pytanie o Ryanair - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-12-09, 16:58   #1
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453

pytanie o Ryanair


W grudniu lece w odwiedziny do TZ do Anglii. Ryanairem nie leciałam jeszcze (leciałam 2 razy EasyJetem) i w związku z tym mam pytanie - jak wygladają opłaty w tej linii? Czytam na stronie informacje na ten temat, ale niezbyt rozumię co tam pisze . czy wszelkie opłaty (np. za bagaż) sa juz uwzglednione w cenie rezerwacji za która zapłacę czy płaci się je dodatkowo na lotnisku.

Przeczytałam:

-Obowiazuja oplaty dodatkowe za nastepujace uslugi: odprawa na lotnisku, przewóz bagazu odprawianego (limit 15 kg od osoby, zakaz laczenia limitów bagazu), nadbagaz – zobacz ‘Warunki i Postanowienia’ aby uzyskac szczególowe informacje


i dalej:

Pasażerowie podróżujący w ramach rezerwacji z odprawionym bagażem są obowiązani dokonać odprawy na lotnisku i uiścić opłatę za odprawę na lotnisku w wysokości 2 £/3 € (może to być także odpowiednia kwota w walucie lokalnej) od osoby za lot w jedną stronę.


i


Każdy pasażer dokonujący odprawy na lotnisku jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za odprawę na lotnisku w wysokości 2 £/3 € (może to być także odpowiednia kwota w walucie lokalnej), która jest płatna w chwili rezerwacji lotu.


Więc jak to w końcu jest? Rezerwuję, płace i mam już wszystko opłacone, czy jeszcze coś płace na lotnisku?








__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 17:10   #2
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: pytanie o Ryanair

do ceny podstawowej musisz doliczyc oplaty lotniskowe i chyba vat. Ale cala cena ''wyskakuje'' Ci odrazu. Pamietaj tylko, zeby KONIECZNIE zaznaczyc, ile masz bagazu. jezeli jedna torbe do odprawy to zaznacz jedna sztuke. Nie liczac podrecznego oczywiscie. Jets to koszt o ile dobrze pamietam 7funtow.W wizzair jest juz to wliczone w cene biletu.
Pamietam, ze raz nie zaznaczylam ile mam bagazu i odeslano mnie do informacji, gdzie stalam jakies 30min w dlugiej kolejce aby doplacic te cholerne 7f.

A co do oplat uiszczanych na lotnisku to pierwsze slysze.... Ostatnio latalam Ryanem jakies 1,5 - 2 miesiace temu <zreszta latam bardzo czesto> i w zyciu nie bawilam sie w jakies doplacanie (oprocz tego bagazu) na lotnisku. Zreszta Hosenko pomysl jaki by musial byc mlyn jezeli codzi o organizacje. Jaky tak kazdy musial gdzies cos doplacic na miejscu

edit: zreszta masz na dole napisane, ze oplate uiszcza sie w chwili rezerwacji biletu no i moim zdaniem to wszystko co wkleilas powyzej zalicza sie wlasnie do ''oplat lotniskowych''.
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 17:13   #3
Daenerys
Wtajemniczenie
 
Avatar Daenerys
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kiedys Wlkp teraz Eng
Wiadomości: 2 898
Dot.: pytanie o Ryanair

Hosenko lecialam Ryanairem w zeszlym miesiacu i po kupieniu biletu za nic juz nie placilam na lotnisku. Lecialam z Ang do Pl i spowrotem.

Poza tym skad wzielas te cytaty?
(tzn z ich strony pewnie)
Co za bzdury.

Nie martw sie, po zakupie bletu za nic sie nie placi - bo nie sadze zeby zmienili cos w przeciagu 2 tygodni.
__________________




Daenerys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 17:14   #4
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
do ceny podstawowej musisz doliczyc oplaty lotniskowe i chyba vat. Ale cala cena ''wyskakuje'' Ci odrazu. Pamietaj tylko, zeby KONIECZNIE zaznaczyc, ile masz bagazu. jezeli jedna torbe do odprawy to zaznacz jedna sztuke. Nie liczac podrecznego oczywiscie. Jets to koszt o ile dobrze pamietam 7funtow.W wizzair jest juz to wliczone w cene biletu.
Pamietam, ze raz nie zaznaczylam ile mam bagazu i odeslano mnie do informacji, gdzie stalam jakies 30min w dlugiej kolejce aby doplacic te cholerne 7f.

