Trądzik: Blizny, przebarwienia - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Pokaż wyniki sondy: CO wybraliście lub wybbralibyście na czerwone plamy po trądziku??(nie chodzi o dziury
laser 145 39,19%
oczyszczanie u kosmetyczki 43 11,62%
peeling 182 49,19%
Głosujący: 370. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-30, 12:56   #241
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

A czy któraś z Was robiła jeszcze laser na przebarwienia po trądziku?? Jakie efekty??
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 14:15   #242
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

przebarwienia to ciemniejsze plamki na skórze. jak wiadomo nie jest łatwo z nimi zyc. po pierwsze wazna jest profilaktyka.a jezeli juz nic nie poradzi sie, trzeba zaczac stosowac odpowiednie kremy na przebarwienia i ewentualnie sprobowac je usunac laserem.moja kolezanka zastanawia się nad tym.ale tak to nie znam nikogo.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 14:48   #243
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Tak ja mam własnie takie plamki czerwone plamki po trądziku.Pryszczy nie wyciskałam a po niektórych pozostawały mi takie plamy. Stosuje acne derm i isotrexin i krem z kwasami więc niby powinny trochę blednąć znikać a nie widzę poprawy(stosuje 4,5 -acne derm, te 2 pozostałe - 6 miesięcy). Gdzieś przeczytałąm że przebarwień nie da się usunąć i jestem załamana tak czekam aż wkońcu moja skóra będzie normalna a tu czytam takie rzeczy ;(;(;(. I teraz dodatkowo zauwazyłam rozszerzone naczynka na twarzy a mam dopiero 17 lat to pewnei przez te wszytskie leki. Też zastanawiam się nad laserem ale ExeterUK napisała że zastosowała laser i nie pomogło. To co nigdy to już nie zejdzie???;(;(Ale neirozumiem jeżeli teraz laserem udaje się usunąć tatuaż bez pozostawienia śladu to czemu tych czerwonych plam ma się nie udać usunąć. Macie takie przebarwienia co robić?
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-30, 23:01   #244
confession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 81
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Czerwone plamki po trądziku (nawet tym niewyciskanym) są spowodowane uszkodzeniem mieszków włosowych. Miną, kiedy skóra się zregeneruje. Więc polecam kremy regenerujące i cierpliwość. Pozdrawiam!

P.S. Też z tym walczę... Miałam wielki wysyp w wakacje, a teraz tylko pojedyńcze krostki od czasu do czasu.
confession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 14:03   #245
zuzek85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 117
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

niestety w kazdym leczeniu potrzebna jest cierpliwosc. tak samo jest z przebarwieniami i kazdymi innymi skórnymi problemami.na pewno jest tez tak, ze kazdemu pomaga co innego.jednak trzeba robic wszystko, aby nie narazac swojej skóry na dalsze problemy i nieprzyjemnosci. mysle ze wlasnie profilaktyka, cierpliwosc i jakies dobre kosmetyki, pomagajace i odpowiadające naszej skórze mogą zdzialac duzo.
zuzek85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 17:47   #246
majaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 380
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Ja na razie stosuje dalej te leki co napisałam a za okolo tydzień pojadę do dermatologa i spytam się co robić z tymi przebarwieniami jesli leki nie pomagają za dobrze. Spytam się o peelingi i laser . Ostatnio przeczytałąm gdzieś że ważne jest diagnostyka przebarwień i po tym dopiero wybiera się odpowiednią kurację. I ta diagnostyka polega na badaniu lampą Wooda, która określa głębokość przebarwień.Słyszałyście albo robiłyście takie badanie?? Chciałabym sobie to badanie zrobić ale nie iwem gdzie.
majaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 12:41   #247
martaj145
Zadomowienie
 
