Deklaracja wiary lekarzy - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-26, 10:35   #301
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to dokładnie to dziecko, może inne. W każdym razie pewnie z podobną wadą..

---------- Dopisano o 10:26 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Straszne... Jako kobieta nie wyobrażam sobie z miłością patrzeć na swoje dziecko w takim stanie, możecie mówić że jestem jakaś bez serca trudno.
Jaki los doktorek zgotował tej matce, uraz na całe życie
z miłością-niemiłością, ale z uczuciem "maleństwo, czy ty teraz cierpisz?"
nie wiem, czy jako matka dałabym radę wyjsc z traumy po takim przeżyciu..
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 11:54   #302
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
nie mówcie, że to autentyczne zdjęcie tego dziecka...
jak mogli umieścić je w gazecie?
Wlasnie takie zdjecia powinny byc w gazetach. Zeby wszyscy wiedzieli co to znaczy powazna wada plodu i mogli spokojnie bronic swoich przekonan o zakazie aborcji.
BTW czemu mozna robic wystawy antyaborcyjne ociekajace krwia a nie mozna pokazac zdjec "uratowanych " od aborcji dzieci ???
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 12:01   #303
susuanne
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 644
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Wlasnie takie zdjecia powinny byc w gazetach. Zeby wszyscy wiedzieli co to znaczy powazna wada plodu i mogli spokojnie bronic swoich przekonan o zakazie aborcji.
BTW czemu mozna robic wystawy antyaborcyjne ociekajace krwia a nie mozna pokazac zdjec "uratowanych " od aborcji dzieci ???
Lekarze wypowiadali się na temat stanu dziecka tej kobiety i mówili, że nie miało np. powiek, poważny uraz czaszki i wiele wad rozwojowych. To dziecko nie miało szans na przeżycie.
susuanne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 13:04   #304
misio-gumisio
Raczkowanie
 
Avatar misio-gumisio
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 310
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Fanatycy nie powinni być lekarzami.
Nie zgadzam się na mówienie mi co mam robić.
Nie chcę, żeby mnie zbawiano na siłę.

Ta bzdura pt "deklaracja sumienia" ma też drugie dno konsekwencji, o którym nikt nie myśli. To oczywiście bez porównania do tego koszmaru, który przeżyła ta kobieta.
Zabieg łyżeczkowania jamy macicy (bo tak się to nazywa) wykonuje się także przy poronieniach. Czasami im szybciej tym lepiej, bo martwe tkanki w organiźmie grożą stanem zapalnym i powikłaniami. Mi się przytrafiło. Za pierwszym razem był to taki szok i rozpacz, że dzięki Bogu w pewnym szpitalu, potraktowano mnie szybko i profesjonalnie.
Za drugim razem też była rozpacz, a do tego kompletny horror, jaki mi zafundowano w innym szpitalu, przeciągając mnie w nieskończoność krwawiącą, wyjącą z bólu - badano mnie ręcznie kilkanaście razy, pobierano krew, nie podawano środków przeciwbólowych itp itd., (nie będę wszystkiego opisywać, bo to potworna historia) bo jak powiedział jeden lekarz "trzeba wyczerpać procedury".
"Klauzula sumienia"? Dobre sobie.

Edytowane przez misio-gumisio
Czas edycji: 2014-07-26 o 13:05
misio-gumisio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 13:58   #305
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Jak bardzo jest bzdurna ta demagogia, to az chyba nie ma granic - on jej zgotowal los, jak gdyby to byl jedyny lekarz na swiecie

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Wlasnie takie zdjecia powinny byc w gazetach. Zeby wszyscy wiedzieli co to znaczy powazna wada plodu i mogli spokojnie bronic swoich przekonan o zakazie aborcji.
BTW czemu mozna robic wystawy antyaborcyjne ociekajace krwia a nie mozna pokazac zdjec "uratowanych " od aborcji dzieci ???
Eugenika zapachnialo - czyli uwazasz, ze tacy ludzie nie powinni zyc?


