Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wypłaty - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-09, 16:22   #451
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez olalena Pokaż wiadomość
Dziewczeta a ile wydajecie na ubrania? macie jakies sposoby jak oszczedzic na ciuchach?
zazwyczaj 0zł bywa ze i cały rok nic sobie nie kupie nowego
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:24   #452
olalena
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: wrzosowiska :)
Wiadomości: 504
GG do olalena
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
zazwyczaj 0zł bywa ze i cały rok nic sobie nie kupie nowego
Jak to robisz? zdradz sekret
olalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:25   #453
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez olalena Pokaż wiadomość
Dziewczeta a ile wydajecie na ubrania? macie jakies sposoby jak oszczedzic na ciuchach?
Ja zawsze jak probuje oszczedzac i nie kupowac za duzo to konczy sie na tym ze wszystko mi sie niszczy w tym samym momencie i jestem zmuszona wydac sporo pieniedzy na raz i w rezultacie oszczednosc to zadna.
w lumpku kupuje, albo mama mi kupuje Moja mama jest uzależniona od kupowania ubran
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:26   #454
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez olalena Pokaż wiadomość
Jak to robisz? zdradz sekret
normalnie nic sobie nie kupuję
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:27   #455
olalena
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: wrzosowiska :)
Wiadomości: 504
GG do olalena
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
normalnie nic sobie nie kupuję
To ja bym co zime na bosaka pomykala :P moje buty zimowe wytrzymuja tylko jedna zime...
olalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:27   #456
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
normalnie nic sobie nie kupuję

Ja tak samo

Raz na rok czasem pójdę z mamą na zakupy, i wtedy kupię sobie ze dwie pary spodni i kilka bluzek..i to tyle.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:29   #457
cheshire-cat
Zadomowienie
 
Avatar cheshire-cat
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 149
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
I potwierdzam - w Auchan najtaniej co prawda najczęściej robię zakupy w realu, bo mam najbliżej, ale jak np. robiłam tort na konkurs wizażowy, to pojechałam do Auchan, bo w realu kompletnie bym zbankrutowała. A mało to to nie kosztowało..
potwierdzam, w auchanie bardzo tanio ale chodzić po nim nie znoszę, jest ogroomny..
zdarza mi się też robić zakupy w tesco, bo mam najbliżej brr- drogo, brak wielu produktów i skandale z karpiami

Cytat:
Napisane przez justysia171 Pokaż wiadomość
Ja mam taki robot wielofunkcyjny (dostaliśmy z Tżtem na nowe mieszkanie od teściów) i używamy go praktycznie codziennie (od roku).
Robimy w nim sok ze świeżych owoców, suszymy sałatę,wyrabiamy ciasto na pierogi/pizzę, robimy koktajle, robimy masę np. na naleśniki, siekamy cebulę, pieczarki, ziemniaki itd. itp.
Generalnie to nasz sprzęt kuchenny nr 1 - także polecam
chętnie bym sobie taki sprawiła, szczególnie te koktajle do mnie przemawiają

Cytat:
Napisane przez olalena Pokaż wiadomość
Dziewczeta a ile wydajecie na ubrania? macie jakies sposoby jak oszczedzic na ciuchach?
Ja zawsze jak probuje oszczedzac i nie kupowac za duzo to konczy sie na tym ze wszystko mi sie niszczy w tym samym momencie i jestem zmuszona wydac sporo pieniedzy na raz i w rezultacie oszczednosc to zadna.
oo nie, na tym nie da się oszczędzać
__________________

You can't help that... we're all mad here

cheshire-cat jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 16:30   #458
wadera4
Wtajemniczenie
 
Avatar wadera4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 141
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
w lumpku kupuje, albo mama mi kupuje Moja mama jest uzależniona od kupowania ubran
moja mama ma to samo uzależnienie
dzięki niej nie muszę się o takie rzeczy martwić
wadera4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:31   #459
olalena
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: wrzosowiska :)
Wiadomości: 504
GG do olalena
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Ja tak samo

Raz na rok czasem pójdę z mamą na zakupy, i wtedy kupię sobie ze dwie pary spodni i kilka bluzek..i to tyle.
To ja musze miec jakis dziwny tryb zycia bo buty i spodnie zdzieram w tempie ekspresowym... moja mama mi kiedys mowila ze z tego sie wyrasta ale jak widac nei zawsze
olalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:32   #460
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez olalena Pokaż wiadomość
To ja musze miec jakis dziwny tryb zycia bo buty i spodnie zdzieram w tempie ekspresowym...

