Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009) - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-04, 14:40   #2071
DDosiek
Wtajemniczenie
 
Avatar DDosiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 2 310
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

[
Ja też oddam teściową, komu, komu? Kurze pościera, pieluchy poprasuje, i kupi chińskie, bo organiczne muśliny za twarde, przyniesie kotlety w swoich garnkach, za prywatną klinikę zapłaci, żeby tylko nie rodzić w domu, dziecko uspokoi smoczkiem, żeby matka miała chwilę wytchnienia, dopoi rumiankiem na zdrowie, znajdzie specjalistę od każdej dziecięcej choroby, którą wywróży ze zdjęcia, i obkupi każdego malucha w całą kolekcję szałowych ciuchów, polecam!!!



Trzymam kciuki za Naduśkę i życzę, aby szybko znalazła się przyczyna, a dziewczynka wyrosła!!!![/QUOTE]
No, jeśli można wybrac z załączonych opcji kilka, akilka odrzucić, to ja sie zamienię na moją, która do dzis (Nadia ma prawie 3 miechy), a ona nadal nieporęcznie mąłą na ręce bierze, przebrać koszulki nie umie, a poza tym wiecznie opowieda, jak to dzieci uczyła w szkole i jak to nauczy Nadię wszystkiego. I juz widze jak rocznemu dzieciowi wpycha długopis w rączkę A na chrzciny w moje rodzinne strony nie pojedzie bo ...(i tu padaja absurdalne powody), a poza tym obejrzy zdjęcia w albumie i to tak jakby tam była. Gdyby nie to, ze potrzebuje opieki nad małą godzine dziennie jak ja wychodze do pracy, a maz jeszcze nie wrócił,, to bym sobie ajchętniej darowała spotkania z nią. Ostatnio była na spacereze , pogoda piekna, ciplutko, a ona po 45 minutach mi mówi, że nie da już dłużej rady, a poza tym pewnie zaraz zacznie padać... Dodam, że nic jej nie jest i poszła potem oglądać tv. A sama zaproponowała w czym może mi pomóc (bo 2 dni wczesniej była jej siostra i pytała jak moja teściowa mi pomaga)

Cytat:
Napisane przez Kikunia81 Pokaż wiadomość
No i nic się nie chwalisz?


Za to w ciąży najbardziej troszczyła się o moją wagę, zamiast pytać jak się czuję pytała ile już przytyłam. Jak mówiłam ile to za każdym razem mnie pocieszała, choć wcale tego nie potrzebowałam
A no jakos tak wyszło, że zapomniałam sie pochwalić. A i tak leenia na brzuchu nie cierrpi.

Moja w ciąży obiecywała pomoc. Skończyło sie na tym, że jak mnie widziała niosąca miske z praniem to krzyczała, żebym nie dźwigała, ale nawet nie raczyła mi pomóc wywieszać. Tak samo z zakupami. Miałam 5 siatek, a ona mi tylko drzwi otworzyła i uraczyła radami złotymi typu: nie dźwigaj wszystkich na raz, najlepiej to idź na dwie tury.
I w ogóle coraz bardziej mi na nerwy działa.

I dziękuje za zyczenia zdrówka dla małej i prosze o kolejne kciuki, bo mała od godziny śpi i budzi sie po 10 minutach z płaczem...
__________________
Nadia Anastazja 06.09.2009 godz. 02.10 (2550g, 52cm)


moje różności
moje decoupage
preferencje
serwetki na wymianę
DDosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 16:10   #2072
Nika1980
Zakorzenienie
 
Avatar Nika1980
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: domek z czerwonym dachem
Wiadomości: 5 176
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Lena strasznie plakala w koncu usnela w moich ramionach i lezalam z nia w naszym lozku , teraz sama tam spi...biedna...dokucza jej ta szczepionka...
ciekawe co bedzie wieczorem jak wyjdziemy do kina...juz mi sie wydaje , ze nie wyjdziemy no trudno...a moze jak pospi to sie bedzie lepiej czula?


Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość


Mały klocuszek z Lenki

No i gratulacje pierwszych szczepień!

A tę wysypkę to Mała ma tylko na buzi czy jeszcze gdzieś? I jak dokładnie wygląda?

Mój Jasiek śpi też tylko na prawym poliku (nie obracamy go na boczki ze względu na bioderka), ale znalazłam info, że tak często bywa i jak dziecko zacznie siadać, to będzie lepiej. Ważne jest tylko, by w ciągu dnia przekręcało główkę w odwrotną stronę. Karmienie, noszenie na rękach, leżenie na brzuszku to ułatwia.


A moje dziecko po zmianie pieluchy o 4 rano rozpoczęło w łóżeczku sesję podrywania mamusi na uśmiechy i gruchanie


PS. Wszystkiego najlepszego z okazji imienin dla córci Tequillki
klocuszek normalnie rosnace dziecko calkiem prawidlowo i mam jest z tego bardzo dumna !

wysypke ma na buzi glownie i troszke na ramionkach , to byly takie czerowne pryszczyki, teraz po kuracji rumiankiem i kremem bepanthen sa w kolorze skory i prawie ich nie widac tylko jak sie dotknie skorki to je czuc...

zmykam! milego weekendu!!!

PS to ja mam cudowna tesciowa - po porodzie bylau nas 10 dni- robila wszystko : gotowala , sprztala, prala- nie dala mi sie niczego dotknac , musialam tylko mala karmic i lezec, a dzis wlasnie do nas jedzie , zebysmy mogli do tego kina wyjsc i zostanie do niedzieli to jutro pojde z mezem na zakupy a ona zostanie z Lena... i wogole super z niej babka!
__________________
Lena Johanna, 6.10.2009, 16.25 , 3635gr, 50cm

Okruszek rosnie tp: 28 marzec 2012

http://lbdf.lilypie.com/fVxPp2.png

Edytowane przez Nika1980
Czas edycji: 2009-12-04 o 16:13
Nika1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 16:35   #2073
tery i suzy
Raczkowanie
 
Avatar tery i suzy
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wiedeń
Wiadomości: 189
GG do tery i suzy
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Gratulacje dla nowej mamusi Witamy Cie na swiecie Malgosiu!!!! P.S. Malgosia jest przeslodka
__________________
URODZIŁEŚ SIĘ 19 WRZEŚNIA... TEGO DNIA ŚWIAT NA CHWILĘ STANĄŁ W MIEJSCU... OD WTEDY NIC JUŻ NIE JEST TAKIE SAMO... KOCHAMY CIĘ SYNECZKU...

NASZ SLUB : AMOR OMNIA VINCIT...
tery i suzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 17:14   #2074
bea83
Rozeznanie
 
Avatar bea83
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 551
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Cytat:
Napisane przez DDosiek Pokaż wiadomość
Tak patrzę na Małgosię i chyba se zmajstruję drugie. A co!

