Mamy wrześniowe 2021 - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-02-19, 10:50   #1021
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Tak czytam i czytam .... Ja na prenatalne zapisałam się do szpitala na NFZ mi mówili że najpierw będzie USG potem krew ,te USG to już przez brzuch robią?

Ja idę 01.03 na kolejną wizytę do innego gin aby to była ostatnia zmiana i tak myślę że będzie to na styk przed tym 10 tyg bo przecież żaden mi karty nie założył ,obym się wyrobila 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie wczoraj było tylko przez brzuch.

Ale to żaden Ci nie założył karty, czy po prostu szukasz odpowiedniego lekarza?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 10:59   #1022
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
U mnie pobierali bezpośrednio przed i mam ostateczne wyniki dostać w ciągu 10 dni.

W USG wygląda to dobrze, powiedział że jak z krwi wyniki wyjdą ładne, to ryzyko będziemy mieć bardzo niskie. Oficjalnie zostałam przedatowana na 31 sierpnia, ale zostaję to z Wami
Do zrobienia dokładnych pomiarów musiał przejść na dopochwowe, bo ułożenie było mocno niesprzyjające. Do tego co najmniej do połówkowych mam brać duże dawki magnezu, bo macica jest spięta.

Aha, i walić "nie dowiadujemy, co będzie". Zapomniałam powiedzieć, bo przecież i tak niewiele na tym etapie widać, no i na koniec usłyszałam "jeśli ma pani przeczucia na chłopca, to ja się z panią na 90% zgadzam"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gratulacje, Theali!!!! I Patka też, bo też czytałam, że już jesteś po
Kurczę, też bym chciała jutro poznać płeć... W USG 3d powinno być widać
I coś czuję, że też będę zmieniać datę na wcześniejszą, ale mimo wszystko wrześniową.
U mnie w pierwszej ciąży od 12 tygodnia wyłącznie przez brzuch, a w tej ciąży już w 11 lekarka też zrobiła tylko przez brzuch (ale mam solidną niedowagę, to może mieć też znaczenie).
Odnośnie badań prenatalnych z krwi, chodzi Wam o pappe? Ja nie mam skierowania, przynajmniej na razie, i nie będę ich robić z własnej woli jeśli prowadząca nie zaleci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 11:38   #1023
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez monissskaa Pokaż wiadomość
Tak czytam i czytam .... Ja na prenatalne zapisałam się do szpitala na NFZ mi mówili że najpierw będzie USG potem krew ,te USG to już przez brzuch robią?

Ja idę 01.03 na kolejną wizytę do innego gin aby to była ostatnia zmiana i tak myślę że będzie to na styk przed tym 10 tyg bo przecież żaden mi karty nie założył ,obym się wyrobila 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój założył mi dopiero w tym tygodniu, jak dostał wyniki badań (czyli w 11+3 wg dat, 12+1 korygowane), ale na podstawie kartoteki wpisał datę rozpoczęcia opieki styczniową 7+3, korygowane 8+1).

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
U mnie w pierwszej ciąży od 12 tygodnia wyłącznie przez brzuch, a w tej ciąży już w 11 lekarka też zrobiła tylko przez brzuch (ale mam solidną niedowagę, to może mieć też znaczenie).
Odnośnie badań prenatalnych z krwi, chodzi Wam o pappe? Ja nie mam skierowania, przynajmniej na razie, i nie będę ich robić z własnej woli jeśli prowadząca nie zaleci
Test podwójny, pappa i wolne beta hcg. Mój prowadzący zaleca w każdej ciąży, zresztą już wcześniej braliśmy pod uwagę To znaczy nawet nad SANCO albo NIFTY się zastanawiałam, ale stwierdziliśmy, że zabolałoby jednak kieszeń i że rozważymy, gdyby z USG i pappy coś wyszło nie tak.

To ja z kolei mam spory nadbagaż i między innymi przez to obrazowanie jest trudne. Chociaż nie skomentował tego w ten sposób


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 11:56   #1024
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Mój założył mi dopiero w tym tygodniu, jak dostał wyniki badań (czyli w 11+3 wg dat, 12+1 korygowane), ale na podstawie kartoteki wpisał datę rozpoczęcia opieki styczniową 7+3, korygowane 8+1).


