Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !! - Strona 159 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-02-12, 09:23   #4741
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
no ale to trochu nie fair dwa dni przy sn
a przy cc 2 tygodnie!

dokładnie to nie wiem ale powiem Wam jak było u mnie w pracy!
1) miała zaplanowaną więc bez problemu kumpel powiedział kiedy i dostał te dwa tygodnie
2) przyszedł około tygodnia przed terminem i powiedział, że "niedługo żona rodzi! i może być konieczna (ale nie musi) cesarka, więc szykujcie się że w razie co biorę te dwa tygodnie". No i wszyscy czekali no aż przyszedł teraz w poniedziałek i mówi "żona na porodówce- w razie jak mnie jutro nie będzie znaczy była cc i mam dwa tygodnie urlopu, zadzwonie jeszcze" no i była cesarka.
Ale wiesz co, te 2 tygodnie co Ty mówisz, to mi się wydaje, że są brane z urlopu wypoczynkowego, a różnią się tym, że pracodawca musi zaakceptować wniosek, ale generalnie odchodzi mu 10 dni wypoczynkowego. Lub tak, jak napisała anna, może chodzi o zwolnienie lekarskie na opiekę nad członkiem rodziny?

Bo te 2 dni co ja napisałam, to jest dodatkowy urlop okolicznościowy i niezależnie czy poród był SN czy CC, mężowi się należy. Czyli jak ma 26 dni wypoczynkowego, to do tego jeszcze ma 2 dni okolicznościowego, czyli razem 28
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 09:29   #4742
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

sonera _ no czegoś innego spodziewałam się po tym doradcy no i wygląda na to,że się szykują chłopaki niech wytrzymają jeszcze z 2 tyg i będzie super,chociaż i tak dziś są pewnie jeszcze więksi

amazonia znam skąd to pranie ja właśnie piorę pościel i ręczniki


bo chciałam Wam powiedzieć,że Pan wczoraj odesłał pościel i jest identyczna jak na zdjęciu do tego Pan przysłał jeszcze jedną poszewkę na poduszkę gratis i zwrócił mi koszty przesyłki więc wyszedł nie najgorszy interes



a pan,który mnie naciągnął napisał,że na stronie "o mnie" pisze,że koszty przesyłki obejmują koszt opakowania i dojazdu na pocztę no cóż ja tego nie czytałam,a on sobie to sprytnie wymyślił. I tak mu napisałam,ze mnie okradł,bo koperta koszt ze 20gr a paczkę pewnie i tak wysłał przy okazji bo mu się z wysłaniem bardzo nie spieszyło,więc komentarza nie wystawiam wogóle,bo pozytywnego nie wystawię bo nei chcę skłamać,a negatywa nie wystawię,bo na pewno się zemści i mnie też wystawi...trzeba mieć jednak spory dystans do tego allegro
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 09:45   #4743
monix0
Zakorzenienie
 
Avatar monix0
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 612
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez memi Pokaż wiadomość

Co do kapieli nie-co-dzien, to niestety poki co nie znalazlam zadnych danych naukowych uzasadniajacych takie postepowanie ( ale przyznam, ze nie szukalam duzo),.
Podobno dlatego, że dzidziuś ma swoją flore bakteryjną i otoczkę całą, która go przed wszystkim chroni.....nazywało się to powłoka... zapomniałam. Ja też stawiam na codzinne kąpiele w oliwie z oliwek, a bardziej płukanie w sumie bo bez żadnych kosmetyków tak radziła nam połozna, ale co z tego wyjdzie zobaczymy w praktyce.
Bo tak naprawde mozemy przypuszczac jak to bedzie, a pozniej moze wszytsko sie nam pozmieniac:-P bo bedziemy dopasowywaly sie do maluszka.

