30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-01, 21:37   #61
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez platekrozy Pokaż wiadomość
U nas tak Ją czesto pytają,nie chodzi mi że wszyscy,ale jednak dużo.Z koleżanek Jej została tylko ona i jeszcze jedna dziewczyna.Jest to starsznie męczące i o to mi chodziło.
Hehehe, skąd ja to znam? Od jakiegoś czasu coraz częściej słyszę teksty o tym, że powinnam sobie znaleźć faceta i machnąć dziecko. Od kiedy moja młodsza siostra została mamą takie teksty - niby żartobliwe przybierają na sile.
Zbywam to prostym tekstem " To co mam sie rzucać na facetów na ulicy?" Zwykle wystarczy, żeby uciąć ten temat.
Ponieważ na dniach przybył mi kolejny roczek i już niewiele do magicznej 30 zostało to powiem, ze te 30 - 35 latki są na ogół młodymi zadbanymi kobietami, które realizują się zawodowo i prywatnie. Mają pracę, stabilizację, kasę na przyjemności - ciuchy, kosmetyczkę, imprezy czy kino. Ogólnie wśród moich koleżanek dominują kobiety zadowolone z życia (jedna znajoma z pracy mentalnie jest już chyba schorowaną emerytką, ale to raczej stan umysłu i wyjątek od reguły).

Jedyne o co w tym wieku może być trudniej to miłość. Kobieta 30 letnia, która ma już jakieś związki za sobą wie czego chce, a przynajmniej czego nie chce w kolejnym związku i czego oczekiwać od faceta. A ponieważ na rynku matrymonialnym wielu fajnych facetów znalazło parę, to trudniej wyłowić jakąś perełkę wartą uwagi
Fajnie, jeśli wokół są kobiety, z którymi można spędzać czas, bo jeśli wokół same pary dzieciate i nie, to czasem nie ma z kim pójść na imprezę czy wyjechać na wakacje.
Trudniej też o kredyt, bo ta jedna pensja musi być naprawdę spora, żeby dostać kredyt hipoteczny na mieszkanie. Jeśli więc 30 letnia singielka ma dobrą pracę, to poukłada sobie życie doskonale, ale jeśli żyje z prac dorywczych, to trudno o samodzielność i z zadowoleniem z życia różnie może być.

A od 30 do emerytury to jeszcze przynajmniej ćwierć wieku, więc do starości sporo czasu
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 21:58   #62
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Moglabym odbic pileczke, ze skoro nie sa mi znane, to skad mam wiedziec jakie one sa
Ale nie odbijaj piłeczki, tylko powiedz.. co to mogłyby ew. być co nie wypada w tym wieku, a wypadało jeszcze parę lat wcześniej.
Na forum 30+ dowiedziałam się na przykład, że po 30tce nie wypada nosić spódnic przed kolano albo wychodzić z koleżanką do kawiarni i śmiać się beztrosko, także wiesz - wybieraj


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
jKlucz pewnie w tym że spotykam akurat takich z którymi mnie coś łączy
A ja imprezuję z tymi, z którymi mnie coś łączy

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
I tak coś myślę, ze imieniny twojego TŻta raczej miały się nijak do imprez studenckich jakie pamiętam
Fakt, że nie wiem jakie imprezy pamiętasz, ale na tej była muzyka, alkohol, papierosy i inne takie atrybuty. Nikt nie zarzygał podłogi ani nie wyrzucił telewizora przez okno - z tym, że na moich imprezach studenckich też nie było takich atrakcji.
Demonizujesz sprawę moim zdaniem.

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Reme Pokaż wiadomość
Ktoś sobie myśli, że 30-latek jest stary, inny że młody i zaczyna się kłótnia, gdzie prawdy obiektywnej nie ma.
Jak nie ma prawdy obiektywnej ? Są przecież wyszczególnione i nazwane etapy życia człowieka - podziały są różne, ale jeszcze nie spotkałam takiego, który wiek 30 lat włączałby do starości albo chociaż do wieku średniego. To młodość jest - OBIEKTYWNIE. Albo wiek dojrzały, który określa się na przedział 20-40 lat.

