Biżuteryjna DG - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-23, 21:12   #2341
verha
Rozeznanie
 
Avatar verha
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 784
Dot.: Biżuteryjna DG

Chyba jednak prawda, bo na podstawach przedsiębiorczości wykładowca nam zaprezentował ten serwis jako "zero okienka". Ale też mi szczęka opadła jak się dowiedziałam, że w Polsce jest już TAKA technika
__________________
Zaplątana w ogniwka, czyli moja biżu

I książkowa wymianka
verha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 21:40   #2342
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjna DG

Prawda, prawda, mnie w skarbówce chcieli profil zaufany załozyć, ale bardzo mile odmówiłam Nie wierzę w nowoczesność w papierologii, odkąd u nas na studiach wprowadzili USOS i były z tego tylko problemy i dwa razy tyle stania w kolejkach celem odkręcenia zakręceń...
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 22:53   #2343
HexeH
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: miasto100mostów
Wiadomości: 185
Dot.: Biżuteryjna DG

Dziewczyny, mam pytanie o formę opodatkowania - przy biżuteryjnej DG bardziej opłaca się podatek liniowy 19% czy na zasadach ogólnych? Jakie macie to opodatkowanie?
HexeH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 08:44   #2344
natewa
Rozeznanie
 
Avatar natewa
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 846
Dot.: Biżuteryjna DG

Liniowy ma sens dopiero przy naprawdę dużych przychodach, więc jeśli o chodzi o amatorską dg biżuteryjną to zdecydowanie się NIE opłaca wybierać liniowego (pomijając 1% na starcie, traci się prawo do wielu odliczeń).
natewa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 09:50   #2345
HexeH
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: miasto100mostów
Wiadomości: 185
Dot.: Biżuteryjna DG

natewa, bardzo dziękuję za odpowiedź
HexeH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 11:39   #2346
Mira_Cetus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8
Dot.: Biżuteryjna DG

Hejka, mam pytanko do osób sprzedających swoje wyroby na Etsy. Jak wystawiacie paragon dla klienta, to podajecie cenę w złotówkach czy dolarach?
Mira_Cetus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 15:19   #2347
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez Mira_Cetus Pokaż wiadomość
Hejka, mam pytanko do osób sprzedających swoje wyroby na Etsy. Jak wystawiacie paragon dla klienta, to podajecie cenę w złotówkach czy dolarach?
Nie wiem, ale na to co i jak sie wystawia może mieć jeszcze wpływ kraj docelowy Czy w uni czy nie .... bo na etsy to z różnych krajów kupują i sprzedają. Księgowa powinna takie rzeczy wiedzieć... chyba że sama się rozliczasz :/

Wiem tylko że jak faktury do uni sie chce wystawiać to trzeba mieć nip europejski wyrobiony no i dochodzi jeszcze kwestia vatu....bo w uni jest opłacany po stronie nabywcy.
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 09:33   #2348
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Dot.: Biżuteryjna DG

Robisz tak - w momencie sprzedaży przeliczasz kwotę w walucie na złotówki, po kursie z dnia poprzedniego i to wstukujesz w złotówkach na kasę. Ta część jest akurat najprostsza. Ale potem, jeśli np. korzystasz z PayPala i przelewasz sobie tą kasę na jakieś konto złotówkowe, to musisz jeszcze raz policzyć różnice kursowe i jeśli wychodzą korzystnie (twoje dolary są warte więcej złotówek niż w momencie kiedy je dostałaś i wbiłaś na kasę) dla Ciebie to zapłacić od nich podatek lub, jeśli niekorzystnie, to wtedy masz koszt (oczywiście to musi być udokumentowane potwierdzeniami przelewów itd.).
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 11:35   #2349
Mira_Cetus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8
Dot.: Biżuteryjna DG

imp18, smoczek wielkie dzięki za odpowiedź
Z tym PayPal to do głowy mi nie przyszło, że potem trzeba się jeszcze rozliczać z różnic kursowych bardzo, bardzo dziękuję za info

Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje, może będziesz wiedzieć smoczku. W przypadku dostawców usług z Unii Europejskiej, to już się trochę orientuję jak i co. Ale jak to jest w przypadku Etsy, należącej do amerykańskiej firmy, wystawiają oni faktury? Jak rozliczać się z ich opłat?
Mira_Cetus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 11:30   #2350
luky
Raczkowanie
 
Avatar luky
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 76
Dot.: Biżuteryjna DG

Witam . Dziewczyny, chciałabym Was prosic o radę, w sprawie sprzedaży biżuterii BEZ udziału metali szlachetnych (cyna bezołowiowa-bez srebra, miedz, stal chirurgiczna, szkło, ceramika, ew. minerały). Rozumiem, że tu kasa nie jest konieczna, ale co zamiast paragonu wystawiam? Jakiś rachunek? Zielona jestem jak szczypiorek w tym temacie, dlatego pytanie może trochę głupiutkie...Za wszelkie sugestie z góry dziękuję .

