Kurierski armageddon - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-21, 10:11   #61
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Kurierski armageddon

Nie sądziłam, że kiedykolwiek to powiem (tfu, tfu, żeby nie zapeszyć ), ale ostatnio jestem naprawdę zadowolona z działania Poczty Polskiej Wczoraj nie dość, że dostałam smsa z informacją o tym, że dostanę przesyłkę, to jeszcze zadzwonił do mnie listonosz, żeby uprzedzić, że będzie po 17:00. Z przypadku kurierów wielokrotnie był problem, żeby dostarczyć coś po 16:00.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 13:59   #62
chubka
Rozeznanie
 
Avatar chubka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 522
GG do chubka
Odp: Kurierski armageddon

Poczta polska zaczyna się wyrabiać bo duża konkurencja rośnie.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce...
chubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-22, 19:26   #63
Madzik_2905
Raczkowanie
 
Avatar Madzik_2905
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 458
Dot.: Kurierski armageddon

dużo zamawiam przez internet, a co za tym idzie też poznałam już kilka kurierskich firm uwielbiam siódemkę, zawsze dzwoni, że za godzinkę będzie, nawet jak w pracy jestem to nie robi problemów , gls też dobry, chociaż nie dzwonią, czasami tylko jak kogoś nie ma. DHL tragedia ! też miałam przypadek, że niby byli u mnie, a nikogo nie zastali! czekałam cały dzień w domu :sciana: i tak wole PP i jak mam możliwość, to biorę Pocztą
Madzik_2905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 16:18   #64
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Kurierski armageddon

Właśnie do ataku.... hm, teraz to już śmiechu doprowadził mnie listonosz (nie wiem jak to działa - rano przynosi paczki kto inny, wieczorem kto inny - ten ranny jest rewelacyjny, wieczorny... hm )

Dzwoni do domofonu - jak szalony. Nie zdążyłam wstać z łóżka i dobiec do drzwi, a on w tym czasie zadzwonił jakieś 5 czy 6 razy. Wpuściłam. Otwieram mu drzwi, a ten odskakuje jak oparzony. Czemu? Bo za mną (drzwi tylko uchylone) siedzą - tak, grzecznie i bez ruchu, obserwując - moje dwa psy. Zaczał się na mnie wydzierać, że mam wyjść na klatkę (byłam boso i w szlafroku - chora), bo tu trzeba podpisać. Mówię mu - najpierw grzecznie - zeby dał mi kartkę to podpiszę (psy dalej siedzą bez ruchu 2 metry za mną). On wydziera się dalej. W końcu ja się wkurzyłam, krzyknęłam, żeby przestał histeryzować bo psy mają go głęboko w dupie i żeby mi dał tą kartkę do podpisania. W końcu - obrażony - fuknął i poszedł

Matko, ja nie wiem co się dzieje
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-28, 18:04   #65
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jeszcze opowiem historię koleżanki. Zamówiła ze sklepu internetowego sukienkę za 400 zł. Niestety, rozmiar nie ten. Ponieważ był to okres przedświąteczny, a poza tym droga rzecz, no i 10 dni zwrotu, koleżanka zamówiła kuriera, żeby sukienkę bezpiecznie i pewnie odesłać. Przesyłka wiadomo droższa o wiele. Po 3 tygodniach pieniędzy na koncie nadal nie ma, koleżanka pisze więc maila do sklepu. Co się okazuje? Żadna paczka do nich nie dotarła. Koleżanka kontaktuje się więc z firmą kurierską, dostaje numer do kuriera. Co on jej mówi? "Ja nie mogłem znaleźć adresu tej firmy, więc przesyłka nie została dostarczona. Paczka jest na magazynie, może pani jechać i odebrać". Magazyn na kompletnym pustkowiu 70 km od jej miejscowości. Nie muszę chyba dodawać, jak wściekła była koleżanka, bo nie dostała zwrotu za drogą sukienkę, zapłaciła za przesyłkę, która nie została zrealizowana i musiała na własny koszt pojechać do magazynu. Napisała skargę, ale czy to coś dało nie wiem.
Zgodnie z prawem firma powinna jej zwrócić pieniądze za sukienkę, bo to nie jej wina, że towar do nich nie dotarł. Ona go wysłała i zmieściła się w 10 dniach na zwrot, miała potwierdzenie wysyłki i mogła także uzyskać potwierdzenie od firmy kurierskiej, że paczka została przez ich niekompetencję zostawiona na magazynie.

