Konto osobiste <30 w WBK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-02, 20:31   #1
Skiba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 232
GG do Skiba

Konto osobiste <30 w WBK


Zastanawiam się nad założeniem Konta <30 w BZWBK.
Mam 18 lat, mam pracę (na wakacje co prawda, ale nie chcę pieniędzy trzymać w materacu.)

Zastanawiam się, czy któraś z Was ma to konto i czy mogłaby mi coś o nim powiedzieć? Warto? A może lepiej konto w innym banku?

Niewątpliwym plusem Konta<30 jest prowadzenie go za darmo, karta za darmo itp...

Jakie macie spostrzeżenia, może jakieś rady?
Z góry dziękuję
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
Skiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 21:28   #2
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

karta za darmo na dwa lata, później musisz zapłacic chyba coś koło 20 zl. Konto jak konto. Anie fajne, ani beznadziejne. Ot, takie normalne. Mnie osobiscie wkurza u nich to, ze sprawdzając w bankomacie stan konta płaci się złotówkę.
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 21:43   #3
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

moj TZ zamknal to konto jak mial gore problemow z dostepem do niego przez internet, a nikt nie umial problemu rozwiazac. w dodatku przy zamykaniu nie umieli uregulowac koncowego stanu konta i po paru miesiacach dostal informacje, ze za jakas tam rzekoma zlotowke zostal wpisany do BIKu. po zrobieniu afery i udowadnianiu ich niekompetencji (TZ sam pracuje w banku) wszystko odkrecili, ale troche zachodu bylo...
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 21:45   #4
corka_rosy
Wtajemniczenie
 
Avatar corka_rosy
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: dom-niedom
Wiadomości: 2 500
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Karta za darmo, o ile wypłacisz w ciągu określonego czasu określoną sumę (nie pamiętam, ile, dość dawno zakładałam tam konto). Najlepiej przejdź się do kilku banków i tam popytaj, co byłoby dla Ciebie najlepsze.
__________________
zgodnie z planem, zgodnie z logika, zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami,
zgodnie z Biblią, Koranem, Torą i komiksami


21.04.2013.
corka_rosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 21:51   #5
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Mam porównanie pomiędzy BZ i mBankiem i BZ cora zbardziej mnie wkurza. Pierwsza karta za darmo, za kolejną płacisz. Mam ja od dawna nawet nie aktywowaną, bo z tego konta płacę tylko rachunek za telefon. Plusem jest brak opłat za prowadzenie, to, ze nie trzeba mieć stałych wpływów i dostęp przez internet. Pozatym eKonto bije konto w BZ na głowę, bo tutaj faktycznie wszystkie karty sa za darmo, przelewy za grosze i konto też jest bezpłatne. W bz jednak trzeba wiele spraw załatwiać w oddziale, a stanie w kolejkach doprowadza mnie do szału. Wolę usiąść w domu i zadzwonic do banku, zeby coś załatwic. W bz na infolinii obsługa nie ma podglądu konta, nie da się nic w ten sposób załatwić.
Konto >30 to takie konto dla niezbyt wymagajacych, po to żeby przechowywać wypłatę i płacić kartą, bo nie ma tam możliwosci oszczędzania, lokowania pieniedzy itd.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-02, 22:24   #6
tutaj
Zakorzenienie
 
Avatar tutaj
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 500
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Mam to konto i jestem zadowolona. Nie mam problemów z dostępem przez Internet, wypłacam i wpłacam kiedy chcę. Co prawda nie trzymam tam fury pieniędzy i nie oszczędzam, ale na takie podstawowe rzeczy (wypłata, płacenie karta) jest ok. W banku byłam tylko raz, kiedy zakładałam konto, więc kolejek też nie poznałam
__________________
tutaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 05:30   #7
beatakob
Rozeznanie
 
