Jeanine / Atywia / Bonadea / Dorin / Aidee / Dionelle- wątek zbiorczy! - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-28, 11:58   #211
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: Jeanine

dziękuję za słowa krytyki

Przed rozpocżeciem leczenia ważyłam 60 kg przy wzroście 170 cm. Wiem, że to brzmi niewiarygodnie, ale przez pierwsze 2 tyg. przyjmowania Diane 35 przytyłam jakieś 8-10 kg. Spuchłam tragicznie, zwłaszcza na twarzy, wyglądałam jak te opuchnięte dzieci po chemioterapii. Tragedia. W najbliższym czasie wskoczyło mi jeszcze ok. 10 kg. Całe ciało miałam sine od rozstępów. Koszmar. Nigdy nie miałam żadnych zaburzeń łaknienia, jazd na punkcie jedzenia. Najgorsze było to, że tyłam tak nierównomiernie: spuchnięta jak bania twarz, wielkie piersi i pupa. Wyglądałam jak karykatura Wenus z Milo. Na moje uwagi, że coś jest chyba nie tak lekarz reagował uśmiechem i słowami: troszkę mniej jeść i trochę poćwiczyć. Ponieważ leczę się w Warszawie, w szpitalu im. Księżnej Anny Mazowieckiej ( II katedra ginekologii endokrynologicznej AM ), więc miałam zaufanie do specjalistów w tej placówce. Mimo rezygnacji z posiłków, diety ok. 500-600 kal. dziennie nic. zaczęłam pić czarną kawę, popaleć fajki, nic.
Tak było dopóki któregoś dnia przy okazji robienia cytologii, lekarz postanowił zbadać mi piersi, ponieważ naprawdę były monstrualnych rozmiarów. Okazało się, że miałam mlekotok, straszną ilość pokarmu, nie będąc jednocześnie w ciąży. Niestety to nie jedyne przykre skutki stosowania Diane 35.
16 kg w 3 m-ce, to zaledwie ok. 5 kg. gubiłam miesięcznie. Nie jest to nadzwyczajnie szybko. Dietetycy zalecają właśnie chudnięcie ok 1kg. tygodniowo. No to ja chudłam 1,5 kg tygodniowo.
Zmieniłam lekarza, leczę się w Szpitalu Bielańskim u znanego profesora. Państwowo, bez łaski.
Nadal muszę stosować dietę 1000-1200 kalorii, bo kobiety z pco mają skłonność do łatwego przybierania na wadze. Gdybyście wiedziały jak krępujące jest odpowiadanie na pytania rodziny, znajomych, koleżanek w pracy na pytania o przyczynę takiego wyglądu, ile wulgarnych głośnych pytań potrafią publicznie, np. w komunikacji miejskiej mężczyźni widząc takie piersi, to może mniej krytycznie odniosłybyście się do mnie.
2 lata zajęło mi też likwidowanie sinych rozstępów. Udało mi się dzięki zabiegom złuszczającym, wytrwałości i cierpliwości.
Jednego się nauczyłam-nie ufać ślepo lekarzom. Zawsze zapytać kilku o zdanie.
Warszawiankom z podobnymi problemami polecam endokrynologów i ginekologów ze Szpitala Bilańskiego.
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-28, 14:12   #212
_totally_
Zakorzenienie
 
Avatar _totally_
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 003
Dot.: Jeanine

Ale nie można stwierdzić, że dany lek jest jedynym, po którym się nie tyje. Niektórzy tyją, inni nie. Wszystko zależy od danego organizmu.
O Diane35 było głośno..
_totally_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 09:49   #213
mig25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: warszafka
Wiadomości: 216
GG do mig25
Dot.: Jeanine