Dziś kot zwymiotował rano w łazience, a maż przybiegł mnie budzić i jak dziecko kwili: Dosiek, zrób coś, kot nażygał i nie moge wejść do łazienki!!! " ło matko...
No to trzymam kciuki za szybkie zaciążenie Będziemy cię wspierać przez te 9 miesięcy aż do porodu Daj znać jak już będziesz zafasolkowana

A z tekstu męża się posikałam
__________________
Jesteśmy małżeństwem

Mój synek - Szymon

Moja córeczka Natalia - ur. 29.09.2009 3680 g / 57 cm
http://www.suwaczek.pl/cache/a7c86e5c1c.png
bea83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 17:28   #2075
kashin
Raczkowanie
 
Avatar kashin
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 413
GG do kashin
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Juhuuuuu! Aliisanko, Małgosiu - wszystkiego najlepszego w nowym życiu! Słodki maluszek

Tequillla dziękuję
Podziwiam Cię i zazdroszczę samozaparcia, że chce Ci się wstawać w nocy i ściągać pokarm. Robiłam tak w pierwszym miesiącu po porodzie. Później nastąpiła eskalacja zmęczenia i stwierdziłam, że nie ma się co zarzynać i że w nocy najlepiej się śpi. Spanie w dzień wychodzi mi, jak się okazuje, tylko w ciąży.
dla Basi z okazji Barbórki!

Cytat:
Napisane przez Tequillla Pokaż wiadomość
co do maskotek dla dziecka, my kupujemy np takie http://www.maskotkowo.pl/galeria21.html , http://sklep.maskotkowo.pl/index.php...k-i-muchomorek , http://sklep.maskotkowo.pl/index.php...podenkach-20cm . Nic nie miga i nie gada, ale tyle w nich ciepła, a ile radości- zwłaszcza dla rodziców
Wow, fantastyczne! Szkoda, że wcześniej tego nie widziałam. Jutro idziemy na roczek i szukałam właśnie czegoś mało krzykliwego i raczej cichego. Najchętniej podarowałabym pluszaka z Kalimby, ale Dominik to już duży chłopak i zafascynowany motoryzacją, więc dostanie dźwig z Ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30062039

Martusiu, Kiziu - duuużo radości w kolejnych trymestrach! niech Igor i Kacper rosną zdrowo i niech zaskarbiają sobie serca wszystkich ludzi, z którymi się zetkną
Kizia za kartkę, w dodatku z moim ulubionym zdjęciem!
Ja nie wiem czy po FitoMixie czy ogólnie z powodu diety, ale moja kołdra czasem aż furkocze

DDosiek nie strasz! Odkąd zwiększyłam laktację Tyśce zwiększają się szpareczki w fałdkach a i ilość tych ostatnich stale się zwiększa. Jest pogodna i przybierała dotąd 600g miesięcznie, co się pediatrze podobało
Mam nadzieję, że marudność Nadii to chwilowy brak humoru tylko i że skończy się tylko na jednym małym, bezbolesnym ukłuciu.
A tak w ogóle to się wpieniam, jak słyszę, że dziecko powinno ważyć tyle a tyle. Przecież dzieci się różnią od siebie, tak jak dorośli. Nie wszystkie muszą być słodkimi pulpecikami, niektóre mogą być drobniejsze.

Cytat:
Napisane przez DDosiek Pokaż wiadomość
Kika, jakby mojego męża to spotkało to bym musiała sprzatać i kupe dziecka i wymiociny męża Dziś kot zwymiotował rano w łazience, a maż przybiegł mnie budzić i jak dziecko kwili: Dosiek, zrób coś, kot nażygał i nie moge wejść do łazienki!!! " ło matko...
Ehehehe Proszę o więcej!

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
noooo gnojka samego na brzuchu na kanapie zostawić nie mogę, opanował skubaniec przewracanie z brzucha na plecy
widzę, że już kolejne dziecko tak potrafi
Epidemia!
Pinky, poślizgu tylko pozazdrościć. I zapału Użycz jednego i drugiego, bo mi TŻ uschnie albo mu co wybuchnie...

Nika ja też po cc a susza jak na Saharze...
No i pewnie ze masz śliczne dziecko! Cieszę się razem z Tobą z tego pierwszego świadomego uśmiechu

Cytat:
Napisane przez Kikunia81 Pokaż wiadomość
I zapomniałam napisać o dzisiejszej nocy. Nie dość, że mały nie chciał zasnąć wczoraj wieczorem, usnął dopiero o 21, to jeszcze obudził się o 3, zjadł i spać nie chciał, ulewało mu się, marudził, przemieszczał się w łóżeczku, więc tłukliśmy się razem w łóżku do 6. Już jest za duży, żeby spać na poduszce, więc położyłam go sobie na brzuchu, ale ciągle się przebudzałam, bo albo nakryłam go kołdrą albo wydawało mi się, że przysunął buzię do mojej piersi i się dusi i tak w kółko. Nie wyspałam się wcale dzisiaj Mam nadzieję, że pójdzie spać popołudniu, a ja z nim, olewam spacer. Mało tego, nie wiem jak to zrobiłam, ale przewijając go w nocy zgubiłam kupę z pieluszki, która spadła na podłogę, a ja zaspana nie zauważyłam. Za to o 6, kiedy odkładałam go do łóżeczka wdepłam w nią gołą stopą... bleeee. Poratowałam się mokrymi chusteczkami.
leżę i kwiczę

Też olałam spacer. po wczorajszym tak odreagowywała przez pół wieczoru, ze dzisiaj egoistycznie chcę mieć relaks.

Aniago25 jak moja córa zaczyna miauczeć to już wiadomo że nie ma zmiłuj i trzeba kręgosłup prostować, bo nadchodzi czas zabawiania Przywykam powoli do jej dziennej aktywności. Gdyby nie to, że daje pospać w nocy, to pewnie nie byłabym taka chętna do zabawy.

Eloteteie
Nasz maluch ma na razie jakieś 59 cm, więc póki co w mamę wzrostem nie idzie zbyt szybko. Ale pożyjemy - zobaczymy, może za chwilę wystrzeli. Właściwie to nie wiem czy bym chciała aby była wysoka tak jak ja. Zawsze się wkurzam, bo spodnie tylko w Zarze mogę na siebie dostać. Z drugiej strony nie mam problemów z sięgnięciem czegoś z najwyższej półki a i na koncertach jest miło wszystko widzieć...

Matylda z okazji ukończenia 3-ego miesiąca zrobiła nam dwa prezenty. Po pierwsze obróciła się na plecki. Po drugie - chwycila mnie za kciuki i podniosła się do pozycji siedzącej. Podobnie jak Nadia ddośkowa kula się jak ją się położy na brzuszku - bo tego nie lubi. Ale siadanie jej się strasznie podobało

Cytat:
Napisane przez eloteteie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie - czy Wasze dzieci już rwą się do siadania?
Bo Majka mnie męczy i cały czas chce trenować siadanie - łapie mnie za kciuki i się podnosi do góry. Jak robię jej przerwę, bo wydaje mi się, że się zmęczy to marudzi i chce trenować dalej.
Nie wiem czy to nie za wcześnie...[/B]
Jak już dwie to robią, to chyba nie za szybko, co?