A co do oplat uiszczanych na lotnisku to pierwsze slysze.... Ostatnio latalam Ryanem jakies 1,5 - 2 miesiace temu <zreszta latam bardzo czesto> i w zyciu nie bawilam sie w jakies doplacanie (oprocz tego bagazu) na lotnisku. Zreszta Hosenko pomysl jaki by musial byc mlyn jezeli codzi o organizacje. Jaky tak kazdy musial gdzies cos doplacic na miejscu

edit: zreszta masz na dole napisane, ze oplate uiszcza sie w chwili rezerwacji biletu no i moim zdaniem to wszystko co wkleilas powyzej zalicza sie wlasnie do ''oplat lotniskowych''.
Liczyłam na Ciebie

Czyli ta kwota która "wyskakuje" po wybraniu dat przelotów to jest ta wyjściowa??

Mi pojawiło się 251,36 --> czy tyle zapłace, czy do tego jeszcze gdzies tam dalej doliczają bagaż itp??

Daenerys : to z ich strony oczywiście

__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 17:16   #5
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: pytanie o Ryanair

to nie zadne bzdury, bo wlasnie te uslugi zawiera w sobie cena biletu, ale tak jak juz napisalam i co Hosenka zreszta wkleila - oplate uiszczamy w chwili rezerwacji biletu





Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
która jest płatna w chwili rezerwacji lotu.











edit

no to sie nie przeliczylas

Hosenko jak podasz mi date i miejsce wylotu to Ci sprawdze bo nie wiem o ktorym momecie ''wyjsciowym'' mowisz.....chyba,z e rozbierzesz mi cene na czynniki pierwsze ( tam jest wszystko wlasnie podliczone, ile za co) to bede Ci mogla odpowiedziec
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 17:20   #6
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: pytanie o Ryanair

I jeszcze jedno pytanie:


co tu wpisać?

Numer telefonu pasażera odpowiedzialnego

Numer telefonu komórkowego pasażera odpowiedzialnego

Numer telefonu osoby zastępującej pasażera odpowiedzialnego



Dodam jeszcze, że nie tylko pierwszy raz lece ta linią ale też pierwszy raz sama rezerwuję lot (i płace ) - wcześniej robił to TZ, stąd moje pytania.

I jeszcze jedno odnośnie płatności: czy jest możłiwość podania numeru KONTA z którego maja pobrać pieniadze, czy tylko numer KARTY kredytowej lub Electron?

Aniu: wpisłam daty: 27.12 z Rzeszowa i 7.01 z Bristolu. To 250 zł pojaiwa się jako całkowity koszt, ale dalej doczytałam o "dodatkowych" opłatach i nie wiem czy to rzeczywiście ten całkowity koszt czy nie
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 17:24   #7
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: pytanie o Ryanair

wpisz tylko swoj numer telefonu...ja w kazde pole wpisuje ten sam...
I musisz wpisac numer karty, date odkad jest karta wazna i kiedy jej waznosc sie konczy - validate from i expiry date. No i trzy ostatnie cyferki z tylu karty I nie musi to byc koniecznie karta kredytowa, moze byc zwykla platnicza. Zreszta to tez masz do wyboru. Masz tam chyba wszystkie opcje - Visa, Visaelectron, mastercard, Maestro itp, itd....
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-12-09, 17:34   #8
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: pytanie o Ryanair

ok, cena wyjsciowa to 251,36 i klikasz confirm flights.
Po czym wyskakuje Ci - passanger details gdzie wpisujesz swoje dane i obok masz okienko - how many bags to check in? czyli ile sztuk bagazu do odprawy - tam musisz zaznaczyc jedna sztuke ( o ile taka masz, bo zakladam, ze oprocz podrecznego masz jeszcze jedna glowna walizke lub torbe). I wlasnie ja tego nie zaznaczylam i musialam doplacac..wrrrrrrrrrr. Ok, idziem dalej dalej klikasz NO, bo po co Ci pierwszenstwo w wejsciu na poklad za dodatkowa oplate.
I travel Insurance czyli ubezpieczenie....ja zawsze wybieram opcje No travel Insurance wierzac, ze co ma byc to bedzie. I oplata wynosi zero

