Co robić z twarzą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-25, 17:31   #1
sznóruwka
Przyczajenie
 
Avatar sznóruwka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9

Co robić z twarzą?


Witam serdecznie,

chciałabym poprosić Was o pomoc – wiem, że w przeciwieństwie do mnie jesteście zorientowane w temacie. Jestem ciekawa, jak powinnam pielęgnować swoją cerę; dokładnie chodzi mi o to, czy i jakiego kremu nawilżającego/matującego/z kwasem salicylowym/z kwasem hialuronowym powinnam używać. Moja pielęgnacja wygląda następująco: myję buzię żelem La Roche Posay Effaclar, używam kremu pod oczy Dermedic Hydrain 3 Hialuro. Nie używam żadnego kremu nawilżającego, ponieważ moja skóra bardzo szybko robi się tłusta w strefie T, przy płatkach nosa i na policzkach. Po kilku godzinach od umycia czuję taki tłusty film; trochę się świecę, nie jakoś wybitnie, ale jednak. Mam trochę zaskórników, wypryski raczej sporadycznie. Ostatnio nie używam podkładu, ale jeśli mi się zdarza to jest to Revlon Colorstay do cery tłustej. Pudru nie używam – właśnie. Czy powinnam matowić cerę kosmetykami do pielęgnacji (np. krem matujący) czy też pudrem (kompletnie nie wiem jaki, podobno te mineralne są dobre, nie chcę uzyskać efektu maski, ponieważ mam gładką cerę, nie muszę ukrywać jakichś dużych niedoskonałości)? Jeśli chodzi o demakijaż, to stosuję płyny micelarne – Biodermę Sebium lub Loreal micelarny. Czasem robię peeling korundem, czasem „maskuję się” glinką zieloną. Mam 23 lata. Czy moją pielęgnacja jest słuszna? Nie chcę, żeby moja skóra zbyt szybko się zestarzała – czy powinnam czymś wzbogacić tę listę? Jak zniwelować świecenie buzi? Dodam, że nie lubię mieć zbyt wielu kosmetyków, często nie mam czasu na regularne stosowanie, więc jeśli jakiś produkt łączyłby kilka cech byłabym bardzo rada.

Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi!
sznóruwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 20:00   #2
magdalena881
Raczkowanie
 
Avatar magdalena881
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 31
Dot.: Co robić z twarzą?

Moim zdaniem powinnaś wybrać się do kosmetologa, gdyż tutaj, przez Internet nikt nie jest Ci w stanie odpowiedzieć na Twoje wszystkie pytania w stu procentach dobrze. Z opisu nie można wywnioskować jaką masz skórę. Trzeba ją po prostu obejrzeć z bliska i dotknąć. Znam też takie przypadki gdzie kobiety przez całe swoje dotychczasowe życie były przekonane, że mają np cerę suchą a po wizycie u specjalisty okazywało się, że jest to cera mieszana.
Powiem Ci tylko tyle, że ja nie używam za często kosmetyków matujących, gdyż powodują one jeszcze większą produkcje sebum. Dla cery mieszanej bardzo ważne jest nawilżanie, ważniejsze od matowienia.
Pozdrawiam
magdalena881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-25, 21:41   #3
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Co robić z twarzą?

Cytat:
Napisane przez magdalena881 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinnaś wybrać się do kosmetologa, gdyż tutaj, przez Internet nikt nie jest Ci w stanie odpowiedzieć na Twoje wszystkie pytania w stu procentach dobrze. Z opisu nie można wywnioskować jaką masz skórę. Trzeba ją po prostu obejrzeć z bliska i dotknąć. Znam też takie przypadki gdzie kobiety przez całe swoje dotychczasowe życie były przekonane, że mają np cerę suchą a po wizycie u specjalisty okazywało się, że jest to cera mieszana.
Powiem Ci tylko tyle, że ja nie używam za często kosmetyków matujących, gdyż powodują one jeszcze większą produkcje sebum. Dla cery mieszanej bardzo ważne jest nawilżanie, ważniejsze od matowienia.
Pozdrawiam
To prawda, kosmetyki matujące powinno używać się tylko w specyficznych przypadkach bo mocno wysuszają. Krem nawilżający w Twoim wieku to podstawa, te kremy nie natłuszczają tylko trzymają odpowiedni poziom nawilżenia w naskórku a to chroni nas przed wczesnymi zmarszczkami. Po umyciu twarzy ważny jest tonik ponieważ przewraca odpowiednie pH skórze, potem krem pod oczy i na twarz. Peelingi powinnaś robić raz w tygodniu. Twarz można matować nakładając puder sypki pędzlem na podkład. Jeśli boisz się kolorów to polecam podkład transparentny. Jeśli świecisz się mocno po paru godzinach można zaopatrzyć się w bibułki i w ciągu dnia zbierać nimi nadmiar sebum. Nie ma innych rewelacyjnych sposobów na błyszczenie.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 17:53   #4
sznóruwka
Przyczajenie
 
