Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-27, 22:17   #2581
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Pysiaaka Pokaż wiadomość
Kurczę... tak was czytam i trochę się boję :/ teraz jestem nakręcona, ale boję się, że jak już założę ten aparat to od razu będę chciała go zdjąć i nie wytrzymam tych 2 lat...
Jak już założysz to wytrzymasz
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 08:26   #2582
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Wczoraj miałam wizytę. Na dole wymieniony łuk na 18. U góry łuk stalowy ale nie pamiętam jaki rozmiar. Taka różnica że te pierwsze miałam okrągłe - ten jest kanciasty. Najgorsze jest to że ten łuk na końcu mam wygięty do góry i oczywiście poszedł w ruch wosk - bez niego ani rusz. A poza tym wyciągi troszkę mocniejsze - Lion.
Boli jak cholera. Boli chyba mocniej niż po założeniu. Ale jak trzymam otwartą buzie tzn. jak zęby niczego nie dotykają to bólu prawie nie czuję. Ale jedzenie to masakra.
Trzeba przeczekać ten czas - ciężki czas.


Kolor ligaturek - jasny zielony - taki wiosenny. Ładnie wygląda.
Następnym razem pomieszam kolory.

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Pysiaaka Pokaż wiadomość
Kurczę... tak was czytam i trochę się boję :/ teraz jestem nakręcona, ale boję się, że jak już założę ten aparat to od razu będę chciała go zdjąć i nie wytrzymam tych 2 lat...


Jak założysz i będziesz widziała jak się zęby prostują nie pożałujesz i wytrzymasz.
Głowa do góry.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 11:24   #2583
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

ImageUploadedByWizaz Forum1432808620.262187.jpg
Dopiero 4miesiace, a i tak jestem taka zadowolona!
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 16:59   #2584
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Czekoladowoo, aż się głupio przyznać, ale właśnie dziś, przez rozmowę z Tobą dopiero zauważyłam, że ja u góry tez mam szersze zamki.... Byłam przekonana, że są takie same, a do dziś nie zwróciłam na to zupełnie uwagi.... Moja spostrzegawczość szwankuje

Ja również mam szersze zamki na górze. Nie wiem dlaczego

Dorzucam swoje zdjęcie w pełni zadrutowanej

Teraz tylko czekać na efektyImageUploadedByWizaz Forum1432842009.166584.jpg

Edytowane przez dolceana
Czas edycji: 2015-05-28 o 20:40
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 20:37   #2585
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Czy ruszały Wam się kiedyś zęby w aparacie? Ja niedawno zauważyłam,że minimalnie rusza mi się górna jedynka. Minimalnie, ale jednak. Wydaje mi się, że to chyba nic groźnego, w końcu zęby się prostują a moje górne jedynki w 3 miesiące przesunęły się baaaaaardzo mocno. Ale jednak się trochę niepokoję, czy tak powinno być.
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 20:41   #2586
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
Czy ruszały Wam się kiedyś zęby w aparacie? Ja niedawno zauważyłam,że minimalnie rusza mi się górna jedynka. Minimalnie, ale jednak. Wydaje mi się, że to chyba nic groźnego, w końcu zęby się prostują a moje górne jedynki w 3 miesiące przesunęły się baaaaaardzo mocno. Ale jednak się trochę niepokoję, czy tak powinno być.

U mnie początkowo ruszała jedna z górnych dwójek
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 20:49   #2587
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Ja również mam szersze zamki na górze. Nie wiem dlaczego

