Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-18, 19:14   #31
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez tysiulka18 Pokaż wiadomość
czym się zajmujesz jeśli można wiedzieć?
Prowadzę szkołę językową.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 19:55   #32
tysiulka18
Zakorzenienie
 
Avatar tysiulka18
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 188
GG do tysiulka18
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez Rilla82 Pokaż wiadomość
Prowadzę szkołę językową.
ja też nad tym myślałam, z tym, że najpierw chciałabym zacząć dawać korepetycje, później może by się to rozwinęło...
tylko, że mieszkam w dość małej miejscowości i nie wiem czy to wypali, Ty jesteś z Wrocka wiec masz większe pole do popisu...
a powiedz? można dość godnie na tym zarobić?
tysiulka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 19:59   #33
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez tysiulka18 Pokaż wiadomość
ja też nad tym myślałam, z tym, że najpierw chciałabym zacząć dawać korepetycje, później może by się to rozwinęło...
tylko, że mieszkam w dość małej miejscowości i nie wiem czy to wypali, Ty jesteś z Wrocka wiec masz większe pole do popisu...
a powiedz? można dość godnie na tym zarobić?

Przerobiłam już korepetycje, współpracę ze szkołami językowmi, pracę w szkole i zdecydowanie najkorzystniej finansowo wychodzi własna firma
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 17:53   #34
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez Dosiaczek 7 Pokaż wiadomość
Fajna nazwa i stronka .
dzięki nazwa jeszcze z przed paru lat kiedy próbowałam dostać dotację na samo szycie ubranek na zamówienie ale się nie udało niestety, a że miałam już stronęzrobioną wtedy to teraz tylko do gotowej grafiki dołożyłam sklep i tak oto Qbrak poszerzył działalność o artykuły zoologiczne
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 10:06   #35
tarji
Zadomowienie
 
Avatar tarji
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 1 335
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Panna Mia, a jak rozreklamować taką stronkę? Udzielasz się na różnych forach i podajesz linki, czy jak? Mi ostatnio kolejny pomysł wpadł, mniej kosztowny, bo właśnie internetowy.
__________________

“I know what I have to do, and I’m going to do whatever it takes. If I do it, I’ll come out a winner, and it doesn’t matter what anyone else does.”
-Florence Griffith Joyner-
tarji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 19:58   #36
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Hej dziewczyny mam nadzieję, że niedługo do Was dołączę Zniechęcona nieciekawymi ofertami pracy chciałabym założyć własną działalność... Znam pewien rzadki język (oprócz mnie biegle może kilkanaście osób w Polsce) i chciałabym robić tłumaczenia i prowadzić kursy... Czekam tylko czy Urząd Pracy coś się wreszcie zdecyduje a propos dofinansowań lub kursów przedsiębiorczości w tym roku.
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-24, 23:07   #37
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny mam nadzieję, że niedługo do Was dołączę Zniechęcona nieciekawymi ofertami pracy chciałabym założyć własną działalność... Znam pewien rzadki język (oprócz mnie biegle może kilkanaście osób w Polsce) i chciałabym robić tłumaczenia i prowadzić kursy... Czekam tylko czy Urząd Pracy coś się wreszcie zdecyduje a propos dofinansowań lub kursów przedsiębiorczości w tym roku.
UP powinien mieć zawsze pulę na dotację dla bezrobotnych. Póki co radziłabym Ci rozglądnąć się za dotacjami unijnymi - w tym roku są ostatnie szanse na bezzwrotne dotacje, znacznie wyższe niż te z UP. Powodzenia
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-24, 23:19   #38
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Może biznesmenki z okolic Wrocławia zainteresuje taki oto kurs:
http://kreatywnaty.dcrl.pl/ Strasznie żałuję, że sama cierpię na permanentny brak czasu.
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-25, 21:42   #39
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez Sophie86 Pokaż wiadomość
UP powinien mieć zawsze pulę na dotację dla bezrobotnych. Póki co radziłabym Ci rozglądnąć się za dotacjami unijnymi - w tym roku są ostatnie szanse na bezzwrotne dotacje, znacznie wyższe niż te z UP. Powodzenia
No właśnie nie mogę znaleźć żadnej firmy, która by aktualnie prowadziła nabór na dotacje unijne... Chyba w ostatnich latach było z tym lepiej Albo też są nie na moją branżę. Póki co się rozglądam i czekam czy pojawią się jakieś informacje w UP lub gdzieś indziej.
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 09:04   #40
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
UP lub gdzieś indziej.
zdecydowanie gdzie indziej, zadzwoń do WUP
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 15:09   #41
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez pannazwanny Pokaż wiadomość
No właśnie nie mogę znaleźć żadnej firmy, która by aktualnie prowadziła nabór na dotacje unijne... Chyba w ostatnich latach było z tym lepiej Albo też są nie na moją branżę. Póki co się rozglądam i czekam czy pojawią się jakieś informacje w UP lub gdzieś indziej.
Z jakiego jesteś województwa? Wiem, że na pewno na Śląskim jest pula dotacji, bo np. w Małopolsce i na Podkarpaciu bardzo ciężko będzie o operatorów ( środki na wyczerpaniu). Informacje o dotacjach, aktualnych programach powinny być w wojewódzkich urzędach pracy - przynajmniej w Małopolsce tak jest.
W kwestii branży - wszystko można odpowiednio podciągnąć pod wymagane kategorie RSI ( bo domyślam się, ze to jest to główne ograniczenie branżowe, nazwy brzmią obco, ale naprawdę łatwo się tam wpasować). Swoją działalność możesz podciągnąć pod edukację - np. korepetycje językowe, szkolenia, albo techniki informacyjne ( np. tłumaczenia w wersji elektronicznej). Ważne, żeby wniosek był spójny z wydatkami i profilem działalności.
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-30, 16:10   #42
pannazwanny
Rozeznanie
 
