Pralko suszarka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-16, 20:44   #1
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146

jaką pralkę kupić? - jakie polecacie?


Poradźcie na co zwrócić uwagę przy kupnie pralki, jakie firmy są dobre i niezawodne, jakich się wystrzegać? itp. itd. Wszelkie rady będą cenne.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 20:48   #2
hefalumpa
Rozeznanie
 
Avatar hefalumpa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: b-stok
Wiadomości: 906
Dot.: pralka - jaką wybrać?

okolo 1,5 roku mam wirpoola ladowanego od gory, praleczka jest zgrabna, zajmuje nieduzo miejsca, nie mialam z nia jescze zadnych problemow, poki co jestem zadowolona
hefalumpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 20:50   #3
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Niedawno kupiliśmy w domu nową pralkę firmy Amica. Jak na razie bardzo dobrze sie sprawuje.
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 20:52   #4
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Najlepsze ponoć BOSH i SIEMENS. To prawie takie same pralki różnią się nazwą producenta. Niezbyt piękne, ale niezawodne. Zapytaj np. w Mediamarkt, oni tam szczerze doradzają i odradzają. Nam kiedyś odradzali tv LG, bo ciemny obraz miał strasznie, ale, że był dość tani to kupiliśmy go i z czase stał się jeszcze ciemniejszy. Natomiast o pralkach dowiadywałam się u naszego rodzinnego specjalisty i potwierdził to sprzedawca Mediamarkt. Oczywiście z tej półki cenowej, bo są np. Miele za jakieś 8klocków no i one są lepsze
Nic nie mogę pisać o działaniu mojej Siemens poza tym, że minął rok i jeszcze chodzi
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 21:43   #5
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Razem z mężem zainwestowaliśmy w pralkosuszarkę Elektroluxa. Baliśmy się trochę takiego wydatku i mieliśmy trochę wątpliwości (czy rzeczywiście jest energooszczędna? czy faktycznie taka dobra?), ale na prawdę opłacało się. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni. Jest to użądzenie bardzo oszczędne, a używamy zarówno pralki jak i suszarki dość często i muszę przyznać, że nasze rachunki za wodę oraz prąd nie podskoczyły drastycznie. Ubrania nie są zniszczone (a z suszarkami miałam do tej pory straszne doświadczenia tnz. popękane gumki w majtkach, pomarszczone ramionka biustonoszów - a niby suszenie w miarę niskiej temperaturze). I jaka oszczędność czasu!

Elektrolux to bardzo porządna firma, wystarczy przejrzeć fora na gazecie i znajdziesz tam wiele pochlebnych opinii zarówno o Elektroluxie, Boschu jak i Siemensie. Jest jeszcze firma Miele, ale to już mercedesy pralkowe.
Jeśli chodzi o techniczne sprawy to dla nas było ważne, aby pralka była bardzo trwała, w miarę możliwości wszystkie funkcje dostępne w jednym pokrętle (jak najmniej dziwnych migających przycisków, o których i tak się nie pamięta do czego służą) i aby nie zrujnowała nas finansowo (tzn. energooszczędna).
Pozdrawiam
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.

