Byredo 1996 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-22, 21:21   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Byredo 1996


Postanowilam zalozyc osobny watek dla tego zapachu, choć nie zdazylam go jeszcze poznac. Jest to nowość niszowa, która wzbudza już spora sensacje na całym swiecie Chciałbym zebyscie wypowiedziały się w kontekście zapachu jak i samej idei jego powstania, a jest ona ciekawa... 1996 został zainspirowany zdjęciem "Kirsten 1996" - kontrowersyjna fotografia malej wymalowanej dziewczynki wystylizowanej na Lolite. Nuty to przede wszystkim paczula, fiolek, irys i ambra. Czytalam już pierwsze recenzje w Internecie na blogach perfumeryjnych i ponoc jest to cos naprawdę oryginalnego i pięknego. Zachwycna jest nawet Victoria Beckham Czy znacie już ten zapach i czy się Wam podoba? I co sadzicie o tej koncepcji - czy warto inspirować się fotografia w przypadku perfum (jasne ze tak!) i czy pomysl nie jest zbyt odważny?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 22:38   #2
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Byredo 1996

Zapach nie był testowany przeze mnie globalnie, mogę więc pisać tylko o nadgarstku.
Wg mnie bardzo interesujący, z kontrastami bliskimi CdG czy Etat Libre.
Jest dużo słodyczy, ale dość niepokojącej, wyczuwam dość silne akcenty skórzane, nadające ostrości kompozycji - generalnie zapach sprawia wrażenie bardzo intensywnego, bogatego w składniki, raczej syntetycznego niż naturalnego - i zdecydowanie, kiedy czas będzie temu bardziej sprzyjał, dokładnie go przetestuję.
__________________
Nie jestem przesądna. To przynosi nieszczęście.


BRULION MALARSKI. Justyna Neyman.
http://justynaneyman.blogspot.com/

justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 13:22   #3
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Byredo 1996

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Zapach nie był testowany przeze mnie globalnie, mogę więc pisać tylko o nadgarstku.
Wg mnie bardzo interesujący, z kontrastami bliskimi CdG czy Etat Libre.
Jest dużo słodyczy, ale dość niepokojącej, wyczuwam dość silne akcenty skórzane, nadające ostrości kompozycji - generalnie zapach sprawia wrażenie bardzo intensywnego, bogatego w składniki, raczej syntetycznego niż naturalnego - i zdecydowanie, kiedy czas będzie temu bardziej sprzyjał, dokładnie go przetestuję.
Dzieki Justyno - tak wlasnie sadzilam, ze Ty juz na pewno testowalas Ciekawy opis - Twoje recenzje zawsze wiernie oddaja to, co w perfumach siedzi. Przy najblizszej okazji musze poleciec do Galilu`
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 18:57   #4
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Byredo 1996

Testowałam dzisiaj, o czym wspomniałam w testowym wątku. Zapach jest bardzo miękki, zamszowy, z wyraźnymi nutami fiołka, skóry, o pudrowym charakterze. W odróżnieniu od Justyny nie czuję w nich kontrastów. Dla mnie stanowi monolityczną, dość liniowo rozwijającą całość. Interesujący i zmysłowy, ale mało kontrowersyjny.

Edytowane przez rawita
Czas edycji: 2013-10-24 o 22:03
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 20:10   #5
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Byredo 1996

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Testowałam dzisiaj, o czym wspomniałam w testowym wątku. Zapach jest bardzo miękki, zamszowy, z wyraźnymi nutami fiołka, zamszu, o pudrowym charakterze. W odróżnieniu od Justyny nie czuję w nich kontrastów. Dla mnie stanowi monolityczną, dość liniowo rozwijającą całość. Interesujący i zmysłowy, ale mało kontrowersyjny.
a już sobie wyobrażałam drugą Dzongkhę
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 22:02   #6
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Byredo 1996

Cytat:
Napisane przez kriss_de_valnor Pokaż wiadomość
a już sobie wyobrażałam drugą Dzongkhę
Do Dzongkhy to im baaaardzo daleko A teraz testuję M/Mink Byredo i tak, jak za pierwszym razem, zbieram szczękę z podłogi. Ależ mają moc! Czuję w nich gęsty, ciemny, kompletnie nie spożywczy miód zmieszany z dziką dawką kamfory na tle pięknego, trochę brudnego, ale przestrzennego kadzidła. Dawno żadne perfumy nie zrobiły na mnie takiego wrażenia.
Na drugiej ręce mam Craft Andrei Maack, ogromnej urody, ale przy Minku ledwo się dymi.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-25, 08:29   #7
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Byredo 1996

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Do Dzongkhy to im baaaardzo daleko A teraz testuję M/Mink Byredo i tak, jak za pierwszym razem, zbieram szczękę z podłogi. Ależ mają moc! Czuję w nich gęsty, ciemny, kompletnie nie spożywczy miód zmieszany z dziką dawką kamfory na tle pięknego, trochę brudnego, ale przestrzennego kadzidła. Dawno żadne perfumy nie zrobiły na mnie takiego wrażenia.
Na drugiej ręce mam Craft Andrei Maack, ogromnej urody, ale przy Minku ledwo się dymi.
dla mojego nosa Mink był zbyt męski
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:54.