Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-09, 08:49   #3481
zmi
Raczkowanie
 
Avatar zmi
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Piękny, nowoczesny

ale drogi też i dosć duży
a ściana szczytowa to bez tarasu miałaby być od ulicy, czyli ta brzydsza;p

na razie kombinuję z tamtym projektem, mam już chyba ze 4 wewrsje
nie wiem jak tu wkleić, czy zrobić zdjęcie czy jak?
pokombinuję w weekend i może się uda to ocenicie czy dobrze "poprawiłam"
zmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 08:46   #3482
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Question Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Co myślicie o tym projekcie??

http://www.domoweklimaty.pl/projekty...-2936_kasjopea

__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 10:51   #3483
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Ja osobiście jestem zakochana, zmniejszyłabym tylko łazienkę przy głównej sypialni o tą część z wanną, bo sam prysznic mnie osobiście by wystarczył, dzięki temu miałabym większą garderobę.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 11:59   #3484
XxMartaxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 357
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

iza251-bryła domu ładna, ale baaardzo mi sie nie podoba umiejscowienie pomieszczenia gospodarczego zaraz obok salonu. Jeżeli będziesz tam mieć kotłownie i piec np na gaz to jeszcze da sie to znieść, ale już na paliwa stałe kompletnie się nie nadaje. I kolejny minus to brak pomieszczeń gosp. typu pralnia, schowek np na mopy.I jak dla mnie malutki garaż. Ale każdy ma inne potrzeby i wymagania

Mi wpadł w oko http://www.domoweklimaty.pl/projekty...3_alabaster-12

na naszą działkę idealny, pasuje też idealnie względem stron świata, oświetlenia,WZ, ma malutką pralnie o której zawsze myślałam, schowek pod schodami. Zmiany-poszerzenie garażu o 0.5 m, pomieszczenie nad nim będzie graciarnią męża ze schodami z garażu. Usunięcie małego okienka z kuchni i salonu, okno duże w salonie, w wykuszu i pionowe w łazience typu fix. Myślę nad zamianą miejscem pralni i łazienki ale to trzeba przedyskutować- w sensie czy mąż uprze się na wannę Jedynym problemem i minusem wydaje sie być układ kuchni. Ponad 11 metrów powierzchni, zabudowa tylko na dwóch scianach? Nie umiem sobie układu wyobrazić :/

Edytowane przez XxMartaxX
Czas edycji: 2012-11-19 o 12:03
XxMartaxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 15:41   #3485
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Witajcie dziewczyny, ciesze sie ze znalazlam taki watek, bo mam nadzieje zagoscic tutaj na dluzej.
Odbyl sie slub, teraz pora na kolejny etap - dom

Odkad stalismy sie posiadaczami dzialki (1,5 roku temu) od tej pory powstaja kolejne koncepcje naszego wymarzonego domu. Jest ich juz chyba minion

Robimy projekt indywidualny, dzialka nie jest jakos szczegolnie skomplikowana, warunki zabudowy rowniez nie daja nam duzych ograniczen - tylko odsuniecie od drogi powiatowej 20 metrow, szer. elewacji frontowej do 18m, reszta wytycznych w granicach rozsadku.

Na domiar zlego (tak, tak wlasnie sadze! ) jestem architektem, pracowalam tez m.in. w biurach, ktore projektuja domy katalogowe (obecnie dzialam juz na wlasna reke), ktore niejednokrotnie byly tutaj wrzucane w zwiazku z czym chetnie doradze co w danym domu jest wada, a co zaleta Jednak w stosunku do swojego domu nie jest tak latwo jak mogloby sie wydawac. Z klientem jest zdecydowanie latwiej - przedstawiam mu kilka koncepcji, skupiamy sie na jednej z nich, modyfikujemy i powstaje dom idealny. Przy wlasnym domu mam swiadomosc ogromnego wachlarza mozliwosci i nie jestem w stanie zdecydowac sie na jedno rozwiazanie.

Na szczescie kilka wytycznych mamy i w okol nich krazymy.
Nasz dom bedzie posiadal:
- prosta forme - uwielbiam jak najprostsze formy
- dach dwuspadowy
- garaz dwustanowiskowy, wysuniety (pozwolono nam zblizyc sie z garazem 15 m do granicy z droga, reszta 20m)
- od polnocy (od drogi) powinny byc pomieszczenia: kuchni (chce z kuchni miec widok na wjazd na dzialke), garazu, dodatkowego pokoju (pracowni - aby byla mozliwosc zrobienia osobnego wejscia od zewnatrz) - i to wszystko musze zmiesic w 18 m elewacji frontowej

Powiem wiecej - nawet zlozylam wniosek o pozwolenie na budowe, ale go wycofalam jak wpadlismy na kolejny genialny pomysl

Ale teraz juz MUSIMY zatwierdzic ostateczna wersje, aby na wiosne miec juz pozwolenie na budowe

Cytat:
Napisane przez zieewam Pokaż wiadomość
Również nie natrafiłam na idealny projekt, zawsze strona 'przeciw' przeważała. Natrafiłam jednak na zdj frontu, które zagościło w moim sercu na stałe, teraz szukam architekta, który wyczaruje mi resztę.
http://img.extradom.pl/spolecznosc/f...t$kaja-i-rafal
wlasnie w ten sposob bedzie wysuniety nasz garaz - tylko na tej scianie gdzie sa drzwi musi sie zmiescic jeszcze kuchnia i pracownia, ufff...
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA


Edytowane przez ladystar
Czas edycji: 2012-11-19 o 15:44
ladystar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 16:37   #3486
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Podobają mi się dwa pełne piętra. Nie przepadam za skosami walącymi się na głowę, więc za to plus
Całkiem sensownie rozplanowana przestrzeń. Dom niewielki, ale nie odczuwa się tego. Sypialnie może nie są wielkie, ale całkiem ustawne.
Na minus niewielki garaż i mała przestrzeń gospodarcza. Z pewnością zamiast szafy pod schodami zrobiłabym pod całością schowek - o ile schody będą pełne betonowe. Mam u siebie pod schodami takie pomieszczenie, które mimo, że jest jednym wielkim skosem, to sporo mieści - szczególnie rzeczy po które sięga się sporadycznie.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-19, 21:27   #3487
isabele
Wtajemniczenie
 
Avatar isabele
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 868
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cześć

Podglądałam Was już od jakiegoś czasu A teraz skuszona dzisiejszymi wypowiedziami o pomocy przy wyborze projektu chciałabym podzielić się z Wami moim numerem jeden

http://www.domenaprojekt.pl/produkty...mirror=1&tab=0

co o nim myślicie?? proszę przede wszystkim o pokazanie wszystkich wad tego projektu, żebym mogła się psychicznie przygotować
__________________

17.09.2011

Chcieć się razem zestarzeć jest jedynym dowodem wielkiej miłości.
Jonathan Carroll

isabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-19, 22:27   #3488
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez isabele Pokaż wiadomość
Cześć

Podglądałam Was już od jakiegoś czasu A teraz skuszona dzisiejszymi wypowiedziami o pomocy przy wyborze projektu chciałabym podzielić się z Wami moim numerem jeden

http://www.domenaprojekt.pl/produkty...mirror=1&tab=0

co o nim myślicie?? proszę przede wszystkim o pokazanie wszystkich wad tego projektu, żebym mogła się psychicznie przygotować
Psychicznie radziłabym się przede wszystkim przygotować na to, że przedstawiony na stronie kosztorys jest tzw. z d.u.p.y

Dla mnie wadę zdecydowanie są te balkoniki i kolumna na ganku, ale to kwestia gustu. Po drugie - malutkie okienka w pokojach na poddaszu, nawet licząc te balkonowe. No i kolumna między salonem i jadalnią, wolałabym całkowicie otwartą przestrzeń. A o reszcie niech się wypowiadają profesjonalistki
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 06:24   #3489
iza251
Zakorzenienie
 
Avatar iza251
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 663
Exclamation Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez isabele Pokaż wiadomość
Cześć

Podglądałam Was już od jakiegoś czasu A teraz skuszona dzisiejszymi wypowiedziami o pomocy przy wyborze projektu chciałabym podzielić się z Wami moim numerem jeden

http://www.domenaprojekt.pl/produkty...mirror=1&tab=0

co o nim myślicie?? proszę przede wszystkim o pokazanie wszystkich wad tego projektu, żebym mogła się psychicznie przygotować
Wybacz,że to powiem ale to jest projekt domu już tak typowy,że... aż nudny W mojej okolicy jest mnóstwo takich domów i ciągle się takie budują, wszystko na jedno kopyto Ja rozumiem,że nie wszystkim może podobać się nowoczesne budownictwo, ale ale ja tam bym wolała trochę się wyróżnić z tego balkonikowo- kolumienkowego stylu

Nie brałaś pod uwagę piętrowego domu??Przynajmniej nie miałabyś tych uciążliwych i zbędnych skosów.
__________________
D&A
iza251 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 08:19   #3490
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez isabele Pokaż wiadomość
Cześć

Podglądałam Was już od jakiegoś czasu A teraz skuszona dzisiejszymi wypowiedziami o pomocy przy wyborze projektu chciałabym podzielić się z Wami moim numerem jeden

http://www.domenaprojekt.pl/produkty...mirror=1&tab=0

co o nim myślicie?? proszę przede wszystkim o pokazanie wszystkich wad tego projektu, żebym mogła się psychicznie przygotować
Wady?
Przede wszystkim od razu rzuca się w oczy w cholerę niewykorzystanego miejsca-ogromny wiatrołap i hall na parterze a także hall na górze, ja się pytam: po co?
Garderoby w dziwnych miejscach, zarówno na parterze jak i na piętrze.
Spiżarka w kuchni wielkości 0,9 m to jakaś kpina Mnie samej marzyła się spiżarka i też miałam ją w projekcie, takiej samej śmiesznej wielkości- zrezygnowałam na rzecz miejsca na bardzo głęboką zabudowę, pełniącą rolę takiej mini spiżarki.

Co do kosztorysu- dolicz sobie jeszcze +/- 50% tej sumy
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 14:22   #3491
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Czytam Was i czytam i głowa mi puchnie od nadmiaru informacji Niemniej jestem wdzięczna za każdą z nich

Jesteśmy na etapie..hmm..wybory architekta. Tak, nie projektu, a architekta. Zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny i myśleliśmy, że to będzie tak: pojedziemy do architekta z polecenia, który nam doradzi co i jak, narysuje jak on/ona to widzi, naniesiemy konieczne poprawki i tadam A tutaj kiszka. Byliśmy już u dwóch architektów z polecenia i każdy mówi coś innego, a żaden nie mówi tak, żebyśmy mu zawierzyli w 100% i oddali się w jego ręce.

Mamy działkę 1000m i chcemy na niej postawić domek parterowy. Bez zbędnych pomieszczeń, ale też bez pomieszczeń tzw. klitek. Planowany metraż domu, to do 200m.

