Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-24, 13:02   #1651
Justyna1711
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam. Czytam forum i przyznam że mnie zachęciłyście do zastosowania tego kwasu
Mam tylko pytanie, bezpośrednio po zabiegu czym zneutralizować skórę? tzn czym najlepiej zmyć kwas?
Justyna1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-24, 13:07   #1652
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Najprościej to zwykłym mydłem. Ono neutralizuje kwas. A potem polecam dużo kremów nawilżających, lanoliny, linomagu itp.
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-24, 13:37   #1653
Justyna1711
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze pytanko. Wypisałam składniki które wyczytałam na forum które będą potrzebne do wykonania zabiegu. Czy mogłabym je skonsultować czy ewentualnie czegoś nie zapomniałam?
Pilling chcę poprzedzić tonikiem dlatego poniżej znalazł sie również kwas mlekowy.

Woda destylowana
Lanolina
Soda oczyszczająca
Mydło dziecinne
Pędzelek lub rękawiczki foliowe


ZLEWKA WYSOKA, poj. 25 ml
BAGIETKA BOROKRZEMOWA
PAPIERKI pH 1-11 / 1 szt.
BUTELKA SZKLANA poj. 20 ml
KWAS MIGDAŁOWY 10 g
KWAS L-MLEKOWY 80%
ŁYŻKA MIAROWA, poj. 0,5 ml

Czy jest coś co jeszcze należałoby dodać ewentualnie odjąć?

Na mazidłach do toniku wspomniany jest jeszcze KWAS HIALURONOWY - 1% roztwór ale czy jest sens go kupować dla kilku kropel? Dodam że z kwasami nie miałam jeszcze do czynienia więc moze stąd te dziwne pytania. Lanolinę rozumiem że na mazidłach nie kupię?


Edited: Jeszcze chyba spirytus do przemycia twarzy musi być?
I już ostatnie oytanko czy po ospie 2 dziurki spłyci ten pilling że będzie mniejszy slad czy po czasie dziurku znowu mogą być widoczne?
Justyna1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-24, 15:53   #1654
telbuh
Wtajemniczenie
 
Avatar telbuh
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 038
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Justyna1711 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze pytanko. Wypisałam składniki które wyczytałam na forum które będą potrzebne do wykonania zabiegu. Czy mogłabym je skonsultować czy ewentualnie czegoś nie zapomniałam?
Pilling chcę poprzedzić tonikiem dlatego poniżej znalazł sie również kwas mlekowy.

Woda destylowana
Lanolina
Soda oczyszczająca
Mydło dziecinne
Pędzelek lub rękawiczki foliowe


ZLEWKA WYSOKA, poj. 25 ml
BAGIETKA BOROKRZEMOWA
PAPIERKI pH 1-11 / 1 szt.
BUTELKA SZKLANA poj. 20 ml
KWAS MIGDAŁOWY 10 g
KWAS L-MLEKOWY 80%
ŁYŻKA MIAROWA, poj. 0,5 ml

Czy jest coś co jeszcze należałoby dodać ewentualnie odjąć?

Na mazidłach do toniku wspomniany jest jeszcze KWAS HIALURONOWY - 1% roztwór ale czy jest sens go kupować dla kilku kropel? Dodam że z kwasami nie miałam jeszcze do czynienia więc moze stąd te dziwne pytania. Lanolinę rozumiem że na mazidłach nie kupię?


