Oświadczenie woli - pobranie organów po śmierci - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-28, 10:24   #31
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: Oświadczenie woli.

Rozmawiałam kiedyś na ten temat z chirurgiem. Prawda jest taka że w Polsce według prawa nikt nie musi pytać rodzine o zgode ani o wole zmarłego.
Jednak ze względów etycznych najczęsciej tak robia.
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 11:40   #32
mysia444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 17
Exclamation Tatuaż - oddaję organy po śmierci

mam nadzieje, że wiecie o co chodzi . Gdzie taki tatuaż można zrobić i ile to kosztuje ??
(ten tatuaż jest w kształcie rybki i ponoć ma gdzieś małe serduszko, że sie oddaje)...
mysia444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 11:50   #33
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

robisz w miejscu widocznym to znak nieskonczonosci - (osemka w poprzek) ,a nie zadna rybka koszt pewnie z 30zl bo to przeciez maly znaczek
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-24, 23:40   #34
ati77
Raczkowanie
 
Avatar ati77
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 95
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

Dokładnie Fox - jest to znak nieskończoności , kiedyś słyszałam, że robi się go na prawym przedramieniu
ati77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 12:13   #35
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

Cytat:
Napisane przez fox
robisz w miejscu widocznym
aby ułatwić sprawę łowcom organów na wszelki wypadek na imprezach nie przyjmuj drinków od nieznajomych
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 12:36   #36
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

w sumie jest to znak nieskończoności, ale jedna jego strona jest w kształcie serduszka i czytalam kiedyś ze dobrze jest go na przedramieniu zrobić lub na lopatce...tez mi sie tak wydaje ze koszt nie powinien być wiekszy jak 30 zlotych
rzeczywiście moze jednak lepiej go zrobic tak by go na codzien mozna bylo spokojnie zakrywać pod ciuszkami, wiadomo co komu przyjdzie do glowy...
lepiej na siebie samego wyroku nie wydawac chcac pomoc innym
pozdrawiam
__________________
robaki sikają w krzaki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-25, 13:22   #37
fhancuzeczka
Raczkowanie
 
Avatar fhancuzeczka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: szczecin/poznan
Wiadomości: 452
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

tatuaz 30 zł?? to jakiej to jest wielkości?

olusia - fajny podpis
__________________
"Love the life you live. Live the life you love"
Bob Marley
fhancuzeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-25, 19:04   #38
migdalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 155
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

kurcze fajny pomysl z tym tatuazem ale ja ogolnie nie lubie tatuazy i nie chcialabym miec zadnego w widocznym miejscu, jakby mozna bylo w niewidocznym to moze i bym zrobila
migdalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 07:06   #39
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

heh dzięki fhancuzeczko!!
tatuażu też sobie najprawdopodobniej nie zrobię, ale myślę, że zgodę na oddanie organow każdy powinien ze sobą codziennie nosić, cudna sprawa podarować komuś życie...
pozdrawiam
__________________
robaki sikają w krzaki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 07:57   #40
Domisinia
BAN stały
 
Avatar Domisinia
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 171
GG do Domisinia
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

ja nosze !!
Domisinia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 10:12   #41
olusia006
Raczkowanie
 
Avatar olusia006
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 118
GG do olusia006
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

o !! no i ile Cie to kosztowalo Dominisiu??
__________________
robaki sikają w krzaki
olusia006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-28, 11:00   #42
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

Cytat:
Napisane przez Domisinia
ja nosze !!
a gdzie go masz?
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-28, 15:21   #43
migdalek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 155
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

no wlasnie, zgoda na oddanie... czy to wystarczy sobie napisac ze sie zgadza i podpisac i wlozyc do portfela czy dokumentow, na jakiej zasadzie to dziala?
migdalek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 06:48   #44
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Oświadczenie woli.

