Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA - Strona 119 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-03, 08:25   #3541
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Moja siostra ma 37 lat i "musiała" nauczyć się pisać prawą ręką, więc pewnie gdzieś tam też zmuszali.
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-03, 08:29   #3542
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Mnie próbowali przestawiać na etapie przedszkola, ale tata się mocno sprzeciwiał, efekcie piszę lewą ręką

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-03, 17:55   #3543
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

mnie nigdy nikt nie przestawiał i serio nie rozumiem co komu to przeszkadza :P Einstein i da Vinci też byli leworęczni :P
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-03, 21:16   #3544
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Bo kiedyś były teorie, że skoro ośrodki mowy są w lewej półkuli, to powinno się pisać prawą ręką. To akurat obalono. Natomiast faktycznie jeśli jest skrzyzowana lateralizacja (np lewa ręka - prawe oko) to dzieciaki mogą mieć trudności w pisaniu j czytaniu. Niemniej jednak nie od dziś wiadomo, że przestawanie ręki może przynieść więcej szkody, niż pożytku.
Przy czym znam też pozytywne aspekty przestawiania. Znajomy ginekolog bardzo sobie chwalił to, że jest oburęczny, bo było mu absolutnie wszystko jedno, w której ręce trzymał skalpel
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-03, 21:19   #3545
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Dokładnie. Moja babcia opowiadała mi, że w tamtych czasach było wręcz niedopuszczalne pisanie lewą ręką, gdy tylko znalazł się w klasie taki delikwent natychmiast dostawał lanie po lewej ręce. Był "bity" po lewej ręce tak długo aż nauczył się pisać prawą ręką. Przez co niektóre starsze osoby potrafią pisać za równo lewą jak i prawą ręką. Chore
i przez to mój ojciec nie umie pisać teraz praktycznie żadną ręką...
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-03, 21:29   #3546
Kendra66
Rozeznanie
 
Avatar Kendra66
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 868
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

moj brat ( leworeczny) w podstawowce złamał pare razy lewa rękę i na dzień dzisiejszy tylko pisze prawa, resztę "robi" lewa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kendra66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 05:52   #3547
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość
Natomiast faktycznie jeśli jest skrzyzowana lateralizacja (np lewa ręka - prawe oko) to dzieciaki mogą mieć trudności w pisaniu j czytaniu.
Ja mam lateralizację skrzywioną, ale w drugą stronę (prawa ręka, lewe oko) i nie miałam żadnych problemów z pisaniem nigdy
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-04, 10:01   #3548
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez mary_poppins Pokaż wiadomość
Ja mam lateralizację skrzywioną, ale w drugą stronę (prawa ręka, lewe oko) i nie miałam żadnych problemów z pisaniem nigdy
A czy ja napisałam, że MUSZĄ BYĆ problemy? Nie

Natomiast pewnych rzeczy możesz nie pamiętać / nie kojarzyć. Nie twierdzę, że NA PEWNO coś było bo w życiu, a tym bardziej w terapii nie ma nic na pewno natomiast z pamięcią różnie bywa a może po prostu byłaś dobrze prowadzona w przedszkolu i w edukacji wczesnoszkolnej, że żadnego dyskomfortu związanego ze skrzyzowaną lateralizacją nie zauważyłaś. Albo po prostu dla Twojego OUN-a skrzyżowanie nie stanowiło problemu. Niemniej jednak dla wielu dzieci jest to problem i potrzebują wspomagania. Co nie oznacza że ktoś im przestawia ręce czy oczy
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 14:30   #3549
traicionera
Zakorzenienie
 
Avatar traicionera
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 10 917
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Mam 32 lata iw liceum poznałam koleżankę, która umiała ładnie pisać obiema rękami przez to, że ja w podstawówce przestawiali z lewej nas prawą. Więc spokojnie w latach 90-tych było jeszcze obecne to zjawisko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
przeczytane książki
2018 rok -100
2017 rok-100
2016 rok -100
2015 rok -105
2014 rok-61
2013 rok-58
2012 rok-35


Komu komu, czyli książki do oddania
traicionera jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 14:56   #3550
wkropkizielona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 477
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez traicionera Pokaż wiadomość
Mam 32 lata iw liceum poznałam koleżankę, która umiała ładnie pisać obiema rękami przez to, że ja w podstawówce przestawiali z lewej nas prawą. Więc spokojnie w latach 90-tych było jeszcze obecne to zjawisko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Potwierdzam też posiadam taką umiejętność właśnie z tego powodu, że zostałam przestawiona z lewej reki na prawą. Co ciekawe charakter pisma jest różny
wkropkizielona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 15:09   #3551
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Jestem leworęczna i szczęśliwie w żadnej szkole, do której chodziłam nikt się do tego tematu nie przyczepiał, a zaczynałam edukację w połowie lat 80tych w maleńkiej wiejskiej szkółce, potem jeszcze kilka razy zmieniałam miejsce zamieszkania w różne rejony kraju i nigdzie się z tym nie spotkałam, żeby ktoś próbował 'naprawiać' mańkuta. Za to mój ojciec w latach 60tych był za leworęczność ścigany w szkole przez nauczycieli. Dla mnie to właśnie pieśń zamierzchłej przeszłości, jestem zdziwiona, że kogoś spotykały nieprzyjemności jeszcze w latach 90tych, szok i niedowierzanie. No i współczucie.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-04, 15:21   #3552
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Wydaje mi się, że to też zasługa rodziców - jeśli (nawet w latach 80, 70) jasno dali nauczycielce do zrozumienia, że nie życzą sobie przestawiania na praworęczność, to pewnie dawali dzieciom spokój. Ale jeśli rodzice nie chcieli "mańkuta" w rodzinie, to łatwiej było takiego w szkole gnębić i przestawiać, bo miało się na to przyzwolenie.