Tak w ogole to dzien dobry kobietki i brzuszki i bobaski
__________________
[COLOR="Navy"][B]
cel I 59 - 5.08.2013
cel II 55
monix0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 09:47   #4744
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez gryzaczek Pokaż wiadomość
ogolnie od kilku dni zaczynam miec bole bioder, nogi nie moge podniesc zeby gatki ubrac, butow zawiazac...

a dzis sie czuje jakby mnie krowa zmielila i wyplula porazka..... nawet nie moglam nog podzwignac na kanape musial mi maz pomoc tez tak macie??? czy mam sie zaczac denerwowac?
co do zakładania ubrań, skarpetek i butów to ja mam to samo

a co do wstawania z kanapy to niestety też wczoraj to mnie tak połamało, że nawet nogą nie mogłam ruszyć jak leżałam bo mnie coś w krzyżu strasznie kuło

Cytat:
Napisane przez e.m.i.l.k.a Pokaż wiadomość
P.S. podobno kosmetyki J&J bardzo uczulają dlatego ja nic nie mam tej firmy, te rzeczy które już kupiłam to głównie Nivea
Hmm...a wiecie, że ja pierwsze słyszę, że tak one uczulają??jeszcze nie spotkałam nikogo kto by powiedział, że ma uczulenie na kosmetyki Johnson'a

Cytat:
Napisane przez spicegirl Pokaż wiadomość
Ale mnie nagle biegunka jakas wsciekla dopadla, po raz pierwszy w ciazy... A moze ja jednak z ciekawosci ta torbe spakuje do szpitala? Skurczow zadnych nie mam bolesnych, ale w sumie 38 tydzien sie zaczal,
Mnie właśnie też dzisiaj z rana dopadła...ale już przeszła na szczęście...

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Rudalbn a jaki kolor miałaś tj plami??wody powinnu być przezroczyste i bez zapachu,może odchodzić czop,ale to bardziej galaretowata forma,a możesz mieć też mleczną wydzielinę i to nie jest żaden zwiastun porodu tylko bardzo naturalna wydzielina na tym etapie ciąży
a ja czytałam, że wody płodowe to mają słodkawy zapach

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
> Panienka idzie po plaży.. Nagle zobaczyła starą butelkę. Podniosła,
> otarła z brudu, a tu wyskakuje Duszek.

Panienka pyta:
Czy będę miała trzy życzenia?
Duszek: Nie, przykro MI ale ja jestem duszek spełniający tylko jedno życzenie.
Panienka bez wahania:
To proszę o pokój na Bliskim Wschodzie. Widzisz te mapę? Chce, żeby te Wszystkie kraje przestały ze sobą walczyć, i żeby Żydzi i Arabowie pokochali się miedzy sobą i żeby kochali Amerykanów i odwrotnie i żeby wszyscy tam żyli w pokoju I harmonii.
Duszek popatrzył na mapę i mówi:
Kobieto bądź rozsądna, te kraje się biją i nienawidzą do tysięcy lat, a ja po 1000 lat siedzenia w butelce też nie jestem w najlepszej formie. Jestem DOBRY ale nie aż tak dobry. Nie sądzę żebym mógł to zrobić. Pomyśl i daj jakieś sensowne
życzenie....

- Panienka pomyślała przez chwile i mówi:
No dobrze, przez cale życie chciałam spotkać właściwego mężczyznę, żeb y wyjść za niego za mąż. Wiesz, takiego który będzie mnie kochał szanował, bronił, dobrze zarabiał i oddawał pieniądze, nie pił, nie palił, pomagał przy dzieciach,
w gotowaniu i sprzątaniu, byl świetny w łóżku, byl wierny i nie patrzył tylko w telewizor na programy sportowe. Takie mam życzenie......

Duszek westchnął głęboko i powiedział:
k.rwa pokaż mi jeszcze raz tę mapę...


