Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-07-03, 09:49   #2371
agnieska
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 6 827
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

W ramach ciekawostki - skład popularnej na Allegro i taniej (250ml/12 zł, 1l/35zł) maski:

Stapiz, Sleek Line, Mask hair repair and shine

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Myristate, Helianthus Annuus, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Hydrolized Silk, Butylene Glycol, Malic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Actinidia Chinensis Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Juice, Citrus Paradisi Fruit Juice, Pyrus Malus Fruit Juice, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Linallol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben

Strona producenta http://stapiz.waw.pl/

Gęsta, dość obciążająca, pachnie trochę owocowo trochę farbą do włosów. Fajnie nawilża
agnieska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 09:53   #2372
domi7ks
Zakorzenienie
 
Avatar domi7ks
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 16 173
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
W ramach ciekawostki - skład popularnej na Allegro i taniej (250ml/12 zł, 1l/35zł) maski:

Stapiz, Sleek Line, Mask hair repair and shine

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Myristate, Helianthus Annuus, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Hydrolized Silk, Butylene Glycol, Malic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Actinidia Chinensis Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Juice, Citrus Paradisi Fruit Juice, Pyrus Malus Fruit Juice, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Linallol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben

Strona producenta http://stapiz.waw.pl/

Gęsta, dość obciążająca, pachnie trochę owocowo trochę farbą do włosów. Fajnie nawilża

Jak na moje oko to widze, że skład nieciekawy, zwłaszcza Cyclopentasiloxane mnie przeraża
__________________
pierwszy Skarb- 22.12.2009
drugi Skarb-8.12.2011

domi7ks jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 10:13   #2373
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Tak 0,3% to bardzo wysokie stężenie. Na głowie spustoszenia nie uczyni, ale mam wrażenie, że może się wchłonąć i wniknąć w jej głębsze partie - ostrożnie
w takim razie bede go uzywala do picia...niech dziala od srodka..
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 10:38   #2374
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno kupilam 1000ml a data waznosci to miesiac wiec bede musiala go prawie calego wyzucic bo na wlosy bardzo malo zuzyje chyba ze moze chce ktos???moze wysle go komus????bo skoro mam wyrzucic to lepiej sie podzielic..
Jeśli miałabyś używac do włosów to mozesz robic jeszcze z niego płukanki albo rozcieńczać nim szampon

A odnosnie aloesu jeszcze, to zastanawiam się czy nie zrobic z niego psikacza podnoszącego wlosy u nasady Skoro Tulipanna pisala ze lekko utrwala, to moze po dodaniu jeszcze miodu, troche by wysztywniło włosy, również na długości, żeby nie były jak plastelina

Cytat:
Napisane przez agnieska Pokaż wiadomość
W ramach ciekawostki - skład popularnej na Allegro i taniej (250ml/12 zł, 1l/35zł) maski:

Stapiz, Sleek Line, Mask hair repair and shine

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimmonium Chloride, Isopropyl Myristate, Helianthus Annuus, Cyclopentasiloxane, Dimethiconol, Hydrolized Silk, Butylene Glycol, Malic Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Actinidia Chinensis Fruit Juice, Citrus Aurantium Dulcis Fruit Juice, Citrus Paradisi Fruit Juice, Pyrus Malus Fruit Juice, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Hexyl Cinnamal, Linallol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben

Strona producenta http://stapiz.waw.pl/

Gęsta, dość obciążająca, pachnie trochę owocowo trochę farbą do włosów. Fajnie nawilża
Gdyby wyrzucic silikony bylaby dla mnie w sam raz
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 10:43   #2375
kitay
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 406
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Tulipanno a probowalas do mycuia glowy uzywac glorii? ja tak robie i mi sie sprawdza, jolie proponowala tez odzywke fitomedu, moze to wyprobuj?
kitay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 10:45   #2376
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
kupila wkoncu aloes w aptece i na ni napisane jest ze 99,7 % to aloes....byly tez konserwanty benzoesan sodu sorbinian potasu i siarczan sodu...czy one nie zrobia czasami spustoszenia na glowie?????nie wysusza wlosow???chcialam kupic aloes w doniczce na allegro ale byly rozne odmiany i nie wiem jaki bylby dobry ..jakies porady???nalozylam go zaraz na wlosy z miodem....wlosy nawilzone...ale nie wiem jakie maja byc proporje jezeli chce go stosowac z miodem jako maseczke aloesowa