Jeden z architektów nam powiedział, że na naszej działce domek parterowy z takim metrażem się nie zmieści Ale jak to I moje marzenia mają legnąć w gruzach Wzięłam kartkę papieru, narysowałam sobie swoją działkę pi razy oko, naniosłam na nią domek o wymiarach, jakie by nas interesowały i się zmieścił Tylko ja nie jestem architektem i się na tym tak naprawdę nie znam

Nie wiem jak się skończy poszukiwanie osoby, która sprosta naszym "wymaganiom", ale jeśli stanie się tak, że nikt nie będzie chciał nam zaprojektować domu parterowego na naszej działce, to będziemy się mocno zastanawiać nad domem z poddaszem. I tutaj mam do Was pytanie

Wiele razy piszecie, że poddasze, to kiszka ze względu na niewygodne, kiepskie w zagospodarowaniu skosy. Jak wysoka powinna być ścianka kolankowa, żeby skos mógł spełniać jakiekolwiek zadanie (np. zabudowa garderoby) i nie powodował, że tworzy się, tak często tutaj wspominany, kurnik Czy wysokość ścianki kolankowej na 160cm jest ok?
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-20, 17:11   #3492
isabele
Wtajemniczenie
 
Avatar isabele
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 868
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3771298 8]Psychicznie radziłabym się przede wszystkim przygotować na to, że przedstawiony na stronie kosztorys jest tzw. z d.u.p.y

Dla mnie wadę zdecydowanie są te balkoniki i kolumna na ganku, ale to kwestia gustu. Po drugie - malutkie okienka w pokojach na poddaszu, nawet licząc te balkonowe. No i kolumna między salonem i jadalnią, wolałabym całkowicie otwartą przestrzeń. A o reszcie niech się wypowiadają profesjonalistki [/QUOTE]

Kosztorys zapewne jest zaniżony przez architektów żeby przyciągać i zachęcać do budowy domu a nie odpychać
Kolumna wydaje mi się ze jest bardzo mała - po prostu jeden słupek więc jak dla mnie to jest bardzo otwarta przestrzeń
Ale o oknach pomyślę - ja nawet chciałam wywalić te dachowe okna i zostawić tylko balkonowe

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Wybacz,że to powiem ale to jest projekt domu już tak typowy,że... aż nudny W mojej okolicy jest mnóstwo takich domów i ciągle się takie budują, wszystko na jedno kopyto Ja rozumiem,że nie wszystkim może podobać się nowoczesne budownictwo, ale ale ja tam bym wolała trochę się wyróżnić z tego balkonikowo- kolumienkowego stylu

Nie brałaś pod uwagę piętrowego domu??Przynajmniej nie miałabyś tych uciążliwych i zbędnych skosów.
Myślimy nad piętrowym domem ale boję się że dom będzie duży i duże będą koszty jego utrzymania. Poddasze ma służyć jako część sypialna wiec może uda mi się ze skosami wytrzymać. Chociaż oczywiście im mniejsze skosy - tym lepiej.
Kształt domu - dla mnie mógłby być mniej wymyślny - ale TŻ jest zachwycony a mi jest to w sumie obojętne

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Wady?
Przede wszystkim od razu rzuca się w oczy w cholerę niewykorzystanego miejsca-ogromny wiatrołap i hall na parterze a także hall na górze, ja się pytam: po co?
Garderoby w dziwnych miejscach, zarówno na parterze jak i na piętrze.
Spiżarka w kuchni wielkości 0,9 m to jakaś kpina Mnie samej marzyła się spiżarka i też miałam ją w projekcie, takiej samej śmiesznej wielkości- zrezygnowałam na rzecz miejsca na bardzo głęboką zabudowę, pełniącą rolę takiej mini spiżarki.

Co do kosztorysu- dolicz sobie jeszcze +/- 50% tej sumy
Spiżarka rzeczywiście jest zdecydowanie za mała żeby ją zatrzymać wiatrołap mi taki duży się podoba A czy możesz mi powiedzieć coś wiecej o garderobach?? Bo może ja nie mam dobrego wyobrażenia o nich - cały czas mi się wydawało że są w odpowiednich miejscach.

Dzięki za pomoc dziewczyny!!
__________________

17.09.2011

Chcieć się razem zestarzeć jest jedynym dowodem wielkiej miłości.
Jonathan Carroll

isabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 18:20   #3493
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Gabbi ale samo posiadanie działko o powierzchni 1000 m2 nie gwarantuje ci, że będzie na niej mógł powstac duży dom. Np. jeżeli na działce lub obok niej masz słup wysokiego napięcia - musi on byc w odpowiedniej odległości od domu, to samo z rurami w ziemi np wodociągowymi, musi by zachowana również odpowiednia odległosc od innych zabudowań czy sąsiadów, musi byc też działka budowalna lub w pasie budowlanym którą można odrolni, nie zawsze jest możliwość odrolnienia całości swojej własności i jeszcze wiele innych przeszkód . Musisz zobaczyć w dokumentacji na mapach, co sprawia że architekci twierdzą że nie można na niej takiego domu jak chcesz wybudowac.