hm, obecne buty zimowe mam 2 rok, drogie nie byly, ok 50zł kosztowały poprzednie mialam 3 lata, cena podobna

spodnie kupilam w zeszłym roku i nadal sie trzymają
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:36   #461
aziek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z najcudowniejszego miejsca pod slońcem:)
Wiadomości: 137
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

ja też uzależniona od lumpka jestem ale ma to masę pozytywnych stron nowe, jak dla mnie a i z metkami zdarzało mi się kupować i są baaaardzo często tanie wystarczy się zorientować co i jak
__________________
"ludzie dzielą się na dwa rodzaje: jedni są zdolni do zabicia człowieka, inni nie.
na wypadek gdybyś chciał wiedzieć, którzy z nich są naprawdę źli, powiem, że ci, którzy nie potrafią zabijać. ludzie, którzy nie umieją zabijać, nie umieją też naprawdę kochać."
aziek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 16:38   #462
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Ja w zimę chodzę w glanach, które spokojnie wytrzymują 3 sezony jak się je szanuje, a w lato w trampkach - mam conversy, za które wybuliłam całkiem sporo, ale to już będzie dla nich trzeci sezon, i na pewno wytrzymają
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:41   #463
wadera4
Wtajemniczenie
 
Avatar wadera4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 141
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

moje kozaczki za ok.60zł wytrzymały 3 zimy. dopiero tegoroczna dała im w kość
wadera4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:47   #464
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

podziwiam was.
Ja nie umiem oszczędzać na sobie (w sensie kosmetyków, ciuchów itp), niestety mogę oszczędzać na mieszkaniu i chyba nigdy na remont nie odłoże.
Ale próbuje sie opanować i sprzedaje to co mi niepotrzebne.
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:47   #465
olalena
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: wrzosowiska :)
Wiadomości: 504
GG do olalena
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Ja w zimę chodzę w glanach, które spokojnie wytrzymują 3 sezony jak się je szanuje, a w lato w trampkach - mam conversy, za które wybuliłam całkiem sporo, ale to już będzie dla nich trzeci sezon, i na pewno wytrzymają
Kiedys chodzilam w glanach, mam jeszcze jedna pare zielonych ale juz zniszczone ( wytrzymaly okolo 3 sezony chyba) .. nie wiem tylko czy nie jestem juz za stara na glany
olalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:49   #466
justysia171
Zakorzenienie
 
Avatar justysia171
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków/Kielce
Wiadomości: 5 332
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez olalena Pokaż wiadomość
Dziewczeta a ile wydajecie na ubrania? macie jakies sposoby jak oszczedzic na ciuchach?
Ja zawsze jak probuje oszczedzac i nie kupowac za duzo to konczy sie na tym ze wszystko mi sie niszczy w tym samym momencie i jestem zmuszona wydac sporo pieniedzy na raz i w rezultacie oszczednosc to zadna.
Ile wydaje - wstyd się przyznać.
Co miesiąc kupuje nowe ubrania,buty,torebki (te które mi się znudzą sprzedaje) i tak w kółko (to moje uzależnienie

Mój Tż za to robi tak jak ty, nie chce mu się często na zakupy chodzić i potem nagle musi wydać sporo pieniędzy i dużo czasu spędzić w sklepach co doprowadza go do gorączki
__________________
... jeżeli przestajemy marzyć, to znaczy , że umieramy..."


justysia171 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 16:56   #467
olalena
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: wrzosowiska :)
Wiadomości: 504
GG do olalena
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez justysia171 Pokaż wiadomość
Ile wydaje - wstyd się przyznać.
Co miesiąc kupuje nowe ubrania,buty,torebki (te które mi się znudzą sprzedaje) i tak w kółko (to moje uzależnienie

Mój Tż za to robi tak jak ty, nie chce mu się często na zakupy chodzić i potem nagle musi wydać sporo pieniędzy i dużo czasu spędzić w sklepach co doprowadza go do gorączki
To dokladnei tak jak ja dostaje bialej goraczki, denerwuje sie i w rezultacie kupuje ciuchy ktore wcale mi sie nie podobaja i co gorsze nijak do siebie nia pasuja . Wogole to nie cierpie robic zakupow dla siebie.
olalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 17:01   #468
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez justysia171 Pokaż wiadomość
Ile wydaje - wstyd się przyznać.
Co miesiąc kupuje nowe ubrania,buty,torebki (te które mi się znudzą sprzedaje) i tak w kółko (to moje uzależnienie

