Jesienne Mamy 2007 cz. IV - Strona 83 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-10-09, 16:43   #2461
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

No dobra tylko się nie śmiać bo cukiernikiem nie jestem

Autko dla Kubusia :
Tort biszkoptowy nasączony pączem brzoskwiniowo-rumowym, masa śmietanowa i brzoskwinie w środku
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 17:51   #2462
joasiah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hajnówka
Wiadomości: 641
GG do joasiah
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

zaje....bisty

jak ten biszkopt zrobilas??
tzn powycinalas
__________________


Edytowane przez joasiah
Czas edycji: 2009-10-09 o 17:56
joasiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 18:36   #2463
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

dubel
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2009-10-09 o 18:38
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 18:37   #2464
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez joasiah Pokaż wiadomość
zaje....bisty

mam nadzieję że Kubusiowi się spodoba

Cytat:
jak ten biszkopt zrobilas??
tzn powycinalas
Tak jak normalny tort ma 3 wartwy tylko boki obciełam i zrobiłam z nich dach
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2009-10-09 o 18:39
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 19:22   #2465
joasiah
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Hajnówka
Wiadomości: 641
GG do joasiah
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

kurcze jaki dla dziewczynki zrobić hmmmm
masz jakies inspiracje?
__________________

joasiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 19:35   #2466
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez joasiah Pokaż wiadomość
kurcze jaki dla dziewczynki zrobić hmmmm
masz jakies inspiracje?
W necie trzeba by poszperać
Widziałam tort jak suknia, tort z myszkami, zwierzątkami...nie wiem co mała lubi... może tort zamek ???

Ten np jest słodki i w sam raz dla dziewczynki
http://mojewypieki.blox.pl/2007/09/Tort-urodzinowy.html

Przyznam się że szukałam i oglądałam od kilku dni jedynie auta ...bo Puchatek ma bzika na tym punkcie
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2009-10-09 o 19:38
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 19:39   #2467
*misia*
Zakorzenienie
 
Avatar *misia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 664
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Pysia kobieto masz talent , wielki szacun dla Ciebie
__________________
CO NAS NIE ZABIJE TO NAS WZMOCNI
*misia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-09, 21:54   #2468
celka2000
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 778
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

pysiamn - cudo Jestem zachwycona
Pozwolisz, ze wykorzystam Twoj pomysl i zrobie Adaskowi taki sam za 2 tygodnie? On tak kocha auta. Ja zawsze robie taki zwykly tort z biszkopta z masa krowkowa. A teraz wykorzystam Twoj patent Mam nadzieje, ze mi sie uda... A z czego sa dekoracje?
Na wierzchu jest ta masa smietanowa?
Sadzisz, ze wystarczy na wierzch sama polewe z czekolady zrobic? Czy nie bedzie mialo ksztaltu?

Edytowane przez celka2000
Czas edycji: 2009-10-09 o 21:56
celka2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 22:41   #2469
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Pysiu-piękny tort,Puchatek będzie wniebowzięty!
w wolnej chwili napisz jak tą masę śmietanową się robi
i przepis na biszkopt też mozesz wrzucić,ale to na spokojnie po imprezie
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 04:39   #2470
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Niestety obudził mnie potworny ból glowy ehhhhhh...tak nie moglam wytrzymać że wzielam APAP

Poszłam pomoczyć się w wannie...nie bardzo pomogło...

Pomyślałam sobie, że wpadnę...skoro i tak nie mogę już spać...

Dzieki dziewczyny za komplementy...skrzydełka mi urosły

Celka oczywiście, że możesz ukraść pomysł
Ważne by Adaś był zadowolony...wiem co znaczy miłosnik aut Kuba lubi też samoloty, ale auta są number one nie wychodzi z domu bez małego samochodzika w ręku czy w kieszeni hihihi

Ja tak jak pisałam tort robilam po raz pierwszy w życiu więc ty na pewno sobie poradzisz

Cytat:
A z czego sa dekoracje?
Światła czerwone to śmiej żelki, tak jak światło stopu z tyłu.
Poniżej halogeny z draży Milka tych okrąglych.
Gril z przodu i zderzak z tyłu to gotowe pałeczki w czekoladzie...dostepne w Cerrfurze.
Koła z delicji.
Wycieraczki, szyby, klamki i napis KUBA rysowany czekoladą rozpuszczoną.

