Łuszcząca się skóra - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-15, 17:02   #31
matii
Raczkowanie
 
Avatar matii
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: leeds
Wiadomości: 53
Re: łuszcząca się skóra mieszana

witam Ja też miałam takie problemy z nosem aż w końcu znalazłam w starej książce o pielęgnacji urody sposób Poprostu codziennie myję twarz papką z płatków owsianych Doskonale oczyszczają i delikatnie pilingują a poza tym matują twarz i czerwienienie i łuszczenie zniknęło Może to nie jest cud kosmetyki ale na mnie podziałało
matii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-17, 21:46   #32
gabi_jaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2
GG do gabi_jaz
łuszcząca skóra

czy któraś z Was może mi coś poradzić na łuszczącą się skórę na twarzy? stosuję różńe kremy, ale to i tak cały czas wraca. nic mi nie pomaga!
gabi_jaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-17, 21:55   #33
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: łuszcząca skóra

napisz cos więcej o swojej skórze (albo chociaż wypełnij profil)- tłusta? sucha? wrażliwa? wiek?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-17, 22:05   #34
gabi_jaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2
GG do gabi_jaz
Re: łuszcząca skóra

mam tłustą cerę, ale bez trądziku. nie mialam nigdy problemu z pryszczmi. używałam kremów Eris silnie nawilżających, często nakładam na całą noc maceczkę nawilżającą. w ciągu miesiąca kupiłam z pięć kremów, i zadnej poprawy. skóra łuszczy się na nosie, na policzkach, na czole. mam 21 lat.
gabi_jaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-17, 22:05   #35
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Re: łuszcząca skóra

Ja mam podobny problem - codziennie rano, zaraz jak wstane i spojrze w lustro to przezywam horror, skóra na całej twarzy schodzi niemiłosiernie Nie mam już siły Stosuje kremy intensywnie nawilżające oraz odżywcze, w ciągu dnia muszę kilka razy smarować twarz
Mam suchą, alergiczną cerę ale po nałożeniu kremu zawsze okropnie się błyszczy! Po umyciu jest nieprzyjemnie napięta. A w dodatku mam rozszerzone pory!
Już nie wiem co robić
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-17, 22:14   #36
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: łuszcząca skóra

być może to początki łojotokowego zapalenia skóry. wypróbuj Octopirox pharmaceris lub Ocerin PZT.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-19, 10:01   #37
redia
Raczkowanie
 
Avatar redia
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 101
GG do redia
Re: łuszcząca skóra

przeczytalam twoje odpowiedzi. to odwodnienie skory, problem polega we wnatrz skory, wody nie mozna dostarczyc z zewnatrz do skory tylko od wewnatrz pijac ja kremy nawilzajace wiaza po prostu w skorze czasteczki wody tak by nie wydostala sie na zewnatrz i jak najdluzej utrzymywala w skorze, musisz pic duzo wody w ciagu dnia o kazdej porze roku i zuwac dobrego kremu nawilzajacego ktory nie pozwoli wydotac sie na zewnatrz wodzieteraz co mozesz zrobic to polecam locoid lipocream, musisz troszkie natluscic skore, na noc naluz jakis krem pol tlusty najlepiej z wit a w dzien uzywaj kremu intensywnie nawilzajacego. jesli po 2 tyg efektu nie bedzie zglos sie do dermatologa
redia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-19, 10:19   #38
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: łuszcząca skóra

redia napisał(a):
> polecam locoid lipocream,
a jaka korzysć ma odnieść skóra po zastosowaniu tego sterydu? po co silny lek na receptę? podejrzewasz uczulenie?
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-26, 13:05   #39
morena777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5
Re: łuszcząca skóra

Na łuszczącą skórę polecam krem Dr. Irena Eris -Pharmaceris-OCTOPIROX (dla skóry łojtokowej ze skłonnością do łuszczenia się) rewelacja i NUMBER 1 w leczeniu złuszczającej się skóry :język:

pozdrówki
morena777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-27, 11:38   #40
Ninah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 205
Re: łuszcząca skóra

