Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-17, 14:17   #2041
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Thefall bylam troche za mala zeby zrozumiec jak zle wygladam haha bD
zuken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 14:44   #2042
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Moja uwielbia mleko po czosnku!! ;-)
heh Dogadałaby by się z moim TZ - on je kanapki z czosnkiem :P
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Gatita no 7 to już na spokojnie. Pewnie z jakimś haczykiem
No to ładnie. Biceps rośnie
Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
Cześć, faktycznie nie szalejecie z postami myślałam że będę miała problem nadrobić a tu chwila i już. Brakuje czasu ostatnio żeby się poudzielać.
Lidia ostatnie 2-3 dni jest skrzecząca, poleży chwile i zaczyna jęczeć, wezmę ją na ręce koniecznie pionowo to się cieszy. Chyba się sprawdza teoria skoków rozwojowych bo w tym czasie zaczęła podciągać główkę jak siedzi(leżąc) w bujaczku, łapie rączkami nogi (też są mokre czasem i pachną cudnie ) i coraz częściej udaje mi się ją rozśmieszyć do tego wczoraj po raz pierwszy miała mało mleka na noc i musiałam dorabiać, dobiłyśmy do 180 wieczorem i w nocy
W dodatku mam jeszcze jedno dziecko w domu...mieliśmy znajomemu zawieść szczeniaka od brata mego, ale tż się żal go zrobiło i uszczęśliwił nim żone. Także adoptowałam szczenię
Ale super. Możecie robić takie mega słodkie zdjęcia z małym dzieckiem i małym pieskiem
Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja tam zawsze bylam chodzacym okruszkiem, zawsze w ksiazeczce mam napisane ponizej 3 centyla rajstopy musialam nosic na szelkach bo mi spadaly i co? Teraz mam kilka kg nadwagi:P
Heh... no tak, to wiadomo po kim Mela to ma. Jeśli to rodzinne to rzeczywiście nie ma się czym przejmować A te rajstopki musiały bosko wyglądać Masz jakieś zdjęcia?
Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
Jest niski raczej bo ma tylko 173 cm, ale już nie taki drobny. Dokarmiłam go po ślubie

Ha ha zuken, nie protestowałaś z tymi szelkami? Trzeba było gumkę w rajtuzach na supełek zrobić i by były ok.
No to jak u nas. Mój TZ też urósł odkąd się poznaliśmy Ale on za to wysoki - 188. Ja mam 167 więc nie wiem po kim to dziecko takie drobne. Żadne z nas do chudzinek nie należy
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:57   #2043
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

No i u nas zielona kupa. Winą obarczam pietruszkę albo ziemniaka
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 20:01   #2044
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
No i u nas zielona kupa. Winą obarczam pietruszkę albo ziemniaka
A co złego w zielonej kupie jak je takie produkty? U nas po jabłku jest zielonkawa i to całkowicie normalne.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 20:58   #2045
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Venus to przegladnij jeszcze raz bo w srodku sa kupony na znizki do Rossmana i jeszcze jeden kupon na druga taka paczuszke za 1 grosik do odebrania w Rossie

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

Gatita a ile wazy synek i czemu sie przejelas?

Mela tez wedlug mojej pediatry wazy za malo ale mi to wisi, wazne ze miesci sie w siatce, je tyle ile potrzebuje, nie mam zamiaru jej "tluczyc"
Twoja rada nieocniona, wlasnie mialam wrzucic te papiery w kosz ale teraz je przeszukam
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 21:02   #2046
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Venus szukaj szukaj
zuken jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 21:18   #2047
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
Twoja rada nieocniona, wlasnie mialam wrzucic te papiery w kosz ale teraz je przeszukam
Tylko pospiesz się z realizacją, bo kupony są do 31.12 ważne.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 21:23   #2048
pati1078
Rozeznanie
 