Jeszcze jedno kupilam 1000ml a data waznosci to miesiac wiec bede musiala go prawie calego wyzucic bo na wlosy bardzo malo zuzyje chyba ze moze chce ktos???moze wysle go komus????bo skoro mam wyrzucic to lepiej sie podzielic..
Po co od razu wylewać Litr to nie tak dużo- możesz przelac do buteleczki z atomizerem i psikać nim włosy. Albo buzię czy ciało po opalaniu (łagodzi oparzenia słoneczne) albo traktować jak zwykłą mgiełkę do twarzy i ciała. Poza tym zamiast rozrabiać szampon w wodzie- możesz go rozcieńczać właśnie tym sokiem. Pić też można. Możliwości jest wiele.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 12:50   #2377
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

kilka dni używam rzepy z joanny, moje włosy wyglądają tak źle jak jeszcze nigdy wcześniej. i... właściwie to mam ochotę płakać. czuje sie okropnie.
siano, puszącce się, kołtuny z tyłu głowy, gdzie nie złapię, suche. No i co teraz. Przeczytałam wszystkie wątki, Zamówię kallosa i glorię. ale przy takich włosach potrzebuję jak najszybszej regeneracji, dlatego proszę was bezpruderyjnie o pomoc w doborze szamponu, ktory dostane w aptece / drogerii i bedzie pomocny w nawilzaniu wlosow [wiem, ze nie wszystko dziala na wszystkich, wiem.... myslalam o choc kilku nazwach] myslalam o seboradin zolty szampon + lotion?
bardzo zalezy mi na waszym zdaniu i opinii, mialyscie chyba juz kontakt ze wszystkimi olejkami i substancjami do wlosow na swiecie a wasze doswiadczenie to hoho ^,^ bede bardzo bardzo wdzieczna!
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 12:52   #2378
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