I wychodzi nam, ze do ceny poczatkowej 251,36 doplacasz 72zlocisze za bagaz. I to juz cena calkowita
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 17:35   #9
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: pytanie o Ryanair

Dzięki
Muszę więc jutro wpłacić kasę na konto do którego mam karte bo chciałam zapłacić podając numer konta oszczędnościowego (a do niego nie ma karty), ale skoro numer karty jest potrzebny to musze tak zrobic.

No własnie do tego formularza doszłam i w tym momencie "zgłupiałam" widzac te dodatkowe koszty, bo myślałam że one już są w tym "całkowitym koszcie" i postanowiłam zapytać tutaj

Czyli radzisz żeby nie pąłcić tego ubezpieczenia??

No i skąd im wyszło 72 zł za bagaż, skoro pisze że za bagaż 2 funty (czyli 10 zl) Chyba ze znowu coś źle doczytałam
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 17:36   #10
AniaWila
BAN stały
 
Avatar AniaWila
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 638
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Dzięki
Muszę więc jutro wpłacić kasę na konto do którego mam karte bo chciałam zapłacić podając numer konta oszczędnościowego (a do niego nie ma karty), ale skoro numer karty jest potrzebny to musze tak zrobic

spoko, spoko do uslug

no chyba nie masz wyjscia musisz podac dane z karty. I spiesz sie jutro, zeby cena nie podskoczyla
AniaWila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-09, 17:42   #11
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez AniaWila Pokaż wiadomość
spoko, spoko do uslug

no chyba nie masz wyjscia musisz podac dane z karty. I spiesz sie jutro, zeby cena nie podskoczyla

No własnie Choć gdybym w czwartek rezerwowała, to by mnie objela promocja, że do Bristolu od 51 zł Ale chyba nie bede ryzykować bo jeszcze się okaże że miejsc już nie ma no i cena powrotu może być wyższa niż teraz
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-12, 22:38   #12
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: pytanie o Ryanair

jezeli bagaz przekroczy dopuszczlana wage to doplaasz za kazdy nadprogramowy kilogram rozne linie roznie maja nie pamietam jak ma ryanair podreczny chyba 10 i tego nie mozesz przekroczyc raczej a glowny 20 albo 15 nie pamietam nie latam czesto
pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 12:11   #13
Erin
Raczkowanie
 
Avatar Erin
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gdańsk/Warrington
Wiadomości: 158
Dot.: pytanie o Ryanair

Waga bagazu w Ryanairze to 15kg (i 10kg podrczny). Ostatnio jak lecialam, to okazalo sie ze mam 17kg...myslalam ze to "przejdzie" ale niemily pan kazal mi sie przepakowac ale z tego co wiem...16-16,5 kg da sie przemycic A podrecznego to nigdy nie ważą, wiec tam zawsze wkładam najcięższe rzeczy
Erin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 13:59   #14
agusia1981
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 1 996
Dot.: pytanie o Ryanair

A mi ostatnio zważyli podręczny!!!! Pierwszy raz, ale zważyli. Dodam dla przestrogi, że dzieje się tak czasami we Wrocławiu.
A bagaż ważył 18!! Facet na to - ooooooooo to to nie przejdzie. A my, że drugi mamy lekki - 6 kg, więc ułaskawiony powiedział, by przepakować po 12 i wtedy da bilety. Także mieliśmy chwilowo laptopa i książki razem ze schabem, ale po odprawie pozmienialiśmy. Dobrze, że torebki na ramieniu nie zauważył
Także we Wrocławiu radzę do 12 kg!!
agusia1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 18:59   #15
Erin
Raczkowanie
 