Avatar pati1078
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 838
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

ja tez nie wiedziałam ze sa inne siatki centylowe dla kp

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja tam zawsze bylam chodzacym okruszkiem, zawsze w ksiazeczce mam napisane ponizej 3 centyla rajstopy musialam nosic na szelkach bo mi spadaly i co? Teraz mam kilka kg nadwagi:P
haha nie mogę rajstopy na szelkach , niezle ja bylam drobna ale moja mama na taki pomysl nie wpadla
pati1078 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 21:26   #2049
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Tylko pospiesz się z realizacją, bo kupony są do 31.12 ważne.
To ja dostałam nowy sort bo moje są ważne od 2 stycznia
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 21:35   #2050
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez TheFall Pokaż wiadomość
A co złego w zielonej kupie jak je takie produkty? U nas po jabłku jest zielonkawa i to całkowicie normalne.
Ale, że tak całkiem normalne? Po marchewce u nas była kupa ok. Znaczy bardziej pomarańczowe grudki można było znaleźć niż coś zielonego
A jakie dajesz jabłko? Ugotowane/spażone czy na surowo?
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 21:57   #2051
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Dziewczyny, która mi wysyłała książki o spaniu? DZIĘKUJĘ. Adelka już dwie noce przespała pięknie, ale kładła się po kąpieli na ok 30 minut, wstawała i dopiero usypiała za jakiś czas. Dziś zrobiłam jej jedną drzemkę więcej i śpi od 20:20 bez przerwy, a wyczytałam to w jednej z tych książek..
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 22:04   #2052
cabonkaa
Raczkowanie
 
Avatar cabonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez motylek_555 Pokaż wiadomość
O prosze
O tak, ja twierdze (po zachowaniu mojego dziecka) ze skoki rozwojowe jak najbardziej istnieja

Co to za szczeniaczek?
Ogolnie mam dosyc psow, choc sama nie mam, za to wszyscy sasiedzi na ulicy maja po 2 i notorycznie jestem przez nie budzona o roznych porach, czasem 1, 3 w nocy, a ok. 6 rano prawie codziennie.W dodatku teraz szczekanie zaczyna przeszkadzac Milence :/
Ale i tak bedac ostatnio na spacerze znalazlam potraconego, zakrwawionego kundelka ze zlamana noga i przez godzine chodzilam jak domokrazca szukajac jego wlasciciela

Hahaha rajstopy na szelkach
miałam wątpliwości co do skoków ale juz drugi raz się trafiło
szczeniak to Alaskan malamut, wariat jakich mało. Lidka będzie miała przyjaciela do zabaw. Szkoda tego kundelka, a najgorsze jest to ze pewno nikt v się nim nie przyjął prócz was. Znalazł się właściciel?
Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Thefall bylam troche za mala zeby zrozumiec jak zle wygladam haha bD
musiało Ci być na prawdę świetne w stylizacji. Mi brat dla odmiany związywał na supeł nogawki i miałam kłopoty w poruszaniu, musiałam się nauczyć pełzać
Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość

Ale super. Możecie robić takie mega słodkie zdjęcia z małym dzieckiem i małym pieskiem
heh były by piękne ale na razie piesio jest zbyt aktywny i zmuldał by mi dziecko, muszę go złapać jak będzie spać

mnie hipp nie kocha

Edytowane przez cabonkaa
Czas edycji: 2014-12-17 o 22:05
cabonkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 00:24   #2053
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez motylek_555 Pokaż wiadomość
Widze, ze wprowadzacie jedzonko pełną parą Zaczynalyscie od warzywa czy owoc?
A Mela to juz prawdziwa weteranka-spagetti takich rarytasow, to nawet ja jako matka karmiaca sobie nie serwuje

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:20 ----------


Jak wygladaja dziaselka Meli? Bo u Mileny widze takie 3 jakby biale slady na dziasle, ale nie jest ono chyba ani pogrubione ani czerwone, a Mala od 3 dni jest strasznie marudna
Moja dieta nie jest restrykcyjna za bardzo ale....Jak ja tesknie za indyjskimi przyprawami, ich ostrymi sosami mniam
Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Ja to juz wysiadam z tym karmieniem... Ona tak często chce jeść i potem tak ulewa, że juz nie mam siły...
Moj ulewal w pewnym momencie bo...przejadal sie
Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Zuken, to wprowadzasz teź już gluten? bo w tym słoiczku jest.