ja już dłuższy czas nad tym myślałam, rozmawiałam z rodziną, jednak takie tematy sa dysyć ciężkie, widze opór z ich strony. Myślenie i rozmawianie o śmierci jest trudne, moje próby są zbywane, mam zamiar podpisac oświadczenie, być moze to bedzie jakimś krokiem i powodem do dyskusji, w ten sposób rodzina będzie wiedzieć już że jestem zdecydowana.
Zastanawia mnie tylko jak to wygląda w życiu, jeśli jest już zgoda na pobranie narządów, czy to dzieje sie dosyc szybko? jak jest potem z wydaniem ciała, wiadomo rodzina przygotowuje pogrzeb. Domyślam się że ważny jest czas w przypadku pobrania narządów, ale jednak interesuje mnie jak szybko można już odebrac ciało.
Zastanawiam się tez jak ja czułabym się podejmując decyzje o pobraniu narzadów kogoś z rodziny, jeśli osoba ta nie miałaby takiego oświadczenia, jednak podpisanie oświadczenia, ułatwia rodzinie podjęcie decyzji.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 13:09   #45
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Oświadczenie woli.

no wiesz, ja rozmawiałąm z rodzicami i nie mieli nic przeciwko, pozatym nic nie mogeli powiedziec bo już było podpisane. pozatym taka prawda jest ze teraz oświadczenie woli prawie "nie istnieje". lekarze i tak boja sie zapytać rodzine o to czy mozna. jesli jest oswiadczenie i tak i tak sie pytają. pozatym teraz istnieje takie coś, że jesli NIE chcemy oddawać narządów, wtedy wpisujemy sie na krajową listę i oni sprawdzają, jesli tam jestesmy nie moga pobrac od nas narządów. Jeśli zas nie ma tam osoby, lekarz ma możliwość zapytania się o to czy zgadza się rodzine, chociaż i tak czesto tego nie robią. Decyzja musi byc Twoja. Jeśli jednak rodzicie się nie zadzają to może być problem, bo lekarz zapyta rodziców to mogą się niezgodzić i wtedy jest problem (mam nadzieje ze nie zamotałam)

A co do odebrania ciała? Hmmm pobranie narzadów nastepnuje jak najszybciej jesli tylko jest zgoda, a wydanie ciała sądzę że normalnie czyli 3-4 dni.
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 13:15   #46
wnika
Zadomowienie
 
Avatar wnika
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 991
Dot.: Oświadczenie woli.

kiedys nigdy bym sie na to nie zgodzila - czemu? sama nie wiem...
ale z czasem dojrzalam do tej decyzji - po smierci moje organy na nic mi sie juz nie przydadza a przeciez komus moga uratowac zycie, to tak jakby moja czastka dalej zyla
co do bliskich, gdy o tym rozmawialismy nie mieli zadnych obiekcji
__________________

'Musisz wierzyć, że to może się zdarzyć
bo przecież gdzieś tam jest ktoś, kto też w to wierzy...
On Cię wybrał, dawno temu wymyślił Cię sobie...
gdy spotkasz Go, powie Ci, że to Ty...'

wnika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 13:41   #47
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Oświadczenie woli.

wnika ja już dawno dojrzałam do decyzji. kilku moich znajomych umarło bo na czas nie mogli miec przeszczepu. a nawet wczesniej wiedziałam, ze bede chciala to zrobic. jest to dla mnie wazne. oddaje krew, chce oddawac szpik kostny (niestety musze jechać 200 km do Krakowa zeby oddać szpik) i po śmierci oddac organy. dla mnie to jest wazne. pomogę innym, sobie juz nie będę mogła pomóc.
nie wiem jak będzie jak będę miała TŻ,czy będa kłotnie z tego powodu ale będzie musiał on zaakceptować moją decyzję bo jej nie zmienię.
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 14:08   #48
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Oświadczenie woli.

