Jaki wózek- temat zbiorczy. - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-10-28, 11:25   #3421
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Oliveira79 Pokaż wiadomość
dokładnie dzieci "zimowe", jeśli są minusowe temperatury (ok. - 10 st), powinno się do 2 tyg werandować, potem spokojnie można wychodzić na dwór, najważniejsze żeby unikać bardzo wietrznej pogody, bo wiatr wzmaga jeszcze odczucie chłodu;
poza tym wiadomo, że przy -20 st zwykle nawet dorosłemu jest zimno i nieprzyjemnie, więc ja osobiście spacery bym odpuściła, ale gdzieś kiedyś czytałam, że właśnie do -10 st nie trzeba rezygnować ze spacerów, ale tez oczywiście bez przesady w drugą stronę - nie na 3-4 godz z 4-tyg dzieciątkiem.
No, jeśli chodzi o -20, to ja też wtedy spacerów nie uskuteczniam. Jak ktoś lubi, proszę bardzo, dla mnie żadna przyjemność. Tyle co do pracy i przedszkola trzeba przejść i wystarczy. Na szczęście taka temperatura nie trzyma długo. U nas przedszkolu też tak jest, że dzieci wychodzą do -10 .
A dziecko w gondoli ma o tyle dobrze, że nie dość, że je można ciepło ubrać i okryć kocem, to jest jeszcze osłonięte budą i okrywą do gondoli.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 12:24   #3422
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
No żartujesz.... Czy jest ciepło czy zimno, z dzieckiem trzeba na spacer wychodzić. Trzeba tylko odpowiednio ubrać. Jak jest bardzo zimno można zacząć od werandowania.
Nie żartuje, tylko grzecznie się pytam bo nie mam doświadczenia , było przeczytać dwa posty wyżej a nie pouczać

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Oliveira79 Pokaż wiadomość
dokładnie dzieci "zimowe", jeśli są minusowe temperatury (ok. - 10 st), powinno się do 2 tyg werandować, potem spokojnie można wychodzić na dwór, najważniejsze żeby unikać bardzo wietrznej pogody, bo wiatr wzmaga jeszcze odczucie chłodu;
poza tym wiadomo, że przy -20 st zwykle nawet dorosłemu jest zimno i nieprzyjemnie, więc ja osobiście spacery bym odpuściła, ale gdzieś kiedyś czytałam, że właśnie do -10 st nie trzeba rezygnować ze spacerów, ale tez oczywiście bez przesady w drugą stronę - nie na 3-4 godz z 4-tyg dzieciątkiem

---------- Dopisano o 11:57 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------



to są takie siedziska, które nie rozkradają się na płasko, tylko jak chcesz przechylić do pozycji leżącej, to tak jakbyś... kładła krzesło "na plecy" czyli dziecko cały czas jest jakby w pozycji siedzącej - zalecane dla dzieci, które już same siedzą, na pewno po 6 mies.
aaa dzięki za oświecenie cały czas o tych kubełkach piszecie a nie miałąm pojęcia jak to wygląda .

Werandowanie owszem , ale na spacery na początek nie będę się wybierać, chyba że po ogródku
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 13:01   #3423
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

U nas balkonowanie się nie sprawdza (próbowaliśmy zamiast pierwszego spaceru), bo mały nie lubi bez powodu w wózku leżeć, a jak jeździmy to jest w siódmym niebie Stojący wózek, czy fotelik go budzi
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 13:10   #3424
elllmi
Zakorzenienie
 
Avatar elllmi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Beskid Sądecki
Wiadomości: 5 399
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez drace Pokaż wiadomość
Witajcie,
nasz Malutek pojawi się dopiero za jakieś 5 miesięcy, ale już rozglądam się za wózkiem...

