Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-06-21, 13:51   #61
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie takiej sytuacji z TŻetem. Już by mi sie zapaliła czerwona lampka w chwili, w której oddawałaś mu te pierwsze 300 złotych. Bo to jest jakaś paranoja, żeby z najbliższą osobą, z którą prędzej czy później chce się mieć wszystko wspólne [zakładam, że osoby będące w związkach nie zakładają, że za dwa lata sie rozstają] rozliczać się jak z bankiem, dokumentować pożyczki i zapisywać, co i ile sie oddaje, żeby przypadkiem ta druga osoba nie zrobiła Cię w konia. Diabli biorą zaufanie.
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 14:32   #62
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Staram się nie pożyczać nic nikomu. Z ubraniami sprawa jest prosta: mam mały rozmiar, większość moich koleżanek się w nie nie zmieści. Jeśli chodzi o pieniądze, mówię, że nie mam "luźnych".
Boję się pożyczać rzeczy, mam obawy, że nawet zaufana osoba może coś całkowicie przypadkowo zgubić czy zniszczyć. Są rzeczy, które w takiej sytuacji można łatwo odkupić i nie ma problemu (zepsułam bratu jego słuchawki, więc dałam mu miej więcej ich równowartość i dorzuciłam się tym samym do nowych, o których już długo myślał). Jednak np. książki to rzeczy, które często mają u mnie jakąś swoją historię. Staram się nie kupować zbyt dużo, bo jednak trochę kosztują. Dlatego większość moich zbiorów to prezenty, pamiątki; mam do nich sentyment.
Na jakieś wyjścia zawsze biorę tyle ile mi potrzeba + coś w zapasie. Nie chcę nikogo prosić, to dla mnie kłopotliwa sytuacja. Jeśli już się zdarzy, przy najbliższej okazji oddam co do grosza każde drobniaki. Po prostu chce być "na czysto". Koleżankom zdarza mi się pożyczyć jakieś drobne, jak im zabraknie. Nie wyczekuję zwrotów, te +/- 2 zł jestem w stanie przeżyć.

Raz kolega chciał pożyczyć ode mnie książkę potrzebną do szkoły. Odmówiłam, bo miałam ją z biblioteki. Coś się stanie i ja będę musiała świecić oczami. Inna koleżanka była głupsza, pożyczyła. Kolega przekazał książkę swojej partnerce, bo ona też potrzebuje. Oddał jej w nienaruszonym stanie, ale po terminie.
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 19:41   #63
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Też już się nauczyłam: dobry zwyczaj, nie pożyczaj. Bo jeszcze nigdy nikt mi pożyczonej rzeczy nie oddał
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 19:48   #64
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

W związku powinno się obustronnie albo wyliczać sobie co do grosza, albo nie liczyć. Bo potem wychodzi "kupowałam mu coś tam a po rozstaniu trzeba się rozliczyć". Albo obustronnie się żydzi albo kupuje coś bez liczenia i bez rzygania sobie potem. Bo mimo wszystko związek rządzi się innymi prawami.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 21:33   #65
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

nie lubię pożyczać moich rzeczy , zazwyczaj jakoś udaje mi się wykręcić Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum pożyczyłam koleżance bluzkę mojej mamy (za jej zgodą) i oddała potarganą, robiąc maślane oczy. Oczywiście nie odkupiła, nie oddała pieniędzy , a mnie głupio było o to prosić. jeśli chodzi o pieniądze, to jestem w stanie pożyczyć kwotę do 100 zł, ale to raczej najbliższym osobom.
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-21, 22:06   #66
bzebze
Raczkowanie
 
Avatar bzebze
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 413
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

O pożyczenie pieniędzy nikt mnie nigdy nie prosił. Jeśli chodzi o kupowanie komuś kawy/piwa na mieście to zdarza się, często w dwie strony, nie rozliczam tego etc

Ostatnio zdziwił mnie kolega, gdyż czekaliśmy oboje w kasie i oboje mieliśmy jakieś tam bułki za 95gr. jedna. Żeby nie rozbijać zakupów na dwa i żeby było szybciej zazwyczaj dawałam mu złotówę i przesuwałam tą swoja bułkę w jego stronę. Ostatnio on stał za mną wiec mówię żeby dawał zeta to będzie szybciej. On dał, ale zaczął myśleć i mówi : ale to ja zapłacę za dużo
Nie sądziłam że ktoś może mieć tak patologiczne podejście do pieniedzy
bzebze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-22, 06:16   #67
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Ja się wczoraj o mało nie spaliłam ze wstydu. Kilka miesięcy temu (tak!) zabrakło mi kasy w sklepie a karty nie miałam przy sobie i koleżanka pożyczyła mi dwie dychy. Ja zupełnie o tym zapomniałam a wczoraj koleżanka bardzo grzecznie o tym przypomniała. Nie wiem, czy byłam bardziej czerwona czy blada ze wstydu. Dwie dychy oddałam, przeprosiłam, dziś kupię czekoladę na przeprosiny, choć ona się nie gniewa.