Cytat:
Napisane przez cocci Pokaż wiadomość
ja pomarańcze wcinam po 3 na raz od dówch tyg...
Ja to tak się muszę ograniczać bo koło mnie są drogie pomarańcze a wczoraj kupiłam w tesco...wiele to z nich nie zostało...ale tak normalnie to ja potrafię dziennie nawet 2 kg opieprzyć pomarańczy

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
ja dopiero wczoraj przyjrzałam się swoim stopom i się przeraziłam
są tak spuchnięte że nawet kostek nie widać
ja też tak mam...najgorsze, że to nie zawsze po nocy schodzi dlatego dostałam skierowanie na kwas moczowy

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
ps. a wiecie, że po cesarce Mąż ma prawo do 2 tygodni urlopu! i pracodawca nie może mu odmówić! i zaczyna się on w dniu cesarki!
u mnie w pracy już dwóch kolegów wzięło
Cytat:
Napisane przez anna1593 Pokaż wiadomość
wiesz co, nie do konca mi sie to wydaje prawda. sadze, ze chodzi tu o zwolnienie lekarskie z tytulu opieki nad chorym czlonkiem rodziny. znajomy meza tak mial, ale to nie byl urlop tylko zwolnienie lekarskie wystawiane normalnie na druku zus zla.
Ja też słyszałam, że może wziąć 2 tygodnie ale zwolnienia lekarskiego...właśnie na chorego członka rodziny....że żona po operacji....ale szczerze mówiąc też uważam, że to troszkę nie fair z tym, że po porodzie SN nie ma czegoś takiego


Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Bo te 2 dni co ja napisałam, to jest dodatkowy urlop okolicznościowy i niezależnie czy poród był SN czy CC, mężowi się należy. Czyli jak ma 26 dni wypoczynkowego, to do tego jeszcze ma 2 dni okolicznościowego, czyli razem 28
no bo urlop okolicznościowy to z "innej puli" jest brany to tak jak na ślub czy pogrzeb


Ale się dzisiaj nie wyspałam.... musiałam wstać o 8 a wczoraj to myślałam wieczorem, że skonam....nie miałam siły na NIC!! bolało mnie dosłownie wszystko!! A tak w ogóle to się wczoraj strachu najadłam.Bo stoję sobie, zmywam naczynia i nagle czuję takie rozchodzące się ciepło między nogami....od razu zostawiłam te naczynia i poleciałam do WC ale na szczęście coś mi się tylko ubzdurało!! Poza tym przedwczoraj pogotowie zabrało moją znajomą na porodówkę...i rodziła synka...tyle, że na nią to był już czas bo ona miała na połowę lutego jakoś tak termin No i po tej wiadomości oczywiście całą noc mi się znowu śniło, że rodziłam.Ehhh.....
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 09:49   #4745
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
sonera _ no czegoś innego spodziewałam się po tym doradcy no i wygląda na to,że się szykują chłopaki niech wytrzymają jeszcze z 2 tyg i będzie super,chociaż i tak dziś są pewnie jeszcze więksi

amazonia znam skąd to pranie ja właśnie piorę pościel i ręczniki


bo chciałam Wam powiedzieć,że Pan wczoraj odesłał pościel i jest identyczna jak na zdjęciu do tego Pan przysłał jeszcze jedną poszewkę na poduszkę gratis i zwrócił mi koszty przesyłki więc wyszedł nie najgorszy interes



a pan,który mnie naciągnął napisał,że na stronie "o mnie" pisze,że koszty przesyłki obejmują koszt opakowania i dojazdu na pocztę no cóż ja tego nie czytałam,a on sobie to sprytnie wymyślił. I tak mu napisałam,ze mnie okradł,bo koperta koszt ze 20gr a paczkę pewnie i tak wysłał przy okazji bo mu się z wysłaniem bardzo nie spieszyło,więc komentarza nie wystawiam wogóle,bo pozytywnego nie wystawię bo nei chcę skłamać,a negatywa nie wystawię,bo na pewno się zemści i mnie też wystawi...trzeba mieć jednak spory dystans do tego allegro
ja też spodziewałam się czegoś innego myślałam, że mnie odwiedza w związku z podwyższonym ciśnieniem ale oni są od tego wszystkiego co sie dzieje po porodziewięc ok.

