Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-15, 08:15   #31
justpe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 11
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

A ja wczoraj znalazłam przepis na dietetyczne i zdrowe ciasto drożdżowe z jabłkami. Wrzuce przepis:

Puszyste ciasto drożdżowe z owocami

ZACZYN:
20 dag drożdży
1/2 szklanki mleka
1 łyżeczka cukru
3 łyżki z lekkim czubkiem mąki pszennej typ 1850

CIASTO:
1,5 szklanki mąki pszennej 1850
1 szklanka maślanki
2 czubate łyżki cukru
1 łyżeczka cynamonu (niekoniecznie)
Owoce, np. śliwki, jabłka

Mleko podgrzać, dodać drożdże i fruktozę, wymieszać, dodać mąkę i wymieszać. Odstawić na 15 min, aż mocno urośnie. Do zaczynu dodać cynamon i fruktozę oraz maślankę (nie z lodówki, wyjąć wcześniej lub lekko podgrzać). Wymieszać łyżką. Dodać mąkę i wymieszać. Ciasto ma być na tyle rzadkie, aby dało się mieszać łyżką, ale nie ma być lejące. Odstawić na ok. 30 min, aż podwoi objętość. Przełożyć do foremki keksowej (wyłożonej pergaminem lub lekko posmarowanej olejem), ułożyć owoce, odstawić na 20 min, aż ciasto podrośnie. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180°C. Piec ok. 20-30 min, aż ciasto będzie rumiane.



Wszystko wyglądało pięknie, ciasto wyrosło i wogóle ale....NIe upiekło się. Z wierzchu się spiekło, w środku zakalec - bleee

Przepis do dupy czy ja może coś źle zrobiłam?
justpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 10:16   #32
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Ja jeszcze dodam, że Wizażową babkę majonezową robił trzy razy i za każdym razem wyrzucałam calutką do kosza.Nic nie rosła i była jednym wielkim zakalcem. Albo z tym przepisem jest coś nie tak, albo ze mną...


A dodał ktoś kiedyś cukru do jajecznicy, po czym próbując jeszcze na patelni, stwierdził, że dalej jest niesłona i dodał jeszcze mnóstwo cukru?
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 20:17   #33
free..
Zadomowienie
 
Avatar free..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

robiłam dzisiaj muffiny i placek z rabarbarem. Placek wyszedł pyszny, ale muffiny nie do końca mogę zaliczyć do udanych. Wymieszałam wszystkie składniki, napełniłam foremki i siup do pieca, dopiero po jakiś 10 minutach zobaczyłam, że na stole stoi szklanka z olejem, którego oczywiście zapomniałam dodać.. Muffiny wyszły hm, takie dość dietetyczne :P
free.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 15:19   #34
mimochodem
Raczkowanie
 
Avatar mimochodem
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 422
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Cytat:
Napisane przez margitta Pokaż wiadomość


A dodał ktoś kiedyś cukru do jajecznicy, po czym próbując jeszcze na patelni, stwierdził, że dalej jest niesłona i dodał jeszcze mnóstwo cukru?

bezbłędne

Mi sie jeszcze nie zdarzlo moze dlatego ze zawsze jajecznice spalam xDD ale zato raz chcialam byc dobra córką i zrobilam tacie kawę, z tym ze dosypalam zamiast 2 łyżeczek cukru dwie łyżeczki soli teraz juz mnie o przyrzadzenie czegokolwiek do picia nie prosi...
__________________
walka ze zbędnymi centymetrami

talia: 64->60
biodra: 90->85
udo: 52->49


mimochodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-17, 20:08   #35
indywidualistka
Rozeznanie
 
Avatar indywidualistka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 575
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

a spalił ktoś frytki w mikrofalówce? a przy okazji plastikowy talerz?
__________________

indywidualistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 16:34   #36
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Cytat:
Napisane przez indywidualistka Pokaż wiadomość
a spalił ktoś frytki w mikrofalówce? a przy okazji plastikowy talerz?
spaliłam popcorn w mikrofali. (ten w torebkach do przyrządzania w mikro)
no i kawa się raz zjarała jak ją odgrzewałam w mikrofali.