Mój Tż za to robi tak jak ty, nie chce mu się często na zakupy chodzić i potem nagle musi wydać sporo pieniędzy i dużo czasu spędzić w sklepach co doprowadza go do gorączki
ja tez kupuje tak jak ty to moja najwieksza słabość
__________________

aako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 17:59   #469
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez olalena Pokaż wiadomość
To ja bym co zime na bosaka pomykala :P moje buty zimowe wytrzymuja tylko jedna zime...
Ja kupiłam sobie drogie buty na zime i przynajmniej wytrzymuja
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 18:07   #470
wenus2029
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 389
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez yoona Pokaż wiadomość
u mnie problemem jest tez to, ze dla TZ obiad bez miesa to nie obiad. musi miec mieso. a jak nie ma, to minute po obiedzie robi sobie kanapki:/.
Mój TŻ też nie wyobraża sobie obiadu bez mięsa... A do tego nie znosi sałatek żadnych...

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Ja kupiłam sobie drogie buty na zime i przynajmniej wytrzymuja
Ja ostatnio kupiłam za ponad 100 zł i bardzo żałuję, rozwaliły się gdzieś w połowie zimy. Nigdy nie kupię już butów za tyle kasy...
__________________
Prawko
30 listopada 2009 - ZDANY!


Wybieram grupę Color!

I ja próbuję swoich sił Proszę o wsparcie

Strony internetowe Bydgoszcz
wenus2029 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:17   #471
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez wenus2029 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam za ponad 100 zł i bardzo żałuję, rozwaliły się gdzieś w połowie zimy. Nigdy nie kupię już butów za tyle kasy...
Ja kupiłam za 300 zł.

A i jeszcze jeden sposob na oszczedzanie - chciałam dzbanek BRity to wypełniałam tyle konkursów az go wygrałam
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:25   #472
201607180946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 408
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez alazkrainy Pokaż wiadomość
A ja jade dziś do tesco na małe zakupy bo wypłata jest trzymajcie kciuki żebym dużo nie wydała
Właśnie wróciliśmy z zakupów, zostawiliśmy 115zł w Lidli i 40 w Biedroncei tylko niezbędne rzeczy kupiliśmy, żadnych słodyczy czy innych pierdół

Cytat:
Napisane przez olalena Pokaż wiadomość
Dziewczeta a ile wydajecie na ubrania? macie jakies sposoby jak oszczedzic na ciuchach?
Ja zawsze jak probuje oszczedzac i nie kupowac za duzo to konczy sie na tym ze wszystko mi sie niszczy w tym samym momencie i jestem zmuszona wydac sporo pieniedzy na raz i w rezultacie oszczednosc to zadna.
Ostatnio wydaję dużo za dużo Co prawda nie kupuję drogich rzeczy ale za to kupuję w ilościach hurtowych Pomyśleć że kiedyś wydawałam na siebie ze trzy razy więcej
Zamierzam przystopować, szczególnie z kosmetykami Bo z ciuchów ciągle czegoś potrzebuję, a to żakiet, a to spódniczka, a to inna niezbędna mi do życia rzecz, a kasa leci
201607180946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 18:32   #473
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez kasiamajo Pokaż wiadomość
Właśnie wróciliśmy z zakupów, zostawiliśmy 115zł w Lidli i 40 w Biedroncei tylko niezbędne rzeczy kupiliśmy, żadnych słodyczy czy innych pierdół
o tak, kasy na jedzienie zawsze duzo idzie i przy kasie robie takie oczy
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 19:52   #474
alazkrainy
Zakorzenienie
 
Avatar alazkrainy
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 675
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez wadera4 Pokaż wiadomość
trzymamy kciuki, i pamiętaj zrób listę
a i najedz się przed zakupami, wtedy podobno nie ma się na wszystko ochotę
Jak tu od razu po pracy można być najedzonym ? ale powiem Wam że kwota mnie zadowoliła bo 100 zł, a w sumie większość produktów to na cały miesiąc bo np frytki to już ze 4 obiady, mrożony szpinak, brokuły, worki na śmieci, barszcz czerwony, herbatki, kawa, kotlety sojowe, makaron, ryż, kuskus, jeszcze tam parę dupereli i tylko jedna paczka dużych ciastek; a wiadomo że tego w dwa dni się nie zje;
jutro za to do biedronki pojedziemy po wodę i jeszcze kilka innych potrzebnych rzeczy i myślę że w 100 się zmieścimy
i bez listy się obyło, ale musieliśmy się nieźle powstrzymywać, żeby nic innego nie nawrzucać

