Wyjazd do UK - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-21, 09:57   #31
hipa16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Question Dot.: Wyjazd do UK

Witam.

Może nie do końca na temat ale mam problem z bankiem Barcalys w UK. Na wakacjach pracowałam w Anglii, przed powrotem do Polski nie zamknęłam konto w Barcalys ponieważ miały mi przyjść jeszcze pieniążki na konto. Gdy zakładałam konto wybrałam dodatkową opcję Insurance( ubezpieczenie od wypadków) za którą bank pobiera 8 funtów miesięcznie. Przed powrotem udałam się do banku żeby zrezygnować z tego ubezpieczenia, oczywiście wszystko miało być bez problemu. Pan powiedział że pod koniec miesiąca zostanie pobrana ostatnia opłata, w kolejnych już będzie wyłączone. Okazało sie, ze dalej mi za to ściągają. Chcę uniknąc debetu na koncie a w najbliższym czasie nie wybieram się za granicę. Mam dostęp do Online Banking, i moje pytanie czy ktos miał podobny problem i może jakoś pomóc?? Czy wie ktoś jak można wyłączyć to ubezpieczenie poprzez dostęp do konta Online?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
hipa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-21, 11:40   #32
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Wyjazd do UK

Cytat:
Napisane przez hipa16 Pokaż wiadomość
Witam.

Może nie do końca na temat ale mam problem z bankiem Barcalys w UK. Na wakacjach pracowałam w Anglii, przed powrotem do Polski nie zamknęłam konto w Barcalys ponieważ miały mi przyjść jeszcze pieniążki na konto. Gdy zakładałam konto wybrałam dodatkową opcję Insurance( ubezpieczenie od wypadków) za którą bank pobiera 8 funtów miesięcznie. Przed powrotem udałam się do banku żeby zrezygnować z tego ubezpieczenia, oczywiście wszystko miało być bez problemu. Pan powiedział że pod koniec miesiąca zostanie pobrana ostatnia opłata, w kolejnych już będzie wyłączone. Okazało sie, ze dalej mi za to ściągają. Chcę uniknąc debetu na koncie a w najbliższym czasie nie wybieram się za granicę. Mam dostęp do Online Banking, i moje pytanie czy ktos miał podobny problem i może jakoś pomóc?? Czy wie ktoś jak można wyłączyć to ubezpieczenie poprzez dostęp do konta Online?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
Tez mialam dosc duzo problemu z tym ubezpieczeniem i zajelo mi to az 3 miesiace, chodzilam co tydzien i prosilam o anulowanie, przez internet nie mozna tego wylaczyc. Mozna wylaczyc w tym menadzerze konta w banku lub w okienku kasowym. Dodatkowo w ogole nie polecam tego ubezpieczenia nawet jak tu wrocisz, znajomy zlamal reke i zaproponowano mu 120f, wiec wolal wziac urlop w pracy i miec normalne wyplaty.Dodatkowo osobom samozatrudnionym nie wyplaca nic, bo te ubezpieczenie ich nie obejmuje a jednak bardzo czesto im je proponuja.

Edytowane przez Syl993
Czas edycji: 2014-02-21 o 11:42
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-09, 17:58   #33
Aneyka
Zakorzenienie
 
Avatar Aneyka
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 153
Dot.: Wyjazd do UK

nie wiem czy ktoś jeszcze tu zagląda ale ja już jestem od miesiąca w uk
na początku było ciężko (brak kasy a za mieszkanie zapłacić trzeba )
Teraz mieszkam i pracuję u rodziny w Chiswick. Praca fajna, kasa przyzwoita.
W tym tygodniu przyjeżdża TŻ, planujemy zostać już na stałe. Póki co, nie mam co narzekać ani na zarobki ani na warunki. Uważam, że jak chce się pracować, to pracę się znajdzie. Jak ktoś chce żyć z benefitów, to inna bajka
Aneyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 08:59   #34
Foxy89
Rozeznanie
 
Avatar Foxy89
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 652
Dot.: Wyjazd do UK

Cytat:
Napisane przez Aneyka Pokaż wiadomość
nie wiem czy ktoś jeszcze tu zagląda ale ja już jestem od miesiąca w uk
na początku było ciężko (brak kasy a za mieszkanie zapłacić trzeba )
Teraz mieszkam i pracuję u rodziny w Chiswick. Praca fajna, kasa przyzwoita.
W tym tygodniu przyjeżdża TŻ, planujemy zostać już na stałe. Póki co, nie mam co narzekać ani na zarobki ani na warunki. Uważam, że jak chce się pracować, to pracę się znajdzie. Jak ktoś chce żyć z benefitów, to inna bajka

Hej, gratulacje, że już pracujesz Ja też planuję wyjazd do Anglii. Pewnie już w marcu będę się pakować. Mam tam TŻ-ta.
Boję się tej decyzji. Bardzo chcę z nim być, ale obawiam się, że nie znajdę tam pracy i będę bezczynnie siedzieć w domu. Mam łatwy start, bo jest osoba, której mogę ufać, ale z pracą muszę radzić sobie sama.
Jeszcze ten angielski... Niby znam, umiem, ale jak mam się odezwać to włącza się totalna blokada i nagle zapominam języka w buzi Da się to przełamać?

