Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 31 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-07, 17:01   #901
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Ja mam filtr Lirene i byłby świetny (dorze się wchłania, nie tłuści za bardzo - ze skrobią jest w porządku) ale nie wiem, czego dodać do skrobii, żeby zniwelować bielenie, bo pomimo że jestem blada to jednak wyglądam z filtrem jak trup
cynamon. daje ladny kolor i jak pachnie
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:19   #902
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cynamon mnie podrażnia
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:22   #903
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Cynamon mnie podrażnia

ojc. a probowalas go mielic drobniej moze?
mialam taki cynamon, z widocznymi "czarnymi" punkcikami i tez mnie w takiej formie podraznil. zmielilam go bardziej i po problemie. ale nie chcialo mi sie w to bawic co jakis czas, wiec zakupilam mineraly.
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:29   #904
merila
Raczkowanie
 
Avatar merila
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 279
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Senso Pokaż wiadomość

Wiecie co, ja to mam przebarwienia na prawym policzku i zamierzam stosować jeszcze maseczkę cynamonową ale tym razem OSTROŻNIE. Pewnie słyszałyście już o niej..
Moja pierwsza przygoda z nią zakończyła się potwornym poparzeniem, chyba z mies. dochodziłam do siebie. Ale chce ją stosować teraz punktowo,tylko w te miejsca, w których mam przebarwienia. Boje się kwasów, pozatym trzeba je zamawiać:/ Podobno ta maseczka wybiela takie dziadostwa. Oby
Jeżeli masz przebarwienia, radziłabym używać filtra, bo słońce zaczyna już mocniej świecić, a ono na pewno nie służy przebarwieniom. No, chyba, że bardzo nie chcesz, no to nie namawiam, ale z doświadczenia wiem, że filtr to świetna sprawa, jeśli chodzi o przebarwienia;]
__________________
CEL:
>> 54 kg <<
merila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:33   #905
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Ankalime Pokaż wiadomość
ojc. a probowalas go mielic drobniej moze?
mialam taki cynamon, z widocznymi "czarnymi" punkcikami i tez mnie w takiej formie podraznil. zmielilam go bardziej i po problemie. ale nie chcialo mi sie w to bawic co jakis czas, wiec zakupilam mineraly.
Dziękuję za radę, spróbuję
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:41   #906
paula-zla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 14 179
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez LaylaDamment Pokaż wiadomość
Kurczę,boję się iść do tego dermatologa.To,co uczynił na twarzy mojego TŻ przechodzi ludzkie pojęcie...
Zmień lekarza.
__________________
don't leave my hyper heart alone on the water
cover me in rag and bone and sympathy
'cause i don't want to get over you
i don't want to get over you



wymienię
paula-zla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:03   #907
kala289
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Świdnik/Biłgoraj
Wiadomości: 178
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
taki mały komentarz - na filmie użyto oliwki dla dzieci - myślę że warto byłoby dodać zamiast tego oliwy z oliwek
kala289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 18:03   #908
Senso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 297
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez merila Pokaż wiadomość
Jeżeli masz przebarwienia, radziłabym używać filtra, bo słońce zaczyna już mocniej świecić, a ono na pewno nie służy przebarwieniom. No, chyba, że bardzo nie chcesz, no to nie namawiam, ale z doświadczenia wiem, że filtr to świetna sprawa, jeśli chodzi o przebarwienia;]

tylko wiecie co, nie nawidzę tego tłystego filmu po nim wrrrrrr

Miałam taki z L.R do cery tłustej i matowił nawet. A powiedzcie mi, jeśli dam krem z filtrem, to mogę na niego dać róż<mam taki w kremie>. Czy w tych miejscach, gdzie dałam róż nie będzie mniejsze działanie filtru?
Senso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:14   #909
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Senso Pokaż wiadomość
tylko wiecie co, nie nawidzę tego tłystego filmu po nim wrrrrrr