Test podwójny, pappa i wolne beta hcg. Mój prowadzący zaleca w każdej ciąży, zresztą już wcześniej braliśmy pod uwagę To znaczy nawet nad SANCO albo NIFTY się zastanawiałam, ale stwierdziliśmy, że zabolałoby jednak kieszeń i że rozważymy, gdyby z USG i pappy coś wyszło nie tak.

To ja z kolei mam spory nadbagaż i między innymi przez to obrazowanie jest trudne. Chociaż nie skomentował tego w ten sposób


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Możliwe, że moja lekarka czeka na wynik USG genetycznego zanim mi to zleci, albo nie ma tego w zwyczaju do pewnego wieku pacjentki - bo po 35 roku to chyba jest obowiązkowe badanie. Pierwszą ciążę prowadziłam w luxie i tam też mi nie zlecili nic poza USG 🤷☠♀️
Już się nie mogę doczekać jutra, a zarazem boję się więc dziś to chyba mnie czeka bezsenna noc
A odnośnie komentowania figury, to ja niestety notorycznie słyszę jakieś komentarze u lekarzy... Nic złośliwego, po prostu "jaka pani chuda" i nie mam z tym problemu (to po prostu stwierdzenie faktu), ale zarazem sądzę, że nie powinny mieć miejsca, o ile nie wynikają z troski o zdrowie i nie towarzyszą im pytania natury medycznej...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 11:58   #1025
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Mój założył mi dopiero w tym tygodniu, jak dostał wyniki badań (czyli w 11+3 wg dat, 12+1 korygowane), ale na podstawie kartoteki wpisał datę rozpoczęcia opieki styczniową 7+3, korygowane 8+1).


Test podwójny, pappa i wolne beta hcg. Mój prowadzący zaleca w każdej ciąży, zresztą już wcześniej braliśmy pod uwagę To znaczy nawet nad SANCO albo NIFTY się zastanawiałam, ale stwierdziliśmy, że zabolałoby jednak kieszeń i że rozważymy, gdyby z USG i pappy coś wyszło nie tak.

To ja z kolei mam spory nadbagaż i między innymi przez to obrazowanie jest trudne. Chociaż nie skomentował tego w ten sposób


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też z dodatkowymi kilogramami. Niestety. Tkanka tłuszczowa utrudnia obrazowanie USG.

W pierwszej ciąży musiałam przez to dwa razy połówkowe robić i kazał mi przychodzić na koniec tego czasu kiedy można zrobić.
Niestety pomiędzy ciążami tarczyca plus kp, brak opcji odchudzania zbytnio i teraz rozpoczynam z podobną wagą,więc już się na usg teraz umówiłam na 13 tydzień z plusem.

Od wczoraj biorę dupka tylko na wieczór i jakby trochę lepiej zołądkowo, ale nie chce zapeszać. Zgaga ciągle dokucza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 12:00   #1026
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez marijka0085 Pokaż wiadomość
Ja też z dodatkowymi kilogramami. Niestety. Tkanka tłuszczowa utrudnia obrazowanie USG.

W pierwszej ciąży musiałam przez to dwa razy połówkowe robić i kazał mi przychodzić na koniec tego czasu kiedy można zrobić.
Niestety pomiędzy ciążami tarczyca plus kp, brak opcji odchudzania zbytnio i teraz rozpoczynam z podobną wagą,więc już się na usg teraz umówiłam na 13 tydzień z plusem.