Wiatrołap duży jest fajny jak jest ustawny, ze mozna tam szafę włoży itd - jak jest duży a nei można go wykorzystac to jest bez sensu.
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 19:08   #3494
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez isabele Pokaż wiadomość
Cześć

Podglądałam Was już od jakiegoś czasu A teraz skuszona dzisiejszymi wypowiedziami o pomocy przy wyborze projektu chciałabym podzielić się z Wami moim numerem jeden

http://www.domenaprojekt.pl/produkty...mirror=1&tab=0

co o nim myślicie?? proszę przede wszystkim o pokazanie wszystkich wad tego projektu, żebym mogła się psychicznie przygotować
najwiekszy minus tego domu to strefa wejscie - spizarka, zupelnie nieuzyteczny, bez pomyslu wydluzony korytarz w pom. nr 1, spizarka - nawet na nia szkoda miejsca, nie wejdzie tam nawet 1 szafka, juz lepiej zrezygnowac ze spizarki i w jej miejsce wrzucic szafe w pom. nr 1.

Poddasze jest raczej klasycznie ustawione. W pom. nr 7 na polpietrze radzilabym zamontowac wiecej okien dachowych (min. 2) aby mozna bylo to pomieszczenie wykorzystac kiedys na pokoj.

Co do wygladu zewnetrznego - tu akurat nie bede sie wypowiadac w po zadnej ze stron, bo o gustach sie nie dyskutuje. Ja mam swoja ulubiona forme domow i tez nikomu nie zamierzam jej narzucac

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Czytam Was i czytam i głowa mi puchnie od nadmiaru informacji Niemniej jestem wdzięczna za każdą z nich
Jesteśmy na etapie..hmm..wybory architekta. Tak, nie projektu, a architekta. Zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny i myśleliśmy, że to będzie tak: pojedziemy do architekta z polecenia, który nam doradzi co i jak, narysuje jak on/ona to widzi, naniesiemy konieczne poprawki i tadam A tutaj kiszka. Byliśmy już u dwóch architektów z polecenia i każdy mówi coś innego, a żaden nie mówi tak, żebyśmy mu zawierzyli w 100% i oddali się w jego ręce.

Mamy działkę 1000m i chcemy na niej postawić domek parterowy. Bez zbędnych pomieszczeń, ale też bez pomieszczeń tzw. klitek. Planowany metraż domu, to do 200m.

Jeden z architektów nam powiedział, że na naszej działce domek parterowy z takim metrażem się nie zmieści Ale jak to I moje marzenia mają legnąć w gruzach Wzięłam kartkę papieru, narysowałam sobie swoją działkę pi razy oko, naniosłam na nią domek o wymiarach, jakie by nas interesowały i się zmieścił Tylko ja nie jestem architektem i się na tym tak naprawdę nie znam

Nie wiem jak się skończy poszukiwanie osoby, która sprosta naszym "wymaganiom", ale jeśli stanie się tak, że nikt nie będzie chciał nam zaprojektować domu parterowego na naszej działce, to będziemy się mocno zastanawiać nad domem z poddaszem. I tutaj mam do Was pytanie

Wiele razy piszecie, że poddasze, to kiszka ze względu na niewygodne, kiepskie w zagospodarowaniu skosy. Jak wysoka powinna być ścianka kolankowa, żeby skos mógł spełniać jakiekolwiek zadanie (np. zabudowa garderoby) i nie powodował, że tworzy się, tak często tutaj wspominany, kurnik Czy wysokość ścianki kolankowej na 160cm jest ok?
scianka kolankowa ma standardowo 85-110 cm (przy dachach o spadku 35-45 stopni), przy takiej wielkosci mozna w okolicach scianki umiescic polki (komody) o standardowej wysokosci 80 cm. Scianka o wym.1,6 spowoduje, ze dom bedzie wizualnie nieproporcjonalny.

Jakie wymiary ma dzialka?
Na wielkosc powierzchni domu ma wplyw nie tylko rozmiar dzialki, ale tez linia zabudowy i % powierzchni do zabudowy dzialki narzucony przez WZ albo MPZP.
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA

ladystar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 19:20   #3495
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

nasza działka ma wymiary 42 x 24 metry.

Edytowane przez Gaabbi
Czas edycji: 2012-11-21 o 15:04
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-20, 22:27   #3496
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ladystar Pokaż wiadomość
scianka kolankowa ma standardowo 85-110 cm (przy dachach o spadku 35-45 stopni), przy takiej wielkosci mozna w okolicach scianki umiescic polki (komody) o standardowej wysokosci 80 cm. Scianka o wym.1,6 spowoduje, ze dom bedzie wizualnie nieproporcjonalny.
To też nie tak do końca jest.. U nas ścianka kolankowa ma 140 cm i dom wygląda dobrze. Elewacja jest tak "skomponowana", żeby całość tworzyła wrażenie tej proporcjonalności.
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 08:57   #3497
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3772928 4]To też nie tak do końca jest.. U nas ścianka kolankowa ma 140 cm i dom wygląda dobrze. Elewacja jest tak "skomponowana", żeby całość tworzyła wrażenie tej proporcjonalności.[/QUOTE]
Tak jak wspominalam wyzej, co do gustow nie zamierzam polemizowac.
Projektant musi sie bardzo postarac, zeby zgubic nieproporcjonalnosc budynku ze scianka kolankowa powyzej 1,4 m i bardzo mozliwe, ze u Was mu sie udalo. Ale mam obawy, ze nie kazdy podola.

Wg mnie np. te domy nie sa odpowiednie w proporcjach:
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4d2c185be5fc7
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4b5d9c3a80f33
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4db94bdb8bcab
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4cc7e819876d6
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m477b7962bc521
http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4ba76c039d9c6
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA

ladystar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 11:13   #3498
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

My wybraliśmy projekt dom w glicyniach http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4354ef72c7a03

Kierowaliśmy się głównie rozmieszczeniem pomieszczeń a wygląd był na drugim miejscu.
Dla nas ważne było:
- pow do 150 m2 pow użytkowej
- pokój gościnny na parterze, garaż jednostanowiskowy + duża kotłownia
- 3-4 pokoje na górze z dużą 1 łazienką
- bryła domu przypominająca dworek z dachem czterospadowym z max. dwoma jaskółkami, które są rozmieszczone z przodu i z tyłu budynku
- wyjście na taras z tyłu budynku

to tyle, chyba będzie my się decydować, moze któś z was też rozważał ten projekt?

