Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-08-29, 12:49   #1501
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Chatul no i co mamy pisać o Sensiqe? Piszą, że nie testują, ale otwarcie się przyznają że używają dwóch produktów odzwierzęcych, jak mam to traktować - może dać na niebiesko lub zrobić kolor turkusowy - firmy nietestujące, ale używające produktów odzwierzęcych i tam dać Ori, Avon i Sensiqe oraz te które nie testują, ale używają produktów z zwierząt typu Flos Lek?
Można i tak zrobić. Albo dać na zieloną listę z zaznaczeniem, że używają produktów odzwierzęcych. Bo z tego co wiem to zabieranie owcom lanoliny nie jest dla nich bolesne. Ale mogę się mylić.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 13:24   #1502
Veris
Zadomowienie
 
Avatar Veris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia/cały świat
Wiadomości: 1 267
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
ech..powiedziałam rodzicom, że nie jem mięsa do zabijają zwierzęta a mama mnie wyśmiała i powiedziała, że zawsze zabijali, zabijają i będą zabijać ;/ i teraz oni rządzą w domu i mam jeść ;/ ja szynki nigdy nie jadłam chyba, no może tak malutko jak to jet na mrożonych pizzach ;/ a tak to nie bo nie lubię szynki na śniadania i kolacje rzadko jem mięso, może czasem jakiś pasztet lub hod-dog ale przeważnie to jakaś kanapka z warzywami czy z jakimś serkiem a moich rodziców się przekonać nie da, a ja jestem grzeczna córeczką i zawsze się słucham ;/ więc na razie chyba po prostu ograniczę mięso do minimum...ech.moi rodzice nie wyobrażają sobie obiadu bez mięsa ;/ są trudni...
Laza - współczuję:/ Bardzo współczuję. Ja zostałam wege już będąc pełnoletnia, ale i tak nie było łatwo. Najważniejsze to..nigdy nie rezygnować. Nie przestawać walczyć, nigdy się nie poddawać. Trzymam kciuki

PS. Jak przeczytałam fragment o argumentach typu: od zawsze zabijano zwierzęta przypomniał mi się pewien cytat, który wg mnie bardzo trafnie ilustruje to co o tym myślę:

Często się mówi, że ludzie zawsze zjadali zwierzęta, tak jakby miało to być usprawiedliwieniem dla kontynuowania tego zwyczaju. Zgodnie z tą logiką, nie powinniśmy powstrzymywać ludzi przed mordowaniem innych istot ludzkich, ponieważ także i to robią od najdawniejszych czasów.
Isaac Bashevis Singer



A teraz jeszcze cytat, który wiele zmienił w moim myśleniu parę lat temu (Edgar Kupfer - Koberwitz był więźniem obozu koncentracyjnego w Dachau w latach 1942-1945 - wegetarianin i pacyfista) :

Nie zjadam zwierząt, ponieważ nie chcę żywić się cierpieniem i śmiercią innych stworzeń. Dlaczego ja, który jestem tak szczęśliwy, kiedy nie jestem prześladowany, miałbym prześladować lub pozwalać na prześladowanie innych stworzeń? Dlaczego ja, który jestem tak szczęśliwy, kiedy nie jestem uwięziony, miałbym więzić lub pozwalać na więzienie innych stworzeń? Dlaczego ja, który jestem tak szczęśliwy, kiedy mi nikt nie przysparza cierpień, miałbym przysparzać cierpień lub pozwalać na sprawianie cierpień innym stworzeniom? Dlaczego ja, który jestem tak szczęśliwy, kiedy nikt mnie nie rani i nie zabija, miałbym ranić lub zabijać inne żywe stworzenia lub pozwalać by były ranione lub zabijane ze względu na mnie?
Edgar Kupfer-Koberwitz

PS. Laza - jest wątek wegetariański na wizażu, więc może zamiast 'zaśmiecać' ten przenieśmy się tam, co?

Oto adres:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=82368
__________________
Be happy for this moment.

This moment is your LIFE!