Oczywiście, reakcje są indywidualne.
Najważniejsze jest ustalenie profilu hormonalnego, później można dobrać pigułkę.
Jeanine jest produktem, którego pojawienie się uzupełnia istotną lukę na rynku farmaceutycznym. Stworzony głównie dla kobiet cierpiących na brak endogennego progesteronu. Zawiera dużą dawkę progesteronu, który jednak w przeciwieństwie do innych preparatów progesteronowych nie kumuluje się w organizmie i stąd odsetek kobiet tyjących po Jeanine jest niski.
Wydaje się, że taki stosunek składników tej pigułki (tj. mało estrogenu : dużo progesteronu ) sprawia, że jest ona w miarę bezpieczna. Chociaż mój ginekolog uważa ją za zupełnie bezpieczną (pod kątem ewent. raka piersi, to mój endokrynolog uważa, że każda pigułka dłużej przyjmowana stymuluje rozwój hormonalnie zależnych nowotworów, głównie piersi. W każdym razie rak piersi jest łatwo wykrywalny i dobrze się leczy, jeśli jest wcześnie wykryty. Pigułka zabezpiecza (nawet na 10 lat po jej odstawieniu trwa jej działanie ochronne ) przed rakiem jajnika. A ten z kolei jest trudny do wykrycia i źle rokujący. Zatem... trzeba wybrać mniejsze zło moim zdaniem. Zresztą kobiety, które nie biorą pigułek, też chorują na raka piersi.
Tyle.
mig25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-29, 10:09   #214
obca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 454
Dot.: Jeanine

ja byłam z nich całkiem zadowolona, jednak po kilku miesiącach zaczęłam odczuwać nadwrażliwość w piersiach, był to dla mnie duży dyskomfort..
obca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 10:20   #215
dark_rose
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 59
Dot.: Jeanine i krwawienie

Podejrzewam, że to krwawienie jest spowodowane brakiem przerwy. Gdy ja nie robiłam przerwy miałam plamienia w trakcie brania drugiego opakowania bez 7-dniowej przerwy.
dark_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 08:12   #216
agus-go
Przyczajenie
 
Avatar agus-go
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Oleśnica
Wiadomości: 18
GG do agus-go
Exclamation Czy któraś z Was bierze Jeanine?

Czy któraś z Was bierze Jeanine? Jak się po tych tabletkach czujecie i czy wpłynęły na waszą cerę?
agus-go jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-09, 08:39   #217
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy któraś z Was bierze Jeanine?

czy tak trudno jest poszukac o tych pigualch w wyszukiwarce?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-02-09, 09:59   #218
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Czy któraś z Was bierze Jeanine?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
czy tak trudno jest poszukac o tych pigualch w wyszukiwarce?
no wlasnie? jest juz duzy watek o tych tabletkach...
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 08:46   #219
Kamka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
Talking Dot.: Jeanine

Heh
a ja przez rok brałam Diane35, nie zauważyłam żadnych niepokojacych zmian, nie przytyłam, jadłam normalnie, czułam się nawet lepiej niż wcześniej, bo zniknął trądziak <całkowicie>

Po roku p.gin zmieniła mi tabsy na Jeanine, po pierszym opakowaniu-ok, po drugim-okresik mniejszy niż wcześniej, po trzecim- mniejszy niz po drugim, a po czwartym-3 czerwono-przezroczyste plamki!!!

pomyślałam: co to ma być do jasej anielki??

P.gin uspokoiła mnie, że Jeanine są zdrowsze od Diane, mają mniejszą zawartość hormonów i dlatego krwawienie też jest relatywnie mniejsze po odstawieniu Diany.

Ono w ogóle nie musi byc widoczne na zewnątrz a w środku wszystko jest dobrze

BUZIAKI
__________________
KaMkA21
Kamka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-18, 10:31   #220
aniatko
Raczkowanie
 
Avatar aniatko
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 307
Dot.: Jeanine

ja przyjmuję jeaninie od ponad roku i czuję się świetnie,żadnych skutków ubocznych...w przeciwieństwie do cilest i microgynonteż czytałam różne wypowiedzi zanim zaczęłam je brać i naprawdę można nieźle się przerazić co ludzie wypisująprzede wszystkim trzeba znaleźć dobrego ginekologa który dobierze pigułki pod daną osobę...bo dobrzeddobrana pigułka to podstawa...wiadomo,że przez pierwsze 3mc moga być jakieś niedogodności ale ci co czytają ulotkę wiedzą że jest to poporstu efekt dostsowania się nowej pigułki do organizmu(a wiele dziewczyn od razu w ciągu trych3 m-cy zmienia tabletki na kolejna i kolejną....)moja gineklog mówi że jeanin zaraz po yasmin to jedna z najlepszych pigułek dostepnych na polskim rynku...ma mała dawkę hormonów,nie powduje tycia,gromadzenia się wody w organizmie,korzystnie wpływa na włosy,cerę,paznokcie...
osobiście polecam
aniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-19, 18:05   #221
Kamka21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 6
Dot.: Jeanine