Dobrym źródłem wapnia jest np.: sezam, suszone figi, migdały, jarmuż, wodorosty, zielony groszek, pełnoziarniste pieczywo, kukurydza, słonecznik, marchewki, tofu, siemię lniane, mak, jabłka, amarantus i gruboziarniste kasze. To lepsze źródło wapnia niż z nabiału, bo bez nasyconych kwasów tłuszczowych i białka zwierzęcego, które wypłukuje wapń.

Dzisiaj znów ma anielski humorek i nawet spała ze 2 h, ale po wczorajszych harcach mam podrapany cyc, jakby 50% krwi miała szatańskiej. Dziecko Rosemary?
Idę zobaczyć, co też diabelskiego wyleciało właśnie do jej pieluchy
__________________
Lord, help me be the person my dog thinks I am...

Edytowane przez kashin
Czas edycji: 2009-12-04 o 17:31
kashin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 17:34   #2076
kashin
Raczkowanie
 
Avatar kashin
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bruksela
Wiadomości: 413
GG do kashin
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Juhuuuuu! Aliisanko, Małgosiu - wszystkiego najlepszego w nowym życiu! Słodki maluszek

Tequillla dziękuję
Podziwiam Cię i zazdroszczę samozaparcia, że chce Ci się wstawać w nocy i ściągać pokarm. Robiłam tak w pierwszym miesiącu po porodzie. Później nastąpiła eskalacja zmęczenia i stwierdziłam, że nie ma się co zarzynać i że w nocy najlepiej się śpi. Spanie w dzień wychodzi mi, jak się okazuje, tylko w ciąży.
dla Basi z okazji Barbórki!

Cytat:
Napisane przez Tequillla Pokaż wiadomość
co do maskotek dla dziecka, my kupujemy np takie http://www.maskotkowo.pl/galeria21.html , http://sklep.maskotkowo.pl/index.php...k-i-muchomorek , http://sklep.maskotkowo.pl/index.php...podenkach-20cm . Nic nie miga i nie gada, ale tyle w nich ciepła, a ile radości- zwłaszcza dla rodziców
Wow, fantastyczne! Szkoda, że wcześniej tego nie widziałam. Jutro idziemy na roczek i szukałam właśnie czegoś mało krzykliwego i raczej cichego. Najchętniej podarowałabym pluszaka z Kalimby, ale Dominik to już duży chłopak i zafascynowany motoryzacją, więc dostanie dźwig z Ikei http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30062039

Martusiu, Kiziu - duuużo radości w kolejnych trymestrach! niech Igor i Kacper rosną zdrowo i niech zaskarbiają sobie serca wszystkich ludzi, z którymi się zetkną
Kizia za kartkę, w dodatku z moim ulubionym zdjęciem!
Ja nie wiem czy po FitoMixie czy ogólnie z powodu diety, ale moja czasem kołdra aż furkocze

DDosiek nie strasz! Odkąd zwiększyłam laktację Tyśce zwiększają się szpareczki w fałdkach a i ilość tych ostatnich stale się zwiększa. Jest pogodna i przybierała dotąd 600g miesięcznie, co się pediatrze podobało
Mam nadzieję, że marudność Nadii to chwilowy brak humoru tylko i że skończy się tylko na jednym małym, bezbolesnym ukłuciu.
A tak w ogóle to się wpieniam, jak słyszę, że dziecko powinno ważyć tyle a tyle. Przecież dzieci się różnią od siebie, tak jak dorośli. Nie wszystkie muszą być słodkimi pulpecikami, niektóre mogą być drobniejsze.

Cytat:
Napisane przez DDosiek Pokaż wiadomość
Kika, jakby mojego męża to spotkało to bym musiała sprzatać i kupe dziecka i wymiociny męża Dziś kot zwymiotował rano w łazience, a maż przybiegł mnie budzić i jak dziecko kwili: Dosiek, zrób coś, kot nażygał i nie moge wejść do łazienki!!! " ło matko...
Ehehehe Proszę o więcej!

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
noooo gnojka samego na brzuchu na kanapie zostawić nie mogę, opanował skubaniec przewracanie z brzucha na plecy
widzę, że już kolejne dziecko tak potrafi
Epidemia!
Pinky, poślizgu tylko pozazdrościć. I zapału Użycz jednego i drugiego, bo mi TŻ uschnie albo mu co wybuchnie...

Nika ja też po cc a susza jak na Saharze...
No i pewnie ze masz śliczne dziecko! Cieszę się razem z Tobą z tego pierwszego świadomego uśmiechu

Cytat:
Napisane przez Kikunia81 Pokaż wiadomość
I zapomniałam napisać o dzisiejszej nocy. Nie dość, że mały nie chciał zasnąć wczoraj wieczorem, usnął dopiero o 21, to jeszcze obudził się o 3, zjadł i spać nie chciał, ulewało mu się, marudził, przemieszczał się w łóżeczku, więc tłukliśmy się razem w łóżku do 6. Już jest za duży, żeby spać na poduszce, więc położyłam go sobie na brzuchu, ale ciągle się przebudzałam, bo albo nakryłam go kołdrą albo wydawało mi się, że przysunął buzię do mojej piersi i się dusi i tak w kółko. Nie wyspałam się wcale dzisiaj Mam nadzieję, że pójdzie spać popołudniu, a ja z nim, olewam spacer. Mało tego, nie wiem jak to zrobiłam, ale przewijając go w nocy zgubiłam kupę z pieluszki, która spadła na podłogę, a ja zaspana nie zauważyłam. Za to o 6, kiedy odkładałam go do łóżeczka wdepłam w nią gołą stopą... bleeee. Poratowałam się mokrymi chusteczkami.
leżę i kwiczę

Też olałam spacer. po wczorajszym tak odreagowywała przez pół wieczoru, ze dzisiaj egoistycznie chcę mieć relaks.

Aniago25 jak moja córa zaczyna miauczeć to już wiadomo że nie ma zmiłuj i trzeba kręgosłup prostować, bo nadchodzi czas zabawiania Przywykam powoli do jej dziennej aktywności. Gdyby nie to, że daje pospać w nocy, to pewnie nie byłabym taka chętna do zabawy.

Eloteteie
Nasz maluch ma na razie jakieś 59 cm, więc póki co w mamę wzrostem nie idzie zbyt szybko. Ale pożyjemy - zobaczymy, może za chwilę nie wystrzeli. Właściwie to nie wiem czy bym chciała aby była wysoka tak jak ja. Zawsze się wkurzam, bo spodnie tylko w Zarze mogę na siebie dostać. Z drugiej strony nie mam problemów z sięgnięciem czegoś z najwyższej półki a i na koncertach jest miło wszystko widzieć...