Ja polecam także oprócz tego specyfiku Erisa,na noc krem regeneracyjny Nivea Visage...ja przez to suche powietrze(ogrzewanie),bud ziłam się z buzka tak maksymalnie sciagnietą,że aż nie miło ale teraz co innego,jedyny krem który mi pomógł,a i skóra przestała się tak łuszczyć.Poczytaj sobie opinie w KWC na temat tego kremiku
Ninah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-29, 22:29   #41
magot
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 19
Re: łuszcząca skóra

ja tez mialam ten problem tu na forum ktos mi napisal ze to moze byc liszaj plaski, wtedy trzeba posmarowac sie kremem na recepte Bactroban podzialalo po 3 razach, teraz uzywam oliwy z olwek extra virgin i jest nawet mniej tlusta od kraemow ziaji i innych poltlustych a efekt rewelacyjny za 15 zl!!! a po chanel skora mi odpadla!!!!
magot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-20, 14:30   #42
łezka
Raczkowanie
 
Avatar łezka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 74
ŁUSZCZENIE SIĘ TWARZY

Hejka! Moim problemem jest łuszczenie się skóry na nosie, brwiach i czole. Mam skóre mieszaną i nos często mi się świeci. Może skóra mi się łuszczy na nosie dlatego, że czasami wyciskam zaskórniaki. Próbowałam załatwić to peelingiem, ale jakoś nie poskutkowało. Gdyby ktoś miał jakiś sposób będę wdzięczna
łezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-20, 15:01   #43
czikuś
Raczkowanie
 
Avatar czikuś
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 304
GG do czikuś
Re: ŁUSZCZENIE SIĘ TWARZY

ten temat już był i jedyny sposób jaki działa na ten problem (mój chłopak go ma) to krem dr eris octopirox do cery łojotokowej ze skłonnością do łuszczenia. regularne stosowanie naprawdę pomaga.
czikuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-20, 15:17   #44
betsetse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 11
Re: ŁUSZCZENIE SIĘ TWARZY

odkrylam dzisiaj przypadkiem lekarstwo. Mecze sie z tym samym problemem juz 2 miesiace przy czym mi zaczela zlazic skora z policzkow na poczatku troche a pozniej to sie nasilalo, makijaz wygladal tragicznie smarowalam sie chyba wszystkim. Bylam u siosrty i znalazla u niej sudokrem. Pomyslalam sobie ze juz chyba nic mi nie zaszkodzi i nalozylam go nan noc na twarz (sporo. Powtorzylam rano i eureka pliczki piekne zero lusczenie zostalao jeszce troche miedzy brwiami a zaskorniki znikly moze to ci pomoze bo ja juz zalamywalam rece. Policzki zaczely mi sie luszcyc po pudrze avonu. pozdrowionka.
łezka napisał(a):
>
betsetse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-20, 17:26   #45
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Re: ŁUSZCZENIE SIĘ TWARZY

sudocrem może dodatkowo wysuszać skórę, więc ostrożnie
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-21, 07:06   #46
betsetse
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 11
Re: ŁUSZCZENIE SIĘ TWARZY

wiem ze sudokrem wysusza, nie wierzylam ze pomoze ale tak sie ucieszylam, ze zaszly zmainany iz pomyslalam ze moze tez komus pomoze.po wchlonieciu zastosowalam na niego krem nawizajacy. Wiem ze musze uwazac.
betsetse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 08:39   #47
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Angry łuszczące się powieki

Hej,
dziewczyny nie wiem co jest grane - od kilku dni łuszczą mi się powieki, skóra na nich jest grubsza (grubsza niż na twarzy ), szorstka i tępa w dodatku sucha. Łatwo się czerwienią (ale nie są opuchnięte ani stale czerwone). Nic nie zmieniałam w pielęgnacji/makijażu (nawilżacz, bloker, puder, żadnych cieni, tusz).
Nie wiem co zrobić żeby 1. przestało się łuszczyć 2. ściągnąć złuszczony naskórek i zmiękczyć skórę na powiekach
Na uczulenie to nie wygląda - być może przekarmiłam kremem (Yves Rocher, Creme Riche) albo bloker (SVR100B) podrażnił - choć sama nie wiem.