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:51 ----------

Cytat:
Napisane przez isabele Pokaż wiadomość
Cześć

Podglądałam Was już od jakiegoś czasu A teraz skuszona dzisiejszymi wypowiedziami o pomocy przy wyborze projektu chciałabym podzielić się z Wami moim numerem jeden

http://www.domenaprojekt.pl/produkty...mirror=1&tab=0

co o nim myślicie?? proszę przede wszystkim o pokazanie wszystkich wad tego projektu, żebym mogła się psychicznie przygotować
Mi się bardzo podoba , zapisałam go sobie żeby pokazać mężowi

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3771298 8]Psychicznie radziłabym się przede wszystkim przygotować na to, że przedstawiony na stronie kosztorys jest tzw. z d.u.p.y
Dla mnie wadę zdecydowanie są te balkoniki i kolumna na ganku, ale to kwestia gustu. Po drugie - malutkie okienka w pokojach na poddaszu, nawet licząc te balkonowe. No i kolumna między salonem i jadalnią, wolałabym całkowicie otwartą przestrzeń. A o reszcie niech się wypowiadają profesjonalistki [/QUOTE]

Kosztorysy są zawsze z d... W moim wybranym projekcie też niestety jest kolumna ale już się z tym pogodziliśmy i nie przeżywamy tego.
Balkoniki i kolumienki mi się podobają lubię takie dworkowe style

Cytat:
Napisane przez iza251 Pokaż wiadomość
Wybacz,że to powiem ale to jest projekt domu już tak typowy,że... aż nudny W mojej okolicy jest mnóstwo takich domów i ciągle się takie budują, wszystko na jedno kopyto Ja rozumiem,że nie wszystkim może podobać się nowoczesne budownictwo, ale ale ja tam bym wolała trochę się wyróżnić z tego balkonikowo- kolumienkowego stylu
Nie brałaś pod uwagę piętrowego domu??Przynajmniej nie miałabyś tych uciążliwych i zbędnych skosów.
wiem ze odpowiedź nie do mnie skierowana ale też się wypowiem bo mi się też projekt spodobał. kurczę co z tego ze na jedno kopyto jak komuś się podoba, mi się nie podobają domy piętrowe i ville od razu widzę w nich prl Morze i się nie znam ale chciałabym mieszkać w domu który będzie mi się podobał a nie w takim który jest teraz modny i się wyróżnia

Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Wady?
Przede wszystkim od razu rzuca się w oczy w cholerę niewykorzystanego miejsca-ogromny wiatrołap i hall na parterze a także hall na górze, ja się pytam: po co?
Garderoby w dziwnych miejscach, zarówno na parterze jak i na piętrze.
Spiżarka w kuchni wielkości 0,9 m to jakaś kpina Mnie samej marzyła się spiżarka i też miałam ją w projekcie, takiej samej śmiesznej wielkości- zrezygnowałam na rzecz miejsca na bardzo głęboką zabudowę, pełniącą rolę takiej mini spiżarki.
Co do kosztorysu- dolicz sobie jeszcze +/- 50% tej sumy
zgadzam się ale to można pozmieniać a w holu zrobić jakąś szafę
Garderobę na pietrze bym przerobiła na jakieś pomieszczenie.
My mamy strasznie dużo kołder, ciuchów kurtek i innych pierduł i muszę mieć miejsce by to trzymać

Cytat:
Napisane przez isabele Pokaż wiadomość
Kosztorys zapewne jest zaniżony przez architektów żeby przyciągać i zachęcać do budowy domu a nie odpychać
Kolumna wydaje mi się ze jest bardzo mała - po prostu jeden słupek więc jak dla mnie to jest bardzo otwarta przestrzeń
Ale o oknach pomyślę - ja nawet chciałam wywalić te dachowe okna i zostawić tylko balkonowe
Myślimy nad piętrowym domem ale boję się że dom będzie duży i duże będą koszty jego utrzymania. Poddasze ma służyć jako część sypialna wiec może uda mi się ze skosami wytrzymać. Chociaż oczywiście im mniejsze skosy - tym lepiej.
Kształt domu - dla mnie mógłby być mniej wymyślny - ale TŻ jest zachwycony a mi jest to w sumie obojętne
Spiżarka rzeczywiście jest zdecydowanie za mała żeby ją zatrzymać wiatrołap mi taki duży się podoba A czy możesz mi powiedzieć coś wiecej o garderobach?? Bo może ja nie mam dobrego wyobrażenia o nich - cały czas mi się wydawało że są w odpowiednich miejscach.