Avatar sznóruwka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 9
Dot.: Co robić z twarzą?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Niestety, nie mam obecnie możliwości skorzystania z usług kosmetologa, nie wiem też, czy jest to niezbędne w moim przypadku. Tak jak wspomniałam, nie mam praktycznie żadnych problemów z cerą, jedynie delikatne świecenie. Myślę, że moja cera jest mieszana. Chciałam tylko orientacyjnie dowiedzieć się czy moją pielęgnacja jest w miarę słuszna czy nie. Dziękuję za radę dotyczącą nawilżania. Do tej pory w ogóle tego nie robiłam, nie sądziłam też, że ma to wpływ na starzenie skóry! Zawsze szłam w stronę wysuszania (maść cynkowa, te sprawy). Idąc za Waszymi radami wymyśliłam sobie coś takiego:
1. żel do mycia twarzy
2. tonik lub hydrolat Fitomed
3. krem nawilżający do cery mieszanej (waham się między kremem Fitomed, który ma świetne recenzje a Ziaja HerbikaPlant Biała Herbata)
4. krem nawilżający pod oczy
5. peeling raz w tygodniu
6. glinka 1-2 w tygodniu
7. płyn micelarny do demakijażu
To chyba tyle. Jeśli jeszcze któraś z Was miałaby jakieś uwagi, chętnie przeczytam

PS Jeśli chodzi o puder, to kusi mnie ten bambusowy z biochemii urody.

Edytowane przez sznóruwka
Czas edycji: 2013-12-26 o 17:55
sznóruwka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 18:18   #5
suzeta
Recenzentka Miesiąca - Grudzień 2016
 
Avatar suzeta
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 4 270
Dot.: Co robić z twarzą?

A co to jest ten podkład transparentny ???

Edytowane przez suzeta
Czas edycji: 2013-12-26 o 18:25
suzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 18:32   #6
magdalena881
Raczkowanie
 
Avatar magdalena881
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 31
Dot.: Co robić z twarzą?

3. krem nawilżający do cery mieszanej (waham się między kremem Fitomed, który ma świetne recenzje a Ziaja HerbikaPlant Biała Herbata)




Używam właśnie tego kremu z Ziaji, powiem tylko, że mi bardziej podpasował ten na dzień z serii Ulga. Ale za tę cenę to możesz próbować.
magdalena881 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-26, 19:54   #7
akusia1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Co robić z twarzą?

Cytat:
Napisane przez suzeta Pokaż wiadomość
A co to jest ten podkład transparentny ???
Puder transparentny to sypki puder, który nie ma koloru, jest biały a po użyciu zostawia efekt bardzo gładkiej, matowej skóry, kolor można uzyskać podkładem i zawsze powinien to być ton naszej cery, bo ma on tylko kamuflować nasze niedoskonałości a nie tworzyć maski.
Myślę, że SZNÓRUWKA wybrałaś dobrą drogę. Jeżeli nie możesz zawsze to raz na jakiś czas polecam użyć jakiegoś lepszego kremu aptecznego np. Iwostin, Avene, La Roche-Posay.
akusia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-28, 09:03   #8
donqsia
Zadomowienie
 
Avatar donqsia
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 276
Dot.: Co robić z twarzą?

Hej,

Podstawowy błąd w Twojej pielęgnacji polega na odrzuceniu kremu nawilżającego. Myjąc twarz żelem (choćby był z najlepszej firmy świata) bardzo dokładnie ją oczyszczasz co jest dobre,ale w efekcie powoduje zmycie bariery ochronnej skóry i jej wysuszenie. Jeśli nie nałożysz później kremu, Twoja skóra zacznie w nadmiarze produkować sebum (naturalny płaszcz lipidowy) aby skórę chronić, a co za tym idzie- będzie się przetłuszczać. Jeśli będzie się przetłuszczać- w porach Twojej skóry zaczną gromadzić się zanieczyszczenia i łój- czyli powstaną zaskórniki i inne wykwity.

