Temat prezentacji na ustną z polaka;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-09-05, 17:25   #1
karola017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 71

Temat prezentacji na ustną z polaka;/


Siemka, mam problem... W sumei to nie wiem czy on sie nadaje na to forum ale Wy jesteście we wszystkim niezastapione ;D
Do końca wrzesnia musze wybrac temat prezentacji na ustną z polskiego. Myślałam o "negatywny bohater, czarny charakter. ukaz sposób i cel kreowania takich postaci w wybranych utworach" . I tu jest ukryta moja prośba : ma ktos pomysł jakich bohaterów możnaby tu opisac.... Oczywiście mam swoje typy ale jestem ciekawa waszego zdania i pomysłów.

ps, przy okazji moze tegoroczne maturzystki pochwalą sie jakie tematy miały ( w maju) lub mają....
Oczywiście i ja moge pomóc - taka tępa całkiem to nie jestem hehehe ;D
Buziaczki
karola017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 17:35   #2
mayka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Uwielbiam czarne charaktery, są zawsze najciekawszymi postaciami, ale jeśli chodzi o lektury to nie kojarzę nikogo poza sienkiewiczowskim Bohunem i Azją. Właściwie to nie są lektury, ale możesz o nich napisać, jeśli trawisz Sienkiewicza
mayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 17:37   #3
beniaaa
BAN stały
 
Avatar beniaaa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Gdynia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :)
Wiadomości: 97
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

jsa miałam: Motyw dziecka w iteraturze i sztuce wybranych epok
beniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 17:39   #4
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

a ja tak się zastanawiam, czy nie lepiej wybrać temat odbiegający od literatury szkolnej..bo taką literatrę każdy polonista zna jak własną kieszeń i chyba łatwiej kogoś zagiąć. ja tylko tak się zastanawaim, bo mnie matura nie dotyczy już, bo zdało się jajakiś czas temu. tylko ciekawa jestem
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 17:42   #5
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

ja mam maturę dopiero za 3 lata ale już tak teraz myślę, że jak bym wybierała jakiś temat na prezentację to chciałabym coś związanego z reklamą, bo wiem że takie tematy były
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 17:52   #6
mayka
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 46
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Cytat:
Napisane przez et-ka
a ja tak się zastanawiam, czy nie lepiej wybrać temat odbiegający od literatury szkolnej..bo taką literatrę każdy polonista zna jak własną kieszeń i chyba łatwiej kogoś zagiąć. ja tylko tak się zastanawaim, bo mnie matura nie dotyczy już, bo zdało się jajakiś czas temu. tylko ciekawa jestem
Wszystko jedno jaki temat wybierzesz, ważne jak go opracujesz i jak przygotujesz się do rozmowy. Nauczyciela niczym nie zaskoczysz, bo wcześniej będzie znał plan Twojej wypowiedzi i wszystkie lektury. Najlepiej wybrać taki temat, który Cię zainteresuje, bo spędzisz nad nim mnóstwo czasu i może dzięki temu praca nad nim zamiast katorgą będzie w pewnym stopniu przyjemnością. A nauczyciel pewnie będzie wolał taki temat, który będzie znał, bo nie będzie musiał się dodatkowo przygotowywać do egzaminu, a poloniści naprawdę mają mnóstwo pracy z tymi nowymi maturami ustnymi i szczerze im współczuję.

Moja prezentacja dotyczyła sposobów wykorzystania tekstów literackich w reklamie i zbieranie do niej materiałów było ciekawe, bo ten temat mnie interesował.
mayka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 17:55   #7
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Cytat:
Napisane przez et-ka
a ja tak się zastanawiam, czy nie lepiej wybrać temat odbiegający od literatury szkolnej..bo taką literatrę każdy polonista zna jak własną kieszeń i chyba łatwiej kogoś zagiąć. ja tylko tak się zastanawaim, bo mnie matura nie dotyczy już, bo zdało się jajakiś czas temu. tylko ciekawa jestem
właśnie dlatego ja wzięłam rok temu "język czatu internetowego"
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-05, 18:00   #8
roksanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wrocław-właściwie to wieś pod ;/
Wiadomości: 494
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

ja miałam temat o problemie alienacji człowieka w XX wieku w powieściach antyutopiach. wybrałam go bo mnie zaciekawiła, pozatym można było tam dobrać ciekawe książki drugi raz bym go jednak nie wybrała bo okazał się trochę za ambitny. barzdo się musiałam namęczyć, nagrzebać w książkach o historii i filozofii więc tu rada: wybierz temat ciekawy, ale nie za trudny żebys później nie miała takiego latania jak ja. zwróć uwagę przy wyborze jak łatwo będzie ci dobrać materiały do tematu bo to jest barzdo ważne.
roksanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 18:16   #9
sylwónia
Zadomowienie
 