a można uzywac Waxa do mycia omo?
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:01   #2379
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez szumasima Pokaż wiadomość
kilka dni używam rzepy z joanny, moje włosy wyglądają tak źle jak jeszcze nigdy wcześniej. i... właściwie to mam ochotę płakać. czuje sie okropnie.
siano, puszącce się, kołtuny z tyłu głowy, gdzie nie złapię, suche. No i co teraz. Przeczytałam wszystkie wątki, Zamówię kallosa i glorię. ale przy takich włosach potrzebuję jak najszybszej regeneracji, dlatego proszę was bezpruderyjnie o pomoc w doborze szamponu, ktory dostane w aptece / drogerii i bedzie pomocny w nawilzaniu wlosow [wiem, ze nie wszystko dziala na wszystkich, wiem.... myslalam o choc kilku nazwach] myslalam o seboradin zolty szampon + lotion?
bardzo zalezy mi na waszym zdaniu i opinii, mialyscie chyba juz kontakt ze wszystkimi olejkami i substancjami do wlosow na swiecie a wasze doswiadczenie to hoho ^,^ bede bardzo bardzo wdzieczna!
Może to tylko chwilowe? Wydaje mi się że szampon przez pare dni nie zrobiłby takiego spustoszenie Co do szamponu to nie doradze, bo uzywam zupełnie innych.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:22   #2380
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
Może to tylko chwilowe? Wydaje mi się że szampon przez pare dni nie zrobiłby takiego spustoszenie Co do szamponu to nie doradze, bo uzywam zupełnie innych.
jak: chwilowe? znaczy, że samo zniknie? w sumie to bym się nie pogniewała, ale nie wygląda to za różowo. no cóż. poczekamy zobaczymy. zaopatrżę się w jakiegoś nawilżacza. poczytam jeszcze. ale cały czas nadmieniam, że byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie propozycje takowych. ech... pozdrawiam.
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 13:35   #2381
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez szumasima Pokaż wiadomość
jak: chwilowe? znaczy, że samo zniknie? w sumie to bym się nie pogniewała, ale nie wygląda to za różowo. no cóż. poczekamy zobaczymy. zaopatrżę się w jakiegoś nawilżacza. poczytam jeszcze. ale cały czas nadmieniam, że byłabym bardzo wdzięczna za wszelkie propozycje takowych. ech... pozdrawiam.
No w pewnym sensie samo A kiedy odstawilaś ten szampon? Bo domyślam się ze to był szampon Ja bym proponowała spróbowac jeszcze z miodem tzn dodawac do odżywki, albo nakladac na wlosy oleje np. kokosowy, rycynowy, oliwa z oliwek, avocado, slodki migdał, więcej informacji tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250381
Możesz jeszcze spróbowac mycia odżywka --> http://www.laboratoriumurody.pl/forum/1,t736.html?postdays=0&po storder=asc&start=0&sid=a 00898722456efe7d973170164 879280 a jesli pozostaniesz przy szamponie to nie myj całych wlosów, tylko te przy skórze, a na ten czas nakładaj na reszte włosów odżywke. Potem spłukaj całosc i ewentualnie nałóż odżywke jeszcze raz i potrzymaj ją dłużej.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 13:47   #2382
szumasima
Raczkowanie
 
Avatar szumasima
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pudełeczko
Wiadomości: 425
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez karla_92 Pokaż wiadomość
No w pewnym sensie samo A kiedy odstawilaś ten szampon? Bo domyślam się ze to był szampon Ja bym proponowała spróbowac jeszcze z miodem tzn dodawac do odżywki, albo nakladac na wlosy oleje np. kokosowy, rycynowy, oliwa z oliwek, avocado, slodki migdał, więcej informacji tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=250381
Możesz jeszcze spróbowac mycia odżywka --> http://www.laboratoriumurody.pl/forum/1,t736.html?postdays=0&po storder=asc&start=0&sid=a 00898722456efe7d973170164 879280 a jesli pozostaniesz przy szamponie to nie myj całych wlosów, tylko te przy skórze, a na ten czas nakładaj na reszte włosów odżywke. Potem spłukaj całosc i ewentualnie nałóż odżywke jeszcze raz i potrzymaj ją dłużej.
Dziękuję bardzo za rady! Przy tym szamponie nie zostanę na pewno, nawet przy samej skórze włosy są bardzo szorstkie, czuję jakby się miały zaraz pokruszyć. Odstawiłam go wczoraj, konkretnie wczoraj było ostatnie mycie , więc nie jest to zbyt długo, nie oczekuję cudów.

Własnie przeglądam wizaż w celu uzyskania jakichś inspiracji. Myślałam może nad Niveą "Elastyczność i blask" albo tą żółta do włosów suchych i zniszczonych, zdziwiło mnie to, że mają takie optymistyczne oceny, bo myslałam, że to proszek do prania na głowę . chyba kupię. no i ten seboradin szampon. okaże się co mi pomoże.
trochę boję się ekperymentować, bo wlasnie zakupienie tej "rzepy" z joanny było pewnego rodzaju eksperymentem. mam nadzieję, że tym razem pójdzie lepiej Dziękuję jeszcze raz za pomoc! x] Napewno spróbuę z miodem, olejkiem rycynowym chyba niezbyt, bo to chyba trudno się zmywa? [].
__________________
zmyslam sie na poczekaniu, bo i tak nikt nie czyta Sienkiewicza i nie wie, że chamsko zzynam emocje od Winicjusza



szumasima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 14:08   #2383
bronsee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Odnośnie aloesu..
Robiłam porządek w szafce z lekami i znalazłam syrop o nazwie Bioaron C.
Skład: 100 ml preparatu zawiera: Aloe extractum fluidum 38,4 g; Aroniae succus 23,3 g; Vitaminum C 1,02 g. Substancje pomocnicze: sacharoza.