Jeżeli nie masz zbyt dużych problemów ze skórą, a chcesz unormować jej pracę polecam taki plan działania:

Demakijaż:
1. płyn micelarny (Bioderma, AA, Vichy jaką firmę wolisz .+ jest taki,że możesz nim zmywać od razu oczy)
2. do mycia twarzy pianka lub bardzo delikatny żel, żeby nie przesuszał skóry
3. Tonik lub hydrolat (polecałabym stosować na zmianę- po zużuciu hydrolatu zwężającego pory kupić tonik nawilżający )
4. Krem : na noc intensywnie nawilżający, na dzień matujący . Generalnie rano powinno się najpierw nałożyć krem nawilżający a po ok 10min matujący,żeby nie przesuszyć skóry samym matem
5. Krem nawilżający pod oczy rano i wieczorem

Do pielęgnacji domowej:
1. Peeling enzymatyczny (polecam z Dermiki do cery tłustej i mieszanej) lub drobnoziarnisty, korundem można zrobić raz na miesiąc . Peeling 2x w miesiącu, max 3 - nasza skóra regeneruje się 28-30dni, jeśli zrobisz w ciągu miesiąca 4-6peelingów ziarnistych np.korudem skóra zacznie się bronić i nadmiernie przetłuszczać i złuszczać

2.Maseczka - najlepiej przemiennie w jednym tygodniu z zieloną glinką, w drugim nawilżająca


Wiem,że jest tego dużo ale wystarczy,że z tego wszystkiego zapamiętasz,że do 30 roku życia najważniejsze jest nawilżanie skóry. Krem matujący tak naprawdę powinno nakładać się tylko na miejsca ,które tego wymagają- zazwyczaj strefa T. Twoja skóra może się przetłuszczać bo nie dostaje dostatecznego nawilżenia i odżywienia,więc próbuje nadrobić sama.



Ależ się rozpisałam



aha! Oczywiście puder transparentny jak najbardziej! Jeśli jednak zaczniesz po nim odczuwać ściągnięcie i napięcie skóry- przerzuć się na bibułki matujące

Edytowane przez donqsia
Czas edycji: 2013-12-28 o 09:05
donqsia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-28, 13:30   #9
Beauty Express
Przyczajenie
 
Avatar Beauty Express
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 29
Dot.: Co robić z twarzą?

Cytat:
Napisane przez rrudaa Pokaż wiadomość
Ja też mam cerę mieszaną i wiem doskonale jak trudno jest znaleźć odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji. Jednak ja miałam szczęście bo odkryłam firmę TianDe i tam jest wszystko czego potrzebuję. Zaczęłam od peelingu cytrynowego, później do mycia twarzy żel z echinaceą, krem balansujący z aloesem na dzień. Super wyrównuje tu gdzie trzeba nawilżyć nawilża a tu gdzie cera jest tłusta normalizuje. Do tego krem na noc i tonik. Jednak nie możesz zapomnieć o robieniu peelingów bo to też jest baaaaardzo ważne.
rruda... czy Tobie płacą za reklamowanie tej firmy? Każdy Twój post jest o kosmetykach TianDe, złoty środek na wszystko. Kiepska reklama!

Co do głównego tematu:
Zgadzam się, że zaniedbałaś nawilżenie, a skóra bardzo go potrzebuje.
Nie polecałabym jednak korundu - udowodniono, że jego opiłki zostają w skórze, a po peelingu skóra bywa wysuszona. Lepiej zastąpić go innym peelingiem, choćby kawitacyjnym, raz na jakiś czas.
__________________
<ciach_reklama>
Beauty Express jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-01, 22:19   #10
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Co robić z twarzą?

Cytat:
Napisane przez Beauty Express Pokaż wiadomość
Nie polecałabym jednak korundu - udowodniono, że jego opiłki zostają w skórze, a po peelingu skóra bywa wysuszona.
jakies zrodlo? bardzo mnie ta informacja zainteresowala
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 23:19:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:08.