Cytat:
Na wierzchu jest ta masa smietanowa?


Cytat:
Sadzisz, ze wystarczy na wierzch sama polewe z czekolady zrobic? Czy nie bedzie mialo ksztaltu?
Nie wiem, ale obawiam się ,że tort oblany cały czekoladą, może nie być tak foremy i chyba gorzej będzie go ozdobić ?
annLee
Cytat:
w wolnej chwili napisz jak tą masę śmietanową się robi
i przepis na biszkopt też mozesz wrzucić,ale to na spokojnie po imprezie
Mogę już bo i tak spac nie mogę
Masa śmietanowa...robi się ją mega szybko...i łatwo bo jest z torebki..
Chciałam normalną bita smietanę, ale zwykła podchodzi troszke wodą i czasem się nieco rozpuszcza więc troszke się bałam że tort nie dotrwa do imprezy a robienie przed samą imprezą to nie było sznas.

W dodatku tej masy się już nie słodzi...
Ubijasz śmietane i na koniec dodajesz proszek z torebki, fajnie się formuje i co ważne jest pyszna i nie za słodka...tego szukałam
Na opakowaniu jest napisane że "masa długo utrzymuje dekoracyjne kształty i nie podchodzi wodą"
Załącznik 2573479

Co do przepisu na biszkopt to nie wiem czy mialam dobry, jest smaczny, wilgotny,miękki inie kruszy się , ale wyrastał jak wulkan...troszkę obcielam mu krater

Korzystałam z tego przepisu :
http://mojewypieki.blox.pl/2009/06/B...rzepis-II.html
Tylko że dodałam proszek do pieczenia i zrobilam z podwjnej porcji na dużą tortownicę

*********************
Puchatek jeszcze tortu nie widział, chciałam by jutro miał prawdziwą niespodziankę...ukryłam go w czeluści lodówki
Ciekawa jestem czy mu się spodoba

Potem Wam naskrobie

Buziaki i miłego weekendu

ps. Macie jakieś skuteczne sposoby na ból głowy w ciąży ???
Amol i nacieranie skroni nic mi nie pomaga...apap trochę, ale nie mogę go często łykać...
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2009-10-10 o 04:51
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 08:04   #2471
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
No dobra tylko się nie śmiać bo cukiernikiem nie jestem

Autko dla Kubusia :
Tort biszkoptowy nasączony pączem brzoskwiniowo-rumowym, masa śmietanowa i brzoskwinie w środku
tort super.też jestem pod wrażeniem.

można zrobić zwykłą bitą śmietanylko kupuje się taki żel- fix i też jest sztywna i ładnie się utrzymuje na torcie.



wczoraj wybrałyśmy sie do Galeri w ponownym poszukiwanie kurtki.długo to trwało ale kurtka jest.taka szra w różową kratkię i ma kaptur z dużym miesiem i Klaudia super w niej wygląda.czpkę i szalik też chcialupić ale nie było takiego jak upatrzyłam w manufakturze.ale to już jest mniejszy problem.także Klaudia do zimy już prawie przygotowana.oczywiście naciagneła mnie na kilka cudnych nowych gumeczek i spinek.

a dziś jedziemy zaraz po siostrzenice a po południu razem z tatą i babcią do figloraju.


miłego weekendu
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-10, 12:10   #2472
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

czesc

No i fajny tort wyszedl, cos panikowala Pysiu

Mysmy z samego rana wybrali sie do parku zbierac liscie i kasztany, po godzinie Oli sam sie wdrapal do wozka, len maly, zasnal o 11 taki byl wymeczony

do napisania
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 12:29   #2473
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Blanka wlaśnie śpi, bo wstała o 6tej zupelnie olewając fakt, ze jest weekend:/
A ja leżę na leżąco i probuję wdusić w siebie kawałek bułki bo od rana moj zolądek skutecznie wszystkiego odmawial Od piątku jestem na zwolnieniu bo mam slabe wyniki i anemie na samym poczatku ciazy. Mam nadzieje ze wkrotce bedzie choc troche lepiej:/ i wroce do zycia
Fasolka natomiast ma się świetnie - w czwartek miala już ponad 6 mm, i zdrowo bijące serducho Blanka na usg stwierdzila ze to jej siostrzyczka, a ja mysle ze moze tym razem syn...Przedstawiam Wam 1 fotke fasola
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 12:36   #2474
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

piękny fasolek Biaanko!