Dorzucam swoje zdjęcie w pełni zadrutowanej

Teraz tylko czekać na efektyZałącznik 5988491
Bardzo estetycznie to wyglada. Jaki masz aparat?
Tez liczyłam na taki efekt, ale mam samoligaturujacy Clarity i wyglada bardziej metalowo 😔
Viann jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-28, 20:53   #2588
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez lusianna Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie, otoż mam nosic wyciągi na dolną szczękę, ale strasznie mnie to boli, żuchwa itd. gdy mówiłam orto o tym, steirdziła, ze tak ma być itd. ale dka mnie to jest nie do zniesienia strasznie mnie to denerwuje ponieważ nie moge np niczego jeś, nosząc je i dziwnie tak przy ludzich je zdejmować. Jak sobie z tymi nieszczęsnymi wyciągami radzicie? Nosiłyście je? Czy olalyscie sobie to.
Ja miałam ten sam problem z wyciągami. Miałam zakładać je na górze na trójkę i na dole na pierścień. Niestety ból trójki był nie do zniesienia. Ale kiedyś założyłam sobie gumki tak, że na górze założyłam na trójkę i czwórkę i rzeczywiście trochę nacisk się rozłożył i o wiele szybciej zęby się przyzwyczaiły do wyciągów. Od tamtego czasu już tak nie bolało. Aczkolwiek nie noszę ich tak regularnie. Miałam mocno cofniętą dolną szczękę, ale odkąd założyłam aparat, to sama wysunęła mi się do przodu. Po prostu było mi nie wygodnie zaciskać szczęki tak jak wcześniej, dlatego jakoś tak zaczęłam ją trzymać prawidłowo. Jak powiedziałam o tym fakcie ortodontce, to powiedziała, że takich cudów jeszcze nie widziała I chyba mi do końca nie wierzyła. Jednak naprawdę teraz mam już całkowicie dobry zgryz, dlatego właśnie nie pilnuje jakoś szczególnie noszenia tych wyciągów, szczególnie, że jak je założę, to dolna szczęka często wędruje mi przed górną. Ze skrajności w skrajność. Dlatego zakładam jakoś co 3, 4 dzień i noszę przez 2 dni. Jednak gdybym miała taki zgryz jak przed założeniem aparatu, czyli kiedy palec z łatwością mieścił się pomiędzy dolną szczęką a górną, to nosiłabym non stop, żeby przyzwyczaić dolną szczękę do nowej pozycji.
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 21:05   #2589
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dla mnie to głupota. Albo stosujesz się do zaleceń orto albo po co zakładalas aparat? Chyba ortodonta zna się na rzeczy, a nie ty, która eksperymentujesz sobie z wyciągami nosząc je jak ci się podoba
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 21:17   #2590
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Viann Pokaż wiadomość
Bardzo estetycznie to wyglada. Jaki masz aparat?

Tez liczyłam na taki efekt, ale mam samoligaturujacy Clarity i wyglada bardziej metalowo

Dziękuję! ja mam aparat kryształowy z przeźroczystymi ligaturami jestem póki co bardzo podekscytowana aparatem na gôrze- mam nadzieję, że będzie nam się równie dobrze współpracowało jak z dołem
Moja orto powiedziała, że jak gumki zżółkną to mam przyjść i wymieni na nowe za darmo więc tym bardziej jestem uradowana.
Teraz tylko pozostaje czekać cierpliwie na efekty!
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-28, 22:22   #2591
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
Dla mnie to głupota. Albo stosujesz się do zaleceń orto albo po co zakładalas aparat? Chyba ortodonta zna się na rzeczy, a nie ty, która eksperymentujesz sobie z wyciągami nosząc je jak ci się podoba
Najwyżej później będę żałować Za 2 tygodnie mam 3 wizytę i spytam się, czy jeśli w wyciągach dolna szczęka wysuwa mi się tak mocno do przodu, to nie zrobi mi się wada zgryzu, tylko odwrotna. Jeśli pani powie, że nic się nie stanie, to zacznę chodzić w nich cały czas, ale teraz jakoś nie jestem tego pewna. Mam jeszcze dobre ponad rok na noszenie wyciągów, więc mam czas, a wolę się upewnić. W końcu sama mówiła, że takiego przypadku jak ja jeszcze nie miała, dlatego trochę się boje.
__________________
Winter sports!!

Edytowane przez marvandi
Czas edycji: 2015-05-28 o 22:36
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 08:37   #2592
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Załącznik 5988128
Dopiero 4miesiace, a i tak jestem taka zadowolona!
Troszkę słabo widać ale skoro jesteś zadowolona to na pewno jest już dobrze .

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Ja również mam szersze zamki na górze. Nie wiem dlaczego

Dorzucam swoje zdjęcie w pełni zadrutowanej

Teraz tylko czekać na efektyZałącznik 5988491
Ładnie Twój aparacik się prezentuje, teraz czekamy na efekty .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 08:49   #2593
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez marvandi Pokaż wiadomość
Czy ruszały Wam się kiedyś zęby w aparacie? Ja niedawno zauważyłam,że minimalnie rusza mi się górna jedynka. Minimalnie, ale jednak. Wydaje mi się, że to chyba nic groźnego, w końcu zęby się prostują a moje górne jedynki w 3 miesiące przesunęły się baaaaaardzo mocno. Ale jednak się trochę niepokoję, czy tak powinno być.
Normalka ☺ Jak wejdą w odpowiednie miejsce to przestaną. Mi się ruszały jedynki i dwójki u góry. A aktualnie wszystkie zęby od jedynen do czwórek na dole.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 09:47   #2594
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mi sie zeby tez ruszają czasem mam wrazenie ze calkiem sporo
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 13:32   #2595
marvandi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 121
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Uspokoiłyście mnie dzięki
__________________
Winter sports!!
marvandi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 13:34   #2596
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

