Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp. - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 18:53   #481
KKZJ
Zadomowienie
 
Avatar KKZJ
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 079
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
interesująco brzmi
mieszasz czy solo?
jest tam jeszcze coś w naszych klimatach?
chyba nie aż tak spektakularnie w naszych klimatach, to jest debeściak

solo lub z odrobiną oleju - tak lepiej się rozprowadza, większy poślizg
frakcja gęsta i dość tępa jest, ma grudeczki, które nie zawsze do końca się rozpuszczają, trochę jak piasek
ale mimo to naprawdę warto, to jest mój największy mazidlany hicior

zapakować Ci ciuteczkę zanim kupisz?

Edytowane przez KKZJ
Czas edycji: 2009-06-16 o 18:57
KKZJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 12:40   #482
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Juz nie wiem gdzie pisac
kupilam primer żelowy z egm, sikikonowy.
Musze przyznac ze mineraly wygladają na nim idealnie! wygladza buzie i mam wrazenie ze szybciej uzyskuje sie krycie podkladem
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 13:03   #483
evelinek_r
Wtajemniczenie
 
Avatar evelinek_r
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: @ldz
Wiadomości: 2 775
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Juz nie wiem gdzie pisac
kupilam primer żelowy z egm, sikikonowy.
Musze przyznac ze mineraly wygladają na nim idealnie! wygladza buzie i mam wrazenie ze szybciej uzyskuje sie krycie podkladem
Żeby jeszcze filtry miał
evelinek_r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 13:15   #484
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
Juz nie wiem gdzie pisac
kupilam primer żelowy z egm, sikikonowy.
Musze przyznac ze mineraly wygladają na nim idealnie! wygladza buzie i mam wrazenie ze szybciej uzyskuje sie krycie podkladem
leci na listę rozwielitki to be bought
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-18, 16:04   #485
WinlyEm
po prostu Łinli
 
Avatar WinlyEm
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: nad samym morzem ;)
Wiadomości: 7 726
GG do WinlyEm
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

jeśli chodzi o bazy silikonowe, ja jestem bardzo zadowolona z bazy dermika collaction używam ją na wieczorne wyjscia, jest rewelacyjna
__________________


I love M*A*D minerals
WinlyEm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 11:04   #486
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Z przykroscia stwierdzam, ze bambus z jedwabiem mnie wysusza
Mysle nad zamowieniam dry flo z mazidel. Uzywala ktoras pod mineralki? I najwazniejsze, powoduje wysuszenie?
curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-20, 21:24   #487
dorkabl
Zadomowienie
 