Czas na memoplanty lub podobnie działające specyfiki bo sclerosis dotknęła mnie nieco wcześniej niż wskazuje na to metryka. Gdybym tylko pamiętała komu pożyczyłam tyle książek!
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-22, 08:06   #68
joanstark
Rozeznanie
 
Avatar joanstark
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 684
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Mam grono takich przyjaciół, którym bez problemu pożyczam pieniądze (idziemy na piwo, mój mąż płaci kartą za wszystkich i potem robią nam przelewy/oddają w gotówce), i nawet książki (co, biorąc pod uwagę moją histerię na ich punkcie, daje dużo do myślenia). Nikomu spoza tej grupy nie pożyczam, raz się nacięłam z książką i mówię zdecydowane NIE.

Jeszcze jedno dot. książek - moi znajomi wiedzą, jak sobie je cenię i nawet jak trochę za długo trzymają (nie mam nic przeciwko) to sami się przypominają, że chcieliby jeszcze dłużej potrzymać i czy mogą Raz za trzymanie książki 2 miesiące dostałam przy zwrocie czekoladę jako zadośćuczynienie + skruszoną minę "winowajcy"
__________________
142 - 2015
115 - 2016
125 - 2017
125 - 2018
13 - 2019

LC

Kanał książkowy na YT: Thejoanstark
joanstark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 08:50   #69
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Szukałam ostatnio naszej lustrzanki. Jakoś miesiąc temu kupiliśmy do niej nowy mega drogi obiektyw. Pytam tż gdzie jest i słyszę "a bo pożyczyłem X, mówił że jakiś projekt na studiach robi i bardzo potrzebuje" w lekki szał wpadłam :P Nie umie odmawiać, ale może bez przesady... Biegusiem kazałam mu po niego jechać i nie interesuje mnie zupełnie co kolega sobie pomyśli. Uważam, że takich rzeczy się nie pożycza i koniec.
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 10:14   #70
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Cytat:
Napisane przez GrumpyCat Pokaż wiadomość
Szukałam ostatnio naszej lustrzanki. Jakoś miesiąc temu kupiliśmy do niej nowy mega drogi obiektyw. Pytam tż gdzie jest i słyszę "a bo pożyczyłem X, mówił że jakiś projekt na studiach robi i bardzo potrzebuje" w lekki szał wpadłam :P Nie umie odmawiać, ale może bez przesady... Biegusiem kazałam mu po niego jechać i nie interesuje mnie zupełnie co kolega sobie pomyśli. Uważam, że takich rzeczy się nie pożycza i koniec.
Ukatrupiłabym na miejscu za coś takiego. Oczywiście, że tak drogich rzeczy się nie pożycza, w dodatku nie bez porozumienia, czy pytania.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-23, 15:48   #71
maartini92
Zakorzenienie
 
Avatar maartini92
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 8 976
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