z uwagi na to że mieszkam na 3 piętrze musi być lekki ale też wygodny... znalazłam już swojego faworyta, ale ciekawa jestem opinii innych mam, które mają większe doświadczenie... może macie jakieś inne propozycje (podobne parametry)... proszę o opinie:

http://dino.sklep.pl/nowy/wozki-4-w-...s-p-14733.html

dziękuję i pozdrawiam
a widziałaś go na żywo? ja oglądałam Coletto Matteo (chyba tylko kolorami się różnią) i bardzo fajnie wygląda, jest leciutki, tylko jakiś taki "za delikatny" mi się wydawał, nie wiem jak to napisać inaczej, jakiś taki chybotliwy ale trochę się nad nim zastanawiałam
__________________






elllmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 14:08   #3425
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Niuniaczek

ja mam marcową córkę, i była wtedy bardzo przyjemna pogoda,
żadnych minusowych temperatur,

gondolę uważam za niezbędna, używałyśmy dobre 5 miesięcy

co do wystawiania dziecka na ogród to ja tak robiłam
zamiast bezsensu włóczyć się po osiedlu
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 14:19   #3426
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Niuniaczek Pokaż wiadomość
Nie żartuje, tylko grzecznie się pytam bo nie mam doświadczenia , było przeczytać dwa posty wyżej a nie pouczać


Werandowanie owszem , ale na spacery na początek nie będę się wybierać, chyba że po ogródku
Przeczytałam zawsze czytam wszystkie posty jak odpowiadam, więc bez obawy Po prostu tak zabrzmiało (niewychodzenie z dzieckiem przez 2 miesiące po porodzie), że adekwatnie do tego się zdziwiłam.

Po ogródku to też spacer.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 18:41   #3427
drace
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 13
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez elllmi Pokaż wiadomość
a widziałaś go na żywo? ja oglądałam Coletto Matteo (chyba tylko kolorami się różnią) i bardzo fajnie wygląda, jest leciutki, tylko jakiś taki "za delikatny" mi się wydawał, nie wiem jak to napisać inaczej, jakiś taki chybotliwy ale trochę się nad nim zastanawiałam
Elllmi no właśnie tu jest problem... nie mogę go na żywo nigdzie znaleźć. Marco Polo podobno uszyty jest z mocniejszych materiałów ale poza tym bliźniaczy do Matteo... na jaki ostatecznie się zdecydowałaś?
drace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 18:52   #3428
elllmi
Zakorzenienie
 
Avatar elllmi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Beskid Sądecki
Wiadomości: 5 399
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez drace Pokaż wiadomość
Elllmi no właśnie tu jest problem... nie mogę go na żywo nigdzie znaleźć. Marco Polo podobno uszyty jest z mocniejszych materiałów ale poza tym bliźniaczy do Matteo... na jaki ostatecznie się zdecydowałaś?
w sklepie mi babki mówiły czym one się dokładnie różnią, bo akurat obydwa były, ale już nie pamiętam; wejdź może na stronkę Coletto i tam pewnie będą mieli podane, gdzie sprzedają ich wózki

ja dalej się nie zdecydowałam, bo teraz zastanawiam się nad trzema: Maxi Cosi Mura, X-lander X-Move i Graco Symbio
__________________






elllmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-28, 19:03   #3429
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Niuniaczek

ja mam marcową córkę, i była wtedy bardzo przyjemna pogoda,
żadnych minusowych temperatur,

gondolę uważam za niezbędna, używałyśmy dobre 5 miesięcy

co do wystawiania dziecka na ogród to ja tak robiłam
zamiast bezsensu włóczyć się po osiedlu
Też mam nadzieję że taka pogoda będzie Nie znoszę zimy - mogłabym ją całą przespać
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 07:13   #3430
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez elllmi Pokaż wiadomość
w sklepie mi babki mówiły czym one się dokładnie różnią, bo akurat obydwa były, ale już nie pamiętam; wejdź może na stronkę Coletto i tam pewnie będą mieli podane, gdzie sprzedają ich wózki

ja dalej się nie zdecydowałam, bo teraz zastanawiam się nad trzema: Maxi Cosi Mura, X-lander X-Move i Graco Symbio
nie wiem do jakiego wieku bedziesz uzywac wózek.Jak do roku a pozniej zmienisz na lekka spacerówkę.To polecam Mure do roku powinna być ok a później już nie bo spacerowka bardzo małą
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-29, 07:47   #3431
elllmi
Zakorzenienie
 
Avatar elllmi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Beskid Sądecki
Wiadomości: 5 399
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

a miałaś Murę? bo własnie słyszę takie opinie, że spacerówka jest za mała, ale jak porównuję wymiary z Graco, to w Murze jest głębsza, choć ciut niższa
__________________






elllmi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-29, 20:43   #3432
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez elllmi Pokaż wiadomość
a miałaś Murę? bo własnie słyszę takie opinie, że spacerówka jest za mała, ale jak porównuję wymiary z Graco, to w Murze jest głębsza, choć ciut niższa
nie miałam.Ale chciałam kupić na zimę dla synka.
dobrze ze pojechałam z Nim do sklepu.W tym wózku wyglądał jak sardynka a ze śpiworem by się nie zmieścił a jest drobny jak na swój wiek.
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 08:41   #3433
hoffnungg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

powim tak.spedzilam cale wakacje w parku, zauwazylam ze najwiecej ludzi ma xlandery. osobiscie uwazam ze ma dosc duze siedzisko w spacerowce, co dla mnie jest priorytetem.

