Jaki wózek- temat zbiorczy. - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-02, 21:55   #3391
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez onyks Pokaż wiadomość
Blondynka, udało Ci się sprzedać Joolza?
Ja zdecydowałam się jednak na ciemny i zamówiłam wczoraj na bobowózkach antracyt na czarnej ramie
3 w 1 z dostawą na grudnia
tak sprzedałam.
ja bym nowego nie kupiła taki zestaw na all za 1300zł dostaniesz

---------- Dopisano o 22:55 ---------- Poprzedni post napisano o 22:53 ----------

Cytat:
Napisane przez anoola Pokaż wiadomość
Witam A ja mam pytanie do bardziej ode mnie doświadczonych koleżanek. Własnie poszukuję pierwszego wózka dla naszego smyka i jednym z ważniejszych punktów na liście rzeczy, który wózek ma mieć jest jego niska waga...tylko własnie, co znaczy niska waga
Szperałam na All i zauważyłam, że często podana waga wózka jest taka sama przy ramie aluminiowej i przy metalowej. Zgłupiałam już kompletnie. Czy np. 14 kg można uznać za wózek lekki czy raczej rozglądać się za lżejszym.
Bardzo liczę na waszą pomoc, gdyż do porodu zostało mi 2 miesiące a z racji coraz większego brzuchola chciałabym dokonać zakupu jak najszybciej

No i z drugiej strony, skoro pierworodny będzie dzieciem zimowym, to czy jak najlżejszy wózek jest faktycznie taką ważną sprawą czy jednak trochę cięższy będzie się lepiej prowadził?
14kg to średnia waga ale z lekkim przeważaniem na tą ciężką
ja bym szukała czegoś lżejszego.Nie wiem jaka jest różnica w tych ramach.
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 07:17   #3392
Harrods
Zadomowienie
 
Avatar Harrods
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 816
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

megg, ja mam Maclarena XT. Jestem zadowolona, jak na parasolkę. Też nie jestem ich fanką, ale są praktyczne na krótkie trasy. Ale nie ważne. Chodzi mi o to, że miałaś starszą wersję, być może sprzed kilku lat. Obecne rączki się nie kleją, oparcie opuszcza się jedną ręką i żadne bolce się nie wysuwają i nie wsuwają przy podnóżku (wiem o czym piszesz, bo widziałam starszą wersję). Mój 1,5 roczny synek ma w nim dużo miejsca.
Harrods jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 07:42   #3393
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anoola Pokaż wiadomość
Witam A ja mam pytanie do bardziej ode mnie doświadczonych koleżanek. Własnie poszukuję pierwszego wózka dla naszego smyka i jednym z ważniejszych punktów na liście rzeczy, który wózek ma mieć jest jego niska waga...tylko własnie, co znaczy niska waga
Szperałam na All i zauważyłam, że często podana waga wózka jest taka sama przy ramie aluminiowej i przy metalowej. Zgłupiałam już kompletnie. Czy np. 14 kg można uznać za wózek lekki czy raczej rozglądać się za lżejszym.
Bardzo liczę na waszą pomoc, gdyż do porodu zostało mi 2 miesiące a z racji coraz większego brzuchola chciałabym dokonać zakupu jak najszybciej

No i z drugiej strony, skoro pierworodny będzie dzieciem zimowym, to czy jak najlżejszy wózek jest faktycznie taką ważną sprawą czy jednak trochę cięższy będzie się lepiej prowadził?
jeśli mieszkasz w bloku z windą lub w domku i nie będziesz musiała nosić wózka to jego waga w ogóle nie ma znaczenia..a jeśli masz auto z dużym bagażnikiem (no takim na dwie walizki ) to rozmiar po złożeniu też nie bezie istotny...