zdarza mi się ziemniaków nie posolic.
no i jak kupię te mięsa mielone już posolone, z przyprawami, to często "przesole" z przyzwyczajenia daje fixa do ielonych i obiad szlag trafia.
swoja drogą te mięsa to beznadzieja, po kiego oni tam soli sypią
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-19, 18:22   #37
free..
Zadomowienie
 
Avatar free..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Cytat:
Napisane przez indywidualistka Pokaż wiadomość
a spalił ktoś frytki w mikrofalówce? a przy okazji plastikowy talerz?
Może nie ja, ale za to moja babcia odgrzewała sobie wczoraj w mikrofalówce kotleta..
Po pół godzinie talerz pękł, a ja zleciałam do kuchni przywiedziona smrodem spalenizny, a babcia zdzwiwiona: "to ja coś w ogóle podgrzewałam?"
free.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-22, 10:06   #38
daisuki
Zadomowienie
 
Avatar daisuki
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 030
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Robiłam ostatnio Pomysł na...zapiekankę ziemniaczaną z mięsem mielonym i totalna klapa! Na specjalnej tarce pokroiłam plasterki ok.2 milimetrów. Jednak po 50 minutach pieczenia nadal były jakby surowe...więc piekłam kolejne 30 minut i były już trochę lepsze bardziej miękkie ale potrzymałam jeszcze 10 minut. Ogólnie nie smakowała mi ta cała zapiekanka...taka papka...;/ być może dlatego, że źle przyrządziłam ;p

A natomiast moja koleżanka piekła to 4 godziny i twierdzi, że była znakomita...tym dłużej pieczesz tym lepiej smakuje...ale trzeba uważać żeby nie spalić...
__________________
;(
daisuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 16:01   #39
stupify
Zakorzenienie
 
Avatar stupify
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 687
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

nastawiałam wczoraj mamie piekarnik i coś sknociłam bo ciasto w środu jest takie trochę niedopieczone
stupify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 12:27   #40
Kiciolda
Raczkowanie
 
Avatar Kiciolda
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
a to się zdziwisz czytając przepis na opakowaniu bo tam się dodaje pieczarki
Hehehe no, to faktycznie bym się zdziwiła

Jeszcze nie kupiłam tego "pomysłu", ale kupię na pewno

Ostatnio piekłam ciasto herbaciane (pierwszy raz) - myślałam, że po upieczeniu przełożę je kremem i powidłami, ale wyrosło takie wielkie i tak puszyste, że rozpadało się podczas krojenia więc krem i powidła czekają na inne ciasto.
Mojej rodzince, bliższej i dalszej ciasto smakowało bardzo, zajadali się i brali dokładki - mnie nie szczególnie przypasował jego smak... chyba mam zupełnie inny gust
__________________
Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach i kontaktach. Phil Bosmans
Kiciolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-25, 14:29   #41
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Cytat:
Napisane przez daisuki Pokaż wiadomość
Robiłam ostatnio Pomysł na...zapiekankę ziemniaczaną z mięsem mielonym i totalna klapa! Na specjalnej tarce pokroiłam plasterki ok.2 milimetrów. Jednak po 50 minutach pieczenia nadal były jakby surowe...więc piekłam kolejne 30 minut i były już trochę lepsze bardziej miękkie ale potrzymałam jeszcze 10 minut. Ogólnie nie smakowała mi ta cała zapiekanka...taka papka...;/ być może dlatego, że źle przyrządziłam ;p

A natomiast moja koleżanka piekła to 4 godziny i twierdzi, że była znakomita...tym dłużej pieczesz tym lepiej smakuje...ale trzeba uważać żeby nie spalić...
"Pomysł na..." jest obrzydliwy... jak się chce zrobic niedobry obiad, to jak znalazł
miałam 2 wersje - pulpecików i wlasnie tej mięsnej zapiekanki.
nieporozumienie jakieś
z takich rzeczy preferuje tylko Fixa z knorra, przynajmniej smakuje i nie miałam z tym nigdy poślizgu w kuchni
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-28, 11:01   #42
Kiciolda
Raczkowanie
 
Avatar Kiciolda
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Domyślam się dlaczego Daisuki wyszła papka zamiast zapiekanki - pewnie było za dużo tłuszczu.

Są różne gusta smakowe, ale nie ma co od razu twierdzić, że z "pomysłu na zapiekankę ziemniaczaną" musi wyjść niedobry obiad.