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 08:58   #48
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: łuszczące się powieki

Cytat:
Napisane przez d'ou vient le vent
Na uczulenie to nie wygląda - być może przekarmiłam kremem (Yves Rocher, Creme Riche) albo bloker (SVR100B) podrażnił - choć sama nie wiem.
Wygląda, wygląda
U mnie takie efekty przynosi alergia na roztocza kurzu, pleśnie i pyłki (no i na mazidła oczywiście).
Jakiś lek antyhistaminowy lub wapno (wg mojego alergologa nie powinno się ich łączyć, bo osłabiają nawzajem swoje działanie ).
Na Biochemii jest cały wątek na ten temat, z akcja ratunkową (Problemy skórne -->Problem - Zmasakrowana skóra pod oczami):
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 09:27   #49
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: łuszczące się powieki

Noor - ja od trzech miesięcy jadę na Loradatynie raczej nic mi nie powinno być. Dlatego pomyślałam że to może nie alergia (cholercia - ja większość alergii mam wokół oczu ). poczytam na biochemii dzięki za linka

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-06-30, 09:38   #50
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: łuszczące się powieki

Od 3 dni mecze sie z dokladnie takim samym problemem wiec moze to jednak jest jakas alergia na kwitniecie jakiejs paskudy skory i Ciebie i mnie zlapalo w tym samym czasie najgorsze jest to ze nie moge niczym posmarowac powiek bo przerazliwie wszystko szczypie! Wczoraj nalozylam cien to coprawda nie szczypal ani nic w tym stylu ale za to wygladal obrzydliwie na tej zluszczonej skorze nie wiem juz co z tym robic! Probowalam posmarowac masciami na uczulenie: elcom i hydrocortisonum ale szczypalo rowniez przeokropnie wiec momentalnie zmylam. wczoraj odkrylam ze nie szczypie po posmarowaniu pomadka ochronna nivea, moze to jest sposob dobrze natluszcza... myslicie ze to mi nie zaszkodzi?
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 10:15   #51
d'ou vient le vent
Zakorzenienie
 
Avatar d'ou vient le vent
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 880
Dot.: łuszczące się powieki

Przeczytałam ten wątek na biochemii - no i już wiem co i jak
Dzięki Noor!!!
Lalesiu - wkleję odpowiedź Basi z wątku który podała Noor - może coś ci to rozjaśni

"- Pierwsza rzecz - nie wpadac w panike, nawet jesli okolice oczu wygladaja staro to sa to zmiany powierzchowne, a nie glebokie, trwale zmarszczki, skora ma prawo wygladac gorzej po takich przejsciach. Przy kuracji retinoidami takze ostrzegalam, ze okolice oczu moga wygladac na poczatku gorzej niz przed kuracja, moga sprawiac wrazenie pomarszczonych i moga wygladac staro, jednak jesli dana osoba nie bedzie sie zrazac to po czasie bedzie lepiej, przejsciowy etap pogorszenie to przesuszenie, ale nie trwale zmiany i zmarszczki. Wszystko pod warunkiem skutecznej ochrony UV, bez tego stan skory rzeczywiscie moze sie pogorszyc.
- Druga rzecz- warto byloby poznac przyczyne, choc wiem, ze latwe to nie jest, byc moze pylki, byc moze jedzenie, byc moze jednak kosmetyki, ktore uczulily po czasie, byc moze za duza ilosc preparatow stosowanych naraz biorac po uwage zarowno pielegnacje jak i makijaz
- Trzecia rzecz- minimalizm, skoro skora wokol oczu jest tak wrazliwa, wiec najlepiej zminimalizowac ilosc produktow i pozostawiac tylko te, ktore sa efektywne.
W stanie silnego podraznienia, sterydy rzeczywiscie beda niezbedne. Jesli masz zaufanego lekarza skonsultuj sie z nim, popros o recepte na steryd zaliczany do mniej szkodliwych, byc moze potrzebne beda testy, to juz bardziej pytanie do lekarza.
Nanobase to dobry produkt, trudny do rozprowadzenia, dlatego najlepiej wymieszac go na dloni z woda mineralna, termalna, aby nie musiec naciagac skory pod oczami. Inna propozycja to lanolina, ktora dziala gojaco http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody - spojrz na koncowe posty w tym watku.
Domyslam sie, ze mozesz nie tolerowac zbyt wielu produktow z filtrami w okolicach oczu, na pewno unikaj tych plynnych, ktoe moga dostac sie latwo do oczu, byc moze SVR 100B moglabys tolerowac lub produkty oparte wylacznie na filtrach chemicznych, poza tym obowiazkowo musisz nosic duze okulary, szerokie z boku, aby dobrze zakrywaly okolice oczu, miejsca sklonne do kurzych lapek.
Retinoidy to dobry wybor- na Retin-A jest kilka sposob, trzeba przetrwac trudny okres poczatkowy, trzeba tez dobrze sie chronic, rzeczywiscie nakladac te 2,5ml na twarz i szyje i nie oszukiwac. Jesli nie retinoidy na recepte to retinaldehyd. Power A -nawet jeslibym miala nie patrzec na cene nie polecam, po co stosowac cos o malej skutecznosci i jeszcze drogie, gdy mamy cos o wyzszej skutecznosci i jeszcze tansze.
Wyprobuj Ystheal + krem, poczytaj wczesniej Vademekum o retinoidach i wprowadzaj krem bardzo ostroznie, stosujac sie do zalecen. Zanim go zastosujesz upewnij sie, ze podrazniona skora doszla do siebie. Mozesz tez wziac pod uwage izoflawony sojowe, ktore dodatkowo pomagaja na podraznienia po retinoidach oraz niacinamide, dziewczyny wykonuja tego typu serum samodzielnie, kilka gotowych produktow tez jest podanych na forum."
"Doustnie z suplementow, a nie lekow polecilabym Ci:
- bromelaina na czczo rano, polecana na stany zapalne i alergie, wazne, by byla brana na pusty zoladek,
-Kup sobie kapsulki z olejem rybim i dziennie bierz 2g oleju rybiego (ilosc kapsulek bedzie zalezna od rodzaju preparatu, szukaj takich o najwiekszej ilosci g w jednej kapsulce), dodatkowo zjadaj dziennie 30g zmielonego siemienia lnianego dodawanego do salatek, jogurtu. Mozesz tez dodac kapsulke oleju z wiesiolka codziennie- dziala antyzapalnie. Staraj sie tez jadac duzo warzyw i nieco mniej owocow, kosztem produktow ziarnistych.
- Olej z watroby zawiera zapewne duzo wit. A, wiec uwazaj bys nie przedawkowala.
- Polecam Ci jeszcze raz lanoline, naprawde bardzo dobrze goi skore.
Lanolina
http://www.phpbbserver.com/phpbb/vie...biochemiaurody