imię już macie wybrane dla chłopca?
__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 12:48   #2475
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Blanka w razie czego zgodzi sie na Tomka (ale to pewnie przez to ze uwielbia bajke Tomek&Przyjaciele). My natomiast mamy zbyt duzo pomyslow (Olaf, Tobiasz, Mikolaj, Erwin, Ziemir, Mieszko, Aleksander tec.) dla chlopca zeby sie tak latwo zdecydowac. Narazie myslimy. Dziewczynka z pewnoscią nosiłaby imię Alina (Ala).
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 12:55   #2476
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Fasolka jak sie patrzy Bianko a kiedy dokladny termin porodu?

Mysmy ost powaznie rozmawiali o 2 dziecku i chyba sie jednak nie zdecydujemy, moze jak Oli podrosnie, choc u nas duza role odgrywaja finanse, a wlasciwie ich brak.
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 13:04   #2477
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Termin wstępnie ustalony na 1 czerwiec 2010, mam w planach wyrobić się szybciej ;P

Co do decyzji o 2 dziecku to napewno nie jest latwa, a finanse - niestety - sa jednym z wazniejszych aspektow ktore trzeba brac pod uwage. Z drugiej strony - perspektywa nowego czlonka rodziny niezwykle mobilizuje do dzialania ))

Ale Oli bosko na zdj w avatarku wyszedl
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 20:13   #2478
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1464556 8] Za to dzis skakal prawie pod sufit z radosci, bo po raz pierwszy wzial na rece swojego chomika (bezimiennego na razie, moze jakies propozycje ).

[/QUOTE]
A więc zwierza macie , mojej na pewno nie kupię, bo jak wzięła w swoje łapki chomika swojej koleżanki, to potem sprawdzałam, czy kostki ma chomik na miejscu...

A może jakieś imię z ulubionej bajki Oliego?
[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1465410 6]Pysiu: a ja mam nadzieje, ze Mezus nie bedzie musial biegac jutro w poszukiwaniu tortu zawsze moze to byc tortowe auto powypadkowe [/QUOTE]
Nie ma to jak podtrzymanie na duchu
Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
No dobra tylko się nie śmiać bo cukiernikiem nie jestem

Autko dla Kubusia :
Tort biszkoptowy nasączony pączem brzoskwiniowo-rumowym, masa śmietanowa i brzoskwinie w środku
Świetnie Pysiu wyszedł Ci torcik i wcale nie wygląda na powypadkowy
Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Fasolka natomiast ma się świetnie - w czwartek miala już ponad 6 mm, i zdrowo bijące serducho Blanka na usg stwierdzila ze to jej siostrzyczka, a ja mysle ze moze tym razem syn...Przedstawiam Wam 1 fotke fasola
Fasolka śliczna
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 08:43   #2479
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez dorka19801 Pokaż wiadomość
tort super.też jestem pod wrażeniem.

Cytat:
wczoraj wybrałyśmy sie do Galeri w ponownym poszukiwanie kurtki.długo to trwało ale kurtka jest.
Super że zakupy sie udały


[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1466413 5]
No i fajny tort wyszedl, cos panikowala Pysiu [/QUOTE]
Jak byś zobaczyła wulkan w piekarniku też bys panikowała


Cytat:
Mysmy z samego rana wybrali sie do parku zbierac liscie i kasztany, po godzinie Oli sam sie wdrapal do wozka, len maly, zasnal o 11 taki byl wymeczony
A to mamuka wymordowała


Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Przedstawiam Wam 1 fotke fasola
Cudna kruszynka
Rośnijcie zdrowo...
Trzymam kciuki byś szybko wyszła z anemii, ale do tego musisz przyglądać się temu co jesz i dostarczać kruszynie dużo witaminek

Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Świetnie Pysiu wyszedł Ci torcik i wcale nie wygląda na powypadkowy

Ivy a co u Was...nie wiele ostatnio piszesz o Olence? ...a może jakiaś fotka dla cioć

************************* *********************

Impreza była wyśmienita goscie wyszli ok 20:00
Tort zrobił wrażenie nie tylko na gosciach...Kuba jak go zobaczył podskoczył do góry z radości (a do tej pory skakał z radości jedynie jak mu sie udało ułozyć puzzla )
Krzyczał : "Mamusiu daj BRUm BRUm "