Avatar martaj145
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 016
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Ja od prawie 2 miesięcy stosuje SKINOREN i jest bardzo zadowolona! widac już efekty blizny zbladły i znikają. takich efektów nie miałam po roku stosowania CONTRATUBEX i CEPANU. mimo że po Skinorenie troche piecze skóra uważam, że warto wytrzymać i go stosować u mnie widać zadowalające efekty
martaj145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 22:03   #248
dommek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 27
czerwone plamy po tradziku - co pomoze ( fota)

Witam
co tutaj pomoze na to?? moze acne derm a moze sa jakies specjalne masci , zabiegi
http://img165.imageshack.us/img165/8225/obrazek2ns4.jpg


kazda wypowiedz sie liczy
dommek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-29, 17:20   #249
pete86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 69
Dot.: Czy 'grożą' mi blizny ?

po jakim trądziku pojawiają sie takie blizny
http://162.129.70.33/images/acne_con...a_3_031213.jpg
?

jak do czegos takiego nie dopuscic?

mam troche krost, ale nie glebokich i nie bolacych, delikatnie zaczerwienionych. zero glebokich stanow zapalnych i sporadyczne biale czubki. nie wyciskam. jest sie czego obawiac czy wystarczy codzienna pielegnacja? chodze do dermatologa, ale lubie znac rowniez wasze zdanie

dzieki !
piotr
pete86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-30, 08:14   #250
Nata2108
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 140
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

ja tez stosuje skinoren rzeczywiscie przebarwienia znikaja...czolo,brode i lewy policzek sa juz prawie zdrowe tylko cos jeszcze nie jest tak z prawym policzkiem...niby przebarwienia bledna...ale za powoli....moze dopiero sie oczyszcza:d jakk juzz beda takie minimalne to sie zdecyduje na jakis zabieg w salonie kosmetycznym...mikroderma brazja lub cos...
Nata2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 14:52   #251
weem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

Witam serdecznie,
moj problem wydaje się być bardzo podobny do sporej grupy użytkowników z tego forum. Mianowicie 'jako tako' radze sobie z trądzikiem, jednakże zmora są dla mnie powstające po nim przebarwienia. I tutaj rodzi się moją prośba, pytanie: jaką metodę leczenia/usuwania plamek uważacie za najskuteczniejszą ? Czy kremy które tutaj wymienialiście są godne uwagi, czy jednak lepiej zaryzykować terapie laserową ? Jestem zdeterminowany się tego pozbyć, więc z niecierpliwością czekam na wasze odpowiedzi ?.
P.S
Czy możecie polecić jakies gabinety dermatologiczne (na terenie warszawy), w ktorych przeprowadzane sa zabiegi laserowe ? Nie chodzi mi tutaj o salony z pierwszej strony google itp. Preferowałbym jakies wasze, sprawdzone gabinety. Jeżeli nie chcecie nikogo reklamować, to piszcie prv. Bylbym Wam niezmiernie wdzięczny.
pozdrawiam.
weem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-15, 07:00   #252
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Leki na trądzik a przebarwienia.

Witam. Niedawno byłam pierwszy raz u dermatologa. Z cerą nie mam wielkich problemów, chodziło mi jedynie o drobne przebarwienia na brodzie. Pani doktor przepisała mi Metronidazol, Isotrex i taką białą zawiesinę, robioną na zamówienie. Uprzedziła też, że leki mogą wysuszać skórę. Wszystko ładnie, ale... przeczytałam, że to są leki na trądzik Trądziku na oczy nie widziałam, jedynie od czasu do czasu coś mi wyskoczy. Po trzeciej nocy z zawiesiną skóra rzeczywiście zrobiła mi się bardzo sucha, między jednym a drugim lekiem smaruję twarz Ziają oliwkową i to trochę pomaga. Zastanawia mnie jednak, czy to pomoże na przebarwienia?
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 14:07   #253
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
. Pani doktor przepisała mi (...), Isotrex