Dzięki za pomoc dziewczyny!!
Mam podobne myślenie, nie chcemy dużego domu bo i koszty utrzymania są duże i oczywiście wykończenie. wg mnie domek jest śliczny Mi skosy nie przeszkadzają, moi rodzice się ostatnio wybudowali i mają domek w podobnym klimacie i da sie z tym żyć
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 11:34   #3499
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
My wybraliśmy projekt dom w glicyniach http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4354ef72c7a03

Kierowaliśmy się głównie rozmieszczeniem pomieszczeń a wygląd był na drugim miejscu.
Dla nas ważne było:
- pow do 150 m2 pow użytkowej
- pokój gościnny na parterze, garaż jednostanowiskowy + duża kotłownia
- 3-4 pokoje na górze z dużą 1 łazienką
- bryła domu przypominająca dworek z dachem czterospadowym z max. dwoma jaskółkami, które są rozmieszczone z przodu i z tyłu budynku
- wyjście na taras z tyłu budynku

to tyle, chyba będzie my się decydować, moze któś z was też rozważał ten projekt?
wyglada na to, ze dom doskonale wpisuje sie w Wasze wymagania

z minusow:
- pokoj na parterze (nr 4) jest strasznie malutki, 10 m2 to minimum dla wygodnego pokoju, a ten ma 8,5. Chyba, ze zamierzacie tam wstawic tylko lozko, albo tylko biurko - bo i biurko (ew. szafa) i lozko niestety nie zmieszcza sie, bo wygoda uzytkowania tego pokoju bedzie na poziomie zero. Jesli to ma byc pokoj tylko po to, zeby goscie mieli gdzie przenocowac (gosc! - bo lozko dwuosobowe rowniez sie nie zmiesci) i nie bedzie uzytkowany na codzien to moze on sobie istniec, przy czestym uzytkowaniu jest najzwyczajniej niewygodny.
- schody sa dosyc strome i mam wrazenie, ze nie sa zrobione zgodnie z przepisami
- fajny pomysl z garderoba dostepna z dwoch pokoi, ale osobiscie wolalabym, zeby to byly pokoje dzieci, a sypialnia rodzicow nie miala mozliwosci wejscia z dwoch stron (ot tak przekladam prywatnosc ponad wygode )
Reszta jest w porzadku, moze pokoj nr 3 na poddaszu jest troche malo ustawny, bo ma mozliwosc ustawienia mebli dokladnie tak jak jest na rysunku, nie ma za bardzo mozliwosci manewrowania nimi i przestawienia w inne miejsce.
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA


Edytowane przez ladystar
Czas edycji: 2012-11-21 o 11:35
ladystar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-21, 12:26   #3500
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Kosztorysy są zawsze z d... W moim wybranym projekcie też niestety jest kolumna ale już się z tym pogodziliśmy i nie przeżywamy tego.
Balkoniki i kolumienki mi się podobają lubię takie dworkowe style
U mnie w domu też jest duża powierzchnia stropu nad salonem i kuchnią, ale zrobiliśmy strop wylewany i obyło się bez kolumny.

A tutaj pokazywałam swój dom - https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1329918478 Myślę, że mimo ścianki kolankowej 140 cm to proporcje są ok..

Edytowane przez c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Czas edycji: 2012-11-21 o 12:30
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 12:44   #3501
arrabbiata
Zadomowienie
 
Avatar arrabbiata
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 742
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez isabele Pokaż wiadomość
A czy możesz mi powiedzieć coś wiecej o garderobach?? Bo może ja nie mam dobrego wyobrażenia o nich - cały czas mi się wydawało że są w odpowiednich miejscach.
Garderoba powinna być w takim miejscu, żeby można było z niej wygodnie korzystać. Masz na górze 3 pokoje i jedną garderobę- na korytarzu. Za każdym razem będziesz szła na korytarz po ubrania i brała je do pokoju, żeby się przebrać? Trochę bez sensu. Chyba, że taka garderoba miałaby pełnić funkcję przechowywania np. ręczników, zimowych płaszczy i kurtek wszystkich domowników, pościeli, itp, wtedy jak najbardziej.
Ale gdzie wówczas miejsce na 'normalne' ubrania? Brak wtedy osobnego pomieszczenia jako garderoby, no chyba, że ci to nie przeszkadza i chcesz mieć normalnie szafę w sypialni, bez ukrywania jej.

Natomiast garderoba na parterze- ja bym ją przeniosła do wiatrołapu (mówię o garderobie w sensie szafie na kurtki buty itp), przejście przez garderobę do kotłowni i łazienki? Zupełnie bezsensowny pomysł, gdzie miejsce na szafę?
Albo druga opcja- podzielić gabinet na 2 części, z mniejszej zrobić garderobę z wejściem z wiatrołapu:
0534_thumb_1600_1200qq.jpg

Jako, że zawsze marzyłam o dużej garderobie a nie wnęce na szafę, w swoim projekcie wyrzuciłam garderobę z sypialni (3,4 m) - mam zamiast tego kącik na toaletkę i dodatkową szafę na bieliznę, ręczniki, natomiast pokój sąsiadujący z sypialnią przerobiłam na garderobę z drzwiami przesuwnymi z wejściem bezpośrednio z sypialni. Wiem, że 8.5 m to dosyć mikre pomieszczenie, ale szafa 2.5 m + kilka regałów i szafek się mieści Rozważałam jeszcze opcję zrobienia z dwóch małych pokoi jedną wielką, 17 metrową garderobę, ale ostatecznie zrezygnowałam.

poddasze.jpg przed zmianą

poddasze zmiany 3.jpg po zmianie

Edytowane przez arrabbiata
Czas edycji: 2012-11-21 o 12:58
arrabbiata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 15:11   #3502
Gaabbi
Wtajemniczenie
 
Avatar Gaabbi
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3773620 1]U mnie w domu też jest duża powierzchnia stropu nad salonem i kuchnią, ale zrobiliśmy strop wylewany i obyło się bez kolumny.

