suchy szampon - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-20, 08:47   #31
Ninedin
Zakorzenienie
 
Avatar Ninedin
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 6 886
Dot.: Mycie włosów na sucho

Ja miałam na myśli używanie w sytuacjach awaryjnych takich jak pobyt w szpitalu, oczywiście nikt nie będzie stosował tego na codzien
__________________
Umysł w stanie blond
Ninedin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 09:14   #32
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Mycie włosów na sucho

Cytat:
Napisane przez aniser
eh no wydaje mi sie,ze suchy szampon to jest takie wyjscie awaryjne-jakis wyjazd na ktorym nie mamy warunkow do umycia glowy,pobyt w szpitalu,nagle spotkanie itp.
Dla mnie to wyjscie nie na wyjazd, czy szpital, a na "nagle spotkanie" - dla tych, którzy mogą sobie szybko potem zmyć toto z włosów. Ten szampon (Bilba) denerwował mnie na głowie dużo bardziej, niż denerwowałyby mnie tłuste włosy.

Jest jeszcze jeden trick na awaryjne odtłuszczenie włosów. Ale uwaga! Niszczy i nie mozna tego robić zbyt często. Lakiery do włosów zawierają dużo alkoholu - kiedy spryska się lakierem tłuste włosy i potem starannie wyczesze - robią wrażenie nietłustych. W czasacj PRL-u, słyszałam natomiast o wykorzystywaniu, jako odtłuszczacz białaka z jaja kurzego. Ale oba, to rozwiązania dla desperatek .
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 11:09   #33
zuzia36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 7
Dot.: Mycie włosów na sucho

białka z jajek kiedyś za czasów nastolatki sama używałam. Trzeba ubić pianę na sztywno i wcierać w skóre głowy. Po wchwili wyczesać. Efekt jest taki sam jak przy talku, mące ziemiaczanej i chyba miej czasu zajmuje umycie głowy. Co do sytuacji awaryjnych typu szpital to białko napewno się nie nadaje.
zuzia36 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-20, 12:48   #34
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: Mycie włosów na sucho

dzięki za wszystkie rady i odpowiedzi
W końcu dałam sobie spokój z szukaniem tego szamponu, bo w końcu płacić 35 zł za coś, co generalnie nie ma dobrych opinii - szkoda kasy
Poza tym-jutro wypisuja ją do domu juz, więc nie będę już nic kombinować.
DZięki raz jeszcze.

aniser - pierwsze słyszę o tym odswieżaczu; napisz wiecej,jak się sprawdził,co?
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 09:42   #35
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: Mycie włosów na sucho

Też miałam odświeżacz z Avonu - bez rewelacji chociaż nie było żadnych efektów typu sztywne włosy czy inne w dotyku
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-20, 22:09   #36
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Mycie włosów na sucho

Ja polecam KLORANE szampon suchy na bazie wyciągu z pokrzywy, jest po prostu genialny! Głowę myję co dwa dni, ale ponieważ jest zima i noszę czapkę, wlosy szybciej sie przetłuszczają Nie chce myć włosów codziennie. W pierwszym dniu włosy mam śliczne, ale na drugi dzien już sie przetłuszczają trochę i nieciekawie to wygląda. Wtedy pryskam go tym szamponem na sucho i włosy po kilku minutkach nie są juz przetłuszczone, a na dodatek są puszyste to jest po prostu CUDO!
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 16:56   #37
laluna28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Suchy szampon-czy warto?

Cytat:
Napisane przez ma-li-na Pokaż wiadomość
jestem w szoku suchy szampon? nigdy o tym nie słyszałam a dlaczego nie mozesz umyc w szpitalu włosoow nie wiem jak u ciebie ale u nas w szpitalach sa łazienki z prysznicami
Oj kochana, to mało jeszcze wiesz. Suche szampony są i były już od dawna. Nie są tak popularne, bo używa się ich tylko w wypadkach awaryjnych. Np. jak koleżanka wyżej - podczas pobytu w szpitalu. Suchy szampon to dobry pomysł, gdy musisz gdziesz szybko wyjść i nie masz czasu umyć głowy. Polecam Klorane z owsem. A z tym tekstem o szpitalach, to mnie rozwaliłaś - w każdym szpitalu muszą być łazienki. Trochę więcej rozumu!
laluna28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-18, 08:03   #38
leaney
Przyczajenie
 
Avatar leaney
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 28
Dot.: Suchy szampon-czy warto?