---------- Dopisano o 18:46 ---------- Poprzedni post napisano o 18:44 ----------



U nas dziś idzie na rekord. Jak dotąd 930 ml mleka... A jeszcze dwa karmienia przed nocą.
Podejrzewam ze synek je wiecej bo po znieczuleniu gdy nie moglam karmic to w 12h wylalam ok 900ml odciagnietego mleka a i tak piersi nie byly takie "puste" jak wtedy gdy karmie mojego glodomora.

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Pocą pocą
Ale i tak całuje


Tz mówi ze jej śmierdzą
ja tez
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
W ogóle powiem wam że od kiedy jest kasza i warzywa młody zaczął się zaokraglac

I juz co drugi posiłek jest mm. Cyce przestały mi tak mega puchnac i boleć. Jeszcze może ze dwa tygodnie o skończymy kp.
yyyy moj na samym kp juz teraz nie ma szyi tylko 3 podbrodki...az strach pomyslec co by sie dzialo gdyby jeszcze przytyl
[1=a6594ed1feebe4acee52c55 875557823d72aa50e_6074d10 4093b7;49362744]TheFall robi sobie takie maseczki upiekszajace...[/QUOTE]
a ja naiwna upiekszalam koldre i leginsy zamiast twarzy
Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
Dlatego należy próbować jeść wszystko i obserwować dziecko, a nie powinno być tak, że pediatra na samym początku mi mówi co mogę jeść a czego nie
no i te pytania rodziny co ja mogę jeść skoro karmie


Nazwa dieta matki karmiącej sugeruje, że powinny przestrzegać jej wszystkie mamy kp.
pytania wg mnie sa spoko bo mysla o tobie co podac bys nie musiala rezygnowac, wg mnie to mile

U nas po cytrusach i gruszkach, marynatach jest biegunka, po cebuli kapuscie nawet pekinskiej fasolce szparagowej takie wzdecia ze dziecie mi piszczy robiac baki wiec oczywiscie nie jadam. Pieprzu nie zaluje ale tesknie za chilli
Cytat:
Napisane przez motylek_555 Pokaż wiadomość
Dzieki

Na moje pytanie o diete pediatra odpowiedzial :jesc wszystko w granicach rozsadku poza pieprzem i czosnkiem, bo one ponoc bardzo zmieniaja smak mleka. Moja dieta, jak juz wspomnialam, wynikla z brzuszkowych problemow dziecka.

Moja Milenka (ur.15 sierpnia) miala wage urodzenioaa 3300, przy wyjsciu ze szpitala 3070, 14 listopada wazyla 5600, pani doktor nie skomentowala wagi, musze zajrzec do przychodni i zwazyc Mala ile przybrala przez ten miesiac
yyy mojemu czosnek ani pieprz nie straszny, chyba nic nie jest w stanie tego glodomora zniechecic do jedzenia. Gorzkie i kwasne leki tez wcina tylko sie mocno krzywi ale nie odpusci ich zjedzenia
Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Ja tam zawsze bylam chodzacym okruszkiem, zawsze w ksiazeczce mam napisane ponizej 3 centyla rajstopy musialam nosic na szelkach bo mi spadaly i co? Teraz mam kilka kg nadwagi:P




HIT Natek przespal 12h w nocy ale...z 4 pobudkami na 3cia-4ta-5ta i 6ta kolacje ledwo na oczy widzialam karmiac go
W dzien max odstepy na jedzenie to 2-2,5h i nie da sie go przeciagnac. kwili wrzeszczy i piszczy na caly blok a do tego dziwnie wygina cialko i zjada poduszke

