W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wiza¿anek. Wejd¼, poznaj rodaczki, wymieñ siê opiniami i swoim do¶wiadczeniem.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2012-07-14, 14:46   #4891
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
hej gdzie sie wszystkie podziewaja?? my w domu, Flavcio ma b. wysoka goraczke poszczepienna chlip chlip
biedaczek... tak goraco i jeszcze ma goraczke
Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Ja jestem

Flavcio nasz kochany... biedaczysko

Marcepanku trzymam kciuki w przysz³y pi±tek!

Do tej pory, jak jestem w De spotka³am samych sympatycznych Rumunów no mo¿e za wyj±tkiem jednego elektryka, który by³ naprawdê na ciê¿kim przypadkiem. A w It nie natrafi³am na ¿adnego Rumuna.

U mnie pada i pada... mieli¶my dzi¶ gdzie¶ pojechaæ, ale siê raczej nie uda...
Dziewczynki mam w koñcu umeblowane salotto! tzn. nie tak ca³kiem do koñca, bo brakuje bibelotów, zastawy, obrazów, ale to pó¼niej... mam sofê, stó³, krzes³a, comodino
Wczoraj te¿ wpad³a do mnie rodzinka z pl, jechali do swoich znajomych w Karlsruhe i wpadli do nas po drodze. heheh... przywie¼li nam mnóstwo jedzenia z Pl. Zapasy jak na zimê. Od babci dosta³am weki i poduchê z pierza. Moja mama upiek³a karkóweczkê dla A. i pierogi polepi³a. Ale mi radochê zrobili...

Za miesi±c bêdziemy w RC, w tym roku zapowiadaj± siê intensywne wakacje, bo jedziemy ze znajomymi i A. chce jak najwiêcej im pokazaæ. Na pewno wybierzemy siê na Isole Eolie, pewnie te¿ do Catanii dotrzemy. Jejku jak siê cieszê...Odk³adam sobie drobne na zakupy odzie¿owe, mam nadziejê,¿e na jakie¶ saldi siê jeszcze za³apiê
moze to dlatego, ze w Niemczech jest wiekszy porzadek. ciekawe, czy tam tez cyganie moga tak bezkarnie krasc
pochwalilabys sie salonem fajnie Ci ze jedziecie do Calabrii. napewno zobaczysz duzo nowych i ladnych miejsc


my od rana jestesmy zaganiani. najpierw robilismy samochodowi il tagliando, a pozniej pojechalismy kupic nowa pralke, bo ta co tu byla odprawiala niezly cyrk wkoncu mam pralke, ktora mi sie podoba. jeszcze musimy podjechac dzisiaj do weta zeby zaszczepic psa

a nadawali ochlodzenie.... ciekawe od kiedy ....?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-14, 18:07   #4892
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Placek sie udal - dzisiaj juz probowalismy.

Moglo by byc w nim troche wiecej bialej czesci - czyli mleka. Ale sobie przepis zmodyfikuje nastepnym razem.

No i to juz 2 rocznica bo slub byl w 2010 roku.
Jak ten czas leci!

Princi - Flavcia ucaluj - zeby zdrowy byl.

Moj maz nie jest zatwardzialym Wlochem - lubi eksperymentowac kulinarnie i smakowal mu makaron z truskawkami i jogurtem (bo niestety tym truskawkom to daleko do naszych polskich, slodkich truskawek) Jedlismy go juz 2 raz.

Ale mnie ciekawi kto jest ta tajemnicza mamusia - nie ujawni sie?

Alcon - brawka za salon no i walowke od rodzinki!
Moj maz juz mysli o co moze moja mame poprosic zeby mu do jedzenia zrobila.

Ja tez tradycjonalistka jestem w tych sprawach i domeza sie przeprowadzilam (a tym samym do Wloch) dopiero po slubie.