12-14 kg to średni wózek.. jeśli wybrany model ma pompowane koła to mozna uznać ze jest lekki

bo jesli to była by parasolka to już bardzo ciężka jest

na zimę zwłaszcza śnieżną lepiej mieć wózek na dużych szerokich kołach (jak pompowane właśnie)..

moja córka jest listopadowa i powiem ci ze warto mieć sporą gondolę by nawet dziecko spore miało miejsce by się poruszać w kombinezonach itp
dwa dziecko w w ciągu pierwszych miesięcy rośnie błyskawicznie.. więc to warto wziąć pod uwagę..
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 10:56   #3394
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Gdyby ktoś chciał się pozbyć quinny buzz lub quinny moodd to zapraszam na pw-jestem bardzo chętna
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 10:59   #3395
niezwykla22
Zakorzenienie
 
Avatar niezwykla22
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 8 366
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

może ktoś ma do oddania/wymiany karabinczyk do fotelika matrix pro
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg karabinczyk seatbelt.jpg (17,0 KB, 18 załadowań)
__________________
niezwykla22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-03, 14:03   #3396
insolito
Zadomowienie
 
Avatar insolito
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 900
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Dziewczyny, orientujecie się czy do stelaża wózka baby jogger city elite można wpiąć, za pomocą adapterów gondole quinny?
__________________
23.01.2013-PIOTRUŚ
21.04.2015-MICHAŚ

Tylko Wy wieci, jak bije moje serce od środka .
insolito jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-08, 10:44   #3397
onyks
Zakorzenienie
 
Avatar onyks
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 3 486
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
tak sprzedałam.
ja bym nowego nie kupiła taki zestaw na all za 1300zł dostaniesz[COLOR="Silver"]
No drogo trochę, ale na all używana spacerówka na czarnej ramie jest za 1,500 albo 1600 zł, a komplet 2 w 1 za minimum 1700 i to nie na czarnej ramie niestety...
__________________

Wybrałam pielęgnację włosów z marką Braun
onyks jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-08, 12:57   #3398
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez onyks Pokaż wiadomość
No drogo trochę, ale na all używana spacerówka na czarnej ramie jest za 1,500 albo 1600 zł, a komplet 2 w 1 za minimum 1700 i to nie na czarnej ramie niestety...
ja dużo zjechałam z ceny bo jeden facet mnie non stop atakował ale cieszę się że sprzedałam miałam już nowe inne wózki i mi tylko miejsce zajmował.
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 07:40   #3399
t_89
Zakorzenienie
 
Avatar t_89
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 6 058
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

moge dolaczyc mi sie strasznie podoba ten wozek, rozowy szczegolnie ale czarny tez sie bardzo ladnie prezentuje

http://szkrabshop.pl/pl/p/Wozek-Quinny-Moodd-2012-/284
t_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-12, 10:11   #3400
Oliveira79
Zadomowienie
 
Avatar Oliveira79
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 847
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez t_89 Pokaż wiadomość
moge dolaczyc mi sie strasznie podoba ten wozek, rozowy szczegolnie ale czarny tez sie bardzo ladnie prezentuje

http://szkrabshop.pl/pl/p/Wozek-Quinny-Moodd-2012-/284

wizualnie też mi się podoba, ale ma małe/niskie siedzisko i podobno jest trochę "rozchybotany"
__________________
"Człowiek rodzi się z zaciśniętymi piąstkami, jakby chciał powiedzieć: cały świat jest mój.
A umiera z otwartymi ramionami, jakby mówił: popatrzcie, niczego ze sobą nie zabieram"

Oliveira79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-13, 08:13   #3401
funpic
Raczkowanie
 
Avatar funpic
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zabrze
Wiadomości: 122
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anoola Pokaż wiadomość
Witam A ja mam pytanie do bardziej ode mnie doświadczonych koleżanek. Własnie poszukuję pierwszego wózka dla naszego smyka i jednym z ważniejszych punktów na liście rzeczy, który wózek ma mieć jest jego niska waga...tylko własnie, co znaczy niska waga
Szperałam na All i zauważyłam, że często podana waga wózka jest taka sama przy ramie aluminiowej i przy metalowej. Zgłupiałam już kompletnie. Czy np. 14 kg można uznać za wózek lekki czy raczej rozglądać się za lżejszym.
Bardzo liczę na waszą pomoc, gdyż do porodu zostało mi 2 miesiące a z racji coraz większego brzuchola chciałabym dokonać zakupu jak najszybciej

No i z drugiej strony, skoro pierworodny będzie dzieciem zimowym, to czy jak najlżejszy wózek jest faktycznie taką ważną sprawą czy jednak trochę cięższy będzie się lepiej prowadził?

Dla mnie to waga bardzo ciezka!!! Na serio dodaj sobie dziecko o wadze 6kg daje juz 20!!! Wszystkie wozki ktore wyeliminowalam w wyborze warzyly wlasnie tyle 14-15kg

Co do Jane to chyab wszystkie z nowszych maja troche luzu, widzialam Rider Reverse z gondola ta plasikowa i tez chybotal-jeszcze bardziej niz moj Muum.

