Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 32 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-13, 15:03   #931
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

aggie82 - nakładam filtr na olej albo na nic, ale nie jestem filtromaniaczką. Jak w przypadku każdego kosmetyku, nie ma innego wyjścia jak spróbowanie samemu, jak jest najlepiej.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 15:49   #932
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Oczko1205
ale przyznacie ze zakupy wciagaja niesamowicie, ja mam kilka olejów z ostatniego zamowienie jeszcze nawet nie wyprobowałam czesci, czaekaja w kolejce, a juz nastepne zamowilam, bankructwo jak nic mnie czeka ale za to ile przyjemnosci z ich uzywania
mam dokladnie to samo...
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-13, 15:53   #933
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A ja dzisiaj zamówiłam moje pierwsze hydrolaty
Neroli, Oczarowy i Bławatkowy.

Myślicie, że do mieszanej cery ze skłonnością do wyprysków będą dobre?
Już nie mogę się doczekać... A pewnie jakoś w przyszłym tygodniu dopiero przyjdą...
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 07:32   #934
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Uuuuu, to nie wiedziałam, myślałam, że obie pełnią rolę filtra. Zanim kupiłam doczytałam gdzieś, że czarna jest polecana dla cery tłustej, a czerwona dla suchej, dlatego wybrałam czarną.
To powiedz - czy nie zauważasz podobnych efektów przy czerwonej? Nie wiem czy kupię ją ponownie, bo mi się wydaje (może mylnie), że malina to malina i może działać podobnie.
W jakim sklepie kupiłaś swoją?
Czerwoną malinkę kupiłam w mazidłach.Masz rację że czarna jest bardziej polecana do cery tłustej- tak przynajmniej piszą, ale ja nie znam tego oleju, więc ich nie porównam. Czy też pełni rolę filtra nie wiem. Oleje , sera nakładam pod filtr. Zaznaczam że jestem suchelcem- teraz jak jest mróz to po prostu wszysko we mnie wsiąka , w każdej ilości.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 15:14   #935
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj zamówiłam moje pierwsze hydrolaty
Neroli, Oczarowy i Bławatkowy.

Myślicie, że do mieszanej cery ze skłonnością do wyprysków będą dobre?
Już nie mogę się doczekać... A pewnie jakoś w przyszłym tygodniu dopiero przyjdą...
miałam oczarowy i spisywał sie doskonale, dla mnie najlepszy z hydrolatów
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 17:19   #936
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja mam hydrolaty-oczarowy, geraniowy, z ekokocanki i z eko rozy damascenskiej i musze powiedziec ,ze jak dla mnie hydrolaty to takie nic...
wygodniejsza alternatywa przegotowanej wody do obmycia twarzy. Nie zauwazylam zadnych pozytywnych rezultatow (chociaz wlasciwie czego mozna sie spodziewac po produkcie ubocznym destylacji )
Mam je zamiar troche podrasowac NMF, mocznikiem i niacynamidem (moze jeszcze kompleksem ceramidowym) i mam nadzieje, ze wtedy beda znacznie lepsze
thefit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-14, 18:00   #937
oczko1205
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Bezludna wyspa
Wiadomości: 243
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez thefit Pokaż wiadomość
Ja mam hydrolaty-oczarowy, geraniowy, z ekokocanki i z eko rozy damascenskiej i musze powiedziec ,ze jak dla mnie hydrolaty to takie nic...
wygodniejsza alternatywa przegotowanej wody do obmycia twarzy. Nie zauwazylam zadnych pozytywnych rezultatow (chociaz wlasciwie czego mozna sie spodziewac po produkcie ubocznym destylacji )
Mam je zamiar troche podrasowac NMF, mocznikiem i niacynamidem (moze jeszcze kompleksem ceramidowym) i mam nadzieje, ze wtedy beda znacznie lepsze
dobry pomysł z tym ulepszeniem hydrolatu
ja myslałam zeby dodac do hydrolatu HA, mocznika, mam jeszcze ekstrakt z ogorka, tylko sie zastanawiam jak dodjuz cos to czy mam trzymac hydrolat w lodowce czy niekoniecznie?
co to jest NMF?
__________________
oczko1205 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-14, 22:20   #938
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