JA nie wiem jakie firmy te szampony produkują, ale wiem, że polecali taki w TVN Style w Trinny i Susannah chyba. To taki szampon w sprayu, który używa się jak napisała wyżej koleżanka w sytuacjach awaryjnych. Przypuszczam, że wsyatrczy iść do apteki czy może kosmetycznego i zapytać. Podobno w takich naglych sytuacjach sprawdzają się jako odświeżenie włosów, jak ktoś próbwał to niech napisze jakie ma odczucia.
leaney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-18, 22:55   #39
Lola20
Rozeznanie
 
Avatar Lola20
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 798
Dot.: Suchy szampon-czy warto?

Angi, odnośnie szamponu, to chyba wszystko powiedziały już dziewczyny powyżej, pozostaje mi tylko życzyć Ci, aby operacja się powiodła bez najmniejszego problemu i żebyś szybko wróciła do zdrówka i do nas oczywiście Trzymaj się mocno! a my będziemy trzymać za Ciebie kciuki
__________________
Pusta Miska - akcja charytatywna dla zwierząt. Każdy może pomóc, wystarczy codziennie klikać w miskę by ją napełnić! Odwiedź www.pustamiska.pl by pomóc zwierzętom cierpiącym w schronisku.
Lola20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 09:38   #40
LaLaRe
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 840
Dot.: Suchy szampon-czy warto?

Cytat:
Napisane przez Lola20 Pokaż wiadomość
Angi, odnośnie szamponu, to chyba wszystko powiedziały już dziewczyny powyżej, pozostaje mi tylko życzyć Ci, aby operacja się powiodła bez najmniejszego problemu i żebyś szybko wróciła do zdrówka i do nas oczywiście Trzymaj się mocno! a my będziemy trzymać za Ciebie kciuki

niezły masz zapłon Angi pisała swojego posta w 2005 roku
__________________
:::: Norwegia ::::
LaLaRe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 10:20   #41
Lola20
Rozeznanie
 
Avatar Lola20
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 798
Dot.: Suchy szampon-czy warto?

Cytat:
Napisane przez LaLaRe Pokaż wiadomość
niezły masz zapłon Angi pisała swojego posta w 2005 roku
Fakt, nie zauważyłam Dziewczyna przede mną podniosła temat w tym samym dniu, kiedy napisałam odpowiedz i temat wyświetlił się u mnie na samej górze listy nieczytanych :P Nawet nie spojrzałam na datę jego założenia :P
__________________
Pusta Miska - akcja charytatywna dla zwierząt. Każdy może pomóc, wystarczy codziennie klikać w miskę by ją napełnić! Odwiedź www.pustamiska.pl by pomóc zwierzętom cierpiącym w schronisku.
Lola20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 10:49   #42
goo_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 69
suchy szampon - co myślicie?

Witam!

Mam pytanie dotyczace tzw. suchego szamponu. Kupiłam sobie go ostatnio i powiem szczerze, że jestem zadowolona. Użyłam go dopiero raz, ale efekt mnie zaskoczył i mam w planach częstsze używanie. Staram się jednak dbac o włosy, dlatego mam do Was pytanie dotyczace składu. Skład jest mianowicie taki:

butane, isobutane, oryza sativa (rice) starch, propane, alcohol denat, parfum (fragnance), coumarin, distearyldimonium chloride, cetrimonium chloride

A moje pytanie jest takie, jak myślicie można sobie pozwolic na częstsze stosowanie czy tylko w awaryjnych sytuacjach?
Przeraza mnie alkohol w składzie, bo wiem że wysusza włosy, a co z resztą? Co myślicie?

Z góry dziękuję za informacje!

