Badania w ośrodku RODK - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-29, 17:17   #481
sarenn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2
Dot.: Badania w ośrodku RODK

http://forummatek.pl/pdf/RODK-nie.pdf Bardzo ciekawe rzeczy które świadczą o tym że jednak psychologowie nadużywają w RODKACH to do czego nie mają prawa!!! pozdrowienia i dziekuje za meile ten artykuł może pomóc wielu skrzywdzonym osobą przez niekompetentnych psychologów z Rodk
sarenn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-26, 13:13   #482
madziara150
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Witaj czy mogła byś mi napisac jak napisałas odwołanie od opini biegłych i jak wezwałaś ich na sprawe bardzo Cię o to proszę !

---------- Dopisano o 14:13 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka6133 Pokaż wiadomość
Witajcie . Jestem wlasnie po badaniach w RODK i postanowilam napisac kilka odczuc ktorych dzis tam doznalam . Badania trwaly ok 2 godz , nie przygotowywalam sie do nich , poprostu na luzie podeszlam do tego wszystkiego. Na poczatku dzieci byly z jedna pania w jednym pokoju a ja z druga w drugim . Pytania do mnie o wszystko , przeszlosc moja z partnerem , dlaczego tak sie stalo ze sie rozstalismy , zarobki, warunki mieszkaniowe i ogolnie o wszystko. Tak naprawde nie mozna sie do tego przygotowac bo nie wiadomo o co Was beda pytac . W pewnym momencie na badania dotarl taus moich dzieci ( nie widzial ich ponad 4 lata) , dzieci na poczatku sie wystraszyly i uciekly do mnie , po czym po chwili poszly do niego i zaczely rozmawiac i tu sie zaczal HORROR. Przypominam tylko ze ja musialam odejsc od niego poniewaz byla przemoc w rodzinie nademna i dzieci , policja , opieka spoleczna , niebieska karta itd. Po rozmowie z tausiem panie stwierdzaja ze zrobia konfrontacje , czyli my razem w jednym pokoju i co uslyszalam ? Ze ojciec ma bardzo dobry kontakt z dziecmi , dzieci tez bardzo chca sie z nim widywac , nie boja sie go , rozmawiaja a przedewszystkim on bgardzo chce tych kontaktow. Nie pamietaja zlych rzeczy ktore mnie i dzieci spotkaly i nalezy sie dac tatusiowi szanse na widzenia . Rownie dobrze mogl , wejsc tam obcy facet i po 15 min przebywania z nim , zachowywaly by sie tak samo jak z "tatusiem".Tylko pytam ,na jakiej podstawie po 15 min rozmowy tausia z dziemi ( nie widzieli sie ponad 4 lata) stwierdzaja ze byl bardzo dobrym ojcem, ze dzieci maja bardzo dobry stosunek do niego . To ja bylam postawiona przez niego jako ta zla matka ktora postanowila odejsc i odebrac im ojca . Tylko dlaczego dobremu tausiowi przypomnialo sie nagle po 4 latach , gdzie byl przez caly ten czas , nie pamietal o dzieciach. Panie z RODK uznaly jego wniosek jako zasadny, czyli raczej widzenia dostanie . Na opinie nie wiem ile sie czeka, bo z tego wszystkiego nawet zapomnialam sie zapytac.
Czy mozna odwolac sie od opini RODK? i jak to zrobic ?
Cytat:
Napisane przez Evona1 Pokaż wiadomość
Hej, ja też przeszłam badania RODK. Córka bała się ojca, ojciec przyznał się w sądzie do bicia dziecka więc skierowano nas na badania.
Panie z RODK uznały, że obojgu rodzicom trzeba ograniczyć prawa bo się znęcają psychicznie nad dzieckiem (!)
Sąd poprosił o doprecyzowanie jak mają się odbywać spotkania z ojcem. I tu biegli orzekli, że właściwie to bez ograniczeń, czyli wakacje 2 tyg, ferie 1 tydzień, co drugi weekend. W opinii napisali, że córka nie boi się ojca i jest on kompetentnym rodzicem.
Wezwałam ich na rozprawę i pod wpływem szczegółowych pytań biegli nagle zmienili zdanie i uznali, że to ojciec jest be i widzenia powinny odbywać się w obecności matki bo ojciec nie ma kompetencji rodzicielskich.
Kompletna paranoja!
Ludzie orzekający w ośrodkach działają szablonowo, nie mają czasu na zbadanie akt i rozeznanie sytuacji. Takie badanie miałoby sens gdyby odbywało się cyklicznie a nie na podstawie kilkuminutowej rozmowy z wystraszonym dzieckiem i nawet kilkugodzinnej rozmowy z zestresowanymi całą sytuacją rodzicami, którzy często są w silnym konflikcie i już samo spotkanie twarzą w twarz jest przerażającym przeżyciem.
Bardzo łatwo skrzywdzić bezbronne dziecko.
Dopóki nie zostanie zmienione prawo takie sytuacje będą na porządku dziennym a jedyną możliwością żeby zmusić biegłych do rzetelnego zapoznania się ze sprawą jest wezwanie ich do sądu. Wtedy przeczytają akta i może jednak się zastanowią nad tym co jest dobre dla dziecka.