A tutaj pokazywałam swój dom - https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1329918478 Myślę, że mimo ścianki kolankowej 140 cm to proporcje są ok..[/QUOTE]
Podoba mi się bardzo Twój dom
Też chcemy zrobić na elewacji obicia z drewna. Podobno to jest bardzo drogie, ale jakie piękne Mnie się w ogóle podobają domy drewniane, ale taki dom kompletnie się nie komponuje z otoczeniem naszej działki więc odpuszczamy.
A czy Ty wklejałaś gdzieś rzuty wnętrza swojego domu? Jestem ciekawa, jakie rozwiązania masz w środku, bo widać, że architekt był konkretny Swoją drogą, z jakich okolic jesteś?

edit. Już widzę Pomorze. To na drugim końcu polski...niestety.
Gaabbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 16:52   #3503
ladystar
Zakorzenienie
 
Avatar ladystar
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 4 710
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3773620 1]
A tutaj pokazywałam swój dom - https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1329918478 Myślę, że mimo ścianki kolankowej 140 cm to proporcje są ok..[/QUOTE]
piekny domek!!
I rzeczywiscie tutaj wysoka scianka kolankowa nie jest w zaden sposob problematyczna i widoczna dzieki rozbudowanej czesci parteru z dachem plaskim (tarasem), ale to tez jest zasluga calej nowoczesnej formy domu, bez okapow.
Gratuluje pieknego domu i swietnego gustu!
__________________
07.07.2012 JA+ON
25.04.2015 ONA

ladystar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 18:14   #3504
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 875
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Gaabbi Pokaż wiadomość
Podoba mi się bardzo Twój dom
Też chcemy zrobić na elewacji obicia z drewna. Podobno to jest bardzo drogie, ale jakie piękne Mnie się w ogóle podobają domy drewniane, ale taki dom kompletnie się nie komponuje z otoczeniem naszej działki więc odpuszczamy.
A czy Ty wklejałaś gdzieś rzuty wnętrza swojego domu? Jestem ciekawa, jakie rozwiązania masz w środku, bo widać, że architekt był konkretny Swoją drogą, z jakich okolic jesteś?

edit. Już widzę Pomorze. To na drugim końcu polski...niestety.
W tej chwili to drewno jest zdecydowanie ciemniejsze, pomalowaliśmy dwukrotnie bejcą w kolorze "teak", i moim zdaniem wygląda lepiej Problem z drewnem jest taki, że nie mogliśmy znaleźć tak długich desek, a zależało nam, żeby to nie była mozaika z krótkich odcinków.. W końcu się udało, małe jeszcze były zgrzyty z transportem.

A rzuty obiecuję wkleić, tylko muszę wreszcie odszukać je w wersji elektronicznej, bo tak się zabrać za to nie mogę..

Cytat:
Napisane przez ladystar Pokaż wiadomość
piekny domek!!
I rzeczywiscie tutaj wysoka scianka kolankowa nie jest w zaden sposob problematyczna i widoczna dzieki rozbudowanej czesci parteru z dachem plaskim (tarasem), ale to tez jest zasluga calej nowoczesnej formy domu, bez okapow.
Gratuluje pieknego domu i swietnego gustu!
Bardzo dziękuję Miło czytać takie opinie, bo dla większości mamy po prostu "dziwny dom"
c0f5ee3455cfe7f4618d1cbf50b63003f960a820 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 18:30   #3505
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez ladystar Pokaż wiadomość
wyglada na to, ze dom doskonale wpisuje sie w Wasze wymagania

z minusow:
- pokoj na parterze (nr 4) jest strasznie malutki, 10 m2 to minimum dla wygodnego pokoju, a ten ma 8,5. Chyba, ze zamierzacie tam wstawic tylko lozko, albo tylko biurko - bo i biurko (ew. szafa) i lozko niestety nie zmieszcza sie, bo wygoda uzytkowania tego pokoju bedzie na poziomie zero. Jesli to ma byc pokoj tylko po to, zeby goscie mieli gdzie przenocowac (gosc! - bo lozko dwuosobowe rowniez sie nie zmiesci) i nie bedzie uzytkowany na codzien to moze on sobie istniec, przy czestym uzytkowaniu jest najzwyczajniej niewygodny.
- schody sa dosyc strome i mam wrazenie, ze nie sa zrobione zgodnie z przepisami
- fajny pomysl z garderoba dostepna z dwoch pokoi, ale osobiscie wolalabym, zeby to byly pokoje dzieci, a sypialnia rodzicow nie miala mozliwosci wejscia z dwoch stron (ot tak przekladam prywatnosc ponad wygode )
Reszta jest w porzadku, moze pokoj nr 3 na poddaszu jest troche malo ustawny, bo ma mozliwosc ustawienia mebli dokladnie tak jak jest na rysunku, nie ma za bardzo mozliwosci manewrowania nimi i przestawienia w inne miejsce.
O to fajnie że nie było więcej zastrzeżeń. pokój na dole ma być dla męża - to ma być jego "jaskinia komputerowa" więc tylko mały tapczan i biurko z kompem
- z tymi schodami to muszę się zapytać przy zakupie projektu bo na to w ogóle nie zwracaliśmy uwagi
- co do tej gardaroby z dwóch stron to sie zastanawiamy czy jej po prostu nie zlikwidować i nie zrobić większej sypialni.
dzięki

[1=c0f5ee3455cfe7f4618d1cb f50b63003f960a820;3773620 1]U mnie w domu też jest duża powierzchnia stropu nad salonem i kuchnią, ale zrobiliśmy strop wylewany i obyło się bez kolumny.