Avatar beatakob
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 674
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Też mam to konto i założyłam je tylko ze względu na stypendium. Plusy: jest bezpłatne, dostęp do internetu. Zawsze robię przelewy przez internet. Karta jest za darmo jeśli w ciągu 3 miesięcy zapłaci się nią 2 razy (albo w ciągu 2 miesięcy 3 razy). Jedynie nie zostałam poinformowana i na żadnej umowie nie mogę znaleźć notki, że po 2 latach z konta ściągają opłatę za tą kartę ok. 30 zł jak się nie mylę to było. Podsumowując rzeczywiście konto dla niewymagających i mi póki się tylko uczę narazie takie starczy.
beatakob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 05:36   #8
messy
Raczkowanie
 
Avatar messy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 70
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Zdecydowanie bardziej polecam konto w mBanku. Za przelewy nie biorą nic!!! Karta jest za darmo! W WBK płaciłam za każdy przelew-mniej lub więcej, za kolejna kartę pobrali chyba 25 zł. Każdemu polecam konto w mBanku - chłopak i mama też już przeszli do mBanku. Polecam bo warto!
messy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 11:27   #9
Skiba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 232
GG do Skiba
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

A jak wygląda wypłacanie pieniędzy z bankomatu innego banku w przypadku mBanku? Ile wynosi prowizja? Nie ma u mnie mBanku, jest tylko PKO, BZWBK, Bank Siedlecki czy jakiś tam... Dlatego myślałam, że najkorzystniej będzie założyć konto w WBK - bankomat bez prowizji...
__________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca...
Skiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 12:56   #10
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Cytat:
Napisane przez iza_ Pokaż wiadomość
karta za darmo na dwa lata, później musisz zapłacic chyba coś koło 20 zl. Konto jak konto. Anie fajne, ani beznadziejne. Ot, takie normalne. Mnie osobiscie wkurza u nich to, ze sprawdzając w bankomacie stan konta płaci się złotówkę.
mam tam konto i pierwszy raz o czyms takim slysze, mi tam zadnej zlotowki nie pobieraja...
mi tez nikt nie powiedzial, ze za nastepna karte bede musiala juz zaplacic
ja nie mam problemow z dostepem przez internet zadnych, karta moge normalnie placic.
ja do tego mojego konto mam podpiete drugie, oszczednosciowe, gdzie poprostu pieniedzy nie ruszam i sobie procent rosnie
bardzo denerwuje mnie tu, z nie moge robic przelewow, bo nie jestem pelnoletnia, dopiero jak skoncze 18 lat, w innych babkach jakos na mlodziezowych mozna
botak na to patrzac to to konto zalozylam ze wzgledu na allegro, zeby mamy nie meczyc tymi przeewami, a jakos nic sie nie zmienilo...
no ale jeszcze pare miesiecy i juz bede mogla.
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 13:25   #11
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

ja nie dawno zalozylam to konto!faktycznie karta jest tylko na 2 lata bezpaltna!faktycznie mbank jest bardziej oplacalny bo za przelkewy nie biora nic!a tu 50 gr tyle ze w m banku troszke trzeba czekac na konto!
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 15:26   #12
madame_butterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 84
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Cytat:
Napisane przez Zielone_korale Pokaż wiadomość
mam tam konto i pierwszy raz o czyms takim slysze, mi tam zadnej zlotowki nie pobieraja...
mi tez nikt nie powiedzial, ze za nastepna karte bede musiala juz zaplacic
ja nie mam problemow z dostepem przez internet zadnych, karta moge normalnie placic.
ja do tego mojego konto mam podpiete drugie, oszczednosciowe, gdzie poprostu pieniedzy nie ruszam i sobie procent rosnie
bardzo denerwuje mnie tu, z nie moge robic przelewow, bo nie jestem pelnoletnia, dopiero jak skoncze 18 lat, w innych babkach jakos na mlodziezowych mozna
botak na to patrzac to to konto zalozylam ze wzgledu na allegro, zeby mamy nie meczyc tymi przeewami, a jakos nic sie nie zmienilo...
no ale jeszcze pare miesiecy i juz bede mogla.
Ja jak zakladałam to mnie zapytali, czy chcę mieć możliwość dokonywania przelewów, powiedziałam, że tak i mogę bez problemu, mimo że jeszcze 2,5 msc do 18stki
madame_butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 23:19   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Ja mam to konto od 4 lat. Generalnie z obsluga, zalatwianiem czegokolwiek w oddziale nigdy nie mialam problemu, co wiecej obsluge banku kojarze bardzo pozytywnie (zwlaszcza ekipe pracujaca na rynku glownym w Krakowie - bardzo przyjemni ludzie).