lusianna mnie wyciągi dopiero czekają ale ja bym nosiła skoro takie jest zalecenie orto

triangle aaa to tak u ciebie wygląda, to najlepiej pójść na konsultację i dowiedzieć się jak lekarz to widzi

czekoladowoo może ta wielkość zamków faktycznie zależy od wielkości zębów, większe by się nie zmieściły

dolceana śliczny aparacik, też taki chcę . I super z tą darmową wymianą gumek, mój orto nie jest taki łaskawy

No więc ja dzisiaj była u dentysty.. Znowu 300 zł poszło bo okazało się że sąsiedni ząb jest do leczenia również.

Za 3 tygodnie mam jeszcze jedną wizytę, też z 300 zł wyjdzie bo czyszczenie i lakowanie 4 zębów no i na początek lipca umówiłam się już na założenie aparatu . Chyba że z kasą będzie kiepsko to będę jeszcze przesuwać.

No i jestem na 99% zdecydowana na kryształowy aparat.
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 13:46   #2597
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Też chce kryształowy Jednak ja mam dopiero 3 lipca konsultacje W ogóle ciekawe ile kosztuje sama wymiana gumek.


Mam problem bo zgubiłam zdjęcie no te wiecie wszystkich zębów i nie mam pojęcia jak załatwić nowe Pewnie orto da mi skierowanie, ale to dodatkowa starta czasu. Wolałabym już iść przygotowana.
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 18:08   #2598
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez MargotVZ Pokaż wiadomość
dolceana śliczny aparacik, też taki chcę . I super z tą darmową wymianą gumek, mój orto nie jest taki łaskawy
No i jestem na 99% zdecydowana na kryształowy aparat.

Dziękuję. Początkowo miał być ceramiczny ale dzięki naszej wiazażance- aparatce jest kryształowy jestem z niego bardzo zadowolona
Wczoraj go założyłam a dziś mam 1mm szparę między jedynkami gryźć jednak twardszych rzeczy nie mogę bo zęby pobolewają a tak to jest ok!
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 19:05   #2599
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

2 dni byłam mega ostrożna po tych ekstakcjach, a dziś mnie podkusiło, żeby ryż zjeść na obiad. No to chyba razem z ryżem wyleciał mi skrzep, bardzo brawo dla mnie
A dodatkowo z drugiej strony mam w dalszym ciągu spuchnięte dziąsło, muszę się jutro wybrać do gabinetu niech zobaczą o co kaman i czy rzeczywiście się skrzepu pozbyłam
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-29, 19:08   #2600
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
2 dni byłam mega ostrożna po tych ekstakcjach, a dziś mnie podkusiło, żeby ryż zjeść na obiad. No to chyba razem z ryżem wyleciał mi skrzep, bardzo brawo dla mnie
A dodatkowo z drugiej strony mam w dalszym ciągu spuchnięte dziąsło, muszę się jutro wybrać do gabinetu niech zobaczą o co kaman i czy rzeczywiście się skrzepu pozbyłam
To chyba niedobrze jeśli wypadł Ci skrzep, a boli Cie?
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 19:10   #2601
RudeOne
Użyszkodniczka
 
Avatar RudeOne
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Zielona Wyspa
Wiadomości: 1 382
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
To chyba niedobrze jeśli wypadł Ci skrzep, a boli Cie?
No właśnie nie boli, boli mnie ta druga, spuchnięta część
Jutro się okaże co porobiłam.
__________________
Najlepszym przyjacielem kobiety jest kot. Żaden kot nie zapyta ''czego żresz po nocy?'' Będzie żarł razem z nią.
RudeOne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-29, 19:26   #2602
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Quadesha a gdzie robiłaś to zdjęcie. Może zadzwoń tam i zapytaj czy potrzebne jest skierowanie. W końcu i tak za to płacisz. I różne opinie słyszałam, w niektórych miejscach trzeba mieć, a w innych można bez skierowania zrobić.

dolceana wow wczoraj założony i już taka szpara

RudeOne to chyba po czymś taki ten suchy zębodół się może zrobić (nie miałam nigdy zębów wyrywanych więc się nie znam za bardzo). Faktycznie może podejdź do gabinetu niech obejrzą.
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 10:36   #2603
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez RudeOne Pokaż wiadomość
No właśnie nie boli, boli mnie ta druga, spuchnięta część
Jutro się okaże co porobiłam.