Mnie ostatnio rozczarowuje UPS, od dwóch dni mają co chwilę problemy z systemem do nadawania paczek
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 06:58   #66
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Kurierski armageddon

Odświeżam wątek kurierski, bo się wściekłam z rana. Zamówiłam perfumy za pobraniem ze słowackiej perfumerii (strasznie długa realizacja zamówienia, czasem mają braki magazynowe, więc wolałam nie ryzykować przelewu i odzyskiwania kasy miesiącami), byłam na bieżąco monitorowana w miarę co i jak, dzisiaj o 7 rano sms od kuriera że będzie między 9-12. Oczywiście gdzieś ma fakt, że będę w tym czasie w pracy, telefonu też nie odbierze. Nie wiem, jeszcze 2-3 lata temu wydaje mi się że każdy kurier dzwonił, żeby się umówić na pasującą godzinę dostarczenia - a wystarczy gdyby przyjechał w poniedziałek, bo wtedy TŻ będzie cały dzień w domu... Chociaż ten i tak jest niezły na tle pozostałych, którzy po prostu dzwonią do mnie i mówią, że stoją pod blokiem i mnie nie ma, HMMM?

Uprzedzając pytanie: nie mogłam zamówić na adres pracy, bo w przyszłym tygodniu ją zmieniam i nie wiedziałam, czy przesyłka wyrobi się jeszcze na stary adres. Ech, zepsuty humor z rana, bo skoro to pobraniowa, to chyba nie będzie mógł jej zostawić na poczcie?
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 09:08   #67
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez spodkoldry Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek kurierski, bo się wściekłam z rana. Zamówiłam perfumy za pobraniem ze słowackiej perfumerii (strasznie długa realizacja zamówienia, czasem mają braki magazynowe, więc wolałam nie ryzykować przelewu i odzyskiwania kasy miesiącami), byłam na bieżąco monitorowana w miarę co i jak, dzisiaj o 7 rano sms od kuriera że będzie między 9-12. Oczywiście gdzieś ma fakt, że będę w tym czasie w pracy, telefonu też nie odbierze. Nie wiem, jeszcze 2-3 lata temu wydaje mi się że każdy kurier dzwonił, żeby się umówić na pasującą godzinę dostarczenia - a wystarczy gdyby przyjechał w poniedziałek, bo wtedy TŻ będzie cały dzień w domu... Chociaż ten i tak jest niezły na tle pozostałych, którzy po prostu dzwonią do mnie i mówią, że stoją pod blokiem i mnie nie ma, HMMM?

Uprzedzając pytanie: nie mogłam zamówić na adres pracy, bo w przyszłym tygodniu ją zmieniam i nie wiedziałam, czy przesyłka wyrobi się jeszcze na stary adres. Ech, zepsuty humor z rana, bo skoro to pobraniowa, to chyba nie będzie mógł jej zostawić na poczcie?
jak na razie robisz gównoburzę o nic.

jeśli kurier jest z poczty to dostaniesz awizo do skrzynki, a zapłacisz na poczcie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 09:21   #68
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kurierski armageddon

A jaka to właściwie firma kurierska? Zazwyczaj mają dwie próby doręczenia itp.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 09:55   #69
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Kurierski armageddon

Ewentualnie jest możliwość zmiany terminu dostawy przez sms.