Cytat:
Uprzedziła też, że leki mogą wysuszać skórę. Wszystko ładnie, ale... przeczytałam, że to są leki na trądzik Trądziku na oczy nie widziałam, jedynie od czasu do czasu coś mi wyskoczy. Po trzeciej nocy z zawiesiną skóra rzeczywiście zrobiła mi się bardzo sucha, między jednym a drugim lekiem smaruję twarz Ziają oliwkową i to trochę pomaga. Zastanawia mnie jednak, czy to pomoże na przebarwienia?
Oczywiście, że leki te wysuszają skórę, ponieważ są to bardzo silne leki przeciwtrądzikowe (mówię o izotretoinie), o szerokim spektrum skutków ubocznych. Absolutnie uważam, że jeśli nie masz trądziku nie powinnaś wziąć ani jednej tabletki ! Na lekkie przebarwienia i blizny najlepsze są delikatne kremy apteczne z kwasami (Effaclar K, Lysanel itp.) a nie izotretoina ! Metronidazol jest przeciwbakteryjny, możesz smarować, ale po co ?

Odstawiłabym izotretoiną i poszłabym do innego lekarza. Isotrex jest Ci niepotrzebny.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2008-12-15 o 14:09
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 14:10   #254
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Gwoli ścisłości, Isotrex jest w żelu. To mówisz, że dermatolog sobie przepisał byle co?
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 15:03   #255
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Retinoidy doustne byłby w takim wypadku rzeczywiście głupotą.
Ale tretinoina stosowana zewnętrznie moim zdaniem jak najbardziej wskazana.
Tretinoina podrażnia naskórek, stymulując komórki skóry do wzrostu (podziału). W ten sposób, przyśpiesza odnowę komórkową skóry.Ten sam mechanizm złuszczania naskórka powoduje, że tretinoina jest skuteczna w walce ze zmarszczkami, przebarwieniami posłonecznymi (fotostarzenie) czy bliznami (np. po trądziku). Efekty w zwalczaniu skutków fotostarzenia widoczne są po 4 tygodniach kuracji; przebarwień - po 6 do 8 tygodniach; zmarszczek - po około 3 miesiącach kuracji.
(to z wizażu)

Oczywiście jeśli leki przepisane przez dermatologa będą cię podrażniały, a mimo nawilżania skóra będzie wysuszona to myslę, że spokojnie można poprosić o coś delikatniejszego.
Pamiętaj o stosowaniu filtrów, bo bez nich możesz się nabawić jeszcze większej ilości przebarwień.
Pozdrawiam
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 16:22   #256
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

To teraz mam w głowie jeden wielki mętlik... Skóra po trzech nocach z zawiesiną (smaruję cała twarz, dzisiaj już chyba poprzestanę na brodzie i ewentualnie policzkach) jest rzeczywiście sucha, ale oliwkowa Ziaja przynosi ukojenie. Zobaczymy, co dalej z tym zrobić... Ale te 6-8 tygodni mi się spodobało

Co do filtrów, nie znalazłam jeszcze żadnego. Na razie mam tylko pseudofiltr 6 czy ileś w kremie na dzień.

Edytowane przez Mini007
Czas edycji: 2008-12-15 o 16:25
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 16:48   #257
Bathory
Raczkowanie
 
Avatar Bathory
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 287
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość




Oczywiście, że leki te wysuszają skórę, ponieważ są to bardzo silne leki przeciwtrądzikowe (mówię o izotretoinie), o szerokim spektrum skutków ubocznych. Absolutnie uważam, że jeśli nie masz trądziku nie powinnaś wziąć ani jednej tabletki ! Na lekkie przebarwienia i blizny najlepsze są delikatne kremy apteczne z kwasami (Effaclar K, Lysanel itp.) a nie izotretoina ! Metronidazol jest przeciwbakteryjny, możesz smarować, ale po co ?

Odstawiłabym izotretoiną i poszłabym do innego lekarza. Isotrex jest Ci niepotrzebny.

Isotrex to maśc. IZOTEK to tabletki.
ale tak czy siak.. dziwna lekarka... takie leki na kilka przebarwien? bez przesady. a swoją drogą, po co smarowac calą twarz, skoro blizny występują tylko na brodzie?