Od wczoraj biorę dupka tylko na wieczór i jakby trochę lepiej zołądkowo, ale nie chce zapeszać. Zgaga ciągle dokucza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja się cieszę, że przed ciążą udało mi się zejść chociaż tych 7 kilo względem wagi przed rokiem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 12:06   #1027
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Możliwe, że moja lekarka czeka na wynik USG genetycznego zanim mi to zleci, albo nie ma tego w zwyczaju do pewnego wieku pacjentki - bo po 35 roku to chyba jest obowiązkowe badanie. Pierwszą ciążę prowadziłam w luxie i tam też mi nie zlecili nic poza USG 🤷♀️
Ja się cieszę, że po tym USG do 10 tygodnia nie poszłam już w Luxmedzie na genetyczne. Dzisiejsze w porównaniu z tamtym to niebo a ziemia, dziś nic nie bolało, tylko momentami nieco większy ucisk poczułam (zwłaszcza jak pod koniec stwierdził, że sprawdzi jeszcze jajniki i musiał trochę pokręcić tą sondą). Jakbym miała powtórzyć to luxmedowe, tylko dłuższe (tamto trwało że trzy minuty), to chyba ryczałabym z bólu... Mimo że niby tamten lekarz też jest dobrym specjalistą No i w Luxmedzie pewnie dwadzieścia minut gapiłabym się w ścianę, bo do tej pory ani razu nie miałam podglądu na ekran. A tu cały czas widziałam, co się dzieje, cały czas wyjaśniał, co sprawdza, co gdzie jest... 🤩


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-02-19, 12:09   #1028
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ja się cieszę, że po tym USG do 10 tygodnia nie poszłam już w Luxmedzie na genetyczne. Dzisiejsze w porównaniu z tamtym to niebo a ziemia, dziś nic nie bolało, tylko momentami nieco większy ucisk poczułam (zwłaszcza jak pod koniec stwierdził, że sprawdzi jeszcze jajniki i musiał trochę pokręcić tą sondą). Jakbym miała powtórzyć to luxmedowe, tylko dłuższe (tamto trwało że trzy minuty), to chyba ryczałabym z bólu... Mimo że niby tamten lekarz też jest dobrym specjalistą No i w Luxmedzie pewnie dwadzieścia minut gapiłabym się w ścianę, bo do tej pory ani razu nie miałam podglądu na ekran. A tu cały czas widziałam, co się dzieje, cały czas wyjaśniał, co sprawdza, co gdzie jest... 🤩


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobra decyzja, oglądanie na żywo na USG to najlepsze momenty ciąży! Zaraz za ruchami dziecka w brzuchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 12:15   #1029
kghyt
Raczkowanie
 
Avatar kghyt
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 411
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
U mnie pobierali bezpośrednio przed i mam ostateczne wyniki dostać w ciągu 10 dni.

W USG wygląda to dobrze, powiedział że jak z krwi wyniki wyjdą ładne, to ryzyko będziemy mieć bardzo niskie. Oficjalnie zostałam przedatowana na 31 sierpnia, ale zostaję to z Wami
Do zrobienia dokładnych pomiarów musiał przejść na dopochwowe, bo ułożenie było mocno niesprzyjające. Do tego co najmniej do połówkowych mam brać duże dawki magnezu, bo macica jest spięta.

Aha, i walić "nie dowiadujemy, co będzie". Zapomniałam powiedzieć, bo przecież i tak niewiele na tym etapie widać, no i na koniec usłyszałam "jeśli ma pani przeczucia na chłopca, to ja się z panią na 90% zgadzam"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Gratulacje !!!
No to teraz możesz zaczynać szał zakupów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
kghyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 15:02   #1030
tlenekcynku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja już po wizycie, wszystko okej, bobo ma 5,1cm 12 tydzień.

Dziewczyny powiedzcie mi czy jest ktoras, która nie robi geneycznego usg 1 trymestru?
Mój lekarz wprost powiedział, że odkąd jest zakaz aborcji w Pl, to raczej jego pacjentki nie robią tego badania. I że to tylko będzie działać zle na głowę kobiety (np. Świadomość chorego dziecka u jego donoszenie)
Zaczelam się stresować, czy realnie jest możliwość jakiejś trisomii, skoro rodzice bobo zdrowi, mlodzi (ja jestem przed 30, maz lekko po), żadnych genetycznych chorób w rodzinach itp? Jak wy do tego podchodzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tlenekcynku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 15:14   #1031
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Gratuluję udanych wizyt 🥳🥳

Ja dziś stwierdziłam że niestety ale moje spodnie są już mi przyciasne 😭 w robocie cały dzień siedziałam z odpiętym guzikiem 😬

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-19, 15:23   #1032
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Gratuluję udanych wizyt

U mnie prenatalne usg jest robione w ten sam dzień co krew i po kilku dniach konsultacja z genetykiem.