Generalnie jak czytam takie wątki to aż mi kurierów szkoda. Jeżeli ktoś ustawia dostawę pod adres domowy to powinien zadbać o to by paczkę ktoś mógł odebrać. A nie "ja sobie zamówię ale mnie nigdy nie ma w domu więc niech kurier kombinuje".
Jak ktoś jest niedyspozycyjny to polecam paczkomaty.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 09:55   #70
ts100
Raczkowanie
 
Avatar ts100
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 338
GG do ts100
Dot.: Kurierski armageddon

Tak sobie poczytuję ten wątek i stwierdzam, że chyba jestem jedyną osobą, która zarówno prywatnie jak i służbowo nie ma problemów z firmą DHL - może to dlatego, że prywatne przesyłki zamawiam do firmy, gdzie jestem praktycznie cały dzień i mam możliwość odebrania zamówionych rzeczy?
Nie mam również zastrzeżeń co do firmy UPS, TNT, DPD czy GLS, wystrzegam się jedynie Siódemki. Raz miałam trochę dziwną sytuację w pracy, kiedy pan kurier siódemkowy odmówił wniesienia na recepcję (10 schodków w górę z chodnika do budynku) paczki o wadze ok. 1 kg z kopertami bąbelkowymi Spojrzałam się na niego wzrokiem zabijającym i oznajmiłam, ze w takim razie ja odmawiam przyjęcia, nic mu nie podpiszę bo wg mnie nie dostarczył przesyłki "do" firmy tylko "pod" firmę a to jest różnica. (Inaczej ma się sytuacja, kiedy dostajemy towarna palecie, o wadze kilkudziesięciu kg - wtedy nawet nie ma fizycznej możliwości wtargania tej palety do biura ale jesteśmy na coś takiego przygotowani, pan kurier zostawia paletę przed biurem a my sami wnosimy wszystko do środka - i nikt nie ma do nikogo pretensji).
A druga chora sytuacja z Siódemką - tym razem prywatna - pan kurier przerzucił przez ogrodzenie dużą i ciężką (ok. 30 kg) paczkę, która nie była zaadresowana na mnie tylko na sąsiada, który mieszka jakieś 500 metrów dalej Co najlepsze - paczka była dość wartościowa i istniała obawa uszkodzenia zawartości przez to rzucenie. O ile wiem sąsiad złożył skargę na kuriera, który (chyba) nawet podrobił podpis odbiorcy.

Zgadzam się natomiast w kwestii poprawy jakości (i szybkości) usług Poczty Polskiej - mówimy oczywiście o normalnych okresach pracy, bo od połowy grudnia zwykle zdarzają się małe opóźnienia.
ts100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 10:01   #71
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Ewentualnie jest możliwość zmiany terminu dostawy przez sms.

Generalnie jak czytam takie wątki to aż mi kurierów szkoda. Jeżeli ktoś ustawia dostawę pod adres domowy to powinien zadbać o to by paczkę ktoś mógł odebrać. A nie "ja sobie zamówię ale mnie nigdy nie ma w domu więc niech kurier kombinuje".
Jak ktoś jest niedyspozycyjny to polecam paczkomaty.
zgadzam się
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 11:33   #72
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Kurierski armageddon

KEX i Siódemka - nigdy więcej!! Opóźnienia zarówno w dostarczaniu jak i odbieraniu. Po kilka dni...

I jeszcze GLS z paczkami z Tchibo. Zamawiam do pracy, bo kurier jest w tym rejonie do południa. Jeśli się zdarzy, że jednak nie dotrze na czas - odwożą paczkę do bazy i nie ma drugiej próby doręczenia. Mogę sobie sama odebrać - bagatela 50 km w jedną stronę.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:34   #73
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
KEX i Siódemka - nigdy więcej!! Opóźnienia zarówno w dostarczaniu jak i odbieraniu. Po kilka dni...

