plastry antykoncepcyjne Evra - zbiorczy! - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-07-25, 09:41   #121
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Droga Konfituro, dziekuje jeszcze raz za Twoje rady.

Masz racje, lepiej zaczac nowy listek, a tamte zachowac na inny czas. Na innym forum powiedziano mi jednak, ze teraz, kiedy mam te przerwe nie jestem zabezpieczona. Dopiero od rozpoczecia nowego opakowania. Dziwne, poniewaz zawsze lekarka powtarzala mi, ze podczas tej przerwy rowniez jestem zabezpieczona.

Pozdrawiam.
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-25, 10:14   #122
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez keira24
Droga Konfituro, dziekuje jeszcze raz za Twoje rady.

Masz racje, lepiej zaczac nowy listek, a tamte zachowac na inny czas. Na innym forum powiedziano mi jednak, ze teraz, kiedy mam te przerwe nie jestem zabezpieczona. Dopiero od rozpoczecia nowego opakowania. Dziwne, poniewaz zawsze lekarka powtarzala mi, ze podczas tej przerwy rowniez jestem zabezpieczona.

Pozdrawiam.
Na innym forum wprowadzono Cię w błąd. Skoro Twoja lekarka i mój lekarz mają takie samo zdanie na ten temat, a ponad to ja nie jestem w ciąży, to zawierzmy fachowcom, naprawdę nie masz się o co martwić.
Pozdrawiam Cię również
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-25, 12:05   #123
szczesciarka
Raczkowanie
 
Avatar szczesciarka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 254
Dot.: plastry antykoncepcyjne

A ja mam pytanie czy zawsze po odstawieniu tabletek pogarsza się stan cery?
I czy to samo "zjawisko" występuje po plastrach?
szczesciarka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-27, 22:33   #124
brydziag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Witam Chciałabym się dowiedzieć, czy któras z Was orientuje sie może gdzie można dostac plasterki evry taniej niz 60 zl w okolicach Bielska i w Warszawie?? jak na razie jestem po pierwszym opakowaniu, i nie zauważyłam nic co by mogło mnie zaniepokoić,,,więc kontunuuję
brydziag jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-28, 08:16   #125
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: plastry antykoncepcyjne

gdzie można dostac plasterki evry taniej niz 60 zl w okolicach Bielska i w Warszawie??
Świętokrzyska 32-> 49zł
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-28, 15:45   #126
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: plastry antykoncepcyjne

ja uzywam plastrow evry i jestem bardzo zadowolona. Polecam, chociaz przyznam, ze za pierwszym razem myslalam ze zrezygnuje, bo przez pierwszy tydzien strasznie zle sie czulam, Ale teraz jest juz wszsytko w porzadku.
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-29, 21:36   #127
mo0oniczka
Rozeznanie
 
Avatar mo0oniczka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 569
Dot.: plastry antykoncepcyjne

witam !! tak sobei czytam i cyztam przeczytalam mnostwo watkow na temat tabletek anty i tych plastrow i sama nei wiem co ejst lepsze chcialabym wkoncu nei stosowac prezerwatywy gdyz nie lubie tego zakladania strasznie ono rozprasza, a po drugie nie czuje ciala mojego miska i chcialam wam spytac co lepsze mam 21 lat i bolow misiaczkowych nie mam Nic mnei nei boli czuje sie dobrze w czasie miesiaczk.Waham sie nad tymi plastrami i tabletkami gdyz boje sie o moj organizm i z tym co bedzie po tym jak odstawie czy cera mi sie nei zrobi brzydsza ( teraz z nia nie mam problemow) wiem ze musze zrobic badania jakie tabletki ewentualnie moglabym brac ale chcialabym abyscie wy mi napisalay co jest lepsze waszym zdaniem Z gory dziekuje i pozdrawiam

