Zima Kwasy A Co Latem? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-05-15, 21:46   #121
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Ja nie używam liquidu, bo nie ma problemow z sebum, ale dla Ciebie powinien być odpowiedni. MSM jest świetne od wewnątrz na tłustą cerę.

Po nim nie powinnaś się łuszczyć, to są kwasy BHA.
To ten:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12937

Pamiętaj o filtrach.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 21:49   #122
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

A co to jest to MSM?
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 21:56   #123
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Angi, MSM firmy Olimp to taki suplement - pomaga na cerę i tak dalej.
Zaleca się go na stawy, ale ma takie wlasciwości, że pomaga na inne rzecz też.
Wrzuć do wyszukiwarki, tam gdzieś jest wątek o suplementach i tabletkach na cerę
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 21:57   #124
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja nie używam liquidu, bo nie ma problemow z sebum, ale dla Ciebie powinien być odpowiedni. MSM jest świetne od wewnątrz na tłustą cerę.

Po nim nie powinnaś się łuszczyć, to są kwasy BHA.
To ten:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12937

Pamiętaj o filtrach.
O kurcze, ale Smoczyca pisze, ze strasznie ja sciagalo mimo tlustej skory. A ja mam czasem problem ze sciaganiem po myciu. Moze jednak warto sie zastanowic nad lotionem... Musze jeszcze pomyslec nad tym.

Wlasnie sie zastanawiam, ktory filtr wybrac. Wlasnie robie zakupy w aptece w sieci. I chyba dzis jednak sie wstrzymam. Mialam kupic 400 ml bioderme 40tke spray. Tylko, ze jest z alkoholem i z jednej strony moze byc super do mojej tlustej cery, a z drugiej strony boje sie przesuszenia i dlatego tez moglaby byc dobra 30tka, ktora jest bez alkoholu. Ale, ze ja raczej uzywam podkladow, to powstaje nowy dylemat, czy moze jednak cos z avene, ktore jest kompatybilne ze wszystkim, jednak strasznie sie swieci.
No i w koncu nie wiem na co sie zdecydowac
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-15, 22:05   #125
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Angi, MSM firmy Olimp to taki suplement - pomaga na cerę i tak dalej.
Zaleca się go na stawy, ale ma takie wlasciwości, że pomaga na inne rzecz też.
Wrzuć do wyszukiwarki, tam gdzieś jest wątek o suplementach i tabletkach na cerę
Dziękuję.Wpisywałam w wyszykiwarkę na Biochemii i nic,więc poszukam w suplementach.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 00:42   #126
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Sandija
Ja nie używam liquidu, bo nie ma problemow z sebum, ale dla Ciebie powinien być odpowiedni. MSM jest świetne od wewnątrz na tłustą cerę.

Po nim nie powinnaś się łuszczyć, to są kwasy BHA.
To ten:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...s&itemid=12937

Pamiętaj o filtrach.
A moze to: http://www.cosmeticscop.com/shop/pro...570&PAGETYPE=S

Wieksze opakowanie... lepiej sie oplaca. Ale ciekawe jak ze skutecznoscia.
No i jeszcze musze rozwazyc czy lotion czy liqiud, bo jak mi sciagnie buzie... No chyba ze liquid i na to np physiogel albo AA young, ktorey ostatnio chwalisz Czy moze ten juz sie nie nadaje na kwasy?
Tak w ogole to sie juz zakrecilam co, jak i kiedy uzywac.
Poczytalam sobie jeszcze teraz o dicnealu i juz w ogole jestem zakrecona.
Do tego mam na uwadze effaclar k.
Głowa mała
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 01:17   #127
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