super, że masz już pościel jaką chciałaś plus gratisek
co do drugiej sytuacji to też nie dawałabym żadnego komentarza

a i kawał z duszkiem rewelka pokażę mężowi jak wróci z pracy

Ale mam dziś dzień nic się nie chce!!
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009

Edytowane przez SoNeRa
Czas edycji: 2009-02-12 o 09:51
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:01   #4746
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
Poza tym przedwczoraj pogotowie zabrało moją znajomą na porodówkę...i rodziła synka...tyle, że na nią to był już czas bo ona miała na połowę lutego jakoś tak termin....
nie chcę Cię straszyć,ale na Ciebie też już czas
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:07   #4747
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
nie chcę Cię straszyć,ale na Ciebie też już czas

Ha ha ha....bardzo kuźwa śmieszne ale tak na serio to w tym baby coś tam co mam w podpisie jest napisane....15 dni do końca!!!!!!! muszę przyznać, że ciężko mi w to uwierzyć
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 10:09   #4748
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

wow jak to brzmi 15dni do końca

ja zajadam się ptasim mleczkiem i michałkami i mam dzis dzień w łóżeczku w piżamcemoże jak mąż wróci z pracy to ożyję
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:17   #4749
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
wow jak to brzmi 15dni do końca

ja zajadam się ptasim mleczkiem i michałkami i mam dzis dzień w łóżeczku w piżamcemoże jak mąż wróci z pracy to ożyję

no ja juz opierniczyłam duży jogurt i pomarańcze i cały czas na coś mam ochotę ale nie wiem na co . a ja jutro idę na wizytę....i będzie USG Ciekawe ile moje maleństwo waży a słyszałyście, że podobno waga dziecka jest dziedziczna?? tzn, że jak rodzice mieli sporo kg przy urodzeniu to jest duże prawdopodobieństwo, że dziecko też będzie duże... no i ja postanowiłam przeprowadzić wywiad środowiskowy i dowiedzieć się ile mąż ważył po urodzeniu (bo on oczywiście nie wie...) no i tak: ja ważyłam 4300 g a on....3150 g szczypior jeden więc średnia mi wyszła 3725 g. Ciekawe jak to się będzie miało do rzeczywistości
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:23   #4750
Tim3Pink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

dziewczyny a ja mialam koszmarny sen i nie wiem co on oznaczal strach!!!

snilo mi sie ze karmilam mala jakas taka łyzeczka dziwna nacislam cos chce wyciagnac ja jej z buzi i normalnie wiertlo niby jakies ostrze jej do gardla wbilo ze ta lyzeczka takie cos miala a ja nie wiedzialam i sie dusiła i sie obudzilam brrrrrrr

a jeszcze pierwszy raz ja karmilam niby bo mi ja mama przyniosla i to juz w domu było
__________________
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.



Edytowane przez Tim3Pink
Czas edycji: 2009-02-12 o 10:24
Tim3Pink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:26   #4751
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Tim3Pink daj spokój,nawet nie opowiadaj takich snów chwała bogu to tylko sen....

Alkamor to pakuj się i w drogę ale Ci zazdroszczę

a ja zjadłam już banany z bitą śmietaną i idę sobie zrobić jaką kromeczkę bom głodno
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 10:27   #4752
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez Tim3Pink Pokaż wiadomość
dziewczyny a ja mialam koszmarny sen i nie wiem co on oznaczal strach!!!

snilo mi sie ze karmilam mala jakas taka łyzeczka dziwna nacislam cos chce wyciagnac ja jej z buzi i normalnie wiertlo niby jakies ostrze jej do gardla wbilo ze ta lyzeczka takie cos miala a ja nie wiedzialam i sie dusiła i sie obudzilam brrrrrrr

a jeszcze pierwszy raz ja karmilam niby bo mi ja mama przyniosla i to juz w domu było

brrr... nie zazdroszczę takiego snu....ale myślę, że nie ma się czym przejmować....w końcu to tylko sen....może to wariacje przed porodem ??

jastinada przestań bo ja mam tylko torbę i szlafrok...no ew.koszule.Nawet majtek nie mambo ja tylko w stringach śmigam i muszę sobie takie "normalne" kupić.