Mnie udało się to osiągnąć, mam tylko więcej siwych włosów i wrzody na żołądku ale córka przestała się bać ojca i czerpie radość ze spotkań z nim. Wie, że jestem w pobliżu a ojciec już się nie odważy podnieść na nią ręki.
witam czy mogła byś mi napisać jak napisałaś odwołanie od opini rodk i jak ich wezwałaś na światków
madziara150 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 16:08   #483
dziecko123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Witam
Jestem w podobnej sytuacji jak panie. Rozwiodlam sie z mężem 4 lata temu. Główny powód to alkohol. NA poczatku to ja tylko i wyłącznie zabiegalam o widzenia dziecka z ojcem, zapraszalam go na obiad,na kawę, byle by dziecko 7 letnie miało jakiś kontakt z ojcem. W pewnym momencie uslyszalam, ze mu wciskam dziecko. Dziecko wymagało pomocy szpitalnej,ale do ojca nie szło się dodzwonic bo był pijany,na drugi dzień odebrał tel bełkoczac do sluchawki. Nie odwiedzał już dziecka, nie tel,nie pisał, nie łoźył na nie. Dziecko to bardzo przeżyło,płakało ze tata już je nie kocha,nie chce,że picie jest ważniejszych ,trafilam z dzieckiem do poradni zdrowia psychicznego. Tam pani psycholog bardzo szybko postawiła mi dziecko na nogi. Dziecko już nie chciało widywac się z tata,za radą pani psycholog dzkecko odważyło się to powiedzieć tacie przez tel,po tym jak tata przypomniał sobie o dziecku po kilku miesiącach. Dziecko nie chciało tez samo chodzić do szkoły, pomimo ze miało juz 9-10 lat,gdyż ojciec dziecka pojawial się pod wplywem alkoholu w kamienicy w ktorej mieszkamy. Chodzilam do pracy w godzinach wieczornych by móc prowadzić i odbierać dziecko ze szkoły. Założyłam sprawę do Sadu o pozbawienie władzy rodzickelskiej, został jej pozbawiony, mialam opinie ze szkoły, od pani psycholog i w ogóle świadków. Od roku przeprowadzilam sie do mojego nowego partnera,dziecko samo chodzi do szkoly i wraca z niej,jest raaadosne,szczęśliwe. Aż tu nagle zyczliwi donoszą mi,ze tata dziecka chce złożyć wniosek o widzenia się z dzieckiem. Zamarlam. W obecnej chwili 3 lata nie widział dziecka,nie wie co lubi,kiedy miało komunię, jak się uczy, dziecko do mojego partnera mówi tato,jest kochane przez niego,czuje się bezpiecznie przy nim to on chodzi na zebrania,to on dba o nie, A tatuś teraz sobie przypomniał o dziecku i ma je widywac? A gdzke zdanie dziecka się liczy? Przecież ono jest najważniejsze. Dziecko nie chce widywac biologicznego taty,kto będzie sie liczył z jego zdaniem i uczuciami?. Tata dzkecka mieszka raz tu a raz tu,
Pracuje bo pracuje.Nadal naduzywa alkohol i ja mam mu dać dziecko na widzenie. Proszę pomóżcie mi,co zrobić, jak się do tego mam odnieść?
dziecko123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 18:46   #484
polkadot
Raczkowanie
 
Avatar polkadot
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Jeśli ojciec dziecka faktycznie złoży taki wniosek do Sądu, znajdź po prostu adwokata, który poprowadzi Twoją sprawę, w odpowiedzi na wniosek przytoczy wszystkie argumenty, które tu przytoczyłaś, będzie Cię profesjonalnie reprezentował na rozprawach, formułował pisma, nie będziesz sama. Jeśli już przyjdzie do rozprawy (póki co piszesz tylko, że ojciec dziecka chce złożyć wniosek o uregulowanie kontaktów z dzieckiem), dostaniesz termin, sygnaturę, staniesz się stroną postępowania, a nie stać Cię na pomoc prawnika, złóż wniosek o ustanowienie adwokata z urzędu, mało kto wie, ale takie prawo przysługuje, wówczas jego koszty ponosisz nie Ty, lecz Skarb Państwa.