Ma dosyć wodnistą konsystencję.
Nadawało by się to to do włosów, czy w związku z obecnością sacharozy mogę sobie tylko na ten syrop stawiać irokeza?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

I jeszcze jedno - czy do psikadła Jolie można dodawać olejków eterycznych nie robiąc szkody włosom? (np. olejek cynamonowy)
bronsee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 14:12   #2384
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez szumasima Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za rady! Przy tym szamponie nie zostanę na pewno, nawet przy samej skórze włosy są bardzo szorstkie, czuję jakby się miały zaraz pokruszyć. Odstawiłam go wczoraj, konkretnie wczoraj było ostatnie mycie , więc nie jest to zbyt długo, nie oczekuję cudów.

Własnie przeglądam wizaż w celu uzyskania jakichś inspiracji. Myślałam może nad Niveą "Elastyczność i blask" albo tą żółta do włosów suchych i zniszczonych, zdziwiło mnie to, że mają takie optymistyczne oceny, bo myslałam, że to proszek do prania na głowę . chyba kupię. no i ten seboradin szampon. okaże się co mi pomoże.
trochę boję się ekperymentować, bo wlasnie zakupienie tej "rzepy" z joanny było pewnego rodzaju eksperymentem. mam nadzieję, że tym razem pójdzie lepiej Dziękuję jeszcze raz za pomoc! x] Napewno spróbuę z miodem, olejkiem rycynowym chyba niezbyt, bo to chyba trudno się zmywa? [].
Może się źle wyraziłam. Chodziło mi o pozostanie przy szamponie, (ale innym niz ten, np. jakims nawilżającym) zamiast tej metody mycia odżywką.
Olejek rycnowy jest dosyc ciężki, ale po 2 myciach szamponem powinien zejsc Zawsze mozna dodac do niego jakiegos lżejszego oleju np. oliwy z oliwek, albo zmieszac do odżywką, tylko trzeba potem umyc włosy.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 15:07   #2385
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

lepiej myc włosy omo czy samą odzywką? a jesli umyje je samą odzywką to nie będą tłuste?
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 15:15   #2386
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
lepiej myc włosy omo czy samą odzywką? a jesli umyje je samą odzywką to nie będą tłuste?
Zależy jakie masz włosy. Ja mam przetluszczające sie i włosy niestety są przylizane i dosyc tłuste Zmienie odżywke na lżejszą i poczekam jeszcze troche, bo włosy muszą sie przestawic po tym codziennym odtłuszczaniu.
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 15:17   #2387
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
lepiej myc włosy omo czy samą odzywką? a jesli umyje je samą odzywką to nie będą tłuste?
Nie wiadomo, co komu podpasuje. Musisz wypróbować obydwie metody i ocenić, która jest dla Ciebie najlepsza.
Włosy po myciu odżywką nie są tłuste Mogą być lekko obciążone, ale w żadnym wypadku nie tłuste(sama dzisiaj znów myłam odżywką ).
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 15:31   #2388
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
Po co od razu wylewać Litr to nie tak dużo- możesz przelac do buteleczki z atomizerem i psikać nim włosy. Albo buzię czy ciało po opalaniu (łagodzi oparzenia słoneczne) albo traktować jak zwykłą mgiełkę do twarzy i ciała. Poza tym zamiast rozrabiać szampon w wodzie- możesz go rozcieńczać właśnie tym sokiem. Pić też można. Możliwości jest wiele.
jawiem tylko boje sie tych konserwantow..
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 15:32   #2389
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