A właśnie mam pytanie...te takie podkłady Bella poporodowe to można w aptece kupić??
__________________
Kuba

Maja

Edytowane przez alkamor
Czas edycji: 2009-02-12 o 10:30
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:30   #4753
Tim3Pink
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 369
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Ufff tak tak dobrze, ze to tylko sen
ufff normalnie ryczec mi sie chcialo jak sie obudzialm
ale ok juz nie mowie o tym, bo nie chce se ani przypominac!

justynko co do tych banankow to nie kus nie kus prosze;p bo ja mam jeszcze polewe czekoladowa i jak dalej bede jadla tyle slodkiego to znowu przez te tygodnie 6 kg przytyje masakra

edit: dzisiaj 37 tydzien i 2 dzien wiec niektorzy moga stwierdzic ze 38 tydzien sie zaczol, ale niech zostanie tak jak liczy moja gin hehe chocaz jak sobie tak w duszku pomysle ze niby 38 to fajnie
__________________
Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć.



Edytowane przez Tim3Pink
Czas edycji: 2009-02-12 o 10:32
Tim3Pink jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:30   #4754
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez anna1593 Pokaż wiadomość
wiesz co, nie do konca mi sie to wydaje prawda. sadze, ze chodzi tu o zwolnienie lekarskie z tytulu opieki nad chorym czlonkiem rodziny. znajomy meza tak mial, ale to nie byl urlop tylko zwolnienie lekarskie wystawiane normalnie na druku zus zla.
Cytat:
Napisane przez Charlotte Pokaż wiadomość
Ale wiesz co, te 2 tygodnie co Ty mówisz, to mi się wydaje, że są brane z urlopu wypoczynkowego, a różnią się tym, że pracodawca musi zaakceptować wniosek, ale generalnie odchodzi mu 10 dni wypoczynkowego. Lub tak, jak napisała anna, może chodzi o zwolnienie lekarskie na opiekę nad członkiem rodziny?

Bo te 2 dni co ja napisałam, to jest dodatkowy urlop okolicznościowy i niezależnie czy poród był SN czy CC, mężowi się należy. Czyli jak ma 26 dni wypoczynkowego, to do tego jeszcze ma 2 dni okolicznościowego, czyli razem 28
Dziewczynki
ja co prawda nie chodzę do pracy już od października ale dwa dni temu rozmawiałam z kumpelą i ona mi powiedziała, ze to URLOP! a nie L4. Bo ja nie wiem jak u Was ale u mnie w mieście giny dają L4 jeśli "wybłagasz" bez względu czy cc czy sn! Zwolnienie dają i to wiem, bo nie jedna kumpela wzięła już na męża zwolnienie od swego gina. W dzień porodu lub dzień po idzie sie do gina i on wystawia mężowi dwa tygodnie opieki na żonę.
Ale ta moja kumpela co pracuje ze mną TWIERDZI ZE TE DWA CHŁOPAKI wzięły URLOP! Czy ktoś ma gdzies kogoś gdzie to można sprawdzić?