Avatar sylwónia
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 1 557
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Ja miałam "Wizerunek kobiet w literaturze polskiej i obcej" , bardzo byłam z niego zadowolona, z wyniku tez (19/20), szkoda tylko że był taki popularny- wybrało go u nas w szkole ok.5 osob, i jeszcze w TV omawiali go w tych takich programikach przygotowujących do matury. a wiem, że tematy mało popularne były na ogół wyżej oceniane.Najważniejsze to opanowac nerwy, bo jednka jak sie tam wejdzie i stanie przed komisją sam na sam i trzeba gadać przez 15 min to nerwy niestety są. U mnie np. komisja podczas mojej wypowiedzi pisała sobie coś na karteczkach i podsuwała nawzajem do przeczytania (???) , a ja tak stałam bidna i nie wiedziałam o co im chodzi. Generalnei -NAJWAŻNIEJSZE SĄ ICH PYTANIA- możesz mieć świetną prezentację, a jesli nie odpowiesz na pytania, nie ma szans na zdanie. Ale uszy do góry- ma daliśmy radę - to Wy też dacie!!!
__________________
"Jednocześnie muszę prać skarpetki i zastanawiać się nad Zagadką Wszechbytu. Rozpiętość, skala i wielość planów jest doprawdy wielka. Odbija mi się po jedzeniu oraz podobno mam duszę nieśmiertelną"


Widzisz błąd w mojej wypowiedzi? Proszę popraw mnie na PW, będę wdzięczna
sylwónia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 18:30   #10
klaudiii82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 22
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Cytat:
Napisane przez karola017
Siemka, mam problem... W sumei to nie wiem czy on sie nadaje na to forum ale Wy jesteście we wszystkim niezastapione ;D
Do końca wrzesnia musze wybrac temat prezentacji na ustną z polskiego. Myślałam o "negatywny bohater, czarny charakter. ukaz sposób i cel kreowania takich postaci w wybranych utworach" . I tu jest ukryta moja prośba : ma ktos pomysł jakich bohaterów możnaby tu opisac.... Oczywiście mam swoje typy ale jestem ciekawa waszego zdania i pomysłów.

ps, przy okazji moze tegoroczne maturzystki pochwalą sie jakie tematy miały ( w maju) lub mają....
Oczywiście i ja moge pomóc - taka tępa całkiem to nie jestem hehehe ;D
Buziaczki
Ja już mam dawno po maturze uffff ale postaram sie pomóc własnie wyszperałam moje zeszyty i zaraz Ci tu coś naklikam hmmmm ...negatywny bohater.... OTO MOJE TYPY :Na pierwszym miejscu umieściłabym współczesnosc a mianowicie literature faktu -ona najbardziej moim zdaniem ukazuje CZARNE CHARAKTERY:medaliony,inny świat,pożegnanie z marią,rozmowy z katem,początek;folwark zwierzęcy-totalitaryzm,komunizm.
wesele-chochoł-ale to chyba nie jest bohater ; moralnośc pani dulskiej-pani dulska; proces,
Kain;Balladyna;miłosierdz ie gminy-mam na mysli tą całą "licytacje" -ale niewiem czy to podciągnąć pod twój temat...;
hmmmm .....dużo już niepamietam może coś z tego wykorzystasz......... pozdrawiam papa
klaudiii82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 18:53   #11
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Ja zdawałam rok temu ustną maturę z polskiego. Wybrałam sobie wówczas temet - rzekę: "Okrucieństwa wojny". Mogłam jednak odwoływac się także do filmów i obrazów. Czy ty masz podobną sytuację?

Uważam, że powinnaś rozwarzyć różne sapekty tego problemu. Mogłabyś wyjśc od postaci, powiedzmy "czysto negatywnych", czyli tych przedstawionych w zupełnie złym świetle przez autora, a skończyć na bohaterach, których nie da się jednocznacznie, obiektywnie osądzić. Myśle, że temat powinien być zrealizowany przekrojowo- tak aby z każdej ( a przynajmniej z większości) epok był podany przynajmniej 1 przykład. Postaci nie muszą być opisywane równomiernie długo. Chodzi tylko o poruszenie aspektów danego problemu - jednym poświeć więcej miejsca, drugim mniej. Polecam też odwoływanie sie do utworów spoza kanonu lektur obowiązkowych.