NMF- http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

naturalny czynnik nawilzajacy


Ja bede robila male porcje ulepszonego hydrolatu (takie na 2-3 dni), bo jesli chce sie od razu z calego to trzeba stabilizowac kwasem l-mlekowym, a wtedy to juz za duzo zabawy dla mnie

HA tez mozesz dodac do hydrolatu czytalam (nawet na stronie mazidel jest jakis przepis na tonik z HA
thefit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 21:46   #939
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

olej konopny ekologiczny - nałożyłam na twarz, chodze po domku i myślę cos mi spierdzi, rozglądam sie po kątach (psich) i oświecenie- to moja twarz

no i sie zmyłam po 5 minutach.
__________________
żegnaj Herko

braworka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 22:18   #940
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewuszki a jakie znacie oleje do stosowania do twarzy, ale o ładnym zapachu?
Dostałam dzisiaj olej z nasion malin, ale tak jak przypuszczałam ma taki orzechowy zapach ktory mi przeszdadza... A chciałam pomiziać sie nim solo lub z żelem hialuronowym.
Może z róży?
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-15, 22:42   #941
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

zalezy co kto lubi ale dla mnie sliwkowy olej wymiata, piekny zapach anyzku,sliwki, pestki cuuudo
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-16, 10:12   #942
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
Dziewuszki a jakie znacie oleje do stosowania do twarzy, ale o ładnym zapachu?
Dostałam dzisiaj olej z nasion malin, ale tak jak przypuszczałam ma taki orzechowy zapach ktory mi przeszdadza... A chciałam pomiziać sie nim solo lub z żelem hialuronowym.
Może z róży?
Śliwkowy i surowy truskawkowy
Zapach oleju z róży nie ma niestety nie ma nic wspólnego z różą.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 11:43   #943
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

To chyba się skuszę na ta truskawke
Mam kokosa jeszcze, ale to do włosków

A macerat z zielonej herbaty? Monoi? Co powiecieo nich?
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 12:31   #944
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
A macerat z zielonej herbaty? Monoi? Co powiecieo nich?
zielona herbata pachnie bardzo delikatnie prawie niewyczuwalnie zielskiem- no można powiedzieć, że prawdziwą zieloną herbatą, a nie perfumeryjnym jej wydaniem Natomiast monoi (ja mam ten http://biochemiaurody.com/sklep/oil-...ngipani.html)- pachnie przepieknie, mocno- nawet użyty w jakimś kremie napełnia go takim luksusowym zapachem ja monoi uwielbiam, chociaż dawno go solo nie nakładałam
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 13:44   #945
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Wczoraj pierwszy raz zostawiłam sam olej na twarzy na noc. W sumie przez przypadek... zrobiłam masażyk twarzy (macerat z kasztanowaca z kilkoma kroplami orzecha włoskiego) i juz nic z tym nie zrobiłam, poza odtłuszczeniem recznikiem papierowym. I rano ku mojemu zdziwieniu cera wygladała wyjątkowo dobrze Juz teraz wiem ze nie ma sie czego bać. Oleje solo nie krzywdzą, nawet tłustej cery
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 13:48   #946
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez _Novotna_ Pokaż wiadomość
Dziewuszki a jakie znacie oleje do stosowania do twarzy, ale o ładnym zapachu?
Dostałam dzisiaj olej z nasion malin, ale tak jak przypuszczałam ma taki orzechowy zapach ktory mi przeszdadza... A chciałam pomiziać sie nim solo lub z żelem hialuronowym.
Może z róży?
Surowa truskawka ślicznie pachnie i szybko się wchłania,śliwka tez pachnie (marcepanem)
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 18:11   #947
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
zielona herbata pachnie bardzo delikatnie prawie niewyczuwalnie zielskiem- no można powiedzieć, że prawdziwą zieloną herbatą, a nie perfumeryjnym jej wydaniem Natomiast monoi (ja mam ten http://biochemiaurody.com/sklep/oil-...ngipani.html)- pachnie przepieknie, mocno- nawet użyty w jakimś kremie napełnia go takim luksusowym zapachem ja monoi uwielbiam, chociaż dawno go solo nie nakładałam
Chyba musze skusic sie na ta herbate, monoi i chyba truskawe...
Szalenstwo!
Chciałabym:
monoi, olej z zielonej herbaty, truskawe,
baze kremowa 1-1-3
,kolagen z elastyna dla mamy
buteleczke na serum
olejek myjacy pomaranczoy