zobaczyłam ten wątek i mi się przypomniało, że moje dwie "koleżanki" pożyczyły ode mnie po książce ponad 4 lata temu... pisałam tyle razy, obiecywały oddać i nic... w międzyczasie zmieniłam miasto zamieszkania, ale to przecież nie mój problem, że nie potrafiły oddać wcześniej... szczerze to już mi głupio po raz nie wiem który prosić choć wiem, że nie powinno mi być głupio, przecież książki są moje
maartini92 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-23, 17:08   #72
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Zakładałam ten wątek gdy miałam problem ze współlokatorką, która "przypadkiem" zapomniała mi oddawać drobnych sum. Często jak wracałam z pracy to wchodziłam do piekarni i kupowałam chleb dla nas obu - na pół wychodziło po 1,15. Nigdy mi tej kasy nie oddała, więc ja przestałam jej kupować, i pamiętam jak pewnego dnia wchodzę do mieszkania, kładę pół chleba na stole (z korytarza szlo się do kuchni i dopiero do pokoju) a ona do mnie "a mój gdzie?" a ja do niej "w sklepie". Ona chyba nie ogarnęła, bo pytała się czemu nie kupiłam, to jej powiedziałam, że tyle mi nie oddawała pieniędzy i nie mam ochoty jej sponsorować. I temat się urwał.
Ta sama współlokatorka nie chciała mi oddać pieniędzy za kaucję (150 zl) i za internet, z którego korzystała, a który jej po wyprowadzce jej zostawiłam (szalone 30 zl). Ja wtedy jechałam sama na Woodstock i musiałam sobie wszystko kupić - namiot, śpiwór, plecak. Razem pracowałyśmy, więc albo jej mówiłam w pracy, albo zostawiałam karteczki, odpowiadała że mi odda, po czym powiedziała, że nie życzy sobie, żebym zostawiała jej kartki, bo nie chce żeby "cała firma" (czyli trzecia dziewczyna z kwiaciarni) huczała o jej dlugach. Odeszłam z pracy 1 czerwca, do 1 lipca miała mi oddać. Minął 1 lipiec, ona nic. Minął 10, ona nic. Dzwoniłam, pisałam, ja, moja mama, moi znajomi - nic.
Napisałam jej sms że potrzebuję na Woodstock, a ona do mnie "a ja potrzebuję opłacić pokój bo nie będę miała gdzie mieszkać". W końcu poszłam na policję i oddała.
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-29, 23:18   #73
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Pożyczyłam od ex-tż, bo musiałam, a on sam zaoferował. To, jak się okazało, podły człowiek i teraz czasem myślę, czy po prostu nie chciał na mnie zarobić. Co do nieoddawania sobie w związku pieniędzy - nie umiałabym. Nie mieszkamy razem, to nie mamy wspólnego budżetu, pożyczę to oddam.
Z aktualnym tż jest normalnie na szczęście, nim zamieszkaliśmy razem próbowaliśmy się rozliczać za weekendowe jedzenie po pół, ale szybko doszliśmy do tego, że osoba, u której się jest po prostu stawia i bez wyliczania. Teraz mamy wspólny budżet, ale np. tż ma lokatę - nie dołożyłam tam ani grosza i dopóki się nie zacznę tam dorzucać, to nie są moje pieniądze, które mogę wydać.

Z takich pomniejszych pożyczek to nauczyłam się, żeby nie pożyczać jedzenia wspóllokatorkom. Ok, łyżka mąki, torebka herbaty czy kilka kromek chleba to nie problem, ale mieszkałam z dziewczyną, która nieustannie pożyczała jedzenie mówiąc, że mogę brać też od niej. Na początku uznałam, że nawet spoko, ale tak: ona wyżerała mi ser, warzywa, jajka zerówki, sama mając na półce pasztetową, kiełbasę i serek topiony.
Powiedziałam, że wolę jednak osobno mieć jedzenie - wyżerała po kryjomu.


A w ogóle, jak się macie do tego, że pożyczycie coś komuś, ktoś zniszczy i odkupi? Pożyczyłam na zajęcia ceramiczny wazonik, stłukł się, odkupiono niby podobny ale w okropnym kolorze i tańszy, innej firmy.
Pożyczyłam bliskiej osobie buty, raz w życiu, bo mnie błagała - zamszowe, zniszczyła od razu, odkupiła też zamszowe, ale innej firmy i średnio podobny fason. Ja już chyba wolę albo nie pożyczać albo dostawać za zniszczenie pieniądze o wartości przedmiotu.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 11:57   #74
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Cytat:
Napisane przez smellsliketeenspirit Pokaż wiadomość
A w ogóle, jak się macie do tego, że pożyczycie coś komuś, ktoś zniszczy i odkupi? Pożyczyłam na zajęcia ceramiczny wazonik, stłukł się, odkupiono niby podobny ale w okropnym kolorze i tańszy, innej firmy.
Pożyczyłam bliskiej osobie buty, raz w życiu, bo mnie błagała - zamszowe, zniszczyła od razu, odkupiła też zamszowe, ale innej firmy i średnio podobny fason. Ja już chyba wolę albo nie pożyczać albo dostawać za zniszczenie pieniądze o wartości przedmiotu.
Ja jestem przeciwna pożyczaniu rzeczy osobistych (szczególnie butów bo nie chciałabym nosić czyiś butów, pot, możliwe grzybice a także to, że but dopasowuje się do konkretnych stóp). Korkociąg mogę pożyczyć, tak samo sukienkę ale tylko jeśli komuś ufam całkowicie i wiem że jeśli coś by się stało to odkupi mi identyczną rzecz albo odda pieniądze.