Edytowane przez amika79
Czas edycji: 2005-12-16 o 22:17
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 22:07   #6
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Cytat:
Napisane przez ahgatta
Najlepsze ponoć BOSH i SIEMENS. Niezbyt piękne, ale niezawodne.
A ja mam siemensa i jest i dobry i ładny NAwet bardzo...
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 22:13   #7
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Cóż, motyw pralki jest na tyle istotny, że jak sobie już człowiek kupi nową pralkę, to z radości pierze pięć rzy dziennie przez pierwszy tydzień. Później fascynacja mija, z jednego też prostego powodu - zwykle kończy się też proszek .
Wiem, bo sama tak miałam. W szale prania prałam nawet gumowe dywaniki antypoślizgowe. Rok temu kupiłam sobie piękną Candy ładowaną od góry, na jakieś 6 kilko, zgrabniutką niczym tyłeczek Cindy Crafword, energooszczędną, cichuteńką itp. Tak mi się spodobała, że bez wahania zapłaciłam za nią coś z 2,5 tysiąca. Pralka jest znakomita:
- niezawodna
- cichuteńka
- mnóstwo opcji, m.in. pranie skrócone (można sobie np. wygotować pościel czy coś w godzinę z praniem wstępnym), szybki program 32 min na 50 stopni
-czary mary do prania wełny, system "wanna" itp., pięć płukań, opcja "łatwe prasowanie"
-1200 obrotów (oczywiście można zmniejszać) - pranie wyciąga się praktcznie suche
Używam do niej tylko płynów do prania Persil, Ariel - wkładając je do bębna, wobec czego proszek nie osadza się na bebechach.
Niestety, w czasie przeprowadzki (dlatego mnie tu tyle nie było) okazało się, że nasze nowe mieszkanko posiada w łazience tak inteligentnie zabudowaną przestrzeń, że włazi w dziurkę z otworkami do pralki tylko pralka ładowana od przodu, taka malutka. Mogłam swoją postawić w salonie, ale coś mi nie za bardzo pasowała do mebli
Wobec czego musiałam ją zostawić w starym mieszkaniu, które wynajęłam nowym lokatorom i czuję się wobec tego jak instytucja charytatywna, bo pamiętam, że przez tę pralkę żywiłam się naleśnikami częściej niż tylko raz w tygodniu
Pralkę kupiłam w Media Markt, sprzedawca wcale nie twierdził, że Bosch czy Electrolux są lepsze, jego zdaniem na pewno chodzą znacznie głośniej.
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-16, 22:22   #8
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Cytat:
Napisane przez Helena
Pralkę kupiłam w Media Markt, sprzedawca wcale nie twierdził, że Bosch czy Electrolux są lepsze, jego zdaniem na pewno chodzą znacznie głośniej.
A to prawda. Moja pralka jest ...eghm... trochę głośna.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 22:24   #9
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: pralka - jaką wybrać?

ahgatta - też słyszałam o tych Boschach O Siemensach nie Ale co prawda to prawda, urodą to one nie grzeszą
Heleno, wielkie dzięki za tak długi wywód zwróciłaś tym samym na dwie ważne sprawy - instalację i głośność pracy Choć chyba z czasem nawet super ciche pralki zaczynają szaleć, "chodzić" po łazience i hałasować. A różne bajery to chyba są teraz w każdej pralce... Albo tak mi się zdaje
A tak na marginesie - jak się brzusio czuje?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 22:56   #10
karmeleiro
Zadomowienie
 
Avatar karmeleiro
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Trojmiasto
Wiadomości: 1 979
GG do karmeleiro
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Od pol roku jestem szczesliwa posiadaczka pralki Electolux (bez suszarki), ladowana od gory. Pierze swietnie, jest cichutka (podczas pierwszych pran, co chwile wstawalam i szlam do lazienki sprawdzic, czy wszystko w porzadku, bo taka cisza). Pojemnosc 5 kg, obroty 1000 (a i tak wykorzystuje moze 700 i rzeczy sa niemal suche). Energooszczedna.

Lubie ta firme, robia solidne rzeczy. Kiedys mielismy w domu odkurzacz tej firmy, kupiony jeszcze na zachodzie i z 20 lat sprawnie funkcjonowal.
__________________
************************* **********************
Czarownice sa zwykle tak towarzyskie jak koty......wiekszosc czarownic jest zyczliwa (ogolnie), lagodna (dla pokornych), wielkoduszna (dla zaslugujacych, bo nie zaslugujacy dostawali wiecej niz im sie nalezalo) i oddana generalnie swemu powolaniu, ktore oferuje w zyciu raczej kopniaki niz calusy.
T.P


************************* **********************
karmeleiro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 23:21   #11
Darien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 268
Dot.: pralka - jaką wybrać?