najgroszej ze wszystko z roznych sklepów
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-16, 21:33   #948
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy ktoś stosując olej z nagietka zauważył poprawę w stanie naczynek krwionośnych (mniejsza widoczność, mniejsze zaczerwienienie skóry)?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 10:59   #949
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja bym wtrąciła, że jednak zapach oleju śliwkowego jest dyskusyjny
Skuszona powszechnymi zachwytami, nie wiem teraz co zrobić z całą buteleczką 30g z Mazideł Przyznam jedynie, że świetnie działa na moją cerę Jeszcze gdyby nie ten aromat...
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-17, 11:30   #950
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Ja bym wtrąciła, że jednak zapach oleju śliwkowego jest dyskusyjny
Skuszona powszechnymi zachwytami, nie wiem teraz co zrobić z całą buteleczką 30g z Mazideł Przyznam jedynie, że świetnie działa na moją cerę Jeszcze gdyby nie ten aromat...
Wczoraj posmarowałam się olejem z nasion z malin i niesety ten zapach obrzydza mi całą pielęgnacje
Muszę znaleźć taki, który pachnie ładnie, albo wcale
Wyczytałam, że jojoba może być neutralna?

A tak wogóle to po co ja wchodziłam na to forum, jakby mi nie wystarczyło szaleństwo z kolorówką (wątek guerlain i truskawka) to teraz tajmnicze buteleczki
Ale kompleks do cery naczynkowej to jakieś cudo
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 11:56   #951
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Ja bym wtrąciła, że jednak zapach oleju śliwkowego jest dyskusyjny
Skuszona powszechnymi zachwytami, nie wiem teraz co zrobić z całą buteleczką 30g z Mazideł Przyznam jedynie, że świetnie działa na moją cerę Jeszcze gdyby nie ten aromat...
a nie jestes przypadkiem z lodzi?

jojoba jak dla nie ma zapachu
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 12:11   #952
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Ale kompleks do cery naczynkowej to jakieś cudo
Novotna, napisz które to i jak stosujesz
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 12:23   #953
_Novotna_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Novotna_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 885
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Novotna, napisz które to i jak stosujesz
http://naturaliskosmetyki.pl/komplek...owej-p-51.html

Używam dopiero od 3 dni , rano i wieczorem, bezpośrednio na gołą skórę przetartą woda termalna lub hydrolatem, na policzki i skrzydełka nosa, niesamowicie ukoił mi skórę, rumieńce zbladły
super po prostu
zapach troszkę taki ziołowy ale szybko sie ulatnia
__________________
_Novotna_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-17, 12:39   #954
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziękuję
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 11:46   #955
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
a nie jestes przypadkiem z lodzi?

jojoba jak dla nie ma zapachu
Jestem
Ale przełamałam się i spróbowałam na buzię wczoraj w nocy... Mąż mnie o mało z łóżka nie przegonił Ale rano świetnie cera wygląda

Potwierdzam, dla mnie jojoba nie ma zapachu. I też elegancko działa.
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 15:50   #956
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez karamari Pokaż wiadomość
Jestem
Ale przełamałam się i spróbowałam na buzię wczoraj w nocy... Mąż mnie o mało z łóżka nie przegonił Ale rano świetnie cera wygląda

Potwierdzam, dla mnie jojoba nie ma zapachu. I też elegancko działa.
jakby Ci sie zapaszek znudzil to daj znac
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-18, 16:46   #957
karamari
Rozeznanie
 