Edytowane przez mo0oniczka
Czas edycji: 2005-08-17 o 11:54
mo0oniczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-30, 12:56   #128
poranek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 198
Dot.: plastry antykoncepcyjne

fajna sprawa! przynajmniej nie trzeba nic łykać i nie wpada się w stany depresyjne jak po pigułkach...polecam! ale oczywiście nie każda moze stosować...szkoda
pozdrawiam!
poranek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-30, 13:16   #129
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez szczesciarka
A ja mam pytanie czy zawsze po odstawieniu tabletek pogarsza się stan cery?
I czy to samo "zjawisko" występuje po plastrach?
ja osobiscie uzywałam tabletek (harmonet) i cera sie pogorszyła tzn jest taka jak przed braniem tabletek (ale nic gorzej!!!) hehe co zrobic a bardzo się przyzwyczaiłam do zawsze gładkiej buzi
niedługo minie roczna przerwa i zastanawiam sie nad plastrami ale boje się tego odklejania brudzenia... a co za tym idze możliwej mniejszej skutecznosci

czy to prawda że po plastrach nie występują stany depresyjne???
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-07-31, 16:37   #130
streepsil
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 95
Dot.: plastry antykoncepcyjne/plastry a tycie

Jutro ide do lekarza, do tej pory bralam mercilon ale chcialabym przezucic sie na plastry, prosze mi powiedzcie czy po nich sie tyje?
od tygodnia spotykam sie z nowym mezczyzna, nie chcialabym zrobic mu niespodzianki w postaci dodatkowych kg. z gory b.dziekuje za odpowiedz
streepsil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 16:20   #131
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Witam

Kilka dni temu prosilam Was o rade, ktora oczywiscie otrzymalam. Bardzo dziekuje Konfiturze . Natomiast teraz mam metlik w glowie. Przypomne o co chodzilo.
Z powodu wyjazdu na wakacje nie zrobilam siedmiodniowej przerwy. Zaczelam nowe opakowanie Mercilonu i wzielam z niego 14 tabletek, a nie 21. Miesiaczka wystapila normalnie. Pytalam, czy w czasie tej przerwy jestem nadal zabezpieczona, czy dopiero od wziecia tabletki 8 dnia. Teraz jednak dowiedzialam sie od lekarki na innym forum, ze "teoretycznie" to jestem zabezpieczona !!! Jutro chyba po prostu pojde do swojej lekarki zapytac jak to jest.
Czy ktoras z Was miala podobne doswiadczenia? Prosze o Wasze spostrzezenia.
Pozdrawiam serdecznie.
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 17:36   #132
Eleo765
Zadomowienie
 
Avatar Eleo765
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 806
Dot.: plastry antykoncepcyjne

hmm a czemu wzięłaś tylko 14 tabletek, a nie skończyłaś po prostu opakowania??? po co takie kombinacje?
Eleo765 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 18:20   #133
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Keira24 niezbyt ściśle sie teraz wyraziła albo coś wcześniej pomyliła
Napisałaś wcześniej, że wzięłaś 21+14 pomijając przerwę. I w tym przypadku jestem pewna, że jesteś zabezpieczona (samo to praktykuję i zasięgałam porady lekarza). Jeśli jednak wcześniej źle napisałaś i po przerwie wzięłaś tylko 14 tabletek to ja nie wiem jak to jest z zabezpieczeniem.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 18:42   #134
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Droga Konfituro

Dobrze mnie zrozumialas wtedy. Wzielam 21 tabletek i nie zrobilam przerwy. A z nowego opakowania wzielam tylko 14 tabletek i dopiero wtedy zrobilam przerwe. Dostalam miesiaczke w czwartek. A wczoraj zaczelam nowe opakowanie.
Zle sie wyrazilam we wczesniejszym opisie. To chyba z tego zdenerwowania, bo ta lekarka z forum powiedziala cos zupelnie innego.

Pozdrawiam serdecznie.
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 18:57   #135
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez keira24
Droga Konfituro

Dobrze mnie zrozumialas wtedy. Wzielam 21 tabletek i nie zrobilam przerwy. A z nowego opakowania wzielam tylko 14 tabletek i dopiero wtedy zrobilam przerwe. Dostalam miesiaczke w czwartek. A wczoraj zaczelam nowe opakowanie.
Zle sie wyrazilam we wczesniejszym opisie. To chyba z tego zdenerwowania, bo ta lekarka z forum powiedziala cos zupelnie innego.