Avatar pannazwanny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 930
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

No niestety właśnie Małopolska :/ Z EFS tu już chyba za dużo nie zostało, więc czekam na wieści z Urzędu Pracy.
pannazwanny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 17:24   #43
Sophie86
Zadomowienie
 
Avatar Sophie86
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 437
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Rozglądnij się teraz za programami, bo jeszcze teraz powinny być ostatnie projekty - dobre i to http://www.pokl.wup-krakow.pl/index....alizowane.html
__________________

Once I wanted to be the greatest

Sophie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 09:26   #44
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Przymierzam się do otwarcia dg i mam takie pytanie odnośnie vat (tylko się nie śmiejcie, jeśli to głupie pytanie ):
Ja, jako producent, zobowiązana jestem do płacenia vatu. Czy to znaczy, że moja kalkulowana cena musi być powiększona o te 23(?)% vatu? Na prawdę prawie aż 1/4 ceny idzie do US? Strasznie to dużo
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 09:52   #45
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Przymierzam się do otwarcia dg i mam takie pytanie odnośnie vat (tylko się nie śmiejcie, jeśli to głupie pytanie ):
Ja, jako producent, zobowiązana jestem do płacenia vatu. Czy to znaczy, że moja kalkulowana cena musi być powiększona o te 23(?)% vatu? Na prawdę prawie aż 1/4 ceny idzie do US? Strasznie to dużo
tak

ale żeby nie było tak strasznie, to z wszystkich produktów, które kupujesz do produkcji będziesz vat odliczać

a tak w ogóle - jeśli twoim odbiorcą będą klienci indywidualni, a zakupów półproduktów będzie niewiele, to nie opłaca ci się być płatnikiem vat

Edytowane przez xzora
Czas edycji: 2012-01-31 o 09:54
xzora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 10:43   #46
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

