Szampon z jedwabiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-16, 18:09   #1
andzik00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5

Szampon z jedwabiem


Witam wszystkich ! Mam prośbę polećcie mi jakiś dobry szampon z jedwabiem . Mam włosy falowane,gdy nie wysuszę ich suszarką mam puch a ile można suszyć.. :|

Pozdrawiam.
andzik00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 18:31   #2
Inez88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9
Dot.: Szampon z jedwabiem

Polecam całą serię BioSilk - szampon, odżywkę, a przede wszystkim jedwab do włosów - po nim twoje włosy będą gładki i na pewno nie będą się puszyć
Inez88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:33   #3
xXCinderellaXx5
Zadomowienie
 
Avatar xXCinderellaXx5
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 155
Dot.: Szampon z jedwabiem

Cytat:
Napisane przez Inez88 Pokaż wiadomość
Polecam całą serię BioSilk - szampon, odżywkę, a przede wszystkim jedwab do włosów - po nim twoje włosy będą gładki i na pewno nie będą się puszyć
tez mam krecone wlosy i jak umyję nakladam odzywke a jak wlosy wyschna to daje jedwab , wtedy loczki nie sa takie "szopowate " tylko fajne sprezynki sie robia
__________________
  • Zapuszczam i dbam o włosy
    • 03.09.12-Zdałam prawko
xXCinderellaXx5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 20:31   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Szampon z jedwabiem

Cytat:
Napisane przez andzik00 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich ! Mam prośbę polećcie mi jakiś dobry szampon z jedwabiem . Mam włosy falowane,gdy nie wysuszę ich suszarką mam puch a ile można suszyć.. :|

Pozdrawiam.
Szampon nic Ci nie da, pozostaje na włosach za krótko, żeby coś zdziałał. Jaki jedwab masz na myśli? Sera typu Biosilk? To głównie silikony, jedwabiu (protein) raczej tam nie znajdziesz. Skoro podoba Ci się ten efekt, to stosuj szampony silikonowe, ale to nie wystarczy w pielęgnacji włosów.

---------- Dopisano o 21:31 ---------- Poprzedni post napisano o 21:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Inez88 Pokaż wiadomość
Polecam całą serię BioSilk - szampon, odżywkę, a przede wszystkim jedwab do włosów - po nim twoje włosy będą gładki i na pewno nie będą się puszyć
Serum Biosilk to nie jest najlepszy pomysł, bo opiera się na denaturacie, który przy dłuższym używaniu wysusza włosy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 19:04   #5
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Szampon z jedwabiem

Te wszystkie "jedwabie" to działają raczej przez zawartość slikonów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 09:18   #6
Monisia86
Zadomowienie
 
Avatar Monisia86
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 039
Dot.: Szampon z jedwabiem

Cytat:
Napisane przez andzik00 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich ! Mam prośbę polećcie mi jakiś dobry szampon z jedwabiem . Mam włosy falowane,gdy nie wysuszę ich suszarką mam puch a ile można suszyć.. :|

Pozdrawiam.
Biovax keratyna i jedwab - najnowszy produkt firmy L'biotica do kupienia w aptece. Polecam zarówno szampon jak i maskę.
Monisia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 17:24   #7
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 526
Dot.: Szampon z jedwabiem

Cytat:
Napisane przez Inez88 Pokaż wiadomość
Polecam całą serię BioSilk - szampon, odżywkę, a przede wszystkim jedwab do włosów - po nim twoje włosy będą gładki i na pewno nie będą się puszyć
co Wy wszyscy z tym Biosilkiem? jedwab zawiera alkohol denat i wysusza włosy na wiór a składy pozostałych, z tego, co pamiętam, też nie za dobre
8d6bb8e295b6f8a6661e98cda8040e22ff42086f_6577a3bfbbbd4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 17:35   #8
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Szampon z jedwabiem

szampon wiele nie zdziala. Lepiej postawić na mycie jakimś delikatnym szamponem (np dla dzieci) lub często używanymi przez włosomaniaczki : płynem facelle albo płynem do kąpieli dla matek babydream a do tego jakaś dobra odzywka/maska. mozesz sprobowac kuracji isany z jedwabiem : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...k-haarkur.html, ładnie wygładza włosy do tego jakieś silikonowe serum na końcówki (np z biovaxa)
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 19:51   #9
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Szampon z jedwabiem

[1=8d6bb8e295b6f8a6661e98c da8040e22ff42086f_6577a3b fbbbd4;36006862]co Wy wszyscy z tym Biosilkiem? jedwab zawiera alkohol denat i wysusza włosy na wiór a składy pozostałych, z tego, co pamiętam, też nie za dobre[/QUOTE]
E, bez przesady, składy innych jedwabi są raczej normalne, jeśli ktoś nie unika silikonów. Moim zdaniem problemem jest nazewnictwo - nazwa jedwab sugeruje, że mamy do czynienia z czymś cennym, wartościowym i mylona bywa z proteinami jedwabiu. A tu chodzi tylko o efekt, jaki dają silikony. Np CHI to dobry zabezpieczacz końcówek, ale ktoś kto jest zielony w materii włosowej, będzie go używał na całość zamiast odżywki b/s lub d/s, bo producent napisał, że to jest odżywka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 14:37   #10
motorius
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Szampon z jedwabiem