Milej niedzieli zycze wszystkim!
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-14, 18:40   #4893
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 863
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
i domeza sie przeprowadzilam (a tym samym do Wloch) dopiero po slubie.
a ja przed ¶lubem

to kto jest w ci±¿y? sjoanna stawia³am na Ciebie lub marmotte
aragosta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-14, 18:58   #4894
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

i ja tez przed slubem.ale wprowadzilam sie do TZ i tesciow
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-14, 21:23   #4895
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

aha ! no to jednak ktos jest w ciazy ?

a u mie lataja jakies bzyczace robale ,takie czarne zuko-podobne ,sa oblesne i takie malutkie czarne mocno gryzace .... buuuuu che schifo
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-15, 11:09   #4896
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Czesc

my wczoraj bylismy na urodzinach mojej kolezanki, w jej nowym domu.
Uklad domkow ciekawy bo domki sa w podkowe, takze wychodzi z nich taki residence.
Pieknie wszystko umeblowala, strasznie nowoczesnie, tylko ze wszystko jest z polyskiem, kazdy mebel, cala kuchnia nawet blat. To musi byc potem niepraktycznie w uzyciu i w myciu co wy na to? Strasznie sie kurzy, palcuje i latwo o zacieki.
Ale wyglada efektownie

Zamowilismy pizze, potem byla torta gelato

sjoanna zebyscie sie zawsze bardzo bardzo kochali , wszystkiego naj!

ja tez przed slubem do tesciow ale co, przeciez nie moglismy sie widywac 3 razy na rok a na slub brakuje wciaz sponsora
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-15, 11:21   #4897
alcon
Rozeznanie
 
Avatar alcon
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z Frankonii
Wiadomo¶ci: 874
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Sjoanka du¿o mi³o¶ci i gratulacje! : roza:

My tak samo, przed ¶lubem mieszkali¶my ju¿ razem 1,5 roku. Ciê¿ko by by³o nadal tak podró¿owaæ i widywaæ siê g³ównie przez skype.

Cuciola
mamy w kuchni drzwiczki na po³ysk. Fajnie to wygl±da jak jest o¶wietlone, ale niestety wszystkie zacieki widaæ, poza tym siê rysuje ( te¿ to widaæ po ¶wiat³em). Nastêpnym razem wybiorê co¶ matowego

hmmmm.... jakbym sobie zjad³a tak± w³osk± pizzê
__________________
'Nauczyæ siê czego¶ mo¿na wszêdzie. Dlaczego wiêc i nie tutaj?'





alcon jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 12:20   #4898
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
No i to juz 2 rocznica bo slub byl w 2010 roku. Jak ten czas leci!
Wszystkiego najlepszego

...

widzialam w prognozie pogody ,ze w przyszlym tygodniu maja byc burze na poludniu ..... czekam na nie z niecierpliwosci.

Biedny Manu jest mu tak goraco,ze chodzi spac na okno ,zeby miec jakis przewiew .... albo na zimna podloge sie kladzie ,albo wtrynia mi sie przed wentylator...
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-15, 12:32   #4899
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Czesc Kochane, jestem nieprzytomna, Flavcio mial prawie 40 st dzis w nocy, nic nie spalismy, takze niedziela leniwa w domu, nic mi sie nie chce...

sjoanna wszystkiego najlepszego duzo milosci, zrozumienia i wytrwalosci

alcon
pokaz salonik! Kochana piszesz, ze obrazow nie masz, my juz 5 lat w mieszkanku i ani jednego jeszcze nie mamy, wciaz tyle do zrobienia, no ale pomalutku w koncu moze i obrazu sie dorobimy hehe
ja tam chetnie do Ciebie pojade moze i padac 2 tyg, ja juz nie moge, naprawde sa straszne upaly od miesiaca 40 st, a czesto gesto i ponad no i z pierogow bym Cie objadla a moze sie spotkamy jakos na Sycylii, ale byloby fajnie, poznasz Flavcia

evelinarav na mieszkanie z tesciowa to raczej bym sie nie pisala, a jak w ogole sie poznaliscie, w sensie jak na to daleke poludnie zawedrowalas??

Roamanaccia a Ty co porabiasz w Salerno? pracujesz? ja bez klimy chyba bym ducha wyzianela, najlepiej jakbym ja miala tez w lazience

marmotta
a Ty w koncu wytrwalas w rzucaniu palenia???

Dziewczyny nie pisalam, ze ktoras jest w ciazy, ale ze urodzila synka, niestety nie pamietam nicka, zadko sie udzielala
a pamietacje alicje38, ci sie z nia stalo, nic juz nie pisze...
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow

Edytowane przez principessina
Czas edycji: 2012-07-15 o 12:44
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-15, 12:51   #4900
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Roamanaccia a Ty co porabiasz w Salerno? pracujesz? ja bez klimy chyba bym ducha wyzianela, najlepiej jakbym ja miala tez w lazience...
yes i pracuje nad pewna rzecza ,ktora mam nadzieje wkrotce mi sie uda zrealizowac ,mialam przeblysk geniuszu !!