Jeżeli chodzi o konkretne postaci to oto moje typy:
1. główny bohater "Zbrodni i kary" (cięzko określić obiektywnie tą postać, jest bardzo złożona psychicznie, w przeciwieństwie do innej osoby, wystepującej w utworze - starej lichwiarki)

2. Róża, bohaterka "Cudzoziemka" (staszna jędza :-P)

3. bohaterowie "Granicy" (trudno określić kto w tym dziele jest postacią negatywną...Niby Zenon, który dopuszczał się wiele razy zdrady, wykorzystywał młodą Justynę, bez większych wyrzutów sumienia...Ale ja osobiście, czytając utwór Nałkowskiej nie osądzałam Zenona jednoznacznie jako postać negatywną. Starał się pomagać Justynie i te starania oceniałam jako szczere. Muszę się przyznać, że nieraz to Justyna jawiła mi się jako "czarny charakter", przez swoje kaprysy i infantylność...Ciekawa książka, szczerze polecam.

4. Literatura obozowa, łagrowa, lagrowa - ludzie zmieniają się pod wpływem otaczającej go rzeczywistości, panujących warunków. "Człowiek jest ludzki w ludzkich warunkach" -G. Herling- Grudziński...

5. Powinnaś też zwrócić uwagę na postaci dynamiczne, takie które zmieniają się w czasie trwania akcji, np. hrabia de Valmont z "Niebezpiecznych związków", który zmienia się pod wpływem miłości...

Doradzam też wykorzystanie rekwizytów i ciekawe przedstawienie tematu. Ja na przykład zrealizowałam go poprzez oskarżenie wojny, tj. udawałam panią prokurator, a cała praca miała charakter oskarżenia sądowego, z typowimi dla niego zwrotami...Takie chwyty podobają sie komisjom
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-05, 18:57   #12
karola017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 71
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Wieeeelkie dzięki
Te przykłady z pewnościa mi sie przydadzą- wiec chyba zabiore sie za ten temat izaczną juz czytac podane przez Was książki hehe....
Pozdrawiam
karola017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 18:59   #13
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

ja mialam 'literackie portrety kobiet na tle przemian obyczajowych'

co do bohaterow negatywnych.hmm jaka mam pustke w glowie, ale zgodze sie z wypowiedzia wyzej - Róża z Cudzoziemki - esencja wrednosci
lain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 19:02   #14
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Acha i przede wszystkim polecam "Jądro ciemności". Ja wykorzystałam tą książke, a włąsciwie fiml, luźno na niej oparty( "Czas apokalipsy") do mojej pracy. Bohater zastanawia się w niej nad istotą zła, zła, które tkwi w każdym człowieku i w odpowiednich warunkach się ujawnia. W tym momencie można przejść do "Dżumy" i literatury obozowej (podobne założenia). Ja ściągnęłam wiele artykułów na temat problematyki "jadra ciemności" i jego filmowej adaptacji. Mogę ci przesłać jak bedziesz chciała to wykorzystać...
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 19:13   #15
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Ja wybrałam temat "Obrazy ludzi obłąkanychw literaturze. Przedstaw na wybranych przykładach" czy jakoś tak Dokładnego brzmienia tematu już nie pamietam Wybrałam w sumie chyba 3 lekturki i 3 książki wogóle nie omawiane w szkole No i poszło super
Moim zdaniem wybierzcie temat, który was interesuje, bo łatwiej będzie Wam napisać prace i później stawać z tym tematem przed komisją
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 19:15   #16
karola017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 71
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Jeśli bys mogła to byłąbym wdzięczna gdbyś mi to przesłała
Wszystko może się przydać a dobrze jest miec jakieś ukierunkowanie - jak to powinno wyglądać i wogóle. Oczywiście przerobię to "na swój język" ale chętnie skorzystam . Ale za mnie gapa zapomniałam o emailu i musiałam edytowac post hehe - aneta.16@interia.pl
Pozdrawiam.
karola017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 19:45   #17
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Cytat:
Napisane przez Agoosia
właśnie dlatego ja wzięłam rok temu "język czatu internetowego"
strasznie mnie ciekawi jak rozwinelas ten temat gdybys miala czas napisalabys na czym głownie sie skupiłas w swojej pracy?
ja z polskiego zamierzam wybrac cos z etyką czy moralnoscia w jakiejs epoce, chociaz pewnie zmienie zdanie
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 19:50   #18
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Ufio zmieniłaś avatarka? I to na moją ulubioną kapelkę...Respect i świczka dla Magika [*]. Prześlę ci Karola jak tylko je znajdę. Uważam, że mogłabyś zacząć takim humorystycznym akcentem i przedstwić kilka "czarnych" charakterów z bajek - wilka, czarownice, itp oraz ich typowe rekwizyty. W bajkach jest szczególnie uwypuklone zło postaci poprzez wygląd. Rozwiń tę myśl. Komisja doceni takie pomysły...
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 19:57   #19
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Ja mialam "Przedstaw wplyw romantyzmu niemieckiego na literature polska." Temat prosty, typowo szkolny, wybrany pod tym katem calkowicie celowo Nie spedzilam nad nim kilku miesiecy, jak niektore moje kolezanki, tylko ok miesiaca. Nawet chyba mniej jakies 2 tyg na materialy, 5 dni na napisanie, 2 na nauczenie sie na pamiec.