---------- Dopisano o 01:24 ---------- Poprzedni post napisano o 01:14 ----------

Wniedziele pierwszy raz chwycil sie palca Tz i usiadl Tak mu sie spodobalo ze smial sie w glos. Jestem dumna

Teraz nie chce lezec ani byc pionowo noszony tylko chce siedziec i koniec. Wszelkie proby zmiany pozycji wiaza sie z glosnym protestem Musze b uwazac bo chwieje sie troche na boki i latwo o fikolka.
Pozwolic mu na to?2h podnoszenia do siadu i siedzenia i powroty do lezenia go nie zmeczylyale cieszy sie przy tym w glos
__________________


Edytowane przez Optymistka26
Czas edycji: 2014-12-18 o 00:18
Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 07:54   #2054
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Tylko pospiesz się z realizacją, bo kupony są do 31.12 ważne.
moje kupony tez są ważne dopiero od 2.01

Cytat:
Napisane przez pati1078 Pokaż wiadomość
ja tez nie wiedziałam ze sa inne siatki centylowe dla kp
http://dziecisawazne.pl/polskie-siat...ych-sztucznie/

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, która mi wysyłała książki o spaniu? DZIĘKUJĘ. Adelka już dwie noce przespała pięknie, ale kładła się po kąpieli na ok 30 minut, wstawała i dopiero usypiała za jakiś czas. Dziś zrobiłam jej jedną drzemkę więcej i śpi od 20:20 bez przerwy, a wyczytałam to w jednej z tych książek..
Jaki ma tytuł ta książka? mogłabyś mi ją wysłać?

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
pytania wg mnie sa spoko bo mysla o tobie co podac bys nie musiala rezygnowac, wg mnie to mile
niby tak, ale to było tuż po porodzie i nie wiadomo było czy młody jest alergikiem czy nie - ja jem/pije wszystko to co w czasie ciąży

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Wniedziele pierwszy raz chwycil sie palca Tz i usiadl Tak mu sie spodobalo ze smial sie w glos. Jestem dumna

Teraz nie chce lezec ani byc pionowo noszony tylko chce siedziec i koniec. Wszelkie proby zmiany pozycji wiaza sie z glosnym protestem Musze b uwazac bo chwieje sie troche na boki i latwo o fikolka.
Pozwolic mu na to?2h podnoszenia do siadu i siedzenia i powroty do lezenia go nie zmeczylyale cieszy sie przy tym w glos
Silny z niego chłopak.
Ja bym nie pozwoliła Za wcześnie na to i możesz niepotrzebnie obciążyć miednicę i kręgosłup. Dziecko można sadzać gdy samo potrafi usiąść z leżenia na macie.

Edytowane przez yaheira
Czas edycji: 2014-12-18 o 13:49
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 08:02   #2055
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
moje kupony tez są ważne dopiero od 2.01



http://dziecisawazne.pl/polskie-siat...ych-sztucznie/



Jaki ma tytuł ta książka? mogłabyś mi ją wysłać? rosi:



niby tak, ale to było tuż po porodzie i nie wiadomo było czy młody jest alergikiem czy nie - ja jem/pije wszystko to co w czasie ciąży



Silny z niego chłopak.
Ja bym nie pozwoliła Za wcześnie na to i możesz niepotrzebnie obciążyć miednicę i kręgosłup. Dziecko można tak sadzać/pozwalać aby się podciągało gdy samo potrafi usiąść z leżenia na macie.
Nie wiem, coś o spaniu, daj maila.
Dziecko z leżenia (na brzuchu) to siada chyba dopiero w 7-8 miesiącu, a pozycję siedzącą utrzymuje już wcześniej..
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 08:05   #2056
magie_mg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Nie wiem, coś o spaniu, daj maila.
Dziecko z leżenia (na brzuchu) to siada chyba dopiero w 7-8 miesiącu, a pozycję siedzącą utrzymuje już wcześniej..
Czy tez mogłabym prosić o tą książkę?
magie_mg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 08:18   #2057
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Nie wiem, coś o spaniu, daj maila.
Dziecko z leżenia (na brzuchu) to siada chyba dopiero w 7-8 miesiącu, a pozycję siedzącą utrzymuje już wcześniej..