Jak udało Ci się znaleźć pracę?
__________________
Never never never give up !
Winston Churchill
Foxy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 09:49   #35
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Wyjazd do UK

Cytat:
Napisane przez Foxy89 Pokaż wiadomość
Hej, gratulacje, że już pracujesz Ja też planuję wyjazd do Anglii. Pewnie już w marcu będę się pakować. Mam tam TŻ-ta.
Boję się tej decyzji. Bardzo chcę z nim być, ale obawiam się, że nie znajdę tam pracy i będę bezczynnie siedzieć w domu. Mam łatwy start, bo jest osoba, której mogę ufać, ale z pracą muszę radzić sobie sama.
Jeszcze ten angielski... Niby znam, umiem, ale jak mam się odezwać to włącza się totalna blokada i nagle zapominam języka w buzi Da się to przełamać?

Jak udało Ci się znaleźć pracę?

Pracy mozesz szukac na poczatku w agencjach pracy, oni maja jej sporo, najwazniejsze, abys sie gdzies zalapala. Z jezykiem tutaj roznie, jedni sie odblokuja inni nie, najwazniejsze abys Ty chciala i probowala mowic do innych jak najwiecej, nawet do Pani przy kasie w sklepie.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 13:36   #36
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wyjazd do UK

Jestem tylko po szkole średniej, bez szczególnego doświadczenia. Pierwsza prace znalazłam po 3 dniach dniach (Subway), następna po 4 (Park rozrywki), umowa kończy mi sie na początku listopada i teraz szukam czegoś na dłużej, jakiś sklep itd. Ogółem znalezienie tutaj pracy to żaden problem moim zdaniem.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 13:39   #37
Foxy89
Rozeznanie
 
Avatar Foxy89
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 652
Dot.: Wyjazd do UK

Z jaką znajomością angielskiego wyjeżdżałyście?

Różne są opinie o agencjach pracy. Jedni mówią, że warto inni, że to wyzysk i oszustwo. Macie jakieś sprawdzone agencje?
__________________
Never never never give up !
Winston Churchill
Foxy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-25, 10:55   #38
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wyjazd do UK

Cytat:
Napisane przez Foxy89 Pokaż wiadomość
Z jaką znajomością angielskiego wyjeżdżałyście?

Różne są opinie o agencjach pracy. Jedni mówią, że warto inni, że to wyzysk i oszustwo. Macie jakieś sprawdzone agencje?
Ja C1
TŻ A1

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2014-09-25 o 10:56
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-25, 12:41   #39
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Wyjazd do UK

Ja B1/B2, upper intermediate. Nigdy prawie nie używany w mowie


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 07:39   #40
Foxy89
Rozeznanie
 
Avatar Foxy89
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 652
Dot.: Wyjazd do UK

Jak teraz mówicie po angielsku i po jakim czasie?
__________________
Never never never give up !
Winston Churchill
Foxy89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-24, 19:55   #41
iamsuzannah
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 14
Dot.: Wyjazd do UK

Moje pytanie może wydać się głupie, ale tak z ciekawości, zauważyłam że jeśli chodzi o poziom języka angielskiego wszyscy posługują się "kodami" A, B, C i numerki od 1-2. Poczytałam juz na necie który co oznacza, ale zastanawia mnie skąd wszyscy znają swój poziom języka? Oceniacie go sami, czy robiliscie jakieś testy?
iamsuzannah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-27, 13:34   #42
Kokoroko1
Raczkowanie
 
Avatar Kokoroko1
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 157
Dot.: Wyjazd do UK

Jeśli jesteś na studiach to przynajmniej na UO musisz zdać język (egzamin ustny i pisemny) na poziomie B2 aby w ogóle móc się bronić, myślę że większość właśnie na podstawie tego określa swój poziom.

Z resztą życie bardzo weryfikuje umiejętności językowe, dołączam się do pytanie Foxy

Jak teraz mówicie po angielsku i po jakim czasie?

Sama w połowie czerwca przeprowadzam się do UK i interesuje mnie wysztsko co związane z tym tematem
Kokoroko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-27, 21:25   #43
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wyjazd do UK

Cytat:
Napisane przez iamsuzannah Pokaż wiadomość
Moje pytanie może wydać się głupie, ale tak z ciekawości, zauważyłam że jeśli chodzi o poziom języka angielskiego wszyscy posługują się "kodami" A, B, C i numerki od 1-2. Poczytałam juz na necie który co oznacza, ale zastanawia mnie skąd wszyscy znają swój poziom języka? Oceniacie go sami, czy robiliscie jakieś testy?

Przeciez każdy poziom jest dokładnie opisany, chyba każdy wie co umie a co nie xd


A wysłał ajfon.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-27 22:25:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.