chrom - o jakiej porze?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-09, 10:43   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

chrom - o jakiej porze??


Nie wiem czy to pytanie powinnam zadać tu czy na plotkowym, ale niech będzie...
Kupiłam sobie na próbę 10 tabletek Chrom Plus z Naturelli, pani dołączyła mi nawet ulotkę, ale szkopuł w tym, że na ulotce nie napisali jak najlepiej zażywać ten chrom, a na blistrze jest tylko, żeby brać 1 dziennie i popijać szklanką wody i tyle. Czy ktoś się zatem orientuje czy pora ma tu znaczenie? Czy lepiej brać rano czy wieczorem? Czy przed czy po jedzeniu?
Może i te pytania są głupie, ale pytam, bo po prostu nie wiem jak to z tym chromem jest
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 11:13   #2
Qyodai
Raczkowanie
 
Avatar Qyodai
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 205
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Dobre pytanie, ja się podłączam.

Ale mam jeszcze jedno pytanko. Wiem, że o chromie było już o tym sporo wątków, jednak chodzi mi o to, że mam zazwyczaj nieograniczony apetyt i cieżko mi nad nim zapanować. I dlatego też zastanawiałam się nad kupnem chromu. Czy to dobry pomysł? Czy lepiej naturalnie oszukiwać żołądek?
Qyodai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 11:16   #3
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Cytat:
Napisane przez Qyodai
Dobre pytanie, ja się podłączam.

Ale mam jeszcze jedno pytanko. Wiem, że o chromie było już o tym sporo wątków, jednak chodzi mi o to, że mam zazwyczaj nieograniczony apetyt i cieżko mi nad nim zapanować. I dlatego też zastanawiałam się nad kupnem chromu. Czy to dobry pomysł? Czy lepiej naturalnie oszukiwać żołądek?
Z tego, co wyczytałam w starych wątkach, to chrom działa przede wszystkim na ograniczenie spożywania słodkiego, na "normalne" jedzenie chyba średnio, ale ten który mam jest z błonnikiem, a z kolei błonnik powstrzymuje nieco apetyt, bo zapycha żołądek. Mam nadzieję, że u mnie się to sprawdzi, bo jem za dużo słodyczy, ale jak zmniejsze porcję dań, to też żle nie będzie, bo bardzo chciałabym wrócić do dawnej wagi. Wzięłam się właśnie za siebie i chrom ma mi w tym pomóc.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 11:19   #4
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Qyodai - tu możesz sobie przeczytać o tym "moim" chromie http://www.naturell.pl/index.php?lev...dukty&level2=5
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 11:25   #5
Qyodai
Raczkowanie
 
Avatar Qyodai
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 205
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Cytat:
Napisane przez MagJa
Qyodai - tu możesz sobie przeczytać o tym "moim" chromie http://www.naturell.pl/index.php?lev...dukty&level2=5
Dzięki, właśnie chciałam Cię zapytać o jakieś informacje. Uprzedziłaś mnie
Qyodai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-09, 22:04   #6
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Może jednak ktoś mi doradzi, o jakiej porze brać chrom?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 13:16   #7
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Ja jadłam przy sniadaniu bo później zawsze zapominałam Chrom zaczyna "działać" bodajze 2-3 godziny po spożyciu więc kazdy powinien jesc chrom na kilka godzin przed najwieksza ochota na słodycze. U mnie przypada ok. od 14 do 18 wiec jadlam ok.10-11.

Czy dziala ogólnie na apetyt... rownież. Gdy jadłam chrom, nie czułam potrzeby jedzenia- a jadlam ot tak, dla rozrywki. Jadlam normalne posilki, ale po obiedzie nie jadlam dalej bułku, jogurtu czy jeszcze czegos bo jakos ten chrom mnie ograniczal. Jednak silna wola rownież sie przyda- bez niej chrom nic nie da.

Nie jem teraz chromu bo po ok.2 tygodniach brania nie musiałam juz go brac by nie jesc tyle. Po prostu przyzwyczailam sie, ze obiad mi wystarcza i nie podjadam
No i od ponad 3 tygodni nie mialam niczego slodkiego w ustach- rowniez sie odzwyczailam, choc wczesniej kochalam czekoladki i inne slodycze. Na alkohol rowniez to podzialalo, bo od tego samego czasu nie wypilam nawet łyka piwa

