Brzuch jak w ciązy, co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-16, 07:02   #1
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Unhappy

Brzuch jak w ciązy, co robić?


Od jakiegoś czasu zaobserwowałam problem z brzuchem. Gdy zjem cokolwiek, cokolwiek robi się na dole okrągły i wypukły, ale do tego stopnia, że z profilu naprawdę wygląda jak wczesna ciąża . Zastanawiam się, czym to jest spowodowane? Jak to odwrócić? Dodam, że mam małą wadę postawy (tzw. okrągłe plecy) i że jestem po dość intensywnym odchudzaniu (jakiś rok temu 15 kg i zostało mi troszkę skóry na brzuchu, niestety za nic nie chce się wstąpić... ) ale dopiero teraz pojawił się AŻ taki problem.
Czy to mogą być jakieś zaburzenia trawienia? Nie wypijałam zbyt dużo wody, za to np. 5 - 6 kubków kawy, zauważyłam też, że moja dieta jest dość "kwaśna" - twarogi, nabiał etc. Czy to może być spowodowane np. refluksem? Staram się już teraz jeść więcej warzyw i owoców i oczywiście ograniczyłam kawę do maksymalnie 2 kubków, piję ok. 1,5 - 2 l wody (plus minuz kilka kubków zielonej i miętowej herbaty), nie żuję już gumy (a żułam ją na potęgę) ani niczego w tym guście, odstawiłam słodziki etc. etc. Mimo wszystko boję się też, że to wcale nie jest spowodowane dietą, i nie mam pojęcia czym... A naprawdę wygląda to ... Osobliwie i już nie wiem, co robić.
Oprócz tego wzdętego brzucha czasem mam też dyskomfort przy przełykaniu; żadnego bólu itd. Tylko to. Macie jakieś propozycje? Co powinnam robić / ćwiczyć / jeść?
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza




Edytowane przez szumasima
Czas edycji: 2009-12-16 o 07:15
szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 12:35   #2
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Brzuch jak w ciązy, co robić?

Nam to wygląda na problemy z trawieniem.
Same mamy problemy zoladkowojelitowe, refluks, przepukline, IBS i brzxuch nam tak puchnie po niczym ze nosimy tylko szersze bluzki. A i tak się odnzacza;/ Wygladamy z tym mega komicznie;(
Eh, ból, ulewanie, zgaga...;/ Pijemy krople mietowe, koper wloski z rumiankiem, coby troszke to złągodzic a od konca grudnia dostaniemy specjalne leki. Mamy nadzieje ze to pomoze.
Nasyzm zdnaiem powinnas sie do gastrologa udac.
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 15:25   #3
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Brzuch jak w ciązy, co robić?

twinsy21, dziękuję. Z tym że nic mi się nie ulewa, ani nic mnie nie boli jak już pisałam wcześniej. A skąd u ciebie/was takie problemy?


Może jeszcze jakiś opinie?

Ups, powinnam jeszcze dodać, że w czasie tego żmudnego gubienia 15 kg zdarzały mi się okresy "głodu psychicznego" i jedzenia dość dużych ilości naraz a potem niejedzenia niczego przez cąły dzień, domyślam się, że to też miało tu swój wkład. może któraś z was miała podobne doświadczenia i się z nimi uporała? zaznaczam, że z bulimia i anoreksją jako taką nie miałam na szczęście styczności. Naprawdę będę wdzięczna za rady : (. Pozdrawiam.
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza




Edytowane przez szumasima
Czas edycji: 2009-12-16 o 15:28
szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 16:19   #4
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Brzuch jak w ciązy, co robić?

Szumasia to mzoe byc przepuklina rozworu przelykowego. Kazdy ma inne objawy, niektorzy znosza to lepiej, niektorzy gorzej. stwierdzamy to po tym jak psizesz o glodzie naprzemian z obrzarstwem. My sie akurat nabawilysmy tego przez obzarstwo i dzwiganie ciezkich rzeczy w pracy, ale ty moglas dostac tego swinstwa od wlasnie tych okresow obzarstwa. Na twoim miejscu wybralybysmy sie do gastrologa
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 16:49   #5
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Brzuch jak w ciązy, co robić?

oczywiscie, gastrolog... ale kojarzy mi sie to tylko z jedna diangnoza, a wlasciwie z jej brakiem i skierowaniem na gastroskopie albo kolonoskopie, albo na obie... a to wolalabym zachowac na ostateczna ostatecznosc i na razie skupic sie na moich podstawowych bledach zywieniowych.... Prosze o pomoc.
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-16, 17:03   #6
twinsy21
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Barbados
Wiadomości: 467
Dot.: Brzuch jak w ciązy, co robić?

A no widzisz; gastroskopii sie nie boj-przechodzilysmy i moglybysmy sie klasc jeszcze raz;D Co do kolonoskopii....obawiamy się, bo tez nas na nią kierują! ale tu sie zapieramy ze bez narkozy nie da rady;D:P
__________________
Okres naturalny u jednej od czerwca, u drugiej od wrzesnia

Leczenie euthyroxem.

" I jeśli to nie jest grzech, napij się, a będzie tak jak chcesz!"
twinsy21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.