Avatar dorkabl
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Radom
Wiadomości: 1 348
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dziewczyny, używacie hydrolotów zamiast wody termalnej bo lepsza czy cena przystępniejsza :p Właściwie nie wiem co wybrać?
dorkabl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-21, 07:57   #488
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Z przykroscia stwierdzam, ze bambus z jedwabiem mnie wysusza
Mysle nad zamowieniam dry flo z mazidel. Uzywala ktoras pod mineralki? I najwazniejsze, powoduje wysuszenie?
szybciej bym z tego duetu o wysuszenie podejrzewała raczej dryflo niż bambusa - ale jak masz okazje zdobyc próbkę to bym przetestowała (bo wg mnie cały to ryzykowne, jak masz tendencje do przesuszu)
ja osobiście lubie dry flo ale ja z tych nieprzesuszalnych...
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 08:26   #489
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
szybciej bym z tego duetu o wysuszenie podejrzewała raczej dryflo niż bambusa - ale jak masz okazje zdobyc próbkę to bym przetestowała (bo wg mnie cały to ryzykowne, jak masz tendencje do przesuszu)
ja osobiście lubie dry flo ale ja z tych nieprzesuszalnych...
Wlasnie chcialam zamowic cale opakowanie
Moglaby ktoras mi polecic cos, co na pewno nie spowoduje przesuszu?
I jeszcze najlepiej, jesli nadawalo by sie na filtr...
curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 08:47   #490
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez dorkabl Pokaż wiadomość
Dziewczyny, używacie hydrolotów zamiast wody termalnej bo lepsza czy cena przystępniejsza :p Właściwie nie wiem co wybrać?
ja używam hydrolatów bo uwielbiam ich zapachy. Jaśminowy był przebojem wszech czasów, szkoda że już jest niedostępny
poza tym kazdy hydrolat ma pewne właściwości pielęgnacyjne więc można łatwo dobrac coś co nie tylko wtopi makijaż w cerę ale też zadziała dobroczynnie na nią.
Termalki też używałam, ale się skończyła Cenowo może wyjść podobnie.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 09:29   #491
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Wlasnie chcialam zamowic cale opakowanie
Moglaby ktoras mi polecic cos, co na pewno nie spowoduje przesuszu?
I jeszcze najlepiej, jesli nadawalo by sie na filtr...
oobawiam się, że nigdy z góry nie można stwierdzić że dana rzecz "na pewno przesuszy" albo 'na pewno nie przesuszy"takie stwierdzenia sa raczej z dziedziny marketingowej hihi
ja wiem tylko,że gdy robiłam wymiankę z wizażanka która pozbywała się soft focus z EGM, na bazie krzemionki (bo ją wysuszył) to brała ode mnie puder jedwabny hauschki ten do ciała i mówiła że to właśnie jej służy, podczas gdy większośc specyfików bardzo ja wysusza....
jeżeli akurat robisz zamówienie z mazideł dry można wziąć 11 zlotych to nie jakiś majątek, a wymienisz jakby co chyba bez problemu bo wiele chętnych na mineralnym na spróbowanie jest, ale żeby specjalnie robić dla dry flo zamowienie tobym sie nie decydowała...
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-21, 09:57   #492
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
oobawiam się, że nigdy z góry nie można stwierdzić że dana rzecz "na pewno przesuszy" albo 'na pewno nie przesuszy"takie stwierdzenia sa raczej z dziedziny marketingowej hihi
ja wiem tylko,że gdy robiłam wymiankę z wizażanka która pozbywała się soft focus z EGM, na bazie krzemionki (bo ją wysuszył) to brała ode mnie puder jedwabny hauschki ten do ciała i mówiła że to właśnie jej służy, podczas gdy większośc specyfików bardzo ja wysusza....
jeżeli akurat robisz zamówienie z mazideł dry można wziąć 11 zlotych to nie jakiś majątek, a wymienisz jakby co chyba bez problemu bo wiele chętnych na mineralnym na spróbowanie jest, ale żeby specjalnie robić dla dry flo zamowienie tobym sie nie decydowała...
Dziekuje za odpowiedz
Z mazidel nie szykuje sie zamowinie, dry flo chcialam zamowic specjalnie.
Czekam na probke soft focusa EGM, zobacze jak sie sprawdzi
curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 12:08   #493
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez curry Pokaż wiadomość
Dziekuje za odpowiedz
Z mazidel nie szykuje sie zamowinie, dry flo chcialam zamowic specjalnie.
Czekam na probke soft focusa EGM, zobacze jak sie sprawdzi
ja uwielbiam soft focusa - mam golden i gdy podkład niezbyt dopasowany mam (lubie testować ) to on jakos ratuje sytuacje - mimo że zdawałoby sie ze jest transparentny u mnie robi jakieś dobre szacher - macher
moj planowany primert krzemionkowy (wrr dzis go miałam zrobić, ale sie nie zanosi ) jest własnie hołdem dla soft focus
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 14:19   #494
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
ja uwielbiam soft focusa - mam golden i gdy podkład niezbyt dopasowany mam (lubie testować ) to on jakos ratuje sytuacje - mimo że zdawałoby sie ze jest transparentny u mnie robi jakieś dobre szacher - macher
moj planowany primert krzemionkowy (wrr dzis go miałam zrobić, ale sie nie zanosi ) jest własnie hołdem dla soft focus
Ja zamowilam transparentny Mam nadzieje, ze na troche starczy mi ta probeczka.
jmw czytalam o Twoim primerze Nawet bym sama pomiksowala, ale niestety nie mam 3/4 skladnikow z niego W kazdym razie powalcze z soft focus(jak dojdzie)
curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 14:42   #495
paulaql
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 179
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