mi omo odpowiada ale mycie samą odzywke chyba jest zdrowsze, wydaje mi się ze do tego będzie dobra gloria kallos moze je zbyt obciążyć a moze powinnam kupic jakąś zwykłą typu ziaja czy nivea
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-03, 15:42   #2390
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Może wrzuć skład Glorii? Najlepiej, żeby to była zwyczajna odżywka o krótkim składzie, bez żadnych silikonów i innych ulepszaczy. Czytając wątek na LU zauważyłam, że bardzo dobrze, jeżeli w składzie znajdzie się behentrimonium chloride.

Edit.
Dziewczyny, tak się zastanawiam... Dzisiaj pewnie natrę skalp Seboradinem i czy coś będzie nie tak, jeżeli jutro znów umyję włosy odżywką zamiast szamponem?
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.

Edytowane przez Narek
Czas edycji: 2008-07-03 o 15:46 Powód: Edit.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 15:47   #2391
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Narek Pokaż wiadomość
Może wrzuć skład Glorii? Najlepiej, żeby to była zwyczajna odżywka o krótkim składzie, bez żadnych silikonów i innych ulepszaczy. Czytając wątek na LU zauważyłam, że bardzo dobrze, jeżeli w składzie znajdzie się behentrimonium chloride.

Edit.
Dziewczyny, tak się zastanawiam... Dzisiaj pewnie natrę skalp Seboradinem i czy coś będzie nie tak, jeżeli jutro znów umyję włosy odżywką zamiast szamponem?
to skład glorii
Skład: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Humulus Lupulus Extract, Parfum, Panthenol, E 471, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne(and) Methylisothiazolinone, Bromonitropropandiol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Benzyl Salicylate, Citral. (25.03.2008)
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 15:48   #2392
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość
jawiem tylko boje sie tych konserwantow..
po pierwsze to nie ma ich tam tak dużo, a po drugie to są pospolite konserwanty żywności. Benzoesan sodu masz w co drugim napoju/soku a siarczan dodaje się do mięs. Nie mówię, że są one całkowicie obojętne (tak to się niestety nie da) ale nie ma co panikować od razu.
Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
mi omo odpowiada ale mycie samą odzywke chyba jest zdrowsze, wydaje mi się ze do tego będzie dobra gloria kallos moze je zbyt obciążyć a moze powinnam kupic jakąś zwykłą typu ziaja czy nivea
pisalam o tym kilka razy. Kallos za ciężki. Kilka postów wyżej kitay chwali sobie glorię. Ziaja tak- ale większość odżywek z tej firmy ma silikony- musisz znaleść taką bez nich. Nivea nie ma silikonów (chyba za wyjątkiem jednej) ale musisz przetestować- cos mi mówi, że może być za ciężka.
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 15:51   #2393
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
po pierwsze to nie ma ich tam tak dużo, a po drugie to są pospolite konserwanty żywności. Benzoesan sodu masz w co drugim napoju/soku a siarczan dodaje się do mięs. Nie mówię, że są one całkowicie obojętne (tak to się niestety nie da) ale nie ma co panikować od razu.


pisalam o tym kilka razy. Kallos za ciężki. Kilka postów wyżej kitay chwali sobie glorię. Ziaja tak- ale większość odżywek z tej firmy ma silikony- musisz znaleść taką bez nich. Nivea nie ma silikonów (chyba za wyjątkiem jednej) ale musisz przetestować- cos mi mówi, że może być za ciężka.
spróbuje chyba glorii bo boje sie ze po nivei dostane łupiezu tak jak po szamponach tej firmy
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 16:12   #2394
karla_92
Zakorzenienie
 