Cytat:
Napisane przez misio-gumisio Pokaż wiadomość
Fanatycy nie powinni być lekarzami.
Nie zgadzam się na mówienie mi co mam robić.
Nie chcę, żeby mnie zbawiano na siłę.

Ta bzdura pt "deklaracja sumienia" ma też drugie dno konsekwencji, o którym nikt nie myśli. To oczywiście bez porównania do tego koszmaru, który przeżyła ta kobieta.
Zabieg łyżeczkowania jamy macicy (bo tak się to nazywa) wykonuje się także przy poronieniach. Czasami im szybciej tym lepiej, bo martwe tkanki w organiźmie grożą stanem zapalnym i powikłaniami. Mi się przytrafiło. Za pierwszym razem był to taki szok i rozpacz, że dzięki Bogu w pewnym szpitalu, potraktowano mnie szybko i profesjonalnie.
Za drugim razem też była rozpacz, a do tego kompletny horror, jaki mi zafundowano w innym szpitalu, przeciągając mnie w nieskończoność krwawiącą, wyjącą z bólu - badano mnie ręcznie kilkanaście razy, pobierano krew, nie podawano środków przeciwbólowych itp itd., (nie będę wszystkiego opisywać, bo to potworna historia) bo jak powiedział jeden lekarz "trzeba wyczerpać procedury".
"Klauzula sumienia"? Dobre sobie.

Nie zgadzasz sie na mowienie Tobie co masz robic, ale roscisz sobie prawo do mowienia innym co maja robic
Wot, kwintesencja calego problemu.

(co oczywiscie nie zmienia faktu ze przykro mi z tytulu przezyc jakie mialas).
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 14:47   #306
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak bardzo jest bzdurna ta demagogia, to az chyba nie ma granic - on jej zgotowal los, jak gdyby to byl jedyny lekarz na swiecie
nie, nie jest to jedyny lekarz na swiecie ale akurat taki sie trafil tej kobiecie i to on dolozyl sie do jej tragedii

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Eugenika zapachnialo - czyli uwazasz, ze tacy ludzie nie powinni zyc?
Chyba chodzilo jej o to, ze prolifeowcy sa zaklamani. Bo przeciez oni az sie kolejkami ustawiaja do hospicjow by pomagac zdeformowanym i umierajacym dzieciom. Bo przeciez oni te tragedie z wlasnego doswiadczenia znaja a nie z reklam fundacji tvn... itd.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie zgadzasz sie na mowienie Tobie co masz robic, ale roscisz sobie prawo do mowienia innym co maja robic
Wot, kwintesencja calego problemu.
Jak lekarze chca sobie droge do nieba budowac na cierpieniu innych ludzi to niech to robia w swoich gabinetach prywatnych. Zobacyzmy jak im sie interes bedzie krecil. A jak kobieta wyladuje w szpitalu to nie dosc, ze w obliczu zyciowej tragedii to musi sie szarpac z nawiedzonymi.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!


Edytowane przez szien
Czas edycji: 2014-07-26 o 14:50
szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 16:07   #307
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Eugenika zapachnialo - czyli uwazasz, ze tacy ludzie nie powinni zyc?
Po pierwsze i najwazniejsze takie dzieci nie przezywaja bo nie maja na to szansy. Nawet nowoczesna aparatura nie pomoze.
I bardzo dziwie sie ze zapachnialo eugenika, w rzadnym z moich postow nie pisalam o niczym co by moglo cos takiego sugerowac.
Coz pewnie dlatego ze dla mnie wazniejsza jest jakosc zycia od czasu jego trwania. W tym konkretnym przypadku terminacja ciazy skrocilaby tylko cierpienie , przypominam ze jest to wada letalna czy uniemozliwiajaca przezycie a nie to co chca.nam wmowic fanatycy czyli usuniecie slodkiego rozowego bobaska.
A owe zdjecia bardzo sa potrzebne po to zeby uswiadomic czym jest swiadomosc noszenia umierajacego dziecka czym jest jego porod i pozegnanie z nim po smierci pelnej cierpienia po porodzie.
Bardzo tez brakuje mi historii pelnej milosci i ciepla z narodzin dziecka niezdolnego do zycia z perspektywy fanatykow
Nosz kurcze u nich sie nie zdarza czy tez w swej hipokryzji " pozbywaja sie" problemu?
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-26, 20:11   #308
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
Chyba chodzilo jej o to, ze prolifeowcy sa zaklamani. Bo przeciez oni az sie kolejkami ustawiaja do hospicjow by pomagac zdeformowanym i umierajacym dzieciom. Bo przeciez oni te tragedie z wlasnego doswiadczenia znaja a nie z reklam fundacji tvn... itd.
Nie, to prochoicowcy sa zaklamani z tego typu demagogia