Swoją drogą dziwne. Ogólnie jakieś wyznawane prawdy życiowe biorą się z obserwacji. No a z obserwacji wynika, że mimo że procentualnie leworęcznych jest mniej, to rodzi się wśród nich względnie (procentualnie) więcej artystów, naukowców, itd., itp. Nie wiem, z czego to wynika, może to przypadek, no ale tak jest (to tylko statystyka, widziałam też leworęcznych o IQ daleko poniżej przeciętnej, więc nie chcę brzmieć jak ktoś, kto propaguje leworęczność). Dlaczego więc mimo wszystko tępiono leworęczność? Nie wiem, nie rozumiem.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 18:45   #3553
Moviolka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Też jestem leworęczna. Na początku pierwszej klasy wychowawczyni dawała mi gorsze oceny za pisanie i szlaczki. Rodzice interweniowali. Od tego czasu nie było więcej problemów.
Moviolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 18:49   #3554
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Ja z leworęczności cierpię tylko w sytuacji, gdy coś wycinam. I gdy na studiach w niektórych salach wykładowych były takie bezsensowne siedzenia z przyczepionymi pulpitami po prawej stronie. Tu by się przydała oburęczność
ville jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 18:54   #3555
Moviolka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Ja z leworęczności cierpię tylko w sytuacji, gdy coś wycinam. I gdy na studiach w niektórych salach wykładowych były takie bezsensowne siedzenia z przyczepionymi pulpitami po prawej stronie. Tu by się przydała oburęczność
O tak, te pulpity też pamiętam i nadal się z nimi spotykam na różnych szkoleniach. Nie robię wsztstkiego lewą ręką ale np. trzymam sztućce na odwrót. 😊
Moviolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 18:56   #3556
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Moviolka Pokaż wiadomość
O tak, te pulpity też pamiętam i nadal się z nimi spotykam na różnych szkoleniach. Nie robię wsztstkiego lewą ręką ale np. trzymam sztućce na odwrót. 😊
Jak to jest wedlug ciebie na odwrot? Prawidlowo trzyma sie widelec w lewej rece, a noz w prawej rece.
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 18:58   #3557
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Ja z leworęczności cierpię tylko w sytuacji, gdy coś wycinam. I gdy na studiach w niektórych salach wykładowych były takie bezsensowne siedzenia z przyczepionymi pulpitami po prawej stronie. Tu by się przydała oburęczność
ale sa chyba nozyczki dla leworęcznych?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 19:01   #3558
Moviolka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Jak to jest wedlug ciebie na odwrot? Prawidlowo trzyma sie widelec w lewej rece, a noz w prawej rece.
A ja trzymam w lewej nóż a w prawej widelec.
Moviolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 19:03   #3559
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
ale sa chyba nozyczki dla leworęcznych?
Są, ale jeszcze się ich nie dorobiłam. Ponadto mam w domu świetne nożyczki, nie takie zwykłe plastikowe, a podejrzewam, że cena takich dla leworęcznych, o ile takie istnieją, może być ciekawa.
Po prostu szkoda, że chwytając jakiekolwiek nożyczki, nie mogę liczyć na to, że będę widziała krawędź

Jedyną rzeczą, którą robię prawą ręką, jest obsługa myszki komputerowej.
ville jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-04, 19:12   #3560
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Moviolka Pokaż wiadomość
A ja trzymam w lewej nóż a w prawej widelec.
to teraz rozumiem baaaardzo wiele osob jest swiecie przekonanych, ze ten sposob trzymania widelca i noza, ktory ty praktykujesz, jest poprawny
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 19:23   #3561
Moviolka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 152
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
to teraz rozumiem baaaardzo wiele osob jest swiecie przekonanych, ze ten sposob trzymania widelca i noza, ktory ty praktykujesz, jest poprawny
Serio? 😜 ja od zawsze wiem, że trzymam sztućce na opak, jako jedyna w rodzinie. 😊
Moviolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 19:30   #3562
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Moviolka Pokaż wiadomość
Serio? 😜 ja od zawsze wiem, że trzymam sztućce na opak, jako jedyna w rodzinie. 😊
Piona

A tych krzesełek z tą podkładką na studiach też nienawidziłam... :/
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 19:37   #3563
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