Rozumiem Twoje wzburzenie, ale zawsze kiedy pojawiają się problemy zdrowotne, idziemy do lekarza, więc w przypadku kłopotów prawnych (nawet w przypadku pozornie prostej z prawnego punktu widzenia, lecz dla Ciebie budzącej wiele emocji sprawy), korzysta się z pomocy adwokata powodzenia!
__________________

polkadot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 22:49   #485
dziecko123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Bardzo dziękuję za odp. Jeśli dojdzie do sprawy to na pewno skorzystam z prawa do prawnika. Nie jestem z grupy mściwych matek. Czasem dziecku wraz z moim partnerem tlumaczymy,że moze przyjdzie taki moment,że będzie chciało się widzieć z ojcem i my nie mamy nic przeciwko temu. Ale musi do tego samo dojrzeć i chcieć. Na chwilę obecną nie chce tego. Ma 11 lat i najważniejsze dla dziecka jest poczucie miłości, stabilizacji,poczucia bezpieczeństwa (a nie żeby obcy ludzie zmuszali dziecko do tego na podstawie 2-3 godzin spedzonych z dzieckiem,skazywali je na dalszą traumę z ktorej się uwolniło)
Pozdrawiam wszystkie mamy,oraz doradców, prawników
dziecko123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 02:25   #486
ciocia_wiedzma
Raczkowanie
 
Avatar ciocia_wiedzma
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Karczew
Wiadomości: 59
Dot.: Badania w ośrodku RODK

.
__________________

Nasz dzień-> 06.10.2012
Nasza najukochańsza!-> 03.04.2007
Nasz najukochańszy!-> 20.04.2014

Edytowane przez ciocia_wiedzma
Czas edycji: 2015-08-30 o 18:01
ciocia_wiedzma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 22:24   #487
Magdalena9000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Badania w ośrodku RODK

.

Edytowane przez Magdalena9000
Czas edycji: 2015-03-02 o 07:40
Magdalena9000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-10, 07:21   #488
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Cytat:
Napisane przez Magdalena9000 Pokaż wiadomość
Mineły 3 lata i wnisołam do sądu o odebranie mu praw żebym tylko ja mogła decydowac o synku.W tym roku idzie do skzoły (od wrzesnia) wiec czy to jakies wycieczki czy wyjazdy żeby wszelka decyzja ograniczyła sie tylko co do mnie a nie co do łaski bilogicznego tatusia
Generalnie co do zasady nie zawsze pojmuję ten pęd do odbierania władzy rodzicielskiej "w zamian" za brak kontaktu. Przecież to niczego nie zmienia ani nic nie daje. I bez jej odbierania rodzic, przy którym mieszka dziecko może sam jednoosobowo o wszystkim decydować. Jedynie paszport/dowód osobisty należy załatwić przez sąd, ale tu raczej też problemów nie ma tylko trwa w zależności od obłożenia sądu.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 21:23   #489
Magdalena9000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Badania w ośrodku RODK

.

Edytowane przez Magdalena9000
Czas edycji: 2015-03-02 o 07:40
Magdalena9000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 07:47   #490
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Zgody na wycieczki/wyjścia ze szkołą/klasą, leczenie (tym bardziej nagły wypadek) itp. NIE muszą podpisywać oboje rodzice. Więc tłumaczenie próby odebrania praw ojcu na tej podstawie jest bez sensu i nie ma żadnego uzasadnienia.

W RODK wypełnisz testy, odbędziesz rozmowę z psychologiem. To samo pewnie przejdą Twój mąż oraz biologiczny ojciec dziecka (dostali oboje wezwania?). Dziecko też pewnie będzie poddane jakimś testom lub/i rozmowie z psychologiem lub pedagogiem, być może też razem z "PANEM", jak określasz jego biologicznego ojca, w jednym pokoju.