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
Jak lekarze chca sobie droge do nieba budowac na cierpieniu innych ludzi to niech to robia w swoich gabinetach prywatnych. Zobacyzmy jak im sie interes bedzie krecil. A jak kobieta wyladuje w szpitalu to nie dosc, ze w obliczu zyciowej tragedii to musi sie szarpac z nawiedzonymi.
Jak rozumiem jakiekolwiek koszty utrzymania panstwowej sluzby zdrowia mieliby w takim przypadku ponosic tylko prochoicowcy?
Jesli tak, to be my guest
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 20:47   #309
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

gdy ten lekarz w mediach pokazał redaktorowi zdjęcia dziecka z podobną wadą zaraz Fronda i środowiska Pro Life zaatakowały że jak to tak (jak dla mnie szczyt bezczelności gdy sami w centrach miast robią wystawy właśnie antyaborcyjne i z ambon krzyczą że płody albo przerabia się na krem lub na śmieci wyrzuca) zdjęcie pokazywać, a takie zdjęcia należy pokazywać aby pokazać jak bezwzględni są obrońcy życia, bo co oni zrobili dla tak ciężko chorego dziecka?
matka tego dziecka powiedziała jasna, NIKT nie pomógł, a jedyna pomoc Chazana to zaproponowanie domowego hospicjum co jest kpiną.

jak nie raz pisałem, obrońcy życia powinni dupę ruszyć i tak jak aktywnie bronili Chazana to teraz powinni pokazać jak pomagają w hospicjach gdzie leżą dzieci, koleżanka była tam wolontariuszką jeden dzień, bo nie wytrzymała widząc te dzieci także takie malutkie które były warzywami, tego obrońcy życia nie widzą bo oni tam nie zaglądają, oni widzą tylko to co chcą widzieć, lub to co ksiądz każe im obserwować.

a teraz ten zakłamany doktorek krzyczy w mediach że ledwo go odwołali a już doszło do aborcji w tym szpitalu, jak mnie to wkurza że taki człowiek który nie jedno dziecko zabił teraz pierwszy rzuca kamieniem i rzuca w innych.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-26, 22:33   #310
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Skoro przeprowadzili aborcję to znaczy,że wraca normalność do tego szpitala w końcu. Skoro prawo dopuszcza aborcję w pojedyńczych przypadkach to gdy już takie się trafią lekarze powinni spełnić prośby rodziców. Ta decyzja sama w sobie już nie jest łatwa dla matki a tu jeszcze takie perturbacje.
W Wołominie wojewoda unieważnił uchwałę Rady Powiatu o obowiązywaniu klauzuli sumienia w tamtejszym szpitalu. W końcu Państwo działa a nie się tylko biernie przygląda.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 10:17   #311
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie, to prochoicowcy sa zaklamani z tego typu demagogia
w jaki sposob?

