a wszyscy, których znam tacy tolerancyjni. W dodatku uważałam i uważam sferę seksualną za prywatną a nie publiczną - dopóki nie okazało się na studiach, że przyjaciel to gej, że parę innych osób też homoseksualnych i jakoś uważają, że problem jest. I zdziwiło mnie to, co już tu opisywałam - że ukrywają czułość w stosunku do partnera, choć każdy, kto kiedyś był zakochany wie, że wtedy człowiek ma się ochotę chwalić całemu światu. I taka parada nie jest manifestacją orientacji, ile prawa do jej nieukrywania. Nadal uważam, że nie powinno być z tym problemu, ale niestety jest i jak pokazuje historia równego traktowania trzeba sie głośno i stanowczo domagać, co oczywiście budzi społeczny opór.
Ale i geje mają co do parad mieszane uczucia - boją się, że przez pokazywane w mediach obrazki drag queens w piórach tylko utrwala się negatywny stereotyp.
PaniKota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 12:12   #54
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Parada Równości - Poznań

Można składać podpisy pod protestem... Wiem, ze to nic nie da, ale to zawsze jakiś gest.

http://www.oska.org.pl/news.php?id=2921
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 13:30   #55
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez PaniKota
Ja też jestem pod wrażeniem otwartości Ufci (Ufciu, dobrze odmieniam?). I przyznam się, że podobnie kiedyś myślałam - o co tyle hałasu, nie ma przecież problemu, a wszyscy, których znam tacy tolerancyjni. W dodatku uważałam i uważam sferę seksualną za prywatną a nie publiczną - dopóki nie okazało się na studiach, że przyjaciel to gej, że parę innych osób też homoseksualnych i jakoś uważają, że problem jest. I zdziwiło mnie to, co już tu opisywałam - że ukrywają czułość w stosunku do partnera, choć każdy, kto kiedyś był zakochany wie, że wtedy człowiek ma się ochotę chwalić całemu światu. I taka parada nie jest manifestacją orientacji, ile prawa do jej nieukrywania. Nadal uważam, że nie powinno być z tym problemu, ale niestety jest i jak pokazuje historia równego traktowania trzeba sie głośno i stanowczo domagać, co oczywiście budzi społeczny opór.
Ale i geje mają co do parad mieszane uczucia - boją się, że przez pokazywane w mediach obrazki drag queens w piórach tylko utrwala się negatywny stereotyp.
można odmieniac w rodzaju męskim ufciowi. ufciakowi(wersja Youare), ufowi, ufoludkowi, Oli, Olkowi, Olexowi wszystkie odmiany mojego przezwiska i imienia
Nan- w zyciu bym nie powiedziała, ze ten Rock Hudson to homoseksualista
zgadzam sie z PaniaKotą troche to dziwne, ze człowiek zakochany musi albo wstydzi sie okazywac swoich uczuc do tej samej płci...
nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy wracajac do Parady Rownosci. mianowicie ogladajac w tv fragmenty tej manifestacji, nie tylko policja i anty-całej demonstracji, ale tez ci hetero i homo walczyli. policja miała pałki, anty- mieli jajka i kamienie, a uczestnicy siedzieli murem i walczyli rekami i nogami gdy policja ich brała "na boczek"( jakby to nie patrzec zachowanie policji na jej poziomie). nie wiem co bym zrobila na miejscu manifestujacych, ale nie rozumiem czemu ci ludzie brali przyklad-nie wiem czy to dobre wyrazenie- z policjii i przeciwnikow? musieli stawiac taki opor?
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 13:50   #56
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Parada Równości - Poznań

...z tego co się orientuję odpierali atak mozliwymi sposobami starając się trzymać swojej obietnicy o pokojowym charakterze demonstracji. Ci co tego nie obiecywali ( przeciwnicy ) atakowali wszystkim co mieli, prowokując i licząc na obronę czynną, której i tak było niewiele. ( ale tv pokazuje 3 sceny w kółko gdzie demonstrujący dzielnie odpierają atak )...ale samego ataku i prowokacji anty, choc bylo ich o 300% więcej widac tyle samo w relacjach. Z tego co słyszałam policja chroniła raczej atakujących...ale tego nie będę poruszać. Po drugie...ludzie są tylko ludzmi i sprowokowani do siły siłą odpowiadają. Widziałam w necie filmik jak anty zgarnęli dziewczynę a jej chłopak i koleżanki rzucili się z pięściami w jej obronie. To nazywasz stawianiem oporu?
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 19:44   #57
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez taszkin
...z tego co się orientuję odpierali atak mozliwymi sposobami starając się trzymać swojej obietnicy o pokojowym charakterze demonstracji. Ci co tego nie obiecywali ( przeciwnicy ) atakowali wszystkim co mieli, prowokując i licząc na obronę czynną, której i tak było niewiele. ( ale tv pokazuje 3 sceny w kółko gdzie demonstrujący dzielnie odpierają atak )...ale samego ataku i prowokacji anty, choc bylo ich o 300% więcej widac tyle samo w relacjach. Z tego co słyszałam policja chroniła raczej atakujących...ale tego nie będę poruszać. Po drugie...ludzie są tylko ludzmi i sprowokowani do siły siłą odpowiadają. Widziałam w necie filmik jak anty zgarnęli dziewczynę a jej chłopak i koleżanki rzucili się z pięściami w jej obronie. To nazywasz stawianiem oporu?
nie, nie nazywam tego ruchem oporu. sęk w tym, ze ja widziałam TYLKO własnie te kilka scen gdzie demonstrujacy sa pokazani w złym swietle. Twoja wypowiedz powoduje, ze na 99% zmieniam swoje zdanie na temat tej demonstracji...
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 21:00   #58
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Parada Równości - Poznań