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Ubrania kupuję rzadko, szkoda mi pieniążków, częściej od mamy coś dostanę; w zimowe niestety będę musiała się zaopatrzyć, bo tegoroczne poszły do reklamacji i dostałam zwrot pieniażków i za to mam balerinki i Tż adidasy (bo w promocji kupiliśmy)

Ten robot co pokazałyście bardzo fajny; ja od teściów dostałam tylko takiego zwykłego, mogli się nas spytać co chcemy, to wtedy bysmy sobie dołozyli pieniążków i kupili byśmy taki właśnie wielofunkcyjny
__________________
Aby miłość trwała przez całe życie, trzeba ją pielęgnować starannie jak ogród.


alazkrainy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 21:02   #475
aaricia8
Zakorzenienie
 
Avatar aaricia8
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: WAW
Wiadomości: 3 663
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Ja tez staram sie nie szalec z ciuchami. Ale np na te zime kupilam buty za 459 zl. Niby sporo ale kurcze, swietnej jakosci i mimo tak ostrej zimy maja sie bardzo dobrze. Moim zdaniem sprawdza sie inwestowanie w jakosc. Na kolejny sezon akurat. Generalnie stosuje zasade kupowania na wyprzedazach i outletach. I czesto latem kupuje zimowe swetry a zima letnie ciuszki. I to sie sprawdza.
aaricia8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 21:37   #476
khloe_
Zadomowienie
 
Avatar khloe_
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: warsaw
Wiadomości: 1 278
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Witam Sexowne Panie Domu

Wiem,że to wątek dla tych, które mieszkają razem z TŻtem ale jesli mozna to się dołącze bo znalazłam tu ciekawe rady i mam nadzieje,że bedzie tego jeszcze więcej

Jeszcze nie jestem taką 100% SPD bo dopiero ide na studia, ale musze powiedzieć,że tak sie zaczynam czuc. Większosć czasu (szczególnie teraz jak mam wakacje) spędzam u TŻta łącznie z nocami więc myśle i o swoim mieszkaniu i jego bo i tu i tu zawsze coś jest do zrobienia.

Nie mam żadnych swoich dochodów, tyle tylko co od mamy dostane czasm, ale aktualnie szukam pracy dorywczej. TŻ zarabia całkiem nieźle ale jak u większości z Was ma spore wydatki i nic nie zostaje na przyjemności.

Nasz największy problem (traktujemy pieniądze jako wspólne podczas zakupów) to brak planowania zakupów, idziemy jak nie ma nic do jedzenia i zastanawiamy się godzine co kupić, a może jeszcze to i to i to...i 100zł poszło na byle co.
Po przeczytaniu tego wątku stwierdziłam,że macie na prawde świetne pomysły i musze ja zacząć wprowadzać w życie.

Moge Wam napisać jak ja staram się oszczędzać chociaż mam małe doświadczenie w tej dziedzinie :
* oszczędzanie wody - prysznic zamiast kąpieli, zakręcanie wody przy myciu zębów i twarzy, gotowanie tylko tyle ile mi będzie potrzebne
* jeszcze nie zamrażam (w sumie mało gotuje), ale moja mama stosuje ten sposób z pieczywem; zamierzam jak najszybciej zacząć ;D
* pieniądze wypłacam tylko ze swojego bankomatu, prowizja 5zł za wypłate 50zł to żenada...
* jak moge to ide na piechote (jak nie mam biletu miesiecznego)
* wyłączam wszelkie urządzenia z pradu jak nie bede ich używać, ładowarki od razu, listwe do której mam podłączone kilka sprzętów jak wychodze z domu
* gasze światło jak wychodze spokoju na dłużej niż "chwilke"
* staram się rozważniej kupować kosmetyki i ubrania (szukam promocji i lubie buszować na wyprzedażach, lubie wykorzystywać jeden kosmetyk do różnych celów, a nie kupować oddzielnie krem do twarzy i pod oczy czy balsam do ciałą, do nóg, stóp itp); poza tym zawsze zużywam kosmetyki do końca, balsamy rozcinam jak się nie da normalnie ich wydobyć i to zawsze pozwala na jeszcze kilka dni odwlec nowy zakup