Przeczytaj sobie wywiad z poszkodowanymi rodzicami. Chazan nawet nosa nie pokazal, zaden z tych obroncow zycia nie zaoferowal pomocy, ksiadz ktory oglosil zbiorke pieniedzy na zaplate kary za Chazana tez nawet nie porozmawial z rodzicami. Wszyscy tacy pomocni, poki dziecko sie nie urodzi. A jak sie juz urodzi to niech ono i rodzina sie najzwyczajniej ....pierdzieli. Bo oni sumienie maja czyste, raczki umyte i amen.


Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak rozumiem jakiekolwiek koszty utrzymania panstwowej sluzby zdrowia mieliby w takim przypadku ponosic tylko prochoicowcy?
Jesli tak, to be my guest
Nie prochoicowcy tylko zdrowo myslacy ludzie. Kobieta ma prawo do aborcji w Polsce w trzech przypadkach, ktore i tak nie sa respektowane co jest okrutnym zartem.
Ludziom aborcja nie przeszkadzala w komunie. Nagle wszyscy swietobliwi. Jakby zrobic referendum to jestem pewna, ze ogolnodostepna aborcja by przeszla. Typowo polska mentalnosc, wszystko na pokaz a za uszami narobione.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!


Edytowane przez szien
Czas edycji: 2014-07-27 o 10:21
szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 10:35   #312
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
w jaki sposob?
W taki, ze sie probuje warunkowac posiadanie pogladow na podstawie wziecia odpowiedzialnosci za problemy innych.
Przykladowo (ekstremalnie, ale mechanizm taki sam): A mowi: nalezy odstrzelic niepelnosprawnych, B sie nie zgadza, A: jesli sie nie zgadzasz, to wez ich utrzymuj
Demagogia i tyle

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
Nie prochoicowcy tylko zdrowo myslacy ludzie. Kobieta ma prawo do aborcji w Polsce w trzech przypadkach, ktore i tak nie sa respektowane co jest okrutnym zartem.
Nie zadni zdrowo myslacy ludzie, lekarz ma takie samo prawo do nie wykonywania aborcji, co kobieta w tym przypadku do jej dostania. To nie powinien byc jego obowiazek szukac jej lekarza, ktory zabieg wykona, skoro panstwo daje jej to prawo, to NFZ powinien byc w stanie udzielic takich informacji, to bylby objaw zdrowego myslenia dopiero.

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
Ludziom aborcja nie przeszkadzala w komunie. Nagle wszyscy swietobliwi. Jakby zrobic referendum to jestem pewna, ze ogolnodostepna aborcja by przeszla. Typowo polska mentalnosc, wszystko na pokaz a za uszami narobione.
A jakie ludzie mieli mozliwosci zmieniania jakichkolwiek praw za komuny? Piszesz to jakby nie siedziala przy wladzy komunistyczna junta zarzadzana z Moskwy, tylko obywatele mogli wybierac przedstawicieli i zmienia prawo

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Skoro przeprowadzili aborcję to znaczy,że wraca normalność do tego szpitala w końcu. Skoro prawo dopuszcza aborcję w pojedyńczych przypadkach to gdy już takie się trafią lekarze powinni spełnić prośby rodziców. Ta decyzja sama w sobie już nie jest łatwa dla matki a tu jeszcze takie perturbacje.
W Wołominie wojewoda unieważnił uchwałę Rady Powiatu o obowiązywaniu klauzuli sumienia w tamtejszym szpitalu. W końcu Państwo działa a nie się tylko biernie przygląda.
No i wracamy do tego, jak ktos chce lamac prawa innych (w tym przypadku lekarzy), pod pozorem respektowania prawa
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 10:53   #313
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

W przyrzeczeniu lekarskim nie ma nic o prawie do odmowy wykonania zabiegu aborcji. Lekarz ma obowiązek wskazać innego lekarza, który wykona zabieg jeśli sam nie chce. Gdyby Chazan wskazał kogokolwiek to nie byłoby sprawy. Tylko tyle i aż tyle...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 11:09   #314
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
W przyrzeczeniu lekarskim nie ma nic o prawie do odmowy wykonania zabiegu aborcji.
Tym bardziej nie ma nic o obowiazku wykonywania aborcji Nie ma tez o decydowaniu o czymkolwiek ze wzgledu na taka czy inna jakosc zycia.
Jest za to o sluzeniu zyciu i zdrowiu ludzkiemu, jak sie to ma do zycia plodu?