Cytat:
Napisane przez Reme Pokaż wiadomość
Czy to naprawdę tak istotna kwestia, aby aż tak się bulwersować?
Tak, bo Polska to jest kraj starych młodych kobiet. Mentalnie.

Cytat:
Napisane przez Reme Pokaż wiadomość
Aż tak 30-latkom przeszkadza, gdy ktoś nazwie ich starymi?
Tak, wszelkie przejawy głupoty są denerwujące.


Cytat:
Napisane przez Reme Pokaż wiadomość
Moim zdaniem powinni mieć to w nosie
A moim zdaniem nie powinno się akceptować głupoty wokół siebie.

-

Cytat:
Napisane przez Reme Pokaż wiadomość
Mówiłam o naturalnej śmierci i średniej wieku umierania w tamtym czasie
Ja bardzo dobrze wiem o czym mówiłaś. O tym jak było w zamierzchłej przeszłości. Wyszło na to, że nie ma sensu się do niej odwoływać, bo świat nieco się zmienił - dzieci już tak nie umierają jak kiedyś, a życie człowieka bardzo sie wydłużyło.
Ot, co.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2011-05-01 o 22:12
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:04   #63
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

sine.ira ale się jej uczepiłaś jak rzep psiego ogona
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:06   #64
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
sine.ira ale się jej uczepiłaś jak rzep psiego ogona
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:07   #65
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
no nie udawaj chodzi mi o Reme.
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:09   #66
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
no nie udawaj chodzi mi o Reme.
Ale o co ci chodzi ? Ona odpowiada na moje posty, a ja na jej. Myślałam, że na tym polega rozmowa na tym forum
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:11   #67
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Fakt, że nie wiem jakie imprezy pamiętasz, ale na tej była muzyka, alkohol, papierosy i inne takie atrybuty.

No, całkiem jak u mnie przy obiedzie niedzielnym u teściowej . A do imprezy studenckiej nijak niepodobne.


Nikt nie zarzygał podłogi ani nie wyrzucił telewizora przez okno - z tym, że na moich imprezach studenckich też nie było takich atrakcji.
Demonizujesz sprawę moim zdaniem.
Mimo że muzyka, alkohol i papierosy (choć właściwie to chyba już wszyscy rzucili) są jakims tam punktem wspólnym, to jednak różne są "inne takie" i... niepohamowanie niejakie w tym wszystkim jakim się koledzy studenci wtedy charakteryzowali. Większość na szczęście wyrosła i nabrała ogłady, z nieogładzonymi się nie zadaję bo po co mi to?.
Przez to, nawet imprezy z tymi samymi ludźmi z którymi wtedy mieszkałam w akademiku i byłam na roku wyglądają teraz inaczej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 22:13   #68
sensualangel
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualangel
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 692
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ale o co ci chodzi ? Ona odpowiada na moje posty, a ja na jej. Myślałam, że na tym polega rozmowa na tym forum
wow, ale ameryki nie odkryłaś nie wiem może się mylę, ale czytając wypowiedzi można wyczuć bezczelność Twoją w stosunku do Reme.Tyle ode mnie.
sensualangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:17   #69
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
z nieogładzonymi się nie zadaję bo po co mi to?.
No ja też. Z tym, że u mnie się nic nie zmieniło w tym względzie od czasów studenckich. Ale być może od zawsze byłam sztywna biorąc pod uwagę "inne takie", których nie nazwałaś