Veris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 13:26   #1503
Klaudiusia17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 979
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez kafolinka Pokaż wiadomość
Poweim jedno zagrzałyście mnie do walki! Nie poddam się tak łatwo! Może się uda, bo jak już pisałam śniadania i kolacje mam wywalczone, tylko obiad mi został. Pożyczę od koleżanki wegetariańską książkę kucharską i przygotuje na obiad coś smacznego i odżywczego! Może wtedy do nich dotrze, że mi naprawdę na tym zależy i że te jedzenie jest naprawdę smaczne! Zobaczymy jak będzie

Szkoda z tym Vanishem, bo z tego produktu to mama na pewno nie zrezygnuje, choć poszukam jakiegoś innego i postaram się ją przekonać. A co do Veet to ja już sama nie wiem:/
Z ksiażką kucharską to dobry pomysł. Trzymam kciuki. Jeśli chodzi o Vanish i inne środki do prania to moja mama też nie daje się przekonać. Tak samo z płynem do mycia naczyń, Pur musi zostać i już.
Klaudiusia17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 13:27   #1504
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Ja bym dała na listę zieloną i napisała obok jakie to produkty.
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 15:55   #1505
Almandyn
Raczkowanie
 
Avatar Almandyn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: 53° 02' N 18° 37' E
Wiadomości: 126
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Sorry, że zadam to pytanie poraz 1000 ale chwilowo nie mam internetu więc jestem nie w temacie. Czy Avon testuje? Jest na liście pety jako nietestujący, ale wy piszecie, że testuje :/. Jak z nim jest naprawdę? Wie ktoś? Jestem konsultantką, i jeśli testuje to będę musiała rozwiązać umowę. A i co z kosmetykami Nivea, H&M, Marks&Spencer i Inglot?
Almandyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 16:31   #1506
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Veris Pokaż wiadomość
[*] doszukuje się też jej wpływu na zapobieganie nowotworom hormonalnie zależnych (wpływ izoflawonów: genisteiny i dadzeiny)
Niestety, nie ma kompletnych badań sugerujących ten wpłw (przykład), a wręcz przeciwnie, poprzez wiązanie z receptorami estrogenowymi, mogą sprzyjać nowotworom hormonozależnym, np. piersi, zwłaszcza u osób, u których aktualnie znajdują się komórki nowotworowe. Tak więc wpływ u osób nie mających niedoborów estrogenowych (np. zdrowych kobiet przed menopauzą) jest przeciwstawny. Są ciekawsze zdrowe rośliny niż soja dla młodych.


Flaki sojowe wyglądają jak zwykłe kawałki jasnego mięsa, a nawet mogą podobnie smakować, a przynajmniej mój stricte mięsożerny TŻ dał się nabrać
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 20:43   #1507
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

dziewczyny caly czas sie pisze o pastach do zebow i slynne sa colgate i blend-a-med glownie ale przeciez sa takie tansze i chyba polskie, one tez testuja ?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-29, 20:59   #1508
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
dziewczyny caly czas sie pisze o pastach do zebow i slynne sa colgate i blend-a-med glownie ale przeciez sa takie tansze i chyba polskie, one tez testuja ?
Blend-a-med należy do Procter&Gamble (czy jakoś tak) a oni testują.
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 21:33   #1509
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Astarte__ Pokaż wiadomość
Blend-a-med należy do Procter&Gamble (czy jakoś tak) a oni testują.
no to wiem, tylko piszę, że to takie słynne pasty są, a te mniej słynne ? tańsze po 3,4,5 zł ?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-29, 21:40   #1510
Astarte__
Rozeznanie
 
Avatar Astarte__
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: czesciej z Poznania
Wiadomości: 993
GG do Astarte__
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez laza Pokaż wiadomość
no to wiem, tylko piszę, że to takie słynne pasty są, a te mniej słynne ? tańsze po 3,4,5 zł ?
Aaa No to źle zrozumiałam, wybacz Nie wiem nic o innych pastach, u mnie na półce na razie tylko Blend-a-med, Sensodyne i Colodent chyba.
Astarte__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 11:47   #1511
kafolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 22
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Almandyn Pokaż wiadomość
Sorry, że zadam to pytanie poraz 1000 ale chwilowo nie mam internetu więc jestem nie w temacie. Czy Avon testuje? Jest na liście pety jako nietestujący, ale wy piszecie, że testuje :/. Jak z nim jest naprawdę? Wie ktoś? Jestem konsultantką, i jeśli testuje to będę musiała rozwiązać umowę. A i co z kosmetykami Nivea, H&M, Marks&Spencer i Inglot?
Avon nie testuje! Na ich stronie pisze, że nie testują skaładników ani gotowych kosmetyków. Oraz na każdym katalogu jest znaczek- że nie testują.
Inglot z tego co wiem nie testuje
Nivea jest ciągle pod znakiem zapytania. Mi odpisali, że nie testują, a dla innych że testują składniki. No i na liście PETA jest- a czemu mamy tej liście nie wierzyć? Wkońcu to PETA!
H&M nie testuje! http://www.hm.com/filearea/corporate...3342737558.pdf
wszystko o firmie H&M- warto przeczytać!
Marks&Spencer- nic na ich temat nie wiem nie ma ich na żadnych z tych list