Avatar Erin
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Gdańsk/Warrington
Wiadomości: 158
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez agusia1981 Pokaż wiadomość
A mi ostatnio zważyli podręczny!!!! Pierwszy raz, ale zważyli. Dodam dla przestrogi, że dzieje się tak czasami we Wrocławiu.
A bagaż ważył 18!! Facet na to - ooooooooo to to nie przejdzie. A my, że drugi mamy lekki - 6 kg, więc ułaskawiony powiedział, by przepakować po 12 i wtedy da bilety. Także mieliśmy chwilowo laptopa i książki razem ze schabem, ale po odprawie pozmienialiśmy. Dobrze, że torebki na ramieniu nie zauważył
Także we Wrocławiu radzę do 12 kg!!
heehe to niezle ja bym sie pewnie podłamała chwilowo.. na szczecie POKI CO nie ważą na lotnisku w Gdańsku.. ale widzę, ze robi się niebezpiecznie
Erin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 20:23   #16
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: pytanie o Ryanair

Kurcze straszycie

Dotąd latałam EasyJetem - tam nie ma żadnych ograniczeń wagowych podręcznego, ważny jest tylko rozmiar - aby zmieściła się na pólkę nad fotelami.

No i rejestrowany 15 kg (w EasyJet 20 kg) - przeciez ja się nie zabiorę z wszystkim co planuje kupić
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 07:24   #17
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: pytanie o Ryanair

Dobrze ze od nowego roku WSZYTSKIE linie lotnicze majá obowiázek podawac cene juz z oplatami. Nie bedzie rozczarowania ze bilet na poczatku kosztuje "FUNTA"a na koncu okazuje sie ze trzeba zaplacic kilkadziesiát razy wiécej

Cytat:
Napisane przez Erin Pokaż wiadomość
Waga bagazu w Ryanairze to 15kg (i 10kg podrczny). Ostatnio jak lecialam, to okazalo sie ze mam 17kg...myslalam ze to "przejdzie" ale niemily pan kazal mi sie przepakowac ale z tego co wiem...16-16,5 kg da sie przemycic A podrecznego to nigdy nie ważą, wiec tam zawsze wkładam najcięższe rzeczy

Cytat:
Napisane przez agusia1981 Pokaż wiadomość
A mi ostatnio zważyli podręczny!!!! Pierwszy raz, ale zważyli. Dodam dla przestrogi, że dzieje się tak czasami we Wrocławiu.
A bagaż ważył 18!! Facet na to - ooooooooo to to nie przejdzie. A my, że drugi mamy lekki - 6 kg, więc ułaskawiony powiedział, by przepakować po 12 i wtedy da bilety. Także mieliśmy chwilowo laptopa i książki razem ze schabem, ale po odprawie pozmienialiśmy. Dobrze, że torebki na ramieniu nie zauważył
Także we Wrocławiu radzę do 12 kg!!
Zalezy na kogo sié trafi..Ja za 1 razem jak lecialam (z Wroclawia!)
Mialam 20 kilo a moza bylo 15 i mily pan kazal mi przelozyc tylko 2kg i z 18 mnie przyjál bez problemu-nie musialam nic doplacac itd.
Ostatnio mialam 16 z hakiem ale tez nic nikt nie mówil
Tak jak mówie-zalezy na kogo sié trafi..
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 08:36   #18
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
Dobrze ze od nowego roku WSZYTSKIE linie lotnicze majá obowiázek podawac cene juz z oplatami. Nie bedzie rozczarowania ze bilet na poczatku kosztuje "FUNTA"a na koncu okazuje sie ze trzeba zaplacic kilkadziesiát razy wiécej
No to Ryanair nie podaje od razu
Na początku pokazały mis ię ceny: 99 do Bristolu i 1 zł do Rzeszowa, dalej: niby "końcowa" 250zł a potem przy kupowaniu nagle się okazuje że jeszcze 72 za 1 bagaż (ew. express boarding i ubezpieczenie). Mnie w sumie kosztował ok 370 zł, bo kupowałam w biurze podrózy, więc zapłaciłam jeszcze 30 zł prowizji. Ale i tak uważam że nieśłychanie tanio
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 09:02   #19
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
No to Ryanair nie podaje od razu
Na początku pokazały mis ię ceny: 99 do Bristolu i 1 zł do Rzeszowa, dalej: niby "końcowa" 250zł a potem przy kupowaniu nagle się okazuje że jeszcze 72 za 1 bagaż (ew. express boarding i ubezpieczenie). Mnie w sumie kosztował ok 370 zł, bo kupowałam w biurze podrózy, więc zapłaciłam jeszcze 30 zł prowizji. Ale i tak uważam że nieśłychanie tanio
Linie lotnicze maja obowiazek podawac cene z wliczonym juz VATem i oplatami lotniskowymi Ubezpieczenie i bagaz to "extras"