Suchy zębodół charakteryzuje się bardzo mocnym bólem, uczuciem ciepła, przede wszystkim pojawia się w trakcie leżenia. Być może nie wypadł Ci skrzep,a jedynie zaschnięta krew,która była w okolicach tego zęba
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 14:44   #2604
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej dziewczyny!
Ja aparat będę miała zakładany za miesiąc, początkowo na dół+ ta płytka na podniebienie na górze ... Trochę jej się boję, ale na szczęście będzie to już czas wakacji. Później dojdzie też aparat na górę. Zdecydowałam się na dół na aparat mieszany, a na górę szafirowy/porcelanowy.
I mam do Was dwa pytania, poznieważ macie już większe doświadczenie jako aparatki
- kiedy Wasz ortodonta pytał Was jaki rodzaj aparatu chcecie? Miałam już wizytę na jakiej omawialiśmy plan leczenia, wcześniej wspomniałam jaki rodzaj chcę, ale moja ortodontka nigdzie tego nie zapisywała. I się zastanawiam czy zapomniała czy w gabinecie mają aparaty i wcześniej nie muszą pytać.
- i jeszcze jedno, w sumie ważniejsze. Mam złamaną jedną piątkę, pozostał korzeń, ale już bardzo słaby. I są dwa wyjścia: 1. usuwam korzeń i drugą piątkę, która jest zdrowa i przestawiamy zęby w ich miejsce, 2. nie usuwam nic, dostawiam na koniec leczenia nowy ząb w miejsce tego korzenia. Nie chciałam usuwać zębów, szczególnie zdrowych (druga piątka) i wolałam drugą opcję. A Wy jak myślicie?
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 15:39   #2605
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Wczoraj byłam na kontrolnej wizycie u ortodonty, powiedział mi, że stan zębów jest krytyczny. Górna szczęka jest maksymalnie wysunięta do przodu. Po usunięciu wszystkich szóstek zęby zamiast cofać się do tyłu to pociągnęły siódemki do przodu. Jedyny ratunek to wszczepienie przez chirurga na górze dwóch kotwic i na dole dwóch implantów. Koszt tego 3 000zł. Jestem załamana i spłukana. Jak tam siedziałam i słuchałam go to myślałam, że zaraz się rozpłaczę. Powiedział, że to jedyny ratunek. Mam kompleksy na punkcie moich zębów niesamowite. Jednocześnie boję się, że wydam tyle kasy, ucierpię się a po zdjęciu aparatu zęby znowu zaczną iść do przodu. Odechciało mi się tego leczenia ale ja nie mogę żyć z takimi zębami bo przez to tracę pewność siebie i czuję się brzydka...
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 15:55   #2606
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez DziadkaKalesony Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Ja aparat będę miała zakładany za miesiąc, początkowo na dół+ ta płytka na podniebienie na górze ... Trochę jej się boję, ale na szczęście będzie to już czas wakacji. Później dojdzie też aparat na górę. Zdecydowałam się na dół na aparat mieszany, a na górę szafirowy/porcelanowy.
I mam do Was dwa pytania, poznieważ macie już większe doświadczenie jako aparatki
- kiedy Wasz ortodonta pytał Was jaki rodzaj aparatu chcecie? Miałam już wizytę na jakiej omawialiśmy plan leczenia, wcześniej wspomniałam jaki rodzaj chcę, ale moja ortodontka nigdzie tego nie zapisywała. I się zastanawiam czy zapomniała czy w gabinecie mają aparaty i wcześniej nie muszą pytać.
- i jeszcze jedno, w sumie ważniejsze. Mam złamaną jedną piątkę, pozostał korzeń, ale już bardzo słaby. I są dwa wyjścia: 1. usuwam korzeń i drugą piątkę, która jest zdrowa i przestawiamy zęby w ich miejsce, 2. nie usuwam nic, dostawiam na koniec leczenia nowy ząb w miejsce tego korzenia. Nie chciałam usuwać zębów, szczególnie zdrowych (druga piątka) i wolałam drugą opcję. A Wy jak myślicie?

Ja decyzję o rodzaju aparatu mogłam ostatecznie podjąć na wizycie na której zakładany był aparat. Ale przy planie leczenia wstępnie pani dr zapytała żeby wpisać do planu leczenia kwotę, która nie ulegała zmianie bez względu na czas jaki upłynął od przygotowania planu leczenia.