ja to najlepiej zamknelabym sie w zamrazalce razem z wentylatorem

buziaczki dla Flavcia
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-15, 14:00   #4901
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
aha ! no to jednak ktos jest w ciazy ?

a u mie lataja jakies bzyczace robale ,takie czarne zuko-podobne ,sa oblesne i takie malutkie czarne mocno gryzace .... buuuuu che schifo
to chyba nie to robale, ktore sa w Neapolu? i jeszcze mowia w dzienniku, ze przywedrowaly tam z jakiejs wyspy statkiem... czemu nie powiedza wprost, ze w miescie jest brud i syf i sie z tego robale mnoza na potege
Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
evelinarav na mieszkanie z tesciowa to raczej bym sie nie pisala, a jak w ogole sie poznaliscie, w sensie jak na to daleke poludnie zawedrowalas??


...
bo moja mama zdobyla namiary na taka babke, co sie zajmowala szukaniem pracy dla Polek i tam pojechalam. ale teraz tak mysle, ze tam na poludnie nie ma po co jechac, bo malo placa i jeszcze siedzi sie jak w wiezieniu a jeszcze jakie prace....
no ciekawe, kto urodzil dziecko. ja pamiec mam dobra. jakbym znala nick'a, to pewnie bym skojarzyla. a Ty skad o tym wiesz?


sjoanna, wszystkiego najlepszego i oby tak bylo co roku
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-15, 14:04   #4902
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3530935 9]to chyba nie to robale, ktore sa w Neapolu? i jeszcze mowia w dzienniku, ze przywedrowaly tam z jakiejs wyspy statkiem... czemu nie powiedza wprost, ze w miescie jest brud i syf i sie z tego robale mnoza na potege [/QUOTE]

nie wiem,nie mam pojecia .... byc moze ,nie slyszalam nic o tych robalach ale sa gryzace ... wczoraj zatluklam jednego ,ale sa tez takie malutkie czarne i ona strasznie gryza .. !
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-15, 17:31   #4903
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

fuj a co to za robale?? u mnie z mrowkami sie polepszylo, ale czaem jeszcze wylaza, jak Flavcio okruszki zostawia, traktuje je odkurzaczem

evelinarav a co to za prace??? moge sobie tylko wyobrazic....a powiem Ci, ze ja niby na pld, ale moze mialam szczescie i nie wiem czy Wam pisalam, ze 2 tyg temu bylam na rozmowie o prace, lecz nie moglam jej przyjac z powodu synka, ale byla konkretna oferta, pod domem, pol etatu, tlumacz byl im potrzebny polski, rosyjski, akurat cos dla mnie i 600 euro za pol etatu, wiec powiedzialabym ze ekstra superowo jak na moja miescinke, nic moze nadarzy sie ponowna okazja, jak Flavcio pojdzie do zlobka, chociaz nie powiem mialam na nia chrapke
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-16, 09:56   #4904
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

cucciola79 dziekuje bardzo za porady Jak tylko bede PL w sierpniu powaznie pogadam z moja pania ginekolog Tz jest coraz bardziej zachwycony i tez sie juz nie moze doczekac

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
mmarcepan trzymam kciuki za prawko, daj znac


sjoanna
to chyba nie sylvietta, nie pamietam nicku...

paulinka
ja chyba bym powiedziala pracodawcy, ze ta pracownica kreuje niemila atmosfere w pracy...

za duzo nie pisze, bo maly siedzi mi na kolankach
nie dziekuje

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
hej gdzie sie wszystkie podziewaja?? my w domu, Flavcio ma b. wysoka goraczke poszczepienna chlip chlip
Ojej, biedny Flavio Pewnie nieprzyyomna jestes, coreczka moich sasiadow tez przez caly weekend miala bardzo wysoka goraczke i nic moi sasiedzi w weekend nie przespali ze stresu

Cytat:
Napisane przez alcon Poka¿ wiadomo¶æ
Ja jestem

Flavcio nasz kochany... biedaczysko

Marcepanku trzymam kciuki w przysz³y pi±tek!

Do tej pory, jak jestem w De spotka³am samych sympatycznych Rumunów no mo¿e za wyj±tkiem jednego elektryka, który by³ naprawdê na ciê¿kim przypadkiem. A w It nie natrafi³am na ¿adnego Rumuna.