Poza tym czasem zdarza sie, ze podczas samego rezerwowania biletu cena w miedzyczasie sie zmieni - od podjecia decyzji do zakupu w 5 minut moze wzrosnac ale tez i spasc i linie lotnicze tez o tym informuja. Normalny cyrk
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-14, 09:08   #20
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
Linie lotnicze maja obowiazek podawac cene z wliczonym juz VATem i oplatami lotniskowymi Ubezpieczenie i bagaz to "extras"
Tak,ale od nowego roku
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
No to Ryanair nie podaje od razu
Na początku pokazały mis ię ceny: 99 do Bristolu i 1 zł do Rzeszowa, dalej: niby "końcowa" 250zł a potem przy kupowaniu nagle się okazuje że jeszcze 72 za 1 bagaż (ew. express boarding i ubezpieczenie). Mnie w sumie kosztował ok 370 zł, bo kupowałam w biurze podrózy, więc zapłaciłam jeszcze 30 zł prowizji. Ale i tak uważam że nieśłychanie tanio
tak jak wyzej
Hosenko dosc tanio kupilas ten bilet..
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 09:34   #21
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość

Hosenko dosc tanio kupilas ten bilet..
wg mnie bardzo tanio W lutym jak leciałam to TZ zapłacił ponad 1000 zł
A w EasyJetcie jak sprawdzałam to wyszło 660 zł + pewnei reszta opłat
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 09:54   #22
Lovely_Girl
Wtajemniczenie
 
Avatar Lovely_Girl
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Guildford/Wroclaw
Wiadomości: 2 151
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
wg mnie bardzo tanio W lutym jak leciałam to TZ zapłacił ponad 1000 zł
A w EasyJetcie jak sprawdzałam to wyszło 660 zł + pewnei reszta opłat
jesli to jest ta data którá widze w Twoim opisie to dopiero jestem w szoku Baaardzo tanioo
__________________
~SZCZÉSLIWA
Lovely_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 09:58   #23
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez Lovely_Girl Pokaż wiadomość
jesli to jest ta data którá widze w Twoim opisie to dopiero jestem w szoku Baaardzo tanioo
Tak, to TA data

Tez byłam w szoku
Poczatkowo patrzyłam na EasyJet (z Krakowa), ale przypomnialam sobie że TZ mówił, że od niedawna jest tez połaczenie do Bristolu z Rzeszowa. Nie wiedział jaka linia, ale weszłam na strone lotniska, na linie i tam znalazłam. Jak zobaczyłam cenę, to
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 09:03   #24
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: pytanie o Ryanair

dziewczyny jestem calkiem zielona a chcialam orientacyjnie sprawdzic cene biletu ze szczecina do londynu obojetnie czy luton czy stanisted... mniej wiecej w lipcu.. jak sprawdzic? wyskakują mi kiedy latają ale nigdzie nie moge dobrac sie do cen pomocy
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 10:28   #25
AfroJAzz
Rozeznanie
 