A jaki primer do cery normalnej, ewentualnie mieszanej? Mam wrażenie, że primery kaolinowy i ryżowy za bardzo matują i skóra jakaś taka sucha się robi. A mnie chodzi mi tylko o przedłużenie trwałości podkładu i wygładzenie

Pomóżcie
paulaql jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-21, 14:45   #496
Dominkab
skacze bryka i wiruje ...
 
Avatar Dominkab
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 9 582
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez paulaql Pokaż wiadomość
A jaki primer do cery normalnej, ewentualnie mieszanej? Mam wrażenie, że primery kaolinowy i ryżowy za bardzo matują i skóra jakaś taka sucha się robi. A mnie chodzi mi tylko o przedłużenie trwałości podkładu i wygładzenie

Pomóżcie
wypróbuj Lauressowy Fresh Start. Nie wysusza i ładnie przedłuża trwałość i właśnie wygładza. Ja lubię
edit:pomyliłam się, chodziło mi o Kick Start
__________________
Czy ty nigdy nie miewasz takich dni, kiedy nie chcesz spotykać nikogo miłego? Żebyś nie musiał się zachowywać jak cywilizowany człowiek? (R. Russo "Prawy człowiek")

elska

flickr

Moment Uchwycony

Edytowane przez Dominkab
Czas edycji: 2009-06-27 o 17:34 Powód: pomyłka
Dominkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 15:45   #497
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Ja mam problem z wysuszaniem twarzy przez podklad EDM w formule intenise, i problem z podraznieniem twarzy przez lirenke +50, w dodatku mnie zapycha, ale wątpie żebym znalazła coś co by mnie nie zapychało.

Stosuje primery, ale wiem, że muszę zacząc nawilżać czymś skórę przed nałożeniem filtru, bo już jest w opłakanym stanie

czy kwas hialuronowy to dobry wybór?? Jestem na retoidach i na nadtlenku benzoidu, mam skórę podrażnioną, tłustą, przesuszoną (18 lat) , wrażliwą i trądzikową

Zamierzam zakupić też hydrolat z kwiatu kocanki, aby złagodził mi zaczerwieniania. Co o tym sądzicie, mam specyficzną skórę i nie mogę sobie pozwolić na eksperymenty
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne

Edytowane przez inc0rrect
Czas edycji: 2009-06-24 o 15:47
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-24, 16:16   #498
piratte
Zadomowienie
 
Avatar piratte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 058
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Ja mam problem z wysuszaniem twarzy przez podklad EDM w formule intenise, i problem z podraznieniem twarzy przez lirenke +50, w dodatku mnie zapycha, ale wątpie żebym znalazła coś co by mnie nie zapychało.

Stosuje primery, ale wiem, że muszę zacząc nawilżać czymś skórę przed nałożeniem filtru, bo już jest w opłakanym stanie

czy kwas hialuronowy to dobry wybór?? Jestem na retoidach i na nadtlenku benzoidu, mam skórę podrażnioną, tłustą, przesuszoną (18 lat) , wrażliwą i trądzikową