Edytowane przez funpic
Czas edycji: 2012-10-13 o 08:18
funpic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-14, 06:49   #3402
JeSuisUnPapillon
Zadomowienie
 
Avatar JeSuisUnPapillon
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 414
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anoola Pokaż wiadomość
Witam A ja mam pytanie do bardziej ode mnie doświadczonych koleżanek. Własnie poszukuję pierwszego wózka dla naszego smyka i jednym z ważniejszych punktów na liście rzeczy, który wózek ma mieć jest jego niska waga...tylko własnie, co znaczy niska waga
Szperałam na All i zauważyłam, że często podana waga wózka jest taka sama przy ramie aluminiowej i przy metalowej. Zgłupiałam już kompletnie. Czy np. 14 kg można uznać za wózek lekki czy raczej rozglądać się za lżejszym.
Bardzo liczę na waszą pomoc, gdyż do porodu zostało mi 2 miesiące a z racji coraz większego brzuchola chciałabym dokonać zakupu jak najszybciej

No i z drugiej strony, skoro pierworodny będzie dzieciem zimowym, to czy jak najlżejszy wózek jest faktycznie taką ważną sprawą czy jednak trochę cięższy będzie się lepiej prowadził?

to też dużo zależy od tego jak wózek jest zbudowany tzn jaki ma kształt itp.
Np mutsy niby wydawał się ciężkim wózkiem (rama 10kg + gondola/siedzisko 4) ale wnosząc go z kimś na PIĄTE PIĘTRO nie wydawało mi się to jakąś tragedią...za to wnosząc już koleżanki wózek na 1 piętro który ważył niby tyle samo...to była mordęga.
Wózek z pompowanymi kołami ważący 14kg nie jest tragedią, zależy czego się szuka. Czy wózek dobry na wszelkie dziury/ śniegi / zaspy itp...czy wózek na lekkie spacerki wokoło bloku.

Waga nie do końca ma odniesienie do tego jak się prowadzi na śniegu - prędzej koła. Pompowane bez problemu poprowadzisz po śniegu, ja mam teraz piankowe i w sumie nie wiem ... nie jeździłam jeszcze. Ale pompowanymi nie miałam problemu z dużymi zaspami serio.

I tak jak poprzedniczka mówi, jak dziecko się urodzi październik/listopad to lepiej większa gondola ze względu na ten nieszczęsny kombinezon który zajmuje sporo miejsca + jakieś okrycie. Nasz mały w styczniu się urodził i w lutym jeżdżąc w gondoli dość sporo miejsca zajmował.
__________________
Najpierw stworzyliśmy szczęśliwy związek...
http://www.suwaczek.pl/cache/22dc175c64.png
...a następnie naszego Małego Misia
http://www.suwaczki.com/tickers/dqprpx9i136imlln.png
JeSuisUnPapillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 12:14   #3403
anoola
Zadomowienie
 
Avatar anoola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 247
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Dziękuję wam bardzo za podpowiedzi
Szukam własnie wózeczka z pompowanymi kołami i większość wózków jakie widziałam na All miała podaną wagę ok.14-15 kg dlatego nie wiedziałam czy to mało czy dużo jak na takie koła.

Wprawdzie mieszkamy na 4. piętrze, ale nie ma mowy żebym tachała wózek do domu- nawet super lekkiego Będę go sprowadzać po kilku schodkach do piwnicy a mąż będzie go chował i rano wyjmował.

Myślałam, że waga wózka ma znaczenie także w prowadzeniu wózka, nie tylko przy wnoszeniu, ale skoro jest inaczej to kamień z serca Poszerzy mi sie wybór

A ma może któraś z was model Riko Alpina? Bardzo podoba mi sie to, że ma w spacerówce tak dużą siatkę wentylacyjną, do tego kółka spore, obrotowe i pompowane, kosz na zakupy też wydaje się spory i solidny... Wypowie się któraś z was na jego temat? Byłabym wdzięczna
anoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-16, 13:20   #3404
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

dla mnie waga wózka jest odczuwalna przy pchaniu
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 22:20   #3405
scorpionec
Zakorzenienie
 