RODK będzie ustalał jakie relacje między Wami panują i jakie więzi są pomiędzy dzieckiem a każdym z dorosłych. Na podstawie tych badań wyda opinię, którą sąd będzie uwzględniał przy wydawaniu orzeczenia o ewentualnym ograniczeniu lub pozbawieniu praw rodzicielskich. Więc warto mówić prawdę, spokojnie i rzeczowo odpowiadać na pytania, bez zbędnych emocji, krzyków, płaczów, lamentów itp.

A czy mieliście wizytę kuratora w domu?

Odnośnie jeszcze zwrotu "mojej sprawy". To nie jest tylko Twoja sprawa. Dotyczy ona 3 dorosłych osób i jednego dziecka, na którego praw straży stoi sąd. Sama piszesz, że TY odeszłaś od ojca dziecka, TY wyprowadziłaś się 200 km od miejsca jego zamieszkania a głównymi powodami DLA CIEBIE na pozbawienie praw są dwie kwestie: 1. ojciec dziecka się nie kontaktuje, 2. wola samodzielnego decydowania o wyjazdach na wycieczki szkolne i o leczeniu. Znając orzecznictwo w bardzo podobnych sprawach śmiem twierdzić, że to zdecydowanie za mało na "odebranie" (pozbawienie?) praw rodzicielskich.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-13, 15:54   #491
Aka1966
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Witam mam badania w poznanskim Rodk za pare dni, jestem pelna obaw bo syn jest przeciwko mnie, maż mnie bil przy dzieciach (dzieci to potwierdzaja) i na kazda rzecz ktora wymagam od syna stwierdza ze u taty nie musi tego robic ( lekcje, mycie zebow, sprzatanie po sobie, kąpanie itd, wszystko jest złe) do tego tata nazywa mowi na mnie do dzieci "padlina" "ze mam maly mozg" kamienie w glowie. Wyprowadzalam sie wielokrotnie i wracalam bo obiecywal ze przestanie bic albo sie wyprowadzi, zawsze bylo tak samo, 5 lat mni tłukł. W koncu powiedzialam dość, wyprowadzilam sie , ale zeby nie urywac mu kontaktu z dziecmi , bo myslalam ze dzieciom sie to nalezy, ale po dwoch awanturach wyprowadzilam sie 100 km. Wtedy poznalam kogos, zalozylam sprawe o rozwod i sprawe karna o znecanie sie przez 5 lat, podalam dowody sms z grozbami, film jak mnie bije poniza i pluje na mnie, mam zalozona niebieska karte, mam jedna obdukcje. Trzy Interwencje policji .nigdy nawet u lekarza nie byl z dziecmi, na wakacjach wspolnych bylismy tylko jeden raz zawsza jezdzil z kolegami. I nagle teraz on kochany tatus chce opieki nad dziecmi, a na mnie mowi dzieciom "padlina" itd. Na mojego partnera śmieć". Mamy na to dowody bo dzieci chodza do psychologa i to opowiadaja. Ale moj syn widzi w swoim tacie idola, nie wazne ze mnie obraża, ze mni bil , syn mowi ze widzial ale to nic zlego bo tata zarabial pieniadze, juz nie daje rady. Mezowi przedstawiono zarzuty ze 5 lat sie nademna znęcał, w prokuraturze sie przyznal do wszystkiego i podpisal poddanie sie karze, po czym odbyla sie sprawa rozwodowa i na niej sie wszystkiego wyparł, potem byl termin wydania wyroku o znecani w szpadzie , przyszedl i powiedzial ze nie wie co podpisywal bo byl w szoku bo mu dzieci porwalam. On chce zrobic ze mnie ☠☠☠☠e i alkoholiczke, zaznaczam ze nigdy nie mialam zadnych spraw zwiazanych z alkoholem jak i z tym drugim na co mam mnostwo swiadkow i dokumentow, dzieci zadbane i zdrowe, mam z kazdej przychodni, przedszkola, szkoly pisma ze z dziecmi wszystko ok. Maz z wielka pewnoscia mi wypisuje ze po badaniach w rodk dzieci wroca do niego, bo syn chce z nim mieszkac, bo u taty nie ma kar. Dodam jeszcze ze moj maz byl trzy krotnie karany za bójke i narkotyki. Jakie sa szanse na to ze on dostanie dzieci.??? Ja wystapilam z wnioskiem o to zeby jego odwiedziny odbywaly sie w obecnosci kuratora, bo takie rzeczy dzieciom opowiada.
Aka1966 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-15, 15:56   #492
Magdalena9000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: Badania w ośrodku RODK

.