Jesli macie jeszcze jakies pytania to piszcie- chetnie odpowiem jesli tylko bede znac odpowiedz
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-05-31 o 10:23
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-10, 15:42   #8
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Nati02 - wielkie dzięki za odpowiedź Ja też zaczęłam łykać chrom po śniadaniu, też koło 10-11 i mimo, że biorę dopiero 3 dzień to myślę, że działa. Nooo może też trochę w tym mojej silnej woli, ale z drugiej strony nigdy tak łatwo nie było mi wyjść ze sklepu bez batonika czy czekolady I faktycznie jakaś bardziej syta się czuję po obiedzie mimo, że porcje troszkę zmniejszyłam Więc albo ten chrom działa albo to tylko autosugestia. Jakby nie było z efektu jestem zadowolona Dodam tylko, że Pani w sklepie (takim zielarskim) powiedziała, że chrom zaczyna działać po dłuższym czasie (koło miesiąca), a z tego co obserwuję wynika, że od razu I to mi się podoba Następnym razem kupię już więcej niż 10 tabletek.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 15:47   #9
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: chrom - o jakiej porze??

MagJa, radzilabym Ci abys zrobila przerwe po tych 10 tabletkach. Przed odstawieniem mialam wrazenie ze w ogole na mnie nie działa- pewnie organizm sie przyzwyczail. Jednak silna wola zostala i odzywiam sie tak samo jakbym jadla chrom
Na Twoim miejscu (i z moim doswiadczeniem ) zrobilam tydzien przerwy i znow jadlabym 10 dni chrom. Organizm nie uzalezni sie od chromu, a Ty pozbedziesz sie nawyku jedzenia slodyczy

Chrom działa, ale autosugestia rowniez jest Nawet mysle, ze jest jej wiecej, bo wierzymy ze ten specyfik "działa cuda" ale mimo wszystko warto go jesc
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 15:57   #10
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Cytat:
Napisane przez Nati02
MagJa, radzilabym Ci abys zrobila przerwe po tych 10 tabletkach. Przed odstawieniem mialam wrazenie ze w ogole na mnie nie działa- pewnie organizm sie przyzwyczail. Jednak silna wola zostala i odzywiam sie tak samo jakbym jadla chrom
Na Twoim miejscu (i z moim doswiadczeniem ) zrobilam tydzien przerwy i znow jadlabym 10 dni chrom. Organizm nie uzalezni sie od chromu, a Ty pozbedziesz sie nawyku jedzenia slodyczy

Chrom działa, ale autosugestia rowniez jest Nawet mysle, ze jest jej wiecej, bo wierzymy ze ten specyfik "działa cuda" ale mimo wszystko warto go jesc
Może i zrobię przerwę, ale nie wiem czy od razu po 10 tabletkach. Zobaczę co się będzie potem działo, bo oprócz tego, że chcę zerwać ze słodyczomanią, to też chcę schudnąć parę kilo. A ograniczenie podjadania jest trudne, zwłaszcza jak się jeszcze doda do tego jakąś dietę. Myślę nad SB ale póki co tylko myśleć mogę, bo dopóki się remont w domu nie skończy i nie odzyskam normalnie funkcjonującej kuchenki gazowej, to nie ma mowy o normalnych posiłkach Mamy tylkojednopalnikową kuchenkę elektryczną i czajnik, a w takich warunkach ciężko gotować normalne obiady. Muszę poczekać jeszcze z tydzień, góra dwa.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 19:08   #11
agawe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 71
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Nati02 ja też mam pytanie Jaki chrom brałaś ten zwykły czy plus ? A wogóle jest między nimi jakaś różnica?
agawe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-10, 22:31   #12
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Cytat:
Napisane przez agawe
Nati02 ja też mam pytanie Jaki chrom brałaś ten zwykły czy plus ? A wogóle jest między nimi jakaś różnica?
Ja brałam zwykły chrom. Różnica miedzy zwykłym chromem a chromem plus jest zasadnicza: zawiera cos jeszcze oprócz chromu Mianowice jod oraz błonnik.

jeszcze jakies pytania?
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 22:40   #13
agosiek
Raczkowanie
 
Avatar agosiek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 76
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Mam małe pytanko ile kosztuje ten chrom i gdzie można go kupić bo też mam problem jeśli chodzi o słodycze
agosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-10, 22:54   #14
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Najlepiej w aptece- ja kupowałam po 1 listku (10 tab) za ok.5zł Mozna kupic tez w necie, ale nie wiem czy po listku tez sprzedaja
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 21:43   #15
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Ja za 10 tabletek daję 2,4zł Pani po prostu rozporządza opakowaniem 100-tabletkowym za 24zł i wydziela wielokrotności 10-tek.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 22:01   #16
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Zalezy jak lezy... czyli ja w takim razie cały czas przepłacałam
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 22:40   #17
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Cytat:
Napisane przez Nati02
Zalezy jak lezy... czyli ja w takim razie cały czas przepłacałam
Może miałaś innej firmy? Ja kupuję wspomniany już Chrom Plus Naturell
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 00:35   #18
Guni
Wtajemniczenie
 
Avatar Guni
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Gliwice, Pyskowice
Wiadomości: 2 505
GG do Guni
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Ja lykam chron Naturell przy sniadanku. Wydaje mi sie, ze tak jak piszecie z rana najlepiej, zreszta w nocy to tabletki moga troszke zalegac na zoladku. Szkoda tylko, ze po chromie slodycze dalej sa tak slodkie i pyszne jak zwykle, a nie smakuja jak np brokuly :P
__________________
"Prawdziwa Wizażanka wychodzi na podwórko gdy nie ma prądu!"