Wszystkim bardzo smakował...ba prosili o dokładki w zeszłym roku mieliśmy z cukierni i na tyle samo osób zostało nam połowa tortu...a teraz ostał się jedynie kawalątek

Nasz chrześniak notabene 11 latek powiedział mi w sekrecie, że też by chciał mieć taki tort na urodziny...(a one już niedługo bo 15 pazdziernika )

Puchatek dzielnie zdmuchał świeczki...no i zgodził się by torcik skonsumować....wspólnie ustalilismy, że zaczniemy konsumpcję od bagażnika i tak pierwsze cięcie tortu zrobił sam Puchatek przy pomocy mamy

Prezentów była cała masa (2 zestawy lego,zestaw narzędzi, ciastolina, tor samochodowy, duży traktor )...naszczęście był jego ukochany wujaszek , (mój brat) który spełniał rolę najlepszego kumpla, Puchatek nie odstepował go na krok, tymsamym my z mężem spokojnie moglismy z goścmi pokonwersować

Jak zgramy fotki do 24 miesiąca na stronkę Puchatkową to dam znać

Miłej niedzieli kochane
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2009-10-11 o 08:52
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-11, 09:56   #2480
dorka19801
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 2 894
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Blanka wlaśnie śpi, bo wstała o 6tej zupelnie olewając fakt, ze jest weekend:/
A ja leżę na leżąco i probuję wdusić w siebie kawałek bułki bo od rana moj zolądek skutecznie wszystkiego odmawial Od piątku jestem na zwolnieniu bo mam slabe wyniki i anemie na samym poczatku ciazy. Mam nadzieje ze wkrotce bedzie choc troche lepiej:/ i wroce do zycia
Fasolka natomiast ma się świetnie - w czwartek miala już ponad 6 mm, i zdrowo bijące serducho Blanka na usg stwierdzila ze to jej siostrzyczka, a ja mysle ze moze tym razem syn...Przedstawiam Wam 1 fotke fasola
fasolka słodziutka.niech rośnie duża i zdrowa
a ty dbaj koniecznie o siebie
Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość



Impreza była wyśmienita goscie wyszli ok 20:00
Tort zrobił wrażenie nie tylko na gosciach...Kuba jak go zobaczył podskoczył do góry z radości (a do tej pory skakał z radości jedynie jak mu sie udało ułozyć puzzla )
Krzyczał : "Mamusiu daj BRUm BRUm "

Wszystkim bardzo smakował...ba prosili o dokładki w zeszłym roku mieliśmy z cukierni i na tyle samo osób zostało nam połowa tortu...a teraz ostał się jedynie kawalątek

Nasz chrześniak notabene 11 latek powiedział mi w sekrecie, że też by chciał mieć taki tort na urodziny...(a one już niedługo bo 15 pazdziernika )

Puchatek dzielnie zdmuchał świeczki...no i zgodził się by torcik skonsumować....wspólnie ustalilismy, że zaczniemy konsumpcję od bagażnika i tak pierwsze cięcie tortu zrobił sam Puchatek przy pomocy mamy

Prezentów była cała masa (2 zestawy lego,zestaw narzędzi, ciastolina, tor samochodowy, duży traktor )...naszczęście był jego ukochany wujaszek , (mój brat) który spełniał rolę najlepszego kumpla, Puchatek nie odstepował go na krok, tymsamym my z mężem spokojnie moglismy z goścmi pokonwersować

Jak zgramy fotki do 24 miesiąca na stronkę Puchatkową to dam znać

Miłej niedzieli kochane
no to super prezenty.a tort musiał smakować bo tak wygladał.ja też wolę jednak zrobione samemu.u nas ledwo starczył dla wszystkich i teraz bedziemy robić 2.nie ma to jak wujek- a każdy facet to mały chłopczyk to i wujaszek pewnie super bawił się Puchatkowymi prezentami.




a my w figloraju. Klaudia się wyszalała i w drodze powrotnej oczywiście usnęła.zrobiłam kilka fotek ale ona tak tam szaleje że niektóre są bardzo słabej jakości ale zrzucę i sie pochwalę.dotarła też siostra i szwagier z Damiankiem i Karolcią.
dorka19801 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 10:05   #2481
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Ivy a co u Was...nie wiele ostatnio piszesz o Olence? ...a może jakiaś fotka dla cioć
A bo u nas nic ciekawego się nie dzieje zbytnio
No może poza tym, że sprzedaliśmy Olkę na calutki weekend do baby i dziadzia i mamy wooooolne od Olindy

Dzisiaj babcia dzwoniła, że Ola wczoraj walnęła 3 kupy i że zabrakło pieluch więc rano dzisiaj dziadek leciał do sklepu dokupić pieluch. No ale nic dziwnego, skoro je tyle co dziadek...
Aż boję się o wagę na wtorkowym bilansie.