Ogólnie przez 4 miesiące byłam zadowolona z Jeanine, tylko nie rozumiem dlaczego te dziwne zaburzenia z okresem pojawiły sie dopiero po 5 opakowaniu??
__________________
KaMkA21
Kamka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-02-22, 14:00   #222
saga77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1
problemy w trakcie brania tabletek

Witajcie, jestem tu nowa, i nie mam pojęcia jak to działa, ale próbuję. Mam 30 lat i jakieś 1,5 miesiąca temu rozpoczęłam brać tabletki jeanine. W trakcie pierwszego cyklu miałam niewielkie plamienie międzymiesiączkowe, ale to podobno normalne, zresztą i tak przeszło. Teraz jest koniec drugiego tygodnia drugiego opakowania i zauważyłam,że 1) bardzo bolą mnie piersi, 2) czuję pieczenie i swędzenie przy wejściu do pochwy. Objawy te trwają kilka dni, więc zastanawiam się czy jest to problem raczej naturalny podczas brania tych tabletek czy już sygnał że powinnam się zgłosić do swojego lekarza????saga77
__________________
saga77
saga77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 17:03   #223
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: problemy w trakcie brania tabletek

zawsze lepiej sie zglosic do lekarza. poza tym nie wydaje mi sie aby tabletki mialy cos wspolnego ze swedzeniem i pieczeniem gdziekolwiek
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-22, 17:26   #224
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: problemy w trakcie brania tabletek

Saga ja też brałam te pigułki.
Piersi bolą, bo się pewnie powiększyły - mi o cały rozmiar. Były nabrzmiałe i bolące. Ale to trwało tylko 4 m-ce i potem wróciło do normy.

A pieczenie czy swędzenie może być stąd, że przez pigułki jest tam bardziej sucho, nie ma tyle śluzu, a więc łatwiej o otarcia błony śluzowej podczas stosunku. Poza tym przy pigułkach łatwiej dochodzi do infekcji.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-25, 23:07   #225
kasiuuulka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1
Dot.: Jeanine

Witam! mam problem... biore tabletki jeanine juz 3 mies. tzn skonczylam 3 opakowanie w czwartek i do dzis jeszcze nie mam okresu co sie dzieje? czy tak czasem jest ? boje sie ze moge zajsc w ciąze a tego nie chce... Pomożcie...
kasiuuulka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 06:57   #226
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
utrata przytomości...

Zaczęłam brać tabletki Jeanine. Po przyjęciu pierwszej tabletki, nie miałam mdłości ani nic. Wczoraj wzięłam drugą. W nocy obudziły mnie mdłości, gdy wracałam z łazienki straciłam zupełnie przytomność. Czy może być to spowodowane tymi tabletkami, czy może ogólne osłabienie organizmu i tak po prostu... Kiedyś brałam diane 35 to miałam zawroty głowy znaczne, ale to dopiero po 2-ch tygodniach. Brałam też regulon i jasmin i mi pasowały. Te są z jeszcze mniejszą dawką hormonów. Zastanawiam się czy łaczyć te dwa fakty?
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 07:47   #227
sylwia-zuza
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia-zuza
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 664
Dot.: utrata przytomości...

musisz isc do lekarza - omdlenia sa niebezpieczne! On zdecyduje co i jak
__________________
Jesienne mamy
sylwia-zuza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 08:25   #228
kluska2
Raczkowanie
 
Avatar kluska2
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 35
Dot.: utrata przytomości...

biedula nie wiem, czy Cię to pocieszy, czy zmartwi, ale mnie się zdarzył taki incydent (dokładnie tak samo- obudziły mnie mdłości, zwymiotowałam a potem w łazience osunęłam się na ziemię i ..zonk, obudziłam się zlana potem i prawie bezwładna), tyle ze po 1: po harmonecie, po 2: kiedy wzięłam 2 tabletki jednego wieczora, po tym, jak przeoczyłam poprzednią. Zrobiłam tak 2 razy i za 1 własnie stało się powyższe, za drugim tylko mnie mdliło, a teraz juz baaardzo uwazam zeby nie przegapic tabl. i nie byc postawiona w takiej sytuacji (ze musze wziac 2 pod rzad):/

Tak, jak Ci radzą, wybierz się do lekarza. Ja nie poszłam (z głupoty i lekceważenia). Biorę tabletki od 6 lat, mam 22.