Pozdrawiam!
goo_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 11:14   #43
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

szampon na sucho to tylko środek awaryjny. Nie nalezy używac go często dla wygody, bo jest dosc inwazyjny dla włosów. I powiedzmy sobie szczerze- woda myje lepiej.
__________________
Włosy
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 12:12   #44
Mariszka24
Raczkowanie
 
Avatar Mariszka24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 53
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Mi ratował głowę w sytuacjach mocno awaryjnych (dokładnie w pociągu na Krym, gdzie trzeba spędzić 28 godzin) a ja po 12 mam już przetłuszczone włosy. I uważam, ze właśnie do takich nietypowych sytuacji jest stworzony.
Jak używa się na co dzień lakieru, pianki czy innych kosmetyków do stylizacji to raczej suchy szampon nie oczyści tak dobrze włosów i skóry głowy jak tradycyjny szampon i woda.
A jakiej firmy masz ten szampon? I gdzie kupowałaś, bo ja pamiętam, ze sporo się go naszukałam (był w necie, ale nie miałam juz czasu na oczekiwanie na przesyłkę)
Mariszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 12:18   #45
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Również chciała bym wiedzieć gdzie go szukać, ile kosztuje i jaka firma najlepsza
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 12:19   #46
khloe_
Zadomowienie
 
Avatar khloe_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: warsaw
Wiadomości: 1 278
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Ja też jestem ciekawa gdzie można kupić taki suchy szampon?
Często go potrzebuje
__________________
'there are things that we don't want to happen but have to accept. things we don't want to know but have to learn. and people we can't live without but have to let go.'



khloe_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 12:30   #47
Mariszka24
Raczkowanie
 
Avatar Mariszka24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 53
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Z tego co teraz pogrzebałam to suche szampony takie jak te: Klorane 31 zł, Rene Furterer 70 zł, Batise, 8 zł, Kisby Laboratoitres, 28 zł(ceny podane z artykułu, więc mogą być inne ) można kupić w aptece lub sklepach internetowych.

Ja swój w zeszłym roku kupiłam w aptece, ale już mi się skończył i nazwy nie pamiętam niestety, ale był ziołowy i nawet niczego sobie a zapłaciłam jakieś 25 zł
Mariszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 12:42   #48
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Dzięki bardzo a jeśli chodzi o sposób użycia to jak to mniej więcej wygląda ?
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 12:51   #49
Mariszka24
Raczkowanie
 
Avatar Mariszka24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 53
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Szampon nanosi się na suche włosy, po jakichś 2-3 minutach usuwa się nadmiar ręcznikiem lub (i) porządnie wyszczotkowuje.

Edytowane przez Mariszka24
Czas edycji: 2009-10-21 o 12:52
Mariszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 12:54   #50
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: Suchy szampon-czy warto?

hehehe no co.. zdrowia nigdy dość :P
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 12:59   #51
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

a nie pozostają jakieś ślady na włosach? i czy włosy w dotyku są, że tak powiem 'normalne' czy może da się wyczuć jakieś resztki proszku etc. ?
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 13:05   #52
Mariszka24
Raczkowanie
 
Avatar Mariszka24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 53
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Jak się dobrze wyczesze to nie ma śladu ja miałam wrażenie, że są nieco matowe, ale może kiepski szampon miałam, bo brany na hurra Poza tym w dotyku były praktycznie normalne, nie było strąków , coś na zasadzie jak się nałoży np piankę i potem porządnie rozczesze Ale zapach był przyjemny i czułam się zdecydowanie bardziej komfortowo na głowie
Mariszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 13:10   #53
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Okej. Bo już się bałam, że będzie coś w stylu mąki we włosach, jakieś strąki itd Czeka mnie wyjazd i właśnie będę tłukła się w pociągu ponad 24 godziny . A po połowie dnia te włosy tracą już świeżość Dziękuję
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-21, 13:18   #54
Mariszka24
Raczkowanie
 
