czy to nie przesada? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-29, 14:43   #31
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: czy to nie przesada?

mimo że lubię pojeździć z szybką prędkością, to popieram ten pomysł w pełni bo niektórzy przekraczają prędkość o 150% i to jest moim zdaniem przesada, jeżeli chcą zabić siebie to mogą to zrobić w inny sposób, ale mogą również zabić niewinne osoby ktore nie miały wpływu na to że tak szybko prowadzili. Już jest za dużo smierci wśród kierowców, na przykład w moim mieście jakiś tydzień temu pochowano 4 młode osoby bo jechały zdecydowanie za szybko. W tym koleżankę mojego brata. Może ten pomysł spowoduje że kierowcy zaczną patrzeć na licznik ile jadą i że nie bedzie za póxno na zdjęcie nogi z gazu.
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:46   #32
kariera85
Wtajemniczenie
 
Avatar kariera85
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Tam i z powrotem..
Wiadomości: 2 156
GG do kariera85
Dot.: czy to nie przesada?

Justyna-mi tez wydaje sę,że wielokrotnie ograniczenia prędkości są dobrane idiotycznie do warunków na drodze

ale możemy nie wiedzieć, że przy tej na pozór bezpiecznej drodze za krzakami stoi chałupina a na podwórku bawią się dzieci albo biega psiak,który wystrzeli nam pod koła a my w odruchu skręcimy i wbijemy się w drzewo po drugiej stronie ulicy
..z prędkością 100km/h

widząc znak ograniczenia prędkości do 50km/h (praktycznie wszystkie skrzyzowania)noga mi schodzi z gazu,choć też gdy się śpieszę jadę szybko
__________________
Małgoszova Entertainment presents:
overcoming imperfections
Episode I: Killing the ogre
Starring: Cudowna Dieta Mniej Żreć
kariera85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 14:49   #33
KostkaLodu
Raczkowanie
 
Avatar KostkaLodu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 89
Dot.: czy to nie przesada?

Cytat:
Napisane przez justyna_dt
No, ale czegóż innego można spodziewać się po tak debilnym kraju, w którym rowerzyście odbierają prawo jazdy za jazdę z 0,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu (dla zobrazowania faktu - jedno piwo i jeszcze jechał chodnikiem ).
a może akurat komuś 0,26 promila wystarczy, żeby stracić równowagę, wjechać na zbyt wysoki krawężnik, przewrócić się na droge pod TWOJE auto?


Jak dla mnie - wolałabym, żeby mu wzięli rower.

ale nie ma co gdybać - są przpisy i należy ich przestrzegać.
między innymi przez ogólne przyzwolenie społeczne sprawa wygląda tak, że mamy setki pijanych kierowców łapanych non-stop. i zabijających ludzi. Rowerzysta z 0,26 promila może nie jest aż tak niebezpieczny, ale niech się trzyma zasad albo jeździ autobusem.
__________________
*
*
Po śmierci dam Życie.
Kostka Lodu
*
*
*


KostkaLodu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 15:03   #34
jennuś
Zakorzenienie
 
Avatar jennuś
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: scyzoryki/O-le
Wiadomości: 3 398
Dot.: czy to nie przesada?

zgadzam sięz Kostką Lodu, niektórym jedno niepozorne piwko wystarczy żeby zaczęło mu się mglić przed oczyma, albo stracił czujność. Zasada jest prosta: PIŁEŚ, NIE WSIADAJ ZA KIEROWNICĘ
to właśnie takie myślenie, co tam jedno piwko przecież wypiłem, powoduje śmierć wielu osób i dlatego jestem za. Jeżeli wiem, że nie zdążę wytrzeźwieć na tyle żeby wsiąść za kierwoniće nie piję, jeżeli wiem że będę pić, nie jadę samochodem, tylko autobusem. W każdej spraiwe są jakieś wyrzeczenia. Jeżeli chcesz jździć samochodem to musisz wstrzymać sie od picia, a jeżeli nie wstrzymujesz się od picia to jest jak jest i ludzie wymyślają takie wlasnie przepisy, żeby powstrzymaćtych co myśłą, że jedno piwko czy dwa nie mają wpływu na jazdę, a wiadomo że po alkoholu jedzie sięznacznie szybciej.
__________________
"Są góry, przez które trzeba przejść, inaczej droga się urywa" Ludwig Thomas
jennuś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 15:04   #35
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: czy to nie przesada?

Bardzo dobry pomysł i oby wszedł w życie.
I to nie tylko w Warszawie,ale w całym kraju.
Skoro gdzieś jest ograniczenie do 40 km/h to znaczy,że akurat ta prękość jest najbezpieczniejsza w tym miejscu.
Bo chyba nikt nie ustawia znaków na chybił trafił,prawda?
Coś przemawia za tym,że tu jest 40 km/h a tam 60 km/h.
Kiedyś ludzie jeździli wozem konnym -wyobraźmy sobie ile czasu potrzebowali wtedyu na przemieszczenie z punktu A do punktu B.
A teraz aż tak bardzo komuś się śpieszy,że musi narażać zdrowie i życie innych?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 15:36   #36
lullaby22
Zakorzenienie
 
Avatar lullaby22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 8 405
Dot.: czy to nie przesada?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Bardzo dobry pomysł i oby wszedł w życie.
I to nie tylko w Warszawie,ale w całym kraju.
Skoro gdzieś jest ograniczenie do 40 km/h to znaczy,że akurat ta prękość jest najbezpieczniejsza w tym miejscu.
Bo chyba nikt nie ustawia znaków na chybił trafił,prawda?
Coś przemawia za tym,że tu jest 40 km/h a tam 60 km/h.
Nic dodać, nic ująć
Wg. mnie to bardzo dobry przepis.
I jestem jak najbardziej także za tym, by odbierać samochody pijanym kierowcom.
lullaby22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 16:24   #37
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: czy to nie przesada?