Moim zdaniem warto robić te badania, mimo że prawo do ewentualnej aborcji się zmieniło. I nie chodzi o to żeby cala ciążę się stresowac tylko o to żeby wybrać placówkę o wysokim stopniu referencyjnosci, gdzie będziemy wraz z dzieckiem otoczone należytą opieką.

Coś jeszcze chcialam napisać i amnezja...

Kupilam 2 pary super legginsów ciążowych z Biedry w koszu z przecenami. Czarne i szare, każde po 12zł.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 15:40   #1033
alleyezonme
Zakorzenienie
 
Avatar alleyezonme
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 18 915
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie, wszystko okej, bobo ma 5,1cm 12 tydzień.

Dziewczyny powiedzcie mi czy jest ktoras, która nie robi geneycznego usg 1 trymestru?
Mój lekarz wprost powiedział, że odkąd jest zakaz aborcji w Pl, to raczej jego pacjentki nie robią tego badania. I że to tylko będzie działać zle na głowę kobiety (np. Świadomość chorego dziecka u jego donoszenie)
Zaczelam się stresować, czy realnie jest możliwość jakiejś trisomii, skoro rodzice bobo zdrowi, mlodzi (ja jestem przed 30, maz lekko po), żadnych genetycznych chorób w rodzinach itp? Jak wy do tego podchodzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja niestety mam taki przypadek w bliskim otoczeniu więc wszystko jest realne moim zdaniem.

Ja te badania robię i nawet jakoś nie przyszło mi do głowy żeby ich nie robić 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jeśli życie to chwila, wykorzystam tą chwilę - tyle

alleyezonme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 15:48   #1034
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie, wszystko okej, bobo ma 5,1cm 12 tydzień.

Dziewczyny powiedzcie mi czy jest ktoras, która nie robi geneycznego usg 1 trymestru?
Mój lekarz wprost powiedział, że odkąd jest zakaz aborcji w Pl, to raczej jego pacjentki nie robią tego badania. I że to tylko będzie działać zle na głowę kobiety (np. Świadomość chorego dziecka u jego donoszenie)
Zaczelam się stresować, czy realnie jest możliwość jakiejś trisomii, skoro rodzice bobo zdrowi, mlodzi (ja jestem przed 30, maz lekko po), żadnych genetycznych chorób w rodzinach itp? Jak wy do tego podchodzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja i tak nie brałabym pod uwagę terminacji, ale chcę wiedzieć wszystko co można wiedzieć na dany moment, żebyśmy się mogli przygotować. Dziwię się trochę, że Twój lekarz do tego nie zachęca, tak jak dziewczyny pisały, może to też wpływać na wybór szpitala itd

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 15:53   #1035
truskawaka
Rozeznanie
 
Avatar truskawaka
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 531
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie, wszystko okej, bobo ma 5,1cm 12 tydzień.

Dziewczyny powiedzcie mi czy jest ktoras, która nie robi geneycznego usg 1 trymestru?
Mój lekarz wprost powiedział, że odkąd jest zakaz aborcji w Pl, to raczej jego pacjentki nie robią tego badania. I że to tylko będzie działać zle na głowę kobiety (np. Świadomość chorego dziecka u jego donoszenie)
Zaczelam się stresować, czy realnie jest możliwość jakiejś trisomii, skoro rodzice bobo zdrowi, mlodzi (ja jestem przed 30, maz lekko po), żadnych genetycznych chorób w rodzinach itp? Jak wy do tego podchodzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Zależnie od poglądów, wiedza daje możliwość przygotowania się przynajmniej teoretycznego nt danej choroby albo cóż, granice zamknięte nie są, wiec jeśli ktoś jest zdecydowany to raczej nic ten zakaz nie zmienia. Także szczerze mówiąc dziwi mnie zaniechanie badań z tego powodu.

Są osoby, które już wcześniej nie robiły i na pewno są osoby, które wola nie wiedzieć, wiec zależy do której grupy się zalicza.