A pieniądze zawsze oddaje się w całości, bo potem wychodzą takie kwiatki. A w związku obie strony powinny traktować kupowanie sobie czegoś tak samo - albo zawsze oddajemy lub się składamy po połowie albo sobie nie liczymy. Mój TŻ miał niedawno bardzo poważne problemy z kręgosłupem przez co nie mógł długi czas pracować więc utrzymywałam go kilka miesięcy i nawet gdybyśmy mieli się rozstać w życiu nie kazałabym mu oddać sobie tych pieniędzy, bo to była moja wola, chciałam żeby mógł żyć spokojnie, nie musząc się martwić, że nie ma co jeść. To nie był mój obowiązek, ani jakaś umowna pożyczka, tylko dobre serce.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 18:35   #75
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Cytat:
Napisane przez maartini92 Pokaż wiadomość
zobaczyłam ten wątek i mi się przypomniało, że moje dwie "koleżanki" pożyczyły ode mnie po książce ponad 4 lata temu... pisałam tyle razy, obiecywały oddać i nic... w międzyczasie zmieniłam miasto zamieszkania, ale to przecież nie mój problem, że nie potrafiły oddać wcześniej... szczerze to już mi głupio po raz nie wiem który prosić choć wiem, że nie powinno mi być głupio, przecież książki są moje
podaj adres i zażądaj odesłania.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 13:37   #76
maartini92
Zakorzenienie
 
Avatar maartini92
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 8 976
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
podaj adres i zażądaj odesłania.
dwa lata temu tak zrobiłam, rok temu ponownie i nadal nic
maartini92 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 17:38   #77
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Cytat:
Napisane przez maartini92 Pokaż wiadomość
dwa lata temu tak zrobiłam, rok temu ponownie i nadal nic
ale to zniechęca do pożyczania komukolwiek czegokolwiek . Współczuję.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 18:18   #78
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Wstydzić się powinien ten, kto wisi a nie ten, kto chce zwrotu - chamstwo to nie oddać, a nie chcieć z powrotem. Teraz pożyczam cokolwiek tylko najbliższym i wiem, że zwrócą, nie miałabym problemu z upomnieniem się o swoje ale wolę nie musieć tego robić. Moja bliska koleżanka od 2 lat walczy o kilkaset złotych od naszej wspólnej znajomej, wiecznie słyszy "jak będę miała to oddam", a znajoma siedzi za granicą i przy takich rozmowach to pewnie nigdy nie będzie miała. Kasa była do ręki, na policję nie ma jak iść, no tragedia. Trzeba nie mieć honoru totalnie, żeby uznać za chama kogoś, kto chce odzyskać swoją własność.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2016-07-01 o 18:19
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-01, 18:23   #79
thirky
on tired little feet
 
Avatar thirky
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 6 200
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Moja koleżanka pożyczyła swojej "przyjaciółce" sweter i 100 zl. Sweter był nowy, z metką i ceną (200zl) koleżanka miała go oddać do sklepu i pożyczyła tej drugiej żeby miała na 3 min drogi do domu jak się zrobiło strasznie zimno. Po tym wydarzeniu tamta dziewczyna zerwała kontakt, zablokowała moja kolezanke na fejsie i nie odzywa się już rok. Przyjaźniły się od przedszkola.
__________________

I saw it first!’ squeaked Sniff, ‘I must choose a name for it.
Wouldn’t it be fun to call it Sniff? That’s so short and sweet.
thirky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-02, 01:27   #80
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Tak w temacie dzisiaj rozmawiałam z koleżanką, że kilkoro jej znajomych potrafi się upominać o dwie fajki. To już dla mnie paranoja. Rozumiem upominać się o prywatne rzeczy czy znaczną sumę pieniędzy ale o takie głupoty to już trzeba być sknerą...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 14:20   #81
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Mam bardzo fajna kumpele, tylko wlasnie jej pamięć jest wlasnie dosc specyficzna.
Mamy po 27 lat, a ona pamieta kazda kwote typu 2,50 pozyczona kolezance z klasy przy sklepiku szkolnym, date imprezy typu 02.03.2012 w x klubie postawila komuś piwo, dorzucila komuś złotówke itd.

Kiedys wyszłam ze znajomymi kumpeli. Zamowilam dwa piwka wiec wiedzialam ze kolo 17 zl, wiec polozylam na stol 20. I sie zaczelo, szperanie po rachunku, kto jakie wypil, kto ile ma dac. X da Y tyle i tyle i akurat mi sie cofnie 3 zl ( dysponoiwanie moim napiwkiem eee... ), i ze Z wypila pół a Y dopił to powinien dopłacic za Z. Istne pol godziny masakry.