Jestem na: http://www.amundsen.pl/home/ Etap oceaniczny
http://nwpass.qnt.pl/
Guni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 06:09   #19
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Cytat:
Napisane przez MagJa
Może miałaś innej firmy? Ja kupuję wspomniany już Chrom Plus Naturell
Ja rowniez.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-12, 08:16   #20
inch
Zakorzenienie
 
Avatar inch
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 287
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Chrom Plus Natrurell jest dobry Ile jest w nim chromu, przypomnicie mi? 2 lata temu tez go zazywałam Pamiętam, ze lekarka zwracała mi wtedy uwagę na zawartośc chromu w tabletce, bo niektore firmy robią zbyt duże dawki (nie pamietam czy to bylo 700 mg czy 500 mg), a to ma powazne konsekwencje..jedna z nich jest wzrost wagi
inch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 08:20   #21
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Cytat:
Napisane przez inch
Chrom Plus Natrurell jest dobry Ile jest w nim chromu, przypomnicie mi? 2 lata temu tez go zazywałam Pamiętam, ze lekarka zwracała mi wtedy uwagę na zawartośc chromu w tabletce, bo niektore firmy robią zbyt duże dawki (nie pamietam czy to bylo 700 mg czy 500 mg), a to ma powazne konsekwencje..jedna z nich jest wzrost wagi
Chromu jest w nim 200mcg i chyba to jest właśnie ta właściwa dawka dzienna.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-12, 13:48   #22
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Tak, 200mcg jest w chromie naturell i tej dawki nie mozna przekroczyc.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-20, 16:30   #23
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Muszę przyznać, że ten chrom naprawdę działa Wczoraj miałam wielką i nieodpartą ochotę na coś dobrego, tylko nie wiedziałam na co. A że sisotra kupowała ptasie mleczko na wagę, to kupiłam i ja (bo też b. lubię). Zjadłam jeden kawałek i jakoś mi tak dziwnie słodko się zrobiło, zjadłam drugi i już mnie zmuliło i nie miałam ochoty patrzeć na słodkie. Czyli cukrowstręt murowany Szkoda tylko, że jeszcze trzeba przemówić do swojego małego rozumka, że miodek (i inne słodkości) to niekoniecznie jest to, co MagJa lubi najbardziej
Dziś w ramach eksperymentu nie wzięłam chromu po śniadaniu i teraz po zjedzeniu kolejnych dwóch kawałków ptasiego mleczka wcale mnie nie zmuliło. Wręcz przeciwnie jeszcze bym zjadła coś słodkiego... Także dzisiejszy chrom jednak łyknęłam i na razie nie eksperymentuję z odstawianiem. Bo poza tym, że nie chce się po nim słodkiego, to i ze względu na dodatek błonnika apetyt jakiś mniejszy I to mi się podoba
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 21:26   #24
kate6o
Zadomowienie
 
Avatar kate6o
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 1 924
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Odgrzebuję wątek Czy t prawda że chrom jest rakotworczy i ze wypadaja po nim wlosy? Czy to tylko mity? Po 10 tabletkach powinnam zrobic tygodniową przerwę tak?
__________________
http://kateart.deviantart.com/

"Bóg rozkazał
swoim aniołom

żeby Cię strzegły
na wszystkich Twoich ścieżkach"
Ps 90,11
kate6o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-11, 10:33   #25
demetria
Rozeznanie
 
Avatar demetria
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 947
GG do demetria
Dot.: chrom - o jakiej porze??

Cytat:
Napisane przez kate6o
Odgrzebuję wątek Czy t prawda że chrom jest rakotworczy i ze wypadaja po nim wlosy? Czy to tylko mity? Po 10 tabletkach powinnam zrobic tygodniową przerwę tak?
zdecydowanie jestem za przerwa co prawda ja swoją robie po 14 dniach. Trzeba zrobic przerwę, bo organizm uzaleznia się bądź uodparnia na chrom (z resztą jak na wiekszość wspomagaczy i wogóle specyfików)

Chrom ma być czymś z czego jesteśmy w stanie zrezygnowac!
__________________
Wakacje
demetria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.