W żłobku też nic ciekawego się nie dzieje, stały problem dotyczy zabierania zabawek innym dzieciom. Śpi ładnie, je ładnie, zabiera zabawki też ładnie , popychając przy tym i ciągnąc za włosy. I pomimo, że codziennie z nią o tym rozmawiam, to ona i tak robi swoje.

Ja ślubowanie przeżyłam, dzieci też , teraz mam luzy i nawet niech nikt do mnie nawet nie przychodzi, żeby coś zorganizować. Chłopcy szaleją na całego, niedawno dowiedziałam się, że na polskim sobie grali w karty , no więc nie śpię po nocach, tylko kary im wymyślam .

Co do fotek, to obiecuję, że wstawię. Laptop pamięć ma wypełnioną po brzegi, więc zgrywamy na dysk zewnętrzny, a więc trochę mi trudniej się do tego wstawiania zabrać, ale mam cosik na aparacie, więc obiecuję, że wstawię.
Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Krzyczał : "Mamusiu daj BRUm BRUm "
Pozytywna reakcja
Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Nasz chrześniak notabene 11 latek powiedział mi w sekrecie, że też by chciał mieć taki tort na urodziny...(a one już niedługo bo 15 pazdziernika )
No to Pyśka możesz cukiernię otwierać
Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Prezentów była cała masa (2 zestawy lego,zestaw narzędzi, ciastolina, tor samochodowy, duży traktor )...naszczęście był jego ukochany wujaszek , (mój brat) który spełniał rolę najlepszego kumpla, Puchatek nie odstepował go na krok, tymsamym my z mężem spokojnie moglismy z goścmi pokonwersować
Świetne prezenty, dla Oli ostatnio to tylko koraliki (to słowo do perfekcji opanowała), torebki i serwis kawowy istnieje. Prawdziwa kobietka. Najfajniej wygląda obwieszona koralikami i torebkami, jak już obwiesi się na maksa, to robi papa i całuski. Po czym idzie do drugiego pokoju.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 13:04   #2482
berbeaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PT
Wiadomości: 986
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cześć

Bianko moje gratulacje, chyba przeoczyłam tą radosną wiadomość! Dbaj o siebie

Pysiu torcik Ci wyszedł rewelka!!

Poiss to Ola też mówisz zabiera zabawki? Weronika też tak robi ale teraz to nosimy też swoje żeby ewentualnie się "wymienic".

Wreszcie sie Mona pojawiła fiu fiu....Avatorek

----
U nas nudy bo zimno....Weronika straciła apetyt i zjada jak wróbelek z przymusem oczywiście to tak to by nic nie jadła
Ja jestem w dołku i jakoś tak nic mi się nie chce...
berbeaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-11, 18:08   #2483
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez berbeaa Pokaż wiadomość

Pysiu torcik Ci wyszedł rewelka!!


Cytat:
U nas nudy bo zimno....Weronika straciła apetyt i zjada jak wróbelek z przymusem oczywiście to tak to by nic nie jadła
moze to czasowe
Cytat:
Ja jestem w dołku i jakoś tak nic mi się nie chce...
A co siędzieje, że w dołku ?
na zachętę...