MagJa, ja od ok. 5 lat mam Amicę, ładowaną od przodu ( te od góry zupełnie mnie nie przekonują), taką płytką, ok.45 cm głębokości- bo mam maleńką łazienkę.
Jak dotąd nie miałam z nią żadnych problemów. A co jest ważne?
Na pewno energooszczędność -klasa A, oszczędność wody- też A. W mojej jest taki bajer jak nachylenie bębna- dzięki temu system wcześniej dostaje sygnał o napełnieniu i nie bierze więcej wody Bardzo sobie też cenię, że nie muszę jej ładować do pełna, wystarczy ok.1/3 bębna- to bardzo ważne gdy nie masz wielu rzeczy w danym kolorze No i szeroko otwierane drzwiczki, bo bez problemu mogę władować pościel i inne spore rzeczy- kąt powyżej 90st. No i funkcja "pranie krótkie"- jeśli nie pracujesz na budowie ( no oczywiście wiem, że nie ) to na codzień w zupełności wystarcza

Powodzenia przy wybieraniu
Darien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-16, 23:30   #12
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Darien - dzięki

No właśnie, jak to jest z tym pralkami ładowanymi od góry? Przyznam szczerze, że wg mnie są wygodne (rodzice mają taką), ale znów mojego TŻ nie przekonują (a z kolei jego babcia ma taką). W czym one są takie dobre albo takie złe?? Czy tylko chodzi o wygodę ładowania od góry i mniejsze gabaryty samej pralki czy o coś jeszcze? No i czy mają jakieś "ukryte wady"?
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 23:35   #13
Darien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 268
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Nie miałam takiej pralki więc nie mogę być pewna ale moim zdaniem mają strasznie mały otwór i nie bardzo mogę sobie wyobrazić , że wygodnie się do nich ładuje np. pościel czy grubą kurtkę. No i nie widać co jest w środku- musisz grzebać i nie wiesz co wyciągniesz
Darien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 23:37   #14
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Cytat:
Napisane przez Darien
Nie miałam takiej pralki więc nie mogę być pewna ale moim zdaniem mają strasznie mały otwór i nie bardzo mogę sobie wyobrazić , że wygodnie się do nich ładuje np. pościel czy grubą kurtkę. No i nie widać co jest w środku- musisz grzebać i nie wiesz co wyciągniesz
Faktycznie otwór może i nie taki duży, jak w zwykłych pralkach, ale moja mama jakoś tam mieści kołdry, koce czy kurtki. A to, że nie widać co się wyciąga to fakt. Szczególnie jak się pierze ciemne rzeczy.
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 23:38   #15
Darien
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 268
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Aaa i jeszcze mi się przypomniała wielka przewaga tych, ładowanych od przodu- ja na mojej mam kosz na rzeczy do prania a zaraz nad nim półki- przy ładowaniu od góry straciłabym tyle miejsca!
Darien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 23:52   #16
desti
Zakorzenienie
 
Avatar desti
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 12 954
Dot.: pralka - jaką wybrać?

u mnie ostatnio 10 letni Bosh wyzional ducha i w sumie bylaby to pierwsza naprawa bo i daloby sie naprawic ale zdecydowalismy sie kupic kolejnego Bosha. Ja jestem bardzo zadowolona. Prosty model a ma wszystko co potrzeba. Otwierana z przodu, otwor ma duzy. Mialam kiedys taka ladowana z gory i musze przyznac, ze chyba sa mniej wygodne.
desti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-16, 23:59   #17
Pralinka
Rozeznanie
 
Avatar Pralinka
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 700
GG do Pralinka
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Ja takze polecam Bosha. Jest niezawodna, niezniszczalna i ma bardzo czytelne, intuicyjne menu i oznaczenia. Facet sie od prania nie wykreci nieznajomoscia obslugi tak skomplikowanego urzadzenia jakim jest pralka