Jak już wczesniej pisałam, piekłam tę wersję "pomysłu", z kiełbasą i wyszła dobra - ziemniaki upiekły się doskonale. Piekłam jakąś godzinę - z podwojonych składników i dwóch torebek "pomysłu" - myślę, że gdybym piekła trochę dłużej, to może byłaby bardziej ścisła, ale w zadnym razie nie powiem, że była niedobra.
Dodam jeszcze - bo to ważne - wstawiłam zapiekankę do dobrze nagrzanego piekarnika!

Bywają też gatunki ziemniaków, które nie nadaja się do takich zapiekanek - też kiedyś trafiłam na taki gatunek - ale nie robiłam wtedy zapiekanki z "pomysłem na..."
__________________
Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach i kontaktach. Phil Bosmans
Kiciolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-28, 21:42   #43
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Może nie dzisiaj, ale kilka dni temu

Gotowałam brązowy ryż, miał się gotować 30 min więc na osoloną i wrzącą wodę wrzuciłam jedną torebkę, wyszlam z kuchni, wracam po punkt 30 min patrze - wody w garnku nie ma, garnek brązowy a torebka od ryzu spalona i przyklejona do garnka... W kuchni dym straszny...

Akurat czekałam na kuriera z paczka więc jak pech to pech - przyszedł akurat po chwili A za chwilę po nim zbiegła z góry sąsiadka, ze coś się pali... Ale było mi wstyd

A bylam pewna ze wszystko zrobiłam dobrze! :/

Potrafię też oczywiscie rozgotować makaron, przypalić jajecznicę, zrobić jajko na pół miękko pół twardo, zrobić twarde na kamień zapiekanki, posłodzić kawę tak ze jest słodka tylko na samym dnie(?), zamiast sosu pomidorowego z tuńczykiem zrobić sos rybno-pomidorowy...
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-29, 17:46   #44
Kiciolda
Raczkowanie
 
Avatar Kiciolda
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Ojej... dobrze, że pożaru nie było

Zapewne wszystko dobrze zrobiłaś, ale podejrzewam, że po wrzuceniu torebki ryżu na wrzątek nie zmniejszyłaś płomienia gazu i wszystko tak się bałwaniło, że szybciutko odparowało.

Kiedyś też miałam problem i woda zbyt szybko odparowywała z ryżu, albo makaron miał aż ciasno, bo było za mało wody ale wyczytałam gdzieś takie zasady o gotowaniu ryżu (w woreczkach) i makaronu:
- aby makaron i ryż były smaczne i dobrze ugotowane trzeba użyć 1 litr wody na 100g (suchego) makaronu lub ryżu
- woda nie może się bałwanić podczas gotowania
- makaronu nie należy gotować po przykryciem
- zarówno makaron, jak i ryż, gotujemy na małym ogniu
- aby ryż był dobrze ugotowany, najlepiej gotować go pod przykryciem
- po ugotowaniu większej ilości makaronu, jeśli nie zużyjemy go od razu, dobrze jest go zahartować, dolewając do garnka ok. 1/2 l zminej wody i normalnie odcedzić
- aby makaron nie sklejał się po ugotowaniu, trzeba dodać do gotującej się wody 1-2 łyżki oliwy lub oleju

Dodatkowe wskazówki wyczytujcie na opakowaniach, bo czasem bywają gatunki makaronu lub ryżu, z którymi postępuje się nieco inaczej...
__________________
Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach i kontaktach. Phil Bosmans
Kiciolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 19:26   #45
E.J.
Zakorzenienie
 
Avatar E.J.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 514
GG do E.J.
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Zanim natrafiłam na odpowiedni przepis za nic w świecie mi naleśniki nie chciały wychodzić miałam tak rzadkie ciasto,że mocno skrobiąc odchodziło A kiedyś zamiast bigosu to mi kapuśniak wyszedł a zamiast fasolki po bretońsku zupa fasolowa po bretońsku
E.J. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 20:38   #46
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Ja dzisiaj spaliłam karmel A potem jak ta głupia zalałam garnek zimną wodą...
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 22:28   #47
E.J.
Zakorzenienie
 