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
Gabriella zapomniałam,jak oglądałam Twoje zdjęcia to nie wiem czymi sie coś nie popiepszyło...czy Ty zmieniłaś fryzurę??Nie miałaś jaśniejszych włosów i dłuższych??
ta mam teraz ciemne i krótkie (były jeszcze krótsze ale odrosły ciut juz)
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:34   #4755
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
Dziewczynki
ja co prawda nie chodzę do pracy już od października ale dwa dni temu rozmawiałam z kumpelą i ona mi powiedziała, ze to URLOP! a nie L4. Bo ja nie wiem jak u Was ale u mnie w mieście giny dają L4 jeśli "wybłagasz" bez względu czy cc czy sn! Zwolnienie dają i to wiem, bo nie jedna kumpela wzięła już na męża zwolnienie od swego gina. W dzień porodu lub dzień po idzie sie do gina i on wystawia mężowi dwa tygodnie opieki na żonę.
Ale ta moja kumpela co pracuje ze mną TWIERDZI ZE TE DWA CHŁOPAKI wzięły URLOP! Czy ktoś ma gdzies kogoś gdzie to można sprawdzić?

Ja coś tam patrzyłam w necie i wszędzie piszą o ew. 14 dniach zwolnienia lekarskiego...a przypuszczam, że jeżeli to był URLOP to raczej wypoczynkowy...chyba, że skorzystali z macierzyńskiego ale wątpię
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:35   #4756
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

ee nie warto się snami przejmować wiem, że nie miłe ale bleh najlepiej szybko zapomnieć!!!

ja też mam dwa bananki pod ręką zaraz je zmucę chyba

coś nas mało dziś
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:36   #4757
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Ala to się nazywa PIELUSZKI JEDNORAZOWE DLA DZIECI BELLA i to się tylko niby w aptece kupuje
Położne bardzo polecają
a też na szkole rodzenia mówiły, ze czasem biegunka jest jednym z pierwszych objawów porodu!!!! bo organizm sam wie, ze musi się UWAGA kupki pozbyć przed porodem więc Ala pakuj torbę hihiihihihiiii
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:37   #4758
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez alkamor Pokaż wiadomość
jastinada przestań bo ja mam tylko torbę i szlafrok...no ew.koszule.Nawet majtek nie mambo ja tylko w stringach śmigam i muszę sobie takie "normalne" kupić.

A właśnie mam pytanie...te takie podkłady Bella poporodowe to można w aptece kupić??

ale CIe zmotywuję do roboty bo przecież juz jesteś na wylocie

a co do wkładów to ja kupowałam w sklepie dla dzieci ale w aptece pewnie też są musze kupić więcej bo na razie mam tylko jedno opakowanie...

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
ja co prawda nie chodzę do pracy już od października ale dwa dni temu rozmawiałam z kumpelą i ona mi powiedziała, ze to URLOP! a nie L4. Bo ja nie wiem jak u Was ale u mnie w mieście giny dają L4 jeśli "wybłagasz" bez względu czy cc czy sn! )

nie rozumiem,skoro nie chodzisz do pracy i oddajesz regularnie L4 to jest to zwolnienie chorobowe i kropka.Urlop masz wtedy,gdy nie donosisz druków L4 i tyle...




a wiecie co ??piorę w proszku Lovela i płukam do tego w płynie Jelp i strasznie nie ładnie pachną te rzeczy,tak dziwne mają zapachy te proszki
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:38   #4759
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Acha, zapomniałam coś napisać. Nie każdy pewnie lubi takie akcje, ja akurat lubię takie rozrywki więc dzielę się, może któraś z Was będzie chętna:

W mojej szkole rodzenia położna przyniosła ulotki o takim projekcie badawczym "Dzieci 2008". Celem projektu jest "sprawdzenie, w jaki sposób stres doświadczany przez kobiety w ciąży i w kilka miesięcy po porodzie przekłada się na zachowanie (temperament) dziecka".
Dodatkowo chcą sprawdzić, czy genotyp dziecka jest związany z jego temperamentem.