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
E, bez przesady, składy innych jedwabi są raczej normalne, jeśli ktoś nie unika silikonów. Moim zdaniem problemem jest nazewnictwo - nazwa jedwab sugeruje, że mamy do czynienia z czymś cennym, wartościowym i mylona bywa z proteinami jedwabiu. A tu chodzi tylko o efekt, jaki dają silikony. Np CHI to dobry zabezpieczacz końcówek, ale ktoś kto jest zielony w materii włosowej, będzie go używał na całość zamiast odżywki b/s lub d/s, bo producent napisał, że to jest odżywka.
uffff..... ciężko się czyta te wymianę poglądów. Nie silikon i nie jedwab sątu chyba problemem i nie sa tez one lekarstwem Włosy kręcone, falowane wyróżniają się od innych tym, że mają naturalna skłonność do utraty wilgoci. Taka jest ich genetyczna uroda. Na przekroju włosy falowane są owalne a nie okrągłe co powoduje że łuski z zewnętrznej warstwy włosa (osłonki) nie zawsze idealnie przylegają do kory włosa. Zatem izolacja ze strony osłonki jest narażona na osłabienie bardziej niż we włosach prostych. W wyniku utraty wilgoci powstają różne problemy z fryzurą opisywane jako ,,puszenie się" lub ,,włosy niezdyscyplinowane " itp. Sposobem są silne maski nawilżające włosy np z aloesem. Wielu producentów unika nazywania swoich produktów jako dedykowanych do włosów falowanych czy kręconych gdyż to nie jest schorzenie czy problem ale cecha taka jak kolor. Uważają że włosy kręcone wymagają nawilżenia ale problemem jest utrata wilgoci która ma często miejsce również z innych powodów jak np farbowanie, trwała, prostowanie itp. Inni dedykują swoje produkty jako przeznaczone do włosów kręconych.

Edytowane przez motorius
Czas edycji: 2012-08-22 o 14:38
motorius jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 14:42   #11
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Szampon z jedwabiem

Cytat:
Napisane przez motorius Pokaż wiadomość
uffff..... ciężko się czyta te wymianę poglądów. Nie silikon i nie jedwab sątu chyba problemem i nie sa tez one lekarstwem Włosy kręcone, falowane wyróżniają się od innych tym, że mają naturalna skłonność do utraty wilgoci. Taka jest ich genetyczna uroda. Na przekroju włosy falowane są owalne a nie okrągłe co powoduje że łuski z zewnętrznej warstwy włosa (osłonki) nie zawsze idealnie przylegają do kory włosa. Zatem izolacja ze strony osłonki jest narażona na osłabienie bardziej niż we włosach prostych. W wyniku utraty wilgoci powstają różne problemy z fryzurą opisywane jako ,,puszenie się" lub ,,włosy niezdyscyplinowane " itp. Sposobem są silne maski nawilżające włosy np z aloesem. Wielu producentów unika nazywania swoich produktów jako dedykowanych do włosów falowanych czy kręconych gdyż to nie jest schorzenie czy problem ale cecha taka jak kolor. Uważają że włosy kręcone wymagają nawilżenia ale problemem jest utrata wilgoci która ma często miejsce również z innych powodów jak np farbowanie, trwała, prostowanie itp. Inni dedykują swoje produkty jako przeznaczone do włosów kręconych.
Cieżko to sie czyta twoje "wywody", ale dzięki temu wiem z kim mam do czynienia. Pisalam ci już, że jak się nie umie bawic w marketing szeptany, to się tego nie robi, dzięki tobie firma Pilomax ma coraz gorszą opinie na Wizazu
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 15:35   #12
bel40097
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2
Dot.: Szampon z jedwabiem

Ja polecam szampon Mrs. Potters, z aloesem i jedwabiem, a oprócz tego maskę mleczną, litr kosztuje około 30zł, a starcza na bardzo długo, świetnie pachnie i moje kręcone włosy bardzo dobrze nawilża
bel40097 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 16:01   #13
SalonMagia_eu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 9
Dot.: Szampon z jedwabiem

Ja nie używam szamponów z jedwabiem. Zauważyłam, że po takich szamponach włosy miałam strasznie lepkie i ciężkie. Jeśli chodzi o szampony nawilżające to wybieram np. z aloesem. Warto udać się do fryzjera na zabieg nawilżający. Byłam i przynosi wspaniałe efekty. Niezależnie od pielęgnacji, szamponów i innych masek czy odżywek takiego efektu nie uzyskamy. Myślę, że raz na jakiś czas możemy sobie pozwolić na coś takiego
SalonMagia_eu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 16:14   #14
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Szampon z jedwabiem

Cytat:
Napisane przez SalonMagia_eu Pokaż wiadomość
Ja nie używam szamponów z jedwabiem. Zauważyłam, że po takich szamponach włosy miałam strasznie lepkie i ciężkie. Jeśli chodzi o szampony nawilżające to wybieram np. z aloesem. Warto udać się do fryzjera na zabieg nawilżający. Byłam i przynosi wspaniałe efekty. Niezależnie od pielęgnacji, szamponów i innych masek czy odżywek takiego efektu nie uzyskamy. Myślę, że raz na jakiś czas możemy sobie pozwolić na coś takiego
Ja myślę, że uzyskamy. W salonie nigdy nie wiem, co kładą mi na włosy. A ja jestem dociekliwa i lubię wiedzieć
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:13.