Niestety zdecydowana większość trisomi jest przypadkowa, bez żadnych mutacji u rodziców, wiec zdrowi rodzice niczego nie gwarantują.
truskawaka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 16:03   #1036
MONIKA1850
Zakorzenienie
 
Avatar MONIKA1850
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Brusy
Wiadomości: 7 214
GG do MONIKA1850 Send a message via Skype™ to MONIKA1850
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez truskawaka Pokaż wiadomość
Zależnie od poglądów, wiedza daje możliwość przygotowania się przynajmniej teoretycznego nt danej choroby albo cóż, granice zamknięte nie są, wiec jeśli ktoś jest zdecydowany to raczej nic ten zakaz nie zmienia. Także szczerze mówiąc dziwi mnie zaniechanie badań z tego powodu.

Są osoby, które już wcześniej nie robiły i na pewno są osoby, które wola nie wiedzieć, wiec zależy do której grupy się zalicza.

Niestety zdecydowana większość trisomi jest przypadkowa, bez żadnych mutacji u rodziców, wiec zdrowi rodzice niczego nie gwarantują.
Dokladnie tak. U nas tak było. Nasz syn byl tym wlasnie "losowym" dzieckiem z dodatkowym chromosomem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MONIKA1850 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 16:10   #1037
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie, wszystko okej, bobo ma 5,1cm 12 tydzień.

Dziewczyny powiedzcie mi czy jest ktoras, która nie robi geneycznego usg 1 trymestru?
Mój lekarz wprost powiedział, że odkąd jest zakaz aborcji w Pl, to raczej jego pacjentki nie robią tego badania. I że to tylko będzie działać zle na głowę kobiety (np. Świadomość chorego dziecka u jego donoszenie)
Zaczelam się stresować, czy realnie jest możliwość jakiejś trisomii, skoro rodzice bobo zdrowi, mlodzi (ja jestem przed 30, maz lekko po), żadnych genetycznych chorób w rodzinach itp? Jak wy do tego podchodzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak to jakimś artykule ostatnio mi minęło - najwięcej dzieci z trisomiami (w liczbach bezwzględnych) rodzą kobiety młodsze niż 35 lat, bo ogólnie rodzą najwięcej dzieci.

Moim zdaniem zawsze warto wiedzieć raczej niż nie wiedzieć. Kwestia przygotowania pod kątem medycznym (wybór szpitala, może wczesne leczenie) i psychicznym (możliwość przygotowania się na to, z czym będzie się mieć do czynienia, poznania możliwości, również konsultacji z dobrym psychologiem czy psychiatrą).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 16:50   #1038
marijka0085
Zadomowienie
 
Avatar marijka0085
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 1 062
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Oczywiście zawsze to decyzja kobiety, nikt do badań nie zmusza.
Pamiętajmy że badanie USG to nie tylko ocena ryzyka.
Mi w pierwszej ciąży właśnie podczas tego badania wykryto początek małowodzia. Dzięki szybkiej diagnostyce skoczyło się na piciu dużej ilości wody ( pamiętam że nie mogłam zmieścić bo to było prawie 4-5l na dzień ) i to wystarczyło.
Także moim zdaniem warto.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marijka0085 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 16:51   #1039
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Mnie przekonuje też to, że pappa pozwala przewidzieć późniejsze problemy z łożyskiem i odpowiednio wcześnie zacząć działać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-02-19, 17:18   #1040
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
U mnie pobierali bezpośrednio przed i mam ostateczne wyniki dostać w ciągu 10 dni.

W USG wygląda to dobrze, powiedział że jak z krwi wyniki wyjdą ładne, to ryzyko będziemy mieć bardzo niskie. Oficjalnie zostałam przedatowana na 31 sierpnia, ale zostaję to z Wami
Do zrobienia dokładnych pomiarów musiał przejść na dopochwowe, bo ułożenie było mocno niesprzyjające. Do tego co najmniej do połówkowych mam brać duże dawki magnezu, bo macica jest spięta.