U mnie pada i pada... mieli¶my dzi¶ gdzie¶ pojechaæ, ale siê raczej nie uda...
Dziewczynki mam w koñcu umeblowane salotto! tzn. nie tak ca³kiem do koñca, bo brakuje bibelotów, zastawy, obrazów, ale to pó¼niej... mam sofê, stó³, krzes³a, comodino
Wczoraj te¿ wpad³a do mnie rodzinka z pl, jechali do swoich znajomych w Karlsruhe i wpadli do nas po drodze. heheh... przywie¼li nam mnóstwo jedzenia z Pl. Zapasy jak na zimê. Od babci dosta³am weki i poduchê z pierza. Moja mama upiek³a karkóweczkê dla A. i pierogi polepi³a. Ale mi radochê zrobili...

Za miesi±c bêdziemy w RC, w tym roku zapowiadaj± siê intensywne wakacje, bo jedziemy ze znajomymi i A. chce jak najwiêcej im pokazaæ. Na pewno wybierzemy siê na Isole Eolie, pewnie te¿ do Catanii dotrzemy. Jejku jak siê cieszê...Odk³adam sobie drobne na zakupy odzie¿owe, mam nadziejê,¿e na jakie¶ saldi siê jeszcze za³apiê
Bedziemy w RC w tym samym momencie - juz sie nie moge doczekac wyjazdu
Pochwal sie salotto

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Placek sie udal - dzisiaj juz probowalismy.

Moglo by byc w nim troche wiecej bialej czesci - czyli mleka. Ale sobie przepis zmodyfikuje nastepnym razem.

No i to juz 2 rocznica bo slub byl w 2010 roku.
Jak ten czas leci!

Princi - Flavcia ucaluj - zeby zdrowy byl.

Moj maz nie jest zatwardzialym Wlochem - lubi eksperymentowac kulinarnie i smakowal mu makaron z truskawkami i jogurtem (bo niestety tym truskawkom to daleko do naszych polskich, slodkich truskawek) Jedlismy go juz 2 raz.

Ale mnie ciekawi kto jest ta tajemnicza mamusia - nie ujawni sie?

Alcon - brawka za salon no i walowke od rodzinki!
Moj maz juz mysli o co moze moja mame poprosic zeby mu do jedzenia zrobila.

Ja tez tradycjonalistka jestem w tych sprawach i domeza sie przeprowadzilam (a tym samym do Wloch) dopiero po slubie.

Milej niedzieli zycze wszystkim!
Jeszcze raz wszytskiego najlepszego z okazji rocznicy slubu

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc Kochane, jestem nieprzytomna, Flavcio mial prawie 40 st dzis w nocy, nic nie spalismy, takze niedziela leniwa w domu, nic mi sie nie chce...

sjoanna wszystkiego najlepszego duzo milosci, zrozumienia i wytrwalosci

alcon
pokaz salonik! Kochana piszesz, ze obrazow nie masz, my juz 5 lat w mieszkanku i ani jednego jeszcze nie mamy, wciaz tyle do zrobienia, no ale pomalutku w koncu moze i obrazu sie dorobimy hehe
ja tam chetnie do Ciebie pojade moze i padac 2 tyg, ja juz nie moge, naprawde sa straszne upaly od miesiaca 40 st, a czesto gesto i ponad no i z pierogow bym Cie objadla a moze sie spotkamy jakos na Sycylii, ale byloby fajnie, poznasz Flavcia

evelinarav na mieszkanie z tesciowa to raczej bym sie nie pisala, a jak w ogole sie poznaliscie, w sensie jak na to daleke poludnie zawedrowalas??

Roamanaccia a Ty co porabiasz w Salerno? pracujesz? ja bez klimy chyba bym ducha wyzianela, najlepiej jakbym ja miala tez w lazience

marmotta
a Ty w koncu wytrwalas w rzucaniu palenia???

Dziewczyny nie pisalam, ze ktoras jest w ciazy, ale ze urodzila synka, niestety nie pamietam nicka, zadko sie udzielala
a pamietacje alicje38, ci sie z nia stalo, nic juz nie pisze...
Ojej A jak sie dzis czuje malenstwo?