W Konstytucji RP jest zagwarantowana wolnosc przekonan i proba narzucania lekarzom obowiazku wykonywania aborcji, to nic innego jak proba lamania ich praw zagwarantowanych przez Konstytucje

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Lekarz ma obowiązek wskazać innego lekarza, który wykona zabieg jeśli sam nie chce. Gdyby Chazan wskazał kogokolwiek to nie byłoby sprawy. Tylko tyle i aż tyle...
Z jakiej racji, z czego niby wynika ten obowiazek?
Jak to sie ma do gwarantowanej przez Konstytucje wolnosci pogladow/przekonan?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 11:27   #315
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Z czego wynika? Z ustawy.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 11:35   #316
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Wszystko jest w Ustawie o planowaniu rodziny z 1993r. Gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub gdy zagraża zdrowiu i życiu matki lub gdy badania prenatalne wykażą ciężkie i nieodwracalne choroby płodu aborcja jest przeprowadzana. Tak mówi prawo a za nie przestrzeganie prawa grozi prokurator - tu nie ma mowy o wolności poglądów.
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 11:50   #317
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Wszystko jest w Ustawie o planowaniu rodziny z 1993r. Gdy ciąża jest wynikiem gwałtu lub gdy zagraża zdrowiu i życiu matki lub gdy badania prenatalne wykażą ciężkie i nieodwracalne choroby płodu aborcja jest przeprowadzana. Tak mówi prawo a za nie przestrzeganie prawa grozi prokurator - tu nie ma mowy o wolności poglądów.
Bzdury pleciesz - ma prawo do zabiegu, a nie ma prawo zmuszac konkretnego lekarza. Skoro panstwo gwarantuje to prawo, to niech panstwo poda alternatywy
O tym, ze Twoja interpretacja jest zupelnie bledna swiadczy to, ze stoi w sprzecznosci z Konstytucja - tak a propos powolywania sie na to "co mowi prawo"
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 13:47   #318
abdomen robotnika syfona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 304
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Zgadzam się z Wyrakiem.

Też bym nie chciała, żeby ode mnie wymagano robienia czegoś co jest wbrew memu sumieniu.
Niektórzy ludzie chcieliby żyć jak im się podoba, ale nie ponosić przykrych konsekwencji. Najlepiej zwalić odpowiedzialność na kogoś innego. To nie doktor Chazan podjął decyzję o poczęciu dziecka.
Chazan oferował pomoc, która była zgodna z jego poglądami. Twierdzi, że misją lekarza jest ratowanie życia, a "wymuszali" na nim zrobienie czegoś, co on uważa za morderstwo.

Dla mnie to okropne, że zrobiono z niego potwora.
abdomen robotnika syfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 13:57   #319
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez abdomen robotnika syfona Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Wyrakiem.

Też bym nie chciała, żeby ode mnie wymagano robienia czegoś co jest wbrew memu sumieniu.
Niektórzy ludzie chcieliby żyć jak im się podoba, ale nie ponosić przykrych konsekwencji. Najlepiej zwalić odpowiedzialność na kogoś innego. To nie doktor Chazan podjął decyzję o poczęciu dziecka.
Chazan oferował pomoc, która była zgodna z jego poglądami. Twierdzi, że misją lekarza jest ratowanie życia, a "wymuszali" na nim zrobienie czegoś, co on uważa za morderstwo.