Clobaza. jest przyjemniejsza w użyciu. kosztuje ok 10zł [skład: Petrolatum, aqua, lanolin (Median), white beeswax, propylene glycol, sorbitan, sesquioleate]

może byc też Elo-baza [Parafina ciekła, woda oczyszczona, Medilan (wysokooczyszczona lanolina), alkohol cetostearylowy, glikol propylenowy, 1,5 oleinian sorbinanu]
- Niestety jesli chodzi o retinoidy w Polsce mamy ograniczona oferte. Na poczatek wprowadz Ystheal. Jeslibys miala dostep do produktow z zagranicy to moglabys pomyslec o zelu Ystheal, kremach z retinolem o stezeniu 0,6%, Retin-A micro 0,04% lub 0,1%."
Mam nadzieję że nie dostanę po głowie za kopiowanie

PZDR Natalia
__________________

Not all those who wander are lost.
MNIEJ CHEMII / NIE MARNUJ!
Legite aut Perite!
d'ou vient le vent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 11:02   #52
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Unhappy Łuszcząca się co jakiś czas skóra i...ranki :(

Nie wiem co jest powodem ale co jakiś czas (może tak raz na miesiąc) łuszczy mi się skóra i największy problem tkwi na...nosie
Nie mogąc się opanować skubie te skórki po czym budząc się rano i zaglądając w lustro dostaję szoku!!...Nos jest w czerwone łatki jakby ranki... czemu tak się dzieje i to tylko na nosie
Dodam, że stosuję pillingi i staram się dobrze pielęgnować skórę twarzy nie wiem jak sobie z tym radzić Już nie wspomnę o nałożeniu podkładu w tym czasie bo wygląda to okropnie
Co prawda szybko się to goi - na drugi dzień już przybiera kolor zlewający się z resztą ale zostaje delikatny strupek który nie daj boże znowu zeskubię i wszystko zaczyna się od początku.