Matylda z okazji ukończenia 3-ego miesiąca zrobiła nam dwa prezenty. Po pierwsze obróciła się na plecki. Po drugie - chwycila mnie za kciuki i podniosła się do pozycji siedzącej. Podobnie jak Nadia ddośkowa kula się jak ją się położy na brzuszku - bo tego nie lubi. Ale siadanie jej się strasznie podobało

Cytat:
Napisane przez eloteteie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie - czy Wasze dzieci już rwą się do siadania?
Bo Majka mnie męczy i cały czas chce trenować siadanie - łapie mnie za kciuki i się podnosi do góry. Jak robię jej przerwę, bo wydaje mi się, że się zmęczy to marudzi i chce trenować dalej.
Nie wiem czy to nie za wcześnie...[/B]
Jak już dwie to robią, to chyba nie za szybko, co?
------------------------------
EDIT:
Jeszcze Jasio Maliny, więc już trójka. No chyba nie ma się co obawiać

Dobrym źródłem wapnia jest np.: sezam, suszone figi, migdały, jarmuż, wodorosty, zielony groszek, pełnoziarniste pieczywo, kukurydza, słonecznik, marchewki, tofu, siemię lniane, mak, jabłka, amarantus i gruboziarniste kasze. To lepsze źródło wapnia niż z nabiału, bo bez nasyconych kwasów tłuszczowych i białka zwierzęcego, które wypłukuje wapń.

Dzisiaj znów ma anielski humorek i nawet spała ze 2 h, ale po wczorajszych harcach mam podrapany cyc, jakby 50% krwi miała szatańskiej. Dziecko Rosemary?
Idę zobaczyć, co też diabelskiego wyleciało właśnie do jej pieluchy
__________________
Lord, help me be the person my dog thinks I am...
kashin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 18:33   #2077
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Kashin - Maja zmierzona centymetrem krawieckim okazała się mieć 65cm, ale kto wie ile w tym dokładności? Waga łazienkowa pokazuje dodatkowo 6500g, więc hoduję na cycu całkiem dużą babę W "urodziny" mamy wizytę, więc będzie wiadomo dokładnie.

No właśnie czytałam, że Jasiek też siada, skoro już troje się wyrywa to jestem spokojniejsza

BTW - na mnie w Zarze spodnie są za krótkie, ale do kości biodrowej mam 120cm, więc zmuszona byłam polubić fason 7/8
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 18:46   #2078
aniago25
Zadomowienie
 
Avatar aniago25
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 318
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Miss.hot kazał ortopeda kłaść ale Laura nie bardzo lubi leżeć na brzuszku.

Właśnie zjadłam pizze na kolacjie, bo już jęzorek tak mi uciekał do takiego jedzenia
Czas na kąpiel bo mała marudna a mamusia zmęczona.
__________________
14.10.09 22.35 nasza kochana córeczka Laura
aniago25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 18:47   #2079
MalinowaMamba
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 064
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Co na kolki? Młody od rana marudny jest. W sumie cały dzień spał może ze 2 h. Teraz to już nawet nie płacze tylko tak kwęka. Pręży się, nie można go uspokoić. Aż się serce kraje Infacol ani herbatka nie pomaga, po jedzeniu normalnie beka...
MalinowaMamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 19:39   #2080
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
klocuszek normalnie rosnace dziecko calkiem prawidlowo i mam jest z tego bardzo dumna !

wysypke ma na buzi glownie i troszke na ramionkach , to byly takie czerowne pryszczyki, teraz po kuracji rumiankiem i kremem bepanthen sa w kolorze skory i prawie ich nie widac tylko jak sie dotknie skorki to je czuc...
Ja napisałam tak żartobliwie o tym klocuszku, bo dobrze wiem, że to prawidłowa waga, tylko mój Jasiek przy podobnej wadze jest dłuższy od Lenki.

Qrcze, ja już sama nie wiem, co Jaśkowi wyskoczyło. Pediatra uważa, że skaza białkowa, ale ta wysypka, jak czytam na necie, przypomina trochę i trądzik niemowlęcy, i potówki. Jaśka obsypało na całym ciele. W ciągu dnia wysypkę tylko czuć pod palcami. Dopiero po kąpieli ją widać, bo się robi czerwona. Z buźki właściwie prawie zeszła. Najgorzej jest na brzuszku, gdzie miał plaster oraz na udach, gdzie obciera go otulacz od tetry. Eh...

Mam nadzieję, że uda się Wam wyskoczyć dziś do kina. My w przyszłym tygodniu będziemy mieli takie wychodne
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 19:50   #2081
aniago25
Zadomowienie
 
Avatar aniago25
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 318
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

malin30 a moze twój synio jest uczulony na jakis kosmetyk? moja Laura ma skazę miała krostki na skroniach, za uszkami i policzkach pani doktor dała nam maść wszystko znikneło tylko została na policzkach delikatnie szorstka skóra.

Moja dziewczynka już spi mam spokój do północy
__________________
14.10.09 22.35 nasza kochana córeczka Laura
aniago25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-04, 20:37   #2082
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Cytat:
Napisane przez aniago25 Pokaż wiadomość
Miss.hot kazał ortopeda kłaść ale Laura nie bardzo lubi leżeć na brzuszku.
To może próbujcie - w końcu się przyzwyczai
My też na początku tylko na chwilę Grzesia kładliśmy, a teraz coraz dłużej i jakoś to akceptuje

Cytat:
Napisane przez aniago25 Pokaż wiadomość
Właśnie zjadłam pizze na kolacjie, bo już jęzorek tak mi uciekał do takiego jedzenia
Mniammm
Smaka robisz
Ale u mnie to też kwestia dni, bo Grześ nie chce pić mojego mleka - np wieczorem ściągnęłam i mu dałam i wypluwał normalnie z buzi
Więc stwierdziliśmy z mężem, że chyba nie ma co się męczyć dalej i przejść całkiem na sztuczne karmienie
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 20:51   #2083
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Najlepsze życzenia dla dzisiejszych jubilatów, Matyldy i Igora

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
a my juz po kontroli i pierwszych szczepieniach...
Lena ma 56 cm i 5490 gr!!!
Gatuluję pięknie rosnącej córeczki
I mam nadzieję, że wieczór z mężem jednak się uda
A że masz najfajniejszą teściową, to już wiemy

Acha, i my też miałyśmy trądzik niemowlęcy - tak tu się nazywa krostki od hormonów mamusi. To znika samoistnie do 7tż.

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Codziennie od porodu dwa razy pod dwie tabletki Ascoferu (żelazo) i picie dużej ilości soku buraczano-jabłkowego z Hortexu. Teraz mogę łykać tylko witaminki. Ale i po wapno muszę sięgnąć, bo jestem na diecie bezmlecznej
Ech, albo taka Twoja uroda (pamiętam, jak się chwaliłaś super hemoglobinką sprzed ciąży) albo te syntetyczne preparaty skutkują Jeszcze raz gratuluję!
Ja mam niechęć do tabletek i mimo soku buraczanego z własnej sokowirówki i innych cudów, hemoglobina pnie mi się powolutku do góry...

A czemu jesteś na diecie bezmlecznej?

