Brain over binge - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-02, 16:37   #1
mitochondrium199
Przyczajenie
 
Avatar mitochondrium199
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 6

Brain over binge


"Brain over binge" Kathryn Hansen Polecam książkę i żegnam bulimię .

Dziewczyny zmagające się z kompulsywnym jedzeniem i bulimią zachęcam do lektury.

Mam w głowie wolność, której szukałam od roku. Znowu odbieram świat wszystkimi zmysłami. Zero myśli o przymusie obżerania się.

Książkę znalazłam szukając w Internecie ośrodków pomocy osobom z ED i w ogóle informacji, co robić, aby przestać. Jedna z dziewczyn na YouTubie zamieściła filmik z książkami, które warto przeczytać. Nie sądziłam, że w ciągu kilku dni zapomnę o bulimii - szczerze, nawet trochę się bałam i myślałam że, nie byłam na to gotowa. A teraz - wolność!

Hansen wszystko tłumaczy i otwiera oczy. Trafia prosto do łba. Zrozumie każdy z podstawowym angielskim.

Jej, tak Was proszę! Przeczytajcie książkę. Sposób jest tak prosty i tak potężny, że wygrasz z każdym nałogiem!

Książkę czytałam ok. 5 dni po tym, jak postanowiłam skończyć z objadaniem się. Przeszłam już najgorszą "delirkę", ale potrzebowałam wytłumaczenia co się ze mną dzieje. Wciąż myślałam, że bulimia to choroba i muszę poddać się leczeniu. Wciąż zmagałam się z miażdżącym przymusem zażarcia i obawą, że to tylko kolejny krótkotrwały okres poprawy (jeden z miliona, co? ). Dużo spałam, bo wszystkie siły przekładałam na to, żeby nie objadać się. Zaczęłam szukać pomocy - świadomość, że robię coś w kierunku, aby wyzdrowieć, dawała iskierkę nadziei. Praktycznie żadnej sensownej pomocy nie uzyskałam, oprócz informacji, że powinnam sama poszukać ośrodka, gdzie zajmują się terapią ED. W między czasie zaczęłam czytać "Brain over binge". Bach! Koniec! Wolność
__________________
Człowiek nie jest ani aniołem, ani bydlęciem, nieszczęście w tym, iż kto chce być aniołem, bywa bydlęciem.
mitochondrium199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-15, 15:12   #2
Noradrenalina
Raczkowanie
 
Avatar Noradrenalina
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 85
Dot.: Brain over binge

No tak,tylko że to jest płatne? Byłam na Scribd i chciałam ściągnąć sobie tą książkę,a tam się okazało że za to trzeba zapłacić....nie bardzo umiem się w tym poruszać
__________________
Wiara w człowieka spadała mi do zera absolutnego,gdy czytałam kupy (....ponoć "posty"...)posa dzone przez niektóre "Wizażanki.Więc już nie czytam.Nie wydymajcie się z kolejnymi kupami na pw do mnie.Nie tykam smrodów.
Noradrenalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-06, 22:54   #3
Lee
Wtajemniczenie
 
Avatar Lee
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 121
Dot.: Brain over binge

u mnie dokladnie ta sama historia- ta ksiazka zmienila moje zycie, juz jest taka pognieciona i podarta-zabieram ja wszedzie 'w razie czego'. polecam!
__________________
if i'm not wasted, then the day is.
Lee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-06 23:54:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.