Jak sobie z tym radzić?? Co robię źle? Albo co powinnam poprawić, stosować? Przede wszystkim co może być powodem
Acha pomaga w tym czasie "delikatna maseczka kojąca z aloe vera i bisabololem łagodząca i relaksująca" Nivea visage (w saszetkach) ale pomaga tylko do czasu nałożenia podkładu bo poźniej skórki stają się widoczne
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 11:13   #53
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Łuszcząca się skóra i ranki :(

opis pasuje do łojotokowego zapalenia skóry.
idź do dermatologa, lub sprawdź, czy jest poprawa np. po eris pharmaceris T krem z octopiroxem, LRP Pityval, clotrimazolum, nizoral krem
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 11:21   #54
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Question Dot.: Łuszcząca się skóra i ranki :(

co to znaczy? To coś poważnego?.. brrr trochę się przeraziłam...Tylko czemu to zapalenie występuje co jakiś czas a nie jest ciągłe?
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 21:24   #55
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Łuszcząca się skóra i ranki :(

użyj forumowej wyszukiwarki- było juz sporo postów na ten temat.
ogólnie nazwa łojotokowe zapalenie skóry jest trochę myląca- nie musisz mieć łojotoku, ale najczęściej pojawia się w okolicach nosa, brwi, nasady włosów; zapalenie- dlatego, że często towarzyszy mu zaczerwienienie, swędzenie, łuszczenie. ŁZS ma skłonnośc do nawrotów- raz jest lepiej, a raz gorzej.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 21:44   #56
Rossi
Zadomowienie
 
Avatar Rossi
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 330
GG do Rossi
Smile Dot.: Łuszcząca się skóra i ranki :(

Dzięki Justy już poczytałam na ten temat i jestem praktyczne pewna, że to nie to (siuu..) Jak to mówi mój TŻ że robie sobie "zdrapki". Skóra nie swędzi ani nie jest zaczerwieniona, nie wiem może jakaś dziwnie delikatna tylko na nosie, wiem, że jakbym jej nie skubała w czasie jak mi sie skóra złuszcza (dowiedziałam się, że to normalne) to bym nie miała tych "łatek"..ale trudno się powstrzymać bo wieczorne sterczenie przed lustrem to mój codzienny rytułał którego nie umiem się oduczyć a jak już to na krótko.
Jednak mimo wszystko mam wymieniony przez Ciebie crotlimazolum więc na pewno się będę nim smarowała

Pozdrawiam
Rossi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 16:45   #57
kasia71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10
łuszcząca sie skóra twarzy

Witam i proszę o pomoc i rady. Mam 35 lat, mieszaną ceę z wypryskami, wieczny trądzik i łuszczenie sie skóry. Mam juz dosyć nie wiem co mogłabym zrobić. Próbuje różne kremy ale nie ma efektu. Nie mogę sobie poradzić z tym łuszczeniem. Może któraś z Was miała podobne problemy?
kasia71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:08   #58
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: łuszcząca sie skóra twarzy

Może łuszczenie to wynik wysuszenia/przesuszenia skóry? Mam suchą skórę, lat 38 i -dzięki lekturze KWC odkryłam physiogel. Krem kupiłam w aptece (poczytaj sobie najpierw recenzje na wizażu), bardzo nawilża, a miałam problemy z przesuszonymi miejscami. Nie jest odżywczy, więc trzeba coś mocniejszego także używać, ale jako nawilżacz sprawdza się super, używam go na noc, ale co 2, bo wklepuję równiez już mocniejsze kremy. Pozdrawiam.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 17:09   #59
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: łuszcząca sie skóra twarzy

Kasiu, przede wszystkim musisz dociec, co jest przyczyną tego łuszczenia.
Może ich być naprawdę wiele, począwszy od klimatyzacji, chlorowanej wody, niewłaściwej diety, dolegliwości natury dermatologicznej, alergii itp., a skończywszy na niewłaściwej pielęgnacji (silnych środkach przeciwtrądzikowych, które wysuszają skórę, niedostatecznego nawilżenia skóra, wysuszających detergentów w żelach myjących itp.)
Dalsze postępowanie zależy od przyczyn Twojego problemu. Może wystarczy zmienić sposób pielęgnacji, a może konieczna jest wizyta u lekarza.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-07, 18:20   #60
kasia71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10
Dot.: łuszcząca sie skóra twarzy

Dziękuję Wam za rady i chyba wypróbuję ten Physiogel. W zeszłym roku miałam stan zapalny skóry i byłam u dermatologa, brałam długo antybiotyk i inne smarowidła ale ja juz jestem za stara na takie rzeczy. Dopóki brałam antybiotyk miałam piękną cerę po odstawieniu ( no bo ile można brać) po 2 miesiącach dalej mam "niby" trądzik. A te inne preparaty mam wrażenie że są dla mnie za mocne.
Zastanawiam sie tylko czy ten krem nie jest za tłusty
kasia71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-02 12:40:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:21.