I polecam ladowanie "od przodu". Jest - moim zdaniem - po prostu duzo wygodniejsze niz te gorne.
Pralinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 07:43   #18
nekome
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6 288
Dot.: pralka - jaką wybrać?

moje pralkowo-zakupowe doswiadczenia mozna ujac w kilka punktow:
po pierwsze - dowiedz sie czy pralka jest glosna
po drugie - czy ma program "szybkiego prania" - ja mam 'pranie codzienne' w pol godziny pranie jest zalatwione, ciuchy doprane. oczywiscie nie mozna uzywac tego programu do jakis super zabrudzen
po trzecie - czy jest opcja "prania recznego" tych tkanin, ktore sa bardzo delikarne i trzeba bylo je zazwyczaj prac w misce a nie pakowac do pralki - ulatwia zycie
po czwarte - fajna jest tez opcja w ktorej pranie automatycznie konczy sie na ostatnim plukaniu i usisz sama przekrecic na wirowanie - mozesz wtedy nastawic pranie wychodzac z domu a jak wrocisz tylko odwirowac, a rzeczy sie nie pogniota.

moja pralka jest cichutka, gdy zamkne drzwi do pralni to nie slychac wcale jak pracuje! dlatego moge puszczac pranie grubo po polnocy i nikt z sasiadow nie marudzi Mam Aristona, kupionego poltora roku temu.
nekome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 09:14   #19
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Cytat:
Napisane przez MagJa
ahgatta - Choć chyba z czasem nawet super ciche pralki zaczynają szaleć, "chodzić" po łazience i hałasować. A różne bajery to chyba są teraz w każdej pralce... Albo tak mi się zdaje
A tak na marginesie - jak się brzusio czuje?
No bo pralkę należy po zainstalowaniu odpowiednio wypoziomować, tzn. wyregulować i dokręcić jej nóżki, by stała idealnie poziomo i wtedy na pewno nie będzie latać po łazience
Najczęściej za jeden uśmiech robią to panowie, którzy przywożą sprzęt.

Brzusio rośnie Ale jeszcze nie kopie
Pozdrowionka

PS - jako polonistka zauważam, że zdania nie zaczyna się od "no"
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-17, 09:35   #20
agusia_85
Zadomowienie
 
Avatar agusia_85
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 171
GG do agusia_85
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Ja odradzam pralki ładowane z góry, jesli masz małą łazienkę. Nie można na taich nic postawić, itp.
Nie znam się niestety na pralkach.
Sama mam Indesit (ładowany z przodu) i jestem zadowowolona
agusia_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 10:26   #21
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: pralka - jaką wybrać?

mieszkam w domu jednorodz. więc pralnię mam w piwnicy.
mam pralkę i suszarkę elektrolux (są przystosowane do tego, że suszarka może stać na pralce). pralka ładowana od przodu. jestem bardzo zadowolona, używam jej 1,5 roku. ma programy do wełny, ekolog., do delikatnych tkanin. i 1200 obrotów, ale zwykle używam 900.
niestety mam młodego pieska i jak był szczeniakiem, to potrafił tam sobie schować smakołyczki, jak zapomniałam zamknąć drzwi

w czasie studiów mieszkałam w bloku i miałam brandt pralko-suszarkę ładowaną od góry, (teraz stoi u mnie w piwnicy, bo mieszkanie wynajmuję i lokatorzy nie chcieli, bo mają swoją). w niedużej łazience, (jak to w blokach bywa) zajmowała malutko miejsca, była dosyć cicha. no i to odgórne ładowanie było dla mnie bardzo wygodne.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 11:42   #22
ANKA20
Wtajemniczenie
 