Dla mnie to okropne, że zrobiono z niego potwora.
Niektorzy ludzie maja bardzo czyste sumienie bo nieuzywane. Jak chazan. Najpierw doskrobal sie samochodow i willi. Pozniej pomyslal ze ma kase to moze...polityka wiec oglosil ze skrobanie jest zle i zrobil szopke. Szkoda ze kosztem nienarodzonego dziecka i jego matki. Sadystycznie oglaszal wszem i wobec ze wystarczy operacja WTF??? Wiedzac ze dziecko umrze w cierpieniu. Czy ten sadysta zaoferowal pomoc umierajacemu dziecku i jego matce. Nie stou sobie w blysku fleszy stary aborcjonista co buduje swoja polityczna kariere.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-27, 14:19   #320
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Dziwi mnie, że za granicą jakoś takich problemów lekarze nie mają, a jak nawet coś im się nie podoba to przeważnie robią inną specjalizację.

Poza tym Chazanowi ktoś kazał być ginekologiem? Skoro aborcja itd jest niezgodna z jego sumieniem to po jakiego grzyba szedł na tą specjalizację? Wiedział na co się decyduje wykonując ten zawód dziwne, że wcześniej to mu nie przeszladzało...

Nadaję z telefonu, mogę robić błędy
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 14:29   #321
abdomen robotnika syfona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 304
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Niektorzy ludzie maja bardzo czyste sumienie bo nieuzywane. Jak chazan. Najpierw doskrobal sie samochodow i willi. Pozniej pomyslal ze ma kase to moze...polityka wiec oglosil ze skrobanie jest zle i zrobil szopke. Szkoda ze kosztem nienarodzonego dziecka i jego matki. Sadystycznie oglaszal wszem i wobec ze wystarczy operacja WTF??? Wiedzac ze dziecko umrze w cierpieniu. Czy ten sadysta zaoferowal pomoc umierajacemu dziecku i jego matce. Nie stou sobie w blysku fleszy stary aborcjonista co buduje swoja polityczna kariere.

Człowiek się zmienia i zmieniają się jego poglądy. Z tego co mówi Chazan wynika, że te aborcje były błędami młodości. Przyznał się do swoich czynów i żałuje ich. Zbliżył się do Boga i chce żyć w zgodzie z nim. Jego sprawa.


Cytat:
Napisane przez marcinosz Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że za granicą jakoś takich problemów lekarze nie mają, a jak nawet coś im się nie podoba to przeważnie robią inną specjalizację.

Poza tym Chazanowi ktoś kazał być ginekologiem? Skoro aborcja itd jest niezgodna z jego sumieniem to po jakiego grzyba szedł na tą specjalizację? Wiedział na co się decyduje wykonując ten zawód dziwne, że wcześniej to mu nie przeszladzało...

Nadaję z telefonu, mogę robić błędy

Chciał być ginekologiem, więc jest. Jak jego poglądy komuś przeszkadzają to niech sobie idzie gdzieś indziej.
abdomen robotnika syfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 14:31   #322
201607061212
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 674
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Obawiam się, że skazując 3 osoby na cierpienie, rodziców i dziecko, od Boga się oddalił i to na sporą odległość

Nadaję z telefonu, mogę robić błędy
201607061212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 14:37   #323
abdomen robotnika syfona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 304
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez marcinosz Pokaż wiadomość
Obawiam się, że skazując 3 osoby na cierpienie, rodziców i dziecko, od Boga się oddalił i to na sporą odległość

Nadaję z telefonu, mogę robić błędy
Cierpienie jest wpisane w życie człowieka. Każdy dźwiga swój krzyż, a Chazanowi wcisnęli krzyże innych i jeszcze kamień dołożyli.
abdomen robotnika syfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 15:04   #324
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez abdomen robotnika syfona Pokaż wiadomość
Cierpienie jest wpisane w życie człowieka. Każdy dźwiga swój krzyż, a Chazanowi wcisnęli krzyże innych i jeszcze kamień dołożyli.
Niektorzy nie chca dzwigac swojego krzyza i cierpiec Chazan ich na to skazal.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 15:22   #325
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez abdomen robotnika syfona Pokaż wiadomość
Człowiek się zmienia i zmieniają się jego poglądy. Z tego co mówi Chazan wynika, że te aborcje były błędami młodości. Przyznał się do swoich czynów i żałuje ich. Zbliżył się do Boga i chce żyć w zgodzie z nim. Jego sprawa.