I jeszcze GLS z paczkami z Tchibo. Zamawiam do pracy, bo kurier jest w tym rejonie do południa. Jeśli się zdarzy, że jednak nie dotrze na czas - odwożą paczkę do bazy i nie ma drugiej próby doręczenia. Mogę sobie sama odebrać - bagatela 50 km w jedną stronę.
Akurat kurier GLS ma obowiązek dzwonić przed dostawą, więc jeśli do Ciebie nie dzwoni możesz złożyć na niego skargę i juz się nie będzie tak zachowywać ;-)
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:40   #74
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Akurat kurier GLS ma obowiązek dzwonić przed dostawą, więc jeśli do Ciebie nie dzwoni możesz złożyć na niego skargę i juz się nie będzie tak zachowywać ;-)
Ostatnio opisywałam na innym wątku, jak 2 razy miałam "przyjemność" odbierania paczki od kuriera GLS. Złożyłam skargę. Mam nadzieję, że się przeprowadzę i za kilka tygodni ten pan będzie tylko niemiłym wspomnieniem.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 11:58   #75
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Akurat kurier GLS ma obowiązek dzwonić przed dostawą, więc jeśli do Ciebie nie dzwoni możesz złożyć na niego skargę i juz się nie będzie tak zachowywać ;-)
No tak, ale to nie ma znaczenia, jeśli zadzwoni i mi powie, że dojedzie np. o 17.30 a ja pracuję do 15.00 .
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 12:02   #76
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
No tak, ale to nie ma znaczenia, jeśli zadzwoni i mi powie, że dojedzie np. o 17.30 a ja pracuję do 15.00 .
No przecież po to ma zadzwonić żeby się z Tobą umówić
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 12:06   #77
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
No przecież po to ma zadzwonić żeby się z Tobą umówić
No jasne, ale ja pracuję w innej miejscowości a w innej mieszkam i to już nie jest jego rejon. Miałam tak 2 razy: dzwonił i mówił, że najwcześniej może być o 17.30 i jeśli nikt paczki nie odbierze, to od dnia następnego można ją odebrać w bazie. Drugiej próby doręczenia nie ma.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 12:30   #78
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kurierski armageddon

ale to jego wina, że zamawiasz paczkę do pracy, gdzie kończysz ją już o 15?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 12:38   #79
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
ale to jego wina, że zamawiasz paczkę do pracy, gdzie kończysz ją już o 15?
Zamawiam paczkę z dostawą DO 15.00. A nie PO 15.00.

Wypada czasami, że kurier tak planuje trasę, że nie dociera do mnie do umówionej godziny i NIE MOŻE doręczyć mi tej paczki dnia następnego, bo nie ma takiej opcji mimo, że następnego dnia miałby taką możliwość. Następnego dnia to mogę ją sobie sama odebrać, ale w bazie. Z domu do ich bazy mam ok. 40 km w jedną stronę...
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-26, 12:43   #80
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kurierski armageddon

wcześniej nie napisałaś, że wybierasz opcję dostawy przesyłki do 15. w takim razie składaj reklamację, że płacisz za coś, a tego nie ma.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 12:50   #81
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kurierski armageddon

Nie ma w GLS czegoś takiego jak usługa dostawy paczki do 15 To ze nadawca sobie napisze na paczce, że jesteś do 15 pod wskazanym adresem, nie obliguje kuriera do niczego.

Istnieją usługi dostawy do godziny 10 oraz 12 i są dodatkowo płatne, sklepy internetowe raczej nie korzystają w Standardzie z tego typu wysyłek.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 13:32   #82
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Kurierski armageddon

Nawet zamawiając usługę dostawy do konkretnej godziny i tak nie zawsze to się udaje, kurierzy jeżdżą tak żeby im było po drodze a nie wg zleceń specjalnych czy dodatkowych.

Teraz zamawiam z dostawą do sąsiada, który pracuje w domu i jest na tyle uprzejmy, że nawet sprawdza zawartość przy kurierze .

EDIT: Najlepszy był KEX, który odbierał od nas paczkę przez TYDZIEŃ . Odbiór zlecał nasz klient, który pilnie oczekiwał towaru i codziennie wydzwaniał na przemian do nas i do KEXa i od każdego dostawał inne, sprzeczne informacje . No dramat po prostu.
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych

Edytowane przez Xantia
Czas edycji: 2015-06-26 o 13:35
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 13:43   #83
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez Xantia Pokaż wiadomość
Nawet zamawiając usługę dostawy do konkretnej godziny i tak nie zawsze to się udaje, kurierzy jeżdżą tak żeby im było po drodze a nie wg zleceń specjalnych czy dodatkowych.
.