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
fuj a co to za robale?? u mnie z mrowkami sie polepszylo, ale czaem jeszcze wylaza, jak Flavcio okruszki zostawia, traktuje je odkurzaczem

evelinarav a co to za prace??? moge sobie tylko wyobrazic....a powiem Ci, ze ja niby na pld, ale moze mialam szczescie i nie wiem czy Wam pisalam, ze 2 tyg temu bylam na rozmowie o prace, lecz nie moglam jej przyjac z powodu synka, ale byla konkretna oferta, pod domem, pol etatu, tlumacz byl im potrzebny polski, rosyjski, akurat cos dla mnie i 600 euro za pol etatu, wiec powiedzialabym ze ekstra superowo jak na moja miescinke, nic moze nadarzy sie ponowna okazja, jak Flavcio pojdzie do zlobka, chociaz nie powiem mialam na nia chrapke
Rzeczywiscie fajna ta oferta pracy
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-16, 11:12   #4905
cuciola
Zakorzenienie
 
Avatar cuciola
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Italia-Pavia/Katowice
Wiadomo¶ci: 10 227
GG do cuciola
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

princi nie wiedzialam ze ktokolwiek polskich tlumaczy szuka
nie pamietam, ty jestes tlumaczem z zawodu czy wystarczylo byc madrelingua?
__________________
MOJ ZBIOR KOSMETYCZNY



cuciola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-16, 13:46   #4906
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Dzien doberek, Flavciowi zeszla goraczka, ale nocka byla ciezka, nic nie chce jesc, moze przejsc sie do pediatry?

mmarcepanku Ty tez na Sycylie sie wybierasz? nie no zorganizujmy jakies spotkanko

cuciola a ja znam sporo firm, ktore szukaja kogos ze znajomoscia polskiego
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-16, 14:03   #4907
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

princi, moze rzeczywiscie przejdz sie z maluszkiem do pediatry - przynajmnij bedziesz spokojniejsza

Co do Sycylii to jedziemy z Tz i przyjaciolmi tak tylko na 2 dni, do Taoriminy, a tak w ogole to bede w Calabrii (od 4, 5 sierpnia do 17) a potem lece do Polski, bo musze sie zajac porzadniem tlumaczeniem dyplomu... Spotkanko to by byla fajna rzecz
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-16, 14:13   #4908
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
fuj a co to za robale?? u mnie z mrowkami sie polepszylo, ale czaem jeszcze wylaza, jak Flavcio okruszki zostawia, traktuje je odkurzaczem

evelinarav a co to za prace??? moge sobie tylko wyobrazic....a powiem Ci, ze ja niby na pld, ale moze mialam szczescie i nie wiem czy Wam pisalam, ze 2 tyg temu bylam na rozmowie o prace, lecz nie moglam jej przyjac z powodu synka, ale byla konkretna oferta, pod domem, pol etatu, tlumacz byl im potrzebny polski, rosyjski, akurat cos dla mnie i 600 euro za pol etatu, wiec powiedzialabym ze ekstra superowo jak na moja miescinke, nic moze nadarzy sie ponowna okazja, jak Flavcio pojdzie do zlobka, chociaz nie powiem mialam na nia chrapke
prace takie ,ze duzo sie pracuje a malo zarabia
a Ty znasz jezyk rosyjski? mnie go w szkole uczyli, ale od kiedy jestem we Wloszech, prawie wszystko pozapominalam ...
Cytat:
Napisane przez mmarcepan Poka¿ wiadomo¶æ
Tz jest coraz bardziej zachwycony i tez sie juz nie moze doczekac


a TZ nie moze sie doczekac dziecka czy staran o niego ?
Cytat:
Napisane przez mmarcepan Poka¿ wiadomo¶æ
princi, moze rzeczywiscie przejdz sie z maluszkiem do pediatry - przynajmnij bedziesz spokojniejsza

Co do Sycylii to jedziemy z Tz i przyjaciolmi tak tylko na 2 dni, do Taoriminy, a tak w ogole to bede w Calabrii (od 4, 5 sierpnia do 17) a potem lece do Polski, bo musze sie zajac porzadniem tlumaczeniem dyplomu... Spotkanko to by byla fajna rzecz
widze, ze masz sierpien bardzo impegnativo a na poludnie jedziecie autem?
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-16, 14:23   #4909
cucciola79
Wtajemniczenie
 
Avatar cucciola79
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Toscana
Wiadomo¶ci: 2 998
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

marcepannulla
Slyszalyscie o tym:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ogrom...wiadomosc.html
cucciola79 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-16, 14:40   #4910
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Dziekuje bardzo za mile zyczenia!