O! Prosze bardzo. Tak wyglada moja skora w przyblieniu. Mam na buzi tylko leciutki podklad wymieszany z kremem. Moze to pozwoli Ci Sandijo jakos mi dopomoc z tym kwasem od Pauli
Dzizus, na zdjeciach skora wyglada chyba gorzej niz w rzeczywistosci. Ten okropny aparat wszystko wyciągnie
Pierwsze zdjecie to oczywiscie czoło, a to zaczerwienienie to efekt majstrowania przy wyprysku ;p
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg czoło kopia.jpg (49,9 KB, 149 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nos kopia.jpg (57,4 KB, 166 załadowań)
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 08:59   #128
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Ash
O! Prosze bardzo. Tak wyglada moja skora w przyblieniu. Mam na buzi tylko leciutki podklad wymieszany z kremem. Moze to pozwoli Ci Sandijo jakos mi dopomoc z tym kwasem od Pauli
Dzizus, na zdjeciach skora wyglada chyba gorzej niz w rzeczywistosci. Ten okropny aparat wszystko wyciągnie
Pierwsze zdjecie to oczywiscie czoło, a to zaczerwienienie to efekt majstrowania przy wyprysku ;p
Ash, jesli masz problem z przetłuszczaniem sie skóry, na zdjęciach widać ,że skórę masz grubą i na nosie wągry, naprwdę radziłabym ci kupic płyn (ten co na początku radziła ci Sandija). Uzywa się go jak toniku, na wacik i przecierasz buzię. Uzywałam go i jest świtny, a skórę mam cienką, nadczynkową, ale także szybko zapychają mi się pory na czole i okoliczch nosa. PO nalożeniu występuje jakby ściągnięcie twarzy, ale rano skóra wygląda super: u mnie nie było wysuszenia , pory pięknie oczyszczoene i ściągnięte. Ja tego płynu mogłabym używać cały rok zamiast toniku .

P.S. Przy tych kwasach nie ma mowy o żadnym łuszczeniu.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 09:10   #129
podziomka
Zadomowienie
 
Avatar podziomka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 1 338
GG do podziomka
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

A moze gel http://www.paulaschoice-eu.com/shop/...39CCD6&pid=711
podziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 12:04   #130
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Paula07
Ash, jesli masz problem z przetłuszczaniem sie skóry, na zdjęciach widać ,że skórę masz grubą i na nosie wągry, naprwdę radziłabym ci kupic płyn (ten co na początku radziła ci Sandija). Uzywa się go jak toniku, na wacik i przecierasz buzię. Uzywałam go i jest świtny, a skórę mam cienką, nadczynkową, ale także szybko zapychają mi się pory na czole i okoliczch nosa. PO nalożeniu występuje jakby ściągnięcie twarzy, ale rano skóra wygląda super: u mnie nie było wysuszenia , pory pięknie oczyszczoene i ściągnięte. Ja tego płynu mogłabym używać cały rok zamiast toniku .

P.S. Przy tych kwasach nie ma mowy o żadnym łuszczeniu.
ok, czyli jednak liquid
A moze jednak ten zel bedzie działał mocniej. Chyba Sandija pisala ostatnio co mocniejsze, ale nie moge znalezc teraz tego.

Skad wiadomo, ze skora jest gruba?
Wagry mam i na nosie, i na brodzie i w okolicy nosa. Na czole w sumie tez. A jak sie dokladnie przyjrzej to takie malutenkie sa tez na reszcie twarzy, ale to juz jak wetkne nos w lusterko, to to widzę
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 14:40   #131
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Ash
ok, czyli jednak liquid
A moze jednak ten zel bedzie działał mocniej. Chyba Sandija pisala ostatnio co mocniejsze, ale nie moge znalezc teraz tego.
Od najsilniejszego :
płyn - żel - lotion

Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-16, 14:51   #132
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Ash
ok, czyli jednak liquid
A moze jednak ten zel bedzie działał mocniej. Chyba Sandija pisala ostatnio co mocniejsze, ale nie moge znalezc teraz tego.
Ja się czasem zastanawiam,czy Ty w ogóle czytasz, co się specjalnie dla Ciebie piszę - napisałam kilka postów wyżej, ze najmocniejszy jest liquid (płyn) - idealny dla Ciebie.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 14:59   #133
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Sorry, czytam czasem w kilku zakladkach rozne fora i czesto cos przeocze. Poza tym poziomka podszepnela jeszcze o zelu, no i ze ja jestem w temacie kwasow poczatkujaca to sie robi zawrot glowy
Wybacz
Biorę więc liquid
Ash jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 15:09   #134
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Ok, już wszystko dobrze
Bierz, bierz,na pewno będziesz zadowolona. Tylko wtedy filtery na twarz
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 16:08   #135
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