A propos- jeżeli Ty bierzesz już jakiś czas, czy lekarz nie kierował Cie na próby wątrobowe(badania poziomu enz.wątrobowych)?
kluska2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 08:28   #229
kluska2
Raczkowanie
 
Avatar kluska2
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 35
Dot.: utrata przytomości...

sorry, zagapiłam się- bierzesz za krótkożeby Cie badali na okoliczność ww.enzymuf
kluska2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-17, 11:35   #230
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: utrata przytomości...

miałam wszystkie badania, łacznie z poziomem testosteronu. Te tabletki niby są "lzejsze" od yasmin, a tamte tolerowałam. Moze to tez kwestia przemęczenia lub stresu? Po yasmin tez mnie mdlilo, ale przechodzilo. Dziwne ze na te druga tabletke tak zareagowalam
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 13:44   #231
meszsares
Zadomowienie
 
Avatar meszsares
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 235
Dot.: utrata przytomości...

idz z tym do lekarza,
a wlasciwie po co zmienialas pigulki skoro na yasmin reagowalas dobrze? przeciez to swietne nowoczesne pigulki, jesli organizm je akceptuje to nie warto ich zmieniac.
meszsares jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 14:34   #232
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: utrata przytomości...

bo byłam wzdęta i opuchnięta, i niestety należe to tego małego grona kobiet, co im PMS kompretnie uniemieżliwia normalne funkcjonowanie dlatego dostałam inne...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 11:32   #233
Dog-Rose
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kisiajowo :)
Wiadomości: 999
Dot.: Jeanine

Biore Jeanine od 9 miesiecow. Nie mialam zadnych skutkow ubocznych, lecz przeciwnie - zmniejszyl mi sie czas okresu. Przed Jeanine tez mialam okres kolo 2 dni, ale po rozpoczeciu zazywania mialam 1 dzien lub nawet mniej. Czasem nawet bylo tak ze w ogole nie mialam, ale potem za miesiac znow nastepowal. Ale teraz juz troche sie martwie bo 3 razy pod rzad nie mialam okresu, czego jeszcze nie bylo. Chociaz w tym czasie kiedy ewentualnie mial sie zaczynac mialam takie typowe boli w brzuszku, ale nic nie bylo... Czy teraz juz w ogole nie bede miala okresu? czy to jest ciaza???
Dog-Rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 12:20   #234
klimatyczna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 67
Dot.: Jeanine

Cytat:
Napisane przez kasiuuulka90 Pokaż wiadomość
Witam! mam problem... biore tabletki jeanine juz 3 mies. tzn skonczylam 3 opakowanie w czwartek i do dzis jeszcze nie mam okresu co sie dzieje? czy tak czasem jest ? boje sie ze moge zajsc w ciąze a tego nie chce... Pomożcie...
hehe..skad ja to znam;P ja wlasnie zmienilam harmonet na jeanine i jestem w trakcie trzeciego opakowania. Po dwoch nie mialam okresu.Tak sie zestresowalam,ze polecialam do apteki po test ciazowy;P okazalo sie,ze w ciazy nie jestem,a moja ginekolog powiedziala,ze przez dwa opakowania okres moze nie wystapic,ale jesli sie nie ma po trzecim to mam przyjsc na kontrole. Najlepiej skonsultuj sie z ginekologiem,mozliwe,ze bedzie potrzebna zmiana tabletek.Pozdrawiam
klimatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-23, 20:38   #235
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Jeanine

klimatyczna, wiesz... pewnie już jest po problemie, bo post kasiuuulki90 jest sprzed roku...
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-24, 10:43   #236
klimatyczna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 67
Dot.: Jeanine

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
klimatyczna, wiesz... pewnie już jest po problemie, bo post kasiuuulki90 jest sprzed roku...
hehehe..rzeczywiscie,gapa ze mnie;P no ale moze komus innemu moja wypowiedz sie przyda;P dzieki za spostrzezenie,teraz juz bede zwracac uwage na date postu
klimatyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 20:30   #237
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: JEANINE !!