Własnie ostatnio, chyba w związku z tą rocznica oglądałam taki reportaż, z którego wynikało, ze w Polsce wykonuje się coraz mniej przeszczepów, a głownym powodem jest brak zgody rodziny (co z tego, że nie wymagany). Lekarze przyznają, że większość z nich nie jest przygotowana do rozmowy na ten temat z rodzina zmarłego.

Wg mnie rodzina nie powinna mieć nic do powiedzenia. Każdy mógłby deklarować swoją chęć (bądź sprzeciw) np. we wniosku o wydanie dowodu osob. i figurować jako dawca w jakiejś bazie danych. Decyzaj taka powinna być tylko i wyłącznie sprawa danej osoby.

Ja rozumiem, (chociaż sama nie potrafie sobie tego wyobrazić), że w danej chwili rodzina może się nie zgadzać, tragedia itd. Ale jestem pewna, że za jakiś czas przyjdzie refleksja: "mogliśmy uratować czyjeś życie i nie zrobiliśmy tego". Nie chciałabym zyc z taką świadomością...
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 15:40   #49
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Oświadczenie woli.

Cytat:
Napisane przez nebraska
Własnie ostatnio, chyba w związku z tą rocznica oglądałam taki reportaż, z którego wynikało, ze w Polsce wykonuje się coraz mniej przeszczepów, a głownym powodem jest brak zgody rodziny (co z tego, że nie wymagany). Lekarze przyznają, że większość z nich nie jest przygotowana do rozmowy na ten temat z rodzina zmarłego.
Zgadzam się z tym w pełni. Lekarze nia mają przygotowania do rozmowy. Boją się poruszyć ten temat z rodziną zmarłego.


Cytat:
Napisane przez nebraska
Wg mnie rodzina nie powinna mieć nic do powiedzenia. Każdy mógłby deklarować swoją chęć (bądź sprzeciw) np. we wniosku o wydanie dowodu osob. i figurować jako dawca w jakiejś bazie danych. Decyzaj taka powinna być tylko i wyłącznie sprawa danej osoby.
W Polsce, jak już pisałam wyżej istnieje rejestr osób NIE wyrazających zgody na pobranie narządów. Każdy, kto sprzeciwia się oddaniu narządów w swoim szpitalu wypełnia blankiet i automatycznie wprowadzany jest do ogólnopolskiej bazy danych. W razie śmierci sprawdza się czy osoba tam figuruje, jeśli nie to lekarz może zapytać o zgodę rodzinę.


Cytat:
Napisane przez nebraska
Ja rozumiem, (chociaż sama nie potrafie sobie tego wyobrazić), że w danej chwili rodzina może się nie zgadzać, tragedia itd. Ale jestem pewna, że za jakiś czas przyjdzie refleksja: "mogliśmy uratować czyjeś życie i nie zrobiliśmy tego". Nie chciałabym zyc z taką świadomością...
Też sobie nie wyobrażam, życia z taką świadomością. Ale tez nie potrafię sobie wyobrazić uczuć rodziny, gdy umiera najbliższa osoba. Wtedy trudno podjąc jest taką decyzje, jeszcze Ona musi być podjęta tak szybko. Moim zdaniem, oświadczenie woli to upraszcza.
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 17:56   #50
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Oświadczenie woli.

Cytat:
Napisane przez malinka_86 Pokaż wiadomość
wnika ja już dawno dojrzałam do decyzji. kilku moich znajomych umarło bo na czas nie mogli miec przeszczepu. a nawet wczesniej wiedziałam, ze bede chciala to zrobic. jest to dla mnie wazne. oddaje krew, chce oddawac szpik kostny (niestety musze jechać 200 km do Krakowa zeby oddać szpik) i po śmierci oddac organy. dla mnie to jest wazne. pomogę innym, sobie juz nie będę mogła pomóc.
nie wiem jak będzie jak będę miała TŻ,czy będa kłotnie z tego powodu ale będzie musiał on zaakceptować moją decyzję bo jej nie zmienię.