Zamierzam zakupić też hydrolat z kwiatu kocanki, aby złagodził mi zaczerwieniania. Co o tym sądzicie, mam specyficzną skórę i nie mogę sobie pozwolić na eksperymenty
Kwasu hialuronowego nie stosuje się raczej samego, bo ściąga skórę, najlepiej połączyć go z wybranym olejem, nie pomogę Ci w tym niestety bo mnie wszystkie oleje które próbowałam zapychają, nawet z HA, ale wielu dziewczynom służą dobrze Dlatego dodaję HA do kremu nawilżającego na dzień. A nie używasz niczego do nawilżania przy retinoidach?
piratte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 06:46   #499
ks222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

a ja od kilku dni używam MAC prep+prime i dla mnie jest genialny, fajnie zapobiega świeceniu - nos i tak i tak poddaje sie po kilku godzinach ale tylko troszke

natomiast rewelacyjnie przedłuża trwałość minerałów (ja uzywam EM)
dzis w nocy miałam dyżur wiec miałam wszystko na twarzy 24 godz bo od rana wczorajszego
kiedy rano poszłam sie umyc i popatrzyłam do lustra to wyglądałam tak jakbym właśnie sie pomalowała - stopien krycia i wyglad skóry ta jak wczoraj rano
ks222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-26, 08:26   #500
SaraSara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 475
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Hejka. Przeczytane wszystko od deski do deski. Szukam czegoś pod minerały na na prawdę świecącą buzię. Leczyłam się z trądziku, dawno temu.Miałam kwasy i od tamtej pory mam coś takiego,że buzia mi się tłuści, owszem, zwykle godzine po nałożeniu podkładu mam już lekkie swiecenie,ale skóra mimo tego tłuszczenia jest na wierzchu taka jakbym miała naciągniętą bibułkę.Tzn. na wierzchu jest jakby sucha...nawilżam,ale szukam czegoś pod minerały co zniweuje błysk.

Zamawiam z Coastal Diva Defense Primer i Boron Nitride Lubricious 16 Micron Matte Effect co o tym sądzicie ?
Co jeszcze z tej firmy polecacie? Dobrze to zmatuje i nada się pod minerały ?
Aha-jeśli któraś byłaby chętna, możemy zamówić coś razem
SaraSara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 16:18   #501
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez SaraSara Pokaż wiadomość
Hejka. Przeczytane wszystko od deski do deski. Szukam czegoś pod minerały na na prawdę świecącą buzię. Leczyłam się z trądziku, dawno temu.Miałam kwasy i od tamtej pory mam coś takiego,że buzia mi się tłuści, owszem, zwykle godzine po nałożeniu podkładu mam już lekkie swiecenie,ale skóra mimo tego tłuszczenia jest na wierzchu taka jakbym miała naciągniętą bibułkę.Tzn. na wierzchu jest jakby sucha...nawilżam,ale szukam czegoś pod minerały co zniweuje błysk.

Zamawiam z Coastal Diva Defense Primer i Boron Nitride Lubricious 16 Micron Matte Effect co o tym sądzicie ?
Co jeszcze z tej firmy polecacie? Dobrze to zmatuje i nada się pod minerały ?
Aha-jeśli któraś byłaby chętna, możemy zamówić coś razem
Skoro już zamawiasz to weź też próbkę samej krzemionki, to na wypadek gdyby Diva nie dała rady z matowieniem.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 13:44   #502
AnkaFranka
Rozeznanie
 
Avatar AnkaFranka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 591
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

a ja z innej beczki
dziś przyznaję same Noble, ewentualnie tytuły (na forum EDM nobel za LPR )

otóż tytułuję JMW królową primerową
dzięki uprzejmości w.w. dostałam odsypkę jej własnego primerka i po prostu cudo!! używałam już primerów EDM, EGM, SC, SN, Lumiere i BU i kiepsko było.
a wczoraj (w tym upale i wilgotności!) po nałożeniu JMW (na to intensiv EDM i mineral veil BareMinerals) cały dzień w macie. Jupi, jupi, jupi!!
i już sie spowiadam ze skóry - lat 35 (w sensie, że cała ja), umiarkowanie przetłuszczająca się w strefie T (hmm... chyba bardziej niż umiarkowanie - bez primera JMW wytrzymuję w macie nawet w zimnym klimacie około 2h), policzki cera normalna, całość dość wrażliwa i trochę naczynek na policzkach i przy nosie.

big szacun i ukłony dla królowej
AnkaFranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 14:33   #503
SaraSara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 475
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Zamówiłam z BU puder bambusowy...podobni matuje nieźle....zobaczymy jak paczka dojdzie. wogóle mają fajne pudry, jedwabny, perłowy...ciekawa jestem. Macie jakieś doświadczenia ?