Ja sporo korzystam z kart platniczych, wiec nawet nie wiedzialam, ze jak sie mniej korzysta, to pobieraja oplate. Druga karta po 2 latach przyszla sama po prostu poczta, ja w ogole nie musialam o tym pamietac, nie pobierano za to gotowki.

Z zalet mam mozliwosc zaciagania duzego debetu (jakby cos ), dosc nisko oprocentowanego. Z bankowoscia elektroniczna nie mam problemow, w jednym miejscu widze ror i karte kredytowa. Transakcje sa bardzo dobrze zabezpieczone, to jeden z najbezpieczniejszych bankow w Polsce.

Wszystkie reklamacje byly rozpatrzone pozytywnie, nigdy nie musialam sie o nic awanturowac, aby postawic na swoim.

Dlaczego jednak rozwazam zmiane?

Faktycznie sprawdzanie salda w bankomacie kosztuje zlotowke. Coraz wiecej wykonuje przelewow, a to konto zdecydowanie nie jest korzystne dla tych, ktorzy czesto dokonuja takich transakcji.

Inne banki chwala sie wyzszym oprocentowaniem.

Bankomatow nie jest az tak duzo, a bank nie podpisal umowy z euronetem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-03, 23:29   #14
kamuha
Zakorzenienie
 
Avatar kamuha
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 29 164
GG do kamuha
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Cytat:
Napisane przez Skiba Pokaż wiadomość
A jak wygląda wypłacanie pieniędzy z bankomatu innego banku w przypadku mBanku? Ile wynosi prowizja? Nie ma u mnie mBanku, jest tylko PKO, BZWBK, Bank Siedlecki czy jakiś tam... Dlatego myślałam, że najkorzystniej będzie założyć konto w WBK - bankomat bez prowizji...

Wypłata z bankomatów BZWBK jest bezpłatna w przypadku mBanku
kamuha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 14:08   #15
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Cytat:
Napisane przez madame_butterfly Pokaż wiadomość
Ja jak zakladałam to mnie zapytali, czy chcę mieć możliwość dokonywania przelewów, powiedziałam, że tak i mogę bez problemu, mimo że jeszcze 2,5 msc do 18stki
u mnie mama wyraznie sie pytala i ta babka jescze tlumaczyla dlaczego i mowila, ze nawet za zgoda rodzica przed 18 nie mozna
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-04, 15:24   #16
madame_butterfly
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 84
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

To dziwne...Mnie wyraźnie o to zapytał gość, który zakładał mi to konto, tak ze 2 msc temu i nawet powiedział, że po co komu konto bez możliwości przelewu...Nie rozumiem, czemu Tobie nie dali takiej możliwości
madame_butterfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-05, 14:39   #17
Zielone_korale
Wtajemniczenie
 
Avatar Zielone_korale
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 283
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Cytat:
Napisane przez madame_butterfly Pokaż wiadomość
To dziwne...Mnie wyraźnie o to zapytał gość, który zakładał mi to konto, tak ze 2 msc temu i nawet powiedział, że po co komu konto bez możliwości przelewu...Nie rozumiem, czemu Tobie nie dali takiej możliwości
no nie wiem, ale to tez pare miesiecy, bo jestem z lutego, wiec nie jest to taki duzy problem...
Zielone_korale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-20, 21:38   #18
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Konto osobiste <30 w WBK

Mam pytanie.przy 1szym logowaniu do bzwbk 24 trzeba zmienić pin.w poradniku było 20 cyfr,a necie 12...wpisałam 12.i nie mam pinu wybiórczego teraz tylko ciągle każą wpisywać cały-mam 12 okienek.
A powinnam mieć 20 i tylko niektóre podświetlone.
o co tu chodzi?
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.