Miałam taki z L.R do cery tłustej i matowił nawet. A powiedzcie mi, jeśli dam krem z filtrem, to mogę na niego dać róż<mam taki w kremie>. Czy w tych miejscach, gdzie dałam róż nie będzie mniejsze działanie filtru?
powiem tak - zależy jaki filtr - te z koncernu L'oreal (LRP np) raczej bym nie polecała, bo będzie destabilizacja bo się ich filtr nie lubi z miką. Avene - śmiało można kłaść. Najmniejsze świecenie jest po Biodermie AKN Mat 40 i podobno po LRP AC 30.
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:32   #910
Senso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 297
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
powiem tak - zależy jaki filtr - te z koncernu L'oreal (LRP np) raczej bym nie polecała, bo będzie destabilizacja bo się ich filtr nie lubi z miką. Avene - śmiało można kłaść. Najmniejsze świecenie jest po Biodermie AKN Mat 40 i podobno po LRP AC 30.
Ten na czerwono mam wiecie co, wole zainwestować w droższe filtry, używać ich, bo potem nawet cynamon mi nie pomoże Tylko nie używam pudrów, jedyne co, to róż i muszę dobrać taki mat. filtr. LRP AC 30 jest rewelacyjny, zero błysku tylko cenaTego Biodermie AKN Mat 40nie znam jeszcze
Senso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 18:38   #911
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez dotka95 Pokaż wiadomość
Ja mam filtr Lirene i byłby świetny (dorze się wchłania, nie tłuści za bardzo - ze skrobią jest w porządku) ale nie wiem, czego dodać do skrobii, żeby zniwelować bielenie, bo pomimo że jestem blada to jednak wyglądam z filtrem jak trup
Dasz linka do tego filtra?
Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Bo ten krem na dzień nie jest nawilżający, tylko lekko tłusty i boję się, że może zapchać. Natomiast nawilżający krem jest tylko na noc. Zatem nie mam kremu na dzień, który nie byłby tłusty ale nawilżający.

Faktycznie użyłam skrótu myślowego.
To ja po sodzie bym użyła tego nawilżającego, żeby nie zapychać świeżo oczyszczonych porów.
Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Też mam ten problem co Ty (generalnie to zauważyłam, ze oby dwie jesteśmy takie 'tłuste', w sensie, ze się szybko przetluszczamy- wiadomo o co chodzi )
Ja smaruję się BD, czekam z jakieś 15min (cera sie błyszczy) i nakładam na to podkład (zmatowiony efekt). W rezultacie buzia zaczyna sie błyszczec tak jakbym filtru nie stosowała..
Hehe, ja juz jakis czas temu spostrzegłam to nasze podobieństwo w tych jakże cudownych aspektach Dlatego, jak gdzies widzę Twój avatarek (btw bardzo miły dla oka) to od razu wyostrzam uwage, bo wiem, że zapewne i ja na tym skorzystam
Cytat:
Napisane przez merila Pokaż wiadomość
Jeżeli masz przebarwienia, radziłabym używać filtra, bo słońce zaczyna już mocniej świecić, a ono na pewno nie służy przebarwieniom. No, chyba, że bardzo nie chcesz, no to nie namawiam, ale z doświadczenia wiem, że filtr to świetna sprawa, jeśli chodzi o przebarwienia;]
Ja bym chciała sobie dobrać jakiś filtr powoli, ale asortyment jest jakiś ubogi na razie...W SP i aptekach na półkach kosmetycznych filtrów nie widzę...
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-07, 18:40   #912
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...wej-SPF-50.htm Proszę
__________________
41 cm => 55 cm
Śpiewam i spełniam marzenia
dotka95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 19:43   #913
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dzieki Na KWC duzo opinii, że słabo chroni, więc nie wiem...A dostanę go teraz w jakiejś drogerii, czy trzeba czekać na sezon?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 13:33   #914
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Dzieki Na KWC duzo opinii, że słabo chroni, więc nie wiem...A dostanę go teraz w jakiejś drogerii, czy trzeba czekać na sezon?
tak naprawde to mysle, ze warto uzbierac sobie dodatkowe 30 zeta, zabrac te 5o zlotych i wydac je na apteczny filtr.
ja wlasnie z namaszczeniem dokanczam lirenke i czekam na zakup nowego filtra (pare stron do tylu pisalam o nim )
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 14:32   #915
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Tylko, że w aptece nie było filtrów! Co jest grane? One się pojawiają tylko w sezonie letnim?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 14:39   #916
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Tylko, że w aptece nie było filtrów! Co jest grane? One się pojawiają tylko w sezonie letnim?
sprobuj zamowic w aptece przez internet a odbierzesz w wyznaczonej aptece (tej, ktora najbardziej bedzie Ci odpowiadac).
www.☠☠☠☠☠☠☠