Okazalo sie ze ciasto galaretowe bardzo smakuje mezowi.
Juz sobie zaplanowal ze jak przyjedziemy do Polski to koniecznie musimy kupic jakies fajne kolorowe galaretki.
Pytal mi sie czy jest galaretka kawowa, jakie niezwykle kolory i smaki sa galaretek.
Zakupy galaretkowe - zaplanowane.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Poka¿ wiadomo¶æ
a u mie lataja jakies bzyczace robale ,takie czarne zuko-podobne ,sa oblesne i takie malutkie czarne mocno gryzace .... buuuuu che schifo
Duze zuki to i w Polsce sa - nazywaja je majowe bo na koniec maja z ziemi wylaza i fruwaja dosyc niemrawo. Ale ja je zawsze w czerwcu widzialam.
Masz chyba zanzariery w oknach?

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc

my wczoraj bylismy na urodzinach mojej kolezanki, w jej nowym domu.
Uklad domkow ciekawy bo domki sa w podkowe, takze wychodzi z nich taki residence.
Pieknie wszystko umeblowala, strasznie nowoczesnie, tylko ze wszystko jest z polyskiem, kazdy mebel, cala kuchnia nawet blat. To musi byc potem niepraktycznie w uzyciu i w myciu co wy na to? Strasznie sie kurzy, palcuje i latwo o zacieki.
Ale wyglada efektownie
U mnie najczesciej musze drzwiczki od lodowki przecierac bo sie brudza a ze lodowka przy wejsciu to akurat jest to widoczne.
A to ze sie blat kurzy to nic strasznego - gozej ze sie latwo rysuje.

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Czesc Kochane, jestem nieprzytomna, Flavcio mial prawie 40 st dzis w nocy, nic nie spalismy, takze niedziela leniwa w domu, nic mi sie nie chce...

Biedactwo - przy takich upalach jeszcze miec goraczke.

alcon
pokaz salonik! Kochana piszesz, ze obrazow nie masz, my juz 5 lat w mieszkanku i ani jednego jeszcze nie mamy, wciaz tyle do zrobienia, no ale pomalutku w koncu moze i obrazu sie dorobimy hehe

Maz chodzi i mruczy ze przedpokoj jest pusty - ze jakies obrazki by zawiesil i w kuchni tez.
A ja chce go do jakiegos fajnego marketu budowlanego w Polsce zabrac moze mu sie tapety spodobaja.


Dziewczyny nie pisalam, ze ktoras jest w ciazy, ale ze urodzila synka, niestety nie pamietam nicka, zadko sie udzielala
a pamietacje alicje38, ci sie z nia stalo, nic juz nie pisze...
Byla taka wizazanka co paznokcie chyba robila.
Moze ta?

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
Dzien doberek, Flavciowi zeszla goraczka, ale nocka byla ciezka, nic nie chce jesc, moze przejsc sie do pediatry?

cuciola a ja znam sporo firm, ktore szukaja kogos ze znajomoscia polskiego
Ja mysle ze to normalne ze jesc mu sie nie chce. Goraco, chorowal i sie nie wyspal do tego.
Jak pije to chyba jeszcze nic zlego.
Moze jakiegos owocka mu daj.

A jakie to firmy z polskim szukaja?

Widzialam wiadomosci z Polski. Maz mi przyslal sms zebym zobaczyla trabe powietrzna w Polsce. A ja nawet tv nie wlaczalam.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head

Edytowane przez sjoanna
Czas edycji: 2012-07-16 o 14:44
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-16, 15:09   #4911
mmarcepan
Rozeznanie
 
Avatar mmarcepan
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Italia
Wiadomo¶ci: 828
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3532732 0]prace takie ,ze duzo sie pracuje a malo zarabia
a Ty znasz jezyk rosyjski? mnie go w szkole uczyli, ale od kiedy jestem we Wloszech, prawie wszystko pozapominalam ...


a TZ nie moze sie doczekac dziecka czy staran o niego ?


widze, ze masz sierpien bardzo impegnativo a na poludnie jedziecie autem?[/QUOTE]
podejrzewam ze i tego i tego Pewnie narazie bardziej sie cieszy ze staran
Sierpien pewnie bedzie jak zwykle zabiegany Ale ja to lubie, inaczej nie potrafie odpoczywac
Do RC jedziemy autkiem, jak co roku Nawet to lubie tzn. lubie jak nie ma zbyt duzych korkow

Cytat:
Napisane przez cucciola79 Poka¿ wiadomo¶æ
Ojejeje nie widzialam o tym

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Dziekuje bardzo za mile zyczenia!