odnośnie oddawania szpiku, to dopytywałam sie o to w Poradni Hematologicznej w Centrum Onkologii w Kielcach właśnie, a że dawcą krwi raczej być nie mogę, jednak okazało się ze nie wyklucza to bycia dawcą szpiku, czekam na powtórzenie wyników badań i wtedy zaczne działać w stronę dawcy szpiku. Na wizażu był wątek w którym jedna z wizażanek doczekała momentu ze wezwali ją na badania, ale czekała na to chyba rok, bo jak wiadomo pieniędzy na to mało w NFZ.
Z tego co czytałam to zwracają koszty dojazdu, noclegu chyba również jeśli jest to konieczne, ale nie pamiętam czy to był Kraków, coś mi sie wydawało że gdzieś dalej jeszcze można było robić badani, chyba że Kraków też może już robić badania.
Jeśli cos się dowiesz, dałabyś mi znać?
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 18:23   #51
malinka_86
Zakorzenienie
 
Avatar malinka_86
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 646
GG do malinka_86
Dot.: Oświadczenie woli.

oczywiscie jesli czegokolwiek sie dowiem dam znac.
__________________
Plus Size-owy wątek gadulcowy

Dziś wygram wszystko albo nic. Ostatnią szansę dał mi los -
Metro "Chcę być kopciuszkiem"
malinka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-17, 08:39   #52
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Oświadczenie woli.

Cytat:
Napisane przez malinka_86 Pokaż wiadomość
oczywiscie jesli czegokolwiek sie dowiem dam znac.
tu link do wątku z wizażu
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=szpiku

szukałam na stronie podanej w tamtym wątku, informacji jakie dokładnie choroby sa przeciwskazaniem do bycia dawcą szpiku, niestety nic nie znalazłam, tylko ogólniki, napisałam maila w tej sprawie, teraz czekam na odpowiedź, zobaczymy, a może sie uda na to liczę

a odnośnie tematu, wczoraj rozmawiałam z bratem i mamą o wypełnieniu oświadczenia woli i tego że w razie mojej śmierci chciałabym aby zgodzili się oddać moje organy, mamy reakcja była taka sama jak zawsze, jednak powiedziałam, że koło dowodu nosić będe takie oświadczenie, temat jak zwykle szybko się urwał, jednak będę wracać do niego.
MImo wszystko cięzko jest rozmawiać o śmierci, zadziwiająco szybko rozmowa się urywa, lub temat zostaje zmieniony.
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 17:22   #53
brzoskwinia82
Zadomowienie
 
Avatar brzoskwinia82
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 260
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

Też jestem ciekawa, jak to działa. Wystarczy kartka z podpisem i deklaracja, że sie zgadzam, czy to musi byc jakoś prawnie uregulowane? Może ktos wie?
__________________
Są godziny liczone podwójnie i lata nie warte jednego dnia...



brzoskwinia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 17:37   #54
* Raboussamai *
Zadomowienie
 
Avatar * Raboussamai *
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Mars
Wiadomości: 1 854
Dot.: tatuaż - oddaje organy po śmierci

Była nawet taka akcja.

Ja zrobiłam tak...

Weszłam na stronę http://www.oswiadczeniewoli.pl/index...=jak.inc&kat=1 lub http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/120 i na samym dole jest do pobrania ten druczek, który należy wydrukować, wypełnić i wyciąć... no i nosić przy sobie Na tej pierwszej stronie jest również o tym tatuażu, więc można sobie poczytać.