P.s Przebrnęłam już kiedyś przez cały wątek (krótszy o jakieś 20 stron), ale wtedy jeszcze nie szukałam odpowiedzi na to pytanie, dlatego przepraszam jeśli już gdzieś to było...
__________________
Ha Ha Ha No poprostu nie mogę...CUDNE!

Edytowane przez luky
Czas edycji: 2012-03-20 o 12:48
luky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 06:24   #2351
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Biżuteryjna DG

luky - Jest coś takiego jak sprzedaż bezrachunkowa i tylko pod koniec dnia się spisuje i podlicza to co sie sprzedało, ale z tego co wiem tyczy się to wyłącznie sprzedaży przez interent jeżeli masz np przelew do potwierdzenia danych kupującego czy cos w tym stylu :p
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-21, 14:36   #2352
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;33048582]luky - Jest coś takiego jak sprzedaż bezrachunkowa i tylko pod koniec dnia się spisuje i podlicza to co sie sprzedało, ale z tego co wiem tyczy się to wyłącznie sprzedaży przez interent jeżeli masz np przelew do potwierdzenia danych kupującego czy cos w tym stylu :p[/QUOTE]

Co wyklucza na chwilę obecną ogromną większość sprzedaży przez Internet - odpadają galerie, odpada nawet Allegro, bo nie łapie się na to korzystanie z ich płatności. To dotyczy tylko sytuacji klient = konkretny, pojedynczy przelew na konto z pełnymi danymi.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 14:55   #2353
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Czy firma, któej wystawiłam fakturę ma prawo żądać ode mnie okazania dowodu, że jestem płatnikiem VATu i że odprowadziłam VAT do US?
Ok, VAT-R moge pokazać, ale nie mam ochoty spowiadać się przed obcym z VAT-7...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 15:15   #2354
Pepus
Wtajemniczenie
 
Avatar Pepus
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ♥ tam gdzie świeci Słońce ♥
Wiadomości: 2 885
GG do Pepus
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Czy firma, któej wystawiłam fakturę ma prawo żądać ode mnie okazania dowodu, że jestem płatnikiem VATu i że odprowadziłam VAT do US?
Ok, VAT-R moge pokazać, ale nie mam ochoty spowiadać się przed obcym z VAT-7...
Pierwsze słysze żeby firma kazała okazywać dowody. Jedynie co możesz pokazać dowód że jesteś płatnikiem VAT ale reszta to nie masz takiego obowiązku. Tak samo jak by prosili o ksero faktur nie masz obowiązku udostępniać osobom trzecim.
To, że proszą o potwierdzenie że jesteś płatnikiem nie jest dziwne .
__________________


Edytowane przez Pepus
Czas edycji: 2012-03-21 o 15:17
Pepus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 15:19   #2355
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez Pepus Pokaż wiadomość
Pierwsze słysze żeby firma kazała okazywać dowody. Jedynie co możesz pokazać dowód że jesteś płatnikiem VAT ale reszta to nie masz takiego obowiązku. Tak samo jak by prosili o ksero faktur nie masz obowiązku udostępniać osobom trzecim.
To, że proszą o potwierdzenie że jesteś płatnikiem nie jest dziwne .
No właśnie... Dlatego VAT R powiedziałam, że nie ma sprawy, ale z resztą to mnie mogą cmoknąć...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 17:20   #2356
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Co wyklucza na chwilę obecną ogromną większość sprzedaży przez Internet - odpadają galerie, odpada nawet Allegro, bo nie łapie się na to korzystanie z ich płatności. To dotyczy tylko sytuacji klient = konkretny, pojedynczy przelew na konto z pełnymi danymi.
wydaje mi się że nie koniecznie dlatego że na allegro lub w galeriach masz informację kto kiedy kupił, więc też jakiś dowód, ale w sumie nie wiem :/
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 19:54   #2357
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

[1=b8ae395ad20fac79699d786 016c1d68a9b01f66e_62eafdf 253efe;33060537]wydaje mi się że nie koniecznie dlatego że na allegro lub w galeriach masz informację kto kiedy kupił, więc też jakiś dowód, ale w sumie nie wiem :/[/QUOTE]

Tu chodzi o wyciąg z konta bankowego, wyłącznie.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 21:46   #2358
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 770
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Tu chodzi o wyciąg z konta bankowego, wyłącznie.
Kurcze tylko tutaj są różne interpretacje, bo na wyciągu masz wszystkie wpłaty tylko ta wpłata np z allegro idzie przez "pośrednika", ale jest możliwe zidentyfikowanie transakcji :/ Już sama nie wiem...