Edytowane przez Bathory
Czas edycji: 2008-12-15 o 16:51
Bathory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 17:24   #258
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

No to też właśnie zobaczyłam, że to maść, co nie zmienia faktu, że na kilka przebarwień się izotretoiny nie stosuje, bo po co ? Plus jeszcze metro i jakaś zawiesina ? To niektórzy na duży trądzik dostają mniej leków, a co dopiero na kilka przebarwień.

Ok, fajnie że się cieszysz, że Cię podsuszyło, ale zastanów się co będzie jak odstawisz leki/ Skóra przesuszona może zareagować nadmiernym wydzielaniem sebum. Absolutnie wystarczą lekkie kwasy, które złuszczą naskórek i przebarwienia i filtr na dzień (nawilży, ochroni, wspomoże regenerację).

I akurat to, że lekarz nie wie co przepisuje nie jst nowością na naszym forum, sama masz przecież wątpliwości.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 17:51   #259
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Nie, żebym się cieszyła z suchej skóry... Ja do niej poszłam właśnie, bo nie chciałam sama dobrać sobie kwasów. Mówię jej o tym, pokazałam twarz, a ona stwierdziła, że kwasy to na blizny potrądzikowe się stosuje. I przepisała mi to.

Smarowałam całą twarz, bo gdzieniegdzie skóra też jest niedoskonała, poza tym myślałam, że przynajmniej będzie miała bardziej jednolity kolor Przyznaję - nie znam się na tych kwestiach, przez całe życie nie miałam większych problemów z cerą, jedynie jakieś wypryski, na które pomagały drogeryjne preparaty.
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-15, 17:56   #260
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość
Mówię jej o tym, pokazałam twarz, a ona stwierdziła, że kwasy to na blizny potrądzikowe się stosuje. I przepisała mi to.


A powiedziała, z jakiego powodu są te przebarwienia ?

Cytat:
Przyznaję - nie znam się na tych kwestiach, przez całe życie nie miałam większych problemów z cerą, jedynie jakieś wypryski, na które pomagały drogeryjne preparaty.
Więc jeśli nie są to rozległe plamy połączone z bliznami to spokojnie możesz leki odstawić i kupić Effaclar K lub Lysanel - to są łagodne kwasy i krzywdy nie zrobisz sobie na pewno. Nie masz co się szpikować maściami-lekami, to bez sensu.

Lekki kwas i nawilżacz w postaci filtra i będzie git, szczególnie że zima to najlepszy czas na takie kuracje.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 18:09   #261
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A powiedziała, z jakiego powodu są te przebarwienia ?

Właściwie jak tak teraz się zastanawiam, to nie pytała mnie o pochodzenie przebarwień... ja chyba też nic o tym nie wspomniałam, ale pewna nie jestem.



Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

Więc jeśli nie są to rozległe plamy połączone z bliznami to spokojnie możesz leki odstawić i kupić Effaclar K lub Lysanel - to są łagodne kwasy i krzywdy nie zrobisz sobie na pewno. Nie masz co się szpikować maściami-lekami, to bez sensu.

Lekki kwas i nawilżacz w postaci filtra i będzie git, szczególnie że zima to najlepszy czas na takie kuracje.
Już mam w głowie jeden mętlik... Skłaniałabym się ku przestawieniu się na te kwasy jednak, ale może popatrzeć, co będzie za tydzień, dwa?
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 18:20   #262
psychotropina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 175
czy jest cos skutecznego na to..

hej! znacie moze jakis skuteczny krem, masc na przebarwienia i blizny? mam blizne po martretowanym pryszczu. Skora jest ciemniejsza w tym miejscu po uzyciu masci ichtiolowej. Smaruje contractubex, skora stala sie gladsza, ale nic jasniejsza? niestety mam to w widoczym miejscu
__________________
"Nie jestem czlowiekiem - jestem dynamitem"
psychotropina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-15, 19:33   #263
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez Mini007 Pokaż wiadomość

Już mam w głowie jeden mętlik... Skłaniałabym się ku przestawieniu się na te kwasy jednak, ale może popatrzeć, co będzie za tydzień, dwa?
Zrobisz jak uważasz. Ale moim zdaniem trzy lekarstwa, w tym iso, jak na małe przebarwienia na brodzie, to lekka paranoja.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 09:12   #264
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: czy jest cos skutecznego na to..