Mówię teraz o GLS, z którego korzystam codziennie. Jeśli wybierasz usługę dostawa do 10 czy do 12 czy np.w sobotę to płacisz za nią dodatkowo dość dużo, paczka jest bardzo wyraźnie oznakowana. Kurier MUSI ja dostarczyć do określonej godziny, jeśli tego nie zrobi to jest obciążony finansowo. Przez trzy lata zdarzyło mi się żeby raz taka paczka została niedostarczona.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 14:15   #84
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez Pigeons Pokaż wiadomość
Ewentualnie jest możliwość zmiany terminu dostawy przez sms.

Generalnie jak czytam takie wątki to aż mi kurierów szkoda. Jeżeli ktoś ustawia dostawę pod adres domowy to powinien zadbać o to by paczkę ktoś mógł odebrać. A nie "ja sobie zamówię ale mnie nigdy nie ma w domu więc niech kurier kombinuje".
Jak ktoś jest niedyspozycyjny to polecam paczkomaty.
Mogę się mylić, ale większość ludzi, nawet pracujących w domu, czasem wychodzi do sklepu, albo cokolwiek załatwić. Nawet jeśli siedzą przez jeden dzień, kurierom zdarza się przeciągać okres dostawy na kilka, a czasem kilkanaście dni. Serio uważasz, że przez kilkanaście dni 24h/d trzeba być dostępnym, a najlepiej stać przy furtce i machać z daleka, ewentualnie wyjść na środek miasta i tam czekać (w poprzednich historiach masz kuriera któremu nie chce się szukać adresu, kuriera który nawet nie dzwoni do drzwi i wmawia że nikogo nie było w domu, kuriera który umawia się i nie przyjeżdża)? Powinno się czekać do usranej śmierci bez słowa nawet jeśli kurier odrzuca wszelkie formy kontaktu i od razu startuje z wyzwiskami i agresją?

Rozumiem, że kurier to też człowiek, dlatego chciałabym się umówić jak z człowiekiem. Nie zamawiam kuriera jeśli jestem dyspozycyjna przez 20 minut dziennie, ale w 8 godzinach (lub więcej) nie widzę już problemu.

Do czego jest kurier skoro listonosz tak samo przywiezie paczkę (nie wiem czy wszędzie ale u mnie są zwykle 2 próby dostarczenia), w razie czego zostawi awizo, przesyłkę można w razie czego odebrać na poczcie, która zwykle jest bliżej niż sortownia, na dodatek kosztuje to mniej?
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 16:00   #85
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez Hibiku Pokaż wiadomość
Mogę się mylić, ale większość ludzi, nawet pracujących w domu, czasem wychodzi do sklepu, albo cokolwiek załatwić. Nawet jeśli siedzą przez jeden dzień, kurierom zdarza się przeciągać okres dostawy na kilka, a czasem kilkanaście dni. Serio uważasz, że przez kilkanaście dni 24h/d trzeba być dostępnym, a najlepiej stać przy furtce i machać z daleka, ewentualnie wyjść na środek miasta i tam czekać (w poprzednich historiach masz kuriera któremu nie chce się szukać adresu, kuriera który nawet nie dzwoni do drzwi i wmawia że nikogo nie było w domu, kuriera który umawia się i nie przyjeżdża)? Powinno się czekać do usranej śmierci bez słowa nawet jeśli kurier odrzuca wszelkie formy kontaktu i od razu startuje z wyzwiskami i agresją?

Rozumiem, że kurier to też człowiek, dlatego chciałabym się umówić jak z człowiekiem. Nie zamawiam kuriera jeśli jestem dyspozycyjna przez 20 minut dziennie, ale w 8 godzinach (lub więcej) nie widzę już problemu.