A wiecie może coś na temat niższego zus-u przez pierwsze 2 lata prowadzenia DG? Bo jest jakiś przepis że dla "twórców i artystów" nie moze być to stosowane.... tylko jak określić czy jest się twórcą/artystą? Czy to chodzi może tylko o osoby po ASP czy coś w ten deseń?
b8ae395ad20fac79699d786016c1d68a9b01f66e_62eafdf253efe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 08:45   #2359
zielona17_17
Raczkowanie
 
Avatar zielona17_17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 343
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
Tu chodzi o wyciąg z konta bankowego, wyłącznie.
Skąd masz taką wiadomość?
Zaskoczyła mnie, ponieważ ja właśnie tak rozliczałam sprzedaż przez allegro, nawet gdy była płatność dokonywana właśnie przez allegro a nie bezpośrednio na moje konto. Tak mnie pokierowała moja księgowa. Tylko za każdym razem do dokumentów które jej dostarczałam musiałam dodać wyciąg z konta, historię wpłat na allegro (w którejś z zakładek jest coś takiego), która zawiera dokładne dane kupującego. I suma tych kwot z historii musiała być równa z tym co na koniec miesiąca przelało mi allegro... Nie wiem czy zrozumiale wytłumaczyłam
zielona17_17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 14:06   #2360
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez zielona17_17 Pokaż wiadomość
Skąd masz taką wiadomość?
Zaskoczyła mnie, ponieważ ja właśnie tak rozliczałam sprzedaż przez allegro, nawet gdy była płatność dokonywana właśnie przez allegro a nie bezpośrednio na moje konto. Tak mnie pokierowała moja księgowa. Tylko za każdym razem do dokumentów które jej dostarczałam musiałam dodać wyciąg z konta, historię wpłat na allegro (w którejś z zakładek jest coś takiego), która zawiera dokładne dane kupującego. I suma tych kwot z historii musiała być równa z tym co na koniec miesiąca przelało mi allegro... Nie wiem czy zrozumiale wytłumaczyłam
Od mojej księgowej
Z tym, że ja się tym interesowałam przez chwilę 4 lata temu, potem i tak się okazało, że bez kasy fiskalnej ani rusz, więc możliwe, że to, o czym piszesz jest dopuszczalne. Ja pamiętam świętą zasadę, że muszą to być pojedyncze, identyfikowalne (dane nadawcy) wpłaty, nawet nie jeden zbiorowy przelew z chociażby Allegro. Poczytaj na pit.pl albo vat.pl - tam to gdzieś było jasno wytłumaczone.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 16:57   #2361
agnieszkamundra
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkamundra
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 579
GG do agnieszkamundra
Dot.: Biżuteryjna DG

Dziewczyny, myślę nad umową komisową z butikiem. W przepisach jest mowa o prowizji, to kumam.. ALE.. Na jakiej podstawie określam kwotę prowizji? Będzie ok jeśli butik będzie fair i sprzeda biżuty według cen z umowy, a co w przypadku sprzedaży za wyższą kwotę? Jak mogę sprawdzić za ile butik sprzedał moje biżuty?
agnieszkamundra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 22:58   #2362
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez agnieszkamundra Pokaż wiadomość
Dziewczyny, myślę nad umową komisową z butikiem. W przepisach jest mowa o prowizji, to kumam.. ALE.. Na jakiej podstawie określam kwotę prowizji? Będzie ok jeśli butik będzie fair i sprzeda biżuty według cen z umowy, a co w przypadku sprzedaży za wyższą kwotę? Jak mogę sprawdzić za ile butik sprzedał moje biżuty?
A nie jest przypadkiem tak, że to Ty określasz swoją cenę, i tyle chcesz dostać, a ile butik doliczy do tego swojej prowizji, to jego sprawa? Choć warto to kontrolować (mnie swego czasu pewne miłe miejsce "zabiło" sprzedaż ceną... :/ )
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 05:31   #2363
Whitecoffe
Rozeznanie
 