Moja kumpela potrafila sobie wyliczac z facetem gumy do zucia i pistacje
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 15:05   #82
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;62504461]Tak w temacie dzisiaj rozmawiałam z koleżanką, że kilkoro jej znajomych potrafi się upominać o dwie fajki. To już dla mnie paranoja. Rozumiem upominać się o prywatne rzeczy czy znaczną sumę pieniędzy ale o takie głupoty to już trzeba być sknerą...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Wiesz miałam kiedyś taką znajomą w pracy , która zawsze sępiła papierosa lub 50 gr na kawę '' bo jej brakło . Z czasem też ludzie się upominali, ile można.
U nas w pracy jest tak , że organizujemy sobie dojazd do pracy i jedn facet co miesiąc rozlicza każdego pasażera co do złotówki, większość się z niego nabija , że taki sknera , ja to rozumiem . Wozi ludzi niech mu płacą ile należy

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
Mam bardzo fajna kumpele, tylko wlasnie jej pamięć jest wlasnie dosc specyficzna.
Mamy po 27 lat, a ona pamieta kazda kwote typu 2,50 pozyczona kolezance z klasy przy sklepiku szkolnym, date imprezy typu 02.03.2012 w x klubie postawila komuś piwo, dorzucila komuś złotówke itd.
Ja też pamiętam , nie upominam się ale pamiętam .
6 lat temu zasponsorowałam koleżance kino pamiętam to jednak ona wyparła to ze świadomościowi w tamtym roku pożyczyłam znajomej w pracy 20 zł na drugi dziań mnie unikała i do dnia dzisiejszego nie chce o tym pamiętać

chociaż w gronie bliskich znajomych ,w knajpie jak raz jeden stawia innym razem drugi nie rozliczmy się nigdy . jednak cwaniaków się pamięta

Edytowane przez 201607291951
Czas edycji: 2016-07-02 o 15:06
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 16:53   #83
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Cytat:
Napisane przez Katalin Pokaż wiadomość
Wiesz miałam kiedyś taką znajomą w pracy , która zawsze sępiła papierosa lub 50 gr na kawę '' bo jej brakło . Z czasem też ludzie się upominali, ile można.
U nas w pracy jest tak , że organizujemy sobie dojazd do pracy i jedn facet co miesiąc rozlicza każdego pasażera co do złotówki, większość się z niego nabija , że taki sknera , ja to rozumiem . Wozi ludzi niech mu płacą ile należy

---------- Dopisano o 16:05 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------

Ja też pamiętam , nie upominam się ale pamiętam .
6 lat temu zasponsorowałam koleżance kino pamiętam to jednak ona wyparła to ze świadomościowi w tamtym roku pożyczyłam znajomej w pracy 20 zł na drugi dziań mnie unikała i do dnia dzisiejszego nie chce o tym pamiętać

chociaż w gronie bliskich znajomych ,w knajpie jak raz jeden stawia innym razem drugi nie rozliczmy się nigdy . jednak cwaniaków się pamięta
Śmieszni to są tacy ludzie... Jeździć z kimś to fajnie, ale że kasę za to chce i dokładnie to rozlicza (ma facet rację lepiej rozliczać co do złotówki, bo jak widzę po postach tutaj to ludzie różnie się rozliczają i zdarzają się pretensje o 0,5zł) to już sknera.
Zdarzyło mi się pożyczyć kasę np. przyjaciółka musiała przelać ratę za kredyt na mieszkanie i potrzebowała 1000zł na kilka dni, ale zawsze ta kasa do mnie wracała. Jeśli chodzi o pożyczanie rzeczy to unikam, zwłaszcza książki wracają do mnie w dużo gorszym stanie.
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 17:17   #84
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;62504461]Tak w temacie dzisiaj rozmawiałam z koleżanką, że kilkoro jej znajomych potrafi się upominać o dwie fajki.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

Z drugiej strony tu dwie fajki tam dwie fajki Miałam takiego znajomego który niby nie sępił ale jakoś 'przy okazji' wypalał mi połowę paczki jednocześnie honorowo oddając pożyczone 2,5
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 19:26   #85
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Z drugiej strony tu dwie fajki tam dwie fajki Miałam takiego znajomego który niby nie sępił ale jakoś 'przy okazji' wypalał mi połowę paczki jednocześnie honorowo oddając pożyczone 2,5