A ja właśnie czytałam wątek dotyczący preparatów Pauli na f, Piti ogromnie zachwala żel, twierdzi że jest z całej trójki najlepszy i nie ściąga.
Tyle że nie do końca wyczytałam czy jest dostępny na tej europejskiej stronie czy nie? Wiecie coś może na temat tego żelu? Czy można go zamówić w tym zbiorowym zamówieniu?
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 16:16   #136
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Ostatnio nie był dostępny, teraz jak jest, to nie wiem,bo nie udzielam się na tamtym forum.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 16:20   #137
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

A,przepraszam, juz jest w europejskim sklepiku.
Hm, tylko do cery naczynkowej to ani płyn, ani żel. Ja bym radziła lotion 2%.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 16:24   #138
Kate30
Zakorzenienie
 
Avatar Kate30
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 314
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

No to chyba sobie strzelę i gel i lotion. Będzie zapas na jesień.
Kate30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-16, 16:38   #139
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Kate30
A ja właśnie czytałam wątek dotyczący preparatów Pauli na f, Piti ogromnie zachwala żel, twierdzi że jest z całej trójki najlepszy i nie ściąga.
Tyle że nie do końca wyczytałam czy jest dostępny na tej europejskiej stronie czy nie? Wiecie coś może na temat tego żelu? Czy można go zamówić w tym zbiorowym zamówieniu?
Szukam i szukam tego linku ze zbiorowym zamówieniem Pauli i za nic nie mogę znaleźć ! Kate,czy mozesz podesłać mi link?
Ja mam teraz zel Pauli 2% i stosuję go po toniku aspirynowym-niestety lekko ściąga skórę.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-05-17, 07:10   #140
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Kochane od razu zaznaczam, że jestem ciemna odnośnie tematów z wszelkimi kwasami, filtrami itd.

Bylam wczoraj u mojej dermatolog i mam przepisane do wyboru: acne derm oraz Ulinoren, Vrinoren, bądź Vlinoren- nie potrafie niestety rozczytać dokladnie jaka jest nazwa, a jak wspominalam nie znam sie na tym
Na plecach mam przebrawienia po tradziku. Wczesniej używałam zinerytu oraz akneroxidu. Przebarwienia rozjaśniały co mnie bardzo cieszy.
Teraz nie wiem co wybrac i by nie zaszkodziło mi na skóre- tylko na plecy mam zamiar to stosować. Opalać się lubie, ale jeśli będę musiała to przestane, jednak moja skóra od razu robi się czekoladowa od słoneczka i to szybko.
Czy muszę jakieś filtry stosowac jelsi będę tylko na noc smarowac i rano przy porannym prysznicu zmywala dokladnie? To bylo moje pierwsze pytanie. Drugie jest takie czy wybrac ten acne derm czy to drugie, ktorego nazwy nie potrafie rozczytac? ()
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 08:19   #141
Madziejka*
Raczkowanie
 
Avatar Madziejka*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Po odstawieniu pigułek antybocianowych cała jestem w pryszczach. Najbardziej ucierpiała twarz , cała pokryta jest zaskórniakami, pryszczami, mocno się przetłuszcza i świeci. Po przeczytaniu Waszych postów pomyślałam, że kuracja kwasami to jest to czego najbardziej teraz potrzebuję. Ale idzie lato i już wiem, że w lecie stosować ich nie wolno, tabletki odstawiłam, bo powoli przygotowowuję się do zaciążenia. Czy w mojej sytuacji mogę stosować jakikolwiek kwas? Jeśli tak, to jaki? Jeśli nie, to jak walczyć z pryszczami?