Avatar scorpionec
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: "Na peryferiach miasta, gdzie asfalt trawą zarasta..."
Wiadomości: 6 545
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez blondynkapoznan Pokaż wiadomość
dla mnie waga wózka jest odczuwalna przy pchaniu
tylko tu nie zawsze działa to tak ze lekki wózek =lekkie prowadzenie czy cięższy=ciężko pchać.. a nie każdy to wie..

ja 12kg speediego +11,5 kilo dziecka + czasem jakieś zakupy (jak owoce czy warzywa to dość ciężkie są) spoko prawie 30 kg do pchania a wózek prowadzę jednym paluszkiem..

a z wózkiem parasolką 6kg z tym samym ładunkiem jest duuużo ciężej i widzę ze im mały cięższy tym gorzej tą parasolką się jeździ..

dużo zależy od konstrukcji wózka...no i od kół..im większe tym łatwiej sie pcha generalnie (tak jak z rowerem - najlżej jak lekki na dużych kołach..a jak do tego szerokie opony to i z każdymi wertepami se poradzi w wózkach podobnie to wygląda)
scorpionec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-17, 23:02   #3406
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez scorpionec Pokaż wiadomość
tylko tu nie zawsze działa to tak ze lekki wózek =lekkie prowadzenie czy cięższy=ciężko pchać.. a nie każdy to wie..

ja 12kg speediego +11,5 kilo dziecka + czasem jakieś zakupy (jak owoce czy warzywa to dość ciężkie są) spoko prawie 30 kg do pchania a wózek prowadzę jednym paluszkiem..

a z wózkiem parasolką 6kg z tym samym ładunkiem jest duuużo ciężej i widzę ze im mały cięższy tym gorzej tą parasolką się jeździ..

dużo zależy od konstrukcji wózka...no i od kół..im większe tym łatwiej sie pcha generalnie (tak jak z rowerem - najlżej jak lekki na dużych kołach..a jak do tego szerokie opony to i z każdymi wertepami se poradzi w wózkach podobnie to wygląda)
zgadzam sie bo mam takie same doswiadczenia ze speedim zreszta, skads ta nazwa sie wziela
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-18, 07:55   #3407
Imilka
Raczkowanie
 
Avatar Imilka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 251
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
zgadzam sie bo mam takie same doswiadczenia ze speedim zreszta, skads ta nazwa sie wziela
Ja rownież sie zgadzam, do tego zestawu mam jeszcze dużego psa wiec jedna ręka prowadzi sie bez problemu.
Imilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 20:08   #3408
nadia1205
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

hej dziewczyny co myślicie o tym wózku? zamówiłam go ostatnio w hurtowni ale nie widzialam go " w realu" w razie czego bede mogla odmówić na inny, ma ktoraś z Was ten model? jak sie sprawuje?
http://pieknywozek.pl/sklep/produkt/...C5%9A%C4%86%20!! ( na dole są zdjęcia ten biało czekoladowy)

Edytowane przez nadia1205
Czas edycji: 2012-10-23 o 20:14
nadia1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-23, 20:13   #3409
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

o tym tzn o ktorym ?;>
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-23, 20:33   #3410
nadia1205
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 15
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

dada romance biało czekoladowy
nadia1205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-25, 16:25   #3411
Budyniek
Rozeznanie
 
Avatar Budyniek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 971
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

dziewczyny miała któraś takie coś? http://allegro.pl/zestaw-skrzat-woze...701452904.html

szukam wielofuncyjnego wózeczka, żeby było wszystko w jednym, łatwy montaż, można było zmieniać ustawienie (dziecko patrzy na mnie, albo na drogę), głównie jezdzić będę po kiepskich drogach, wiec plastikowe spaceróweczki odpadają, chcę coś terenowo sprawdzającego się
__________________
może zajrzysz?
Budyniek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-27, 21:31   #3412
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Budyniek Pokaż wiadomość
dziewczyny miała któraś takie coś? http://allegro.pl/zestaw-skrzat-woze...701452904.html

szukam wielofuncyjnego wózeczka, żeby było wszystko w jednym, łatwy montaż, można było zmieniać ustawienie (dziecko patrzy na mnie, albo na drogę), głównie jezdzić będę po kiepskich drogach, wiec plastikowe spaceróweczki odpadają, chcę coś terenowo sprawdzającego się
Zerknij na wózki Tako Laret, moja siostra i kuzynka mają takowe i chwalą sobie. Cena wyższa od tego który ty podałaś ale może warto dopłacić .
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 08:14   #3413
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

A ja mam takie pytanie: mam termin na marzec, jest to moje pierwsze dziecko, nigdy nie miałam do czynienia z niemowlakami i tak się zastanawiam czy gondola będzie mi w ogóle potrzebna?
W którym miesiącu można zacząć wychodzić z maleństwem na dwór? Na początku i tak myślałam że będziemy tylko przesiadywać na ogródku (mieszkamy w domku) a na spacery to dopiero w lecie? a jak przyjdzie zima to czy będę wtedy potrzebować gondoli??