No właśnie nie będą tylko klienci indywidualni. Chciałabym też zaopatrywać sklepy. To chyba muszę być płatnikiem vat?
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 16:43   #47
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez tarji Pokaż wiadomość
Panna Mia, a jak rozreklamować taką stronkę? Udzielasz się na różnych forach i podajesz linki, czy jak? Mi ostatnio kolejny pomysł wpadł, mniej kosztowny, bo właśnie internetowy.
różnie przeróżnie, nie spamuje po forach orydynarnie bo nie ma to większego sensu - od razu ban; mam spore kontakty wśród psiarzy (od lat jeżdże po wystawach, zawodach i szkoleniach ze swoimi psami) więc dużo daje poczta pantoflowa no i nieoceniony FB ( www.facebook.com/Qbrak ) ; na tych forach na których udzielam się od lat admini pozwalają mi wrzucać dyskretną reklamę (na zasadzie podpisu np, albo wrzucenia linku do sklepu w temacie o np. legowiskach), poza tym pozycjonowanie (dwa groupony wyrwałam), reklama przy przystanku trmawajowym w poblizu sklepu; wymiana linków ze znajomymi, którzy też coś w internecie działają
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 20:42   #48
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie
 
Avatar facilmente_irritabile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 610
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Panna Mia a jak to jest z tym grouponem? Czy oferujący wywiązują się ze swoich obowiązków? Czytałam wiele opinii, gdzie ludzi piszą,że oferujący nie wywiązują się, bądź też wywiązują się byle jak , na odczepnego. Jak było u Ciebie? Zdarzyły się niemiłe niespodzianki?
__________________
Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony.



WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 21:02   #49
ChceMilenke
Przyczajenie
 
Avatar ChceMilenke
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Hej. Ja również planuję otworzyć coś swojego...ostatnio dużo o tym myślę, zbieram informacje itd ale niestety mieszkam na wsi...ok 4000 mieszkańców. Planuję otworzyć drogerię, ponieważ u mnie nie ma tego typu sklepu...jest 5 sklepów spożywczych, kiosk, kwiaciarnia i to wszystko. Uważam, że na produkty z tego typu sklepu będzie zapotrzebowanie, bo ludzie zawsze to kupują, ale jednak jest ten jeden minus - właśnie ta wieś. Nie mam co liczyć na wynajmowanie lokalu w większym mieście ( ok 15 km od mojej miejscowości) ponieważ za wynajem bardzo dużo zapłacę. Czy któraś z Was ma tego typu sklep?
__________________
25/06/2011



ChceMilenke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-16, 10:42   #50
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez facilmente_irritabile Pokaż wiadomość
Panna Mia a jak to jest z tym grouponem? Czy oferujący wywiązują się ze swoich obowiązków? Czytałam wiele opinii, gdzie ludzi piszą,że oferujący nie wywiązują się, bądź też wywiązują się byle jak , na odczepnego. Jak było u Ciebie? Zdarzyły się niemiłe niespodzianki?
wykupiłam dwa groupony za niedużą kwote (ok.190zł) w dwóch róznych firmach, obie oferty obejmowały roczne pozycjonowanie 5 fraz; pracę obu firm było widać choć przyznam, że z tą drugą kontakt był znacznie lepszy, jakoś tak bardziej zaanagażowani byli na popularne hasłą (sklep zoologiczny w Łodzi, sklep zoologiczny Łódź) wyrzuca mnie na początku drugiej strony w googlach - mam nadzieję po pewnych poprawkach przebić się na pierwszą; mniej popularne hasłą w większości mam top5 (nap hasła kaganiec fizjologiczny łódź pozycje 2,3,4,5 są moje; na mięso dla psów łódź poz. 2,3,4; plecak dal psa poz.6)
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 11:45   #51
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez facilmente_irritabile Pokaż wiadomość
Panna Mia a jak to jest z tym grouponem? Czy oferujący wywiązują się ze swoich obowiązków? Czytałam wiele opinii, gdzie ludzi piszą,że oferujący nie wywiązują się, bądź też wywiązują się byle jak , na odczepnego. Jak było u Ciebie? Zdarzyły się niemiłe niespodzianki?
Wiesz, to chyba bardzo zależy od konkretnej firmy. Mogę powiedzieć jak to jest od drugiej strony - sama oferowałam swoje usługi poprzez portale zakupów grupowych i traktowałam pozyskanych w ten sposób klientów tak samo jak tych "regularnych". Przecież idea tych promocji jest taka, że klient wypróbowuje usługę i przychodzi potem po więcej. To jest w końcu sposób na promocję i usługodawcy sami sobie strzelają w kolano, jeśli obsługują klientów "na odczepnego", zła opinia będzie się potem za nimi ciągnąć. Przynajmniej ja tak to widzę.