My mamy 3 wózki. jeden na zime tako - jeździłam przez pierwsze pol roku.. ale ze dużo z dzieckiem spaceruje również po miescie kupiłam lżejsza spacerówkę jak tylko mały usiadł - baby design sprint (jak na spacerówkę za 500zl super sie prowadzi) i dziecko ma bardzo duzo miejsca - wszyscy sie śmieją ze leży jak król;D
no i do szybkich wypadów mamy quinny zapp super do galerii ale kubełkowe spacerówki mnie nie przekonują, dziecko sztywno siedzi...

po pierwszych sniegach stwierdzam ze typowe spacerowki sie nie sprawdzaja, nie moglam ruszyc wozkiem bo snieg sie przykleja do kol... ciesze sie ze zostawilam sobie tako z pompowanymi kolami na zime.





w marcu spokojnie możecie sie 'bakonowac' w drugim tygodniu.
najpierw otworz okno i stopniowo zwiekszaj czas. Później balkon no i spacery
hoffnungg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-30, 10:27   #3434
anoola
Zadomowienie
 
Avatar anoola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 247
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Witam
Wzięłam sobie do serca wasze wcześniejsze porady i przyłażę z następnym pytaniem
Po obejrzeniu chyba z miliona wózków na All i przeczytaniu następnego miliona opinii na temat każdego z nich jakoś tak czuję miętę do Riko Alpiny: http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyj...728277669.html każdemu innemu czegoś brakuje
Szukaliśmy wózka tak do 1500 zł (ewentualnie troszkę więcej) a w tym mi po prostu wszystko odpowiada- i wielkość kosza na zakupy, i to że jest usztywniany i koła są pompowane i tapicerka zdejmowana i w miarę nie taki ciężki- 15 kg (lżejszy niż oryginał Tako, no i Tako ma kosz nieusztywniany), no i jeszcze te 2 okienka wentylacyjne w budzie
...tylko cena...cholercia, czy wózek w takiej cenie może być dobry???
anoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 09:20   #3435
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Mam prośbę o podanie adresów sklepów stacjonarnych z wózkami w Warszawie, albo napiszcie jak szukać bo kompletnie mi nie wychodzi: wpisuję w google sklep wózki warszawa ale wyskakują mi głównie sklepy internetowe.

Byłam w Świecie dziecka i w Mothercare , ale tam nie ma wózków Tako i Jedo
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 12:34   #3436
Imilka
Raczkowanie
 
Avatar Imilka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 251
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Nie wiem czy dostaniesz w tych sklepach marki Tako i Jedo ale może zadzwoń i zapytaj:
Smyk Megastore Marki
http://www.tosia.pl/sklep/s/i/1/kontakt.html Ursynów
http://www.autofoteliki.pl/wozki-spacerowe - rok temu kupowałam tam fotelik i parasolkę, na pewno mieli wózek Jedo.

http://hurtownia.cw-p.pl/inkontrahent.php?cms=25 Bemowo
Imilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-10-31, 13:59   #3437
Niuniaczek
BAN stały
 
Avatar Niuniaczek
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 1 468
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Dzięki
Niuniaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 00:31   #3438
yZa90210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

My wybraliśmy polski wózek emjot miyo. Jeszcze nie został sprawdzony w terenie, ale prezentuje się super, jest bardzo zwrotny, ma duża gondolkę. spacerówka zmienna do kierunku jazdy, pompowane koła i co bardzo dla mnie ważne- jest lekki. w gondoli jest regulowany podgłówek, spacerówka ma różne poziomy położenia, a buda jest duża i przy wietrze nakrywa całego dzidziusia. Wózek jest wysoki i mój mąż nie wygląda przy nim śmiesznie ma regulowaną rączkę. Jak narazie jestem zadowolona, ale zobaczymy jak to będzie. Pani zachwalała, a była bardzo szczera, tym bardziej, że chciałam x-landera, który jest dużo droższy. Jednak nie namawiała. a nie wybrałam go, bo porównując był dużo cięższy, malutka gondola i co mnie przekonało- spacerówki nie można było dostosować do kierunku jazdy. A niektóre dzidziusie boją się, gdy nie mają w zasięgu wzroku mamusi. Pozdrawiam
yZa90210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-02, 13:21   #3439
anoola
Zadomowienie
 