Pozdrawiam serdecznie.
Nie wiem dlaczego ta lekarka powiedziała co innego Ja tam ufam mojemu lekarzowi i w ciąży nie jestem. Naprawdę nie masz się czym zamartwiać.
Uszy do góry, pozdrawiam
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 19:04   #136
keira24
Zadomowienie
 
Avatar keira24
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 1 200
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Serdeczne dzieki Konfituro .
keira24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-01, 19:04   #137
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Nie ma za co
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-03, 09:50   #138
czarnuska
Raczkowanie
 
Avatar czarnuska
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 79
GG do czarnuska
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez monika_wiss
ja uzywam plastrow evry i jestem bardzo zadowolona. Polecam, chociaz przyznam, ze za pierwszym razem myslalam ze zrezygnuje, bo przez pierwszy tydzien strasznie zle sie czulam, Ale teraz jest juz wszsytko w porzadku.

Hmmm... ja tydzień temu zaczęłam używać plastrów... I oprócz braku apetytu nic mi nie jest... Tylko niepokoi mnie jedna rzecz... Chodzi o to, że okres powinien mi sie skończyć wczoraj a dziś jeszcze zauważyłam na majtkach ciemno brązowy śluz... w dodatku czasami jeszcze leci ze mnie krew (?!) Czy to jest normalne? Prosze o szybką odpowiedz, gdyż w nocy wyjeżdżam nad morze... i nie wiem co robic
czarnuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-03, 22:52   #139
brydziag
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6
Dot.: plastry antykoncepcyjne

do czarnuska

hmm,,,nie wiem, jak z innymi dziewczynami, ale ja takie plamienia miałam prawie przez 3 tygodnie,,,aż do okresu, teraz dopiero zacznę drugie opakowanie i mam nadzieję, że już się nie pojawi,,,, byłam spokojna, gdyż moja ginekolog mnie uprzedziła, że taka sytuacja może mieć miejsce, niestety mam nadzieję, jednak, że u Ciebie będzie to krócej trwać,,,
życzę mimo wszytsko przyjamnego wypoczynku
brydziag jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-04, 00:34   #140
nelll
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 19
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Tak sobie czytam to forum i postanowilam dorzucic cos od siebie


Dopiero zaczelam stosowanie plastrow (1 tydzien). Najpierw moja mama mi napomknela, ze moze powinnam sprobowac tej metody zamiast tabletek, a potem uleglam namowom lekarza i zaczelam antykoncepcje hormonalna wlasnie od plastrow Evra. Zadnych zmian poki co nie zauwazylam, mam nadzieje, ze to nie dlatego, ze nie dzialaja Mysle, ze brak jakichkolwiek skutkow moze byc spowodowany mlodym wiekiem.

Ogolnie plaster nosi mi sie nienajgorzej, troche niekomfortowe jest zabrudzenie przy brzegach i ich minimalne odklejanie sie. Nastepny plaster nakleje gdzie indziej i moze bedzie lepiej

Pozdrawiam
nelll jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 07:49   #141
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez mo0oniczka
witam !! tak sobei czytam i cyztam przeczytalam mnostwo watkow na temat tabletek anty i tych plastrow i sama nei wiem co ejst lepsze chcialabym wkoncu nei stosowac prezerwatywy gdyz nie lubie tego zakladania strasznie ono rozprasza, a po drugie nie czuje ciala mojego miska i chcialam wam spytac co lepsze mam 21 lat i bolow misiaczkowych nie mam Nic mnei nei boli czuje sie dobrze w czasie miesiaczk.Waham sie nad tymi plastrami i tabletkami gdyz boje sie o moj organizm i z tym co bedzie po tym jak odstawie czy cera mi sie nei zrobi brzydsza ( teraz z nia nie mam problemow) wiem ze musze zrobic badania jakie tabletki ewentualnie moglabym brac ale chcialabym abyscie wy mi napisalay co jest lepsze waszym zdaniem Z gory dziekuje i pozdrawiam
Polecam logest albo yasmin tudziez harmonet- maja najmniejsza dawke hormonów.
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 08:29   #142
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Smile_Smile
Polecam logest albo yasmin tudziez harmonet- maja najmniejsza dawke hormonów.
ja brałam harmonet miałam straszny apetyt szybkie zmiany nastrojów a moje libido wole nie mówic teraz własnie się zastanawiam jesli harmonet to tak nowoczesna tabletka czy na logest albo yasmin będe tak samo reagować? albo gorzej???
przez te 3 czynniki zrobiłam sobie taką długą przerwe ale teraz mam znów zamiar zacząć brać tabletki
co mi radzicie??? może któras już brała harmonet a potem się przestawiała na inne tableki??
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 08:50   #143
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: plastry antykoncepcyjne