Edited: Jeszcze chyba spirytus do przemycia twarzy musi być?
I już ostatnie oytanko czy po ospie 2 dziurki spłyci ten pilling że będzie mniejszy slad czy po czasie dziurku znowu mogą być widoczne?
Specjalistką w tej dziedzinie nie jestem, ale mogę coś doradzić.
Papierków nie kupowałam na Mazidłach tylko na Allegro. Wtedy kosztowały chyba z 5 zl za całe opakowanie, a na mazidłach sporo drożej.
Kwasu hialuronowego też nie brałam, ale Pani Lidka dorzuciła małą próbke w gartisie (jak sporo innych rzeczy). Kwas jest suuper jednak i do innych rzeczy - nawilża i wygładza buźkę
Po zabiegu dobry jest krem do sutków (dla kobiet w ciąży) z Rossmanna - lanolina z wit. E.
Jako pojemniczka do mieszania tych ustrojstw używam szklanej ciemnej buteleczki po np. syropie (dokładnie wyparzonej) - nie wiem do końca, czy dobrze robię, ale wszystko na razie ok.
Nie wiem, jak peeling chcesz z kwasu mlekowego zrobić, ale migdałka lepiej chyba poprzedzić ok tydzień czasu używając toniku migdałowego (mniejsze stężenie i bez alkoholu).
Alkohol trzeba dać, jak chcesz, żeby był mocniejszy i nie masz naczynek słabych.
Moje dziurki po pryszczach spłyca trochę, więc chyba po ospie też coś pomoże
Powodzenia!!
telbuh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-24, 17:12   #1655
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez telbuh Pokaż wiadomość
Specjalistką w tej dziedzinie nie jestem, ale mogę coś doradzić.
Papierków nie kupowałam na Mazidłach tylko na Allegro. Wtedy kosztowały chyba z 5 zl za całe opakowanie, a na mazidłach sporo drożej.
Kwasu hialuronowego też nie brałam, ale Pani Lidka dorzuciła małą próbke w gartisie (jak sporo innych rzeczy). Kwas jest suuper jednak i do innych rzeczy - nawilża i wygładza buźkę
Po zabiegu dobry jest krem do sutków (dla kobiet w ciąży) z Rossmanna - lanolina z wit. E.
Jako pojemniczka do mieszania tych ustrojstw używam szklanej ciemnej buteleczki po np. syropie (dokładnie wyparzonej) - nie wiem do końca, czy dobrze robię, ale wszystko na razie ok.
Nie wiem, jak peeling chcesz z kwasu mlekowego zrobić, ale migdałka lepiej chyba poprzedzić ok tydzień czasu używając toniku migdałowego (mniejsze stężenie i bez alkoholu).
Alkohol trzeba dać, jak chcesz, żeby był mocniejszy i nie masz naczynek słabych.
Moje dziurki po pryszczach spłyca trochę, więc chyba po ospie też coś pomoże
Powodzenia!!
Ja potwierdzam te słowa
-Poza tym zamiast zlewki wystarczy szklany kieliszek
-papierki - możesz kupić 1 sztukę i podzielić na kilka mniejszych
-bagietka jest przydatna
-zamiast łyżeczki miarowej można wybrać się do apteki po małą strzykawkę 2ml z podziałką - cena jakieś 10 groszy
-butelka może być po syropie, ale nie zawsze da się usunąć jego zapach, ja tak zrobiłam kilka razy wygotowałam butelki i niestety musiałam kupić butelkę
-KWAS HIALURONOWY - 1% roztwór - poproś o próbkę
-sprawdź czy masz w domu waciki, którymi będziesz nakładać kwas na buzię, ja nie miałam i musiałam biec do sklepu
A kwas mlekowy po co?
Jeśli chcesz zrobić peeling migdałowy to najpierw zacznij od toniku 5%. Kilka dni przemywaj twarz, zobaczysz jak skora reaguje. Jeśli wszystko będzie dobrze to możesz zrobić peeling.Tylko zacznij od mniejszych stężeń.
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-24, 17:28   #1656
Justyna1711
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam ponownie zamówienie już złożone więc na papierki z allegro jest już za późno.

Telbuh: „Po zabiegu dobry jest krem do sutków (dla kobiet w ciąży) z Rossmanna - lanolina z wit. E.”

Ale jak ten będę kupować to po prostu o lanolinę poprosić, czy to jest jeszcze coś innego?