Avatar anoola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 247
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Witam Byłabym naprawdę wdzięczna gdyby któraś z was odniosła się do mojego wcześniejszego postu
Mam jeszcze jedno pytanie. Jaka wysokość wózka (maks.) jest najlepsza dla miskiej mamusi. Proszę o poradę
anoola jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-03, 11:27   #3440
Oliveira79
Zadomowienie
 
Avatar Oliveira79
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 847
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anoola Pokaż wiadomość
Witam
Wzięłam sobie do serca wasze wcześniejsze porady i przyłażę z następnym pytaniem
Po obejrzeniu chyba z miliona wózków na All i przeczytaniu następnego miliona opinii na temat każdego z nich jakoś tak czuję miętę do Riko Alpiny: http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyj...728277669.html każdemu innemu czegoś brakuje
Szukaliśmy wózka tak do 1500 zł (ewentualnie troszkę więcej) a w tym mi po prostu wszystko odpowiada- i wielkość kosza na zakupy, i to że jest usztywniany i koła są pompowane i tapicerka zdejmowana i w miarę nie taki ciężki- 15 kg (lżejszy niż oryginał Tako, no i Tako ma kosz nieusztywniany), no i jeszcze te 2 okienka wentylacyjne w budzie
...tylko cena...cholercia, czy wózek w takiej cenie może być dobry???
dla mnie to pytanie retoryczne ja drożej kupiłam samą spacerówkę
__________________
"Człowiek rodzi się z zaciśniętymi piąstkami, jakby chciał powiedzieć: cały świat jest mój.
A umiera z otwartymi ramionami, jakby mówił: popatrzcie, niczego ze sobą nie zabieram"

Oliveira79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 07:45   #3441
hoffnungg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anoola Pokaż wiadomość
Witam
Wzięłam sobie do serca wasze wcześniejsze porady i przyłażę z następnym pytaniem
Po obejrzeniu chyba z miliona wózków na All i przeczytaniu następnego miliona opinii na temat każdego z nich jakoś tak czuję miętę do Riko Alpiny: http://allegro.pl/wozek-wielofunkcyj...728277669.html każdemu innemu czegoś brakuje
Szukaliśmy wózka tak do 1500 zł (ewentualnie troszkę więcej) a w tym mi po prostu wszystko odpowiada- i wielkość kosza na zakupy, i to że jest usztywniany i koła są pompowane i tapicerka zdejmowana i w miarę nie taki ciężki- 15 kg (lżejszy niż oryginał Tako, no i Tako ma kosz nieusztywniany), no i jeszcze te 2 okienka wentylacyjne w budzie
...tylko cena...cholercia, czy wózek w takiej cenie może być dobry???



no cena dosc niska, ale jak patrzylam na zdjecia to identyczny jak tako...
widzialam kiedys fioletowy riko na ulicy i wygladal naprawde fajnie;D
a czytalas jego opinie na necie? czy dobrze sie prowadzi?
a ze tak zapytam, mieszkasz w miescie czy na wsi?
bo jak w miescie do jednak kobiety lubia sie szybko przesiadac na zwykle spacerowki, szcezgolnie jezeli dziecko zabieraja ze soba wszedzie a pompowane trzymaja na zime..


a moze jakas dobra uzywka?
hoffnungg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 16:53   #3442
elllmi
Zakorzenienie
 
Avatar elllmi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Beskid Sądecki
Wiadomości: 5 399
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

wg mnie lepsza dobra używka niż nowy, mało znany chyba, że jest dość dużo opinii na jego temat
__________________






elllmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-04, 21:48   #3443
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

ma któraś M&P Mylo?
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-06, 20:57   #3444
Imilka
Raczkowanie
 
Avatar Imilka
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 251
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Zakochalam się
http://gesslein.com.pl/