************************* *******
Dzisiejsza fotka...

Pysiątko I całujące Pysiątko II ...
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 00:02   #2484
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Ola koraliki a Oli samochodziki
Pysiu: no to Puchatek docenil tortowe starania mamy a zdjecie rozczulajace
Berbea: heh, Oli tez jada malo ostatnio, a juz sniadanie w niego wcisnac to majstersztyk Przy obiedzie udaje, ze za gorace i za nic nie chce jesc, madrala Za to mamusi apetyt dopisuje za 10-ciu, spodnie mi sie juz nie dopinaja po tym tygodniowym urlopie

My dzis mielismy bardzo leniwa niedziele, padalo, wiec nigdzie nie bylismy, Oli uskutecznial tance i hulance, ale za to chomik dostal imie Timmy ( z bajeczki o owieczce Timmy-dzieki za rade Ivy ). najlepsze jest, ze mowie: Oli, chodz idziemy zobaczyc co robi Timmy, a Oli do tv biegnie
Dobranoc
Spalam dzis 2 godziny popoludniu i teraz czuwam po nocy, a jutro nie ma zlituj sie, 6.30 i panicz wstanie
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 08:07   #2485
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

[1=d9dafda22031a08fb930d3c 506630231eeee4640;1468828 5]
Pysiu: no to Puchatek docenil tortowe starania mamy a zdjecie rozczulajace [/QUOTE]



Cytat:
My dzis mielismy bardzo leniwa niedziele, padalo, wiec nigdzie nie bylismy, Oli uskutecznial tance i hulance
to tak jak u nas
Cytat:
chomik dostal imie Timmy ( z bajeczki o owieczce Timmy-dzieki za rade Ivy ). najlepsze jest, ze mowie: Oli, chodz idziemy zobaczyc co robi Timmy, a Oli do tv biegnie


************************* ********
Dziewczyny w harmonogramie szczepień w 24 miesiącu jest zalecane płatne szczepienie wzw A, szczepiułyscie maluchy ????
__________________

*** -12,5kg***
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 09:12   #2486
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 3 317
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
:
Dziewczyny w harmonogramie szczepień w 24 miesiącu jest zalecane płatne szczepienie wzw A, szczepiułyscie maluchy ????
To mi przypomnialo, ze w ogole w temacie nie jestem, musze zajrzec do ksiazeczki Oliego.

Nie smiac sie teraz wiecie, ze Oli rano musi chodzic w pizamie caly czas, bo jak go przebieram z niej to od razu wedruje do drzwi i chce isc do zlobka, nie ma zmiluj sie, potrafi stac i pol godziny i czekac az Tz po niego przyjedzie maniak

Dzis sukces, sniadanie zjedzone spadam pod prysznic i do pracy, do napisania
d9dafda22031a08fb930d3c506630231eeee4640 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 10:41   #2487
82anusia
Zadomowienie
 
Avatar 82anusia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: hsb/częstochowa
Wiadomości: 1 307
GG do 82anusia
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Maciusiu, w dniu urodzin życzymy Ci wszystkiego co najlepsze, byś zawsze cieszył się zdrówkiem, miał wielu przyjaciół, dużo uśmiechu i spełnienia marzeń
__________________
Uzębienie Mai


Uzębienie Adasia

Maja
05.09.2007

Adaś
20.06.2011
82anusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 10:42   #2488
myshia
Rozeznanie
 
Avatar myshia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 707
GG do myshia
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Wszystkim dwulatkom zaległe życzonka!


Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość
Pomidorówkę mieliśmy wczoraj, a na piątek planuję kluchy leniwe . W sobotę spodziewamy się gości i będzie po staropolsku: żur z kiełbaską i jajkiem (dostałam genialny przepis ), wędliny od zaprzyjaźnionego rzeźnika, być może żeberka w miodzie.

Demonikuja tez proszę o przepis na żur
Ostatnio usłyszałam przepis na żeberka w sosie kawowym, ponoć pychota, chyba spróbuję...

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Ja nie znam, z tego co czytalam ostatnio to Joli też nie
Czekam cierpliwie...mąż i tak zapowiedział, ze pewnie będzie drugi chłopak, więc nastawiam się na na 3 siurki w domu chociaż fajnie by było mieć parkę
# siurki w domu to nie tragedia ja jakoś sobie radzę, najlepiej wtedy jak oni zajmują się sobą a ja mam chwilę dla siebie i łątwiej mi się do nich zwracać - chłopaki a jak czasem odwiedza nas siostrzenica to tak nie bardzo wiadomo jak wołać

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
************************* ******
Puchatek niestety chory ma katar strasznie kaszle...wlasnie siedzi pod kołderką na kanapie i ogląda bajki...wcale nie chce brać lekarst...jak podaję mu syrop na kaszel to błagalnym głosikiem krzyczy " Mamusia nie...Mamusia nie..." szkoda mi go
.
Moje dzieci uwielbiają wszelkie lekarstwa, Michał mnie zadziwił ponieważ nawet psiku do nosa przychodzi zeby mu zrobić