Oglądam wózki 3w1 , ale teraz się tak zastanawiam czy nie skupić się na stelażu + fotelik i spacerówka.
Bardzo podobają mi się:

Jedo Fyn
Tako Captivia
Tako Laret
Roan Marita - ale chyba odpada bo ciężko mi było jeździć nim po sklepie, zawracać itp.

---------- Dopisano o 09:14 ---------- Poprzedni post napisano o 09:03 ----------

Cytat:
Napisane przez nadia1205 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny co myślicie o tym wózku? zamówiłam go ostatnio w hurtowni ale nie widzialam go " w realu" w razie czego bede mogla odmówić na inny, ma ktoraś z Was ten model? jak sie sprawuje?
http://pieknywozek.pl/sklep/produkt/...C5%9A%C4%86%20!! ( na dole są zdjęcia ten biało czekoladowy)
Śliczny wygląd, strasznie podoba mi się taki design itp. ale cały czas a=się waham czy to pasuje do chłopca. Cena trochę wysoka jak na wózek mało znanej marki - przynajmniej ja nie znam

Edytowane przez Niuniaczek
Czas edycji: 2012-10-28 o 08:16
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 08:22   #3414
Oliveira79
Zadomowienie
 
Avatar Oliveira79
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 847
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie: mam termin na marzec, jest to moje pierwsze dziecko, nigdy nie miałam do czynienia z niemowlakami i tak się zastanawiam czy gondola będzie mi w ogóle potrzebna?
W którym miesiącu można zacząć wychodzić z maleństwem na dwór? Na początku i tak myślałam że będziemy tylko przesiadywać na ogródku (mieszkamy w domku) a na spacery to dopiero w lecie? a jak przyjdzie zima to czy będę wtedy potrzebować gondoli??

Oglądam wózki 3w1 , ale teraz się tak zastanawiam czy nie skupić się na stelażu + fotelik i spacerówka.
Bardzo podobają mi się:

Jedo Fyn
Tako Captivia
Tako Laret
Roan Marita - ale chyba odpada bo ciężko mi było jeździć nim po sklepie, zawracać itp.
nie rezygnuj z gondoli nawet jak masz zamiar tylko w ogródku z maleństwem przesiadywać, to gdzie je będziesz trzymać? na rękach?
właśnie w takim przypadku moim zdaniem duża wygodna gondola będzie niezastąpiona poza tym w marcu jest jeszcze raczej zimno...

możesz na początek kupić używaną gondolę - dużą, na pompowanych kołach (tym bardziej, że waga chyba dla Ciebie nie ma znaczenia skoro mieszkasz w domu) a później jakąś lepszą spacerówkę

a używanie fotelika samochodowego w zastępstwie gondoli stanowczo odradzam zwłaszcza gdy właśnie jest zimno na dworze i trzeba dziecko ciepło ubrać - jak dla mnie opcja wpinania fotelika do stelaża jest super, ale tylko na szybki wypad do sklepu, a na pewno nie na kilkugodzinne spacery... ale to jest moje zdanie
__________________
"Człowiek rodzi się z zaciśniętymi piąstkami, jakby chciał powiedzieć: cały świat jest mój.
A umiera z otwartymi ramionami, jakby mówił: popatrzcie, niczego ze sobą nie zabieram"

Oliveira79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 08:43   #3415
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

O widzisz, dobrze posłuchać kogoś mądrego , no właśnie bo myślałam że na dwór będę mogła wyjść jakieś dwa miesiące po porodzie to byłby maj. Ok to w takim razie skupiam się na 3w1.
Ja i tak planuję kupić używany wózek.Mam do wyboru opcje:
- używany dobrej firmy do ok 600-800 zł ( dobrej w sensie tako, jedo,)
- nowy firmy krzak
- nowy dobrej firmy ale 2w1 do ok 1200 zł i to z naruszeniem funduszu na inne rzeczy a i tak trzeba kupić fotelik do samochodu.
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 09:14   #3416
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