Avatar Mariszka24
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 53
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Poczytaj recenzje tych szamponów i wybierz coś dobrego, mój nie był idealny, ale i tak czułam się zdecydowanie lepiej po użyciu
Mariszka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 10:18   #55
goo_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 69
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

hej!
Ja mam batiste, kupiony w drogerii, a że nie był drogi więc stwierdziłam, że wypróbuję.
Jest w aerozolu, spryskuje się nim włosy jak np lakierem do włosów, włosy robią się siwe, później trzeba go lekko wmasowac we włosy i wyczesac.
Po tym jak włosy zrobiły się siwe, wydawało mi się, że nie da się włosów wyszczotkowac tak, żeby śladu po nim nie było. Jednak się zdziwiłam. Bardzo szybko szampon wyczesał się z włosów, a włosy były takie jak po normalnym myciu, czyste i pachnące <mam tropikalny zapach tego szamponu>

Własnie tak myślałam, że szampon będzie do stosowania tylko w czasie awarii, na opakowaniu niby mam napisane, że można stosowac często, używajac go pomiędzy normalnym myciem włosów - dla odświeżenia fryzury. Ja jednak będę go używała tylko w razie konieczności

Dzięki za informacje
goo_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 11:56   #56
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Też się czaiłam na niego, bo jest tani i nie chciałam przepłacić jak na pierwszy raz, bo może okazałby się klapą . Ale zachęciłaś mnie
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 12:45   #57
Cassi
Zadomowienie
 
Avatar Cassi
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: okolice 3miasta
Wiadomości: 1 288
GG do Cassi
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

kurcze! lecę jutro do drogerii po taki szampon szczególnie po tym, jak dziś prawie zaspałam na zajęcia i pojechałam z paskudnymi, tłustymi włosami na uczelnię i myślałam, że się spalę ze wstydu

a mam jeszcze pytanie do dziewczyn, które już używały tych szamponów. jak długie macie włosy? czy długość włosów będzie np. utrudnieniem przy wyczesywaniu szamponu?
__________________
‎"Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku, bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze niż spokój(...)"

1 kwietnia 2012 Martusia
Cassi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-22, 20:37   #58
tiare
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: not here
Wiadomości: 426
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

przez przypadek znalazłam przepis na zupełnie inny suchy szampon z ziół ajurwedyjskich. Opis jest w załączniku (od 8 strony), niestety po ang. Ogólnie:

The following herbs are used in the preparation of a herbal dry shampoo omposition
comprising about 9-12% by weight of Cocoa nucifera, about 9-12% by weight of Hibiscus rosa sinesis, about 9-12% by weight of Sapindus trifoliatus, about 9-12% by weight of Trigonella foenum graeceum and about 52-64% by weight of Bassia malabarica. The constituents are cleaned, dried at ambient temperatures and crushed to a mesh size of 175-275 sieve size maintaining the pH at 6-9, and finally packed.
tiare jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 15:39   #59
goo_girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 69
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Ja mam średniej długości, takie troszkę do ramion.

Tak jak pisałam jak wcześniej, gdy spryskałam włosy i zobaczyłam jakie są siwe to myślałam, że nie da się ich wyczesac zeby nie bylo śladu po siwiznie hehe
Szampon co ja mam bardzo szybko wyczesał się z włosów zostawiając je miłe i pachnące, jak po umyciu no i przede wszystkim nie zlepia włosów, nie robi "strąków" jak wcześniej wspomniano - włosy wyglądają jak po normalnym myciu, przede wszystkim są świeże... ja byłam mile zaskoczona efektem końcowym, bo spodziewałam się czegoś gorszego
goo_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-25, 16:26   #60
pentelkaster
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 70
GG do pentelkaster
Dot.: suchy szampon - co myślicie?

Też miałam taki szampon nie pamiętam już nazwy firmy... ale właśnie jest dobry gdy trzeba gdzieś wyjść i się nie ma czasu na mycie... zwłaszcza jeśli się ma długie włosy takie jak ja czyli do pasa... gdzie przy skórze jak wiadomo mi się przetłuszczają a końcówki są jeszcze normalne... i pozatym moje mycie włosów to jeden wielki rytuał ... więc taki szampon w sprayu jest dobry w nagłych wypadkach... bo jednak nic nie zastąpi normalnego mycia wodą i szamponem...
pentelkaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.