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:12 ----------

no JMW musisz zacząć produkjcję na większą skalę...masz tu pełne grono klientek...a po powyższej wiadomości to już możesz rządać za niego co tylko chcesz...w każdym razie ode mnie na pewno!!! Co ja bym dała,żeby moja skóra była matowa choćby 3-4 godziny...o całym dniu nie wspomnę...rządaj czego chcesz !!!
PS.Ja poważnie piszę... nieśmiało dodam...
SaraSara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 17:45   #504
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cytat:
Napisane przez SaraSara Pokaż wiadomość
Zamówiłam z BU puder bambusowy...podobni matuje nieźle....zobaczymy jak paczka dojdzie. wogóle mają fajne pudry, jedwabny, perłowy...ciekawa jestem. Macie jakieś doświadczenia ?
I to całkiem sporo. Szczegóły znajdziesz m. in. w tym wątku, więc zachęcam do jego lektury.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 19:10   #505
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 450
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Dzisiaj kilka godzin spędziłam na słońcu, przy tragicznie dusznej pogodzie. I jestem w totalnym szoku . Normalnie bardzo szybko mam wrażenie, że wszystko ze mnie spływa, całą się lepię, twarz mam mokrą, itd.
Posmarowałam się dziś kremem nawilżającym Johnson's baby, a później nałożyłam starannie kaolin, primer Downy Buff'd i podkład EDM. I kompletnie nic mi się z twarzą nie stało . Co 10 minut macałam się po buzi, i za każdym razem byłam w szoku. W ogóle nie byłam mokra, ani się nie świeciłam. Kiedy całe ubranie się do mnie kleiło, twarz ( z którą powinno być najgorzej ) pozostawała w nienagannym stanie .
Tylko jednak mam wrażenie, że kaolin trochę mnie bieli.

I już od jakiegoś czasu myślę nad kremem matującym. Tylko jak to w ogóle działa razem z filtrem ( Lirenka 50 )? I jeszcze minerały. Da się wszystkie trzy razem nałożyć?
Myślałam nad kremem Siarkowa Moc firmy Barwa. Nie mam trądziku, sporadycznie coś pojawia się mi na twarzy, ale rozszerzone pory doprowadzają mnie do szału. A ten krem mógłby pomóc.
Tylko boję się, że może zapychać. A cerę mam wrażliwą .
Może spotkałyście się z tym kremem?
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 19:41   #506
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