albo po prostu popros o sprowadzenie
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-08, 17:41   #917
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dzięki
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 00:47   #918
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Fajna jest ta maseczka z sody.
Zrobiłam ją sobie w niedzielę ale dopiero teraz mam czas odpisać.
Nie piekło, nie szczypało. Troszkę podrażniły mi się policzki, ale zaczerwienienie bardzo szybko zbladło.
Po zmyciu maseczki przetarłam twarz tonikiem z zielonej herbaty i posmarowałam kremem bardzo nawilżającym na noc.
Buzia jest gładka i miła w dotyku.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 16:51   #919
LaylaDamment
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 579
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Kupiłam dzisiaj mydło marsylskie 'Sapone marsiglia neutro' może to coś pomoże na moją skórę :P I tonik bioaloesowy z Ziaji.Używał ktoś?
LaylaDamment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-09, 19:01   #920
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ja niedawno skończyłam ten tonik Jeden z łagodniejszych jakie miałam, dobrze mi służył Obecnie mam synergen do skóry wrażliwej, ale ściąga mi skórę, ziaja tego nie robiła, na pewno do niej wrócę.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-09, 20:46   #921
Senso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 297
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A ja sobie kupiłam mydło szare wiem, że wysusza ale mam cerę tłustą i nie chcę chemicznego badziewia. Zobaczymy, jak się spisze. A i zrobiłam dziś maseczkę cynamonową Ale tylko na prawym policzku, tam gdzie przebarwienia. A potem peeling na resztę twarzy. O dziwo nie paliło, może to była wina tamtego cynamonka< inna firma>
Senso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 06:11   #922
LaylaDamment
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 579
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Ja niedawno skończyłam ten tonik Jeden z łagodniejszych jakie miałam, dobrze mi służył Obecnie mam synergen do skóry wrażliwej, ale ściąga mi skórę, ziaja tego nie robiła, na pewno do niej wrócę.
Wczoraj go użyłam,rano też i jestem bardzo zadowolona-tak fajnie delikatnie nawilża i oliwka Hipp się na nim świetnie wchłania

A mydło też jest ok,skóra jest taka gładziutka No,ale zobaczę,co będzie się dziać potem
LaylaDamment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:19   #923
Senso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 297
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

odradzam maseczke cynamonową!!!!!
Senso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 12:53   #924
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Powiem Wam, że od kilku dni używam domowej roboty tonik z zielonej herbaty i widzę efekty!
Skóra jest naprężona, odświeżona, czarne kropeczki na nosie jakby jaśniejsze. Ba! Wydaje mi się, że cała skóra zrobiła się ciut jaśniejsza, chociaż nie wykluczam, że to może być tylko takie wrażenie, bo rozjaśniły mi się cienie pod oczami, lekkie przebarwienia i wągry.

Polecam!

BTW: używam liściastej zielonej herbaty. Do torebek nie mam przekonania.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 13:27   #925
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Kira87 Pokaż wiadomość
Powiem Wam, że od kilku dni używam domowej roboty tonik z zielonej herbaty i widzę efekty!
Skóra jest naprężona, odświeżona, czarne kropeczki na nosie jakby jaśniejsze. Ba! Wydaje mi się, że cała skóra zrobiła się ciut jaśniejsza, chociaż nie wykluczam, że to może być tylko takie wrażenie, bo rozjaśniły mi się cienie pod oczami, lekkie przebarwienia i wągry.

Polecam!