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
nie wiem może się mylę
Mylisz się
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:21   #70
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez hecate Pokaż wiadomość
Bo moze jestes mloda duchem? Zwyczajnie lubiana?
Ja tez ich bardzo lubie.
Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ale nie odbijaj piłeczki, tylko powiedz.. co to mogłyby ew. być co nie wypada w tym wieku, a wypadało jeszcze parę lat wcześniej.
Na forum 30+ dowiedziałam się na przykład, że po 30tce nie wypada nosić spódnic przed kolano albo wychodzić z koleżanką do kawiarni i śmiać się beztrosko, także wiesz - wybieraj
O ja tez czytalam ten watek o miniowkach - moj ulubiony zreszta.
Sukienki sa moje i nie oddam ich tak za darmo.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 22:50   #71
Reme
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 009
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
wow, ale ameryki nie odkryłaś nie wiem może się mylę, ale czytając wypowiedzi można wyczuć bezczelność Twoją w stosunku do Reme.Tyle ode mnie.
Dla sine.iry ten temat może jest aż tak drażliwy, nie wiem... Znam 30-latki i nie wszystkie aż tak się bulwersują tym tematem. Ja tam podchodzę do tego jak do luźnej dyskusji, może rzeczywiście jestem za młoda Muszę powiedzieć, że wiele razy czytałam przypadkowo wypowiedzi sine.iry i nawet cieszę się z możliwości podyskutowania sobie z nią w jakimś wątku ( na tyle, na ile jest to jeszcze dyskusją, bo schemat jest często taki sam ). Ale chyba już zakończę udzielanie się w tym, bo opinię wyraziłam a teraz zaczyna mi to przypominać wyrywanie pojedynczych zdań a nie kompleksowe odnoszenie się do całości, co za tym idzie - o krok od offtopu.

W końcu co ja tam mogę wiedzieć bezpośrednio o mentalności 30-latek i o tym, jak odczuwają presję społeczną, dzieli mnie od nich aż kilka wiosen, czyli całe lata świetlne

Edytowane przez Reme
Czas edycji: 2011-05-01 o 22:58
Reme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-01, 22:57   #72
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, już się wypowiedziałam na ten temat i ponownie drążenie tematu w moim przypadku jest bezsensowne.Zresztą ktoś kto pisze, mówi iż kobieta po 35 jest młoda to sory, ale śmiesznie to brzmi.
Przepraszam, ale dlaczego śmiesznie?

No tak, najlepiej zamknąć taką 30-latkę w piwnicy. Żeby się przyzwyczajała i bliżej gruntu była.

Dla mnie, oczywiście, że młoda. To jest (wydaje mi się, bo nie wiem, nie miałam okazji przeżyć ) taki fajny wiek, kojarzy mnie się już z taką dojrzałością, kobiety ~30 są wg. mnie najpiękniejsze
Nie wiem, może jestem jakaś dziwna, ale wydaje mi się, że to wiek, w którym kobieta zna dobrze siebie, swoje potrzeby. Jest to czas, kiedy nie jest się na garnuszku u rodziców, jest się już jakoś dorobionym i jest czas, aby smakować życia. Piękny wiek
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 23:50   #73
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez Reme Pokaż wiadomość
Dla sine.iry ten temat może jest aż tak drażliwy, nie wiem...
Już lepiej nie cuduj z tymi domysłami. Jest taki temat, a nie inny, to się wypowiadam. Drażliwy jest o tyle, że jak już mówiłam - przekonanie o schyłku młodości po przekroczeniu ledwo 30tki uważam za jeden z przejawów głupoty i posługiwania się myślowymi kliszami jakie rozpanoszyły się w naszym społeczeństwie. Nie akceptuję takiego myślenia i nie zgadzam się z nim, bo widzę do czego prowadzi. Otóż prowadzi do desperacji w myśleniu wielu kobiet (zwłaszcza, bo facetom temat wieku bardziej się odpuszcza) i podejmowaniu złych życiowych decycji. Poza tym prowadzi do zgnuśnienia i starczej mentalności w młodym wieku.
To naprawę niebywałe, że w Polsce 50 letnie kobiety wypatrują emerytury, 40 letnie wnuków, a 30 letnie - menopauzy.

Cytat:
Napisane przez Reme Pokaż wiadomość
Znam 30-latki i nie wszystkie aż tak się bulwersują tym tematem.
Ja wiem, że nie wszystkie. Niektóre już uwierzyły, że faktycznie są stare, inne leją na takie gadanie, a ja reaguję raczej, bo głupoty nie zniese Co zrobić.