Cytat:
Napisane przez eloteteie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie - czy Wasze dzieci już rwą się do siadania?
Bo Majka mnie męczy i cały czas chce trenować siadanie - łapie mnie za kciuki i się podnosi do góry. Jak robię jej przerwę, bo wydaje mi się, że się zmęczy to marudzi i chce trenować dalej.
Nie wiem czy to nie za wcześnie...
Już wiesz, że nie za wcześnie!
Ale moja siadać jeszcze nie chce Za to obraca się z brzucha na plecy, dzielnie trzyma głowę w pionie, pełża na brzuchu jak olimpijka i trzyma przez chwilę grzechotkę podaną do łapki
Za to wciąż się nie śmieje w głos, chociaż u.miechy rozdaje od rana do wieczora, a gada jak najęta całymi sentencjami
karamari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 21:31   #2084
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Ludzie to jednak mają tupet jakiś palant (sorry ale inaczej nie mogę go nazwać a nawet znalazłabym kilka innych dosadniejszych określeń ) rozwalił nam wczoraj pod domem auto i zwiał myślałam że "tylko" przerysował nam auto ale cały bok mamy wgnieciony i w dodatku rozdartą blachę, więc musiał nieźle zahaczyć i zbite światło na szczęście mamy ubezpieczenie ale ile teraz będzie latania i załatwiania, w dodatku nie wiadomo czy zdążą go do Świąt naprawić.

A z dobrych wiadomości to Julka chyba nauczyła się sama zasypiać w południe - do tej pory usypiała w dzień u mnie na rękach i odkładałam ją do łóżeczka, a już któryś dzień z rzędu kładę ją do łóżeczka ok. 10 - najpierw gada do zwierzaczków z karuzelki po czym zasypia. Dzisiaj w związku z samochodowym zamieszaniem nosiłam ją ze sobą i widzę, że chce usnąć ale się męczy i nie może, więc myk ją do łóżeczka i od razu usnęła Szkoda tylko, że po południu (już po spacerze) tak nie chce zasypiać, ale po mału małymi kroczkami ją do tego przekonam

A co Wy tak chętnie te teściowe rozdajecie

Cytat:
Napisane przez Kikunia81 Pokaż wiadomość
Ja niestety rozstępami usiana jestem na brzuchu, boczkach i cyckach. Stosowałam sumiennie przez całą ciążę Mustelę i oliwkę rossmanowską i duuuupa. Dlatego zależy to od skóry, a nie oliwki.
Ja lineę jeszcze mam, a sutki jakieś takie duże mi zostały Ech, w ogóle jakaś zmasakrowana jestem po tej ciąży
Ja w ciąży smarowałam się może raz na tydzień oliwką i zużyłam tylko jedno opakowanie balsamu przeciw rozstępom przez całą ciążę a nie mam ani jednego rozstępu także faktycznie chyba dużo zależy od indywidualnych predyspozycji.

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Tę wkładkę zakłada się na 5 lat. Kosztuje 600 zł i coś + 200 zł i coś założenie, więc szkoda byłoby kasy, gdyby trzeba było ją wyjąć wcześniej.
Ale z drugiej strony na tabletki w ciągu roku trzeba wydać średnio jakieś 400 zł, więc w sumie to wkładka i tak bardziej się opłaca nawet gdyby trzeba było ją wcześniej wyjąć.
Ja też myślałam o wkładce, ale trochę się boję, bo moja koleżanka ma po niej strasznie zniszczone jajniki, a ja chciałabym jeszcze jedno dziecko (może nawet dwójkę jak się sprężymy ). Teraz lekarz polecił jej Nuva Ring (nie wiem czy dobrze napisałam) żeby macica i jajniki odpoczęły.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 21:31   #2085
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
My w ogóle nie wprowadziliśmy smoczka uspokajacza, choć miałam chwile załamania, jednak dzięki mężowi się nie poddałam. Ale moja mama z uporem maniaka chce mnie do tego zmusić


Też mnie to spotyka. Miłe, a co?!
Jasne, że to miłe

A smoczek też właśnie próbowałam podać w chwili załamania i mąż też mi powtarzał, że niepotrzebnie, bo Julka jest jeszcze mała i pewnie minie jej to wiszenie przy cycu - jednak warto słuchać męża bo się nie pomylił

Cytat:
Napisane przez kashin Pokaż wiadomość
Wsadziłam Małą w chustę i tak nią bujałam przy krojeniu warzyw na zupę, że zasnęła na 4 h Jak zaczynała się buntować to włączałam wyciąg nad kuchenką (na moją to zawsze działa). Wyspała się i wieczorem była słodziutka. Dzisiaj spała krótko, więc może stąd ten diabeł...?
Pocieszyłaś mnie. Dziękuję - jest nadzieja! Tylko Julka jest młodsza od Tyśki, starsza powinna świecić przykładem!
Oj to tylko kilka dni różnicy

Oj to jednak nie dla mnie metoda bo ja niechustowa
A wyciąg zawsze wyłączam jak zasypia bo się boję, że ją obudzi - to może jednak powinnam zostawiać włączony W sumie ostatnio jak szyłam firankę do kuchni to usnęła przy maszynie do szycia

Cytat:
Napisane przez Tequillla Pokaż wiadomość
co do maskotek dla dziecka, my kupujemy np takie http://www.maskotkowo.pl/galeria21.html , http://sklep.maskotkowo.pl/index.php...k-i-muchomorek , http://sklep.maskotkowo.pl/index.php...podenkach-20cm . Nic nie miga i nie gada, ale tyle w nich ciepła, a ile radości- zwłaszcza dla rodziców
No i mój mąż już wie co będzie kupował Julce przez kilka najbliższych lat na wszelkie okazje
A ja chciałam kupić Garnuszek na Klocuszek FP

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
A mnie wszyscy mówią, że schudłam bardziej niż przed ciążą To co im będę klarować, że mam 2kg na brzuchu i w cycku
Tylko jak zwykle do pasji doprowadzają mnie te komentarze, że teraz przy karmieniu mam się odżywiać, żeby dziecko zdrowo rosło. Przecież już całą ciążę przegłodowałam na pokrzywie i jakoś zdrowo powiłam, to wątpią, że teraz wykarmić mi się nie uda Klub Małego Brzuszka, Klub Wychudzonej Karmicielki
No przecież inni ludzie wiedzą lepiej jakiej wielkości powinnaś mieć brzuch i jak się odżywiać, żeby dziecka nie zagłodzić

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
hej Kochane

noooo gnojka samego na brzuchu na kanapie zostawić nie mogę, opanował skubaniec przewracanie z brzucha na plecy
widzę, że już kolejne dziecko tak potrafi

śpi też już coraz dłużej pierwszy sen trwa 6 godz a kolejne pobudki ma co 3-4 godz przed kapiela karmię, kapkujemy się a po ponoszę 10 min i gnojek śpi


ja okresu nadal nie mam i chyba na długo się nie pojawi bo nic nie czuję ale strasznie mnie to cieszy

niektóre z Was pisały, że mają tam sucho podczas mizianek, to ja jestem przeciwieństwem jak przed ciążą i w trakcie były suchości tak teraz jestem prawie jak buldog a miziamy się codziennie a czasem i parę razy dziennie
To ja już wiem dlaczego Ty tyle schudłaś po ciąży - codziennie takie ćwiczonka

Gratulacje dla Zdolniaczka
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 22:38   #2086
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Cytat:
Napisane przez aniago25 Pokaż wiadomość
malin30 a moze twój synio jest uczulony na jakis kosmetyk? moja Laura ma skazę miała krostki na skroniach, za uszkami i policzkach pani doktor dała nam maść wszystko znikneło tylko została na policzkach delikatnie szorstka skóra.