Hej
Tez widzialam te strone mowiaca o "konskiej dawce hormonow" w jeaninie. Wystraszyla mnie bardzo. Ale zaryzykowałam, już miałam wykupione opakowania. I... po pierwsze zadnego opuchniecia, cera poprawiona, włosy ładniejsze, biust mi urósł i to sporo. Okres..? Zadnych bolacych okresow - jedynie czułam się jak baniak, ale zawsze są jakies niedogodnosci. Ale okres to było jedynie plamienie. Pytalam ginekologa. Tak może być. Dodatkowo schudłam, czego nie mogłam zrobić od wielu miesięcy. Po prostu nie chciało sie slodyczy. A jestem straszny łasuch ... Niestety jedyny minus - nie zaleczyły mi pms. Najpierw było super, a potem przestały działac. Przed okresem stawałam się rozdrażniona. Więc zmieniłam na Cilest.. I załuję bardzo .... brzuch spuchł mi jak baniak. Nie tylko brzuch ale i tzw "boczki" nogi to mam kopyta a nie nogi, do tego złe nastroje, raz obudził mnie ostry ból brzucha. Nie mówiąc, że ciągle coś podjadam - to orzeszki to czekolada.. po prostu strasznie mi się chce coś podjadać. Wiem, ze powinno sie czekac 3 miesiące na poznanie leku. Ale mam dość. Wracam do jeanine. Tylko teraz nie wiem jak to zrobić, czy od pierwszego dnia krwawienia, czy po zakonczeniu opakowania cilest od razu tabletke jeanine...?
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 06:43   #238
takasobieja22
Raczkowanie
 
Avatar takasobieja22
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 109
Jeanine, a rozregulowana miesiączka

Mam pytanie, brałam dotychczas przez okolo 1-2 lata Diane, jednak bardzo mi szkodziła, zrobiłam przerwe miesieczna i lekarka przepisala mi Jeanine.
Minał jeden miesiac i dostałam szybko okres, zaraz po skończeniu opakowania, okres był bardzo mocny i bolesny. Ale trwał 2 dni.
Teraz brałam drugie opakowanie, już 2 tyg przed planowanym okresem zaczal bolec mnie brzuch, i dwie tabletki przed koncem opakowania dostalam okres.

O co chodzi? PRzeciez biorac tabletki anty przewiduje sie miesiaczke, a nie ze ona mnie zaskakuje w srodku nocy..

Czy ktos mial podobnie?
__________________
3.08.2015 dr. Kuna 265ml wysoki profil
takasobieja22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-28, 14:29   #239
_Emi_
Zakorzenienie
 
Avatar _Emi_
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Łódź.
Wiadomości: 4 127
Dot.: Jeanine, a rozregulowana miesiączka

Cytat:
Napisane przez takasobieja22 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, brałam dotychczas przez okolo 1-2 lata Diane, jednak bardzo mi szkodziła, zrobiłam przerwe miesieczna i lekarka przepisala mi Jeanine.
Minał jeden miesiac i dostałam szybko okres, zaraz po skończeniu opakowania, okres był bardzo mocny i bolesny. Ale trwał 2 dni.
Teraz brałam drugie opakowanie, już 2 tyg przed planowanym okresem zaczal bolec mnie brzuch, i dwie tabletki przed koncem opakowania dostalam okres.

O co chodzi? PRzeciez biorac tabletki anty przewiduje sie miesiaczke, a nie ze ona mnie zaskakuje w srodku nocy..

Czy ktos mial podobnie?
Po1. Twoja przerwa to nie przerwa a namieszanie sobie w oragnizmie. Bo kto powazny robi miesięczną przerwe Powinna trwac min. 6 miesięcy.
Po2. zmienilas tabletki wiec to normalne ze oragnizm sie przyzwyczaja i dostajesz plamien , zle sie czujesz...
_Emi_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 08:51   #240
szalona23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 7
Dot.: Jeanine, a rozregulowana miesiączka

ja tez bralam diane rok ale niestety mi nie pomagaly a cera stala sie jeszcze gorsza odstawilam diane po 10 tabletce i teraz czekam na okres i zaczynam jeanine ale obawiam sie czy pomoga mi na tradzik a mam starszny szczegolnie na szyi, na czole i policzkach zero krost, tylko ciekawe kiedy dostane okres skoro w polowie odstawilam wiem ze tak nie wolno ale ja naprawde juz nie moglam tak koszmarnie sie czulam a krosty wyskakiwaly coraz wieksze co myslicie o jeanine?komu pomogly na cere bo diane wogole mi nie pomogly
szalona23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-15 20:05:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:23.