Avatar ANKA20
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Wiadomości: 2 712
GG do ANKA20
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Tak troszkę nie na temat Moi rodzice mają pralkę Candy i uwaga działa już 30 lat i jedyne co wymeiniliśmy to uszczelkę. Normalnie za tak długie użytkowanie to powinni od Candy nową dostac
__________________
Kobieta powinna powstrzymac swoje kokieteryjno-prowokacyjne zachowanie aby umozliwic mezczyznie wyksztalcenie pozagenitalnych form osobowej komunikacji

arte infantil

R jak Remont
ANKA20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 12:22   #23
Abuba
Zadomowienie
 
Avatar Abuba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 089
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Cytat:
Napisane przez nekome
moje pralkowo-zakupowe doswiadczenia mozna ujac w kilka punktow:
po pierwsze - dowiedz sie czy pralka jest glosna
po drugie - czy ma program "szybkiego prania" - ja mam 'pranie codzienne' w pol godziny pranie jest zalatwione, ciuchy doprane. oczywiscie nie mozna uzywac tego programu do jakis super zabrudzen
po trzecie - czy jest opcja "prania recznego" tych tkanin, ktore sa bardzo delikarne i trzeba bylo je zazwyczaj prac w misce a nie pakowac do pralki - ulatwia zycie
po czwarte - fajna jest tez opcja w ktorej pranie automatycznie konczy sie na ostatnim plukaniu i usisz sama przekrecic na wirowanie - mozesz wtedy nastawic pranie wychodzac z domu a jak wrocisz tylko odwirowac, a rzeczy sie nie pogniota.

moja pralka jest cichutka, gdy zamkne drzwi do pralni to nie slychac wcale jak pracuje! dlatego moge puszczac pranie grubo po polnocy i nikt z sasiadow nie marudzi Mam Aristona, kupionego poltora roku temu.
Nekome wymieniła także i moje kryteria . O ostatniej możliwości nie słyszałam - ja mam tylko funkcje opóźnienia startu prania (ale wtedy, żeby pranie sie nie wygniotło, musze wiedziec, o której wrócę do domu...)
  • Mam Candy i fajnie, ze ma program krótki, ale na 50 stopni - wolałabym na 40, to bardziej praktyczne.
  • Trochę denerwuje mnie to, że w mojej pralce nie ma pojedynczego płukania - program specjalny "płukanie" ma trzy płukania i trwa 20 minut. Zdarzyło mi się, że zapomniałam nalać płynu do płukania i chciałabym mieć mozliwość takiego pojedynczego płukania i odwirowania, ale nie mam. Przydałoby mi się to również teraz, bo mogłabym ubrania moje i dzieciowe niemowlęce w prac jednym praniu, a potem moje dodatkowo płukać z płynem.
  • I ostatnia rzecz - pranie wstepne mam tylko w programie 60 stopni, a w 40 już nie
Moja pralka ma 800 obrotów, natomiast mam koleżankę, która pierze kurtke puchową i odwirowuje ją w 1200 obrotów, podobno wtedy błyskawicznie schnie, i puch nie opada.

Pralka ładowana od przodu to oszczedność miejsca, bo można zagospodarowac "górę", ale i atrakcja dla dzieci: moja córka pomaga mi ładować i rozładowywać , a poza tym wszystko widać, można usiąść i popatrzeć

Nekome ma Aristona - odkąd zobaczyłam pralkę tej marki u mojej przyjaciółki, po prostu w niej sie zakochałam. Jest bardzo cicha - u Moniki stoi w kuchni, a mozna naprawde zapomnieć, ze działa. Ma wyświetlacz elektroniczny - niby bajer, moja Candy też ma, ale ten ma duzo wiecej informacji...

Udanego zakupu

Abuba
Abuba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 13:20   #24
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Ja niedawno nabyłam pralkę Wirpool ładowaną od przodu.Zależało mi na tym żeby była mała,więc wybrałam tę węższą wersję,ale z wsadem 5-kilowym.Oczywiście jest energooszczędna i zużywa 49l na pranie,a także ma te wszystkie bajery - pranie szybkie,delikatne itd.Ma też funkcję - pranie bez zagnieceń,ale coś chyba nie bardzo ona działa.
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 13:32   #25
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 530
Post Dot.: pralka - jaką wybrać?