Kostko, ja rozumiem, ale tu akurat nawiązuję czasem do braku wyobraźni właśnie policjanta. Nie było żadnej możliwości, żeby z chodniku wjechał/przewrócił się na ulicę, gdyż, jedno od drugiego dzieli spora przestrzeń i głęboki rów ponadto wspomniany po piwku jest osobą trzeźwą i jako tako jeszcze myślącą - inaczej jechałby ulicą

Nie usprawiedliwiam pijanych kierowców ani piratów drogowych. Uważam jedynie, że mija się to z celem. I tak będą szarżować - co z tego, że odbierają prawko, jak dwa razy przekroczę prędkość? To heja, ja sobie pojadę 115km/h przy ograniczeniu 60km/h (przykładowo po 23:00 w centrum Warszawy) i co? I dostanę tylko mandacik i parę punktów - jak mnie dogonią Dla mnie rozwiązaniem są oczywiście (foto)radary i naprawdę wysokie mandaty (i nie mówię tu o kwocie rzędu kilkuset złotych, bardziej oscylujące między tysiącami). Nawet rozpieszczonego bachora nauczyłoby to - choć trochę - pokory.
Z mojej strony EOT.
__________________

Yamaha WR125X » Suzuki SV650S » Yamaha R6
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 16:43   #38
KostkaLodu
Raczkowanie
 
Avatar KostkaLodu
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 89
Dot.: czy to nie przesada?

Zgodzę się, że u nas wszyscy zajmująsię nie tym, co trzeba patrz: pijaczek. Wszystko byłoby OK, gdyby zajmowano się wszystkim tak jak należy.

Niemniej to niebezpieczne myślenie. "I tak będą szarżowac". Czy wynika z tego, że należałoby zaniechać karania, bo i tak ktoś coś? Mandaty też nie są idealnym rozwiązaniem - multum złapanych na gorącym uczynku będzie dawać w łapę i z wysokiej grzywny zrobi się "symboliczna stówka na flaszkę" Najważniejsze, żeby pawo było egzekwowane, bo jak na razie w Polsce przechodzą najdziwniejsze przepisy a i tak życie toczy się po swojemu

pozdrawiam.
__________________
*
*
Po śmierci dam Życie.
Kostka Lodu
*
*
*


KostkaLodu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 21:22   #39
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: czy to nie przesada?

Cytat:
Napisane przez agnieszka k
bardziewny pomysl.
Badziewny? A cóz to za argument?

Moim zdaniem pomysł jest dobry. I zgadzam się z tym, co napisała Awia - piratom drogowym mowimy stanowcze nie.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 22:30   #40
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: czy to nie przesada?

Cytat:
Napisane przez Lovisa
Moim zdaniem pomysł jest dobry. I zgadzam się z tym, co napisała Awia - piratom drogowym mowimy stanowcze nie.
Zgadzam sie w 100%. Ten pomysl przestaje byc badziewny kiedy ucierpi ktos z naszych bliskich przez wariata.
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 23:37   #41
BaByCaKe
Zadomowienie
 
Avatar BaByCaKe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 1 759
Dot.: czy to nie przesada?

Ja jestem za, zwłaszcza, że w mojej rodzinie ostatnio wydarzył się wypadek... Na szczęście nic się nie stało nikomu, a to tylko temu, że kierowca jechał wolno.

Oby takie kary były w całej Polsce.

Czasami jak jade (nie jeżdże za szybko, bo nie jestem mistrzem kierownicy) i wyprzedza mnie TIR, to robiło mi się "miętko".
__________________
BaByCaKe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-08-29, 23:45   #42
Lavenda
Rozeznanie
 
Avatar Lavenda
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Małopolska: - ..... - Kraków
Wiadomości: 786
Dot.: czy to nie przesada?

Cytat:
Napisane przez Fresa
Bardzo dobry pomysł i oby wszedł w życie.
I to nie tylko w Warszawie,ale w całym kraju.
Skoro gdzieś jest ograniczenie do 40 km/h to znaczy,że akurat ta prękość jest najbezpieczniejsza w tym miejscu.
Bo chyba nikt nie ustawia znaków na chybił trafił,prawda?
Coś przemawia za tym,że tu jest 40 km/h a tam 60 km/h.
Kiedyś ludzie jeździli wozem konnym -wyobraźmy sobie ile czasu potrzebowali wtedyu na przemieszczenie z punktu A do punktu B.
A teraz aż tak bardzo komuś się śpieszy,że musi narażać zdrowie i życie innych?
Lepiej bym tego nie ujeła.
A jeśli ktoś jest kierowcom zawodowym (przewozi towary lub ludzi) i łamie przepisy to powinien mieć dożywotnio odebrane prawojazdy (musi jechać szybko, bo nie zdąży - na włąsny pogrzeb ).
__________________
"Wielu ludzi twierdzi, że sny są czarno-białe, ale ja śnię w kolorze."
Richard P. Feynman

"Jest coś niedobrego z ludźmi: nie uczą się przez zrozumienie, tylko jakoś inacze, pewnie na pamięć.
Ich wiedza jest taka krucha!"

Richard P. Feynman
Lavenda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:46.