Do czego jest kurier skoro listonosz tak samo przywiezie paczkę (nie wiem czy wszędzie ale u mnie są zwykle 2 próby dostarczenia), w razie czego zostawi awizo, przesyłkę można w razie czego odebrać na poczcie, która zwykle jest bliżej niż sortownia, na dodatek kosztuje to mniej?
Z tego co się orientuje to istnieje coś takiego jak śledzenie przesyłki. Nie jest tak, że po kliknięciu "zamawiam" bunkrujesz się z zapasem żywności i wody wyczekując przez kilkanaście dni kuriera.
Jak przesyłka zmieni status na "wydano do doręczenia" to tego dnia (lub następnego rano) możesz spodziewać się paczki.

Zresztą cały Twój post to jedno wyolbrzymienie. Nigdy nie zdarzyło mi się czekać więcej niż 5 dni roboczych. Nawet jeżeli zdarzają się takie sytuacje to są to wyjątki i nie ma co na ich podstawie budować jakiś teorii. Tak samo jak wyjątkiem jest machanie przed furtką czy agresywni kurierzy.
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 19:06   #86
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Kurierski armageddon

Dziś kurier UPS miał dostarczyć paczkę, specjalnie mój partner nie wychodził z domu i co? Odbiór w jakimś punkcie najbliższym, który wcale nie jest blisko.. Bo niby nikogo nie było w domu. Już kolejny raz mam taką sytuację z UPC
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 21:09   #87
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: Kurierski armageddon

Ja generalnie największe przeboje miałam z Siódemką -dwie przesyłki i obie zaginęły... Z DHL-em bywa różnie - u nich bardzo często zmieniają się kurierzy, więc raz z dostawy jestem zadowolona, a raz nie. Najbardziej lubię kurierów z Fedexu-rewelacja, zawsze dzwonią, mega punktualni, a paczki dostarczają w stanie nienaruszonym
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-26, 23:26   #88
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Kurierski armageddon

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
jak na razie robisz gównoburzę o nic.

jeśli kurier jest z poczty to dostaniesz awizo do skrzynki, a zapłacisz na poczcie.
Kurier nie jest z poczty, na szczęście udało mi się z nim skontaktować. Gównoburza może dlatego, że już któryś raz nie udaje mi się "spotkać" z kurierami, mimo, że wcale nie jest tak, że jestem poza domem 24/7. Ostatnio nie było mnie w domu dosłownie 2 godziny przez cały dzień, a czekałam na ciężką przesyłkę - specjalnie zaznaczyłam w zamówieniu, że proszę o dostawę po konkretnej godzinie. Oczywiście przyjechali wtedy, gdy nie było mnie w domu.
Nie napastuję konkretnych kurierów, bo wiem, że w 90% przypadków to nie ich wina, tylko błędów w komunikacji czy systemu, który nie pozwala im "naginać się" do klientów. Ale w takim razie po co jest usługa kurierska? Zawsze myślałam, że właśnie po to, by klient mógł się wygodnie umówić z dostawcą...
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 08:28   #89
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Kurierski armageddon

skoro to nie kurier z poczty to jakim cudem oczekiwałaś możliwości odbioru paczki u konkurencji, na poczcie?

na konkretną godziny dostawy można się umówić jak się odpowiednio zapłaci. a sklepy internetowe czasem niby oferują coś takiego a zwyczajnie nie wykupują takich usług, bo to dodatkowa kasa.

zamawiam żarcie dla psa co 3-4 tygodnie i za każdym razem dzwonią do mnie, żeby zapytać, czy jestem w domu. i to różne firmy kurierskie, bo w różnych miejscach zamawiam jedzenie.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-27, 08:34   #90
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Kurierski armageddon

Dokładnie, nie rozumiem jak można wymagać dostawy o konkretnej godzinie skoro takie usługi są dodatkowo płatne Następnym razem przy zamówieniu warto dogadać się ze sklepem internetowym żeby wysłał paczkę drożej, ale z gwarancją dostarczenia do konkretnej godziny. Bo to ze ktoś na liście przewozowym doda komentarz o preferowanych godzinach dostawy, nie zobowiązuje kuriera do niczego.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-15 09:07:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:46.