Avatar E.J.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 514
GG do E.J.
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Hehe, jeszcze mi się przypomniało jak się zamyśliłam i gorącą patelnię, na której był tłuszcz dałam pod kran....na szczęście nie było go dużo
E.J. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-30, 23:07   #48
Gosia_Szymonek
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_Szymonek
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 626
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Dziewczynki, mała rada co do tej zapiekanki ziemniaczanej z "pomysłu na... ". Pieczcie ją w naczyniu z pokrywką Wtedy przepisowy czas zupełnie wystarczy.
Ja, sugerując się reklamą i chyba zdjęciem na opakowaniu, wstawiłam bez przykrywki, ale po pół godzinie zauważyłam, że ziemniaczki nie miękną nic a nic więc, nie mając przykrywki do naczynia, przykryłam je folią aluminiową , dość szczelnie, troszkę się przy okazji parząc

Ten na zapiekankę z kielbaską jest naprawdę bardzo dobry Z mięsem mielonym jeszcze nie jadłam
Gosia_Szymonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 08:42   #49
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

dziewczyny, a nie lepiej zrobić własny sos do zapiekania a nie korzystać z chemicznego proszku, do którego i tak trzeba dodać śmietanę
nie lepiej śmietanę połączyć z jajkiem i serem zółtym lub zrobić sos beszamelowy?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-31, 10:45   #50
E.J.
Zakorzenienie
 
Avatar E.J.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 514
GG do E.J.
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Cytat:
Napisane przez Gosia_Szymonek Pokaż wiadomość
Dziewczynki, mała rada co do tej zapiekanki ziemniaczanej z "pomysłu na... ". Pieczcie ją w naczyniu z pokrywką Wtedy przepisowy czas zupełnie wystarczy.
Ja, sugerując się reklamą i chyba zdjęciem na opakowaniu, wstawiłam bez przykrywki, ale po pół godzinie zauważyłam, że ziemniaczki nie miękną nic a nic więc, nie mając przykrywki do naczynia, przykryłam je folią aluminiową , dość szczelnie, troszkę się przy okazji parząc

Ten na zapiekankę z kielbaską jest naprawdę bardzo dobry Z mięsem mielonym jeszcze nie jadłam
ja raz zrobiłam zapiekankę ziemniaczaną ale z amino, i mimo przykrywki była niezjadliwa! nie dość, że ziemniaki twarde to jeszcze jakaś wodnista papka się zrobiła, fe! już nigdy nie kupuję amino
E.J. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 21:54   #51
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Generalnie w kuchni dobrze sobie radzę, ale nieuwaga czasem mnie gubi Jakiś czas temu chciałam upiec ciasto piaskowe, przepis znalazłam w necie... Mam zwyczaj przepisywania przepisu do specjalnego zeszytu, ale gdzieś mi zaginął, więc postanowiłam, że nie będę się bawić i po prostu będę sprawdzać w kompie, co i jak. No i patrzę "3 szklanki oleju, szklanka mąki. Olej wlewać powoli cały czas mieszając" (już wcześniej wymieszałam cukier, jajka i coś tam jeszcze ). No więc wlewam, mieszam radośnie, dziwna konsystencja ale w sumie pachnie ładnie, wygląda też... Idę do kompa zobaczyć co dalej i w oczy rzuca mi się "3 szklanki mąki, szklanka oleju"... dosypałam mąki jeszcze 2 szklanki, stwierdziłam, że upiekę, a nuż wyjdzie... Ale niestety, piekło się 2,5 godziny w temperaturze 200 stopni i dalej było surowe Fuj.

I jeszcze kiedyś rozgrzewam patelnię, chyba tłuszcz kapnął na palnik, czy coś... W każdym razie patelnia stanęła w płomieniach a ja wykonałam bardzo stylowy rzut patelnią do zlewu. Włączyłam wodę i udało się uniknąć pożaru, a nawet poparzenia - głupi ma szczęście

Więcej grzechów nie pamiętam
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 09:05   #52
MalaLejdi
Zadomowienie
 