Przyznam sie wam szczerze, ze ja te prezentacje po prostu "odwalilam". Nie widzialam grama sensu w siedzeniu nad tym skoro absolutnie zadna uczelnia nie poswiecala temu uwagi.
Wiec dobralam temat tak, zeby jak najmniej czasu mi to zajelo A zajelo malo bo to byl temat czesciowo omawiany na lekcjach w 2 klasie.

Tak wiec zasadniczo sa dwie drogi - albo prosty, ale nudnawy temat, albo cos ciekawego co pochlonie znacznie wiecej czasu. No, chyba, ze ktos naprawde interesuje sie romantyzmem niemieckim

Twoj temat jest ciekawy, ale moim zdaniem trudny tak w skali od 1 do 10 na 7,5 Czesc "sposob i cel kreowania takich postaci" moze byc zdradliwa. Zastanow sie najpierw czy masz jakiekolwiek pojecie o co tu chodzi i czy masz chocby bladziutki zarys tego problemu. Jesli tak - to wszystko ok dalej jakos pojdzie. Jesli nie - to sie zastanow. Zawsze mozna wynajac poloniste/studenta, ktory pomoze, ale to kosztuje.

jako postaci - raskolnikow ze "Zbrodni i kary" (moja ukochana lektura ) albo Roza z "Cudzoziemki" sa ok Musialabym wyciagnac zeszyty zeby wiecej poszukac, ale na pewno jest ich bardzo duzo.
To czy ktos jest do glebi zly, czy moze nie jest to postac jednoznacznie negatywna - cekawe

To czy wybierzesz postaci z wszystkich epok zalezy tylko od Ciebie, wedle mojej polonistki - mozna opracowac szczegolowo kilka postaci, albo pobieznie wiecej. Ja bym sie sklaniala ro zachowania rownowagi - jedna postac o jakies=js charakterystyce szczegolowo, a do niej np 2 podobne bardzo pobieznie, jakby na potwierdzenie tego co juz powiedzialas. I kolejna epoka/dzielo - znow troche szczegolow (zeby bylo widac, ze sie napracowalac ) a potem dodatkowo - cos krotko omowionego.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-05, 20:47   #20
karola017
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 71
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

świetne te Wasze rady ;d Widać że znacie sie na rzeczy hehe i myślę że te Wasze wypowiedzi nie pomoga tylko mi ale również innym Wizażankom zdającym w tym roku maturkę ( a jest ty takich trochę )
karola017 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 20:54   #21
czeko
Rozeznanie
 
Avatar czeko
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łodz
Wiadomości: 565
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

ja miałam najłatwiejszy temat jaki moze byc rodzaje miłosci ..wymienic je i wskazac ksiazke albo wiersz w ktorym ten rodzaj jest np miłosc braterska - Antygona i strescic ten utwor
czeko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 21:34   #22
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

ja miałam "Poezja prawdy i odpowiedzialnosci moralnej na podstawie wybranych wierszy Milosza, Baczynskiego, Herberta i Rózewicza"
CO do twojego tematu z checia czegos poszukam
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 21:35   #23
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Cytat:
Uważam, że mogłabyś zacząć takim humorystycznym akcentem i przedstwić kilka "czarnych" charakterów z bajek - wilka, czarownice, itp oraz ich typowe rekwizyty. W bajkach jest szczególnie uwypuklone zło postaci poprzez wygląd. Rozwiń tę myśl. Komisja doceni takie pomysły...
Tu sie 100% zgadzam..
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 21:45   #24
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Dziewczyny czy znacie może stronę z której można ściągnąć listę tematów 2006? I czy są one takie same na całą Polskę czy na województwo?
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 21:48   #25
Szczypta Chili
Zadomowienie
 
Avatar Szczypta Chili
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 416
GG do Szczypta Chili
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Acha i jeszcze ponowię pytanie: Czy możesz odwoływać się wyłącznie do literatury czy również do malarstwa, filmu, itp.?