Cytat:
Napisane przez Reme Pokaż wiadomość
Ja tam podchodzę do tego jak do luźnej dyskusji, może rzeczywiście jestem za młoda
Ja wiem czy to kwestia wieku... Jak byłam 20 + to o trzydziestolatkach miałam taką opinię jaką mam dzisiaj. Nie wiem, może wyobraźnię miałam większą i lepszy ogląd na temat etapów i długości ludzkiego życia. Już wtedy byłam zdumiona jak koleżanki i znajome mojej mamy, które były w okolicach 40tki (przed niż po) przemycały myśli pt. jestem stara rura.

Cytat:
Napisane przez Reme Pokaż wiadomość
Muszę powiedzieć, że wiele razy czytałam przypadkowo wypowiedzi sine.iry i nawet cieszę się z możliwości podyskutowania sobie z nią w jakimś wątku ( na tyle, na ile jest to jeszcze dyskusją, bo schemat jest często taki sam ).
Też się cieszę, że mogę z tobą rozmować, a sam wątek uważam za fajny. W żadnej swojej wypowiedzi nie odniosłam się do ciebie personalnie, a jedynie odpowiadam na argumenty, których używasz. Nie wyrywam z kontekstu, tylko staram się odnosić do najważniejszych myśli (dla mnie).

Cytat:
Napisane przez Reme Pokaż wiadomość
Ale chyba już zakończę udzielanie się w tym watku
Ja też nie mam nic więcej do dodania.

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2011-05-02 o 08:39
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 23:56   #74
Arwena84
Zadomowienie
 
Avatar Arwena84
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 638
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Mialam na mysli studenckie imprezy. Naprawde jestem na takie zapraszana, ale oczywiscie nie chodze. Na takich zwyklych bywam, ale tez nie tyle co 5 lat temu.
A przepraszam, czym się różni "studencka impreza" od niestudenckiej poza średnią wieku zaproszonych?

Powoli zbliżam się do magicznej 30-tki i traumy nie ma. Zmarszczki nagle mnie nie zaatakowały, starczych plam też nie zaobserwowałam. Ba, powiem więcej, nie chciałabym się cofnąć do czasu studiów. Teraz dopiero czuję, że żyje pełnią życia. Stworzyliśmy z partnerem własny dom, nikt mi nie mówi jak mam żyć, nie poucza. Praca o wiele bardziej satysfakcjonująca niż studia. Wreszcie mogę realizować swoje marzenia, w czym dość znacznie pomaga to, że zarabiam.

Wcale nie spieszy mi się do dzieci i małżeństwa. Ba nawet te mityczne imprezy się odbywają i wcale nie były częstsze w czasach studenckich.

Szczerze współczuję tym dziewczynom, wg których po 30 kończy się życie. Zamiast wykorzystać możliwości stracicie czas na rozpaczy, że młodość przepadła.
__________________
MAComania mnie dopadla, choroba ciezka, przewlekla i obawiam sie ze nieuleczalna.
Arwena84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 08:06   #75
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