Avatar karamari
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 836
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
jakby Ci sie zapaszek znudzil to daj znac
Piszę PW
karamari jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 13:15   #958
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Question Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewuszki licze na Wasza pomoc
chce wywalic z lazienki kupne balsamy do ciala, bo juz nowy rok, a ja do lata zamierzam doprowadzic skore na swoich nogach do ladu. jako ze moim zdaniem jest ona w stanie tragicznym (rogowacenie okolomieszkowe po Tacie) postanowilam juz teraz wytoczyc ciezkie dziala, zeby do lata zdazyc.
znalazlam taki przepis: http://www.zrobsobiekrem.pl/?slp-krem-na-zimno,85
to krem, ale walka ma byc ostra wiec zamierzam sie poswiecic.
moje pytania do bardziej doswiadczonych:
1. nie zamierzam dodawac gumy ksantanowej, bo mi sie wydaje ze nie jest to kienieczne. mam racje?
2. jesli bez gumy bedzie zbyt gesty to co zrobic? nastepnym razem dac wiecej hydrolatu?
3. czy moge SLP zamienic na lanoline? (mam juz w domu)

oczywiscie jesli macie jakies doswiadczenia z rogowaceniem okolomieszkowym i znalazlyscie na to sposob, to chetnie sprobuje czegos innego. na wizazu w watkach na ten temat nie znalazlam nic co by mnie usatysfakcjonowalo. balsamy z mocznikiem poprawialy moj stan, ale teraz chcialabym zaszalec z biochemia, zeby wyeliminowac jak najwiecej zbednych skladnikow, ktorych nie znam, a znalezc ten, ktory rzeczywiscie pomoze.
moze macie jakies prosztsze sposoby na mocznik. ja dopiero poczatkujaca i mam problem z tym mocznikiem, bo on w proszku jest i raczej nie wchodzi w gre mieszanie o z balsamem (tak jak np. telocapil).
z gory dziekuje za pomoc
hoian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 13:18   #959
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

ale bez gumy to bedziesz miala bardziej olejek niz krem, wiem bo robie nie raz na tym emulgatorze.

a mocznik mozesz zwyczajnie dosypac do balsamu, ja tak robie i fajnie nawizla

a z mocznikiem na rogowacenie moze to:http://www.zrobsobiekrem.pl/?krem-z-...lekowym-5-,104
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2010-01-20 o 13:21
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-20, 15:55   #960
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hoian Pokaż wiadomość
Dziewuszki licze na Wasza pomoc
chce wywalic z lazienki kupne balsamy do ciala, bo juz nowy rok, a ja do lata zamierzam doprowadzic skore na swoich nogach do ladu. jako ze moim zdaniem jest ona w stanie tragicznym (rogowacenie okolomieszkowe po Tacie) postanowilam juz teraz wytoczyc ciezkie dziala, zeby do lata zdazyc.
znalazlam taki przepis: http://www.zrobsobiekrem.pl/?slp-krem-na-zimno,85
to krem, ale walka ma byc ostra wiec zamierzam sie poswiecic.
moje pytania do bardziej doswiadczonych:
1. nie zamierzam dodawac gumy ksantanowej, bo mi sie wydaje ze nie jest to kienieczne. mam racje?
2. jesli bez gumy bedzie zbyt gesty to co zrobic? nastepnym razem dac wiecej hydrolatu?
3. czy moge SLP zamienic na lanoline? (mam juz w domu)

oczywiscie jesli macie jakies doswiadczenia z rogowaceniem okolomieszkowym i znalazlyscie na to sposob, to chetnie sprobuje czegos innego. na wizazu w watkach na ten temat nie znalazlam nic co by mnie usatysfakcjonowalo. balsamy z mocznikiem poprawialy moj stan, ale teraz chcialabym zaszalec z biochemia, zeby wyeliminowac jak najwiecej zbednych skladnikow, ktorych nie znam, a znalezc ten, ktory rzeczywiscie pomoze.
moze macie jakies prosztsze sposoby na mocznik. ja dopiero poczatkujaca i mam problem z tym mocznikiem, bo on w proszku jest i raczej nie wchodzi w gre mieszanie o z balsamem (tak jak np. telocapil).
z gory dziekuje za pomoc
A ja to bym Ci poradziła kremik rossmanna dla dzieci z nagietkiem i pantenolem. Moje ostatnie odkrycie Jest genialny na suchą skórę i kosztuje grosze, a żeby kupić wszystkie biochemiczne składniki wydasz kupę kasy i dużo zabawy. A ten nie zawiera żadnych konserwantów ani innych świństw Był już wcześniej polecany na wizażowych forach, sama tu go podpatrzyłam.
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:32.