Najbardziej podoba mi się model Vision niedostępny w Polsce. Trochę mi się z Emmaljunga kojarzy ale ma zgrabniejszy i nowoczesniejszy wygląd. Szkoda ze akurat nie szukam wózka
Imilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-07, 06:41   #3445
yZa90210
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez anoola Pokaż wiadomość
Witam Byłabym naprawdę wdzięczna gdyby któraś z was odniosła się do mojego wcześniejszego postu
Mam jeszcze jedno pytanie. Jaka wysokość wózka (maks.) jest najlepsza dla miskiej mamusi. Proszę o poradę
Moim zdaniem powinnaś pochodzić po sklepach i przymierzyć wózek do siebie. Faktycznie niektóre są bardzo wysokie, a niektóre za to bardzo niskie, a przecież Tobie musi się dobrze prowadzić pojazd
yZa90210 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-12, 14:47   #3446
oliwka51
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

anoola

Najlepiej wybierz wózek z regulowaną rączką. Wtedy każdy będzie mógł go wygodnie prowadzić babcia, dziadek no i Twój wybranek
oliwka51 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-14, 13:02   #3447
anoola
Zadomowienie
 
Avatar anoola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 247
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez hoffnungg Pokaż wiadomość
no cena dosc niska, ale jak patrzylam na zdjecia to identyczny jak tako...
widzialam kiedys fioletowy riko na ulicy i wygladal naprawde fajnie;D
a czytalas jego opinie na necie? czy dobrze sie prowadzi?
a ze tak zapytam, mieszkasz w miescie czy na wsi?
bo jak w miescie do jednak kobiety lubia sie szybko przesiadac na zwykle spacerowki, szcezgolnie jezeli dziecko zabieraja ze soba wszedzie a pompowane trzymaja na zime..


a moze jakas dobra uzywka?
No własnie dobre ma opinie i dlatego zdurniałam
Dokładnie, Riko jest identyczny jak Tako, bo Riko jest podobno robiony na licencji Tako, czy cóś w ten deseń. Nawet sie zastanawialiśmy czy w związku z tym, że jest taki fajny nie zamówić oryginału ale Riko mi bardziej odpowiadał, bo mimo, że tak jakby podróba to ma kilka fajniejszych rozwiązań niż oryginał -podnóżek plastikowy więc łatwiej utrzymać w czystości, kosz usztywniany a w Tako taki jakiś mniejszy mi się wydaje, no i trochę lżejszy jest Riko od Tako

Co do używki to tez się zastanawiałam, ale tu nie chodzi o to, że nam kasy brakło na lepszy tylko o to, że ten ma właśnie te wszystkie rozwiązania, które chciałam mieć w wózku. Żadnego droższego z tymi wszystkimi gadżetami nie widziałam. W każdym coś mi nie pasowało

No nic, mam nadzieję, że się sprawdzi. Znaleźliśmy dostawcę który proponuje dodatkową gwarancję na 36 miesięcy więc nawet jakby co to będą naprawiać
A na lato i tak kupimy jakąś lekką parasolkę

Cytat:
Napisane przez yZa90210 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinnaś pochodzić po sklepach i przymierzyć wózek do siebie. Faktycznie niektóre są bardzo wysokie, a niektóre za to bardzo niskie, a przecież Tobie musi się dobrze prowadzić pojazd
No właśnie tak byłoby najlepiej, ale w moim miasteczku nie ma sklepu z wózkami, a do sąsiedniego miasta jakoś ciężko mi się teraz tłuc z tym wielkim brzuchem (samochodu brak ). Wprawdzie byłam wcześniej i patrzyłam mniej więcej na wózeczki, ale zbyt dużego wyboru nie mieli, a z tych co były żaden mi nie wpadł w oko, no i wtedy jeszcze za wcześnie było na zakup więc za bardzo się do oględzin nie przykładałam...teraz żałuję

Cytat:
Napisane przez oliwka51 Pokaż wiadomość
anoola

Najlepiej wybierz wózek z regulowaną rączką. Wtedy każdy będzie mógł go wygodnie prowadzić babcia, dziadek no i Twój wybranek
Dokładnie. Riko ma regulowaną rączkę, martwię sie tylko czy budka nie jest za wysoka
anoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-15, 21:58   #3448
funpic
Raczkowanie
 