Avatar AfroJAzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: DUBLIN
Wiadomości: 909
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez LiCzBa_Pi Pokaż wiadomość
dziewczyny jestem calkiem zielona a chcialam orientacyjnie sprawdzic cene biletu ze szczecina do londynu obojetnie czy luton czy stanisted... mniej wiecej w lipcu.. jak sprawdzic? wyskakują mi kiedy latają ale nigdzie nie moge dobrac sie do cen pomocy
to bardzo proste
http://www.bookryanair.com/skysales/FRSelect.aspx
nie sadze zebys miala klopto zeby zobaczyc cene
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg untitled.jpg (9,9 KB, 7 załadowań)
__________________
AfroJAzz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:45   #26
jannet21
Raczkowanie
 
Avatar jannet21
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 355
Dot.: pytanie o Ryanair

Dziewczyny mam pytanko. W marcu z mezem lecimy do Anglii do znajomych, ktorzy poprosili zebysmy przywiezli im papierosy. Czy ograniczenie, ze 200 szt papierosów na osobe dalej obowiązuje? w ktorym bagazu moge to przewiezc? podrecznym czy rejestrowanym?
jannet21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 21:16   #27
LiCzBa_Pi
Raczkowanie
 
Avatar LiCzBa_Pi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 324
Dot.: pytanie o Ryanair

dziekuje Ci bardzo AfroJAzz
LiCzBa_Pi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-24, 20:38   #28
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez jannet21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanko. W marcu z mezem lecimy do Anglii do znajomych, ktorzy poprosili zebysmy przywiezli im papierosy. Czy ograniczenie, ze 200 szt papierosów na osobe dalej obowiązuje? w ktorym bagazu moge to przewiezc? podrecznym czy rejestrowanym?

Generalnie możesz jeden karton miec w podrecznym i jeden w głównym. Choc moj tż przewozi co pol roku za jednym razem 7 kartownów w bagazu podrecznym i jeszcze nigdy go nie złapali
Dobrze jest np dwa kartony owinac dobrze folia aluminiowa i wszystkie kartony ułozyc w jednosc miedzy ubraniamy wtedy im ciezko wykryc co to jest. Jak porozkładasz po całym bagazu to moga cie złapać.
__________________
25.07.2009 - Nasz Cudowny Dzień - Ślub

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200304251135.png

17.11.2010 urodził sie nasz Skarbek
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 18:00   #29
marthinisa
Rozeznanie
 
Avatar marthinisa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: zielono mi
Wiadomości: 883
Dot.: pytanie o Ryanair

A propos Ryanaira to w tamtym roku lecieliśmy tymi liniami do Londynu i nie moglismy narzekać nie dość że lot taki krótki to jeszcze i tani - za dwa bilety zapłaciliśmy 70E ale bez bagażu rejestrowanego.
W tym roku udało mi się kupić kolejne okropnie tanie bilety - do Nicei tym razem.
Czy któraś korzystała z usług tego przewoźnika na innych trasach niż do Polski czy Wlk Brytanii?
__________________
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia.

Wystarczy nie umierać.



Woody Allen
marthinisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 06:03   #30
niuniaaa86
Zadomowienie
 
Avatar niuniaaa86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: to tu, to tam...
Wiadomości: 1 428
Dot.: pytanie o Ryanair

Cytat:
Napisane przez Sysunia_d Pokaż wiadomość
Generalnie możesz jeden karton miec w podrecznym i jeden w głównym. Choc moj tż przewozi co pol roku za jednym razem 7 kartownów w bagazu podrecznym i jeszcze nigdy go nie złapali
Dobrze jest np dwa kartony owinac dobrze folia aluminiowa i wszystkie kartony ułozyc w jednosc miedzy ubraniamy wtedy im ciezko wykryc co to jest. Jak porozkładasz po całym bagazu to moga cie złapać.
jak Cie wezma do kontroli na lotnisku docelowym to i tak wszystko znajda
ryzyk-fizyk
niuniaaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:58.