Edytowane przez Rilla82
Czas edycji: 2012-02-16 o 11:50
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 20:03   #52
PaniMalinowa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 45
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

A ja wiem że można sporo zarobić na podcastach internetowych - kwestia dobrej kamery mikrofonu, jakiegoś pojęcia o np fotografii i kilka ciekawych tematów - lekkostronniczy i wielu innych osiągnęło naprawdę fajne pieniążki.
Inna sprawa to lyoness albo freelancerstwo - pisanie artykułów na zamówienie itd. Da się z tego przeżyć
PaniMalinowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-19, 01:37   #53
blackandblue
Rozeznanie
 
Avatar blackandblue
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 880
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
A ja mam nadzieję się dołączyć już niedługo do Waszego zacnego grona Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim (3 miesiąc), chcę znowu pracować ale nie wyobrażam sobie, że będę zostawiać malutkie dziecko (nawet z opiekunką) na 8h dziennie i odwalać ogłupiającą biurową pracę za marne pieniądze. Będę się starać o dofinansowanie z urzędu pracy na rozwój firmy fotograficznej. Już samo to, że po długim czasie rozmyślań "co po macierzyńskim" udało mi się zdecydować, że chcę spróbować zarabiać na tym, co kocham, dało mi ogromnego pozytywnego kopa. Są dni, kiedy nabieram wątpliwości, czy to ma sens, czy warto próbować, ale jak nie teraz to kiedy? Raz się żyje i plułabym sobie w brodę okropnie gdybym się poddała przed startem. Boję się ale chcę
O, no proszę Ja właśnie prowadzę działalność fotograficzną. A w jakiej odnodze fotografii zamierzasz działać?
Mam nadzieję, że uda Ci się zdobyć dofinansowanie!
__________________
Klasyka nigdy nie wychodzi z mody.
blackandblue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-11, 15:52   #54
simplicity
Rozeznanie
 
Avatar simplicity
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 741
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cześć Kochane!

Prowadzę obecnie badania do pracy magisterskiej, w związku z czym mam do Was ogromną prośbę: czy mogłybyście poświęcić parę minut i wypełnić poniższą ankietę? Dotyczy ona wiedzy polskich przedsiębiorców na temat aniołów biznesu - każda odpowiedź jest dla mnie bardzo cenna, dlatego proszę o branie udziału w ankiecie nawet jeśli nigdy o nich nie słyszałyście, to też jest dla mnie ważna informacja Z góry bardzo Wam dziękuję!

Link do ankiety (porozdzielany): http://www.ankietka .pl/ankieta/80152/wiedza-polskich-przedsiebiorcow-na-temataniolow-biznesu.html
__________________
Przygody! To znaczy: nieprzyjemności, zburzony spokój, brak wygód. Przez takie rzeczy można się spóźnić na obiad.
J.R.R. Tolkien - Hobbit

---
Konrad

My

simplicity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-06, 21:54   #55
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Jeśli nie masz noża na gardle to możesz spokojnie czekać na dotację z UP, ale to 19 tys.
Ja musiałam założyć działalność by podpisać umowę najmu lokalu, niestety w styczniu/lutym nie było jeszcze pieniędzy na dofinansowanie, a jak powiedział mi pan urzędnik - nie ma pieniędzy to nie ma sensu składać wniosku, bo zostanie automatycznie odrzucony.
Są jeszcze fundusze rozwoju regionalnego, oferujące pożyczki dla nowych i istniejących firm.
Sama od kilku dni prowadzę własny sklep z dobrze dobranymi biustonoszami (brafitting), ale pieniądze uzyskałam z kredytu bankowego, ale to była droga przez mękę, bo w końcu nie ja jako firma, tylko moja mama na siebie wzięła kredyt (i tak miesiąc działalności szedł na biurokrację) a następne tygodnie na zatowarowanie sklepu.
Trzeba mieć dużo samozaparcia i wytrzymać nerwowo, by nie trafiło z urzędnikami
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-22, 11:11   #56
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Ktoś tu jeszcze zagląda?
Elessar i jak prosperuje firma? Na szczęście Polki mają coraz większą świadomość że dobrze dobrany biustonosz to podstawa