Chciał być ginekologiem, więc jest. Jak jego poglądy komuś przeszkadzają to niech sobie idzie gdzieś indziej.
Bledy mlodosci, czlowiek sie zmienia skrobal rowno zdrowe chore, ladne i brzydkie az sie doskrobal majatku.
Wg ciebie zbrodnia i zabojstwem jest kazda aborcja. Przeraza mnie z jaka lekkoscia i bezrefleksyjnoscia podchodzisz do tzw blediw mlodosci. Ot pozabijal soboe ale zrobil medialna szopke wiec jest ok...
Boje sie takich fanatykow....
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 16:36   #326
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez abdomen robotnika syfona Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Wyrakiem.

Też bym nie chciała, żeby ode mnie wymagano robienia czegoś co jest wbrew memu sumieniu.
Niektórzy ludzie chcieliby żyć jak im się podoba, ale nie ponosić przykrych konsekwencji. Najlepiej zwalić odpowiedzialność na kogoś innego. To nie doktor Chazan podjął decyzję o poczęciu dziecka.
Chazan oferował pomoc, która była zgodna z jego poglądami. Twierdzi, że misją lekarza jest ratowanie życia, a "wymuszali" na nim zrobienie czegoś, co on uważa za morderstwo.

Dla mnie to okropne, że zrobiono z niego potwora.
Ale jak wbrew sumieniu? Zobacz link który wkleilam wyżej. Ten sam doktor Ch. wykonał jakieś 110 aborcji. Wtedy sumienie nie gryzło a nagle zaczęło? Ojoj jaki biedaczek

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez abdomen robotnika syfona Pokaż wiadomość
Człowiek się zmienia i zmieniają się jego poglądy. Z tego co mówi Chazan wynika, że te aborcje były błędami młodości. Przyznał się do swoich czynów i żałuje ich. Zbliżył się do Boga i chce żyć w zgodzie z nim. Jego sprawa.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 16:49   #327
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Bledy mlodosci, czlowiek sie zmienia skrobal rowno zdrowe chore, ladne i brzydkie az sie doskrobal majatku.
Wg ciebie zbrodnia i zabojstwem jest kazda aborcja. Przeraza mnie z jaka lekkoscia i bezrefleksyjnoscia podchodzisz do tzw blediw mlodosci. Ot pozabijal soboe ale zrobil medialna szopke wiec jest ok...
Boje sie takich fanatykow....
Dokładnie. Poza tym, przynajmniej z tego co wiem, Chazan nie był nawet lekarzem prowadzącym, a klauzule sumienia zastosował jako dyrektor (co jest niedopuszczalne) i stwierdził, że pacjentka aborcji nie dokona i już. Złamał prawo i jeszcze mu za to brawo biją. Przerażające, naprawdę.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 17:57   #328
abdomen robotnika syfona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 304
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Niektorzy nie chca dzwigac swojego krzyza i cierpiec Chazan ich na to skazal.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Chyba nikt normalny nie chce cierpieć.
Chazan przed poczęciem dziecka nie gwarantował, że dziecko urodzi się zdrowe. A teraz dziecko jest ble, więc doktorze to Twój psi obowiązek wyskrobać.


Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
Bledy mlodosci, czlowiek sie zmienia skrobal rowno zdrowe chore, ladne i brzydkie az sie doskrobal majatku.
Wg ciebie zbrodnia i zabojstwem jest kazda aborcja. Przeraza mnie z jaka lekkoscia i bezrefleksyjnoscia podchodzisz do tzw blediw mlodosci. Ot pozabijal soboe ale zrobil medialna szopke wiec jest ok...
Boje sie takich fanatykow....
Wiem po sobie, że człowiek się zmienia i zmieniają się jego poglądy. Jeśli Ty masz te same od zawsze to dla mnie trochę dziwne, ale nie wykluczam, że rzeczywiście tak może być.