Aha, i walić "nie dowiadujemy, co będzie". Zapomniałam powiedzieć, bo przecież i tak niewiele na tym etapie widać, no i na koniec usłyszałam "jeśli ma pani przeczucia na chłopca, to ja się z panią na 90% zgadzam"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super że wszystko ok jeszcze nie gratuluję chłopca, bo trochę za wcześnie, ale mogę powiedzieć, że chłopcy są fajni
Jak tak mierzą ciśnienie i ważą to o kant d... Więc tym się akurat nie ma co przejmować.
Wg tego co mówił mi kiedyś lekarz pobranie krwi powinno być tego samego dnia co USG, nie ważne czy przed, czy po. Ale badania z tego samego dnia są najbardziej wiarygodne. Nie wiem czemu w wielu miejscach chcą to rozbijać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:00 ---------- Poprzedni post napisano o 18:56 ----------

Cytat:
Napisane przez runawaytrain Pokaż wiadomość
Gratulacje, Theali!!!! I Patka też, bo też czytałam, że już jesteś po
Kurczę, też bym chciała jutro poznać płeć... W USG 3d powinno być widać
I coś czuję, że też będę zmieniać datę na wcześniejszą, ale mimo wszystko wrześniową.
U mnie w pierwszej ciąży od 12 tygodnia wyłącznie przez brzuch, a w tej ciąży już w 11 lekarka też zrobiła tylko przez brzuch (ale mam solidną niedowagę, to może mieć też znaczenie).
Odnośnie badań prenatalnych z krwi, chodzi Wam o pappe? Ja nie mam skierowania, przynajmniej na razie, i nie będę ich robić z własnej woli jeśli prowadząca nie zaleci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też nie. Będę się dowiadywać, czy w abonamencie mam tylko USG czy też pappę. Jeśli pappy nie mam to będę ją robić tylko wtedy jak się okaże, że są wskazania, bo mi nie zależy na matematycznej ocenie ryzyka a na konkrecie a konkret to nifty, sanco, amniopunkcja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:00 ----------

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie, wszystko okej, bobo ma 5,1cm 12 tydzień.

Dziewczyny powiedzcie mi czy jest ktoras, która nie robi geneycznego usg 1 trymestru?
Mój lekarz wprost powiedział, że odkąd jest zakaz aborcji w Pl, to raczej jego pacjentki nie robią tego badania. I że to tylko będzie działać zle na głowę kobiety (np. Świadomość chorego dziecka u jego donoszenie)
Zaczelam się stresować, czy realnie jest możliwość jakiejś trisomii, skoro rodzice bobo zdrowi, mlodzi (ja jestem przed 30, maz lekko po), żadnych genetycznych chorób w rodzinach itp? Jak wy do tego podchodzicie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ogólnie u mnie jest tak. USG robię, bo jest bardziej dokładne i dłuższe. Robię z abonamentu w luxmedzie, ale w placówce współpracujacej, w której miałam tego typu badania w poprzedniej ciąży robione, bonu mnie w placówce luxmedu nie ma takiej możliwości, więc o to jak będą wyglądały i czy będę zadowolona, czy olana się nie martwię. Według infolinii Luxmedu moje badania mają obejmować i USG, i pappę, czyli będzie ciekawie.
Ale w obecnej sytuacji rozumiem kobiety, które nie chcą iść na prenatalne. Sama idę z ciężkim sercem, tylko dlatego że mogą wyjść wady które śmiertelne nie są, ale którymi trzeba będzie się zająć i to być może zanim dziecko się urodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

A możliwość jakichś wad genetycznych zawsze jest, to wcale nie jest kwestia wieku, ale różnych czynników, również dziedzicznych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 17:19   #1041
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Jak tak mierzą ciśnienie i ważą to o kant d... Więc tym się akurat nie ma co przejmować.
Dla świętego spokoju chyba zacznę znów prowadzić dzienniczek ciśnień.

A ważyć i tak się ważę prawie codziennie, nawyk. W powtarzalnych warunkach, rano, w samej bieliźnie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2021-02-19 o 17:21
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 17:21   #1042
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Ja wciąż zdycham. Dziś rano było tak źle, że TŻ musiał brać wolne w pracy, bo nie ogarnęłabym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 17:26   #1043
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Michiru bido

Ja badania robię, ponieważ z jednej strony chce mieć spokojną głowę, że wszystko jest w porządku z dzieckiem (albo przygotować się właśnie gdyby wyszły jakieś nieprawidłowości), a z drugiej właśnie z tego powodu, co napisała theali odnośnie problemów z łożyskiem

Theali a powiedz mi jak i co ile mierzyłaś sobie ciśnienie? Mi lekarz zalecił prowadzenie właśnie takiego dzienniczka, a ja w sumie zapomniałam dopytać co ile to robić, bo w sumie zawsze miałam ciśnienie w normie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 17:35   #1044
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