Kwas mlekowy wzięłam po to by w momencie jak będę robić tonik może zajdzie potrzeba zwiększenia lub zmniejszenia PH a przeczytałam że na to potrzebny jest ten kwas lub soda oczyszczona. A najwyżej jak ten kwas jest nie potrzebny no to trudno, mleko lubię to sobie wypiję, albo budyń zrobię
Żartuję oczywiście :P

Chise: dziękuję za pomysł z próbką może dostanę

A jeszcze ważne pytanko jak przed zabiegiem oczyścić cerę?
Czy można przemyć żelem z wodą a następnie spirytusem? I dopiero po tym kwas. Wy tak robicie?
Pozdrawiam
Justyna1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-24, 18:27   #1657
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Użyłam kwasu mlekowego 10%, dodałam trochę alkoholu, bardzo mnie wysuszyło, myślicie, że robić większe stężenie? Po tym 10% skóra mnie boli i ją ciągle czuję no i naczynka zrobiły się czerwieniejsze. Używałam na to olejek różany z kwasem hialuronowym i naczynka się uspokoiły, ale boję się teraz używać silniejsze kwasy.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-24, 19:11   #1658
chise
Wtajemniczenie
 
Avatar chise
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 2 965
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Krem z lanoliną dostępny jest normalnie na półce w Rossmannie - to ten.
Oczyszczam normalnie buzię żelem, potem można przetrzeć twarz spirytusem, ale on jest po to, by pogłębić działanie kwasu.

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Użyłam kwasu mlekowego 10%, dodałam trochę alkoholu, bardzo mnie wysuszyło, myślicie, że robić większe stężenie? Po tym 10% skóra mnie boli i ją ciągle czuję no i naczynka zrobiły się czerwieniejsze. Używałam na to olejek różany z kwasem hialuronowym i naczynka się uspokoiły, ale boję się teraz używać silniejsze kwasy.
Ja bym się bała zrobić większe stężenie, skoro skóra Cię boli i podrażniło naczynka. Powinnaś uważać, bo cera naczynkowa jest bardziej wrażliwa i chyba nie każdy rodzaj kwasu można stosować.
Uważaj, żeby nie mieć efektu "surowego kurczaka."
chise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 12:43   #1659
aSia123heh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Hej dziewczyny, podczytuję Was już jakiś czas właściwie po pierwszych 5 stronach wątku weszłam na mazidła i wszystko zamówiłam ;D ale utknęłam na 15 stronie i już nie mam siły czytać dalej :P, przenajmniej na razie. Mam pytanie - czy jak zacznę używać tego toniku a potem robić peeling to co, mam już go używać do końca życia? żeby efekty pozostały ? co się dzieje gdy się przestanie ?
aSia123heh jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 15:44   #1660
jprasol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 134
GG do jprasol
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny na półce leży troche próbek ktore niebawem mogą stracić ważnosc. czy pomozecie mi bo nigdy ich nie stosowalam i nie wiem co moge ukręcic:
-owies hydrolizowany
-NMF
-aloes(na 2 porcje serum)
-olej z komosy
- i hydrolat różany.
Mam jedynie do dyspozycji kwas migdałowy i wode destylowaną
__________________
Starość to nieuleczalna choroba...
jprasol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-25, 19:07   #1661
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chise Pokaż wiadomość
Ja bym się bała zrobić większe stężenie, skoro skóra Cię boli i podrażniło naczynka. Powinnaś uważać, bo cera naczynkowa jest bardziej wrażliwa i chyba nie każdy rodzaj kwasu można stosować.
Uważaj, żeby nie mieć efektu "surowego kurczaka."
Dziękuję za pomoc, ale surowy kurczak brzmi tragicznie, nie wiem o jaki to efekt chodzi, że będę mieć takie wypustki czy zdarta skórę na twarzy?
Dziś mam lepiej smarowanie olejami pomogło, narazie się boję kwasować, bo ciągle pamiętam jak bolało, ale ten jeden raz wiele nie pomógł, no wiem trzeba cierpieć zeby cos z tego bylo
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-02, 12:12   #1662
Justyna1711
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Witam, mam pytanko czy ten spirytus do przemycia twarzy to ma być z apteki jakiś salicylowy czy z jakiejś monopolki? wódka może być?
Justyna1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 17:49   #1663
MariaW79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 42
GG do MariaW79
Dot.: Domowy peeling migdałowy - wymiana doświadczeń