Avatar karla_92
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 980
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
mi omo odpowiada ale mycie samą odzywke chyba jest zdrowsze, wydaje mi się ze do tego będzie dobra gloria kallos moze je zbyt obciążyć a moze powinnam kupic jakąś zwykłą typu ziaja czy nivea
Zdrowsze, ale nie trzeba się zmuszac jak nie masz przetłuszczającej sie skóry którą trzeba unormowac, albo ogólnie szampon nie czyni na Twojej głowie spustoszenia

Edit: ja używam nivei 'nablyszczającej' z diamentem i jest taka średniawa Troche za cięzka. Dobre będą ozywki Fitomed (pare postow wyżej Koko wklejała linka ze składami) to chyba jednak nie w tym wątku wiec wklejam http://www.kosmetykanaturalna.pl/fito_odzywki.php

I jeszcze jedno Znalazlam cos do ochrony wlosow z filtrami, bez alkoholu i silikonow Tzn znalazlam w wątku składowym
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=20020
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18797
karla_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 16:57   #2395
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Jolie2601 Pokaż wiadomość
po pierwsze to nie ma ich tam tak dużo, a po drugie to są pospolite konserwanty żywności. Benzoesan sodu masz w co drugim napoju/soku a siarczan dodaje się do mięs. Nie mówię, że są one całkowicie obojętne (tak to się niestety nie da) ale nie ma co panikować od razu.
Nie mówiąc już o tym, ile % konserwantów wciera w głowę stosując np. Joico , która nie stoi miesiąc tylko kilkanaście miesięcy...
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 17:35   #2396
Koko19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 573
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez 'Estelle' Pokaż wiadomość
Nie mówiąc już o tym, ile % konserwantów wciera w głowę stosując np. Joico , która nie stoi miesiąc tylko kilkanaście miesięcy...


Joico to nie odzywka do wcierania w skore glowy tylko WE WŁOSY!
Koko19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 17:56   #2397
Narek
Zakorzenienie
 
Avatar Narek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mrozy
Wiadomości: 9 046
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Mirelkaaa Pokaż wiadomość
to skład glorii
Skład: Aqua, Cetrimonium Chloride, Cetyl Alcohol, Humulus Lupulus Extract, Parfum, Panthenol, E 471, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne(and) Methylisothiazolinone, Bromonitropropandiol, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Limonene, Benzyl Salicylate, Citral. (25.03.2008)
Skład całkiem całkiem, pantenol może obciążać włosy. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, to może zajrzyj na wątek na LU o tej metodzie mycia włosów?
__________________
17.12.2007- Walka o zdrowe i piękne mo-hery Moja pielęgnacja-> klik!
Przewodnik po olejowaniu!
Profil na Endo

TF, CE, obwodówka- zrobione
Bieganie + Turbo Ewy Ch.
Narek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 18:59   #2398
Jolie2601
Zakorzenienie
 
Avatar Jolie2601
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 4 408
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość


Joico to nie odzywka do wcierania w skore glowy tylko WE WŁOSY!
po pierwsze nawet odżywką można sobie [przypadkiem] pociapać po skalpie. Po drugie- szampon joico też taki niewinny nie jest. Po trzecie każdy, nawet niepozorny szampon/odżywka, jakieś tam konserwanty ma. Po czwarte Twoje pytanie dotyczyło tego czy te konserwanty nie narobią szkody włosom. Po piąte- wydaje mi się, że na to odpowiedziałam
__________________
Sacred is the gift that they
have without knowing
Serenity is knowing it's safe
from destruction of time

"Sacred Serenity" Death
Jolie2601 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 19:17   #2399
Mirelkaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 16 606
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

nie będe narazie kupowac zadnej odzywki tylko spróbuje tą glorią
Mirelkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-03, 20:59   #2400
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Walka o zdrowe i piękne włosy :) -część II

Cytat:
Napisane przez Koko19 Pokaż wiadomość

Joico to nie odzywka do wcierania w skore glowy tylko WE WŁOSY!
Hm, nigdzie nie napisałam o odżywce

Poza tym Jolie powiedziała już chyba wszystko...
'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.