[1=f88fd72a1baff1f55628bb9 023d16cbac19cdced_65c0250 28a53e;88524361]Theali a powiedz mi jak i co ile mierzyłaś sobie ciśnienie? Mi lekarz zalecił prowadzenie właśnie takiego dzienniczka, a ja w sumie zapomniałam dopytać co ile to robić, bo w sumie zawsze miałam ciśnienie w normie [/QUOTE]

Od rodzinnej miałam przykaz dwa razy dziennie, w miarę możliwości o względnie stałych porach. Zawsze na tej samej ręce, ciśnieniomierz lepiej naramienny niż na nadgarstek (ale elektroniczny na luzie może być, zresztą w gabinetach teraz też przeważnie elektroniczne mają).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 17:56   #1045
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 11 372
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Od rodzinnej miałam przykaz dwa razy dziennie, w miarę możliwości o względnie stałych porach. Zawsze na tej samej ręce, ciśnieniomierz lepiej naramienny niż na nadgarstek (ale elektroniczny na luzie może być, zresztą w gabinetach teraz też przeważnie elektroniczne mają).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za wyjaśnienie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
f88fd72a1baff1f55628bb9023d16cbac19cdced_65c025028a53e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 18:37   #1046
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Taki dzienniczek to na pewno dobry pomysł, jeśli już wiadomo że z ciśnieniem jest wszystko ok. Ja to samo robię, ale z cukrem. Na razie zrezygnowałam z diety cukrzycowej i mierzę jedząc jak jem, czyli bardzo marnie ale to, co w miarę jestem w stanie. Jak zaczną być odchyły, jak cukier zacznie mi spadać za bardzo to wtedy będę się stosować do diety. Zastanawianie się, co mi wolno, kiedy i tak ledwo co jestem w stanie zjeść, było ponad moje siły na obecną chwilę.

Z wagą jestem do przodu 9.5kg w stosunku do tego, ile ważyłam 1.5 roku temu, bo nie udało mi się jeszcze zrzucić wszystkiego po poprzedniej ciąży z rozmiaru S przeskoczyłam głównie na rozmiar L.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 18:45   #1047
runawaytrain
Rozeznanie
 
Avatar runawaytrain
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 566
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
Ja wciąż zdycham. Dziś rano było tak źle, że TŻ musiał brać wolne w pracy, bo nie ogarnęłabym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Masakra, współczuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
runawaytrain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 20:51   #1048
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

OMG, my kobiety to jednak jesteśmy....
Przy ostatnim porodzie miałam jakiś problem z łożyskiem i trzeba było wykonać zabieg ręcznego wydobycia łożyska (tej części co została) i teraz sobie ubzdurałam, że przy tym porodzie też będą takie problemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 21:16   #1049
tlenekcynku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 170
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez Michiru Pokaż wiadomość
OMG, my kobiety to jednak jesteśmy....
Przy ostatnim porodzie miałam jakiś problem z łożyskiem i trzeba było wykonać zabieg ręcznego wydobycia łożyska (tej części co została) i teraz sobie ubzdurałam, że przy tym porodzie też będą takie problemy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzeba wierzyć że wszystko będzie dobrze tym razem!

Dziewczyny które biora duphaston: do którego tc macie brać? Ja myślałam że lekarz mi dzis go odstawi (12 tc, nie ma plamien juz od ok miesiaca), ale powiedział że profilaktycznie mam go dalej brac (czyli min przez kolejne 3 tyg, bo wtedy mam kontrole)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tlenekcynku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-19, 21:20   #1050
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Mamy wrześniowe 2021

Cytat:
Napisane przez tlenekcynku Pokaż wiadomość
Trzeba wierzyć że wszystko będzie dobrze tym razem!

Dziewczyny które biora duphaston: do którego tc macie brać? Ja myślałam że lekarz mi dzis go odstawi (12 tc, nie ma plamien juz od ok miesiaca), ale powiedział że profilaktycznie mam go dalej brac (czyli min przez kolejne 3 tyg, bo wtedy mam kontrole)?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój powiedział, że do 20tc utrzymany luteinę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-10 16:08:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:34.