Cytat:
Napisane przez pysiamn Pokaż wiadomość
Jakoś mnie wzieło na wspominki i zrobiłam filmik pamiątkowy dla Kubusia...
Mam zamiar zrobić taki sam dla Pysiatka II

Jak macie ochotę to wstawiam NASZE MAGICZNE 9 MIESIĘCY
Filmik cudowny i wzruszający!
A torcik rewelacyjny! Chyba nawet lepszy od naszego


A u nas ostatnio masakra. Michał przechodził zapalenie krtani. Opiszę Wam dokładnie bo sama walę głową w ścianę że nie wiedziałam co robić.
Odebrałam miśka w piątek z przedszkola z chrypą. Był trochę zmęczony ale nie spał w dzień więc spoko. Położyłam go spać wieczorem. Pospał z godzinę i obudził się z histerią. Płakał strasznie, nie mogłam go uspokoić. Charczał i świszczał i nie mógł odkrztusić. W końcu go rozbudziłam, pooglądaliśmy się co się dzieje za oknem i się uspokoił. Budził się co 15-20 minut z płaczem bo nie mógł złapać powietrza. Jak się uspakajał to usypiał. Rozważałam wyjazd do szpitala ale po pierwsze Kacper a po drugie bałam się że w samochodzie mi się udusi z tych nerwów. Nie spaliśmy niemal całą noc. Rano jak wstał było niby ok, humor mu dopisywał, gorączki brak. Jednak nadal świstał przy każdym oddechu więc pojechaliśmy na ostry dyżur. Lekarz chciał go zostawić na oddziale, powiedział że to zapalenie krtani a alergia może nasilać objawy tak więc trzeba bardzo uważać. Dostał zastrzyk w doopsko, inhalacje i leki do domu. I to koniec przeżyć, cły tydzień siedzieliśmy w domu, został tylko lekki kaszelek, gorączki nie było wcale. Nauczka dla mnie - od razu wzywać karetkę - daliby mu zastrzyk i dzieciak by się nie męczył. Ech, ile to się człowiek uczy przez całe życie....

Zajęć plastycznych jednak nie będę robiła bo za mało chętnych więc znowu szukam pomysłu na życie. Nie chcę iść do pracy bo szkoda mi moich dzieci. Nie chciałabym żeby mieli jak ja (mama pracowała 11-19) wiem, niby ich nie ma w domu przez większość dnia ale jak coś się dzieje zawsze mogę przyjechać, jak są chorzy siedzieć z nimi w domu bez stresu że jak posiedzę dzień dłużej stracę pracę itp. Wzięłąm się znowu za szycie toreb, ale boję się że nie będzie na nie zbytu i odechce mi się robić. Brakuje mi zapału i motywacji...

Brakowało mi Was cieszę się że Was mam i zawsze mogę tu się wyżalić
myshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 11:49   #2489
pysiamn
Zakorzenienie
 
Avatar pysiamn
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 932
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cytat:
Napisane przez myshia Pokaż wiadomość
# siurki w domu to nie tragedia ja jakoś sobie radzę, najlepiej wtedy jak oni zajmują się sobą a ja mam chwilę dla siebie i łątwiej mi się do nich zwracać - chłopaki a jak czasem odwiedza nas siostrzenica to tak nie bardzo wiadomo jak wołać
Ja wcale nie pisałam że same siurki w domu to tragedia !
Napisałam tylko, ze chciałabym parkę
Ale nastawiamy się że Puchatek bedzie miał brata...takie ma przeczucie moj męzuś....
Jesli się sprawdzi to też fajnie, bo bedę miała samych super menów w domu


Cytat:
Moje dzieci uwielbiają wszelkie lekarstwa, Michał mnie zadziwił ponieważ nawet psiku do nosa przychodzi zeby mu zrobić
A Puchatka trzeba ganiać


Cytat:
Filmik cudowny i wzruszający!
A torcik rewelacyjny! Chyba nawet lepszy od naszego