Edytowane przez Magdalena9000
Czas edycji: 2015-03-02 o 07:41
Magdalena9000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 07:08   #493
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Cytat:
Napisane przez Magdalena9000 Pokaż wiadomość
Mam wrazenie,że odnosze atak z twojej str na moja osobe ...
Nie, absolutnie Cię nie atakuję. Tylko próbuję wyjaśnić o co pytasz.

Cytat:
nie rozumiem skad taki przekaz ?
Z Twoich wcześniejszych wpisów.

Cytat:
"smiem twierdzic ,że to za malo" to jestes w błędzie .
O tym zadecyduje sąd. Ja tylko (na podstawie wcześniejszych wpisów) napisałam, jakie są orzeczenia w takich przypadkach.

Cytat:
"rażące zaniedbywanie (...) sąd obligatoryjnie wydaje postanowienie o pozbawieniu władzy rodzicielskiej”.
Nie bede wszystkiego tutaj wklejac bo nie widze potrzeby bo to tylko przykald ,ze jestes w błedzie.
To tylko teoria. W praktyce naprawdę może być różnie.

Cytat:
Przykladem są tez wakacje poprzednie gdzie prosilam o podpis o jego zgode bo chceilismy ywjechac na wakacje za granice i co ?oczywiscie odpowiedz była nie...
A po co jego pytałaś, skoro przekonana byłaś że nie wyda zgody? Trzeba było iść do sądu po zgodę na paszport. Fakt, że trzeba to robić odpowiednio wcześniej, bo sądy mają różne terminy, ale właśnie między innymi po to są.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 16:24   #494
kamcialwica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1
Send a message via Skype™ to kamcialwica
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Witam ja jetem rozbita mam syna w wieku lat 13 teraz sad do zakonczenia rozprawy zdecydowal ze syn ma zostac z ojcem ktory przez 5 lat nie utrzymywal z nim kontaktu dopiero w lutym po smierci jego siostry przypomnial sobie ze ma syna,i chce on go teraz go wychowywac, sad stwierdzil ze trzeba dac mu szanse. Czekam teraz na wezwanie do RODK bo mamy byc przebadani panicznie sie boje że byly mąż mi dziecko zbuntuje i go odbierze ja wiem ze u niego ma szanse na lepszy start bo to duze miasto ale ja sobie nie wyobrazam sobie zycia bez syna.W sądzie mnie zamurowalo jak powwiedzial ze chce teraz on go wychowywac a sędzina po przesłuchaniu syna powiedziala ze syn ewidentnie nie chce mieszkac z ojcem bo jest silnie zwiazany ze mną ale ojcu powinno sie dac szanse. Czy powinnam sie jakoś przygotowac do badan i co sad bierze pod uwage wole syna czy bardziej wyniki badan z RODK?
kamcialwica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-28, 06:48   #495
ksenia_k75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Cytat:
Napisane przez kamcialwica Pokaż wiadomość
Witam ja jetem rozbita mam syna w wieku lat 13 teraz sad do zakonczenia rozprawy zdecydowal ze syn ma zostac z ojcem ktory przez 5 lat nie utrzymywal z nim kontaktu dopiero w lutym po smierci jego siostry przypomnial sobie ze ma syna,i chce on go teraz go wychowywac, sad stwierdzil ze trzeba dac mu szanse. Czekam teraz na wezwanie do RODK bo mamy byc przebadani panicznie sie boje że byly mąż mi dziecko zbuntuje i go odbierze ja wiem ze u niego ma szanse na lepszy start bo to duze miasto ale ja sobie nie wyobrazam sobie zycia bez syna.W sądzie mnie zamurowalo jak powwiedzial ze chce teraz on go wychowywac a sędzina po przesłuchaniu syna powiedziala ze syn ewidentnie nie chce mieszkac z ojcem bo jest silnie zwiazany ze mną ale ojcu powinno sie dac szanse. Czy powinnam sie jakoś przygotowac do badan i co sad bierze pod uwage wole syna czy bardziej wyniki badan z RODK?
Witaj,
badania w ORDK maja na celu wykazać z kim dziecko jest bardziej emocjonalnie związane, z kim chciało by mieszkać itd. oraz jakim rodzicem "jesteś". Myślę że nie ma Pani czego się obawiać. Syn ma już 13 lat i na pewno parę miesięcy bycia z ojcem nie zmieni jego przywiązania do Pani. Jeśli na badaniach ORDK powie jasno, że chce mieszkać z Panią, sąd zasądzi wolę syna, oczywiście pod warunkiem, że Pani okaże się dobrym rodzicem- w co nie wątpię .. Proszę się nie denerwować i życzę powodzenia oraz szczęścia.
ksenia_k75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 16:31   #496
sylwia19919
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 1
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Witam mam badania w RODK w bialymstoku , nie zyje ze swoim partenerem a mamy wspolnie 3 letniego syna , a byly partner mieszka 500 km od mojego miejsca zamieszkania , ale sie uparl bo chcial zabierac syna do siebie dalam szanse i pojechal na tydzien czasu zeby zobaczyc jak synek bedzie to wszystkoz nosil , ale zrobiłam bład ze wogole sie zgodzilam na ten wyjazd , to złozyl sprawe do sadu aby synek mogl do niego jedzic ale wywalczyłam to i sedziNA wydala postanowienie zeby ojciec dziecka tu przyjezdzal i jesgo odwiedzal , ale i tez musimy terqaz przejsc badania na RODK i chdciałąbym dowiedziec sie jak to wszystko przebiega na czym to polega , bardzo mam obawy ze RODK mógly zmienic decyzje i ze ich opinia moze duzo wpłynac na decyzje sadu , wiedzac ze dziecko jest małe i tyle km ma przejechac i jak to wszytsko znosi to serce mi peka , prosiłabym o jakas pomoc
sylwia19919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 09:27   #497
gizmo1983
Przyczajenie
 