Na codzień używam filtr Antka 40, zastanawiam się nad czymś lżejszym np Biodermą.
Madziejka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 08:28   #142
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Nati02
Czy muszę jakieś filtry stosowac jelsi będę tylko na noc smarowac i rano przy porannym prysznicu zmywala dokladnie? To bylo moje pierwsze pytanie. ()
Aby były jakies efekty, Acne Derm nalezy stosować długo. Uzywając tą maść na plecy będziesz musiała używać filtra i nie opalać ich. Nie ma żadnego znaczenia,że ty będziesz tą maść zmywała przed wyjściem z domu, przecież cały czas skóra będzie się złuszczała i oczyszczała. I związku z tym uwrazliwiona na promienie słoneczne, które moga doprowadzić do powstawania nowych przebarwień .

Cytat:
Napisane przez Madziejka*
Ale idzie lato i już wiem, że w lecie stosować ich nie wolno, tabletki odstawiłam, bo powoli przygotowowuję się do zaciążenia. Czy w mojej sytuacji mogę stosować jakikolwiek kwas? Jeśli tak, to jaki? Jeśli nie, to jak walczyć z pryszczami?
W lato możesz stosować kwasy BHA - LRP Effaclar, dodatkowo polecam glinkę zieloną, maseczkę aspirynową, serie z AA young tonik i krem antybakteryjny.
Będąc w ciązy nie można uzywać kwasów, ale z twoich opisów wygląda ,że jeszcze nie jesteś więc do roboty trzeba zrobić porządki ze skórą
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:24   #143
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

W sklepie Pauli znalazłam cos co nazywa się : Weigtless Body Treatment with 2% BHA kosztuje tyla samo co lotiony/liquidy ale za to ma dwa razy większą pojemność..
Czy to cudo można na buziuchnę też chlupnąć? (tak jak filterki "ciałowe" stosujemy na nasze śliczne twarzyczki) ???

P.S.
Podpinam się pod pytanie - gdzie jest wątek organizacyjny dot. zamówienia?
czy to jest tylko dla wtajemniczonych?
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 09:49   #144
Madziejka*
Raczkowanie
 
Avatar Madziejka*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Paula07
W lato możesz stosować kwasy BHA - LRP Effaclar, dodatkowo polecam glinkę zieloną, maseczkę aspirynową, serie z AA young tonik i krem antybakteryjny.
Będąc w ciązy nie można uzywać kwasów, ale z twoich opisów wygląda ,że jeszcze nie jesteś więc do roboty trzeba zrobić porządki ze skórą
Effeclar na wieczór http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=220 plus nawilżacz? ,a rano nawilżacz i filtr
glinkę mam i używam 1-2 w tygodniu, maseczki aspirynowej nie znam, AA young szukam w sklepach.

Zastanawiam się czy zmiana filtra na inny może spowodować mniejsze przetłuszczanie sie twarzy?
Madziejka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:17   #145
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Madziejka*
Effeclar na wieczór http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ils&itemid=220 plus nawilżacz? ,a rano nawilżacz i filtr
glinkę mam i używam 1-2 w tygodniu, maseczki aspirynowej nie znam, AA young szukam w sklepach.

Zastanawiam się czy zmiana filtra na inny może spowodować mniejsze przetłuszczanie sie twarzy?
Nie ma potrzeby uzywania nawilżacza na Effaclar, chyba,że przesuszy ci się twarz. Rano także wystarczy filtr. O maseczce aspirynowej jest cały wątek na Biochemi, a ta seria young AA jest w Rossmanie .
Używasz filtra LRP? Jesli tak to one należą do lżejszych filtrów, ale najlżejszym jest vichy fluid tylko drogi.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 12:54   #146
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Madziejka*
Zastanawiam się czy zmiana filtra na inny może spowodować mniejsze przetłuszczanie sie twarzy?
MAdziejko, a jakiego filtra używasz teraz? Avene są chyba najbardziej odzywcze ze wszystkich filtrów, dlatego też posiadaczki tłustych cer niezbyt się z nimi lubią [ale to nie reguła]. WYpróbuj filtry VIchy, nowy fluid Biodermy, Antka aqua-lait lub gel - niektóre Wizażanki przypisują im właściwości "osuszające" cerę. Dobre noty zbiera też filtr mineralny 50B SVR - ale ma dosyć specyficzny kolor [jest tonujący], nie każdemu pasuje, jak to z filtrami bywa.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 14:21   #147
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Paula07
Aby były jakies efekty, Acne Derm nalezy stosować długo. Uzywając tą maść na plecy będziesz musiała używać filtra i nie opalać ich. Nie ma żadnego znaczenia,że ty będziesz tą maść zmywała przed wyjściem z domu, przecież cały czas skóra będzie się złuszczała i oczyszczała. I związku z tym uwrazliwiona na promienie słoneczne, które moga doprowadzić do powstawania nowych przebarwień .
Dziekuje A mozesz jeszcze doradzic mi jakiś filtr?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 11:58   #148
Madziejka*
Raczkowanie
 