Znalazłam super stronę, na której są naturalne kosemtyk nie testowane na zwierzętachhttp://www.arpol-fr.com.pl/index.php

A co Sephorą? Bo chyba o niej nic nie było- a to dosyć często używana firma
kafolinka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-30, 12:46   #1512
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Laza niektóre tanie pasty są wykupione przez wielkie molochy. Ja zawszę jak idę do supermarketu to grzebię po najniższej półce i zawsze czytam producentów, ale jest większa szansa, że na tej najniższej będzie coś nietestującego.
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 14:21   #1513
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez black-bubu Pokaż wiadomość
Laza niektóre tanie pasty są wykupione przez wielkie molochy. Ja zawszę jak idę do supermarketu to grzebię po najniższej półce i zawsze czytam producentów, ale jest większa szansa, że na tej najniższej będzie coś nietestującego.
o to fajnie, poszperam w sklepie
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 19:50   #1514
Shaera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 79
GG do Shaera
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Heyka
Bardzo ciekawy wątek. Brawo dla założyciela Zauważyłam, że są tutaj nawet 'jedzący inaczej' A mam pytanie - są tu może jacyś weganie?
Ktoś pytał o dobry szampon do włosów suchych i zniszczonych. Osobiście mogę polecić 'Len i rumianek' z serii Joanna Naturia. Stosuję go zamiennie z inną 'Joanną' (Ultra Color System, szampon blond), a do tego używam odżywki 'Ziaji' bez spłukiwania -> TAKIEJ Polecam do włosów rozjaśnianych, mnie pomogła, do tego jeszcze maseczka, też 'Ziaji', -> TAKA
Dobrze, że 'Ziaja' nie testuje, przynajmniej tak twierdzi, ale nigdy nie będziemy mieć pewności, więc pozostaje chyba zawierzyć na słowo
Co sądzicie o Manhattanie? Niby jakiś Dr Scheller, wygląda na testujący
Shaera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-30, 20:01   #1515
kafolinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 22
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

A ktoś pisał w wątku, że Manhattan nie testuje! To jak z nim wkońcu?
kafolinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-31, 08:28   #1516
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez Shaera Pokaż wiadomość
Bardzo ciekawy wątek. Brawo dla założyciela Zauważyłam, że są tutaj nawet 'jedzący inaczej' A mam pytanie - są tu może jacyś weganie?
Ja jestem weganką (wegetarianką od ponad 10 lat, weganką od prawie dwóch)
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 00:56   #1517
Tinanka
Przyczajenie
 
Avatar Tinanka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 16
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Almadyn, M&S nie testuje na 100%. Dostał nawet nagrodę za to, jest cruelty free.

Wklejam linki na ten temat.
http://www.gocrueltyfree.org/downloa...nd_Spencer.pdf

http://www.bvv.org.uk/site/2008/03/2...fied-products/
Tinanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-01, 21:14   #1518
LivingDeadGirl
Przyczajenie
 
Avatar LivingDeadGirl
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 24
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Było powiedziane, że manhattan nie testuje, ale teraz nie mam pewności, ponieważ to niemiecka firma :/.
LivingDeadGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 15:55   #1519
malapanda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Witam, z tego co sledze na stronach PETA i innych organizacji, to mozemy od razy wykreslic z tej listy:

11. The Body Shop - kupiony przez L'Oreal wiec wychodzi na to samo
13. Chanel - testuja !!!
14. Clarins - testuja !!!
15. Clinique - testuja !!!
20. Estée Lauder (Clinique, Origins) - testuja !!!
40. Stila Cosmetics (Esteé Lauder)
41. Tommy Hilfiger (Esteé Lauder)

Podaja na swoich oficjalnych stronach, ze nie testuja produktow koncowych, czyli poszczegolne skladniki TAK !!! Dla zwierzat to taka sama makabryczna meczarnia, nie kupujcie tych marek !!! Nie wiem czy znacie LOGONA, MELVITA, COLOR CARAMEL.. sa super, 100% naturalne, swietne dla wrazliwych i wymagajacych, wiem, bo ich uzywam... szampony, maskary, cienie do oczu, kremy... bardzo duzy wybor produktow.