Moja dziewczynka już spi mam spokój do północy
Też myślałam, że to uczulenie od naszych ubrań pranych w "dorosłych" proszkach, bo w szpitalu już na drugi dzień Jaśka strasznie obsypało na buzi i uszkach od szpitalnej bielizny pranej w środkach dezynfekcyjnych, ale jak krostki wyskoczyły na reszcie ciałka, to ta opcja upadła. No nic... Trzeba się uzbroić w cierpliwość i może niebawem okaże się mniej więcej, czy to skaza, czy coś innego.
My też smarujemy Jaśka maścią robioną w aptece.

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Ech, albo taka Twoja uroda (pamiętam, jak się chwaliłaś super hemoglobinką sprzed ciąży) albo te syntetyczne preparaty skutkują Jeszcze raz gratuluję!
Ja mam niechęć do tabletek i mimo soku buraczanego z własnej sokowirówki i innych cudów, hemoglobina pnie mi się powolutku do góry...

A czemu jesteś na diecie bezmlecznej?
No tak, hemoglobinę miałam piękną w ciąży, dlatego byłam zdziwiona, że po porodzie tak mi jej wartość spadła (7,2). Teraz mam jej dwa razy więcej.

Pediatra stwierdziła, że Jasiek ma skazę białkową i dwa tygodnie temu kazała odstawić produkty mleczne i jajka...

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Ludzie to jednak mają tupet jakiś palant (sorry ale inaczej nie mogę go nazwać a nawet znalazłabym kilka innych dosadniejszych określeń ) rozwalił nam wczoraj pod domem auto i zwiał myślałam że "tylko" przerysował nam auto ale cały bok mamy wgnieciony i w dodatku rozdartą blachę, więc musiał nieźle zahaczyć i zbite światło na szczęście mamy ubezpieczenie ale ile teraz będzie latania i załatwiania, w dodatku nie wiadomo czy zdążą go do Świąt naprawić.
[...]
Ale z drugiej strony na tabletki w ciągu roku trzeba wydać średnio jakieś 400 zł, więc w sumie to wkładka i tak bardziej się opłaca nawet gdyby trzeba było ją wcześniej wyjąć.
Ja też myślałam o wkładce, ale trochę się boję, bo moja koleżanka ma po niej strasznie zniszczone jajniki, a ja chciałabym jeszcze jedno dziecko (może nawet dwójkę jak się sprężymy ). Teraz lekarz polecił jej Nuva Ring (nie wiem czy dobrze napisałam) żeby macica i jajniki odpoczęły.
Oj, współczuję samochodu. Też bym się mocno wkurzyła za takie draństwo.

Jak wkładka może zniszczyć jajniki?

Trochę się boję brać nawet tylko minipigułkę przy karmieniu piersią, bo nie wiadomo, jak te żeńskie hormony mogą w przyszłości wpłynąć na chłopaka, więc chyba zdecyduję się na spiralę. Jeśli dojrzeję do decyzji urodzenia drugiego dziecka, to nie prędzej jak za 3 lata.

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Jasne, że to miłe

A smoczek też właśnie próbowałam podać w chwili załamania i mąż też mi powtarzał, że niepotrzebnie, bo Julka jest jeszcze mała i pewnie minie jej to wiszenie przy cycu - jednak warto słuchać męża bo się nie pomylił
Nie ma jak męskie oparcie

Edytowane przez malin30
Czas edycji: 2009-12-04 o 22:40
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-04, 22:40   #2087
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Gratulacje dla ALiisanki, dużo zdrówka dla ślicznej Małgosi i radości z macierzyństwa dla Aliisanki

Ddosiek, Belfegoreczka, Miss.hot za Wasze dzieciaczki - oby jutro już było lepiej.

Cytat:
Napisane przez Nika1980 Pokaż wiadomość
a my juz po kontroli i pierwszych szczepieniach...
Lena ma 56 cm i 5490 gr!!!

Polozna powiedziala, ze jest silnym slicznie rozwinietym dzieckiem po kluciu plakalam ale teraz jest w obrym humorku i lezy w kinderboxie i gada.

mamy tez dzis maly sukcesik: Lena sie pierwszy raz tak naprawde zasmiala- w czasie jedzenie, przerwala ssanie i zaczela sie smiac rozkosznie!

a jak czekalam na meza przed sklepem, jakas pani zatrzymala samochod , zeby mi powiedziec ze mam sliczne dziecko

poza tym rozmawialam na temat spania i rytmu z polozna i mam wrocic do systemu z kilku tygodni po prodzie tzn jedna piers, zmiana pieluszki, druga piers i zobazymy czy wydluza siep rzerwy i okresy spania- polozna zaoferowala sie, ze wpadnie do mnie do domu, jesli to nie pomoze zebysmy pomyslaly o innym rozwiazaniu- super

a wysypka jest efektem hormonow ktore mala wciaz dostaje w moim mleczku i to jest zupelnie normalne i moge probowac z tym walczyc i nadal przmeywac rumiankiem, ale tez moge nic nie robic bo mala nie ma z teog powodu zadnych przykrosci i dolegliwosci. trzeba poczekac az minie.

------------------------
a teraz ide sie bawic z Lenusia. dzis kino....
Gratulacje dla Lenki

Miłego wieczorku z mężem

Cytat:
Napisane przez eloteteie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie - czy Wasze dzieci już rwą się do siadania?
Bo Majka mnie męczy i cały czas chce trenować siadanie - łapie mnie za kciuki i się podnosi do góry. Jak robię jej przerwę, bo wydaje mi się, że się zmęczy to marudzi i chce trenować dalej.
Nie wiem czy to nie za wcześnie...
Moja Julka już od dłuższego czasu zadziera głowę i barki, jak łapie mnie za kciuki to widać, że się zapiera barkami, ale jeszcze nie siada. Podobno jak dziecko samo chce (bez sadzania na siłę) to jest to prawidłowe niezależnie od wieku.