Cytat:
Napisane przez ufcio
nie, nie nazywam tego ruchem oporu. sęk w tym, ze ja widziałam TYLKO własnie te kilka scen gdzie demonstrujacy sa pokazani w złym swietle. Twoja wypowiedz powoduje, ze na 99% zmieniam swoje zdanie na temat tej demonstracji...
Przypomina mi się w jaki sposób telewizja relacjonowała przypłynięcie do Polski statku "aborcyjnego" Langenort. W porcie zgromadzili się przeciwnicy i zwolennicy obecności tego statku u polskich brzegów. Telewizja publiczna i TVN pokazała tylko demonstrację "przeciwników" - transparenty, okrzyki, etc. Tylko jeden Polsat odwrócił kamerę na drugą stronę gdzie stała demonstracja "zwolenników". To się nazywa manipulacja i brak bezstronności ze strony mediów (w tym przypadku TVP i TVN). Nie wykluczam, że w przypadku marszu równości w Poznaniu mogło być podobnie. Moja mama, która ogląda więcej telewizji niż ja, mówiła mi, że widziała zdjęcia z marszu, gdzie maszerujący stawiali bierny opór, gdy policja ich aresztowała.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 21:16   #59
Shemreolin
Zakorzenienie
 
Avatar Shemreolin
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 081
GG do Shemreolin Send a message via Skype™ to Shemreolin
Dot.: Parada Równości - Poznań

To ja się wtrącę swoje 3 gr.

Zacznę standardowo, bo od tego, że absolutnie nie mam nic przeciwko homoseksualistom. Jednakże nie rozumiem jednej rzeczy. Otóż homooseksualni urządzają parady, by zwrócono na nich uwagę i zaakceptowano. moim zdaniem taka forma walki to błąd. To tak jakby wyjść do ludzi i wrzeszczeć "szanujcie mnie!". Moim zdaniem to absolutnie nie spełni swego zadania. Zresztą jak widać ludzie mają już coraz bardziej dość takich wydarzeń. Wiadomo, że gdzie są parady równości tam też będą debile nacjonaliści z LPR i Mlodzieży Wszechpolskiej oraz posłańcy Radia Maryja natchnieni chęcia niesienia pomocy zbolałym duszom.

Moim zdaniem parady to nie jest dobra droga. Na swoim własnym przykładzie widzę, że takie parady mają skutek dokładnie odwrotny. Grupą docelową takich demonstracji są osoby, które nie tolerują homoseksualizmu. Gdybym ja nie tolerowała gejów i lesbijek, to jedyną moją reakcją na takie zabiegi byłaby jeszcze większa wściekłość. Natomiast osoby, któe są za, lub są obojętne nie zwracaja specjalnie na takie wydarzenia uwagi, bo oni teoretycznie są po stronie kochających inaczej. Nie wiem czy sie jasno wyrażam.

Podsumowując. Homoseksualiści chcą by zaakceptowała ich ta część społeczeństwa, która ich nie akceptuje, jednocześnie robiąc wszytsko by tą cześć własnie jescze bardziej wkurzyć i zniechęcić do siebie. Środowiska gejowskie moim zdaniem powinny bardziej skupić się na tym by zadbać o image swojej własnej grupy społecznej.

Acha... co do okazywania sobie publicznie uczuć. Ja bym nie trawiła calujących sie dwóch panó lub pań na ulicy, tak samo jak nie trawię obścikujących sie par heteroseksualnych. Nie rozumiem jak można sobie publicznie okazywać uczucia wkładając sobie język do paszczy, albo obmacując sie po tyłkach. Moim zdaniem nie ma sie co afiszować, kto kogo kocha i dlaczego. Takie rzeczy sa sprawą osobistą.
__________________
Być kobietą to strasznie trudne zajęcie, bo polega głównie na zadawaniu się z mężczyznami.



Shemreolin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-22, 21:36   #60
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 577
Dot.: Parada Równości - Poznań

shem-ja mysle, ze jednak cos jest w tych paradach.
Ze widzac takich ludzi na ulicach dopiero dociera do swiadomosci, ze TYLE ich jest.
ze to nie sa jacys zwyrodnialcy. ze to zwykli ludzie, ktorych mozna spotkac na ulicy, w szkole, w pracy. moze jest tam twoj znajomy?
tak sobie mysle, ze jakbym byla homoseksualna, tez poszlabym w tej paradzie.
zeby pokazac calemu swiatu ze jestem lesbijka i nie bede sie z tym kryc, chowac.
to jest manifestacja przed samym soba po czesci.
w grupie latwiej jest im sie przyznac do tego, ze sa innej orientacji.
a musza organizowac takie protest zeby ich bylo widac. bo wszytskim sie wydaje ze jak nie widac par homoseksualnych na ulicach to ich nie ma wcale. i problemu tez nie ma.
przez te manifestacje cos sie dzieje-sprawa sie naglasnia, moze i negatywnie, ale odbywaja sie dabaty.
moze w koncu cos ruszy na przod, bo ile mozna zyc w szarej strefie?

tak samo ludzie niepelnosprawni.
to ze ich nie widac na ulicach nie znaczy ze ich nie ma, ze wszyscy sa pelnosprawni.
to znaczy ze ci ludzie siedza zamknieci w domach,zdani na laska lub nielaske rodziny, a nie raz sa zupelnie sami.
grupa daje sile, latwiej jest walczyc o swoje prawa.
bo kazdy ma prawo godnie zyc, bez wyzwisk, krzywego patrzenia czy tez innych upodlen-jak niemoznosc samemu zrobic zakupow czy zalatwic czegos w urzedzie bo wszedzie sa schody a podjazdow ani kawalka.
bo ma sie inny kolor skory, czy inne wyznanie.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.