Na razie tyle mam do dodania od siebie
Pozdrawiam
__________________
'there are things that we don't want to happen but have to accept. things we don't want to know but have to learn. and people we can't live without but have to let go.'



khloe_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 21:44   #477
olalena
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Lokalizacja: wrzosowiska :)
Wiadomości: 504
GG do olalena
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez khloe_ Pokaż wiadomość

* jak moge to ide na piechote (jak nie mam biletu miesiecznego)
* wyłączam wszelkie urządzenia z pradu jak nie bede ich używać, ładowarki od razu, listwe do której mam podłączone kilka sprzętów jak wychodze z domu
Witam
Ja dojezdzam rowerem do pracy wiec na biletach tez oszczedzam
O wylaczaniu urzadzen z pradu niestety zapominam, szczegolnie ladowarek :/
A i juz nie pamietam czy bylo ta rada czy nie ale przy gotowaniu zawsze uzywam pokrywek co by pradu zaoszczedzic
olalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 21:52   #478
wadera4
Wtajemniczenie
 
Avatar wadera4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 141
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

witamy serdecznie, hhmm.. planowanie zakupów, oszczędzanie, taaa czy raczej ich brak to właśnie nasze problemy
ale widzę że rady masz super, tylko się jeszcze musisz nauczyć zamrażać

a ja właśnie wróciłam z rybek, ledwo zaczęły brać a już trzeba było wracać bo komary gryzły!!!

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Cytat:
Napisane przez olalena Pokaż wiadomość
Witam
Ja dojezdzam rowerem do pracy wiec na biletach tez oszczedzam
O wylaczaniu urzadzen z pradu niestety zapominam, szczegolnie ladowarek :/
A i juz nie pamietam czy bylo ta rada czy nie ale przy gotowaniu zawsze uzywam pokrywek co by pradu zaoszczedzic
najgorsze co może być to zostawianie ładowarek w kontakcie
a pokrywki jak najbardziej polecam
wadera4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 21:52   #479
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

Cytat:
Napisane przez wadera4 Pokaż wiadomość
chyba jakaś niedzisiejsza jestem co to jest "autoszkoła"?
Cytat:
Napisane przez alazkrainy Pokaż wiadomość
Kurs prawa jazdy ?
Dokładnie.
Skończyłam jazdy i byłam zapisać się na egzamin wewnętrzny, no a jeśli zdam to już tylko państwówka.

Cytat:
Napisane przez justysia171 Pokaż wiadomość
Ja za zupami też nie przepadam, ale zupy kremy - pieczarkowe mniam mniam mniam
Ja mam taki sprzęt http://www.agito.pl/roboty-kuchenne/...FQi7Zwod81NXeg i jestem jak najbardziej zadowolona
Fajny robocik.
Muszę pomyśleć nad takim cackiem, nawet z TŻ dzisiaj oglądaliśmy takie trochę - ułatwił by mi bardzo życie.


Jak wyszłam z pracy, tak usiadłam teraz. Padam.

Ale pochwalić się muszę. Byliśmy na zakupach i normalnie jestem z nas dumna. Uśmialiśmy się też, bo łażąc po Tesco, powtazaliśmy sobie na głos: PATRZYMY PRZED SIEBIE! NIE ZERKAMY NA BOKI! Co by nas nic niepotrzebnego nie kusiło. Jeśli nas ktoś słyszał, to musiał mieć ubaw.
I co najważniejsze daliśmy radę. Kupiliśmy pieczywko, serek, wędlinę, wodę i koniec. Czyli dokładnie to co potrzebowaliśmy i tym samym w portfelu mniej tylko o 20 zł.
Jutro dokupię jakieś warzywka i trochę mięska i do końca tygodnia starczy - zwłaszcza, że TŻ wyjeżdża na weekend.
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!

Edytowane przez ijaa
Czas edycji: 2010-06-09 o 21:53
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 22:01   #480
wadera4
Wtajemniczenie
 
Avatar wadera4
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 141
Dot.: Panny z TŻ'ami mieszkające, gotujące i oszczędzające - czyli jak przeżyć do wyp

dziwnie tak trochę, bo ja miałam wewnętrzny egzamin przez jazdą
powodzenia życzymy
no dziewczyny jutro wielki dzień - wypłata, a po pracy do kauflandu. lista już jest, 150zł na cały miesiąc (mąka, makarony, kawa, środki czystości i takie tam), w tym 60zł mięso, niestety mój tż to MIĘSOŻERCA
zobaczymy czy się uda
wadera4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.