Avatar Whitecoffe
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 618
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez clementinne Pokaż wiadomość
A nie jest przypadkiem tak, że to Ty określasz swoją cenę, i tyle chcesz dostać, a ile butik doliczy do tego swojej prowizji, to jego sprawa? Choć warto to kontrolować (mnie swego czasu pewne miłe miejsce "zabiło" sprzedaż ceną... :/ )
Ja tak robiłam swojego czasu. Kiedyś jedna babeczka z pewnego sklepu powiedziała mi, że trend na prowizję jest taki : 90 % ceny netto i w innym sklepie przekonałam się, że faktycznie coś w tym jest. Mnie w stacjonarnych sklepach nie opłaca się sprzedawać.
Whitecoffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 21:34   #2364
agnieszkamundra
Rozeznanie
 
Avatar agnieszkamundra
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 579
GG do agnieszkamundra
Dot.: Biżuteryjna DG

Poniekąd tak jest, tyle że czytając przepisy i umowy głupieję, bo mówią że nawet jak butik sprzeda drożej to i tak należy się to mnie. No chyba że zmieniłabym ten punkt umowy z prowizji na określoną kwotę, tak jak piszesz Clementine, tylko czy dalej to będzie umowa komisyjna? Troszkę to zakręcone, ale nie chcę by ktoś na mnie zarabiał podwójnie.
agnieszkamundra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-24, 02:57   #2365
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

Cytat:
Napisane przez agnieszkamundra Pokaż wiadomość
Poniekąd tak jest, tyle że czytając przepisy i umowy głupieję, bo mówią że nawet jak butik sprzeda drożej to i tak należy się to mnie. No chyba że zmieniłabym ten punkt umowy z prowizji na określoną kwotę, tak jak piszesz Clementine, tylko czy dalej to będzie umowa komisyjna? Troszkę to zakręcone, ale nie chcę by ktoś na mnie zarabiał podwójnie.
W umowie komisyjnej chodzi o to, co i na jakich warunkach oddajesz w komis, którego specyfiką jest to, że płacą jak sprzedadzą. A jakie to warunki - to już ustalasz sama. Aha, i warto też ustalić co jeżeli zniszczą/zgubią.
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 07:19   #2366
Ala667
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 312
Dot.: Biżuteryjna DG

Trzymajcie kciuki zaraz się szykuję i idę zanieść wniosek o dofinansowanie. Wczoraj rozmawiałam z dziewczyną ode mnie z miasta i mówiła abym się nie nastawiała, bo u nas nie dają na rękodzieło. Może tak źle nie będzie, trzeba być dobrej myśli, zawsze musi być ten pierwszy raz
__________________
18.01.2013 87kg
cel na koniec roku 77kg-powoli, ale skutecznie
Obecna waga 85,4 kg
www.cudenkaalicji.pl
http://alicja-bizuteria.blogspot.com
Ala667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 10:08   #2367
HexeH
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: miasto100mostów
Wiadomości: 185
Dot.: Biżuteryjna DG

hej Dziewczyny,
czy któraś z Was ma może kasę fiskalną Posnet Mobile HS EJ albo jakąkolwiek inną kasę Posnet? Chciałam kupić Malucha, ale pan w serwisie powiedział, że były zbyt awaryjne i przerzucili się na Posnety. Tutaj w wątku chwaliłyście Maluchy, ale o Posnetach nie znalazłam opinii.
Będę wdzięczna za odpowiedź

Edytowane przez HexeH
Czas edycji: 2012-03-28 o 10:21
HexeH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 20:47   #2368
EKOLINA
Rozeznanie
 
Avatar EKOLINA
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Oświęcim
Wiadomości: 610
GG do EKOLINA
Dot.: Biżuteryjna DG

Mam pytanie o numery PKD w działalności. Załóżmy taką sytuację, że zakładam działalność gospodarczą i będę wykonywała rękodzieło artystyczne, na przykład biżuterię i decoupage. Zakładam również, że swoje rękodzieło będę sprzedawała przez Internet i na targu w moim rodzinnym mieście. Napiszcie mi proszę czy konieczne jest w takiej sytuacji wpisywanie w działalność (oprócz numerów dotyczących robienia biżuterii czy innych wyrobów artystycznych) numerów dotyczących sprzedaży przez Internet i na "stoiskach i straganach"? Pytam, ponieważ spotkałam się ze zdaniem, że te numery PKD nie są konieczne jeśli sprzedaję rękodzieło.
EKOLINA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 22:17   #2369
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjna DG

Lepiej wpisać niż nie wpisać. Mało inteligentna wypowiedź, ale z PKD jest tak, że nic Cię nie kosztuje wpisanie większej ilości, a może zapobiec ewentualnym problemom
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 01:26   #2370
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjna DG

A dodatkowo wpisz "biżuteryjne pkd" do google
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-26 19:20:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.