ja bralam logest (to samo co harmonet tylko inna firma) i mialam depresje,stalam sie okropnie nerwowa,chcialo mi sie plakac a do tego moj biust ktory i tak mam spory zrobil sie jeszcze wiekszy i do tego bolal.Teraz biore yasmin - 2 tydzien juz i wogole nie czuje zebym cos brala,az sie boje ze nie dzialaja te tabletki bo nic nie czuje.Sklad maja inny od harmonetu i logestu bo maja jakis hormon ktory hamuje zatrzymywanie wody w organizmie i ponoc chudnie sie po nim.Reczywiscie troche schudlam,biust nie powieszyl sie,nie boli,a na logescie juz po 4 dniach zrobil mi sie wiekszy. Tak wi4ec jak narazie polecam yasmin.2 tygodnie go buiore i nic nie czuje.Al wiadomo ze dolegliwosci moga przyjsc z czasem.Boje sie tylko ze te tabletki nie dzialaja (bo nie czuje ze je biore) Mozliwe to?
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 10:57   #144
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Smile_Smile
Boje sie tylko ze te tabletki nie dzialaja (bo nie czuje ze je biore) Mozliwe to?
Niemożliwe. Biorę tabletki 4 lata i nigdy nie miałam dolegliwości.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 13:22   #145
Darkk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez ceyda
witajcie,
czy któras z Was ma doświadczenia w używaniu plastrów antykoncepcyjnych?
piszcie prosze wszystko co wiecie o tej metodzie
Polecam http://seksualnosc.☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠☠/bca.php
Pozdro :czarodzie
Darkk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 16:58   #146
ooliwka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 364
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Smile_Smile
ja bralam logest (to samo co harmonet tylko inna firma) i mialam depresje,stalam sie okropnie nerwowa,chcialo mi sie plakac a do tego moj biust ktory i tak mam spory zrobil sie jeszcze wiekszy i do tego bolal.Teraz biore yasmin - 2 tydzien juz i wogole nie czuje zebym cos brala,az sie boje ze nie dzialaja te tabletki bo nic nie czuje.Sklad maja inny od harmonetu i logestu bo maja jakis hormon ktory hamuje zatrzymywanie wody w organizmie i ponoc chudnie sie po nim.Reczywiscie troche schudlam,biust nie powieszyl sie,nie boli,a na logescie juz po 4 dniach zrobil mi sie wiekszy. Tak wi4ec jak narazie polecam yasmin.2 tygodnie go buiore i nic nie czuje.Al wiadomo ze dolegliwosci moga przyjsc z czasem.Boje sie tylko ze te tabletki nie dzialaja (bo nie czuje ze je biore) Mozliwe to?
to biegne do Pana doktora ( ciekawe czy bez problemów mi je zapisze ) Najbardziej własnie boje się stanów depresyjnych i tego że przytyje mam nadzieje że będą tak samo działac na mnie jak na Ciebie
a powiedz mi ile kosztują?? to chyba jakaś nowość na rynku
__________________
ty mów co wiesz, ja wiem co mówię