A propos robienia czegoś inaczej niż reszta, ludzie potrafią się przyczepić nawet do takiego drobiazgu jak mieszanie (np. łyżką) w lewą stronę
vril jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 20:46   #3564
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Moviolka Pokaż wiadomość
A ja trzymam w lewej nóż a w prawej widelec.
ja tez ale tylko dlatego ze prawą mi po prostu wygodniej. jestem tak do bolu praworeczna ze jak zdarzało mi sie wziasc szczypte soli lewa reką to nie miałam zadnego wyczucia ile sole
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 21:20   #3565
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Są, ale jeszcze się ich nie dorobiłam. Ponadto mam w domu świetne nożyczki, nie takie zwykłe plastikowe, a podejrzewam, że cena takich dla leworęcznych, o ile takie istnieją, może być ciekawa.
Po prostu szkoda, że chwytając jakiekolwiek nożyczki, nie mogę liczyć na to, że będę widziała krawędź

Jedyną rzeczą, którą robię prawą ręką, jest obsługa myszki komputerowej.
W tej chwili nożyczki dla leworęcznych kupisz w każdym chyba supermarkecie, w dziale papierniczym, kosztują tyle co zwykłe nożyczki może większy problem jest z bardziej specjalistycznymi, typu nożyce do mięsa, fryzjerskie czy krawieckie. Zwykłe do papieru znajdziesz bez problemu, w cenie kilku-kilkunastu zł

Edit: myliłam się, na allegro jest multum nożyczek dla leworęcznych, również specjalistycznych w tym wypasione nożyce fiskarsa, w cenie nożyc fiskarsa

Ja zawsze uważałam, że nożyczki do paznokci powinni sprzedawać w parach! (prawo i lewostronne) Bo obcinanie prawymi nozyczkami paznokci lewą ręką u prawej to największy dramat świata!
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 21:25   #3566
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Niedawno kupiłam mężowi (też leworęczny ) pióro ze stalówką dla leworęcznych. Pisze się tym jak marzenie.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 21:47   #3567
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Moviolka Pokaż wiadomość
A ja trzymam w lewej nóż a w prawej widelec.
Ja też
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 21:51   #3568
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że to też zasługa rodziców - jeśli (nawet w latach 80, 70) jasno dali nauczycielce do zrozumienia, że nie życzą sobie przestawiania na praworęczność, to pewnie dawali dzieciom spokój. Ale jeśli rodzice nie chcieli "mańkuta" w rodzinie, to łatwiej było takiego w szkole gnębić i przestawiać, bo miało się na to przyzwolenie.

Swoją drogą dziwne. Ogólnie jakieś wyznawane prawdy życiowe biorą się z obserwacji. No a z obserwacji wynika, że mimo że procentualnie leworęcznych jest mniej, to rodzi się wśród nich względnie (procentualnie) więcej artystów, naukowców, itd., itp. Nie wiem, z czego to wynika, może to przypadek, no ale tak jest (to tylko statystyka, widziałam też leworęcznych o IQ daleko poniżej przeciętnej, więc nie chcę brzmieć jak ktoś, kto propaguje leworęczność). Dlaczego więc mimo wszystko tępiono leworęczność? Nie wiem, nie rozumiem.
Dlaczego tepiono? Bo byli "inni".

Wysłane z mojego HTC Desire 530 przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-04, 21:59   #3569
antonina_bielska
Polka Ogarniaczka
 
Avatar antonina_bielska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: słoikowo
Wiadomości: 8 106
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Duży off top powstał - może jest gdzieś wątek dla leworecznych i tam by można posty przenieść?
ja mam nożyczki dla leworęcznych, kosztowały mniej niż dwie dychy, ale prawie z nich nie korzystam, dalej beznadziejnie wycinam. Mam za to pióro dla leworęcznych i bardzo lubię nim notować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Lubię czytać

„Leć tam gdzie miłość głaszcze Cię dłonią, nie płacz za tymi, co miłość Twą trwonią”
antonina_bielska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-05, 06:23   #3570
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Janusz, Grażyna - normalna rodzina - januszowanie część CZWARTA

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Jak to jest wedlug ciebie na odwrot? Prawidlowo trzyma sie widelec w lewej rece, a noz w prawej rece.
No tak jest prawidłowo, ale ja, praworęczna, w domu też lubię mić widelec w prawej. Pilnuję się tylko jak w gościach gdzieś jestem
Cytat:
Napisane przez silesianna Pokaż wiadomość

Ja zawsze uważałam, że nożyczki do paznokci powinni sprzedawać w parach! (prawo i lewostronne) Bo obcinanie prawymi nozyczkami paznokci lewą ręką u prawej to największy dramat świata!
Ja zawsze proszę mamę, jak ja obcinam lewą ręką to brzydko szarpię te paznokcie i generalnie to masakra.

Nie pamiętam, czy pisałam o Januszu wykładowcy, ale znowu rozmawiając ze mną i z kolegami mierzył mnie spojrzeniem góra-dół kiwając głową. Żeby było śmieszniej, rozmawialiśmy też o weselach (skończyliśmy już program zajęć, projekty oddane), w tym o planowanym moim na kiedyśtam, więc wie, że kogoś mam. Plus komentarze, jakie to kobiety są piękne.
Zaczynam rozumieć noszenie burki...
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-25 19:41:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:04.