[1=02eba319b6a88f5cf3646af c45676ed72e415e48_5eab58a 6545cb;13044752]
Myślałam nad kremem Siarkowa Moc firmy Barwa. Nie mam trądziku, sporadycznie coś pojawia się mi na twarzy, ale rozszerzone pory doprowadzają mnie do szału. A ten krem mógłby pomóc.
Tylko boję się, że może zapychać. A cerę mam wrażliwą .
Może spotkałyście się z tym kremem?[/QUOTE]
ja zetknęłam się z tym kremem kilka lat temu, kiedy jeszcze nie wiedziałam, co mnie zapycha, a naczytałam się na jego temat mnóstwo "ochów" i "achów".
I ze swojej strony zdecydowanie go nie polecam. Pomijając już fakt, że mnie zapchał (co zresztą było do przewidzenia), to jeszcze wysuszył mi skórę na wiór. Pierwsze dni - rewelacja. Cera idealnie matowa, miałam wrażenie, ze wypryski szybciej znikały, ale potem zaczęły się schody. Już nie goił tak szybko, mat przestał mi się podobać, bo był to prawdziwy solidny tępy mat, zapach zaczął mnie drażnić (do dziś pamiętam- kojarzył mi się z cytrusową kostką do WC ), a potem cera się zbuntowała i wysypało mnie koszmarnie. I mimo iż przemęczyłam się prawie do końca pudełeczka tłumacząc sobie, że cera się oczyszcza , to już resztki w pudełku nie mialam siły zużyć. A skóra w okolicach nosa odstawała mi na wszystkie strony.. Brrr..
Nie polecam Ale pamiętam, że wiele dziewczyn było z niego bardzo zadowolonych i traktowało go jak odkrycie stulecia (m.in dlatego własnie się na niego skusiłam). Myślę, że jest to krem dla osób z bardzo tłustą cerą. Tylko i wyłącznie. Bo matuje rzeczywiście przyzwoicie.
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 22:40   #507
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 450
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Cathy, dziękuję ślicznie . Przejrzę dokładniej inne kremy matujące . Cerę mam mieszaną, przetłuszcza się w strefie T, ale raczej nie jakoś bardzo ekstremalnie. I w ogóle zapomniałam o przesuszeniu . Dopiero co udało mi się osiągnąć ładny stopień nawilżenia i minerały świetnie wyglądają. I zapchania też się obawiam. Poszukam czegoś delikatniejszego. Dzięki .

Edytowane przez 02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb
Czas edycji: 2009-07-01 o 22:42
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-01, 23:13   #508
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

[1=02eba319b6a88f5cf3646af c45676ed72e415e48_5eab58a 6545cb;13049205]Cathy, dziękuję ślicznie . Przejrzę dokładniej inne kremy matujące . Cerę mam mieszaną, przetłuszcza się w strefie T, ale raczej nie jakoś bardzo ekstremalnie. I w ogóle zapomniałam o przesuszeniu . Dopiero co udało mi się osiągnąć ładny stopień nawilżenia i minerały świetnie wyglądają. I zapchania też się obawiam. Poszukam czegoś delikatniejszego. Dzięki .[/QUOTE]
nie ma za co
ja własnie jestem na etapie szukania czegoś pod minerały na letnie upały. Bo dotychczasowa pielęgnacja przestaje się w tych warunkach sprawdzać.
kilka dni temu myślałam, że mi się udało, bo zastosowałam bioferment z alg w jakiejś ekspresowej mieszance i cały dzień było super - zero błysku, fajny mat i nic mi nie spłynęło, ale od kilku dni próbuję to powtórzyć i albo daję za dużo alg (efekt liftingu ), albo za mało (zero efektu) i nie wychodzi mi to
No nic, będę próbować dalej
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 07:53   #509
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Pozwolę sobie napisać kilka słów o kremach matujących - nie jest to najszczęśliwsze rozwiązanie, a już na pewno chwilowe, bo po kilku dniach jest jeszcze gorzej.

krem matujący wysusza skórę [bo absorbuje nie tylko sebum ale i całą wilgoć] - skóra się odwadnia - żeby powrócić do równowagi zwiększa się wydzielanie sebum - kółeczko się zamyka

każda cera, nawet najbardziej tłusta, potrzebuje nawilżenia
a utrzymanie tego nawilżenia na optymalnym poziomie to już naprawdę ekwilibrystyka
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-02, 10:01   #510
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 450
Dot.: Najlepsze "bazy" pod minerały i dlaczego- ulubione kremy, sera, filtry itp.

Hmm, to może i powinnam odpuścić sobie krem matujący. Teraz jest w porządku, ale generalnie to mam problem z przesuszaniem i łuszczeniem się skóry. Dobrze byłoby trzymać się kaolinu. Ładnie się sprawdza, ale niestety trochę mnie bieli. A nałożony na filtr bieli jeszcze bardziej .
A może są jakieś kolorowe kaoliny ? Znajdę coś takiego?
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-18 19:04:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:32.