BTW: używam liściastej zielonej herbaty. Do torebek nie mam przekonania.
Zdradzisz przepis?
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 13:29   #926
LaylaDamment
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 579
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
Zdradzisz przepis?
Naprawdę tak trudno jest się domyślić?
Zaparzasz zieloną liściastą herbatę,czekasz aż wystygnie,przecierasz twarz.Ewentualnie można tam dodać sok z cytryny albo inne rzeczy.
LaylaDamment jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 14:36   #927
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A ile taki tonik może stać normalnie, a ile w lodówce?
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 16:05   #928
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Nie mam pojecie ile może stać w lodówce.
Ja robię tak, jak pokazywała w filmiku Bubzbeauty - zalewam odrobiną gorącej wody zieloną herbatę (ona używa torebek, ja wolę liściastą) i przemywam buzię, po czym nakładam nawilżający krem.
Porcje robię malutkie (akurat na jedno użycie) i dość mocne.
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 16:33   #929
k_trouble
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódzkie
Wiadomości: 12
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Świetny pomysł na temat. Zawsze byłam ciekawa jak one to robią, że są takie nieskazitelne
Na pewno skorzystam z toniku wspomnianym wyżej, przyda mi się, jeśli oczywiście podziała na moją skórę twarzy...
__________________
Live fast. Die pretty.

k_trouble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 16:52   #930
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Woda, którą zaparzamy herbatę, powinna być źródlana lub filtrowana oraz mieć odpowiednią temperaturę (60-85 stopni). Zalanie zielonej herbaty wrzątkiem powoduje, że napar staje się żółtawy i mętny oraz gorzki i cierpki w smaku.

Jeżeli herbata ma działać pobudzająco, zaparzamy ją przez 2-3 minuty, jeżeli odprężająco - nieco dłużej (3-8 minut). Nie należy parzyć zielonej herbaty zbyt długo, gdyż będzie miała ona gorzki smak. Możliwe jest dwu- lub trzykrotne zaparzanie tych samych liści. Za każdym razem odnajdziemy w niej inny smak.

Właściwości zielonej herbaty:

*Skład chemiczny liści herbaty jest bardzo bogaty i obejmuje związki garbnikowe, alkaloidy: teofina, teobromina, związki purynowe, lecytyna, kumaryny, witaminy B1, B2, B5, K, PP, olejek lotny i bardzo liczne związki mineralne zawierające wapń, magnez, żelazo, sód, fosfor, miedź, fluor, mangan, krzem i jod oraz barwniki: chlorofil, ksantofil, karoten, tealawinę i tearubiginę

*Zielona herbata zawiera olejki eteryczne, aminokwasy, witaminy: C, E, K, a także sole mineralne

*Chroni przed zawałem serca, stymuluje krążenie, reguluje ciśnienie krwi

*Działa przeciwko kamieniom w wątrobie, nerkach i pęcherzu moczowym

*Łagodzi w znaczny sposób dolegliwości związane z reumatyzmem i chroni organizm przed jego wystąpieniem, działa pobudzająco i odprężająco

*Dzięki zawartości katechiny obniża poziom cholesterolu całkowitego, wpływając jednocześnie na wzrost cholesterolu HDL, hamuje proces arteriosklerozy naczyń wieńcowych i mózgowych

*Hamuje predyspozycje do koagulacji (zlepiania) płytek krwi, chroni przed zawałem i udarem mózgu, jej przeciwkrzepliwą skuteczność przypisuje się epigallocatechinie

*Dzięki taninom charakteryzującym się działaniem przeciw bakteryjnym, zielona herbata jest dobrym środkiem w chorobach o podłożu zapalnym (grypy, biegunki, stany zapalne śluzówki jamy ustnej lub dziąseł)

*Zielona herbata jest najbogatszym źródłem fluoru spośród wszystkich pokarmów, wzmacnia zęby i kości, chroni przed próchnicą

*Dzięki goryczom reguluje wydzielanie żółci, pobudza trawienie, neutralizuje nadkwaśność gastryczną, wspomaga odchudzanie

*Posiada właściwości przeciwutleniające, likwiduje wolne rodniki - spowalnia proces starzenia

*Aktywne związki m.in: katechiny i taniny wykazują działanie antyrakowe i antymutagenne.

http://www.eherbata.pl/parzenieherbaty

---------

Może dlatego jest tak często stosowana w przemyśle kosmetycznym?

---------- Dopisano o 17:52 ---------- Poprzedni post napisano o 17:43 ----------

Biała herbata:

Biała herbata znalazła także swoje zastosowanie w przemyśle kosmetycznym. Dodaje się ją do różnego rodzaju kosmetyków głównie jako środek kojący podrażnienia i delikatnie nawilżający. Biała herbata stosowana w kosmetykach dodaje również skórze blasku i witalności, zapobiega także powstawaniu zmarszczek.(...)
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:41.