Filmów jest bowiem mnóstwo na ten temat, poczynając od animowanych, przez fantasty, baśni do np.Leona Zawodowca, który z założenia powinien nas zrażać do siebie wykonywanym zawodem, a wzbudza całkowicie odwrotne emocje...
__________________
Jesteśmy średnimi dziećmi historii.
Nie mamy celu ani miejsca.
Nie mamy Wielkiej Wojny.
Wielkiej Depresji.
Naszą wielką wojną jest wojna duchowa.
Naszą wielką depresją jest życie.

Szczypta Chili jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 21:49   #26
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
Dziewczyny czy znacie może stronę z której można ściągnąć listę tematów 2006? I czy są one takie same na całą Polskę czy na województwo?
U nas było tak, że listy tematów w każdej szkole się różniły. A to dlatego, że w każdej szkole uczniowie mogli proponować swoje własne tematy (zatwierdzano dany temat tylko dla tej szkoły). Ja np dostałam tematy pod koniec września od polonistki, a moja kuzynka z innego województwa listę dostała przed wakacjami.

Nie wiem jak jest w tym roku. Radzę zapytać polonisty
Pozdrawiam
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 21:58   #27
lulina
Wtajemniczenie
 
Avatar lulina
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: opolskie/ Wrocław
Wiadomości: 2 265
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Ja miałam "motyw rozstania w literaturze i sztuce. Przedstaw jego rózne ujęcie". Pomyślałam i wymyśliłam. Zero skomplikowanych ksiąg, do tego prezentacja multimedialna.
Mój sposób się spodobał. Dostałam max punktów,a na koniec roku nagrodę za najlepszą pracę. Czyli wcale nie trzeba tak strasznie wymyślać z lekturami jak pisał ktoś na początku,ważne żeby pomyśleć jak to zrobić i zaciekawić nauczycieli, bo jak się wyklepie na pamięć jakiś tekst, do tego średnio ciekawie zrobiony, a nie jest się pierwszym na liście to nauczycielom na pewno trudno się jest skupić
__________________
Żyje się tylko raz, więc żyj pełnią życia!!!!!!!!!!

lulinka- Paulinka
Mój kochany Haseczek ;( [*]

[glamour]12655[/glamour]
dziękuje za klik
lulina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 22:02   #28
iza_
Wtajemniczenie
 
Avatar iza_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 2 624
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

mój temat brzmiał-język twoich rówiesników-scharakteryzuj na podstawie zebranego materialu językowego.wydawalo mi się ze bedzie latwy,bo taki zyciowy i na czasie,ale jak się potem okazalo łatwo nie bylo,napocilam się przy pisaniu jak nie wiem,ale zdalam na 85% więc praca byla niezła.
iza_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-05, 22:05   #29
LnK
Wtajemniczenie
 
Avatar LnK
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 2 264
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Cytat:
Napisane przez Agoosia
właśnie dlatego ja wzięłam rok temu "język czatu internetowego"
powaznie taki temat byl? az wierzyc mi sie nie chce.. jaaa mam nadzieje ze w tym roku tez taki bedzie.. bo o tym moglabym gadac i gadac.. tak mi sie wydaje bo kiedys sama duzo "czatowalam" i uzywalam owego jezyka wiec.. mysle ze by mi dobrze poszlo

tak jak ufcia tez mnie interesuje jak to napisalas wszystko ..na czym sie skupilas itd..

Agoosia jesli mozesz napisz prosze bo strasznie jestem ciekawa aa pozdrawiam
LnK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-06, 00:18   #30
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Temat prezentacji na ustną z polaka;/

Jako przyklad czarnego charakteru przyszedl mi jeszcze do glowy szatan z "mistrza i malgorzaty"... Ciekawa postac, on i jego cala piekielna swita...
I przy okazji, ta sama ksiazka - zastanawiam sie, czy nie daloby sie wykorzystac tego, jak jest w niej przedstawiony Pilat (gdybys nie czytala - to jest powiesc wielowatkowa, a jeden z tych watkow to historia skazania jezusa przez pilata - pilat jest ukazany bardzo "po ludzku", jako ktos kto chce pomoc jezusowi. ) To mogloby byc ciekawe, ale juz pozno i mozliwe, ze to nie pasuje do tematu...

W kazdym razie ksiazka jest genialna, przeczytalam ja dla samej przyjemnosci i pewnie nie raz jeszcze przeczytam
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:13.