matko, ja już 30+ i jak to dobrze ,że się uwinęłam z mężem i dzieckiem (no tu to już ostatni dzwonek i pewnie będzie ono jedynym, bo przecież już pewnie nie będę miała komórek jajowych, a nawet jak się jakaś ostanie, to i tak down będzie)
Masakra, pod tym względem Polska jest strasznie zacofana i często właśnie słyszęo d szalonych dwudziestek, że ,,o matko jak się ma już 30-tkę i nie ma męża i dzieci to stara panna" itp.Wtedy mi żal tych dziewczyn,że one same, często jeszcze głupiutkie, naiwne dziewczątka, chcą się jak najszybciej pakować w poważne obowiązki, małżeństwo i dzieci-no po prostu owczy pęd, bo ludzie bedo godoli
Patrząc z perspektywy czasu, teraz jestem bardziej świadoma siebie, spełniona, rozkwitam, niż nawet jeszcze 5 lat temu.Tylko pod tym względem dostrzegam różnicę, bo jeśli chodzi o wygląd, samopoczucie itp. ,to wsio ok i bez zmian
30-latka to nadal młoda, ale już nie głupia kobieta, ot i tyle
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 08:14   #76
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez Arwena84 Pokaż wiadomość
A przepraszam, czym się różni "studencka impreza" od niestudenckiej poza średnią wieku zaproszonych?
Studenckie imprezy na jakich bywałam, różniły się głównie nieprzewidywalnością. gdzieś tam się zaczynały normalnie od "muzyka, alkohol, papierosy"a potem to już każdy głupi pomysł był realizowany natychmiast.
Tak wiec zdarzało się rano nie wiedzieć w jakim się jest mieście i w którą stronę do domu (i za co niby skoro nie ma się nic, nawet głupiej legitymacji) to taka gra była "wsiadam do pociągu byle jakiego i przesiadam się co x stacji w pierwszy jaki nadjedzie", zbiegać po ciemku z klifu orłowskiego (i przeżyć), jeździć ruskimi dzipami po lesie(nie pamiętam jak się to nazywa taki samochód) aż do urwania ucha koleżance gałęzią, uciekac przed policją z powodu wstydu wywołanego MEGA czkawką - bynajmniej nie pijacką bo czkawki dostaję głównie ze śmiechu ale uroiło mi się, że skoro koledzy są juz na poziomie "ruskiego autobusu" to za czkawkę mnie a nie ich zamkną na izbę wytrzeźwień, zwisać nocą z lufy lokalnego pomnika (czołg) i płakać, próbować pomalować ów czołg na różowo - ale zapomnieliśmy zabrać ze sobą farbę na szczęście, przebrać się ni gruchy ni z pietruchy za rusałkę i tak paradować po mieście....

No ja teraz takich rzeczy nie robię w trakcie imprez. A wtedy na dodatek często nawet nie byłam pod wpływem alkoholu, bo nigdy jakoś nie piłam ani często, ani dużo.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 08:23   #77
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A jak powinno sie okreslac kobiete po 35 roku zycia?
Cytat:
Napisane przez sensualangel Pokaż wiadomość
w pełni dojrzała kobieta.

ufff, dobrze, że nie stara prukwa.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 08:42   #78
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez Dzikun Pokaż wiadomość
Przepraszam, ale dlaczego śmiesznie?

No tak, najlepiej zamknąć taką 30-latkę w piwnicy. Żeby się przyzwyczajała i bliżej gruntu była.

Dla mnie, oczywiście, że młoda. To jest (wydaje mi się, bo nie wiem, nie miałam okazji przeżyć ) taki fajny wiek, kojarzy mnie się już z taką dojrzałością, kobiety ~30 są wg. mnie najpiękniejsze
Nie wiem, może jestem jakaś dziwna, ale wydaje mi się, że to wiek, w którym kobieta zna dobrze siebie, swoje potrzeby. Jest to czas, kiedy nie jest się na garnuszku u rodziców, jest się już jakoś dorobionym i jest czas, aby smakować życia. Piękny wiek


ja za pare miesiecy skoncze 35 lat
majac 20-kilka lat uslyszlam (od znajomego) ze zycie zaczyna sie mniej wiecej po 30stce- wtedy jakos ciezko mi bylo w to uwierzc....
teraz z pelna swiadomoscia- przyznaje mu racje
tu nie chodzi glownie o aspekt finansowy, po prostu czuje sie dojrzala (nie czytac: stara ) wiem czego chce i jak nigdy przedtem- od kilku lat wyjatkowo dobrze czuje sie w swojej 30+ skorze
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 09:58   #79
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Czasami mam wrażenie, ze po trzydziestce zycie się zaczyna

Jakoś problemy typu: wypada czy nie, szczególnie mnie nie dotykają.
Zresztą co komu do tego?