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Kwas migdałowy też jest kwasem alfa, tyle że ma trochę inną budowę niż np. glikolowy i z tego powodu działa łagodniej, a jednocześnie skutecznie.
Dlatego, że kwas migdalowy, tak samo jak salicylowy, rozpuszcza się w tluszczach i dlatego idealnie rozpuszcza sebum na tlustych buźkach i rozpuszcza wstrętne wągry i zasklepione ujścia porów

inne kwasy rozpuszczają się w wodzie i czesto mają problem z czopkami wągrów i tluszczem na buźce
__________________
MariaW79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 18:42   #1664
MariaW79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 42
GG do MariaW79
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Eti_ Pokaż wiadomość
Gothika a czemu robisz tonik bha a nie migdałowy? I po co Ci kwas l-mlekowy do peelingu? Poza tym masz coś na złagodzenie po? Czyli krem rossmanowski czy linomag, alantan plus?
interesuje mnie kwestia mazidel ochronnych natluszcxający po peelingu.
krem rossmanowski czy linomag, alantan plus

który z nich nie jest zapychający? Mam tlustą skóę z wieeelką tendencją wypryskową i jak pomyśle o cymś tlustym, to mnie trzęsie ze zaraz bulwy mi wyskoczą

prosze o radę

P.S. Przepraszam, że post pod postem, ale nie zauwazylam, że jeszcze nikt nic nie wpisal. Nie umiem robic mulricytowania ;( buuu
__________________
MariaW79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-02, 20:06   #1665
Justyna1711
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 6
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Jeszcze mam jedno pytanko. Czy po pilingu mogę tylko zmyć wodą z mydłem twarz nie nakładając lanoliny? Boję się że mnie zapcha

A jeżeli by dalej piekło po zmyciu wodą z mydłem to trzeba dać sodę oczyszczoną w wodzie? Jeżeli takl w jakim stężeniu ma być ta soda? Kwas robię 20%
Justyna1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-06, 20:28   #1666
Alikas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Domowy peeling migdałowy- jak zrobić???

Przoszę o pomoc, gdyż sama chciałabym zrobić w domu peeling migdałowy, bo składniki posiadam, ale nie nie wiem, jakie dać proporcie, by wyszedł peeling o różnym stężeniu. Chciałabym na początku zacząć od mniejszego stężenia, by potem przechodzić do coraz większego. A także w jaki sposób powinnam to wszystko przygotować, tzn ten peeling? Oraz jakie środki ostrożności powinnam zachować i w ogóle itp. Prosiłabym o przepisy na peeling oraz na np tonik mogdałowy. Za pomoc i rady serdecznie dziękuję. Pozdrawiam
Alikas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 16:30   #1667
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Przymierzam sie właśnie do zrobienia pierwszego peelingu migdałowego,i zastanawiam się czy mogę używać mleczka owsianego jako pielęgnację ,,po''?
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 14:14   #1668
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Czy ktos z przebarwieniami potradzikowymi ;> uzywal kwasu domowej roboty i zwalczyl je? Ja zaniedlugo tez bede probowac!
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 16:10   #1669
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Domowy peeling migdałowy- jak zrobić???

Cytat:
Napisane przez Alikas Pokaż wiadomość
Przoszę o pomoc, gdyż sama chciałabym zrobić w domu peeling migdałowy, bo składniki posiadam, ale nie nie wiem, jakie dać proporcie, by wyszedł peeling o różnym stężeniu. Chciałabym na początku zacząć od mniejszego stężenia, by potem przechodzić do coraz większego. A także w jaki sposób powinnam to wszystko przygotować, tzn ten peeling? Oraz jakie środki ostrożności powinnam zachować i w ogóle itp. Prosiłabym o przepisy na peeling oraz na np tonik mogdałowy. Za pomoc i rady serdecznie dziękuję. Pozdrawiam
oto stężenia peelingu:

10% - 0.5ml kwasu; 3,6ml wody
15% - 1ml kwasu; 4,5ml wody
20% - 1,25ml kwasu; 4,0ml wody
25% - 1,25ml kwasu; 3,0ml wody
30% - 1,25ml kwasu; 2,25ml wody
35% - 1,25ml kwasu; 1,75ml wody
40% - 1,25ml kwasu; 1,5ml wody
45% - 1,25ml kwasu; 1,25ml wody
50% - 1,25ml kwasu; 1,0ml wody
__________________
KOCHANKOWIE W CIEMNOŚCIACH...
NA CZTERY I PÓŁ GODZINY DO NIEBA WZIĘCI...

marta_so jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-08, 16:52   #1670
marika22
Rozeznanie
 
Avatar marika22
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 531
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

marta_so wow !!! Fajnie, że przypomniałaś
marika22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 17:37   #1671
marta_so
Rozeznanie
 
Avatar marta_so
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 773
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marika22 Pokaż wiadomość
marta_so wow !!! Fajnie, że przypomniałaś
nie ma sprawy
__________________
KOCHANKOWIE W CIEMNOŚCIACH...
NA CZTERY I PÓŁ GODZINY DO NIEBA WZIĘCI...

marta_so jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 20:02   #1672
Alikas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: Domowy peeling migdałowy- jak zrobić???

Cytat:
Napisane przez marta_so Pokaż wiadomość
nie ma sprawy
Cytat:
Napisane przez marta_so Pokaż wiadomość
oto stężenia peelingu:

10% - 0.5ml kwasu; 3,6ml wody
15% - 1ml kwasu; 4,5ml wody
20% - 1,25ml kwasu; 4,0ml wody
25% - 1,25ml kwasu; 3,0ml wody
30% - 1,25ml kwasu; 2,25ml wody
35% - 1,25ml kwasu; 1,75ml wody
40% - 1,25ml kwasu; 1,5ml wody
45% - 1,25ml kwasu; 1,25ml wody
50% - 1,25ml kwasu; 1,0ml wody
Dziękuję serdecznie za podanie odpowiednich stężeń Marto, jestem Ci niezmiernie wdzięczna
Alikas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-09, 20:11   #1673
Alikas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Zrobiłam peeling migdałowy o stężeniu 10% w środę, ale wcześniej stosowałam taki jakby tonik migdałowy, by skóra sie przyzwycziła. Od piątku skóra zaczynała sie łuszczyć, ale łuszczy sie w taki sposób, jakby sie jej łuszczyć nie chciało. Prędzej żaba wygra z gepardem wyścig dookoła świata, zanim mi sie skóra złuszczy na twarzy po tym peelingu! Ale będę czekać, aż zejdzie.
Po jakim czasie powinnam zrobić następny peeling?
A i jakby ktoś mógłm mi powiedzieć, czy mogę po peelingu migdałowym zastosować peeling kwasem mlekowym, gdyż słyszałam, iż nawilża i sprawia, że skóra staje się jędrna i gładka. Ale chodzi mi o nawilżenie skóry.
Dzięki za jakieś sugestie.
Alikas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-10, 17:26   #1674
Gosiurek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 797
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Moim zdaniem 10% to za małe stężenie żeby się łuszczyć,takie stężenie to ja robię,ale toniku i wtedy dopiero po 2-3 dniach stosowania widzę łuszczenie.Myślę że wystarczy jak odczekasz 10-14 dni,zależy jeszcze jaką masz cerę,jak tłustą to możesz szybciej,a jak sucha lub wrażliwą to poczekaj dłużej i nawilżaj
Gosiurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 20:12   #1675
Alikas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Po środowym "dpmpwym peelingu migdałowym", mogę na dzień dzisiejszy coś wiecej powiedzieć. Otóż łuszcząca skóra całkowicie mi zeszła (choć czułam duży dyskomfort) i, no właśnie i...zauważyłam, że mam gładszą skórę, taką mięciutką, ciutkę jaśniejszą, ale za to np pod wpływem zimna szybciej się czerwieni i ten rumieniec dłużej sie utzrymuje, niż zazwyczaj. Nawilżam skórę, ponoć po peelingu sie powinno sie ją nawilżać, a mam skórę mieszaną. Wiem jedno, że na pewno powtórzę ten zabieg. Wierzę, że po pewnym czasie będzie widać nawet oczekiwany, lepszy efekt.
Następnym razem, czyli za parę dni zastosuję większe stężennie peelingu, by łuszczenie było znaczące.
Czytałam dużo na temat peelingu migdałowego, teraz zastanawiam sie nad peelingiem z użyciem kwasu mlekowego 80%. Ale jeszcze zorientuję sie na ten temat, a i gdyby mógł ktoś coś doradzić, byłabym wdzięczna
Alikas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-11, 20:14   #1676
Alikas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Gosiurek Pokaż wiadomość
Moim zdaniem 10% to za małe stężenie żeby się łuszczyć,takie stężenie to ja robię,ale toniku i wtedy dopiero po 2-3 dniach stosowania widzę łuszczenie.Myślę że wystarczy jak odczekasz 10-14 dni,zależy jeszcze jaką masz cerę,jak tłustą to możesz szybciej,a jak sucha lub wrażliwą to poczekaj dłużej i nawilżaj
Dziękuję serdecznie za radę Gosiurku, na pewno będę mieć na względzie Twoje rady.
Pozdrawiam
Alikas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 07:15   #1677
lolerai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 37
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A mnie nurtuje - czy w trakcie leczenia Differinem mogę sobie zrobić złuszczanie migdałkiem. Nie orientujecie się przypadkiem dziewczęta?
lolerai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 18:27   #1678
Alikas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 12
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lolerai Pokaż wiadomość
A mnie nurtuje - czy w trakcie leczenia Differinem mogę sobie zrobić złuszczanie migdałkiem. Nie orientujecie się przypadkiem dziewczęta?
Hej
Ja sama nie używałam, ale czytałam na innych forach a także na wizażu, ale gdzie dokładnie nie jestem w stanie Ci wskazać, że ludzie wypowiadali się, iż używali po peelingu migdałowym Diferentin (mam nadzieje, że źle nie napisałam nazwy). Pisali, że nie przerywali stosować jej, jak np tez Acne- dermu, effeklaru K. A ja szukałam bo chciałam wiedzieć, czy można effeklar k stosować po peelingu. Wiem, że można i stosuje, ale Differin ( czy jak mu tam) to nie to co effeklar k. A i jeszcze pisali, że stosowali, ale na drugi dzień po peelingu a niektórzy zaraz po peelingu w ten sam dzień. Sądze, że można sie poradzić dermatologa, na pewno Ci powie, bo ja nie chciałabym wprowadzać Cię w błąd. Wiem, to tylko z tego co wyczytałam, jak już wspomniałam.
Pozdrawiam
Alikas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-12, 20:50   #1679
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez lolerai Pokaż wiadomość
A mnie nurtuje - czy w trakcie leczenia Differinem mogę sobie zrobić złuszczanie migdałkiem. Nie orientujecie się przypadkiem dziewczęta?
Moja dermatolog kazała mi zrobić co najmniej 3 dniową przerwę w stosowaniu Differinu (przed i po aplikacji kwasu ). Jeśli masz delikatną skórę lepiej zrób sobie przerwę


Dziewczyny ja mam pytanie z trochę innej beczki. Któraś z Was wspomniała o kwasie salicylowym, czy go też można używać tak jak kwas migdałowy (czyli aplikować w warunkach domowych bez żadnych konsekwencji?) Czy któraś z Was go używa i ma może porównanie do kwasu migdałowego?
__________________
White Lies - Bigger Than Us
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-13, 02:05   #1680
aSia123heh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

a ja mam takie pytanie - dlaczego do toniku stosuje się hydromanil itp, a do peelingu już nie ?
aSia123heh jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.