wysłałam PW

odnośnie siadania: http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...siadania_.html
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 08:25   #2058
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Hej! Wracam do zywych. Dziecko znowu przesypia całą noc! Tfu tfu, zeby nie zapeszyc

Tez poproszę o książkę.

Kostek ma 1 podbródek, ale wagowo ma 6 mcy.. Znowu muszę isc na zakupy. Dostalam kilka kombinezonow na zimę, a już są za ciasne.. Ma po mamusi apetyt ;-)
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 08:49   #2059
magie_mg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Mam pytanko do mam kp, chciałabym jutro na kilka godzin wyjść na wigilię firmową i zastanawiam się ile mam zostawić mleka? Franek nigdy nie jadł z butli i nie wiem ile zjada na jeden posiłek?
magie_mg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-18, 08:50   #2060
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Pytałam ortopedy ostatnio o to siedzenie bo mój też lubi. Powiedział ze w ten sposób dzieciak się uczy postawy siedzącej i na chwilę można pozwalać.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 08:54   #2061
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Ale, że tak całkiem normalne? Po marchewce u nas była kupa ok. Znaczy bardziej pomarańczowe grudki można było znaleźć niż coś zielonego
A jakie dajesz jabłko? Ugotowane/spażone czy na surowo?
Jabłko ze słoiczka Hipp. Po marchewce też kupka była pomarańczowa z grudkami a po jabłuszku zielonkawa.
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 08:57   #2062
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez magie_mg Pokaż wiadomość
Czy tez mogłabym prosić o tą książkę?
Tak.
Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Hej! Wracam do zywych. Dziecko znowu przesypia całą noc! Tfu tfu, zeby nie zapeszyc

Tez poproszę o książkę.

Kostek ma 1 podbródek, ale wagowo ma 6 mcy.. Znowu muszę isc na zakupy. Dostalam kilka kombinezonow na zimę, a już są za ciasne.. Ma po mamusi apetyt ;-)
Maila!
Cytat:
Napisane przez magie_mg Pokaż wiadomość
Mam pytanko do mam kp, chciałabym jutro na kilka godzin wyjść na wigilię firmową i zastanawiam się ile mam zostawić mleka? Franek nigdy nie jadł z butli i nie wiem ile zjada na jeden posiłek?
A jesteś pewna, że zje z butli jak nigdy nie próbował? ;-)
100-150 ml na jeden posiłek w zależności od apetytu dziecka.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 09:00   #2063
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez magie_mg Pokaż wiadomość
Mam pytanko do mam kp, chciałabym jutro na kilka godzin wyjść na wigilię firmową i zastanawiam się ile mam zostawić mleka? Franek nigdy nie jadł z butli i nie wiem ile zjada na jeden posiłek?
180-200, a jesteś pewna, że zje z butli skoro nigdy nie jadł?

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Pytałam ortopedy ostatnio o to siedzenie bo mój też lubi. Powiedział ze w ten sposób dzieciak się uczy postawy siedzącej i na chwilę można pozwalać.
Na chwile tak, ale Optymistka nie pytała o chwile tylko o dłuższe siedzenie (przynajmniej tak zrozumiałam jej pytanie)
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 09:03   #2064
magie_mg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
A jesteś pewna, że zje z butli jak nigdy nie próbował? ;-)
100-150 ml na jeden posiłek w zależności od apetytu dziecka.
Próbowałam mu już trochę dawać odciagnietego mleka, tylko wtedy na szybko udało mi się odciągnąć tylko 50ml i zjadł
Mam nadzieje ze nie będzie jutro robił tz problemów i mama w końcu będzie mogła gdzieś na chwilkę wyjść
magie_mg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 09:06   #2065
yaheira
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 701
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość

A jesteś pewna, że zje z butli jak nigdy nie próbował? ;-)
100-150 ml na jeden posiłek w zależności od apetytu dziecka.
oo, mój to większy łasuch, zupełnie po nim tego nie widać

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

odnośnie kaszek Holle - widziałyście informacje, że wszystkie jaglane wersje sa wycofywane? masakra :/ https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=792570
yaheira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 10:27   #2066
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

W mojej książce jest napisane, że można sadzać i zachęcać do siadania, jeśli się samo garnie do tego, bo to też jest forma ćwiczeń tych partii mięśni. A obciążenie kręgosłupa to bujda. Ile ludzi, tyle opinii Tak jak z tym trzymaniem mleka w lodówce
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 10:30   #2067
Gatita
Raczkowanie
 
Avatar Gatita
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 268
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, która mi wysyłała książki o spaniu? DZIĘKUJĘ. Adelka już dwie noce przespała pięknie, ale kładła się po kąpieli na ok 30 minut, wstawała i dopiero usypiała za jakiś czas. Dziś zrobiłam jej jedną drzemkę więcej i śpi od 20:20 bez przerwy, a wyczytałam to w jednej z tych książek..
Cieszę się, że pomogła A która pomogła? (Każde dziecko może nauczyć się spać czy Uśnij wreszcie) ? Ja próbuję dopasować jakoś drzemki wg tej pierwszej - ostatnio największym problemem jest budzenie się i nie spanie nad ranem - ale coś nie mogę synka przestawić...
Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
musiało Ci być na prawdę świetne w stylizacji. Mi brat dla odmiany związywał na supeł nogawki i miałam kłopoty w poruszaniu, musiałam się nauczyć pełzać

heh były by piękne ale na razie piesio jest zbyt aktywny i zmuldał by mi dziecko, muszę go złapać jak będzie spać

mnie hipp nie kocha
Na pewno się uda - jak się zaprzyjaźnią dzieciaki to będzie dopiero Ciekawie musiało wyglądać pełzanie
Mnie też hipp nie kocha... z tego wszytkiego kazałam się TZ zarejestrowac na ich stronie
Gatita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 10:41   #2068
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
Cieszę się, że pomogła A która pomogła? (Każde dziecko może nauczyć się spać czy Uśnij wreszcie) ? Ja próbuję dopasować jakoś drzemki wg tej pierwszej - ostatnio największym problemem jest budzenie się i nie spanie nad ranem - ale coś nie mogę synka przestawić...

Na pewno się uda - jak się zaprzyjaźnią dzieciaki to będzie dopiero Ciekawie musiało wyglądać pełzanie
Mnie też hipp nie kocha... z tego wszytkiego kazałam się TZ zarejestrowac na ich stronie
Chcesz dostać więcej darmowych słoików?
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 10:42   #2069
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez magie_mg Pokaż wiadomość
Mam pytanko do mam kp, chciałabym jutro na kilka godzin wyjść na wigilię firmową i zastanawiam się ile mam zostawić mleka? Franek nigdy nie jadł z butli i nie wiem ile zjada na jeden posiłek?
Dla pewności możesz zostawić 100ml. Na raz tyle nie zje, ale może będzie chciał dojeść.
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 10:55   #2070
magie_mg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 44
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
Dla pewności możesz zostawić 100ml. Na raz tyle nie zje, ale może będzie chciał dojeść.
Dzięki

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:54 ----------

Cytat:
Napisane przez yaheira Pokaż wiadomość
180-200, a jesteś pewna, że zje z butli skoro nigdy nie jadł?
Dzięki Mam nadzieję że zje
magie_mg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-30 20:52:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.