A tutaj pokazywałam swój dom - https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...5&d=1329918478 Myślę, że mimo ścianki kolankowej 140 cm to proporcje są ok..[/QUOTE]

Całkowiecie się na tym nie znam ale zanotowałam sobie i jest do dopytania
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 20:33   #3506
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Dla nas ważne było:
- pow do 150 m2 pow użytkowej
- pokój gościnny na parterze, garaż jednostanowiskowy + duża kotłownia
- 3-4 pokoje na górze z dużą 1 łazienką
- bryła domu przypominająca dworek z dachem czterospadowym z max. dwoma jaskółkami, które są rozmieszczone z przodu i z tyłu budynku
- wyjście na taras z tyłu budynku
(...)
Balkoniki i kolumienki mi się podobają lubię takie dworkowe style
Serio podobają ci się kolumienki?
To już wiem dlaczego tyle się tego buduje w Polsce. Piętrowe domy kojarzą się z PRLem, a Polakom tęskno do kresów i czasów sarmackich dworków
Ja tej miłości do dworków chyba nigdy nie pojmę, bo bliższy jest mi modernizm, a ten współczesny pęd do dworków uważam raczej za wykreowany przez marketingowców niż dobrych projektantów.
Cytat:
Napisane przez arrabbiata Pokaż wiadomość
Albo druga opcja- podzielić gabinet na 2 części, z mniejszej zrobić garderobę z wejściem z wiatrołapu:
Po podzieleniu garderoby tak jak na załączonym rzucie powstaje maleńki pokoik bez okna w którym można zrobić co najwyżej celę
Moim zdaniem lepiej byłoby zrobić małą szafę w wiatrołapie tam gdzie po przeprojektowaniu są drzwi do garderoby, a w pokoju zapewnić jednak dostęp światła dziennego. Taka szafa wystarczy na bieżące kurtki, a poza sezonem można je przechowywać w szafie w gabinecie lub zrobić szafę dostępną od strony korytarzyka prowadzącego do wc i kotłowni. Wówczas gabinet nieco się zmniejszy, ale dalej będzie tam okno.
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 18:25   #3507
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Serio podobają ci się kolumienki?
To już wiem dlaczego tyle się tego buduje w Polsce. Piętrowe domy kojarzą się z PRLem, a Polakom tęskno do kresów i czasów sarmackich dworków
Ja tej miłości do dworków chyba nigdy nie pojmę, bo bliższy jest mi modernizm, a ten współczesny pęd do dworków uważam raczej za wykreowany przez marketingowców niż dobrych projektantów.

Po podzieleniu garderoby tak jak na załączonym rzucie powstaje maleńki pokoik bez okna w którym można zrobić co najwyżej celę
Moim zdaniem lepiej byłoby zrobić małą szafę w wiatrołapie tam gdzie po przeprojektowaniu są drzwi do garderoby, a w pokoju zapewnić jednak dostęp światła dziennego. Taka szafa wystarczy na bieżące kurtki, a poza sezonem można je przechowywać w szafie w gabinecie lub zrobić szafę dostępną od strony korytarzyka prowadzącego do wc i kotłowni. Wówczas gabinet nieco się zmniejszy, ale dalej będzie tam okno.
Serio podobają mi się kolumienki. Jakoś nie jest mi tęskno do kresów i sarmackich dworów , nie wiem co cię tak to boli, jesteś złośliwa i tyle. Jak ci się podobają klockowe ville to spoko mnie to ani ziębi ani grzeje. Jeden lubi Krysię inny Marysię
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 18:50   #3508
paulina3553
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 489
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Serio podobają mi się kolumienki. Jakoś nie jest mi tęskno do kresów i sarmackich dworów , nie wiem co cię tak to boli, jesteś złośliwa i tyle. Jak ci się podobają klockowe ville to spoko mnie to ani ziębi ani grzeje. Jeden lubi Krysię inny Marysię

Też nie rozumiem tego siadania na dziewczyny które chcą mieć domy w kształcie "dworków". Sama nie mogę zrozumieć jak komuś mogą podobać się te klocki bez dachu, ale nie robię z tego halo. A dodam że i w "dworkach" nie gustuje. Gargamele czy nie, ważne, żeby nam się podobało i tyle
__________________
Nie trzeba słów żeby bolało wystarczy widzieć jak patrzy na inną....
paulina3553 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 19:58   #3509
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Serio podobają mi się kolumienki. Jakoś nie jest mi tęskno do kresów i sarmackich dworów , nie wiem co cię tak to boli, jesteś złośliwa i tyle. Jak ci się podobają klockowe ville to spoko mnie to ani ziębi ani grzeje. Jeden lubi Krysię inny Marysię
To żadna złośliwość, po prostu boli mnie, że tyle szpetnych domów się teraz buduje. Każda epoka miała jakiś styl, czymś się wyróżniała w architekturze, a póki co obecnie w budownictwie "masowym" mamy równanie w dół i ogrom domów, które są kalką dworków wykonaną z kartonogipsu. Mi to rybka gdzie kto mieszka, tylko szkoda, że codziennie zarówno na biurku jak i na żywo widzę przykłady takiej architektury tworzonej masowo przez marketingowców (pewnie kto czytał pewien kultowy niemal artykuł w Gazecie Wyborczej lub książkę Wrzask w Przestrzeni wie o co chodzi).
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 20:19   #3510
vilya
Zadomowienie
 
Avatar vilya
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 214
Dot.: Wybieramy projekt domu - oceny, opinie, porady

dlatego ja sobie buduję stodołę hihi
vilya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-04 11:57:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.