Avatar gizmo1983
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Czy jest tu ktoś, kto miał styczność z rodk w lublinie? Jakieś opinie?
Badanie z dzieckiem poniżej 2 lat - jeśli jest ktoś z kim mogłabym na ten temat porozmawiać, kto ma jakąś wiedzę na temat działania rodk - byłabym wdzięczna za kontakt.
U mnie jest dosyć trudna sytuacja - jest to drugi termin badania i musi być wykonane poza rejonowo wypadającym rodk i stąd moje rozterki. Niestety sytuacja jest na tyle charakterystyczna, że nie bardzo mogę publicznie o tym pisać a przydałaby mi się rozmowa z kimś kto ma jakiekolwiek pojecie o sposobie działania tej instytucji. Jeśli jest ktoś taki to proszę o kontakt. pozdrawiam
gizmo1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-30, 12:00   #498
zaskoczona1972
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Badania w RODK Opole ! Totalne nieporozumienie!!! Panie przeprowadzające badanie nastawione od razu przeciwko rodzicom ,a w moim przypadku przeciwko matce! I tu ma chodzić niby o dobro dziecka??? Chyba żart! Moja córka nie ma żadnego kontaktu z dziadkiem ,który nagle zaczął walczyć o kontakty z nią.Zawsze opinia z RODK jest wiążąca przy sprawach sądowych,sądy nie podważają takich opinii.Więc taki RODK który stanął murem w obronie dziadka spowodował,że moja córka musi się spotykać z dziadkiem z którym nigdy nie miała styczności ,a dziś ma 9 lat.Mam nadzieję,że już nigdy nie będę musiała mieć do czynienia z Panią z RODK Opole ,która na wstępie zmierzyła mnie wzrokiem z góry na dól ,widać nie spodobało jej się,że wyglądam lepiej od niej.Teść wyrządził mi dużo krzywdy i obie z córką nie chcemy mieć z nim nic wspólnego ....cóż....kogo to obchodzi??? RODK w Opolu kazał się spotykać wiec z płaczem moja córka ubiera buty i prowadzę ją na spotkanie z dziadkiem.Życzę dużo siły i wytrwałości wszystkim tym ,którzy są na początku drogi przez mękę czyli przed badaniem w Opolu!
zaskoczona1972 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-05, 13:46   #499
wkurzonyojciec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Witam potrzebuje informacji na temat badan w rodk. Jak dlugo mozna czekac za takimi badaniami.Rozprawe mialem w sadzie w listopadzie sad orzekl ze skieruje nas na badania, nadal czekam. A moja byla zona caly czas robi mi i mojej partnerce pod gorke z widzeniami. Prosze o jakies informacje.
wkurzonyojciec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-12, 22:48   #500
zaskoczona1972
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 2
Dot.: Badania w ośrodku RODK

Na badanie w RODK czeka sie do pół roku ,niestety.
zaskoczona1972 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-12 23:48:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:24.