Ja też ruszam już za kilka dni pełną parą
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 20:58   #57
Simia
Rozeznanie
 
Avatar Simia
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kraina mlekiem i miodem płynąca
Wiadomości: 950
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Witajcie, a ja planuję otworzyć gabinet masażu i to właśnie z dotacji up. Za kilka dni musze złożyć ponownie wniosek na 19.700 tylko jeszcze długa droga przede mną... Najgorzej to się boję o sanepid, muszę powydzielać pomieszczenia i w ogóle, przeraża mnie to:/ Ale mówi mi rodzina, że pomoże i nie mam na co czekać...
__________________
. . .
Simia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 00:39   #58
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 531
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez benek56 Pokaż wiadomość
Chyba nikt tu dawno nie zaglądał bo dofinansowania z UP już praktycznie nie ma. A jeżeli chodzi o VAT (opinię jaką w US dostałem) lepiej być płatnikiem bo lepiej takie firmy są postrzegane przez dużych kontrahentów

Eeeetam, wydaje mi się, że to urban legend. Zresztą moja branża póki co z VAT jest zwolniona, i zaręczam Ci, że nawet najwięksi kontrahenci nie zwracają na to uwagi. US może wciskać kity, bo im się to zwyczajnie opłaca
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 12:17   #59
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez benek56 Pokaż wiadomość
Chyba nikt tu dawno nie zaglądał bo dofinansowania z UP już praktycznie nie ma. A jeżeli chodzi o VAT (opinię jaką w US dostałem) lepiej być płatnikiem bo lepiej takie firmy są postrzegane przez dużych kontrahentów
Wiem, z tym że można dalej pisać o tym jak prosperujecie

Cytat:
Napisane przez Simia Pokaż wiadomość
Witajcie, a ja planuję otworzyć gabinet masażu i to właśnie z dotacji up. Za kilka dni musze złożyć ponownie wniosek na 19.700 tylko jeszcze długa droga przede mną... Najgorzej to się boję o sanepid, muszę powydzielać pomieszczenia i w ogóle, przeraża mnie to:/ Ale mówi mi rodzina, że pomoże i nie mam na co czekać...
Ja na szczęście mam sanepid z głowy bo mam usługi na dojazd To powodzenia!

Mi się właśnie tworzy strona internetowa i logo, pieczątka już do mnie leci, trochę projektów i interesujących zleceń teraz mam, więc się robi coraz ciekawiej
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 22:56   #60
Elessar
Wtajemniczenie
 
Avatar Elessar
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 584
Dot.: Oszukac sie nie damy, wlasny biznes mamy :)

Cytat:
Napisane przez nerla Pokaż wiadomość
Ktoś tu jeszcze zagląda?
Elessar i jak prosperuje firma? Na szczęście Polki mają coraz większą świadomość że dobrze dobrany biustonosz to podstawa

Ja też ruszam już za kilka dni pełną parą
Nawet nie jest źle jak na 3 miesiąc istnienia sklepu Chociaż czerwiec był średnim miesiącem.

---------- Dopisano o 23:56 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Simia Pokaż wiadomość
Witajcie, a ja planuję otworzyć gabinet masażu i to właśnie z dotacji up. Za kilka dni musze złożyć ponownie wniosek na 19.700 tylko jeszcze długa droga przede mną... Najgorzej to się boję o sanepid, muszę powydzielać pomieszczenia i w ogóle, przeraża mnie to:/ Ale mówi mi rodzina, że pomoże i nie mam na co czekać...
Poszukaj informacji o funduszach rozwoju regionalnego i funduszu Jeremie (albo Jeremy), są pewniejsze niż dofinansowanie z up; znajome z nich korzystały startując z własnymi sklepami.
Będzie dobrze, myśl pozytywnie i bądź optymistką, a poradzisz sobie. Sama to powtarzam, bo czasem są chwilę, że ma się dość, ale potem jest lepiej.
__________________
coś się kończy, coś zaczyna
Elessar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.