Czy jakby skrobał dalej to byłoby dobrze? Czy może powinien nie skrobać od początku?
Może był w pewnym sensie zmuszany, był pod czyimś silnym wpływem i nie miał jaj, żeby odmawiać? A może wtedy wydawało to mu się normalne, ale pewnego dnia zrozumiał, że to jest wbrew wierze, którą chciałby praktykować? Nie zawsze człowiek ma siłę aby przeciwstawić się temu co mu się nie widzi. Wybrał w końcu drogę, ale zostało to odebrane jako szopka w celu zrobienia kariery politycznej.
Został zwolniony z pracy, ludzie na nim psy wieszają, a media go oczerniają przy każdej okazji. Więc raczej ponosi pewne konsekwencje i nie wyobrażam sobie tego jak może się czuć człowiek, którego przedstawia się na całą Polskę jako sadystę i tego najgorszego.


Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Ale jak wbrew sumieniu? Zobacz link który wkleilam wyżej. Ten sam doktor Ch. wykonał jakieś 110 aborcji. Wtedy sumienie nie gryzło a nagle zaczęło? Ojoj jaki biedaczek

---------- Dopisano o 17:36 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------




Dla mnie to nie jest dziwne, że ktoś zaczyna postępować inaczej bo przemyślał swoje wcześniejsze zachowanie i doszedł do wniosku, że było złe. Aborcja jest promowana jako coś normalnego, do czego kobieta ma pełne prawo bo to jej ciało. Może Chazanowi też coś takiego wpojono, ale zaczął się nad tym zastanawiać i postanowił podjąć taką, a nie inną decyzję.


Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Dokładnie. Poza tym, przynajmniej z tego co wiem, Chazan nie był nawet lekarzem prowadzącym, a klauzule sumienia zastosował jako dyrektor (co jest niedopuszczalne) i stwierdził, że pacjentka aborcji nie dokona i już. Złamał prawo i jeszcze mu za to brawo biją. Przerażające, naprawdę.
Skoro nie był lekarzem prowadzącym to dlaczego w ogóle został w to wszystko wmieszany? Czyżby był niewygodną osobą, którą wypadałoby usunąć? Przecież aborcje muszą się odbywać akurat w szpitalu Świętej Rodziny, tak jak homo-tęcza musi stać akurat na Placu Zbawiciela.
abdomen robotnika syfona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 18:05   #329
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

Zastanawia mnie czy myslanie przychodzi tobie z trudem czy po prostu jestes fanatykiem a moze zarabiasz broniac sadysty w necie ?
Skrobal bo mu sie oplacalo. Nie mial jaj mial za to kase. Teraz stal sie swieta krowa dla fanatykow ktorzy po kosciolkach nielegalnie zbieraja dla niego kase za chwile ktoras z parti wystawi go na swojej liscie. Fanatycy juz sa gitowi zeby glosowac.
Przypominam ze wypowiadal sie nawet o tym e jakim poeazaniu ma zycie kobiety gdy mowil o ciazach pozamacicznych.
I hipokryta mogl przestac robic aborcje NIKT go do tego nie zmuszal zamiast tego zgotowal pieklo kobiecie zakazujac szantazem wykonania tej aborcji swoim podwladnym. W imie czego? Starozytnego sadystycznego boga. Ze znanych mi bogow tak okrutna jest jedynie Kali. Bo chrzescijanski bog nie wymaga az tyle krwii.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 18:09   #330
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Deklaracja wiary lekarzy

A mi się po prostu wydaje, że pracując w publicznym, podobno świeckim szpitalu lekarz ma obowiązek stosować się do przepisów prawa. Chazan to prawo i procedury nagiął, złamał i dostosował pod siebie. Tyle.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 22:49:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.