Pozdrawiam
marzena


FIRMY PRZYJAZNE - NIE TESTUJĄ:

1. Abercrombie & Fitch
2. Almay (Revlon)
3. Amway
4. Aramis (Estée Lauder)
5. Aveda
6. Avon
7. Basis (Beiersdorf)
8. Beiersdorf (Nivea, Eucerin, La Prairie)*
9. Bielenda Kosmetyki Naturalne
10. Bobbi Brown (Estée Lauder)
11. The Body Shop
12. Bonne Bell
13. Chanel
14. Clarins
15. Clinique
Dax Cosmestics
16. Decleor
17. Donna Karan Beauty Company (Estée Lauder)
18. Dr. Hauschka Skin Care
19. Eris
20. Estée Lauder (Clinique, Origins)
21. Eucerin (Beiersdorf)
22. Farmona
23. Goldwell Cosmetics (USA)
Isadora
Iwostin
24. JOICO Laboratories
25. Kolastyna
26. La Prairie (Beiersdorf)
27. Liz Claiborne Cosmetics
Lumene
28. M.A.C. Cosmetics
29. Mary Kay Cosmetics
30. Miraculum
31. Nivea (Beiersdorf),
32. NuSkin Personal Care,
33. Oriflame
34. Origins Natural Resources (Estée Lauder),
35. Orlane
36. Pollena-Ewa
37. Prescriptives
38. Primer
39. Revlon (Almay, Jean Naté),
40. Stila Cosmetics (Esteé Lauder)
41. Tommy Hilfiger (Esteé Lauder)
42. Urban Decay
43. Victoria's Secret
44. Weleda
45. Ziaja




FIRMY, KTÓRE TESTUJĄ:

te firmy to molochy skupiające wiele znanych marek nie tylko kosmetycznych, także z zakresu chemii gospodarczej, pielęgnacji, żywności:

L'OREAL (armani, biotherm, cacharel, garnier, helena rubinstein, kerastase, lancome, la roche-posay, meybelline, ralp lauren, redken, shu uemura, vichy)

PROCTER & GAMBLE (clairol, cover girl, gillette, giorgio beverly hills, head & shoulders, herbal essences, hugo boss, ivory, lacoste, max factor, olay, old spice, oral-b, pantene; always, duracell, eukanuba, pampers, tampax)

JOHNSON & JOHNSON (acuvue, carefree, clean & clear, neutrogena, nizoral, o.b., penaten, piz buin)

UNILEVER (axe, dove, lux, rexona, signal, sunsilk; cif, domestos, omo; algida, flora, hellman's, knorr, lipton, rama, slim fast, vaseline)

COLGATE-PALMOLIVE (colgate, colodent, lady speed stick, palmolive, protex)

COTY

*LANCASTER GROUP(jennifer lopez, lancaster, jil sander, joop, shopard, kenneth cole, calvin klein, sarah jessica parker, vivienne westwood, marc jacobs, adidas, davidoff, cerutti, vera wang, nautica, baby phat)
*COTY BEAUTY (adidas, astor, rimmel, the healing garden, celine dion, calgon, stetson, pierre cardin, isabella rossellini, miss sixty, esprit, shiania twain, david & victoria beckham)

Block Drug Co. ( Sensodyne)
Dr. Scholl's (Schering-Plough)
Erno Laszlo
Henkel (Schwarzkopf & Dep)
Kimberly-Clark Corp. (Huggies, Kleenex)
Oscar de la Renta (Sanofi)
Vidal Sassoon (Procter & Gamble)
Visine (Pfizer)
Yves Saint Laurent (Sanofi)




Lista stworzona na podstawie strony: http://www.uszata.com/eksplorer/praw...na_zwierz.html

*
Nieco inna lista znajduje się tu: http://www.saav.org.za/shopping_guide.php
Firmy podzielono na 5 grup w zależności od polityki względem samego testowania, wykorzystywania testowanych substancji bądź współpracy z dostawcami, którzy testują lub nie. "Czerwona" lista jest tu wyjatkowo pokaźna (m. in. Dior za promowanie naturalnych futer, Disney (szczoteczki do zębów), Givenchy czy Guerlain). Wiele marek dyskredytuje już sama przynależność do koncernu, który testuje - tu jest powód rozbieżności pomiędzy wieloma listami (dotyczy to m. in. Beiersdorf (Nivea, Eucerin, La Prairie)).