Bóg jest zajęty, w czym mogę pomóc?
ooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 18:22   #147
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez ooliwka
to biegne do Pana doktora ( ciekawe czy bez problemów mi je zapisze ) Najbardziej własnie boje się stanów depresyjnych i tego że przytyje mam nadzieje że będą tak samo działac na mnie jak na Ciebie
a powiedz mi ile kosztują?? to chyba jakaś nowość na rynku
chyba sa najdrozsze na rynku.ja zwiedzalam liczne apteki i najtaniej byly za 38 zl ale tez zdazaly sie ponad 40 zl:/ napisz mi jak odczucia po tych tabletkach. onre maja chyba namniejsza ilosc hormonow ze wszystkich a taka sama skutecznosc.
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 18:27   #148
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez konfitura
Niemożliwe. Biorę tabletki 4 lata i nigdy nie miałam dolegliwości.
Dzieki! widze ze masz dlugi staz w stosowaniu tabletek wiec pewnie wiedze takze mam male pytanko wiec do ciebie otoz bralam logest pierwszy raz przez dwa miesiace pozniej mialam dwa miesiace przerwy i zaczelam brac teraz yasmin. Tylko ze robilam "to" z moim chlopakiem gdzies na 5 tabletce juz, tego pierwszego opakowania po przerwie czyli tego co teraz biore.I boje sie ze jeszcze nie dzialalay te tabsy.Jak to jest?? Czy dzialaja odrazu?? w sumie lekarz mowil mi ze od pierwszej tabletki ale tak dziwnie jakos..... I czy moze byc tak ze tabletki maja za malo hormonow zeby dzialac?? bo mi nikt badan hormonow nie robil. Tzn mialam 2 lata temu i wyszlo ze w normie ale przed przypisaniem tabsow nic takiego nie mialam bo po prostu lekarz zaczal od najnizszej dawki... Znasz odpwoiedz na te pytanka??
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 18:41   #149
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez Smile_Smile
Dzieki! widze ze masz dlugi staz w stosowaniu tabletek wiec pewnie wiedze takze mam male pytanko wiec do ciebie otoz bralam logest pierwszy raz przez dwa miesiace pozniej mialam dwa miesiace przerwy i zaczelam brac teraz yasmin. Tylko ze robilam "to" z moim chlopakiem gdzies na 5 tabletce juz, tego pierwszego opakowania po przerwie czyli tego co teraz biore.I boje sie ze jeszcze nie dzialalay te tabsy.Jak to jest?? Czy dzialaja odrazu?? w sumie lekarz mowil mi ze od pierwszej tabletki ale tak dziwnie jakos..... I czy moze byc tak ze tabletki maja za malo hormonow zeby dzialac?? bo mi nikt badan hormonow nie robil. Tzn mialam 2 lata temu i wyszlo ze w normie ale przed przypisaniem tabsow nic takiego nie mialam bo po prostu lekarz zaczal od najnizszej dawki... Znasz odpwoiedz na te pytanka??
Działanie antykoncepcyjne tabletek zaczyna się od pierwszego dnia ich przyjęcia pod warunkiem, że przyjęło się ją w pierwszym dniu miesiączki. Jeśli przyjmie się pigułkę w kolejnym dniu krwawienia to trzeba się dodatkowo zabezpieczać metodą mechaniczną przez dwa tygodnie.

Wszystkie leki przechodzą rygorystyczne badania zanim wejdą na rynek - tabletki antykoncepcyjne nie mają taryfy ulgowej. Nie ma czegoś takiego jak "za mało hormonów" w pigułkach One po prostu mają działać, nieważne czy jest to Logest, Cilest czy Microgynon
Pomijając już fakt, że wadliwe tabletki nie zostałyby wypuszczone na rynek, to po co firma miałaby sprzedawać felerne tabsy? To by dopiero była reklama
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-08-04, 18:51   #150
Smile_Smile
BAN stały
 
Avatar Smile_Smile
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: ze wsząd
Wiadomości: 876
Dot.: plastry antykoncepcyjne

Cytat:
Napisane przez konfitura
Działanie antykoncepcyjne tabletek zaczyna się od pierwszego dnia ich przyjęcia pod warunkiem, że przyjęło się ją w pierwszym dniu miesiączki. Jeśli przyjmie się pigułkę w kolejnym dniu krwawienia to trzeba się dodatkowo zabezpieczać metodą mechaniczną przez dwa tygodnie.

Wszystkie leki przechodzą rygorystyczne badania zanim wejdą na rynek - tabletki antykoncepcyjne nie mają taryfy ulgowej. Nie ma czegoś takiego jak "za mało hormonów" w pigułkach One po prostu mają działać, nieważne czy jest to Logest, Cilest czy Microgynon
Pomijając już fakt, że wadliwe tabletki nie zostałyby wypuszczone na rynek, to po co firma miałaby sprzedawać felerne tabsy? To by dopiero była reklama
uffff ulzylo mi!! dzieki wielkie!!!
Chociaz ja i tak narazie mam trudnosci z pokonaniem tego strachu robienia tego na tabletkach.....bo tak dziwnie jakos.... "czy na pewno zadzialaja".......chyba potrzebuje czasu
Smile_Smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.