Metryka to jedno, a stan umysłu to inna kwestia.
Znam babeczki po 50, które czują się młodo i są młode
ale znam i takie, które sprawiają wrażenie jakby czekały na meteoryt, który miałby zakończyć ich życie ( a prezentują postawę: nic mnie już w życiu nie spotka...)
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-02, 11:16   #80
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
może rzeczywiście jestem za młoda
nic się nie martw, 30 i jej okolice nadejdą szybciej niż myślisz.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:32   #81
Arwena84
Zadomowienie
 
Avatar Arwena84
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 638
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Studenckie imprezy na jakich bywałam, różniły się głównie nieprzewidywalnością. gdzieś tam się zaczynały normalnie od "muzyka, alkohol, papierosy"a potem to już każdy głupi pomysł był realizowany natychmiast.
Tak wiec zdarzało się rano nie wiedzieć w jakim się jest mieście i w którą stronę do domu (i za co niby skoro nie ma się nic, nawet głupiej legitymacji) to taka gra była "wsiadam do pociągu byle jakiego i przesiadam się co x stacji w pierwszy jaki nadjedzie", zbiegać po ciemku z klifu orłowskiego (i przeżyć), jeździć ruskimi dzipami po lesie(nie pamiętam jak się to nazywa taki samochód) aż do urwania ucha koleżance gałęzią, uciekac przed policją z powodu wstydu wywołanego MEGA czkawką - bynajmniej nie pijacką bo czkawki dostaję głównie ze śmiechu ale uroiło mi się, że skoro koledzy są juz na poziomie "ruskiego autobusu" to za czkawkę mnie a nie ich zamkną na izbę wytrzeźwień, zwisać nocą z lufy lokalnego pomnika (czołg) i płakać, próbować pomalować ów czołg na różowo - ale zapomnieliśmy zabrać ze sobą farbę na szczęście, przebrać się ni gruchy ni z pietruchy za rusałkę i tak paradować po mieście....

No ja teraz takich rzeczy nie robię w trakcie imprez. A wtedy na dodatek często nawet nie byłam pod wpływem alkoholu, bo nigdy jakoś nie piłam ani często, ani dużo.
Cóż w czasach studenckich też takich rzeczy nie robiłam. Imprezy mocno zakrapiane alkoholem odpuściłam po liceum, widać już wtedy resztki takiej głupoty mi wywietrzały. Nie oznacza to, że na studniach nie imprezowałam ze znajomymi, ale jednak bez morza alkoholu już o ew konflikcie z policją nie wspomnę.
__________________
MAComania mnie dopadla, choroba ciezka, przewlekla i obawiam sie ze nieuleczalna.
Arwena84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:34   #82
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Jak nie ma prawdy obiektywnej ? Są przecież wyszczególnione i nazwane etapy życia człowieka - podziały są różne, ale jeszcze nie spotkałam takiego, który wiek 30 lat włączałby do starości albo chociaż do wieku średniego. To młodość jest - OBIEKTYWNIE. Albo wiek dojrzały, który określa się na przedział 20-40 lat.
A od kiedy nauki opisowe są obiektywne? Jakieś wyliczenia przeprowadzono, żeby ustalić, że 30-latka jest młoda? Jakieś badania? Co konkretnie na nich sprawdzano?
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:41   #83
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
A od kiedy nauki opisowe są obiektywne? Jakieś wyliczenia przeprowadzono, żeby ustalić, że 30-latka jest młoda? Jakieś badania? Co konkretnie na nich sprawdzano?
rozbawia mnie takie rozumowanie kategoriami ''masz 30 czujesz się młodo to jesteś młoda'' (rozbawia od paru lat to tak spokojnie, a i 30tki jeszcze nie mam i jeszcze troszku piasku mi do niej zostało, kokieteria być musi rzecz jasna). Ja bym się nie czepiała traktowania 30latków jako staruchów czy choćby tylko statecznych osobników w wieku średnim, gdyby ludzie ogólnie nie dążyli do tego, aby życie było jak najdłuższe. (Oczywiście, przy pełnej lub jak najdłużej zachowanej sprawności).
No bo jak to jest, do 90tki żeby pożyć, to by się mało kto obraził, i co, młodośc to tylko 20tki, potem to już młodość tylko z nazwy..? ;-) Wspólczuję. Ja rozumiem, że starość może trwać znakomitą większość życia, ale współczuję tym, którzy robią wszystko, żeby jak najbardziej podkręcić dysproporcję, ich to też nie ominie, że im mijane po drodze dzieciaki powiedzą ''dzien dobry pani'', miast magicznego ''siema, suń się''.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2011-05-02 o 11:42
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:43   #84
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Eeee dla mnie 30 lat to młoda osoba, mimo wszystko.
No ale zależy na co.
30 lat to za mało by umierać, ale nie przesadzajmy znów - jakbym spotkała 30 letniego faceta który jeszcze mieszka u mamusi a ona mu skarpety pierze no to heloł