Cytat:
A u nas ostatnio masakra. Michał przechodził zapalenie krtani. Opiszę Wam dokładnie bo sama walę głową w ścianę że nie wiedziałam co robić.
Odebrałam miśka w piątek z przedszkola z chrypą. Był trochę zmęczony ale nie spał w dzień więc spoko. Położyłam go spać wieczorem. Pospał z godzinę i obudził się z histerią. Płakał strasznie, nie mogłam go uspokoić. Charczał i świszczał i nie mógł odkrztusić. W końcu go rozbudziłam, pooglądaliśmy się co się dzieje za oknem i się uspokoił. Budził się co 15-20 minut z płaczem bo nie mógł złapać powietrza. Jak się uspakajał to usypiał. Rozważałam wyjazd do szpitala ale po pierwsze Kacper a po drugie bałam się że w samochodzie mi się udusi z tych nerwów. Nie spaliśmy niemal całą noc. Rano jak wstał było niby ok, humor mu dopisywał, gorączki brak. Jednak nadal świstał przy każdym oddechu więc pojechaliśmy na ostry dyżur. Lekarz chciał go zostawić na oddziale, powiedział że to zapalenie krtani a alergia może nasilać objawy tak więc trzeba bardzo uważać. Dostał zastrzyk w doopsko, inhalacje i leki do domu. I to koniec przeżyć, cły tydzień siedzieliśmy w domu, został tylko lekki kaszelek, gorączki nie było wcale. Nauczka dla mnie - od razu wzywać karetkę - daliby mu zastrzyk i dzieciak by się nie męczył. Ech, ile to się człowiek uczy przez całe życie....
Mam nadzieję, że u Misia juz lepiej ?
Buziaki dla niego
Cytat:
Zajęć plastycznych jednak nie będę robiła bo za mało chętnych więc znowu szukam pomysłu na życie.
Szkoda
A myslalaś może o otworzeniu jakiegoś sklepu w necie np. ?
Ja myslałam o sklepie dla dzieci ?

Wiem, że masz zdolności manualne to może wystawiaj do galerii np. biżuterię itp na tym można zarobić wiem bo sprzedawałam, ale teraz nie mam na to czasu i zapału

Cytat:
Brakowało mi Was cieszę się że Was mam i zawsze mogę tu się wyżalić

************************* ******************
Aaaa zapomniałam, że mam dla Was szybki i smaczny przepis na obiadek...

Szaszłyki owocowe z rybką
Robi się blyskawicznie...
Potrzebne są:
Paczka paluszków rybnych (Najlepsze Frosta meksykańskie są lekko pikantne)
Puszka brzoskwiń
2-3 banany
patyczki do szaszłyków

Paluszki wyjąć z zamrazalki jakieś 30 min przed przygotowaniem...
Potem podzielić paluszki na kostki, banana w plastry, brzoskwinie w dużą kostkę i nadziewac -rybka-banan-brzoskwinie itp

Wstawić do piekarnika i piec jaieś 25-30 min aż rybka się zarumieni...
My za jednym zamachem dajemy zazwyczaj zmieniaczki pieczone lub frytaski....

Szybki tani obiad...
Wiem że może wydawać się dziwne połączenie ryby z owocami (jak mąż powiedziałco planuje zrobić to myslałam że zwariował ), ale naprawdę jest pyszne

Nasz Kuba się nimi zajada My mieliśmy wczoraj na obiad (zjadł prawie dwa ) i mam fotkę:
__________________

*** -12,5kg***

Edytowane przez pysiamn
Czas edycji: 2009-10-12 o 11:53
pysiamn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-12, 12:42   #2490
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Jesienne Mamy 2007 cz. IV

Cześć!

Ja tylko na chwilę, ze spóźnionymi, acz najserdeczniejszymi pod słońcem życzeniami dla Dwulatków:

- Tatiance
- Olivierkowi
- Weroniczce
- Kubusiowi
- Piotrusiowi

Przesyłam moc uścisków dzisiejszemu Jubilatowi, Maciusiowi .


* * *

Pysiu, tort jest BOSKI! Jesteś bardzo zdolna .

* * *

Ivy, ja co prawda już po imprezie, ale pewnie jeszcze niejedna przede mną , wobec czego bardzo proszę o przepisy na żeberka . Wśród przyjaciół mamy wielbiciela żeberek, chciałabym sprawić mu kiedyś frajdę.

Przepis na żurek postaram się podać jutro.


Pozdrawiam Was ciepło!


demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-20 01:08:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:52.