Badanie jest bezinwazyjne, polega na wypełnianiu ankiet oraz 3 razy przyjeżdża ktoś do domu żeby pobrać próbkę śliny od mamy i od dziecka. Zresztą wszystko można przeczytać tu:

http://www.icgz.uw.edu.pl/DZIECI2008/dla_rodzicow.htm

Dla nas nie ma korzyści finansowych, ale pomagamy nauce i dostaniemy wyniki oraz opis temperamentu dziecka
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-12, 10:38   #4760
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
Ala to się nazywa PIELUSZKI JEDNORAZOWE DLA DZIECI BELLA i to się tylko niby w aptece kupuje
Położne bardzo polecają
a też na szkole rodzenia mówiły, ze czasem biegunka jest jednym z pierwszych objawów porodu!!!! bo organizm sam wie, ze musi się UWAGA kupki pozbyć przed porodem więc Ala pakuj torbę hihiihihihiiii
no ja wiem wiem, że to dla dzieci a z ta biegunką to się za bardzo nie przejmuję w sumie bo z tydzień czy półtora tygodnia temu też miałam....może po prostu zrobiłam za dużą mieszankę :P

charlotte ale przecież już w niejednym źródle można przeczytać, że stres kobiety w ciąży i po porodzie (karmienie) wpływa na zachowanie dziecka...no ale mniejsza o większość :P

jastinada nie wiem jak to z tymi zapachami bo ja prałam w zwykłym proszku a tylko tyle, że nastawiałam pralkę na 3krotne płukanie i używałam Silana Sensitive...więc nie wiem jak to jest z Lovelą i Jelpem
__________________
Kuba

Maja

Edytowane przez alkamor
Czas edycji: 2009-02-12 o 10:41
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:39   #4761
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Jastinada
hihihi ale my mówimy o L4 dla Tżta! Nie dla mnie!
że po porodzie może dostać od gina L4 na dwa tygodnie na opiekę nad żoną!
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:40   #4762
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez jastinada Pokaż wiadomość
a wiecie co ??piorę w proszku Lovela i płukam do tego w płynie Jelp i strasznie nie ładnie pachną te rzeczy,tak dziwne mają zapachy te proszki
Hihi, to masz ten sam zestaw co ja, ale ja z przyjemnością wącham rzeczy w tym wyprane Co nos to inne odczucia
A jaki masz płyn Jelp, bo ja różowy, ma taki ładny delikanty zapaszek. Bo peoszek Lovela jak dla mnie nie ma w ogóle zapachu..
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:42   #4763
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

a mi położne powiedziały aby dla noworodka nie stosować żadnych płynów do płukania! żadnych, dopiero jak mała skończy miesiąc czy dwa to można zacząć, więc ja wyprałam w Loveli i wyprasowałam i fakt
szafa pachnie dziwnie
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:42   #4764
alkamor
Zakorzenienie
 
Avatar alkamor
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Sk-ce
Wiadomości: 12 413
GG do alkamor
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
Jastinada
hihihi ale my mówimy o L4 dla Tżta! Nie dla mnie!
że po porodzie może dostać od gina L4 na dwa tygodnie na opiekę nad żoną!
jasta nam się zamotała
__________________
Kuba

Maja
alkamor jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:46   #4765
anna1593
Raczkowanie
 
Avatar anna1593
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 336
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez gabriellao0 Pokaż wiadomość
Dziewczynki
ja co prawda nie chodzę do pracy już od października ale dwa dni temu rozmawiałam z kumpelą i ona mi powiedziała, ze to URLOP! a nie L4. Bo ja nie wiem jak u Was ale u mnie w mieście giny dają L4 jeśli "wybłagasz" bez względu czy cc czy sn! Zwolnienie dają i to wiem, bo nie jedna kumpela wzięła już na męża zwolnienie od swego gina. W dzień porodu lub dzień po idzie sie do gina i on wystawia mężowi dwa tygodnie opieki na żonę.
Ale ta moja kumpela co pracuje ze mną TWIERDZI ZE TE DWA CHŁOPAKI wzięły URLOP! Czy ktoś ma gdzies kogoś gdzie to można sprawdzić?
to jezeli to nie jest zwolnienie na opieke nad zona (i po cc i po sn mozna dac), to musi to byc urlop wypoczynkowy, ewentualnie z nadgodzin. bo z tytulu urodzenia dziecka przysluguja 2 dni urlopu okolicznosciowego ojcu dziecka, matce zreszta tez. po cc nie ma zadnych ekstra urlopow.
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007101301201230.png

http://www.suwaczek.pl/cache/1b39e63fa9.png?html

Moje małe szczęście urodziło się 18.02.2009 r. o 00.55
anna1593 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:48   #4766
...:::kizia:::...
Rozeznanie
 