Okazalo sie ze ciasto galaretowe bardzo smakuje mezowi.
Juz sobie zaplanowal ze jak przyjedziemy do Polski to koniecznie musimy kupic jakies fajne kolorowe galaretki.
Pytal mi sie czy jest galaretka kawowa, jakie niezwykle kolory i smaki sa galaretek.
Zakupy galaretkowe - zaplanowane.



Duze zuki to i w Polsce sa - nazywaja je majowe bo na koniec maja z ziemi wylaza i fruwaja dosyc niemrawo. Ale ja je zawsze w czerwcu widzialam.
Masz chyba zanzariery w oknach?



U mnie najczesciej musze drzwiczki od lodowki przecierac bo sie brudza a ze lodowka przy wejsciu to akurat jest to widoczne.
A to ze sie blat kurzy to nic strasznego - gozej ze sie latwo rysuje.



Byla taka wizazanka co paznokcie chyba robila.
Moze ta?



Ja mysle ze to normalne ze jesc mu sie nie chce. Goraco, chorowal i sie nie wyspal do tego.
Jak pije to chyba jeszcze nic zlego.
Moze jakiegos owocka mu daj.

A jakie to firmy z polskim szukaja?

Widzialam wiadomosci z Polski. Maz mi przyslal sms zebym zobaczyla trabe powietrzna w Polsce. A ja nawet tv nie wlaczalam.
Ja zawsze przywoze galaretki owocowe z PL Tz tez sie nimi zachwyca
__________________
Non mi pento di nulla nella mia vita, eccetto di quello che non ho fatto
Coco Chanel


mmarcepan jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-16, 19:17   #4912
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomo¶ci: 4 902
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez sjoanna Poka¿ wiadomo¶æ
Duze zuki to i w Polsce sa - nazywaja je majowe bo na koniec maja z ziemi wylaza i fruwaja dosyc niemrawo. Ale ja je zawsze w czerwcu widzialam.Masz chyba zanzariery w oknach?.
nie mam zanzarier w oknach

zalozylam na okno siatke na ... kota bo Manu proboje zawsze skakac
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-16, 21:28   #4913
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

ja mam polska tv takze ogladalam co nieco co sie dzieje w Pl u mnie za to taka wichura sie zerwala, ze ucieklam ze spaceru z synkiem do domu, bo odfrunelabym ja i rowerek

evelinarav czasem jak slysze o tutejszych stawkach i to Wloszki pracuja to sie lapie za glowe, naprawde...rosyjski i hiszpanski mialam wykladowe na uniwerku i rosyjski wczesniej w lo

a u mnie jest pelno cicale, wlasnie odsluchalam filmik co Flavcio nagralam to slychac tylko te paskudy

sjoanna ja jeszcze mam zapas galaretek, moze jutro zrobie sernik na zimno, bo kolezanka przychodzi na plotki nie to nie ta od paznocki, kurcze nie moge sobie nicka przypomniec!
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-17, 15:02   #4914
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
ja mam polska tv takze ogladalam co nieco co sie dzieje w Pl u mnie za to taka wichura sie zerwala, ze ucieklam ze spaceru z synkiem do domu, bo odfrunelabym ja i rowerek

evelinarav czasem jak slysze o tutejszych stawkach i to Wloszki pracuja to sie lapie za glowe, naprawde...rosyjski i hiszpanski mialam wykladowe na uniwerku i rosyjski wczesniej w lo

a u mnie jest pelno cicale, wlasnie odsluchalam filmik co Flavcio nagralam to slychac tylko te paskudy

sjoanna ja jeszcze mam zapas galaretek, moze jutro zrobie sernik na zimno, bo kolezanka przychodzi na plotki nie to nie ta od paznocki, kurcze nie moge sobie nicka przypomniec!
moze chodzi o ta Kasie K. co Ci czasem komentarze na FB pisze?

ja tez mam galaretki truskawkowe. chcialam zrobic takie ciasto z galaretka i z truskawkami w srodku, ale nie zdazylam... jakos krotko tu trwa sezon truskawkowy
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-17, 15:29   #4915
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomo¶ci: 1 467
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez cuciola Poka¿ wiadomo¶æ
princi nie wiedzialam ze ktokolwiek polskich tlumaczy szuka
nie pamietam, ty jestes tlumaczem z zawodu czy wystarczylo byc madrelingua?
ja sama dorabialam nad jeziorem Garda jakko tlumaczka polsko-angielska dla firmy zajmujacej sie produkcja maszyn do ciecia i szlifowania kamieni (typu blaty cy nagrobki) nawet mi zasponsorowali wakacje w domu tzn. targi byly w poznaniu i mnie zabrali ze soba. Wiekszosc klientow maja w polsce.
Poza tym w Val di Sole zauwazylam, ze znajac polski nie musialam nawet szukac pracy bo hotelarze sami do mnei przychodzili i ja proponowali (ale tu mi na reke tez jest znajomosc angielskiego i nemieckiego).