Cytat:
Napisane przez kashin Pokaż wiadomość
Matylda z okazji ukończenia 3-ego miesiąca zrobiła nam dwa prezenty. Po pierwsze obróciła się na plecki. Po drugie - chwycila mnie za kciuki i podniosła się do pozycji siedzącej. Podobnie jak Nadia ddośkowa kula się jak ją się położy na brzuszku - bo tego nie lubi. Ale siadanie jej się strasznie podobało


Jak już dwie to robią, to chyba nie za szybko, co?
Brawa dla Tyśki

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Już wiesz, że nie za wcześnie!
Ale moja siadać jeszcze nie chce Za to obraca się z brzucha na plecy, dzielnie trzyma głowę w pionie, pełża na brzuchu jak olimpijka i trzyma przez chwilę grzechotkę podaną do łapki
Za to wciąż się nie śmieje w głos, chociaż u.miechy rozdaje od rana do wieczora, a gada jak najęta całymi sentencjami
To Kira też zdolna Dziewuszka
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 08:05   #2088
aniago25
Zadomowienie
 
Avatar aniago25
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 318
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Miss.hot kładziemy ja na brzuszku ale długo nie poleży, ale bardzo lubi jak ją balsamuje po kąpieli wtedy to i na brzuszku leży ładnie
A może Grzesiowi nie smakuje twoje mleko po tej herbatce co pijesz? może któryś ze składników mu nie służy?

malin30 ja piore ubranka Laury w normalnym proszku tylko płyn dodaje dla dzieci i tak od urodzenia i nie ma uczulenia.
__________________
14.10.09 22.35 nasza kochana córeczka Laura
aniago25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 08:11   #2089
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Cześć
U nas dzisiejsza noc już lepsza - Grześ spał od 11 do 4:15 i potem od 2:25 do 7:30 Więc przynajmniej odpoczęłam trochę i do drugiego karmienia wstawał już mąż

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:10 ----------

Cytat:
Napisane przez aniago25 Pokaż wiadomość
A może Grzesiowi nie smakuje twoje mleko po tej herbatce co pijesz? może któryś ze składników mu nie służy?
Nie wiem, ale wczoraj jej nie piłam i on dalej nie chce mojego mleka, więc chyba dam sobie powoli już spokój z karmieniem piersią
__________________





Edytowane przez miss.hot
Czas edycji: 2009-12-05 o 08:14
miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-05, 09:39   #2090
19martusia86
Zadomowienie
 
Avatar 19martusia86
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 203
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Hej Mamusie!
Jestem właśnie na starym mieszkaniu i korzystając z okazji, że jeszcze tu netu nie wyłączyli poczytałam co tam u Was
Aliisanko gratuluję ślicznej córci!!!
Kizia i Kashin-spóźnione życzenia dla Kacperka i Matyldy-niech się zdrowo chowają!!!
Tequila-najlepszego dla małej Basi!!!
Igor też po złapaniu za rączki rwie się do siadania. Dobrze, że inne dzieciaczki też bo jaj mu czasem pozwoliłam się podciągnąć to miałam wyrzuty sumienia, że mu krzywdę robię.
Aktualnie jesteśmy bezdomni tzn. pomieszkujemy u mojej siostry bo wykręcili nas z mieszkaniem i jeszcze nie mamy prądu podłączonego i gazu ( dopiro w poniedziałek podłączą) a dzisiaj oddajemy to mieszkanie.
Kika urocza historia z kupą Igor wczoraj tak się zwalił (po spagetti ewidentnie) , że klocek nie zmieścił się w pieluszce...
19martusia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 10:51   #2091
sweetpinky
Zakorzenienie
 
Avatar sweetpinky
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: z tamtego świata :)
Wiadomości: 6 212
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

hello
mój Dominik też już siada, pięknie trzyma główkę więc codziennie w ten sposób z nim ćwiczę. Uwielbia też jak jego stopy podciągam mu do buzi i smyram po nosie, strasznie się wtedy śmieje

kurde już od ponad tygodnia codziennie wali takie kupy, że mu uciekają z pieluchy dość już mam, bo każdy ciuch codziennie zasrawa, ehhh ten mój mały gównorobek

właśnie sprawdziłam ile chudnę zawzięłam się, że do świąt nie tykam słodyczy i herbatki piję bez cukru i w ciągu tygodnia chudnę 1 kg i to bez żadnej diety tzn dieta w sumie jest, bo nie jadam smażonego, tłustego, żadnych fast foodów, soków, napojów ale takto jem bez ograniczeń ilościowych
__________________




sweetpinky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 11:58   #2092
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Cytat:
Napisane przez sweetpinky Pokaż wiadomość
hello
mój Dominik też już siada, pięknie trzyma główkę więc codziennie w ten sposób z nim ćwiczę. Uwielbia też jak jego stopy podciągam mu do buzi i smyram po nosie, strasznie się wtedy śmieje

kurde już od ponad tygodnia codziennie wali takie kupy, że mu uciekają z pieluchy dość już mam, bo każdy ciuch codziennie zasrawa, ehhh ten mój mały gównorobek

właśnie sprawdziłam ile chudnę zawzięłam się, że do świąt nie tykam słodyczy i herbatki piję bez cukru i w ciągu tygodnia chudnę 1 kg i to bez żadnej diety tzn dieta w sumie jest, bo nie jadam smażonego, tłustego, żadnych fast foodów, soków, napojów ale takto jem bez ograniczeń ilościowych
Cudowne określenie

Ja też codziennie sobie powtarzam, żeby nie tykać słodyczy, ale jakoś nie wychodzi - uzależniłam się od herbatników Petit Beurre i paluszków z makiem, ehh... Ale dzisiaj już na pewno
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 12:03   #2093
aniago25
Zadomowienie
 
Avatar aniago25
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 318
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

precious_81 współczuje ci z powodu samochodu ja dzisiaj też się wkur... bo jakiś debil zarysował mi samochód w nocy, jeszcze moze bym sie tak nie wkurzyła jak by to był nasz ale ja wziełam samochód od mamy bo my wstawiliśmy swój do mechanika, rano jechałam do babci i zobaczyła zarysowane dzwi od kierowcy do samej blachy przeprowadze śledztwo na parkinku i znajde drania jeśli to mieszkaniec bloku
__________________
14.10.09 22.35 nasza kochana córeczka Laura
aniago25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 13:01   #2094
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Cytat:
Napisane przez aniago25 Pokaż wiadomość
malin30 ja piore ubranka Laury w normalnym proszku tylko płyn dodaje dla dzieci i tak od urodzenia i nie ma uczulenia.
Początkowo wszystkie rzeczy Jasia były prane i płukane w Loveli, ale jak w szpitalu wyskoczyła mu ta okropna wysypka, musieliśmy wszystko poprać w płatkach mydlanych i dwukrotnie płukać. Zostało nam to do dzisiaj. Nie chcę ryzykować, bo wystarczy, że i tak go obsypało. Najgorsze, że wysypka schodzi w dół i na buzi praktycznie nic nie ma, brzuszek też ładnieje, ale za to przeszło na pupę

Cytat:
Napisane przez eloteteie Pokaż wiadomość
Cudowne określenie

Ja też codziennie sobie powtarzam, żeby nie tykać słodyczy, ale jakoś nie wychodzi - uzależniłam się od herbatników Petit Beurre i paluszków z makiem, ehh... Ale dzisiaj już na pewno
To tak jak ja z tą różnicą, że paluszki zwykłe, delikatesowe


Jasiek z babcią na spacerze, a ja się zabieram za porządki.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 13:33   #2095
katarzinka
Wtajemniczenie
 
Avatar katarzinka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 775
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

cześć

Aliisanko wreszcie się doczekałaś - gratualcje !!!!!!!!!!!!!