Avatar ...:::kizia:::...
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 870
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

WITAM, wczoraj byłam na bilardzie i było milutko
nadal w dwupaku, nie wybieram się do szpitala, chociaż się lekko przeziębiłam
__________________



Pisz, zrobię dla Ciebie dredloki!
...:::kizia:::... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 10:56   #4767
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Cytat:
Napisane przez anna1593 Pokaż wiadomość
to jezeli to nie jest zwolnienie na opieke nad zona (i po cc i po sn mozna dac), to musi to byc urlop wypoczynkowy, ewentualnie z nadgodzin. bo z tytulu urodzenia dziecka przysluguja 2 dni urlopu okolicznosciowego ojcu dziecka, matce zreszta tez. po cc nie ma zadnych ekstra urlopow.
no niby wg koleżanki nie jest to zwolnienie
To mówisz że to z zwykłego urlopu biorą? No to mi by się nie opłacało, bo lepiej żeby A. zostawił sobie ten urlop na wakacje kiedy mała będzie już 3-5 miesięczna i może uda sie np. nad moprze pojechać dotlenić nasze maleństwo
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 11:00   #4768
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Gabriella no może się zamotałam,ale popatrz na Twoją wypowiedź to mnie zrozumiesz,napisałaś:



"ja co prawda nie chodzę do pracy już od października ale dwa dni temu rozmawiałam z kumpelą i ona mi powiedziała, ze to URLOP! a nie L4. Bo ja nie wiem jak u Was ale u mnie w mieście giny dają L4 jeśli "wybłagasz" bez względu czy cc czy sn!"


więc dla mnie to jasne,że nie chodzi o TŻeta tylko o Ciebie napisałaś: ja nie chodze do pracy-to pomyślałam o Twoim L4


charlotte a mnie jakoś ten zapach właśnie nie podchodzi taki mdły jakiś ale widać,że każdy inaczej odbiera zapachy
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 11:09   #4769
gabriellao0
Zakorzenienie
 
Avatar gabriellao0
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 901
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

a niżej napisałam
"już nie jedna kumpela wzięła od swojego gina zwolnienie dla tżta. W dzień porodu lub dzień po idzie sie do gina i on wystawia mężowi dwa tygodnie opieki na żonę."
hihihihiihihihih
najważniejsze jednak z tego jest to że urlopu nie ma tylko L4 jak co

ps. a zapach Loveli i dla mnie taki dziwny jest jakiś, taki jakiś mąkowy? proszkowy? taki a'la z magla?

Edytowane przez gabriellao0
Czas edycji: 2009-02-12 o 11:11
gabriellao0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-02-12, 11:21   #4770
szczęśliwa_82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 373
GG do szczęśliwa_82
Dot.: Mamusie marcowo-kwietniowe 2009 część III - Rozpakowywanie !!

Witam podczytalam trochę ale nadrobić to wszystko.....Trochę się uspokoiłam dzięki waszym wczorajszym dobrym słowom i czekam na następne usg,właśnie wcinam jogurt,uprałam różową stertkę.Ja kupiłam proszek dzidziuś kolor i biel, ślicznie pachnie,tak bardzo delikatnie i naturalnie,jestem zadowolona.
gabriella właśnie zauwazyłam datę w twoim podpisie 30.06.2007, termin mojego ślubu,czyżby twojego też?

Edytowane przez szczęśliwa_82
Czas edycji: 2009-02-12 o 11:23
szczęśliwa_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.