A czemu dopiero w dwa miesiące po porodzie? My wyszliśmy ze szpitala jak mały miał tydzień i jeden dzień i już dwa dni później byliśmy na pierwszym spacerze a jaka jest pogoda to widać Słońce mieliśmy tylko na dwóch pierwszych spacerach. Wczoraj nie byliśmy niestety, bo lało dokładnie calutki dzień i nie było jak wyjść (wózek mam złożony w samochodzie i przy rozkładaniu by mi do niego napadało)

Co do kupna gondoli, to też uważam, że jest niezastąpiona.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 09:30   #3417
drace
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Witajcie,
nasz Malutek pojawi się dopiero za jakieś 5 miesięcy, ale już rozglądam się za wózkiem...

z uwagi na to że mieszkam na 3 piętrze musi być lekki ale też wygodny... znalazłam już swojego faworyta, ale ciekawa jestem opinii innych mam, które mają większe doświadczenie... może macie jakieś inne propozycje (podobne parametry)... proszę o opinie:

http://dino.sklep.pl/nowy/wozki-4-w-...s-p-14733.html

dziękuję i pozdrawiam
drace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 10:26   #3418
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
A czemu dopiero w dwa miesiące po porodzie? My wyszliśmy ze szpitala jak mały miał tydzień i jeden dzień i już dwa dni później byliśmy na pierwszym spacerze a jaka jest pogoda to widać Słońce mieliśmy tylko na dwóch pierwszych spacerach. Wczoraj nie byliśmy niestety, bo lało dokładnie calutki dzień i nie było jak wyjść (wózek mam złożony w samochodzie i przy rozkładaniu by mi do niego napadało)

Co do kupna gondoli, to też uważam, że jest niezastąpiona.
Nie chodzi o sztywne dwa miesiące po porodzie tylko o czas porodu,wydaje mi się że w marcu będzie za zimno, te minusowe temperatury.

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:01 ----------


I jeszcze takie pytanko co to są siedziska kubełkowe ?
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 10:36   #3419
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Nie chodzi o sztywne dwa miesiące po porodzie tylko o czas porodu,wydaje mi się że w marcu będzie za zimno, te minusowe temperatury.
No żartujesz.... Czy jest ciepło czy zimno, z dzieckiem trzeba na spacer wychodzić. Trzeba tylko odpowiednio ubrać. Jak jest bardzo zimno można zacząć od werandowania.
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2012-10-28 o 10:37
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 10:57   #3420
Oliveira79
Zadomowienie
 
Avatar Oliveira79
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 847
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
No żartujesz.... Czy jest ciepło czy zimno, z dzieckiem trzeba na spacer wychodzić. Trzeba tylko odpowiednio ubrać. Jak jest bardzo zimno można zacząć od werandowania.
dokładnie dzieci "zimowe", jeśli są minusowe temperatury (ok. - 10 st), powinno się do 2 tyg werandować, potem spokojnie można wychodzić na dwór, najważniejsze żeby unikać bardzo wietrznej pogody, bo wiatr wzmaga jeszcze odczucie chłodu;
poza tym wiadomo, że przy -20 st zwykle nawet dorosłemu jest zimno i nieprzyjemnie, więc ja osobiście spacery bym odpuściła, ale gdzieś kiedyś czytałam, że właśnie do -10 st nie trzeba rezygnować ze spacerów, ale tez oczywiście bez przesady w drugą stronę - nie na 3-4 godz z 4-tyg dzieciątkiem

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość



I jeszcze takie pytanko co to są siedziska kubełkowe ?
to są takie siedziska, które nie rozkradają się na płasko, tylko jak chcesz przechylić do pozycji leżącej, to tak jakbyś... kładła krzesło "na plecy" czyli dziecko cały czas jest jakby w pozycji siedzącej - zalecane dla dzieci, które już same siedzą, na pewno po 6 mies.
__________________
"Człowiek rodzi się z zaciśniętymi piąstkami, jakby chciał powiedzieć: cały świat jest mój.
A umiera z otwartymi ramionami, jakby mówił: popatrzcie, niczego ze sobą nie zabieram"

Oliveira79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 09:24:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:47.