generalnie patrzę przez pryzmat moich już raczej dojrzałych rodziców - aktywny tryb życia, dbają o siebie. jak mama mówi ile ma lat to ludzie nie mogą szczęki zebrać do kupy. ale znam ich kolegów i... to są naprawdę dziady ...

podsumowując; 30 lat to osoba młoda ale mimo wszystko - pewien etap życia powinna już mieć za sobą (tj. jakaś stabilizacja, wyprowadzka od rodziców, praca )

Edytowane przez muszynianka
Czas edycji: 2011-05-02 o 11:46
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:44   #85
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

32 za mną, w sumie za wiele sie nie zmieniłam zewnetrznie od 20, atrakcyjna jestem podobnie, bywa, ze wyglądam lepiej niz kiedys, spoko, nie narzekam pod tym względem. Bywa, ze czuje sie bardzo młodo, bywa, ze czuje sie bardzo staro. Normalka.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:46   #86
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
No ale abstrachując od mojego młodego wyglądu,na moich koleżankach widzę już lekki ząb czasu. Już się pojawia utrata świeżości, bardziej widoczne zmarszczki.
tak tak, zawsze to znajome i koleżanki, znajomi czy koledzy, starzeją się bardziej, jakoś tak wyglądają poważniej, dojrzalej, różnią się od tych zdjęc, co to je mamy sprzed lat paru; my się przecież wiele nie zmieniamy.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 11:47   #87
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

3o-latka to "mlody lachon:
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:32   #88
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Czy warto porywać się z motyką na słońce? Jeżeli komuś taki wiek wydaje się być starczy, to proszę bardzo...

Ja swoje wiem, wiedzą moi niektórzy znajomi, a reszta niech spada, czy parafrazując hultajkę, sunie się

Gorzej jak mi ktoś zaczyna truć nad uchem odnośnie mojej osoby , zazwyczaj są to osoby, które same nie potrafią sobie poradzić z upływającym czasem i próbują znaleźć jak najszersze kółko wzajemnej adoracji, bo niby w kupie raźniej.

To ja wolę być w milszym towarzystwie niż stać w jakiejś kupie ze starymi, mentalnymi zgredami (rodziny też staram się nie dopuszczać do tego towarzystwa)
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:40   #89
la vie en rouge
Raczkowanie
 
Avatar la vie en rouge
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 267
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
moich już raczej dojrzałych rodziców
OT, ale rodzice powinni być już "raczej dojrzali" w momencie zostawania rodzicami . Język poprawności politycznej jest zaprawdę uroczy.
__________________
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe - Albert Einstein
la vie en rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 12:46   #90
aneta4137
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 18
Dot.: 30-latka - młoda kobieta czy prawie emerytka?

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Skąd ja to znam
Ja rocznik 79, a ostatnio jak siedziałam na ławeczce i czytałam książkę, podczas gdy dziecię spało, usłyszałam od pana z dzieckiem: "O studentka uczy się do egzaminów?"
Taaa proszę pana, studia skończyłam 9 lat temu


No ale abstrachując od mojego młodego wyglądu,na moich koleżankach widzę już lekki ząb czasu. Już się pojawia utrata świeżości, bardziej widoczne zmarszczki.
To nadal młodzi ludzie, ale już nie młodzież.
Ale na układanie sobie życia zawsze jest czas.
to ty jesteś wciąz mloda ale kolezanki to już nadgryzione zębem czasu?
aneta4137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.