Ja noszę w portfelu no i poinformowałam moją rodzinę o mojej woli

Słyszałam, że są również takie silikonowe opaski z napisem: Nie zabieram swoich narządów do nieba. I to także jest tym oświadczeniem. Widziałam u mojego lekarza
* Raboussamai * jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 19:20   #55
oni
Raczkowanie
 
Avatar oni
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 58
Dot.: Tatuaż - oddaję organy po śmierci

Kiedyś ciekawił mnie bardzo ten temat, więc napisałam maila do specjalisty. Oto co mi odpisał:

Cytat:
Napisane przez Krzysztof A. Pijarowski, Prezes Zarzadu Głównego Stowarzyszenia "Życie po przeszczepie"
z pomysłu z tatuażami wycofano się, gdyż nie uzyskał on aprobaty chirurgów. Od osób z tatuażami nie pobiera sie organów, gdyż tatuaż jest drogą zakażenia WZW typu C , B oraz HIV .

Proponuje zajrzeć na:
http://www.przeszczep.pl/main/a/temat/id/103
Poza tym, służba zdrowia, przepraszam, ochrona zdrowia, ma ZAWSZE prawo pobrać ograny, niezależnie od tego, czy ktos pisemnie zgłosił taką chęć, tyle, że zazwyczaj lekarze są fair i pytają rodziny, czy nie ma nic przeciwko. Jeżeli zaprotestuje, z przeszczepu nici.
__________________
And through it all he offers me protection
A lot of love and affection
Whether I'm right or wrong
oni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 20:14   #56
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Tatuaż - oddaję organy po śmierci

Cytat:
Napisane przez oni Pokaż wiadomość

Poza tym, służba zdrowia, przepraszam, ochrona zdrowia, ma ZAWSZE prawo pobrać ograny, niezależnie od tego, czy ktos pisemnie zgłosił taką chęć, tyle, że zazwyczaj lekarze są fair i pytają rodziny, czy nie ma nic przeciwko. Jeżeli zaprotestuje, z przeszczepu nici.
dlatego oprocz deklaracji w porteflu,opaski warto mowic rodzinie o swoich planach.

moi wiedza ,co zrobia nie wiem ale przyrzeklam ze jesli nie spelnia mojej woli to wroce i bede ich straszyc
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 21:35   #57
brzoskwinia82
Zadomowienie
 
Avatar brzoskwinia82
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 260
Dot.: Tatuaż - oddaję organy po śmierci

Nie mogę być dawcą po śmierci, jeżeli mam tatuaż?
__________________
Są godziny liczone podwójnie i lata nie warte jednego dnia...



brzoskwinia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 15:29   #58
uhahana
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 681
Dot.: Oświadczenie woli.

Ja właśnie niedawno wypełniłam.
Niby nie jest to żadna podstawa prawna, niby ma tylko charakter informacyjny, ale jednak gdyby rodzina miała jakieś wątpliwości, to taki druczek ułatwi decyzję, tak myślę.
Teoretycznie, to faktycznie jeżeli nie wyraziłam sprzeciwu, mogą brać narządy, ale wiadomo, że w praktyce różnie bywa...
__________________
'Choose a job. Choose a career. Choose a family, choose a fucking big television, choose washing machines, cars, compact disc players, and electrical tin openers. Choose good health, low cholesterol and dental insurance. Choose your friends. (...) Choose your future.
Choose life.
'

uhahana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 16:29   #59
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Oświadczenie woli.

ja podpisałam i nosze przy sobie oświadzczenie woli, wyciełam kiedyś z gazety, zakleiłam tasma klejąca żeby trwałe było Jestem za tym by oddawać organy, moja mama nie zabardzo jest zadowolona ale szanuje moją decyzje i dziekuje Jej za to
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 17:35   #60
Asia31
Zakorzenienie
 
Avatar Asia31
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: nad morzem
Wiadomości: 3 827
Dot.: Oświadczenie woli.

Rowniez jestem za,za moment wysle emeila z prosba o druczek.Jesli jakis moj organ ma sie komus przydac to czemu nie pomoc.Mi juz nie beda potrzebne.
__________________
co nas nie zabije to nas wzmocni



MILEGO DNIA
Asia31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-20 09:15:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:55.