Avatar MalaLejdi
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 863
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Ja ostatnio byłam u cioci i robiłam herbate mojemu Tż, tacie i mamie...
Wszystko było by ok gdyby ciocia nie miała solniczki która wyglądała jak cukierniczka. No i zamiast osłodzić im herbate to posoliłam 2 łyżeczki wszystkim Gdy wzięli łyk herbaty to musieli ją wypluć bo nie szło jej przełknąć
MalaLejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 11:41   #53
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Cytat:
Napisane przez MalaLejdi Pokaż wiadomość
Ja ostatnio byłam u cioci i robiłam herbate mojemu Tż, tacie i mamie...
Wszystko było by ok gdyby ciocia nie miała solniczki która wyglądała jak cukierniczka. No i zamiast osłodzić im herbate to posoliłam 2 łyżeczki wszystkim Gdy wzięli łyk herbaty to musieli ją wypluć bo nie szło jej przełknąć
Swego czas jeździłam na obozy harcerski i, wiadomo jak to jest, ceramicznych cukierniczek ani nic w tym stylu też nie było. I takie przekręty zdarzały mi się notorycznie Herbata z solą, pomidor z cukrem...
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 13:02   #54
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
Swego czas jeździłam na obozy harcerski i, wiadomo jak to jest, ceramicznych cukierniczek ani nic w tym stylu też nie było. I takie przekręty zdarzały mi się notorycznie Herbata z solą, pomidor z cukrem...
powinniście sie cieszyć, nowe doznania smakowe
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 13:05   #55
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
powinniście sie cieszyć, nowe doznania smakowe
a wiesz... nie próbowałam na to patrzeć z tej strony
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-02, 13:07   #56
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Cytat:
Napisane przez dance makabre Pokaż wiadomość
a wiesz... nie próbowałam na to patrzeć z tej strony
wszystko ma swoje dobre i złe strony
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 11:11   #57
Kiciolda
Raczkowanie
 
Avatar Kiciolda
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 95
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Cytat:
Napisane przez Gosia_Szymonek Pokaż wiadomość
Dziewczynki, mała rada co do tej zapiekanki ziemniaczanej z "pomysłu na... ". Pieczcie ją w naczyniu z pokrywką Wtedy przepisowy czas zupełnie wystarczy.
Ja, sugerując się reklamą i chyba zdjęciem na opakowaniu, wstawiłam bez przykrywki, ale po pół godzinie zauważyłam, że ziemniaczki nie miękną nic a nic więc, nie mając przykrywki do naczynia, przykryłam je folią aluminiową , dość szczelnie, troszkę się przy okazji parząc

Ten na zapiekankę z kielbaską jest naprawdę bardzo dobry Z mięsem mielonym jeszcze nie jadłam
Piekłam w naczyniu bez przykrywki i ziemniaczki były dobre.
Podejrzewam, że pod przykryciem musiałabym piec dłużej, bo piekłam w specjalnym garnku żeliwnym - pod przykryciem o wiele dłużej wszystko by się nagrzewało...

Myślę, że tu jednak jest dość istotny gatunek ziemniaków - powinny być tzw. "sypkie, mączyste", bo z innych wyjdzie papka, albo ziemniaki wciąż będą twarde - i nie dodawajcie zbyt dużo tłuszczu do naczynia oraz do podsmażenia cebuli, czy mięsa mielonego, bo wszystko będzie ociekajace tłuszczem i niesmaczne
__________________
Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach i kontaktach. Phil Bosmans
Kiciolda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 18:51   #58
Melodia mgieł nocnych
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Centralna Polska
Wiadomości: 2 479
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Ja wczoraj dwa razy wykipiałam makaron Ale dziś już bez wpadek
__________________


All the single ladies, now put your hands up!!!


Pani Magister


OPENER 2010
Melodia mgieł nocnych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 10:29   #59
Goshia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 946
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

A ja kiedyś miałam umyć mikser i zamyśliłam się i wsadziłam go po prostu do zlewu : O Dobrze, ze się w porę opamiętałam ...
Goshia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 12:03   #60
dance makabre
Wtajemniczenie
 
Avatar dance makabre
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 493
Dot.: Poraz 10 rozgotowany makaron czyli...CO NAM DZIŚ NIE WYSZŁO :D

Ja niedawno, cała zadowolona, wyjmując mikser z gęęsteeeeeeeeeeeeeeeeego ciasta z właściwą sobie gracją opryskałam masą całą kuchnię szafki, okno, blat, naczynia...
__________________
"Przebacz mi i zapomnij o mnie jak najszybciej. Opuszczam cię na zawsze. Nie szukaj mnie, to się na nic nie zda. Na skutek klęsk i nieszczęść, które na mnie spadły, zostałam wiedźmą. Czas na mnie. Żegnaj."
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata
dance makabre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:07.