Hej!

W sumie zgadzam się z przedmówczyniami. Dla mnie fajna funkcja w pralce to możliwość zaprogramowania prania na jakąś godzinę. Wychodzisz do pracy, praleczka włącza się o godzinie, ktorej chcesz, a po przyjściu z pracy masz pranie gotowe do rozwieszenia(nie leży, nie gniecie sie pół dnia)
M.
a4fe74769c46a8b3f27462c06deeaa5a0ba50375_612d631274ff7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-17, 15:06   #26
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Zdecydowanie nie polecam pralki ładowanej od góry, chyba, że ktoś tylko taką może mieć np. brak miejsca na otwieranie z przodu. Miałam takową i strasznie mnie wkurzała, bo nie dość, że nie można było na niej nic postawić, to jeszcze parę razy dopiero po fakcie gdy już całkiem wyprała okazywało się, że któraś z rzeczy zafarbowała resztę i gdyby to była pralka z okiekiem zauważyłabym to wcześniej. Dlatego teraz zdecydowaliśmy się na taką otwieraną z przodu.
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 21:58   #27
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: pralka - jaką wybrać?

Z chęcią wysłucham kolejnych rad
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 10:13   #28
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Cool jaką pralkę kupić? - jakie polecacie?

Witajcie dziewczyny!

Po 3 latach bojów w pianie z pralką Franią skończyła się moja cierpliwość. Postanowiłam wymienić ją na lepszy model (czytaj: na automatyczną). Uzbierałam trochę pieniążków i tu pojawia się problem: co wybrać, żeby nie przepłacić i żeby popracowała trochę dłużej niż wysłużona Frania .

Dziewczyny, napiszcie, jaką pralkę polecacie. Żeby była bezawaryjna, w miarę tania w eksploatacji. Będzie służyła jednej osobie (na razie), ale w przyszłości może dwojgu...

I bardzo ważna dla mnie sprawa: chcę wąską pralkę, 60 x 40, bo większa nie zmieści się w mojej maciupkiej łazience . W grę wchodzą tylko ładowane od przodu, nie od góry (moja łazienka jest naprawdę niewiele większa od kabiny prysznicowej, chlip).

Pozdrawiam
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 10:38   #29
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Jak tu prać, żeby wyprać? Czyli żegnaj Franiu

Zatkało kakao.
Nie przypuszczałam, że ktoś w dzisiejszych czasach może prać we Frani .
Przecież to kupa roboty z takim praniem musi być..?

Żeby znowu nie było, że tylko snobem jestem, to się ''pochwalę'' że wiele lat np. w moim domu grał sobie (mowa o TV) radziecki, dwudziestoletni Rubin. I zrobiłam do niego ''pomysłowego'' pilota (czytaj - ''na patyczku'') - i wszyscy, jak chcieliśmy oglądać byliśmy bardzo zadowoleni - w czasach, gdy wszyscy masowo rzucali się na ''współczesne'', już nie takie przaśne telewizorki .
I - DVD np nie kupiłam (odtwarzacza, no bo w kompie to maaam).

Więc - wracając - zgasiło mnie nieco i już.

Pomóc Ci nie mogę, ale Dziewczyny na pewno chętnie .
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 10:46   #30
Angi74
Wtajemniczenie
 
Avatar Angi74
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Łódź/Gdańsk
Wiadomości: 2 404
Dot.: Jak tu prać, żeby wyprać? Czyli żegnaj Franiu

Polecam Whirpool,natomiast szczeze Ci odradzam Ariston.Moja mamunia "walczy" od paru lat z tymi pralkami i co chwila jak nie naprawia to wymienia zepsuty model na inny,lecz ciągle ten Ariston ! Ja mam Whirpool od 7 lat i zero problemow,teściowa ma Bosch-równiez bezproblemowy.
Angi74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-30 11:35:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:51.