[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3535241 7]
ja tez mam galaretki truskawkowe. chcialam zrobic takie ciasto z galaretka i z truskawkami w srodku, ale nie zdazylam... jakos krotko tu trwa sezon truskawkowy[/QUOTE]
mmmmmm......

Ale mi narobilyscie smaku na galaretke


Ja ostatnio tez widzialam jakiegos lecacego zuka ale byl chyba wielkosc piesci, serio jakis mutant. Pierwszy raz widzialam tak duzego.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-17, 21:34   #4916
principessina
Zakorzenienie
 
Avatar principessina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: sloneczna Italia
Wiadomo¶ci: 7 083
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

evelinarav tak wlasnie o nia mi chodzilo nie pamietasz jej nicka??
no a ja nie zrobilam dzisiaj tego sernika na zimno, bo nie wiem co polozyc na biszkopty w sensie pomiedzy galaretka a biszkoptami, bo nie mam serka homogenizowanego?? moze ten gesty jogurt muller waniliowy, co troche jakby serek przypomina, co radzicie??

paulinka no tam na dalekiej pln u Ciebie to duzo Polakow na urlop przyjezdza u mnie choc samo pld to tez jest troche firm, w samym moim miasteczku az 3, co pracuja z Pl, wiec sporo bym powiedziala, ale najwiecej jest ofert parcy z jez. niemieckim szkoda ze nie znam

u mnie sie w koncu ochlodzilo, ale straszny wiatr jest, moze zmiesc z powierzchni ziemi jutro raniutko wstaje ide po lososia
__________________
Podwojna mamusia polsko-wloskich Smieszkow
principessina jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-18, 13:20   #4917
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Princi - ja widze ze oni tutaj serniki z Philadelfi robia. no i mozna z ricotta zmieszana z bita smietana zrobic tez.

Wczoraj prawie caly dzien bylam poza domem.
Najpierw na targu, potem spotkalam tam jedna dziewczyne ze szkoly (Polke - krotko chodzila na kurs wloskiego), z zakupami poszlysmy do niej. Zrobilysmy obiadek, zjadlysmy, pogadalysmy a po poludniu przyszlysmy do mnie - pokazalam jej mieszkanie i zdjecia z mojego wesela.
Fajnie bylo.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-18, 13:58   #4918
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomo¶ci: 4 697
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
evelinarav tak wlasnie o nia mi chodzilo nie pamietasz jej nicka??
no a ja nie zrobilam dzisiaj tego sernika na zimno, bo nie wiem co polozyc na biszkopty w sensie pomiedzy galaretka a biszkoptami, bo nie mam serka homogenizowanego?? moze ten gesty jogurt muller waniliowy, co troche jakby serek przypomina, co radzicie??


nie moge sobie przypomniec nicka ona chyba w Casercie mieszka o ile mnie pamiec nie myli...
przydalby sie polski twarog. ja robilam sernik z ricotta, ale zabardzo nie podoba mi sie bo zbyt miekki jest
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-18, 14:19   #4919
aragosta
Rozeznanie
 
Avatar aragosta
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomo¶ci: 863
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Cytat:
Napisane przez principessina Poka¿ wiadomo¶æ
evelinarav tak wlasnie o nia mi chodzilo nie pamietasz jej nicka?
nie wiem czy na wiza¿u, ale na innym forum ona by³a jako ania_nails czy co¶ takiego
aragosta jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-07-18, 14:36   #4920
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jêdrzejów/Latina
Wiadomo¶ci: 6 082
Dot.: W³ochy - wiza¿anki z W³och cz.II

Byla jeszcze taka wizazanka - Bambi1980 - znalazlam jej stara wiadomosc do mnie. Z Bergamo - tez sie nie odzywa.

Poszperalam sobie na starym watku i byla jeszcze Caterii z Caerty, Terrence (nie wiem skad) i Ciccia z okolic Rzymu.
__________________
Przyk³adna ¿onka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head

Edytowane przez sjoanna
Czas edycji: 2012-07-18 o 14:46
sjoanna jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Emigrantki


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:21.