Ddosiek dla mnie to nie zła wiadomość - cieszę się, że dzieciaki rosną - a chwaliłam się bo byłam i nadal jestem dumna

a instruktorką jestem karate

i uwaga - wczoraj oddałam do promotora mój doktorat
__________________
"Rozpal czas - jest wieczny - niech płonie
Zadziw świat - pochyli się w pokłonie
Zmieniaj los - uskrzydli Cię
Zanim czas pokona nas"
katarzinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 15:33   #2096
edytka2020
Raczkowanie
 
Avatar edytka2020
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 50
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

hej mamuski


nie mialam kilka dni netu iiii ciężko was nadrobić...ja nadal walcze z moja oliwka o każda kropelke mleczka i narazie powoli siwieje przy niej, ona naprawde w ogóle nie chce jesc uwziela sie i nikt z nia jeszcze nie wygral. ja to sie natym forum tylko żale . wybaczcie mi


ale jak przeglądam wasze posty to sie ciesze z wami i waszymi bejboskami sa słodkie takie jutro juz bede na bieżąco z materialem wiec do przeczytania
edytka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 18:13   #2097
aniago25
Zadomowienie
 
Avatar aniago25
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 318
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

A ja spędzam sobotni wieczór na noszeniu dziecka nie wiem co jest płacze już od godziny, nie chce jeść ani spać tylko płacze dałam jej czopka ale to nic nie daje. Zaraz zmierze jej temperature bo już nie wiem co mam robić w dzień pieknie spała i jadła a od 17.00 jest horror
__________________
14.10.09 22.35 nasza kochana córeczka Laura
aniago25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 20:29   #2098
miss.hot
Zakorzenienie
 
Avatar miss.hot
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 8 734
GG do miss.hot
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

A my wróciliśmy niedawno z imienin ciotki męża (ehh objadłam się konkretnie ), wykąpaliśmy Grzesia i teraz po jedzonku mąż go usypia - mam nadzieję, że będzie skutecznie

Aniago współczuję marudnej Laury, miejmy nadzieję, że przejdzie szybko i zaśnie
__________________




miss.hot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 21:04   #2099
eloteteie
Zadomowienie
 
Avatar eloteteie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 649
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Cytat:
Napisane przez katarzinka Pokaż wiadomość
i uwaga - wczoraj oddałam do promotora mój doktorat
Brawo!

Cytat:
Napisane przez edytka2020 Pokaż wiadomość
hej mamuski


nie mialam kilka dni netu iiii ciężko was nadrobić...ja nadal walcze z moja oliwka o każda kropelke mleczka i narazie powoli siwieje przy niej, ona naprawde w ogóle nie chce jesc uwziela sie i nikt z nia jeszcze nie wygral. ja to sie natym forum tylko żale . wybaczcie mi


ale jak przeglądam wasze posty to sie ciesze z wami i waszymi bejboskami sa słodkie takie jutro juz bede na bieżąco z materialem wiec do przeczytania
Walcz, walcz, jedna z dziewczyn podała tutaj przepis na herbatkę pobudzającą laktację - odszukaj, podobno czyni cuda!

Cytat:
Napisane przez aniago25 Pokaż wiadomość
A ja spędzam sobotni wieczór na noszeniu dziecka nie wiem co jest płacze już od godziny, nie chce jeść ani spać tylko płacze dałam jej czopka ale to nic nie daje. Zaraz zmierze jej temperature bo już nie wiem co mam robić w dzień pieknie spała i jadła a od 17.00 jest horror
Trzymam kciuki, żeby wreszcie coś podziałało. Może suszarka albo jakieś inne buczące urządzenie?
eloteteie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-05, 21:55   #2100
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Jesienią zaczyna się szkoła - nasz berbeć do nas "Mamo!" zawoła (IX - X 2009)

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Jak wkładka może zniszczyć jajniki?

Trochę się boję brać nawet tylko minipigułkę przy karmieniu piersią, bo nie wiadomo, jak te żeńskie hormony mogą w przyszłości wpłynąć na chłopaka, więc chyba zdecyduję się na spiralę. Jeśli dojrzeję do decyzji urodzenia drugiego dziecka, to nie prędzej jak za 3 lata.

Nie ma jak męskie oparcie
Ja też jakoś mam obawy co do hormonów podczas karmienia

Po wyjęciu spirali lekarz stwierdził, że macicę i jajniki ma w fatalnym stanie i odmówił założenia kolejnej. Zastanawiam się na ile to wina spirali, ale tego stwierdzić się w 100% nie da.

Cytat:
Napisane przez aniago25 Pokaż wiadomość
precious_81 współczuje ci z powodu samochodu ja dzisiaj też się wkur... bo jakiś debil zarysował mi samochód w nocy, jeszcze moze bym sie tak nie wkurzyła jak by to był nasz ale ja wziełam samochód od mamy bo my wstawiliśmy swój do mechanika, rano jechałam do babci i zobaczyła zarysowane dzwi od kierowcy do samej blachy przeprowadze śledztwo na parkinku i znajde drania jeśli to mieszkaniec bloku
O to widzę, że u Ciebie też niemiło. Oj już współczuję temu sprawcy jak go znajdziesz mąż próbował przeprowadzić dochodzenie rozglądając się po okolicznych autach, ale to było do przewidzenia, że raczej nic nie znajdzie

Cytat:
Napisane przez katarzinka Pokaż wiadomość
i uwaga - wczoraj oddałam do promotora mój doktorat
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez edytka2020 Pokaż wiadomość
hej mamuski


nie mialam kilka dni netu iiii ciężko was nadrobić...ja nadal walcze z moja oliwka o każda kropelke mleczka i narazie powoli siwieje przy niej, ona naprawde w ogóle nie chce jesc uwziela sie i nikt z nia jeszcze nie wygral. ja to sie natym forum tylko żale . wybaczcie mi


ale jak przeglądam wasze posty to sie ciesze z wami i waszymi bejboskami sa słodkie takie jutro juz bede na bieżąco z materialem wiec do przeczytania
Żal się do woli - w końcu jesteśmy tu też po to i trzymam kciuki, żebyś już niedługo mogła się pochwalić, że u Was już wszystko dobrze

Cytat:
Napisane przez aniago25 Pokaż wiadomość
A ja spędzam sobotni wieczór na noszeniu dziecka nie wiem co jest płacze już od godziny, nie chce jeść ani spać tylko płacze dałam jej czopka ale to nic nie daje. Zaraz zmierze jej temperature bo już nie wiem co mam robić w dzień pieknie spała i jadła a od 17.00 jest horror
Mam nadzieję, że teraz już sobie smacznie śpicie
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:41.