Psychotriopino, wyszukiwarka nie gryzie. O przebarwieniach i bliznach jest tu tasiemcowy wątek. Lenistwa NIC nie usprawiedliwia.


łącze.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 11:32   #265
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Zrobisz jak uważasz. Ale moim zdaniem trzy lekarstwa, w tym iso, jak na małe przebarwienia na brodzie, to lekka paranoja.
A z tych trzech które jest według Ciebie najlepsze? Isotrex?
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 19:29   #266
amaltea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 5
GG do amaltea
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Mam okropne przebarwienia po trądziku, obecnie stosuję krem Differin, ale zastanawiam sie nad kupnem Acne- derm lub sztyftu z Biodermy White Objective.
Które z tych dwóch byście mi poleciły? I czy jest w ogóle sens stosowania tego podczas kuracji Differinem?
amaltea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 11:19   #267
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

Odstawiłam te maści od dermatologa, bo zauważyłam, że mam taka jakby "wypaloną" skórę. Chyba sobie dam chwilowo spokój a potem sięgnę po Effeclar. Chyba, że takie zaczerwienienia są na porządku dziennym przy złuszczaniu?
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 17:57   #268
m0niq
Zadomowienie
 
Avatar m0niq
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 245
Dot.: Leki na trądzik a przebarwienia.

__________________

Aby stać się lepszym, nie musisz czekać na lepszy świat.`





Edytowane przez m0niq
Czas edycji: 2009-05-25 o 21:03
m0niq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 18:52   #269
Gosia_14
Rozeznanie
 
Avatar Gosia_14
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 781
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

A co sądzicie o kremie na blizny po trądziku Sorai?Warto kupić?
Gosia_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-25, 18:57   #270
bizarrella
Rozeznanie
 
Avatar bizarrella
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 796
Dot.: Trądzik: Blizny, przebarwienia

hej, mialam trądzik przez kilka lat..i wiem przezywacie, to nie jest takie proste chodzic z wulkanami na twarzy...i zazdrosc gdy patrzymy na gladka buzke kolezanki. Ja obecnie stosuje tabsy yasminelle, i naprawde mi pomogly, ale to juz pewnie jest kwestia hormonów. Przez pewien czas stosowalam olej z czarnuszki egipskiej, bylo drogie fakt, ale pomoglopo tych tabletkach zniknely mi takie male, drobne pyszczyki, co prawda nie bylo ich widac, ale byly wyczuwalne pacami. Reaz mam gladka buzke. Stosowałam bardzo dużo kosmetyków, tych z niskiej i wyzszej półki...moge polecic wam nuxe, krem złuszczający, etincelence czy jakos tak., mocniejsza jest w moim przekonaniu clarena z kwasami aha, ale trzeba stosowac filrtry, przy tych kremach koniecznie, bo beda jeszcze wieksze przebarwienia. Dziewczyny nie stosujcie silnie zluszczających kosmetyków, zwłaszcza tych matujacych, dobry jest tez piiling meritum dermiki. Przez pewien czas bardzo sobie przesuszylam twarz, stosując kosmetyki dla cery tradzikowej. zaczelam stosowac kremy nawilżające, moim faworytem do tej pory jest krem biostymulujacy z oerarol, i masc cynkowa, do tego odpowiednia dieta, duzo orzechow, wody mineralnej, moze komus pomoge....zycze powodzenia!
bizarrella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-06-28 09:04:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:09.