Jeśli chodzi o kwestię Twojej piątki to ja na pewno kolejnego zdrowego zęba bym nie usunęła tylko wstawiła implant. Sama musiałam usunąć zdrową 7 ale u mnie niestety pomimo rozszerzania szczęki miejsca jest za mało więc to była jedyna opcja.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:50 ----------

Cytat:
Napisane przez april_20 Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam na kontrolnej wizycie u ortodonty, powiedział mi, że stan zębów jest krytyczny. Górna szczęka jest maksymalnie wysunięta do przodu. Po usunięciu wszystkich szóstek zęby zamiast cofać się do tyłu to pociągnęły siódemki do przodu. Jedyny ratunek to wszczepienie przez chirurga na górze dwóch kotwic i na dole dwóch implantów. Koszt tego 3 000zł. Jestem załamana i spłukana. Jak tam siedziałam i słuchałam go to myślałam, że zaraz się rozpłaczę. Powiedział, że to jedyny ratunek. Mam kompleksy na punkcie moich zębów niesamowite. Jednocześnie boję się, że wydam tyle kasy, ucierpię się a po zdjęciu aparatu zęby znowu zaczną iść do przodu. Odechciało mi się tego leczenia ale ja nie mogę żyć z takimi zębami bo przez to tracę pewność siebie i czuję się brzydka...

Nie ma się co załamywać tylko trzeba walczyć!! 3ooo zł. to nie jest mało ale jeśli dzięki poprawie swojego uśmiechu nabierzesz więcej pewności siebie to warto to zrobić. Będzie to wymagało wyrzeczeń, poświęcenia ale efekt na pewno da Ci ogromną satysfakcje! Może ktoś z rodziny pożyczyłby Ci kasę i pozwolił na spłatę w ratach?? Głowa do góry, na pewno jakoś się uda!!
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 16:21   #2607
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Co wam po tych zębach, matko bosko. Masz płacić 6 tysięcy albo usunąć dwa zeby. Czego wy się tak boicie. To tylko zęby, ja usunęłam cztery czwórki! 4 i wyszło mi to na dobre. Tych twoich piątek w ogóle nie będzie widać, w ich miejsce przejdą kolejne zęby. Nie wiem mówisz ze kasy nie masz a zastanawiasz się nad opcja zapożyczania się. Dla mnie sprawa byłaby jasna.
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 17:01   #2608
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
Co wam po tych zębach, matko bosko. Masz płacić 6 tysięcy albo usunąć dwa zeby. Czego wy się tak boicie. To tylko zęby, ja usunęłam cztery czwórki! 4 i wyszło mi to na dobre. Tych twoich piątek w ogóle nie będzie widać, w ich miejsce przejdą kolejne zęby. Nie wiem mówisz ze kasy nie masz a zastanawiasz się nad opcja zapożyczania się. Dla mnie sprawa byłaby jasna.

Ja na pewno wolałabym zapłacić niż stracić zdrowego skoro jest taka możliwość. Osobom w młodym wieku tak się właśnie wydaje "co mi po tych zębach". A potem jak z kolejnymi zacznie się coś dziać i trzeba będzie usunąć bo już nic więcej się nie da zrobić to co wtedy? Proteza? Implanty?
Każdy wybiera jak chce. Ty usunęłaś i uważasz że wyszło Ci na lepsze. Ja usunęłam jednego bo musiałam. Ale gdybym była w sytuacji, że muszę jedną 5 usunąć bo nic się z nią nie da zrobić a druga, zdrowa może zostać to jasne byłoby dla mnie to, że w miejsce tej usuniętej muszę wstawić implant.
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 17:18   #2609
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja też nie mam czwórek i żałuje, że są usunięte, Zwłaszcza, że moja obecna orto udowodniła mi że moje zęby by się pomieściły. No ale niestety, przez błąd poprzedniej musiałam się pozbyć teraz kolejnych dwóch.
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-30, 17:33   #2610
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ogólnie moja orto uważa, że lepiej usunąć korzeń i drugą piątkę.
Ja bym wolała wstawić tego zęba i nie ruszać zdrowych, choć z drugiej strony to są dodatkowe koszta ... No i też obawiam się przesuwania zębów, aż o tyle miejsca (a mam te zęby normalnie w łuku).

No niestety, jeszcze trochę czasu mam, muszę się zastanowić.
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.