No wiesz chodzi tutaj o taką rzecz, że X weźmie od Y fajkę. Potem Y spali X pół paczki ale i tak będzie upominać się o tą jedną fajkę od X.
Dla mnie to śmieszne, ja pożyczę komuś 2 zł ale w życiu się o to nie upomnę bo ja od tego nie zbiednieję, poratuję znajomego gdy mu brakuje, z resztą jakbym miała rozpamiętywać każdego grosza to nie dość bym pozapominała to wierzę, że jak mi zabraknie to też ktoś poratuje a ja przy okazji postawię piwo. Nie bądźmy takimi sknerami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 19:36   #86
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;62529366]No wiesz chodzi tutaj o taką rzecz, że X weźmie od Y fajkę. Potem Y spali X pół paczki ale i tak będzie upominać się o tą jedną fajkę od X.
[/QUOTE]

To inna sytuacja niż 'upominanie się o dwie fajki' o których pisałaś wcześniej

W temacie wątku - ja nie mam bólu tyłka o symboliczne kwoty, 'pożyczki' do kilkunastu złotych znajomym wrzucam w koszta O większe sumy jak najbardziej się upominam
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 20:44   #87
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Polecam aplikację splitwise, korzystam z upodobaniem. Dzięki temu pamiętam np. kto ostatnio płacił za squasha, kawę, komu wiszę za owoce na targu itp. Dodatkowo przydaje się bardzo jak jedziemy gdzieś większą grupą i wiadomo, nie rozliczamy paragonów na bieżąco. Można tworzyć grupy, robić zdjęcia paragonów i inne.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 22:58   #88
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
To inna sytuacja niż 'upominanie się o dwie fajki' o których pisałaś wcześniej

W temacie wątku - ja nie mam bólu tyłka o symboliczne kwoty, 'pożyczki' do kilkunastu złotych znajomym wrzucam w koszta O większe sumy jak najbardziej się upominam
Jest to upominanie się o dwie fajki.Uważam że o pojedyncze rzeczy nie powinno się domagać. Co innego gdy ktoś zawsze wypala pół paczki a co innego gdy zabierze te dwie i już wielkie rozpamiętywanie. Pamięta się tylko o tym co ktoś pożyczył, ale ciężko już zapamiętać, że też wzięło się coś od tej drugiej osoby.

Edytowane przez 3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Czas edycji: 2016-07-02 o 23:00
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 23:20   #89
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;62536606]Jest to upominanie się o dwie fajki.Uważam że o pojedyncze rzeczy nie powinno się domagać. Co innego gdy ktoś zawsze wypala pół paczki a co innego gdy zabierze te dwie i już wielkie rozpamiętywanie. Pamięta się tylko o tym co ktoś pożyczył, ale ciężko już zapamiętać, że też wzięło się coś od tej drugiej osoby.[/QUOTE]

Upominanie się o dwie fajki gdy opala się kogoś innego to jest słabe mocno Upominanie się o dwie fajki gdy ktoś je od ciebie 'pożyczy' a jest się w szponach nałogu, ma się deficyt finansowy i samemu nie żeruje się na innych - to też jest słabe ale chyba byłabym w stanie zrozumieć jeśli dana osoba się spotyka z 'zabieraniem' nagminnie.

Nie - sama nikomu nie wypominam papierosów, jak kogoś poczęstuję nie lecę na drugi dzień z hasłem 'oddaj'
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-02, 23:35   #90
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Upominacie się o zwrot pieniędzy/pożyczonych rzeczy?

Cytat:
Napisane przez oh! Pokaż wiadomość
Upominanie się o dwie fajki gdy opala się kogoś innego to jest słabe mocno Upominanie się o dwie fajki gdy ktoś je od ciebie 'pożyczy' a jest się w szponach nałogu, ma się deficyt finansowy i samemu nie żeruje się na innych - to też jest słabe ale chyba byłabym w stanie zrozumieć jeśli dana osoba się spotyka z 'zabieraniem' nagminnie.

Nie - sama nikomu nie wypominam papierosów, jak kogoś poczęstuję nie lecę na drugi dzień z hasłem 'oddaj'
Wiesz mówiąc o dwóch fajkach nie miałam na myśli nagminnego opalania. Dwie fajki to dwie fajki, a nie nagminne opalanie. Tylko często ktoś kto sam opala kogoś nagminnie doskonale wie, że komuś raz czy dwa dał fajkę, a o tym ile sam zabrał.
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-06 15:46:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:07.