Avatar funpic
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zabrze
Wiadomości: 122
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Opinia z innej strony
"Riko alpina, był to wózek, który miałam nadzieję, że będzie po prostu dobrym wózkiem, bez żadnych problemów. w końcu 1200zł wydane na wózek...
Mieszkam na 4 piętrze i miałam świadomość, że pompowane koła dodają wagi, ale nie wiedziałam, że wózek będzie, aż tak ciężki! mąż wystawiał go codziennie z wózkowni, żeby stał już gotowy dla mnie. w dodatku jest nieporęczny, bo ciężko uchwycić gondolę po bokach za te uchwyty.
Z pozytywów to ładny, nowoczesny wygląd i to chyba tyle.
Więcej jest negatywów.
Projektant nie pomyślał i do opuszczania budy, bądź opuszczania/unoszenia rączki wózka trzeba wcisnąć dość mocno dwa przyciski (jeden z lewej, drugi z prawej). Tak, więc jeśli jedna ręka jest zajęta, co przy dziecku zdarza się bardzo często, nie ma możliwości regulacji rączki, ani budy. chociaż nie- budę latem opuszczałam tak: lewa ręka wciska przycisk, prawa też, a czołem pcham budę i ta opada. jeszcze raz brawa dla projektanta !
poza tym ciężko składa się wózek, tak aby zmieścił się do samochodu. niby są dwa przyciski po bokach, ale trzeba nieźle się namęczyć, żeby je wcisnąć. np. mąż/teść czyli silna osoba nie radziła sobie z wypięciem spacerówki. ja musiałam ją trzymać i wtedy dopiero można było ją wypiąć z dwóch stron. nie wiem, co by było, gdybym sama miała to zrobić.
Kosz na zakupy nie pomieści, aż tak dużo, ale przeważnie wystarczał. Gorzej było, jak zmieniliśmy gondolę na wersję spacerową, która jest tak nisko zawieszona, że jest problem z włożeniem, czy wyjęciem zakupów z kosza.
Mieliśmy też chyba jakiś felerny model, bo wózek nie mógł jechać prosto, tylko odbijał w lewą stronę.
Na spacerze 3razy zdarzyło się, że śrubka łącząca plastik, który trzyma oponę (nie znam się na tych rzeczach :P) po prostu wypadła! tak więc trzeba było jechać na tych większych kołach, a przednie uniesione w górze.

Podsumowując.. Uważam, że wózek, za który płaci się 1200zł powinien po prostu być dobry w użytkowaniu, ja baaardzo się zawiodłam i nikomu już nie polecę modelu Riko Alpina"



O Mylo nic nie zlalazłam wygląda na dziwoląga))

Edytowane przez funpic
Czas edycji: 2012-11-15 o 22:02
funpic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:22   #3449
blondynkapoznan
Zakorzenienie
 
Avatar blondynkapoznan
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Mój sposób na kryzys: Jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę autem bez dachu.
Wiadomości: 9 984
GG do blondynkapoznan
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

Mylo jest naprawde fajny jedyna wada to podbijanie z pełnym koszem.Za tydz już go nie będę mieć.Ale wózek godny polecenia
blondynkapoznan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-16, 09:45   #3450
anoola
Zadomowienie
 
Avatar anoola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 247
Dot.: Jaki wózek- temat zbiorczy.

No tak, Funpic, widziałam tą opinię Szczerze mówiąc to właśnie przez tą opinię miałam takie obiekcje przed kupieniem Alpiny.
Tylko, że ta opinia powtarza się na wszystkich stronach i mimo to większość opinii jest pozytywna. Nie ma chyba wózka, który nie miałby negatywów. Nawet o X-Landerach naczytałam się trochę złego. A to rozwiązanie ze spuszczaniem budki widziałam w wielu wózkach, tych droższych też. Z resztą jakoś nie widzę potrzeby opuszczania budki z dzieckiem na ręku a jak leży w gondoli to przecież ma się obie ręce wolne

Teraz to już trochę za późno i tak, bo nie mogłam dłużej czekać (termin mam na przyszły tydzień ) i kilka dni temu zamówiliśmy Riko. Ale tak jak pisałam wcześniej, trafiliśmy na sprzedawcę, który proponował dodatkową gwarancję na 36 miesięcy więc chyba nie ma co się martwić. Najwyżej będą naprawiać W końcu taki wózek własnie przez ok. 3 lata się użytkuje, a na lato i tak mamy zamiar kupić jakąś leciutka parasolkę.

Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź
anoola jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-27 09:24:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:05.