Avatar Madziejka*
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 326
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Cytat:
Napisane przez Paula07
Nie ma potrzeby uzywania nawilżacza na Effaclar, chyba,że przesuszy ci się twarz. Rano także wystarczy filtr. O maseczce aspirynowej jest cały wątek na Biochemi, a ta seria young AA jest w Rossmanie .
Używasz filtra LRP? Jesli tak to one należą do lżejszych filtrów, ale najlżejszym jest vichy fluid tylko drogi.
Dziękuję. Mam już przepis na aspirynową maseczkę, krem antybakteryjny AA Young kupiłam. Tak, mam LRP Antheliosa gel 40 ( nie wiem czy poprawnie napisałam nazwę - dlatego uzywam skróconej formy Antek ).
Nie wiem w jaki sposób sprawdzić czy nakładam przepisowe 2 ml, wydaje mi się, że nakładam sporo, mogę się malować dopiero po kilkunastu minutach po mocnym przyprószeniu ziemniaczanką.

Cytat:
Napisane przez L_V
MAdziejko, a jakiego filtra używasz teraz? Avene są chyba najbardziej odzywcze ze wszystkich filtrów, dlatego też posiadaczki tłustych cer niezbyt się z nimi lubią [ale to nie reguła]. WYpróbuj filtry VIchy, nowy fluid Biodermy, Antka aqua-lait lub gel - niektóre Wizażanki przypisują im właściwości "osuszające" cerę. Dobre noty zbiera też filtr mineralny 50B SVR - ale ma dosyć specyficzny kolor [jest tonujący], nie każdemu pasuje, jak to z filtrami bywa.
Właściwości osuszających napewno mu nie przypiszę Dopiero po przypudrowaniu ziemniaczanką wyglądam jak człowiek Zastanawiam się teraz nad Biodermą Photoderm Max Spray 60+. Z pobieżnych poszukiwań wiem, że będzie problem kupić ją w Krakowie. Podobno została wycofana i na jej miejsce jest Bioderma 50( wymogi unijne), czy skład jest taki sam? Czy aqua-lait oznacza wodniste mleczko?
Madziejka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 14:43   #149
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Jestem ciekawa,dlaczego niektóre z Was myślą,że będąc w ciąży nie wolno używać kwasów?Przecież one działaja tylko na naskórek.Zadne kremy z kwasami AHA,BHA dostępne w aptekach bez recepty nie wnikaa do krwiobiegu.Nie powinno się tylko poddawać zabiegom z użyciem mocnych kwasów w gabinetach,oraz nie wolno używać w ciąży retinoidów.Taki Effaclar K,Lysanel czy Glyco A działaja tylko na powierzchni skóry,nie ma niebezpieczeństwa dla dziecka.Tak samo podczas karmienia dziecka taki kwas glikolowy czy salicylowy nie przenika do mleka,więc bez obaw można stosować.A jesli ktoś ma wątpliwości,zawsze można (trzeba) sie spytać swojego lekarza .
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-18, 16:09   #150
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Zima Kwasy A Co Latem?

Aneto, a gdzie znalazłaś, że któraś z wizażanek tak twierdzi?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.