Podobna świetna lista: http://www.caringconsumer.com/resources_companies.asp


A tu pełna miska dla schroniska, czyli klikamy, żeby nakarmić Zwierzęta ze schronisk :
http://www.theanimalrescuesite.com/c...s/CTDSites.woa [/quote]
malapanda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-02, 17:23   #1520
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Dla mnie należy je odseparować od całkowicie testujących i ich tak mocno nie przekeślać
Z Chatul tworzymy listę - wstrzymajcie się przed pochopnymi osądami - razem wspólną siłą osądzimy kto jest na nie.
Wyznaczam na listę 4 kolory:
zieleń - dla całkowicie nie testujących
turkus - dla firm mających produkty odzwierzęce, ale nie testujących
niebieski - na niewiadome
czerwony - na testujące

Nie wolno osądzać pochopnie, poczekajcie na listę zamiast od razu kogoś skreślać na amen!
Zaczekajcie dwa - trzy miesiące (to tyle trwa, niech się wam nie wydaje że to jest bardzo proste) i wtedy zajrzyjcie tu, gdy będzie pełna lista.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 17:45   #1521
Agia*
Rozeznanie
 
Avatar Agia*
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 882
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

malapanda czy w jakiś sposób próbowałaś potwierdzać te informacje, czy to tylko Twoje przypuszczenia? Przeoczyłam gdzie PETA albo inna organizacja napisała, że Estee Lauder, Stila lub Tommy Hilfiger testują (te firmy są dalej na liście PETA jako nietestujące) - mogłabyś podac jakiś link odnośnie tych informacji?
__________________
Moj blog
Agia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 17:49   #1522
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Cytat:
Napisane przez WeronikaWargulak Pokaż wiadomość
Dla mnie należy je odseparować od całkowicie testujących i ich tak mocno nie przekeślać
Z Chatul tworzymy listę - wstrzymajcie się przed pochopnymi osądami - razem wspólną siłą osądzimy kto jest na nie.
Wyznaczam na listę 4 kolory:
zieleń - dla całkowicie nie testujących
turkus - dla firm mających produkty odzwierzęce, ale nie testujących
niebieski - na niewiadome
czerwony - na testujące

Nie wolno osądzać pochopnie, poczekajcie na listę zamiast od razu kogoś skreślać na amen!
Zaczekajcie dwa - trzy miesiące (to tyle trwa, niech się wam nie wydaje że to jest bardzo proste) i wtedy zajrzyjcie tu, gdy będzie pełna lista.
ok, dzięki dziewczyny, będę już na 100 % dzięki wam ;** jesteście świetne ;> no to pozostało czekać na nową listę
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 18:16   #1523
noname12345TPa
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Dzięki Laza

Oto pewne turkusy:
Avon
Oriflame
Flos-lek
Farmona
Sensique

Wcześniej wyczytałam o nich z dyskusji, po za tym mail poleciał do Sensique.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 20:31   #1524
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

A nivea też nie będzie na turkusach ?
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-02, 21:09   #1525
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

nivea chyba testuje ? Weronika nmzc ;* ;>
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-04, 21:21   #1526
black-bubu
Zakorzenienie
 
Avatar black-bubu
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 586
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Teraz byłam na stronie essence i piszą, że nie testują na zwierzętach.

"Czy wasze produkty są testowane na zwierzętach?

doskonale rozumiemy wasze zażenowanie testami przeprowadzanymi na zwierzętach. chcąc was uspokoić pragniemy podkreślić, że nasze produkty nie są testowane na zwierzętach, jak również firma Cosanova potępia tego typu testy wykonywane przez inne firmy, zarówno w niemczech jak i gdziekolwiek indziej na świecie. Jesteśmy zdecydowanymi przeciwnikami testów na zwierzętach."
black-bubu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 16:25   #1527
laza
Zakorzenienie
 
Avatar laza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 345
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

dziewczyny a firma PharmaCF coś w tym stylu, testuje ?
__________________
jeśli spodziewasz się zbyt wiele,
to nic nie jest w stanie Cię zadowolić,
kiedy niczego nie oczekujesz
– wszystko może Cię uszczęśliwić.
laza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-05, 17:04   #1528
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Nie było jednoznacznej odpowiedzi w tym wątku.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 20:45   #1529
LivingDeadGirl
Przyczajenie
 
Avatar LivingDeadGirl
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 24
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

Pharma Cf nie odpisała na mejla x(.
LivingDeadGirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-09, 21:49   #1530
Shaera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 79
GG do Shaera
Dot.: Bezpieczne Firmy Czyli Nie Testowane Na Zwierzętach

No właśnie, ja również napisałam do PharmaCF. Jakieś 2 tygodnie temu. I cisza...
Shaera jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:20.